کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2014-04-13 ساعت 01:12)mazlom khanom نوشته:  
(2014-04-12 ساعت 21:41)مسكاتي نوشته:  سلام دوستان
يه سوال دارم،كسي ميدونه قوانين ازدواج در ايالت تگزاس چه جوريه؟من چند ماه ديگه دارم ميرم با ويزاي توريستي پيش پسري كه مدتيه ميشناسمش و اگر با هم اكي بوديم قرار هست با قانون آمريكا ازدواج كنيم كه گرين كارت داشته باشم بعد برگرديم ايران و ازدواج ايراني كنيم و بدون معطلي ويزا بتونم برگردم امريكا.
اما نميدونم چه مسءوليتي بر گردنم ميره با اين ازدواج ؟ بعد اكه خداي نكرده بخوايم طلاق بگيريم چي ميشه؟اون تقسيم نصف نصف اموال چه جوريه؟شامل اموال ايران هم ميشه؟ما هردومون در ايران اموالي داريم .من ميخوام اگر طلاق گرفتيم قبل ازدواج ايراني نه از اموال اون چيزي عايدم بشه نه ضرري به من وارد بشه.
نميدونم از كجا ميتونم اطلاعات بگيرم.
شما وقتی ازدواج آمریکای می‌کنید میتونید مدارکتان را به سفارت ایران ( حافظ منافع ایران) بفرستید و اون جا ثبت ازدواج ایران انجام بشه. و نیازی نیست که به ایران برگردید برای ثبت ازدواج،

اگر شما بعد ازدواج آمریکای به ایران برگردید، همسرتان باید برای ویزا و گرین کارت شما اقدام کند. ( ویزا ازدواج شامل حال شما می‌شه برای برگشت دوباره به آمریکا) میتونی‌ تو بخش ازدواجی‌ها ببینی‌ که چقدر طول خواهد کشید.و چطوری خواهد بود

- اگر بعد ازدواج برنگردی ایران، برای گرفتن گرین کارت با مشکل خواهی‌ خورد، چون ویزا ورود شما به آمریکا ویزا توریستی بود و باید خیلی‌ تلاش کنی‌ که حرفتان را قبول کنند و بهتان گرین کارت بدهند.

من اگر جای شما بودم گرفتن گرین کارت را با این روش, ساده نمیگرفتم.
--------------------
در مورد اموال نمیدونم چی‌ می‌شه بسته به شما و ایالتی‌ که زندگی‌ خواهید کرد داره.

ممنون مظلوم خانم
من ميرم امريكا كه اول اين پسر رو بشناسم،و ازدواج اگر اونجا كنيم بدون خانواده فقط به اين دليل هست كه بعد از برگشت به ايران دباره لازم نباشه برم دبي براي تقاضاي ويزا.
يعني امكانش نيس اخر اقامت توريستيم در امريكا ازدواج كنيم و بيام ايران و بعد از مراسم و...به راحتي و با استفاده از گرين كارت برم امريكا؟اين پسر بيشتر از ٧-٨سال هست كه سيتيزن هست...
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
دختر جان شما که اینقدر نقشه‌های خوب بلدی بکشی، یه سرچ کوچولو هم توی گوگل کنی‌ بد نیست ها. شما که می‌خوای اداره مهاجرت رو دور بزنی‌ بد نیست بدونی که اونها از من و شما خیلی‌ زرنگترند و روزی هزار تا از این قصه‌ها رو حفظ هستن. این آفیسر‌ها که شما موقعه مصاحبه می‌بینید یه دوره یک ساله دیدن فقط برای این کار. یعنی‌ هم احتمالات رو به راحتی‌ پیش بینی‌ میکنند. اولا که اگه شما بخوای با ویزا توریستی بری و اونها بفهمند که شما از قبل آشنا بودین یا اینکه شما ویزا توریستی گرفتی و رفتی‌ اونجا به قصد ازدواج، و اسمش هس''Visa Fraud'' . حالا اگه کسی‌ دیگه visa fraud بخوره توی پروندش دیگه کار حضرت فیله که درستش کنه. من بهت طوسیه می‌کنم که اگه با ویزا توریستی رفتی‌ بری با اون آقا کلی‌ عکس بگیری ولی‌ نه خیلی‌ روی سر و کول هم و عشقولانه. یه طوری که نشون بده با هم آشنا شدین، بعد برگردی از طریق نامزدی اقدام کنید. اینطوری عاقلانه تره و کم ریسک تر. حالا دیگه خود دانی‌.

یه چیز دیگه هم که من اینجا متوجه شدم اینه که بچه‌ها خیلی‌ نگران مال امولشون هستن، که خوب اشکالی‌ هم نداره، اما نظر شخصی‌ خود من این هس که چطور آدم میتونه از روح و احساس و جسم مایه بذاره و زیاد هم نگران نباشه اما اسم پول که به میان میاد و تقسیم مال اموال بخواد حسابی‌ محکم کاری کنه!!

به هر حال این نظر شخصی‌ من هس و لزوماً نباید همه مثل من فکر کنن. اما اگه قانونا بخواید بدونید، خیر، اموال قبل از ازدواج به هیچ عنوان نصف نمی‌شه. اما همه چیز از حساب بانکی‌ گرفته تا حق و حقوق بازنشستگی و خلاصه همه چیز بعد از ازدواج نصف میشه.

اموال ایران و مهریه ایرانی‌ و چیز‌های دیگه رو میگن به ما مربوط نمیشه برید کشور خودتون حساباتون رو صاف کنید!
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sib 24 ، nedarzdh ، shandiz ، houmanmir ، مسكاتي
بنظرم راه ایشون دور زدن اداره مهاجرت نیست و قانونی هم هست... آفیسر هم قانع میشه آشنائی اونجا اتفاق افتاده...

ویزای توریستی قابل تبدیل به خیلی چیزها هست و شاید نسبت به نامزدی خیلی پوینت داشته باشه. باویزای نامزدی بریم و نسازیم راهی نیست جزبرگشت یا غیرقانونی ماندن. ولی توریستی به ویزای کاری و ازدواجی و ....خیلی راهها که به گرین کارت ختم میشه قابل تبدیله. خودم قبل گرفتن نامزذی توریستی اپلای کردم و رجکت شدم البته
پاسخ
تشکر کنندگان: مسكاتي
(2014-04-13 ساعت 12:11)maryam1 نوشته:  بنظرم راه ایشون دور زدن اداره مهاجرت نیست و قانونی هم هست... آفیسر هم قانع میشه آشنائی اونجا اتفاق افتاده...

ویزای توریستی قابل تبدیل به خیلی چیزها هست و شاید نسبت به نامزدی خیلی پوینت داشته باشه. باویزای نامزدی بریم و نسازیم راهی نیست جزبرگشت یا غیرقانونی ماندن. ولی توریستی به ویزای کاری و ازدواجی و ....خیلی راهها که به گرین کارت ختم میشه قابل تبدیله. خودم قبل گرفتن نامزذی توریستی اپلای کردم و رجکت شدم البته

دوست من دوم آپریل دبی مصاحبه داشت و یه بار با نامزدش رفتن اروپا که بتونه دفعه بعد توریستی بره آمریکه بعد ازون که رفت امریکا زانویه کریسمس با هم رفتن اسپانیا خلاصه کلی عکس و قبض هتل و بلیط وغیره با خودش برد روز مصاحبه و یه ضرب ویزا گرفت !!بنظر من هم خوبه توریستی بری و کلی عکس تهیه کنی و قبض هتل و بلیط و غیره رو هم نگه داری برای ویزای نامزدیت!!من درمود تبدیل ویزای توریستی به نامزدی یا ازدواج چیز ی نمیدونم !!بیشتر بررسی کن!
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2014-04-13 ساعت 07:57)Reflection نوشته:  دختر جان شما که اینقدر نقشه‌های خوب بلدی بکشی، یه سرچ کوچولو هم توی گوگل کنی‌ بد نیست ها. شما که می‌خوای اداره مهاجرت رو دور بزنی‌ بد نیست بدونی که اونها از من و شما خیلی‌ زرنگترند و روزی هزار تا از این قصه‌ها رو حفظ هستن. این آفیسر‌ها که شما موقعه مصاحبه می‌بینید یه دوره یک ساله دیدن فقط برای این کار. یعنی‌ هم احتمالات رو به راحتی‌ پیش بینی‌ میکنند. اولا که اگه شما بخوای با ویزا توریستی بری و اونها بفهمند که شما از قبل آشنا بودین یا اینکه شما ویزا توریستی گرفتی و رفتی‌ اونجا به قصد ازدواج، و اسمش هس''Visa Fraud'' . حالا اگه کسی‌ دیگه visa fraud بخوره توی پروندش دیگه کار حضرت فیله که درستش کنه. من بهت طوسیه می‌کنم که اگه با ویزا توریستی رفتی‌ بری با اون آقا کلی‌ عکس بگیری ولی‌ نه خیلی‌ روی سر و کول هم و عشقولانه. یه طوری که نشون بده با هم آشنا شدین، بعد برگردی از طریق نامزدی اقدام کنید. اینطوری عاقلانه تره و کم ریسک تر. حالا دیگه خود دانی‌.

یه چیز دیگه هم که من اینجا متوجه شدم اینه که بچه‌ها خیلی‌ نگران مال امولشون هستن، که خوب اشکالی‌ هم نداره، اما نظر شخصی‌ خود من این هس که چطور آدم میتونه از روح و احساس و جسم مایه بذاره و زیاد هم نگران نباشه اما اسم پول که به میان میاد و تقسیم مال اموال بخواد حسابی‌ محکم کاری کنه!!

به هر حال این نظر شخصی‌ من هس و لزوماً نباید همه مثل من فکر کنن. اما اگه قانونا بخواید بدونید، خیر، اموال قبل از ازدواج به هیچ عنوان نصف نمی‌شه. اما همه چیز از حساب بانکی‌ گرفته تا حق و حقوق بازنشستگی و خلاصه همه چیز بعد از ازدواج نصف میشه.

اموال ایران و مهریه ایرانی‌ و چیز‌های دیگه رو میگن به ما مربوط نمیشه برید کشور خودتون حساباتون رو صاف کنید!

منون از راهنماييتون ولي من مسي رو نميخوام گول بزنم،اين اقا٥سال هست كه مياد و ميره و ما كلي عكس داريم با هم كه جاهاي مختلف رفتيم،ما هم زمان هم ويزا نامزدي هم توريستي اقدام كرديم الان ويزا توريستي اماداست ولي ويزا نامزدي نوبت مصاحبش يك ماه ديگس،يعني شما پيشنهاد ميدين برايمصاحبه برم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-13 ساعت 14:28)مسكاتي نوشته:  [quote='Reflection' pid='478292' dateline='1397359671']
دختر جان شما که اینقدر نقشه‌های خوب بلدی بکشی، یه سرچ کوچولو هم توی گوگل کنی‌ بد نیست ها. شما که می‌خوای اداره مهاجرت رو دور بزنی‌ بد نیست بدونی که اونها از من و شما خیلی‌ زرنگترند و روزی هزار تا از این قصه‌ها رو حفظ هستن. این آفیسر‌ها که شما موقعه مصاحبه می‌بینید یه دوره یک ساله دیدن فقط برای این کار. یعنی‌ هم احتمالات رو به راحتی‌ پیش بینی‌ میکنند. اولا که اگه شما بخوای با ویزا توریستی بری و اونها بفهمند که شما از قبل آشنا بودین یا اینکه شما ویزا توریستی گرفتی و رفتی‌ اونجا به قصد ازدواج، و اسمش هس''Visa Fraud'' . حالا اگه کسی‌ دیگه visa fraud بخوره توی پروندش دیگه کار حضرت فیله که درستش کنه. من بهت طوسیه می‌کنم که اگه با ویزا توریستی رفتی‌ بری با اون آقا کلی‌ عکس بگیری ولی‌ نه خیلی‌ روی سر و کول هم و عشقولانه. یه طوری که نشون بده با هم آشنا شدین، بعد برگردی از طریق نامزدی اقدام کنید. اینطوری عاقلانه تره و کم ریسک تر. حالا دیگه خود دانی‌.

منون از راهنماييتون ولي من مسي رو نميخوام گول بزنم،اين اقا٥سال هست كه مياد و ميره و ما كلي عكس داريم با هم كه جاهاي مختلف رفتيم،ما هم زمان هم ويزا نامزدي هم توريستي اقدام كرديم الان ويزا توريستي اماداست ولي ويزا نامزدي نوبت مصاحبش يك ماه ديگس،يعني شما پيشنهاد ميدين برايمصاحبه برم؟
[/quot

اشکال نداره توریستی برو و بررسی کن اگه نمیشه برگرد ویاز نامزدیت رو پیگیری کن چیزی رو از دست نمیدی!!!فقط یه مورد که من قبلا شنیده بودم این بود که ما برای ویزای نامزدی که اقدام کرده بودیم میخواستم همزمان توریستی هم اقدام کنم گفتند نمیشه همزمان برای دوتا ویزا اقدا کرد برای همین از توریستی منصرف شدم و الان هم اول اپریل رفتم مصاحبه کنسول گیر داد که چرا عکس کم داریم و همدیگه رو کم دیدین و همه ایملهامو خواسته که بارش پست کرم فردا بدستش میرسه !!
پاسخ
(2014-04-13 ساعت 16:18)shaya نوشته:  
(2014-04-13 ساعت 14:28)مسكاتي نوشته:  [quote='Reflection' pid='478292' dateline='1397359671']

[/quot

اشکال نداره توریستی برو و بررسی کن اگه نمیشه برگرد ویاز نامزدیت رو پیگیری کن چیزی رو از دست نمیدی!!!فقط یه مورد که من قبلا شنیده بودم این بود که ما برای ویزای نامزدی که اقدام کرده بودیم میخواستم همزمان توریستی هم اقدام کنم گفتند نمیشه همزمان برای دوتا ویزا اقدا کرد برای همین از توریستی منصرف شدم و الان هم اول اپریل رفتم مصاحبه کنسول گیر داد که چرا عکس کم داریم و همدیگه رو کم دیدین و همه ایملهامو خواسته که بارش پست کرم فردا بدستش میرسه !!

درمورد حساب کتاب هم بنظر من منطقیه که این تعهد نامه امضا بشه !!دلیلی نداره که اگه از نظر روحی آسیب دیدیم تو این رابطه از نظر مالی هم بی خیالش بشیم !!عقل حکم میکنه که پل های پشت سر رو نباید خراب کرد !!این یه ریسکه هم مهاجرت و هم ازدواج و در زمانی که دوتا ریسک میکنی باید بیشتر هم مراقب باشی !!احتیاط شرط عقله !!
پاسخ
تغییر وضعیت و تبدیل ویزا توریستی غیر ممکن نیست اما از اپرو شدن کسی‌ که اقدام میکنه برای ویزای نامزدی و ازدواج خیلی‌ خیلی‌ سخت تره. مدت زمان ویزای توریستی ۴-۶ ماه هس تو ماکزیمم حالت (البته الان نمیدونم چطوری هست اما قبلان که اینطور بود) حالا شما باید ثابت کنی‌ که تو این ۴ ماه با طرف آشنا شدی، رابطه شکل گرفته...، کلی‌ مسافرت با هم دارید،تصمیم گرفتید ازدواج کنید... به دوستان و آشنایانتون نامزدیتون رو اعلام کرید، کلی‌ عکس با دوستان آشنایان و خانواده‌هاتون دارید و اون وقت امیگرشن شاید بتونه تصمیم بگیره، دوست من از ایران اومد با ویزا توریستی مستقیم خونه اون آقا ، کلی‌ با هم اینور انور رفتن، ...ازدواج کردن، رابطشون اپروو نشد. در هر صورت تصمیم نهایی رو خودت میگیری و ما فقط تجربیات خودمون رو اینجا شر می‌کنیم. من باشم با ویزا توریستی میرفتم برا دیدار بعد یه سری مدارک هم جم می‌کردم و بعد همون پروسه نامزدی رو ادامه میدادم.
پاسخ
(2014-04-13 ساعت 16:18)shaya نوشته:  

[/quot

اين طرف من اونجا از وكيل پرسيده بود گفتن ميشه،البته اولش يك بك گراند چك ظاهرا از اون خواستن و...كه طول كشيده و وقتي ما براي مصاحبه رفتيم ظاهرا هنوز درخواست ويزاي نامزديمون ثبت نشده بوده يا يه همچين چيزيSmile
اخه من نميخوام كار غير قانوني كرده باشم اما اگر بدون ازدواج و گرين كارت برگردم و بخوام براي ويزا نامزدي اقدام كنم و بااااااز٥-٦ماه طول بكشه كليرنسش ديوونه ميشم رسماSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-13 ساعت 16:26)Reflection نوشته:  تغییر وضعیت و تبدیل ویزا توریستی غیر ممکن نیست اما از اپرو شدن کسی‌ که اقدام میکنه برای ویزای نامزدی و ازدواج خیلی‌ خیلی‌ سخت تره. مدت زمان ویزای توریستی ۴-۶ ماه هس تو ماکزیمم حالت (البته الان نمیدونم چطوری هست اما قبلان که اینطور بود) حالا شما باید ثابت کنی‌ که تو این ۴ ماه با طرف آشنا شدی، رابطه شکل گرفته...، کلی‌ مسافرت با هم دارید،تصمیم گرفتید ازدواج کنید... به دوستان و آشنایانتون نامزدیتون رو اعلام کرید، کلی‌ عکس با دوستان آشنایان و خانواده‌هاتون دارید و اون وقت امیگرشن شاید بتونه تصمیم بگیره، دوست من از ایران اومد با ویزا توریستی مستقیم خونه اون آقا ، کلی‌ با هم اینور انور رفتن، ...ازدواج کردن، رابطشون اپروو نشد. در هر صورت تصمیم نهایی رو خودت میگیری و ما فقط تجربیات خودمون رو اینجا شر می‌کنیم. من باشم با ویزا توریستی میرفتم برا دیدار بعد یه سری مدارک هم جم می‌کردم و بعد همون پروسه نامزدی رو ادامه میدادم.

ممنون كه تجربياتتون رو در اختيار ميذارينSmile
اما اين طرف من از وكيل پرسيده بود گفته كه ميشه ازدواج كردو براي گرين كارت اقدام كرد.حالا بايد بگم كه دقيق بپرسه باز.
ولي جرا نبايد قبول كنند وقتي واقعيت رو بهشون بگيم؟خوب ما براي ويزا نامزدي هم اقدام كرديم ولي ويزا توريستي زودتر اماده شد!بعدم من قرار شده ما همديگرو در محل زندگي ايشون ببينم و بعد اكه حاضر بودم اونجا زندگي كنم با هم ازدواج كنيم.اتفاقا من شنيده بودم در باره ويزا نامزدي كه اگه ازدواج نكني بعد٩٠روز كار غير قانوني كردي،از اين لحاظ خوب توريستي بهتره ،اكه ديدم نميتونم تو غربت دووم بيارم يا هنوز اماده ازدواج نيستم بر ميگردم بدون هيج مسعوليتي جه براي من چه اون و مخصوصا اون....
نميدونم واقعا گيج شدمSmile
راستي شما از اين مورد كه اموال ايران تقسيم نميشه مطمعنيد؟قوانين ايالات مختلف فرق نميكنه؟
اكه لينك جاي كه اينارو نوشته داشته باشين ممنون ميشم بذارين برام.
پاسخ
تشکر کنندگان:
مسكاتى جان به نظر من خيلي كار خوبي ميكني خوش به حالت كه ويزا توريستي گرفتي.
١.چقدر ميخواي بموني؟
اونجا خوب اشنا شو شرايط رو ببين بعد تصميم واسه يه عمرت بگير.
٢.چطور واسه ويزا توريستي اقدام كردي ميشه توضيح بدي؟
و من اينو ميدونستم كه وقتي واسه يه ويزا درخواست دادي نميتوني واسه يه ويزا ديگه درخواست بدي.شما كه ميگين واسه نامزدي اقدام كرديم ٣.تو سفارت ندونستن شما واسه نامزدي هم اقدام كردين؟٤.و دليل رفتن به ام ريكارو چي گفتين؟
ممنون اگه توضيح دادي و ايشالا كه همه چي خوب پيش بره
امضای سانازی كه نام كاربريش شده baba manam sanaz
CR1 ازدواجى
receipt number: 20dec2012
approv : 5dec 2013!!
14jan2014:دريافت كيس نامبر
completed on: 21feb 2014!!
3apr 2014 :گرفتن وقت مصاحبه
20may2014:مصاحبه
سفارت انكارا
ويزاي يك و نيم ضرب 30may!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
سلام ساناز جان
من با مادربزرگم رفتيم سفارت دبي و مادربزگم كفت هم ميخوام پسرم رو ببينم هم يه اقايي كه چند بار اومده ايران بريم اونججا ببينيم جه جوريه،چيزي از ويزا نامزدي نپرسيدن و اين اقا براي ما دعوت نامه فرستاد و نسبتش رو به عنوان نامزد من معرفي كرده بود در فرم ها.
فكر ميكنم سه ماه،اما نميدونم داستان گرين كارت چي بشه...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-13 ساعت 16:43)مسكاتي نوشته:  
(2014-04-13 ساعت 16:26)Reflection نوشته:  تغییر وضعیت و تبدیل ویزا توریستی غیر ممکن نیست اما از اپرو شدن کسی‌ که اقدام میکنه برای ویزای نامزدی و ازدواج خیلی‌ خیلی‌ سخت تره. مدت زمان ویزای توریستی ۴-۶ ماه هس تو ماکزیمم حالت (البته الان نمیدونم چطوری هست اما قبلان که اینطور بود) حالا شما باید ثابت کنی‌ که تو این ۴ ماه با طرف آشنا شدی، رابطه شکل گرفته...، کلی‌ مسافرت با هم دارید،تصمیم گرفتید ازدواج کنید... به دوستان و آشنایانتون نامزدیتون رو اعلام کرید، کلی‌ عکس با دوستان آشنایان و خانواده‌هاتون دارید و اون وقت امیگرشن شاید بتونه تصمیم بگیره، دوست من از ایران اومد با ویزا توریستی مستقیم خونه اون آقا ، کلی‌ با هم اینور انور رفتن، ...ازدواج کردن، رابطشون اپروو نشد. در هر صورت تصمیم نهایی رو خودت میگیری و ما فقط تجربیات خودمون رو اینجا شر می‌کنیم. من باشم با ویزا توریستی میرفتم برا دیدار بعد یه سری مدارک هم جم می‌کردم و بعد همون پروسه نامزدی رو ادامه میدادم.

ممنون كه تجربياتتون رو در اختيار ميذارينSmile
اما اين طرف من از وكيل پرسيده بود گفته كه ميشه ازدواج كردو براي گرين كارت اقدام كرد.حالا بايد بگم كه دقيق بپرسه باز.
ولي جرا نبايد قبول كنند وقتي واقعيت رو بهشون بگيم؟خوب ما براي ويزا نامزدي هم اقدام كرديم ولي ويزا توريستي زودتر اماده شد!بعدم من قرار شده ما همديگرو در محل زندگي ايشون ببينم و بعد اكه حاضر بودم اونجا زندگي كنم با هم ازدواج كنيم.اتفاقا من شنيده بودم در باره ويزا نامزدي كه اگه ازدواج نكني بعد٩٠روز كار غير قانوني كردي،از اين لحاظ خوب توريستي بهتره ،اكه ديدم نميتونم تو غربت دووم بيارم يا هنوز اماده ازدواج نيستم بر ميگردم بدون هيج مسعوليتي جه براي من چه اون و مخصوصا اون....
نميدونم واقعا گيج شدمSmile
راستي شما از اين مورد كه اموال ايران تقسيم نميشه مطمعنيد؟قوانين ايالات مختلف فرق نميكنه؟
اكه لينك جاي كه اينارو نوشته داشته باشين ممنون ميشم بذارين برام.

بله دوست عزیز، من خودم چندین سال پیش درگیر طلاق بودم. به عقل هم جور میاد. چطور میشه قانون یک کشور دیگر رو (که آمریکا باشه) توی ایران اسلامی اجرا کرد. Winkخیالتون راحت باشه، هیچ خطری شما رو تهدید نمیکنه. Cool
پاسخ
(2014-04-13 ساعت 07:06)مسكاتي نوشته:  
(2014-04-12 ساعت 21:41)مسكاتي نوشته:  

ممنون مظلوم خانم
من ميرم امريكا كه اول اين پسر رو بشناسم،و ازدواج اگر اونجا كنيم بدون خانواده فقط به اين دليل هست كه بعد از برگشت به ايران دباره لازم نباشه برم دبي براي تقاضاي ويزا.
يعني امكانش نيس اخر اقامت توريستيم در امريكا ازدواج كنيم و بيام ايران و بعد از مراسم و...به راحتي و با استفاده از گرين كارت برم امريكا؟اين پسر بيشتر از ٧-٨سال هست كه سيتيزن هست...

شما که ازدواج کنی‌،باید ازدواجت را ثبت کنی‌ تا برای گرین کارت اقدام کنی‌. اسمت میره تو همه کامپیوتر‌ها  آمریکا .
اگر برگردی ایران برای ویزا نامزدی منتظر بشی‪.‬‌
در روز مصاحبه ویزا نامزدی اول آزت میخواهند که قسم بخوری که هر چی‌ میگی‌ درست و راست است.
بعد آزت میپرسه مجردی یا نه ؟ اگر بگی متاهل هستم ، میگه ویزا نامزدی بهت نمی‌دیم…‪..‬ دیگه چرا نداره، چون قانون میگه ویزا نامزدی برای مجرد‌ها است.

بخواهی زیاد توضیح بدی ‪)‬که این یا اون واینطوری بهتر و ... ‪(‬ میکروفون را قطع می‌کنه و از نیروهای انتظامی‌ سفارت می‌خواد که شما را به بیرون راهنمایی‌ کنند.

اگر بگی‌ "نه، یعنی‌ مجرد هستم" ( یعنی‌ دروغ بگی‌)،  سوال بعدی این است که آمریکا  سفر داشتی قبلا، اگر بگی‌ آره‪,‬ یادداشت می‌کنه که رفتی‌.در بککگرند چک یه سر به سابق شما که تو آمریکا کجاها رفتی‌ و ... میزنند ‪,‬به کامپیوتر‌ها آمریکا سر میزنندو شما را متاهل پیدا میکنند و ویزا داده نمی‌شه

اگر بگی‌‪"‬ نه ‪"‬( یک دروغ محسوب می‌شه)
و سوالات دیگه، اگر یکیش را دروغ بگی مجبوری برای بقیه هم دروغ بسازی......
...چند روز یا چند ماه  که برات بکک گراند چک میزنند.
 خواهند دید که شما متاهل هستی‌ و خود به‌خود ویزاا نامزدی شما باطل می‌شه و به شما ویزا نامزدی نخواهند داد. و همسرتان باید برای ویزا ازدواجی برای شما اقدام کنه ‪.‬
‪-----‬
در حالت دیگه اگر پروندت دست آفیسر خیلی‌ متعصب بیفته ( که کم هم نیستند) که به دروغ و قسم و.... خیلی‌ خیلی‌ حساس است
. یک کاری می‌کنه که باید پروندت را از سیاه چاله هایی‌
  فضایی پیدا کنی‌ ‪,‬که بدونی جواب ویزات
چی‌ شد. یعنی‌ بهت حتی جواب ‪"‬نه‪"‬ هم نمی‌دهند تا تکلیف خودت را بدونی و قدم بعدی را برداری‪.‬
---
دیگه خودت میدونی‌، چی‌ کار کنی‌ برات بهتر است.به این جا که میرسه وکیل نمیتونه برات کاری کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، shadoow ، baba manam sanaz ، مسكاتي
(2014-04-14 ساعت 08:18)mazlom khanom نوشته:  
(2014-04-13 ساعت 07:06)مسكاتي نوشته:  
(2014-04-12 ساعت 21:41)مسكاتي نوشته:  

ممنون مظلوم خانم

شما که ازدواج کنی‌،باید ازدواجت را ثبت کنی‌ تا برای گرین کارت اقدام کنی‌. اسمت میره تو همه کامپیوتر‌ها  آمریکا .
اگر برگردی ایران برای ویزا نامزدی منتظر بشی‪.‬‌
در روز مصاحبه ویزا نامزدی اول آزت میخواهند که قسم بخوری که هر چی‌ میگی‌ درست و راست است.
بعد آزت میپرسه مجردی یا نه ؟ اگر بگی متاهل هستم ، میگه ویزا نامزدی بهت نمی‌دیم…‪..‬ دیگه چرا نداره، چون قانون میگه ویزا نامزدی برای مجرد‌ها است.

بخواهی زیاد توضیح بدی ‪)‬که این یا اون واینطوری بهتر و ... ‪(‬ میکروفون را قطع می‌کنه و از نیروهای انتظامی‌ سفارت می‌خواد که شما را به بیرون راهنمایی‌ کنند.

اگر بگی‌ "نه، یعنی‌ مجرد هستم" ( یعنی‌ دروغ بگی‌)،  سوال بعدی این است که آمریکا  سفر داشتی قبلا، اگر بگی‌ آره‪,‬ یادداشت می‌کنه که رفتی‌.در بککگرند چک یه سر به سابق شما که تو آمریکا کجاها رفتی‌ و ... میزنند ‪,‬به کامپیوتر‌ها آمریکا سر میزنندو شما را متاهل پیدا میکنند و ویزا داده نمی‌شه

اگر بگی‌‪"‬ نه ‪"‬( یک دروغ محسوب می‌شه)
و سوالات دیگه، اگر یکیش را دروغ بگی مجبوری برای بقیه هم دروغ بسازی......
...چند روز یا چند ماه  که برات بکک گراند چک میزنند.
 خواهند دید که شما متاهل هستی‌ و خود به‌خود ویزاا نامزدی شما باطل می‌شه و به شما ویزا نامزدی نخواهند داد. و همسرتان باید برای ویزا ازدواجی برای شما اقدام کنه ‪.‬
‪-----‬
در حالت دیگه اگر پروندت دست آفیسر خیلی‌ متعصب بیفته ( که کم هم نیستند) که به دروغ و قسم و.... خیلی‌ خیلی‌ حساس است
. یک کاری می‌کنه که باید پروندت را از سیاه چاله هایی‌
  فضایی پیدا کنی‌ ‪,‬که بدونی جواب ویزات
چی‌ شد. یعنی‌ بهت حتی جواب ‪"‬نه‪"‬ هم نمی‌دهند تا تکلیف خودت را بدونی و قدم بعدی را برداری‪.‬
---
دیگه خودت میدونی‌، چی‌ کار کنی‌ برات بهتر است.به این جا که میرسه وکیل نمیتونه برات کاری کنه.

خوب مگه اگر گرين كارت بگيرم بعد ازدواج به راحتي نميتونم برگردم امريكا؟اكر بتونم كه ديگه لازم نيست واسه ويزا نامزدي اقدام كنم!
يعني كلا اكه قرار باشه براي ويز نامزدي اقدام كنم كه ديگه ازدواج نميكنيم دور از چشم خانواده ها?
ما ميخوايم ازدواج كنيم كه نيازي به تقاضاي ويزا نامزدي و صبر كردن براي كليرنسش نداشته باشيم.
مگر اينكه ازدواج با ويزا توريستي در امريكا جرم باشه.كسي چيزي ميدونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان