کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
سلام دوستان چند روز هست که وقتی کیس نامبرمو در سایت سیس میزنم اول یه پیام error میده و بار دوم ap اعلام میشه میخواستم بدونم برای شماها هم این اتفاق میافته یا خیر
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-04-06 ساعت 22:19)پویا و آوا نوشته:  سلام دوستان چند روز هست که وقتی کیس نامبرمو در سایت سیس میزنم اول یه پیام error میده و بار دوم ap اعلام میشه میخواستم بدونم برای شماها هم این اتفاق میافته یا خیر

سلام دوست عزیز

برای من هم همینطور شده.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، پویا و آوا
(2016-04-06 ساعت 22:27)armehraboon نوشته:  
(2016-04-06 ساعت 22:19)پویا و آوا نوشته:  سلام دوستان چند روز هست که وقتی کیس نامبرمو در سایت سیس میزنم اول یه پیام error میده و بار دوم ap اعلام میشه میخواستم بدونم برای شماها هم این اتفاق میافته یا خیر

سلام دوست عزیز

برای من هم همینطور شده.
این مشکل از مرورگره نگران نباشین. از بس چک می کنیم این سایت رو! قبل از وارد کردن کیس نامبر یه بار رفرش کنید مشکل حل میشه

CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، قرباني ، Pargosha ، roteil ، پویا و آوا
سلام دوستان

بنا به تجربیات من، بسیاری از کارهای کلیرنس من در خود سفارت انجام شده
دلیل حرف من هم زمان آپدیت شدن پرونده من بود. چون وقتی پرونده من آپدیت میشد، زمان آپدیت به زمان کشوری بوده که سفارت توشه ، نه زمان آمریکا. مثلا زمان هایی که پرونده من آپدیت میشد، ساعت 2 شب یا 3 شب به وقت آمریکا بوده!

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-06 ساعت 22:36)tomi نوشته:  سلام دوستان

دلیل حرف من هم زمان آپدیت شدن پرونده من بود. چون وقتی پرونده من آپدیت میشد، زمان آپدیت به زمان کشوری بوده که سفارت توشه ، نه زمان آمریکا. مثلا زمان هایی که پرونده من آپدیت میشد، ساعت 2 شب یا 3 شب به وقت آمریکا بوده!
ببینید سفارت ها زیر نظر وزارت امور خارجه هستن و شرح وظایف مشخصی دارن و چیزی که مشخصه مراحل و امور مربوط به ap خیلی گسترده ست و حتماً سازمان ها و نهادهای مختلفی درگیرش هستن. سفارت ها نماینده ی وزارت خارجه دولت و مسئول پیگیری امور کنسولی هستن و قطعاً تصمیم گیری های مهم و چندوجهی اونجا گرفته نمیشه. سفارت ها کارشون گزارش گیری و گزارش دادنه. البته نظر شما هم محترمه و قطعاً تجربه های خوبی در این مورد دارین. در کل به نظرم اهمیتی ندارن این حرفا. چه فرقی داره واسه ماهایی که در هر صورت منتظریم. به ناحق هم منتظریم!
CR1
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
پاسخ
تشکر کنندگان: tomi ، armehraboon ، Pargosha
(2016-04-06 ساعت 22:47)mobydick نوشته:  

ببینید سفارت ها زیر نظر وزارت امور خارجه هستن و شرح وظایف مشخصی دارن و چیزی که مشخصه مراحل و امور مربوط به ap خیلی گسترده ست و حتماً سازمان ها و نهادهای مختلفی درگیرش هستن. سفارت ها نماینده ی وزارت خارجه دولت و مسئول پیگیری امور کنسولی هستن و قطعاً تصمیم گیری های مهم و چندوجهی اونجا گرفته نمیشه. سفارت ها کارشون گزارش گیری و گزارش دادنه. البته نظر شما هم محترمه و قطعاً تجربه های خوبی در این مورد دارین. در کل به نظرم اهمیتی ندارن این حرفا. چه فرقی داره واسه ماهایی که در هر صورت منتظریم. به ناحق هم منتظریم!

حرف شما کاملا درسته که برای ما چه فرقی میکنه کجا چک میشه ولی صحبت اینجاست که وقتی با سفارت ارتباط برقرار میشه میگن دست مانیست وباید از اونور اپروور بشه به هرحال کسی مثل ما که 10 ماه ونیم درانتظار کلیر شدن هستیم وهنوز از آینده بی خبریم بالاخره باید از کار اینا تا حدودی سردربیاریم Sad

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-04-06 ساعت 23:09)tomi نوشته:  
(2016-04-06 ساعت 22:47)mobydick نوشته:  

حرف شما کاملا درسته که برای ما چه فرقی میکنه کجا چک میشه ولی صحبت اینجاست که وقتی با سفارت ارتباط برقرار میشه میگن دست مانیست اونور آب است به هرحال کسی مثل ما که 10 ماه ونیم درانتظار کلیر شدن هستیم وهنوز از آینده بی خبریم بالاخره باید از کار اینا تا حدودی سردربیاریم Sad
آره درسته تصمیمات حتماً تو آمریکا گرفته میشه و حالا ممکنه از نظر تکنیکال بعضی آپدیت ها رو سفارت انجام بده اونم به عنوان یه واسط و نه تصمیم گیر... به هر حال به امید تموم شدن این انتظار واسه همه

CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha
سلام دوستان، من دوباره ایمیلو که دادن به همسرم بده مصاحبه خوندم به طور مشخص نوشتن که ویزا رو به خاطر ‎administrative process‎ و ‎missing document‎ ندددن، نوشتن هروقت ‎administrative process get finilized‎ شد اونوقت باید همسرتون با یون مدارکی که نوشتن تو فرم احتیاج بیارن اینجا، این یعنی‌ نباید چیزی بفرستم سفارت الان دیگه!!!
بدم من همسرم پروندش از ۱۸ فبریه که آپدیت شد سایت ceac، تا الان هیچ updati نشده سایت ceac، نرماله؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-06 ساعت 23:38)lupyien نوشته:  سلام دوستان، من دوباره ایمیلو که دادن به همسرم بده مصاحبه خوندم به طور مشخص نوشتن که ویزا رو به خاطر ‎administrative process‎ و ‎missing document‎ ندددن، نوشتن هروقت ‎administrative process get finilized‎ شد اونوقت باید همسرتون با یون مدارکی که نوشتن تو فرم احتیاج بیارن اینجا، این یعنی‌ نباید چیزی بفرستم سفارت الان دیگه!!!
بدم من همسرم پروندش از ۱۸ فبریه که آپدیت شد سایت ceac، تا الان هیچ updati نشده سایت ceac، نرماله؟؟؟

سلام یه شما

سایت سیس اگه پیغام administrative process‎ رو نشون میده بله نرمال هست کاملا.

ولی بهتره مدارک رو بفرستید برای سفارت در اسرع وقت.
چه نقص مدرکی از شما گرفته بودند؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، Pargosha ، roteil
(2016-04-07 ساعت 07:14)armehraboon نوشته:  
(2016-04-06 ساعت 23:38)lupyien نوشته:  سلام دوستان، من دوباره ایمیلو که دادن به همسرم بده مصاحبه خوندم به طور مشخص نوشتن که ویزا رو به خاطر ‎administrative process‎ و ‎missing document‎ ندددن، نوشتن هروقت ‎administrative process get finilized‎ شد اونوقت باید همسرتون با یون مدارکی که نوشتن تو فرم احتیاج بیارن اینجا، این یعنی‌ نباید چیزی بفرستم سفارت الان دیگه!!!

سلام یه شما

نه دوست عزیز، من هم همسرم علاوه بر administrative process ، نقص مدارک داشت و بعد از برگشت از مصاحبه من 2بار ایمیل زدم و گفتم که مدارکی که ناقص بود رو بفرستیم با پست براتون؟ هر 2بار مثل ایشون بهم جواب دادن که نه، حتما همون موقعی که کیس finilized‎ شد و به اصطلاح کلیر شدین با خودش حضوری ببره برای آفیسر.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، قرباني
(2016-04-06 ساعت 15:41)Roo نوشته:  ممنون دوست عزیز، صحبت هاتون باعث دلگرمیه. طولانی بودن این مرحله و ندونستن پایانش یک طرف و صحبت های اطرافیان هم از طرف دیگه آزار میده. یکی از بستگان وقتی فهمید بهم گفت اشکالی نداره، نامزدت احتمالا دوست دختر پیدا می کنه تو این مدت ولی ناراحت نباش تورو میخواد! من که اعتماد کامل دارم به نامزدم ولی اینکه دیگران این تصور رو دارن آزار دهندست.

