کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-11-16 ساعت 00:12)mani_badb0y نوشته:  دوستان منم همچنان منتظر or شدنم و چشم به راه ایمیل سفارت.
به نظرتون چقدر طول میکشه تا ایمیل بیاد. از 7 نوامبر دو خطی هستم...

اينروزا مدت زمان انتظار بعد از or شدن، دقيقا" مشخص نيست متاسفانه !... اميدوارم تا دسامبر كلير بشيد دوست عزيز. بنظر من هيچي مثل قبل نيست. من كه واسه خودم هيچ پيش بيني نميتونم بكنم. آخه طي دو سال و اندي كه گذشت، هر برنامه ريزي كردم، نا اميد شدم ...
باور كن الان از نااميدي ديگه گذشتم ، به بي حسي رسيدم! اينطوري راحت ترم ، به خودم گفتم هر وقت كلير شدم، بشم، مهم نيست چه وقت! البته اين مثل يجور لجبازي با ذهنمه . ديگه بها نميدم به اينكه چه زماني نوبت من ميرسه. روز مصاحبه كه اپ خوردم، دنيام خراب شد! تا چند روز حالم بد بود. حالا اون وسط كودتا هم شده بود تو آنكارا !
الان دو سال و نيمه از شغلم استعفا دادم بعد از ١٥-١٦ سال كار كردن ، رو حساب اينكه تا چند ماه بعدش مهاجرت ميكنم! ديگه دل و دماغ سركار رفتن مثل سابق رو ندارم. كلاس هاي آموزشي ميرفتم يه مدت. اونا هم تموم شدن . حال و روز ما هم اينطوريه ديگه ...
حالا بازم خوش بحال شما كه به مرحله or شدن رسيدي. اميدوارم بزودي خبر خوبي از خودت بدي.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Alireza_D ، Nooshin1361 ، bhb32 ، armehraboon ، s.div ، پري57 ، mani_badb0y
(2016-11-16 ساعت 00:53)maryam1983 نوشته:  
(2016-11-16 ساعت 00:12)mani_badb0y نوشته:  دوستان منم همچنان منتظر or شدنم و چشم به راه ایمیل سفارت.

اينروزا مدت زمان انتظار بعد از or شدن، دقيقا" مشخص نيست متاسفانه !... اميدوارم تا دسامبر كلير بشيد دوست عزيز. بنظر من هيچي مثل قبل نيست. من كه واسه خودم هيچ پيش بيني نميتونم بكنم. آخه طي دو سال و اندي كه گذشت، هر برنامه ريزي كردم، نا اميد شدم ...
باور كن الان از نااميدي ديگه گذشتم ، به بي حسي رسيدم! اينطوري راحت ترم ، به خودم گفتم هر وقت كلير شدم، بشم، مهم نيست چه وقت! البته اين مثل يجور لجبازي با ذهنمه . ديگه بها نميدم به اينكه چه زماني نوبت من ميرسه. روز مصاحبه كه اپ خوردم، دنيام خراب شد! تا چند روز حالم بد بود. حالا اون وسط كودتا هم شده بود تو آنكارا !
الان دو سال و نيمه از شغلم استعفا دادم بعد از ١٥-١٦ سال كار كردن ، رو حساب اينكه تا چند ماه بعدش مهاجرت ميكنم! ديگه دل و دماغ سركار رفتن مثل سابق رو ندارم. كلاس هاي آموزشي ميرفتم يه مدت. اونا هم تموم شدن . حال و روز ما هم اينطوريه ديگه ...
حالا بازم خوش بحال شما كه به مرحله or شدن رسيدي. اميدوارم بزودي خبر خوبي از خودت بدي.
تشکر من هنوز or نشدم فقط دو خطی شدم.انشالا کلیری همه بچه های مهاجرسرا از جمله شما
IR1
ارسال مدارک: 22/1/2014
ایمیل تایید مدارک: 27/1/2014
اپروو: 22/7/2014
دریافت کیس نامبر: 29/08/2014
سفارت: انکارا
تحویل مدارک ان وی سی: 29/12/2014
ایمیل تکمیل مدارک: 12/08/2015
ایمیل مصاحبه: 2/2/2016
زمان مصاحبه: 2016.March.29
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت همراه با دو خطی  NOV.07.2016
اپدیت اور(or)  NOV.16.2016  
تاریخ دریافت ایمیل کلیری  NOV.17.2016
تاریخ دریافت ویزا 7 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، mulan1979 ، Alireza_D ، Nooshin1361 ، bhb32 ، s.div
يادمه اولين روز كه وارد اين تالار گفتگو شدم، يكي از دوستان خوبمون نوشته بود: "وضعيت كليرنس به اون بدي كه در جدول منتظران به نظر ميرسه هم نيست "

الان احساس ميكنم اوضاع از اوني كه تو جدول بنظر ميرسه هم بدتره !
تا سال ٢٠١٥ بين ٣ تا ٤ ماه بعد از مصاحبه، افراد زيادي كلير شدن، اما امسال كليرنس زير ٦ ماه بندرت داشتيم.سال ٢٠١٦ ، زير شش ماه كلير شدن خوش شانسي بوده!
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: Alireza_D ، Nooshin1361 ، bhb32 ، s.div ، پري57 ، mulan1979 ، mani_badb0y
درود دوستان
ما 9 فوریه ابوظبی مصاحبه داشتیم افیسر هم به ماگفت از سه ماه اینده سایت چک کنید
ولی الان حدود ده ماه هست که منتظریم
اولین اپدیت ما 10 جولای بود که بخاطر ایمیل وکیل بود
دیگه اپدیتی نداشتیم تا 29 جولای که دوخطی شدیم وسه روز بعد یعنی اول اگوست اپدیت و orشدیم البته همسرم فقط or شد و من همچنان دوخطی باقی موندم و مجدد 31 اگوست همسرم اپدیت داشتن و or هم باقی موند من در 31 اگوست دیگه اپدیت نداشتم
کیس ما e3 هستش و همسرم سربازی ارتش بودن و شرکت خصوصی کار میکنن
از همه دوستان تشکر میکنم واسه اطلاع رسانی از اونجای که مهاجر سرا خیلی در مراحل مهاجرت به ما کمک کرد وظیفه دونستم اطلاعات کیس واسه باقی دوستان به اشتراک بذارم
فکر میکنم کیس ما رکودار مدت زمان در or شدن هست حدود 100 چند روز هست
و یک سوال داشتم از دوستان کخ من هم که زیر مجموعه کیس هستم باید or بشم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، mulan1979 ، Nooshin1361
(2016-11-16 ساعت 02:01)maryam1983 نوشته:  يادمه اولين روز كه وارد اين تالار گفتگو شدم، يكي از دوستان خوبمون نوشته بود: "وضعيت كليرنس به اون بدي كه در جدول منتظران به نظر ميرسه هم نيست "

الان احساس ميكنم اوضاع از اوني كه تو جدول بنظر ميرسه هم بدتره !
تا سال ٢٠١٥ بين ٣ تا ٤ ماه بعد از مصاحبه، افراد زيادي كلير شدن، اما امسال كليرنس زير ٦ ماه بندرت داشتيم.سال ٢٠١٦ ، زير شش ماه كلير شدن خوش شانسي بوده!

[b]دوستان کسی از آزانس آقای دانا روانبخش در دبی پیکاپ ویزا رو انجام داده و اصلا این آژانس رو میشناسه ؟ چون من بعد از مدیکال دوم میخوام مدارکم رو از طریق پست tnt با تماسی که با ایشون داشتم بفرستم براشون بفرستم میگن خیلی کارش درسته و ده روزه ویزاتو میگیره و پیکاپ میکنه.
با تلاش و پشتکار و اراده قوی و امید و هدف های متعالی میتوان به قله های پیشرفت و تکامل رسید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، s.div ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، mani_badb0y
(2016-11-15 ساعت 20:44)amir2640 نوشته:  سلام دوستان نياز به راهنمايي فوريتون دارم
چند ساعت پيش تويه سايت سفارت ابوظبي برامون پيام گذاشتن كه براي اين كه پروستون ادامه پيدا كنه نياز به يه سري مدارك داريم !
و اون مدارك هم عبارتند از
New medical exam ( در حالي كه دو ماهو نيم ديگه باقي مونده از اعتبار مديكالمون !و ننوشته كه ايا هممون بايد مديكال اكسم بديم و يا فقط كيس اصلي )
English translation of military records ( در حالي كه همون روز مصحبه افيسر ازمون اينو مجددا خواست و ما هم كه اماده داشتيم بهش داديم و بعد بهمون گفت كه مداركتون كافي هست )
حالا به نظرتون چرا اينا رو با اين وضع ازمون خواستن و اينكه چي كار كنيم ؟، بيايم هممون دوباره بريم مديكال بديم ؟!
ممنون از همفكريتون

با سلام

اگه دو ماه باقی مونده..احتمالا برای محکم کاری به شما گفتند مدیکال دوباره بدید که ویزاتون بیشتر اعتبار داشته باشه..
میتونید بگید که دارید سریع تشریف میبرید امریکا و مدیکال دوباره نمی خواهید بدید..در این صورت تاریخ انقضای ویزای شما دو ماه دیگه هست یعنی شش ماه از انجام مدیکال اول. و باید دو ماه دیگه تشریف ببرید.

ترجمه رو ببرید احتمالش زیاده اشتباه کرده باشن و شما همونجا بگید و مشکلی هم پیش نیاد ولی برای یه ترجمه ریسک نکنید
که اونجا علاف بشید...

کلا همه چیز نرمال هست و انشاله به زودی دست پر برگردید.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
(2016-11-15 ساعت 09:30)s.div نوشته:  امروز 15 نوامبر دقیقا 6 ماه از مصاحبه م میگذره.امیدوارم دیگه به کلییری نزدیک شده باشم.انتظار خبر خوش برای خودم و سایر دوستان

یعنی قطعا از باید از 6 ماه بیشتر باشه؟ جالبه داخل سایت خودشون نوشته 90% کیس ها بین 4-6 ماه طول میکشه.
F2A

سفارت: ابوظبی
زمان مصاحبه: ‎2016.MAY.24‎
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت ها
-4oct- 29nov-20dec
4Jun 2017
دوخطی 17 آگوست
Or 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361
بچه ها ی پیشنهاد دارم . دیروز یکی از بچه ها میگفت سه تا بچه داره با خانومش پنج نفر هفت ماه پیش ۱۲۰۰ دلار دادن مدیکال تو ترکیه ap خوردن بعد هفت ماه دوباره رفتن ۱۹۰۰ دلار پول مدیکال دوباره دادن مدیکال که برا همه ویزا ها مشترک هست هم ازدواج هم لاتاری هم دانشجویی هم سرمایه گذاری ap هم که به اکثر بچه ها میخوره جدیدا هم که کلیر زیر شش ماه نداریم تعداد منتظران ویزا هم که بالای هفت هشت هزار نفر باشه حداقل فکر کنم بیاین ی کمپین درست کنیم برای nvc توضیح بدین که ap هاتون که جدیدا بالای شش ماه طول میکشه اکثرا هم که میخورن هزینه مدیکال هم که زیاد شده بیاین تصویب کنین مدیکال بعد مصاحبه باشه هرکی ویزای یک ضرب گرفت بره نتیجه مدیکالشو بیاره تا ویزاش صادر بشه هرکی هم ap خورد بعد تکمیل شدن مراحل اداری برای صدور ویزاش بره نتیجه مدیکال رو بیاره خدایی ظلمه دوبار پول مدیکال دادن مخصوصا برا خانواده هایی که تعدادشون زیاده پولش فقط میره تو جیب دکتره بعید میدونم به سفارت کمیسیون هم بده پس برا سفارت فرق نداره پس بیاین ی کمپین درست کنیم به همه کنکوری های دیگه هم اطلاع بدین امضا کنیم بفرستیم برا nvc البته از ما که گذشت حداقل برا بقیه بچه ها که تازه وارد این پروسه میشن . اگه موافقین که بسم الله بچه هایی که تو کارای کامپیوتری و کمپین درست کردن یا هر مدلی میدونن بهتره که به گوش nvc برسونن شروع کنن ما هم حمایت میکنیم خدایی ظلمه دوبار پول مدیکال دادن مخصوصا که بیشتر از یک نفر باشین . ببینیم چیکار میکنید ما منتظریم
پاسخ
(2016-11-16 ساعت 09:54)armehraboon نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 20:44)amir2640 نوشته:  سلام دوستان نياز به راهنمايي فوريتون دارم
چند ساعت پيش تويه سايت سفارت ابوظبي برامون پيام گذاشتن كه براي اين كه پروستون ادامه پيدا كنه نياز به يه سري مدارك داريم !
New medical exam ( در حالي كه دو ماهو نيم ديگه باقي مونده از اعتبار مديكالمون !و ننوشته كه ايا هممون بايد مديكال اكسم بديم و يا فقط كيس اصلي )
English translation of military records ( در حالي كه همون روز مصحبه افيسر ازمون اينو مجددا خواست و ما هم كه اماده داشتيم بهش داديم و بعد بهمون گفت كه مداركتون كافي هست )
حالا به نظرتون چرا اينا رو با اين وضع ازمون خواستن و اينكه چي كار كنيم ؟، بيايم هممون دوباره بريم مديكال بديم ؟!
ممنون از همفكريتون

با سلام

اگه دو ماه باقی مونده..احتمالا برای محکم کاری به شما گفتند مدیکال دوباره بدید که ویزاتون بیشتر اعتبار داشته باشه..
میتونید بگید که دارید سریع تشریف میبرید آمریکا و مدیکال دوباره نمی خواهید بدید..در این صورت تاریخ انقضای ویزای شما دو ماه دیگه هست یعنی شش ماه از انجام مدیکال اول. و باید دو ماه دیگه تشریف ببرید.

ترجمه رو ببرید احتمالش زیاده اشتباه کرده باشن و شما همونجا بگید و مشکلی هم پیش نیاد ولی برای یه ترجمه ریسک نکنید
که اونجا علاف بشید...

به نظر من باهاشون تماس بگيرين. براي تكميل پرونده من فرم مالي اسپانسر رو پر كرده بودم ولي نامه زدن كه مدارك ناقصه و فرم رو ندادين. باهاشون تماس گرفتيم و گفتن اشتباه شده و نيازي به ارسال مجدد نيست. به نظر من يه تماس بگرين.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، amir2640 ، Nooshin1361 ، Alireza_D ، mani_badb0y ، bhb32
(2016-11-16 ساعت 00:53)maryam1983 نوشته:  

فكر كنم توي اين استيكرهاي پايين بجز "تبريك و تشكر" بايد يه تب "تاسف و همدردي" هم بزارن كه با اين شرايط ما بيشتر ميخونه چون واقعا حستون رو درك ميكنم و متاسفم براي خودمون و اين دنيا كه درگيير اين پروسه‌هاي ناعادلانه ميشيم و اين حس رو نميشه با تبريك و تشكر نشون داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: واهیک آقاجانی ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، Alireza_D ، bhb32 ، maryam1983
من روز 17 که انکارار هستم ,مصاحبه دومم و دادمو قبول شدم مجدد ,منتظر ویزا هستم ,الان روز 8 کاری هست ک منتظر ویزا هستم ,امروز پرواز ایران ایر داشتم که مجبور شدم تاریخشو عوض کنم برای هفته دیگه ,60 دلار جریمه گرفت و گفت اگه بخوای یکشنبه برگردی هم میتونی و دیگه جریمه نداری ,فقط یبار دیگه برگرد دوباره بلیط برات صادر کنم ,دفتری ک اینکارو کرد روبروی سفارت هست ,دفتر فروش ایران ایر ,این در حالیه که یک ساعت قبل از این اتفاق نمایندگی
ایران ایر توی ایران گفت ک دیگه نمیتونی پروازتو عوض کنی و باید یه پرواز جدید بگیری چون کمتر از 24 ساعت به پروازت مونده ,اینو هم در نظر داشته باشید ,من اینجا چند نفرو دیدم که پروازشون ماهان هست 2 یا 3 دفعه تا حالا تاریخو جابجا کردنو هر دفعه هم جریمه دادن برای اینکار ,به نظر میاد ایران ایر از نظر جریمه گرفتن بهتره دستکم . هر چند اون نمایندگی ایران ایر توی ایران خیلی جواب مزخرفی به من داد و نزدیک بود به خاطر حرفش یه بلیط جدید بگیرم ولی گفتم یه سوال از ایران ایر روبروی سفارتم بپرسم که اون کارمو حل کرد خوشبختانه
شانس اوردم مصاحبه دادمو کیسم ریویو نداره دیگه ,واگرنه اونموقع سفارت چقد میخواست معطلم کنه اینجا ,واقعا بی برنامه هستن ,واقعااا
یه نفر همون روزی ک من مصاحبه داشتم مصاحبه داشت الان 3 روزه ویزاشو گرفته و ایرانه ولی من بعد از 8 روز کاری هنوز پا در هوام
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، قرباني ، پري57 ، Nooshin1361 ، s.div ، Alireza_D ، mani_badb0y ، bhb32 ، HAMİT ، maryam1983
سلام دوستان عزیز. یک خبر خوب . امروز هم ارمنستان دو نفر دیگه رو کلیر کرده معنیش اینه در تمام سه روز اول هفته کلیر داشنیم و جمعا 5 یا 6 نفر کلیر شدن.. خدا رو شکرکه این پروسه کلیر کردن همچنان به قوت خودش باقی هست..
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، Nooshin1361 ، s.div ، mani_badb0y ، bhb32 ، NAzeez ، maryam1983
ممنون از همفكريتون

با سلام

میتونید بگید که دارید سریع تشریف میبرید آمریکا و مدیکال دوباره نمی خواهید بدید..در این صورت تاریخ انقضای ویزای شما دو ماه دیگه هست یعنی شش ماه از انجام مدیکال اول. و باید دو ماه دیگه تشریف ببرید.

که اونجا علاف بشید...

ممنون دوست عزیز

ولی مساله اینه که نگفتن ویزاتون حاضره و کامپلیت شدید !
متنش دقیقا اینه
The Embassy requires additional information or documentation in order to continue processing of your immigrant visa application. Please read the notes below:

New medical examination is required.

English translation of military card.
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، Alireza_D ، mani_badb0y ، bhb32
(2016-11-16 ساعت 11:09)پري57 نوشته:  
ممنون از همفكريتون

با سلام

که اونجا علاف بشید...

به نظر من باهاشون تماس بگيرين. براي تكميل پرونده من فرم مالي اسپانسر رو پر كرده بودم ولي نامه زدن كه مدارك ناقصه و فرم رو ندادين. باهاشون تماس گرفتيم و گفتن اشتباه شده و نيازي به ارسال مجدد نيست. به نظر من يه تماس بگرين.
ممنون دوست گرامی
راستش جواب تلفن رو که هرکاری کردم نمیدن و میره روی یک یک مکالمه ای که توضیح میده در مورد ویزا و ...
ایمیل هم زدم ولی نمیدونم جواب بدن یا نه و این که اصلا کی جواب بدن
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، Alireza_D ، mani_badb0y ، bhb32
دوستان اگر کسی تجربه ی تماس تلفنی به ابوظبی رو داشته و تونسته با اپراتور ارتباط برقرار کنه ممنون میشم اگر بنده رو رو هم در این مورد راهنمایی کنه
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، Alireza_D ، mani_badb0y ، bhb32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان