کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
یکی از بچه های ویزای نامزدی گه ۲۱ سپتامبر مصاحبه داشت امروز از انکارا ویزاشو گرفت هفته پیش کلیرش تموم شد انگار انکارا همه ی کارایی داره میکنم!
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، masoud1388m ، maryam1983 ، armehraboon ، bhb32 ، s.div
(2016-12-23 ساعت 13:14)aminsaadati1368 نوشته:  
(2016-12-23 ساعت 11:14)bhb32 نوشته:  امروز ٣ دي ماه ١٣٩٥ سفارت ارمنستان دو نفر رو كلير كرد
کلیر چیه :'(

عزیزم اینجا اصلا به دردت نمی خوره. بدتر گیج می شی. انجمنی رو انتخاب کن که برای افراد تازه کار باشه که بتونه کمکت کنه. این ۷ خوان رستم ما تقریبا مرحله اخریم شما هنوز تو مرحله یکشم قدم نزاشتی
پاسخ
تشکر کنندگان: masoud1388m ، mulan1979 ، bhb32 ، maryam1983 ، Nooshin1361
به نظر شما دوستان این دومسایل داکیومنت چقدر براشون مهمه. ایا طبق تجربه شنیدین که به خاطر این مدرک کسی رو رد کنن. من به عنوان یه سیتیزن حقمه شوهرمو ببرم. در ضمن وقتی تو فرم i -864 نوشتم که ساکن ایرانم و مصلما دارم با همسر و پسرم زندگی می کنم غیر از ثبت نام مدرسه پسرم و کارت های بانکی و گواهی نامه و کارت کتابخونه مدرک دیگه ای نمی تونم ارایه بدم
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361
(2016-12-24 ساعت 02:45)samira aslroosta نوشته:  به نظر شما دوستان این دومسایل داکیومنت چقدر براشون مهمه. ایا طبق تجربه شنیدین که به خاطر این مدرک کسی رو رد کنن. من به عنوان یه سیتیزن حقمه شوهرمو ببرم. در ضمن وقتی تو فرم i -864 نوشتم که ساکن ایرانم و مصلما دارم با همسر و پسرم زندگی می کنم غیر از ثبت نام مدرسه پسرم و کارت های بانکی و گواهی نامه و کارت کتابخونه مدرک دیگه ای نمی تونم ارایه بدم

اگر مالیات هم داده باشین خیلی مدرک خوبیه.
F2A

سفارت: ابوظبی
زمان مصاحبه: ‎2016.MAY.24‎
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت ها
-4oct- 29nov-20dec
4Jun 2017
دوخطی 17 آگوست
Or 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-24 ساعت 02:45)samira aslroosta نوشته:  به نظر شما دوستان این دومسایل داکیومنت چقدر براشون مهمه. ایا طبق تجربه شنیدین که به خاطر این مدرک کسی رو رد کنن. من به عنوان یه سیتیزن حقمه شوهرمو ببرم. در ضمن وقتی تو فرم i -864 نوشتم که ساکن ایرانم و مصلما دارم با همسر و پسرم زندگی می کنم غیر از ثبت نام مدرسه پسرم و کارت های بانکی و گواهی نامه و کارت کتابخونه مدرک دیگه ای نمی تونم ارایه بدم

سلام به شما

معمولا رد نمیشه کیس ...ولی تاخیر ممکنه بیفته توی گرفتن ویزا....
ثبت نام مدرسه مدرک خوبی هست....
ولی شما که میفرمایید الان دارید ایران زندگی میکنید؟
الان پرونده شما در چه حالی هست؟
نوبت مصاحبه دادند؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
(2016-12-24 ساعت 09:04)armehraboon نوشته:  

سلام به شما

نوبت مصاحبه دادند؟

شوهر من مصاحبه رفته ۱ جولای. منتظر جواب کلیری هستیم. خودمم ۲۷ دی دارم می رم آمریکا. مدارکی که گفتم رو بگیرم چون خودم و پسرم سیتیزن هستیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979 ، Nooshin1361
(2016-12-24 ساعت 04:21)nina111 نوشته:  

اگر مالیات هم داده باشین خیلی مدرک خوبیه.

من اونجا زندگی نکردم و شغل ندلرم که مالیات داده باشم. برای همین ازمون اسپانسر دوم هم خواستن
پاسخ
(2016-12-24 ساعت 12:11)samira aslroosta نوشته:  
(2016-12-24 ساعت 09:04)armehraboon نوشته:  

سلام به شما

نوبت مصاحبه دادند؟

شوهر من مصاحبه رفته ۱ جولای. منتظر جواب کلیری هستیم. خودمم ۲۷ دی دارم می رم آمریکا. مدارکی که گفتم رو بگیرم چون خودم و پسرم سیتیزن هستیم.

خوب الان از شما مدارک دامیسیل خواسته بودند؟
یعنی نقص مدرک زدند برای دامیسیل؟

اسپانسر دوم رو هم خواستند؟
F2A
پاسخ
(2016-12-24 ساعت 12:32)armehraboon نوشته:  
(2016-12-24 ساعت 12:11)samira aslroosta نوشته:  
(2016-12-24 ساعت 09:04)armehraboon نوشته:  سلام به شما

نوبت مصاحبه دادند؟

با اینکه مدارک مالی بسیار معتبری از ایران فرستادم چون آمریکا مالیات ندادم اسپانسر دوم و دومسایل داکیومنت خواستن. که برای دومسایل اخر این ماه می رم مدارکی که گفتم جور کنم. پسرم رو خودشو نمی برم ولی مدارک واکسنهاش و پاس امریکاییش رو می برم چون مادرش هستم می تونم ثبت نامش کنم. کارتها و حساب بانکی و گواهینامه و کارت کتابخونه هم می گیرم و برمی گردم. دیگه هر وقت کلیری همسرم اومد با پاسش می فرستیم. ببینم چی پیش می اد
پاسخ
(2016-12-24 ساعت 13:44)samira aslroosta نوشته:  
(2016-12-24 ساعت 12:11)samira aslroosta نوشته:  شوهر من مصاحبه رفته ۱ جولای. منتظر جواب کلیری هستیم. خودمم ۲۷ دی دارم می رم آمریکا. مدارکی که گفتم رو بگیرم چون خودم و پسرم سیتیزن هستیم.

با اینکه مدارک مالی بسیار معتبری از ایران فرستادم چون آمریکا مالیات ندادم اسپانسر دوم و دومسایل داکیومنت خواستن. که برای دومسایل اخر این ماه می رم مدارکی که گفتم جور کنم. پسرم رو خودشو نمی برم ولی مدارک واکسنهاش و پاس آمریکاییش رو می برم چون مادرش هستم می تونم ثبت نامش کنم. کارتها و حساب بانکی و گواهینامه و کارت کتابخونه هم می گیرم و برمی گردم. دیگه هر وقت کلیری همسرم اومد با پاسش می فرستیم. ببینم چی پیش می اد

کار درستی میکنید....
بهتره خیلی زود بر نگردید...دو سه ماهی باشید...
فقط ببخشید دوباره میپرسم
مالیات ندادن شما اونجا و درامد نداشتن دلیل اسپانسر دوم میشه نه دامیسل...
شما میتونید اونجا درامد نداشته باشید و مثلا دانشجو باشید و دامیسل مورد تایید هست..

اسپانسر دوم و دامیسیل دو تا موضوع جدا هستند...حالا متاسفانه برای شما هر دو رو ایراد گرفتند.
F2A
پاسخ
(2016-12-24 ساعت 12:11)samira aslroosta نوشته:  شوهر من مصاحبه رفته ۱ جولای. منتظر جواب کلیری هستیم. خودمم ۲۷ دی دارم می رم آمریکا. مدارکی که گفتم رو بگیرم چون خودم و پسرم سیتیزن هستیم.

با اینکه مدارک مالی بسیار معتبری از ایران فرستادم چون آمریکا مالیات ندادم اسپانسر دوم و دومسایل داکیومنت خواستن. که برای دومسایل اخر این ماه می رم مدارکی که گفتم جور کنم. پسرم رو خودشو نمی برم ولی مدارک واکسنهاش و پاس آمریکاییش رو می برم چون مادرش هستم می تونم ثبت نامش کنم. کارتها و حساب بانکی و گواهینامه و کارت کتابخونه هم می گیرم و برمی گردم. دیگه هر وقت کلیری همسرم اومد با پاسش می فرستیم. ببینم چی پیش می اد

شرمنده ولی من اون چیزی که 99% درصد واقعیت داره رو به شما می گم. درنهایت شما تصمیم گیرنده هستید.
شما دی ماه تشریف می برید USA و مدارک رو جور می کنید و برمیگردید.(در این صورت یکماه از خانواده دور هستید).
سپس همسر شما کلیر می شن و شما پاس و سایر مدارک رو می فرستید سفارت. اونجا با توجه به اینکه 100% میدونن شما ایران هستید به همسرتون ویزا نمی دن و می گن شما دامیسل نیستید ینی محل سکونتتون USA نیست. اونها به این کاری ندارن که شما بچه دارید یا نمی تونید بدون همسر زندگی کنید و محل زندگیتون تو فرم 864 ایران زدید.
اونا یک خط کش دارن و از روی اون جلو میرن. وگرنه من و خیلی از بچه های دیگه مهاجر سرا به همسرامون می گفتیم برگردن تا بعدا با هم بریم.
خب پس با این وضعیت باید چه کار کنید.
صبر کنید همسرتون که کلیر شدن، تشریف ببرید USA سریعا یه خونه اجاره کنید، پسرتون رو هم ثبت نام کنید بعد مدارک رو بفرسید ایران و خودتون همونجا بمونید. در اون زمان همسرتون مدارک رو ارسال می کنن. ویزا رو می گیرن و میان پیش شما. یا اگر نخواستید، بعد از این که ویزا صادر شد، برگردید ایران، جم و جور کنید با هم برید USA.
در این صورت هم نهایتا یک یا دو ماه از خانواده دور هستید.
این که الان برید و برگردید مطمئن باشید دوباره کاریه و در مجموع زمان بیشتری معطل می شید و از خانواده دور هستید.

همین بچه های مهاجر سرا به من گفتن در رابطه با اسپانسر پول توی حساب قبول نمی کنن. من هی گفتم نه این تو قوانینشون هست، قبول می کنن. رفتم سفارت و دیدم اون حرفی که بچه ها زدن درست بود و من مجبور شدم بگردم دنبال اسپانسر.
درصورتی که اگر حرف گوش می دادم مراحل کاریم زود تر انجام می شد. کما اینکه عقب افتادن زمان مصاحبه من به دلیل همین نداشتن اسپانسر و تاکید روی حساب توی ایران بود.
با این حال اگر مصمم نیستید با یک وکیل درست درمون صحبت کنید و در رابطه با تصمیمتون مصمم بشید.
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، s.div
(2016-12-24 ساعت 15:28)bhb32 نوشته:  
(2016-12-24 ساعت 12:32)armehraboon نوشته:  خوب الان از شما مدارک دامیسیل خواسته بودند؟

شرمنده ولی من اون چیزی که 99% درصد واقعیت داره رو به شما می گم. درنهایت شما تصمیم گیرنده هستید.
شما دی ماه تشریف می برید USA و مدارک رو جور می کنید و برمیگردید.(در این صورت یکماه از خانواده دور هستید).
سپس همسر شما کلیر می شن و شما پاس و سایر مدارک رو می فرستید سفارت. اونجا با توجه به اینکه 100% میدونن شما ایران هستید به همسرتون ویزا نمی دن و می گن شما دامیسل نیستید ینی محل سکونتتون USA نیست. اونها به این کاری ندارن که شما بچه دارید یا نمی تونید بدون همسر زندگی کنید و محل زندگیتون تو فرم 864 ایران زدید.
اونا یک خط کش دارن و از روی اون جلو میرن. وگرنه من و خیلی از بچه های دیگه مهاجر سرا به همسرامون می گفتیم برگردن تا بعدا با هم بریم.
خب پس با این وضعیت باید چه کار کنید.
صبر کنید همسرتون که کلیر شدن، تشریف ببرید USA سریعا یه خونه اجاره کنید، پسرتون رو هم ثبت نام کنید بعد مدارک رو بفرسید ایران و خودتون همونجا بمونید. در اون زمان همسرتون مدارک رو ارسال می کنن. ویزا رو می گیرن و میان پیش شما. یا اگر نخواستید، بعد از این که ویزا صادر شد، برگردید ایران، جم و جور کنید با هم برید USA.
در این صورت هم نهایتا یک یا دو ماه از خانواده دور هستید.
این که الان برید و برگردید مطمئن باشید دوباره کاریه و در مجموع زمان بیشتری معطل می شید و از خانواده دور هستید.

همین بچه های مهاجر سرا به من گفتن در رابطه با اسپانسر پول توی حساب قبول نمی کنن. من هی گفتم نه این تو قوانینشون هست، قبول می کنن. رفتم سفارت و دیدم اون حرفی که بچه ها زدن درست بود و من مجبور شدم بگردم دنبال اسپانسر.
درصورتی که اگر حرف گوش می دادم مراحل کاریم زود تر انجام می شد. کما اینکه عقب افتادن زمان مصاحبه من به دلیل همین نداشتن اسپانسر  و تاکید روی حساب توی ایران بود.
با این حال اگر مصمم نیستید با یک وکیل درست درمون صحبت کنید و در رابطه با تصمیمتون مصمم بشید.
خوب من یه سوال دارم. به فرض اینکه من رفتم آمریکا. شاید بخوان پیش فامیلمون زندگی کنم و خونه اجاره نکنم. یا نخوام ماشین بخرم. بازم مدارکی که برای سفارت می تونم بفرستم همینهایی هست که الان دارم می رم جور بکنم. چون نمی تونم بگم نخواستم پسرم بره مدرسه. یا گواهی نامه نخوام یا حساب بانکی نمی خوام داشته باشم. این مدارک اجباریه. ولی توی امریکا خیلی وقتها شما از خونه کسی اتاقی اجاره می کنید یا هم خونه می شید که قرار دادی وجود نداره یا به علت وجود زیپ کارها احتیاجی به خرید ماشین پیدا نمی کنید البته من یه بلیط یه طرفه هم گرفتم که اگه لازم شد نشون بده همسرم. در ضمن بازم شما فرض کنید من خونه اجاره کردم برای یه سال یا اصلا نه خونه خریدم ولی خودم دلم خواسته بیام ایران. هیچ قانونی نگفته زمان مصاحبه همسر باید امریکا باشه. اگر بود تاکید می کردن. فقط گفته مدرکی که نشون بده من تو امریکا ساکنم. به قول خود شما می شه من زمان کلیری اونجا باشم و بعد ویزا صادر شد بیام.که خود اونها هم این دور زدنها رو می دونن.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي
من فکر می کنم خیلی سلیقه ایه. بستگی به آفیسری داره که مدارک رو نگاه می کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي ، Alireza_D
(2016-12-24 ساعت 16:41)samira aslroosta نوشته:  من فکر می کنم خیلی سلیقه ایه. بستگی به آفیسری داره که مدارک رو نگاه می کنه.

بله شما صحيح ميفرماييد
انشاءالله كه كارتون رو روال پيش بره
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي ، Alireza_D