سلام دوست عزیز :
اول از همه خواستم خدمتون بگم که اصلا خودتونو بابت AP سرزنش نکنید ، این پروسه ای که کلا هیچ کس سر ازش در نیاورده و چه پارامترهایی هست ( البته بعضی هاش رو به صورت کلی مثل سربازی واسه آقایون مشخصه ) دوم از همه به هیچ وجه خودتونو درگیر حرف اطرافیان نکنید ، من تو این 3-4 ماهی که تو مهاجرسرام 80% خانوما زیر 3-4 ماه کلیر شدن( تو کیس نامزدی) ، اصلا نگران نباشید ، از این توفیق اجباری استفاده کنید وآخرین روزهایه کنار خانواده بودنو ازش لذت ببرید .
category : K1, approve : april 2015, interview email's date : 17 may, Abu dhabi , interview date : 2nd june, motevajeh  nashoodane email interveiw  : 7 mah Sad Cool  , interview 2 : 10 jan 2016, interview result : Administrative processing , Clearance :.....
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، hosseinslm ، Roo ، قرباني
سلام دوستان
28مارچ رفتم انکارا همان روز رفتم مدیکال مجدد 29عصر جوابش را گرفتم بردم پست 30 مارچ اپ داشتم 4 اپریل اپ بعدی 5 اپریل اپ همراه با ایمیل که نوشته بود مدارک به دستشون رسیده 6 اپریل اپ وorتبدیل شد به/ 7اپریل صبح ایشود شد رفتم پست نیومده بود فردا حتما میاد پست به امید کلیر شدن همه دوستان خدا نگهدار
پاسخ
تشکر کنندگان: پویا و آوا ، hosseinslm ، Roo ، armehraboon ، Sam-90 ، Bita.t ، قرباني ، Pargosha ، behnamshokri
(2016-04-07 ساعت 10:50)Mahsa S نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 07:14)armehraboon نوشته:  

سلام یه شما

نه دوست عزیز، من هم همسرم علاوه بر administrative process ، نقص مدارک داشت و بعد از برگشت از مصاحبه من 2بار ایمیل زدم و گفتم که مدارکی که ناقص بود رو بفرستیم با پست براتون؟  هر 2بار مثل ایشون بهم جواب دادن که نه، حتما همون موقعی که کیس finilized‎ شد و به اصطلاح کلیر شدین با خودش حضوری ببره برای آفیسر.

سلام، اونوقت همسر شما الان تموم شد AP شون؟؟؟می‌شه بپرسم چقدر طول کشید؟؟؟؟مدارکو بد بردن مشکلی‌ نبود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-08 ساعت 05:35)lupyien نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 10:50)Mahsa S نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 07:14)armehraboon نوشته:  سلام یه شما

نه دوست عزیز، من هم همسرم علاوه بر administrative process ، نقص مدارک داشت و بعد از برگشت از مصاحبه من 2بار ایمیل زدم و گفتم که مدارکی که ناقص بود رو بفرستیم با پست براتون؟  هر 2بار مثل ایشون بهم جواب دادن که نه، حتما همون موقعی که کیس finilized‎ شد و به اصطلاح کلیر شدین با خودش حضوری ببره برای آفیسر.

سلام، اونوقت همسر شما الان تموم شد AP شون؟؟؟می‌شه بپرسم چقدر طول کشید؟؟؟؟مدارکو بد بردن مشکلی‌ نبود؟

نه عزیزم... هنوز تموم نشده... دقیقا 1ساله که منتظریم
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، shadoow
(2016-04-08 ساعت 11:44)Mahsa S نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 05:35)lupyien نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 10:50)Mahsa S نوشته:  نه دوست عزیز، من هم همسرم علاوه بر administrative process ، نقص مدارک داشت و بعد از برگشت از مصاحبه من 2بار ایمیل زدم و گفتم که مدارکی که ناقص بود رو بفرستیم با پست براتون؟  هر 2بار مثل ایشون بهم جواب دادن که نه، حتما همون موقعی که کیس finilized‎ شد و به اصطلاح کلیر شدین با خودش حضوری ببره برای آفیسر.

نه عزیزم... هنوز تموم نشده... دقیقا 1ساله که منتظریم

شما برای چی‌ نقص مدرک داشتین؟؟catogory ezdevaj ba citizen ya greencard؟کدوم سفارت بود همسرتون؟سربازیو شغلشون خاص بود مگه؟؟؟یکساله فقط AP هستین؟؟خبر میگیرین چی‌ میگن؟؟؟بد الان پیش همینو منتظر یا آمریکا هستین‌و همسرتون ایران؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان