کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
حدوداً دو ماه بعد از دریافت کیس نامبر ایمیل اینویتشن از سفارت میگیرد برای مصاحبه که در اون اینویتیشن تمام مدرکی که لازم دارن رو بهتون میگن به اضافه اینکه بهتون میگن برید تو سایت و اپپینتمنت بگیرید برای مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: دخترمهربون
(2014-04-06 ساعت 15:05)shmo نوشته:  
(2014-04-06 ساعت 13:49)asharif نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 01:56)twins نوشته:  
(2014-04-04 ساعت 22:46)shaya نوشته:  
(2014-04-03 ساعت 13:41)shaya نوشته:  من دیروز از ارمنستان برگشتم کیس نامزدی هستم و برای روز مصاحبه کانفیرمیشن فرم Ds160 رو و اصل فرم 1-134 و پرینت فرم W2 , 1040 رو ازم خواستند و عکس ایمیل و FB و بلیط پرواز و ...رو دادم کنسول به اینکه نامزد من فقط دو هفته در تهران بود گیر داد و بالاخره بعد از کلی پرسش از ارتباط ما گفت چرا ازدواج نمیکنین و بعد بعنوان همسرش بری!!!!گفتم میخوام از ویزای نامزدی استفاده کنم و مراسم ازدواج رو اونجا تدارک دیدیم !!!نمیدونم چرا گیر داده وبد که اینطرف ازدواج کنیم !!پس فلسفه ویزای نامزدی چیه ؟!!چی باید میگفتم ؟!!!خلاصه اخرش گفت مدارک شما رو بررسی میکنیم اما باید مدارک بیشتری دال بر این رابطه برامون ارسال کنی !!! و بهم یه برگه ابی داد !!!منم براش توضیح دادم که چون اوایل از کارت تلفن استفاده میکردیم اکثر تماسها داخلی ثبت شده از طرفی ما بیشتر از وایبر استفاده میکنیم که هزینه نداشته باشه !!!حالا دارم بک آپ اس ام اس های وایبر رو پرینت میگیرم و پیغامهای FB رو هم که نمیشد پرییت گرفت دارم پرینت اسکرین تهیه میکنم که پرینت بگیرم حالا بیش از 8000 پیغام رد و بدل شده که اینقدر سرعت نت پایینه که بقیه شو نمیاره که پرینت اسکرین بگیرم !!!کسی تاحالا شبیه من بوده که ببینم بالاخره چی میشه ؟مکالمات وایبر رو نمیشه ازش پرینت گرفت؟

بالاخره پرینت اسکرین 500 صفحه پیغام FB تموم شد .
سلام. منم مثل شما میخواستم با ویزای نامزدی برم و مصاحبه من 20 فوریه بود و با اینکه کلی پرینت ایمیل و FB و عکس و پرینت تکست واتسپ و کارتهای تلفن نامزدم و پرینت تلفن خودم که از یه شرکت خصوصی که قراردا دارم برای تلفن برده بودم (مربوط به سال 2013)و گفتم ما از طریق اسکایپ خیلی حرف میزنیم، چون ما تقریا 5 سال بود نامزد بودیم کنسول ریشوئه گیر داد که چرا ازدواج نکردین و مدارک بیشتری مربوط به 2011-2012 باید ارائه کنیم! راستش دیگه خسته شدم و نمیدونم دیگه چیکار باید بکنم!
خواستم بگم فقط شما نیستین که نگرفتین...
ولی امیدوارم شما موفق بشین Smile

خانم شايا منم مثل شما ٤ سال نامزد كردم و الان مداركمو برايuscis دادم خيلي ناراحت شدم اگه گير بدن چي؟ شما هيچ خبري از كارتون نشده؟

سلام زياد نگران نباشيد من هم اعلام كردم از ٢٠١١ با نامزدم آشنا شديم ولي اواخر ٢٠١٢تصميم گرفتيم با هم ازدواج
كنيم و مدارك آشنايي را از٢٠١٣بردم و هيچگونه مشكلي موقع مصاحبه نخوردم اگر از شما سوال كرد كه چرا اينقدر طول كشيده بنظر من بهش پاسخ بديد كه تازه پارسال تصميم گرفتيم و تا پارسال داشتيم با هم بيشتر آشنا ميشديم

اخه توي cover letter نوشتم كه سال ٢٠١٠ باهم نامزد كرديم و از سال ١٩٩٦ باهم دوست خانوادگي بوديم. ديگه نميشه عوض كنم. به نظرتون مشكلي پيش مياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
سلام دوستان، من قراره اقدام کنم برای ویزای نامزدی. اما یه چیزی خیلی نگرانم می کنه و اون این که من به دلیل شرکت در یک مهمانی دوستانه از 4 سال پیش سوء پیشینه دارم و در ایران از من انگشت نگاری شده. آیا به نظر دوستان با سابقه در روند کار من مشکلی ایجاد می کنه؟ من خیلی نگرانم چون شنیدم که اولا باید با خودم گواهی سوء پیشینه ببرم و دوما اونجا انگشت نگاری میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-07 ساعت 17:27)dokhtare naz نوشته:  سلام دوستان، من قراره اقدام کنم برای ویزای نامزدی. اما یه چیزی خیلی نگرانم می کنه و اون این که من به دلیل شرکت در یک مهمانی دوستانه از 4 سال پیش سوء پیشینه دارم و در ایران از من انگشت نگاری شده. آیا به نظر دوستان با سابقه در روند کار من مشکلی ایجاد می کنه؟ من خیلی نگرانم چون شنیدم که اولا باید با خودم گواهی سوء پیشینه ببرم و دوما اونجا انگشت نگاری میشم.

سلام بهيچوجه نگران نباشيد اصلاعدم سوء پيشينه ايران را نميخواهند وقبول ندارند در سايت سفارت جايي كه مدارك جهت مصاحبه را اعلام كرده بصراحت نوشته عدم سوء پيشينه ايران را نميخواهند
پاسخ
تشکر کنندگان: dokhtare naz
(2014-04-07 ساعت 17:27)dokhtare naz نوشته:  سلام دوستان، من قراره اقدام کنم برای ویزای نامزدی. اما یه چیزی خیلی نگرانم می کنه و اون این که من به دلیل شرکت در یک مهمانی دوستانه از 4 سال پیش سوء پیشینه دارم و در ایران از من انگشت نگاری شده. آیا به نظر دوستان با سابقه در روند کار من مشکلی ایجاد می کنه؟ من خیلی نگرانم چون شنیدم که اولا باید با خودم گواهی سوء پیشینه ببرم و دوما اونجا انگشت نگاری میشم.

دوست عزیز معمولاً سوء پیشینه ایران رو نمیخوان.انگشت نگاری اینجا هم که به اونجا ربطی نداره.ولی شما برای مطمئن شدن از طریق یه شرکت که واست نامه بزنه میتونی سوء پیشینه بگیری و خیلی راحت بفهمی پروندت هنوز هست یا منحل شده.موفق باشی.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: dokhtare naz ، hamed.us ، hamed_na
ممنون
من قبلا این کار رو کردم و اعلام کردن که سوء پیشینه تا آخر عمر ثبت میشه. اما بسته به نظر قاضی امضا کننده که کجا ازشون استعلام کرده باشن اعلام میشه.
به هر حال امیدوارم که نخوان. البته من فکر می کنم موضوع مسخره ای باشه برای سفارت. اما یکی نفر می گفت تخطی از قانون کشورت هست.
تا حالا شده از کسی بخوان؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-07 ساعت 17:47)dokhtare naz نوشته:  ممنون
من قبلا این کار رو کردم و اعلام کردن که سوء پیشینه تا آخر عمر ثبت میشه. اما بسته به نظر قاضی امضا کننده که کجا ازشون استعلام کرده باشن اعلام میشه.
به هر حال امیدوارم که نخوان. البته من فکر می کنم موضوع مسخره ای باشه برای سفارت. اما یکی نفر می گفت تخطی از قانون کشورت هست.
تا حالا شده از کسی بخوان؟

سلام دوست عزیز. به هیچ عنوان برگه سوء پیشینه ایران را نه میخوان نه اصلا قبول دارن.
Case: K1 - Abu Dhabi - Interview First April - Clearance : Aug/21/2014 Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: dokhtare naz ، hamed_na
(2014-04-07 ساعت 01:09)asharif نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 02:17)nedarzdh نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 02:02)sasy_mamal نوشته:  سلام به همگي
بچه ها من اپرو شده پروندم چند روز پيش ، حالا بعد إز اين چه پيش مياد؟؟كسي مي تونه راهنمايي كنه ؟؟
تبریک
پروندتون از USCIS به NVC منتقل میشه
NVC براتون case no میده و پروندتون را به سفارت میفرسته ,سفارت بهتون ایمیل میزنه یه سری مدارک میخواد و ....
این داستان ادامه دارد

ببخشيد بعد از چند ماه اپروو شدين؟

بعد تقريبا ٢ ماه دوستم

(2014-04-07 ساعت 01:11)Reflection نوشته:  حدوداً دو ماه بعد از دریافت کیس نامبر ایمیل اینویتشن از سفارت میگیرد برای مصاحبه که در اون اینویتیشن تمام مدرکی که لازم دارن رو بهتون میگن به اضافه اینکه بهتون میگن برید تو سایت و اپپینتمنت بگیرید برای مصاحبه

مرسي إز راهنمايي خوبت پس تا ٢ ماه ديگر بأيد منتظر سفارت باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان آیا در اولین مرحله برای تشکیل پرونده من باید اصل ترجمه شناسنامم رو برای نامزدم در امریکا پست کنم یا اسکن و ایمیل در این مرحله کفایت می کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-08 ساعت 00:58)dokhtare naz نوشته:  دوستان آیا در اولین مرحله برای تشکیل پرونده من باید اصل ترجمه شناسنامم رو برای نامزدم در آمریکا پست کنم یا اسکن و ایمیل در این مرحله کفایت می کنه؟

خیر، برای ویزا نامزدی، تو این مرحله احتیاج به شناسنامه شما نیست. زمانی‌ که میرید برای مصاحبه سفارت اون موقع باید شناسنامتون رو با خودتون ببرید.
پاسخ
(2014-04-08 ساعت 03:36)Reflection نوشته:  
(2014-04-08 ساعت 00:58)dokhtare naz نوشته:  دوستان آیا در اولین مرحله برای تشکیل پرونده من باید اصل ترجمه شناسنامم رو برای نامزدم در آمریکا پست کنم یا اسکن و ایمیل در این مرحله کفایت می کنه؟

خیر، برای ویزا نامزدی، تو این مرحله احتیاج به شناسنامه شما نیست. زمانی‌ که میرید برای مصاحبه سفارت اون موقع باید شناسنامتون رو با خودتون ببرید.

دوست عزیز ممنون از پاسختون. اما منظورم اصل "ترجمه شناسنامه" بود. باید پست کنم برای نامزدم؟ یا ترجمه رو اسکن کنم کافیه؟
پاسخ
(2014-04-08 ساعت 06:52)dokhtare naz نوشته:  
(2014-04-08 ساعت 03:36)Reflection نوشته:  

دوست عزیز ممنون از پاسختون. اما منظورم اصل "ترجمه شناسنامه" بود. باید پست کنم برای نامزدم؟ یا ترجمه رو اسکن کنم کافیه؟

یزم، اگه اینطور که میگی‌ می‌خوای ویزا نامزدی اقدام کنید و در مراحل اولیه هستید، احتیاج به ترجمه شناسنمه شما نیست. من نمیدونم برا چی‌ اصرار داری که ترجمه شناسنامه بفرستی‌، حالا یا اصل ترجمه یا اسکن ترجمه.
Wink
ممکنه برای پر کردن بعضی‌ فرمها نامزدت به اینفرمیشن شناسنامه شما احتیاج داشته باشه که شما خودت می‌تونی اطلاعات شناسنامه‌ات رو برای نامزدت بفرستی‌. اما شنامه و ترجمه شناسنامه شما جز مدارکی نیس که تواین مراحل اولیه امیگریشن احتیاج داشته باشه. بعد از مراحل اپرو شدن و کیس نامبر گرفتن زمانی‌ که خودت رفتی‌ سفارت برای مصاحبه اون وقت اصل و ترجمه شناسنامت رو با خودت میبری.
پاسخ
تشکر کنندگان: dokhtare naz
(2014-04-05 ساعت 01:59)twins نوشته:  
(2014-04-04 ساعت 22:59)nedarzdh نوشته:  
(2014-04-03 ساعت 13:41)shaya نوشته:  من دیروز از ارمنستان برگشتم کیس نامزدی هستم و برای روز مصاحبه کانفیرمیشن فرم Ds160 رو و اصل فرم 1-134 و پرینت فرم W2 , 1040 رو ازم خواستند و عکس ایمیل و FB و بلیط پرواز و ...رو دادم !!!کسی تاحالا شبیه من بوده که ببینم بالاخره چی میشه ؟مکالمات وایبر رو نمیشه ازش پرینت گرفت؟

خسته نباشی شایا .. اتفاقا منم الان دارم از ایمیل هامون پرینت میگیرم. البته من هنوز در مرحله تشکیل پرونده هستم.
سلام دوست عزیز. اگه میتونید عقد کنید و یا در صورت امکان اگه نامزدتون برای مصاحبه باهاتون بیاد خیلی بهتره. برای ویزای نامزدی خیلی سخت میگیرن و اشتباه ما رو حتی الامکان نکنید و یا مدارک کافی ببرید . هر گونه پرینت چت و تلفت و ایمیل و عکس و کپی بلیط و ...
موفق باشید

همزمان با من دوتا کیس عقد کرده بودند که حدود دوسال طول کشیده بود و هردو کیس نامزدشون همراهشون بود و از هر دوکیس همونایی ور خواسته که از من خواسته !!!!!شما بالاخره چی کار کردین ؟
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-07 ساعت 01:11)Reflection نوشته:  حدوداً دو ماه بعد از دریافت کیس نامبر ایمیل اینویتشن از سفارت میگیرد برای مصاحبه که در اون اینویتیشن تمام مدرکی که لازم دارن رو بهتون میگن به اضافه اینکه بهتون میگن برید تو سایت و اپپینتمنت بگیرید برای مصاحبه
قبل از گرفتن وقت ملاقات باید در سایت سفارت فرم DS-160 را که آنلاین هست پر کنید. (نامزدی)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-08 ساعت 14:38)shaya نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 01:59)twins نوشته:  
(2014-04-04 ساعت 22:59)nedarzdh نوشته:  
(2014-04-03 ساعت 13:41)shaya نوشته:  من دیروز از ارمنستان برگشتم کیس نامزدی هستم و برای روز مصاحبه کانفیرمیشن فرم Ds160 رو و اصل فرم 1-134 و پرینت فرم W2 , 1040 رو ازم خواستند و عکس ایمیل و FB و بلیط پرواز و ...رو دادم !!!کسی تاحالا شبیه من بوده که ببینم بالاخره چی میشه ؟مکالمات وایبر رو نمیشه ازش پرینت گرفت؟

خسته نباشی شایا .. اتفاقا منم الان دارم از ایمیل هامون پرینت میگیرم. البته من هنوز در مرحله تشکیل پرونده هستم.
سلام دوست عزیز. اگه میتونید عقد کنید و یا در صورت امکان اگه نامزدتون برای مصاحبه باهاتون بیاد خیلی بهتره. برای ویزای نامزدی خیلی سخت میگیرن و اشتباه ما رو حتی الامکان نکنید و یا مدارک کافی ببرید . هر گونه پرینت چت و تلفت و ایمیل و عکس و کپی بلیط و ...
موفق باشید
شایا من از مکالمات وایبر و واتس اپ هم پرینت گرفتم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان