کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2012-08-22 ساعت 09:10)shani نوشته:  بچه ها این فرم I 797 چی هست؟ البته فرمی نیست که بشه پر کرد فقط نوشته که کیس شما به دست ما رسیده و یک سری مشخصات من مثل اینکه توش هست. آخه قبلا رسید دریافت مدارک رو گرفته بودیم. این یکی چیه؟؟
دوست عزیز این فرم اپروو هستش. یعنی پروندتون اپروو شده و بزودی به دست NVC میرسه

(2012-08-22 ساعت 18:22)persian88 نوشته:  من بعضى وقتها كه استرس دارم clonazpam ميخورم ميخواستم بدونم باسه مديكال تست نبايد ديگه اينو مصرف كنم ، آخه ميدونم خيلى برام سخت ميشه با استرسی كه دارم ،
شما حتما بهشون ایمیل بزن و بپرس. البته فکر نکنم مشکلی باشه. به هر حال هر دارویی که مصرف میکنیدو روز مدیکال باید بگید. بخصوص کلونازپام
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: persian88 ، shani
be doctor ungan email zadam in javabo dadan , inja mizaram ke age kesi moshkele moshabeh dareh bedooneh , mamnoon az rahnameetoon

please bring a lettrr form. your psychiatrist so that we may accept it as a medical use. Otherwise if we find it without your own decleration of your medical condition prooving in yout report than it may be problem.
Briefly when you are here declare it to the doctor and give a nedical letter from your psychiatrist showing your diagnosos and treatment. And there will be no problem.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
سلام به همه ی دوستان خوب. دوستان میشه برای من یک کم در مورد پروسه ی ویزای نامزدی توضیح بدین. من خودم فرمی رو باید از اینجا پرکنم بفرستم؟ البته میدونم که چندتا فرم رو باید کامل کنم و روز مصاحبه ببرم. هزینه ای باید بپردازم از اینجا؟ و اینکه نوشته Evidence of relationship with your U.S. citizen fiancé(e) چه مدرکی رو برای اثبات می خوان؟ ممنون میشم
یه مقدار راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-24 ساعت 13:30)shabnam.84 نوشته:  سلام به همه ی دوستان خوب. دوستان میشه برای من یک کم در مورد پروسه ی ویزای نامزدی توضیح بدین. من خودم فرمی رو باید از اینجا پرکنم بفرستم؟ البته میدونم که چندتا فرم رو باید کامل کنم و روز مصاحبه ببرم. هزینه ای باید بپردازم از اینجا؟ و اینکه نوشته Evidence of relationship with your U.S. citizen fiancé(e) چه مدرکی رو برای اثبات می خوان؟ ممنون میشم
یه مقدار راهنمایی کنید.
شبنم جان مدارک زیر را لازم داری شما
1- فرم I-129F را نامزدت واست پرکنه و امضا کنه
2- فرم G-325 را هم واسه خودش هم شما پر میکنه و شما باید امضاش کنی
3- ترجمه شناسنامه های هردوتون
4- کپی پاسپورت ایرانی و آمریکایی نامزدت و کپی پاس خودت
5- کپی سوشیال سکیوریتی نامزدت
6- 2 تا عکس 5 در 5 از خودت و 2 تا هم از نامزدت
7- یک چک به مبلغ 340 دلار که از یک حساب بانکی توی آمریکا باید باشه
8- همه اینارو باید به آدرس اداره مهاجرت واقع در شیکاگو پست کنی. البته اگه از ایران پست کنی باید به شیکاگو پست کنی، اما اگه نامزدت ساکن آمریکا هست، بسته به اینکه ساکن کدوم ایالته یا باید به شیکاگو پست کنه یا فونیکس.
9- همه فرمها و آدرس ها را میتونی از توی سایت www.uscis.gov پیدا کنی
اون evidence که میگی شامل عکس دو نفره (که الزامیه)، پرینت تلفن و چت و ایمیل، یا اگه سفر دونفره رفتین بلیط هواپیماتون یا فیش پرداختی هتل و این قبیل چیزا
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84
(2012-08-23 ساعت 19:35)persian88 نوشته:  be doctor ungan email zadam in javabo dadan , inja mizaram ke age kesi moshkele moshabeh dareh bedooneh , mamnoon az rahnameetoon

please bring a lettrr form. your psychiatrist so that we may accept it as a medical use. Otherwise if we find it without your own decleration of your medical condition prooving in yout report than it may be problem.
Briefly when you are here declare it to the doctor and give a nedical letter from your psychiatrist showing your diagnosos and treatment. And there will be no problem.
دوست عزیز خیلی لطف کردی که این مطلبو گذاشتی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
(2012-08-25 ساعت 00:52)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-08-24 ساعت 13:30)shabnam.84 نوشته:  سلام به همه ی دوستان خوب. دوستان میشه برای من یک کم در مورد پروسه ی ویزای نامزدی توضیح بدین. من خودم فرمی رو باید از اینجا پرکنم بفرستم؟ البته میدونم که چندتا فرم رو باید کامل کنم و روز مصاحبه ببرم. هزینه ای باید بپردازم از اینجا؟ و اینکه نوشته Evidence of relationship with your U.S. citizen fiancé(e) چه مدرکی رو برای اثبات می خوان؟ ممنون میشم
یه مقدار راهنمایی کنید.
شبنم جان مدارک زیر را لازم داری شما
1- فرم I-129F را نامزدت واست پرکنه و امضا کنه
2- فرم G-325 را هم واسه خودش هم شما پر میکنه و شما باید امضاش کنی
3- ترجمه شناسنامه های هردوتون
4- کپی پاسپورت ایرانی و آمریکایی نامزدت و کپی پاس خودت
5- کپی سوشیال سکیوریتی نامزدت
6- 2 تا عکس 5 در 5 از خودت و 2 تا هم از نامزدت
7- یک چک به مبلغ 340 دلار که از یک حساب بانکی توی آمریکا باید باشه
8- همه اینارو باید به آدرس اداره مهاجرت واقع در شیکاگو پست کنی. البته اگه از ایران پست کنی باید به شیکاگو پست کنی، اما اگه نامزدت ساکن آمریکا هست، بسته به اینکه ساکن کدوم ایالته یا باید به شیکاگو پست کنه یا فونیکس.
9- همه فرمها و آدرس ها را میتونی از توی سایت www.uscis.gov پیدا کنی
اون evidence که میگی شامل عکس دو نفره (که الزامیه)، پرینت تلفن و چت و ایمیل، یا اگه سفر دونفره رفتین بلیط هواپیماتون یا فیش پرداختی هتل و این قبیل چیزا

الهه جان ممنونم ازت. لطف کردی Smile البته نامزد من کلا آمریکایی هستش. بابت ثابت کردن رابطه: پرینت چت ها .ایمیل رو دارم و برای مصاحبه هم خودش قرار شده بیاد همراهم باشه.پس عکس هم میشه قبلش گرفت. یا اینکه باید حتما قبل مصاحبه و همین دفعه ی اول عکس و بفرستم؟فکر کنم من مدارک رو بفرستم براش اون همه رو با هم پست کنه بهتر باشه درسته؟ اون تو ایالت نیوجرسی زندگی میکنه.1سوال دیگه هم دارم. به نظرت از کجا اقدام کنم بهتره؟ دوبی یا آنکارا یا استانبول؟ یعنی کجا راحت تر ممکنه ویزا بدن و پروسه ی کار سریع تر انجام میشه. ببخشید سوال زیاد شد. من یه کم گیج شدم چون اطلاع زیادی نداشتم. ممنون میشم دوستان کمک کنن Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
همونطور که الهه جان گفتند، مهمترین شرط روش نامزدی "ملاقات حضوری طی 2 سال گذشته" هست و یکی از مهمترین مدارکی (evidence) که اثبات میکنه این قضیه رو عکس با هم هستش...این عکسها هم برای مرحله اول که پرونده رو به اداره مهاجرت میفرستید لازمه و نه برای سفارت! (با عکس 5*5 برای پاسپورت اشتباه نشه ها! عکس پاسپورتی برای هر دو مرحله لازمه)...یعنی اینجوری بهتون بگم که اگر باهم عکسی ندارید مطمئن باشید که پرونده توی همون اداره مهاجرت نقص مدارک میخوره و اصلا به مراحل بعدی نمیرسه...این شرط ملاقات حضوری رو برای این گذاشتن که 2 نفر واقعا همدیگرو دیده باشن و به طور جدی قصد ازدواج داشته باشند (نه اینکه فقط تو اینترنت با هم آشنا شده باشند)...البته اینکه من میگم "عکس" هیچ جا گفته نشده که حتما "عکس" و میتونه هر مدرک دیگه ای باشه که شما همدیگرو دیدید، مثلا بلیط هواپیما، مهر ورود و خروج در پاسپورت فرد آمریکایی به ایران (اگه پاسپورت ایرانی نداره، ویزای ایران حتی)، یا اینکه اگه توی کشور دیگه ای ملاقات کردید بلیط هر دو نفر به اونجا، رسید هتل و مهر پاسپورتها برای اون کشور...خلاصه هر مدرکی که بتونه این شرط ملاقات حضوری رو اثبات کنه...بدیهیه که آسونترین راه اثباتشم خب عکسه! اطلاعات بیشتر رو میتونید در لینکهای زیر پیدا کنید:

Eligibility Requirements

If you petition for a fiancé(e) visa, you must show that:

You (the petitioner) are a U.S. citizen.
You intend to marry within 90 days of your fiancé(e) entering the United States.
You and your fiancé(e) are both free to marry and any previous marriages must have been legally terminated by divorce, death, or annulment.
You met each other, in person, at least once within 2 years of filing your petition. There are two exceptions that require a waiver:
1. If the requirement to meet would violate strict and long-established customs of your or your fiancé(e)’s foreign culture or social practice.
2. If you prove that the requirement to meet would result in extreme hardship to you.
منبع: Fiance(e) Visa (USCIS)

اگه به بخش فرم I-129F برید و Instructions رو بخونید، Section 5A این رو گفته که باید در همون مرحله اول، همراه فرمها و مدارکی که میفرستید، مدارک دال بر ملاقات حضوری رو هم بفرستید.

Fiance(e) Visa (DoS)

البته من از حرفهای شما این برداشت رو کردم که شما تاحالا ملاقات نکردید همدیگرو و عکسی ندارید! وگرنه که شما هیچ مشکلی ندارید و فقط کافیه عکسها و سایر شواهد رو براشون بفرستید...امیدوارم که موفق باشید Wink
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا
ممنون سهیل عزیز از توضیح کاملی که دادین. من خودم تا حالا نمیدونستم که عکسو توی مرحله اولیه میخوان. پس پست قبلیمو پاک میکنم که بچه ها دچار اشتباه نشن Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا
من مراجعه کردم به سایت سفارت تو ابوظبی. بعد این و نوشته برای ایرانی ها و اینطور که پیداست باید از دوبی اقدام کرد.
Note to Iranian applicants: residents of Iran (students or otherwise)
are required to apply with the US Consulate in Dubai. The US embassy in Abu Dhabi does not process non-immigrant visas for Iranian nationals residing in Iran. US Consulate in Dubai website: http://dubai.usconsulate.gov/general_app...tions.html
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-26 ساعت 00:18)shabnam.84 نوشته:  من مراجعه کردم به سایت سفارت تو ابوظبی. بعد این و نوشته برای ایرانی ها و اینطور که پیداست باید از دوبی اقدام کرد.
are required to apply with the US Consulate in Dubai. The US embassy in Abu Dhabi does not process non-immigrant visas for Iranian nationals residing in Iran. US Consulate in Dubai website: http://dubai.usconsulate.gov/general_app...tions.html

این فقط برای ویزاهای غیر مهاجرتی (Non-immigrant) هستش، یعنی ویزاهای دانشجویی و توریستی و مدیکال...ویزای نامزدی جزو ویزاهای Immigrant هستش و حتما باید به ابوظبی برند...دقیقا همون لینکی که فرستادید، بخش Immigrant رو بخونید
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، فردا ، frozen mind ، negi
(2012-08-26 ساعت 00:34)soheilk نوشته:  [quote='shabnam.84' pid='207053' dateline='1345924083']
من مراجعه کردم به سایت سفارت تو ابوظبی. بعد این و نوشته برای ایرانی ها و اینطور که پیداست باید از دوبی اقدام کرد.

این فقط برای ویزاهای غیر مهاجرتی (Non-immigrant) هستش، یعنی ویزاهای دانشجویی و توریستی و مدیکال...ویزای نامزدی جزو ویزاهای Immigrant هستش و حتما باید به ابوظبی برند...دقیقا همون لینکی که فرستادید، بخش Immigrant رو بخونید
[/quo
سهیل خیلی ممنونم. توضیحاتت کامله و البته الهه هم کلی کمک کرد. بله ما فعلا حضوری هم و ندیدیم. و همونطور که گفتم می خواستیم قبل مصاحبه باشه. پس باید قبلش حتما ببینیم. در مورد سایت هم ممنون.اگر سوالی بود باز هم مزاحم شما دوستان عزیز میشم. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind
(2012-08-26 ساعت 00:18)shabnam.84 نوشته:  من مراجعه کردم به سایت سفارت تو ابوظبی. بعد این و نوشته برای ایرانی ها و اینطور که پیداست باید از دوبی اقدام کرد.
سلام شبنم جان.
در مورد محل مصاحبه ،برای کیس من این طور بود که خودشون آنکارا رو انتخاب کردن و اصلن از ما نپرسیدن.البته به نظرم فرقی نمی کنه کجا باشه،به هر حال همه این ها سفارت های یک کشور هستند و رَوییه همشمون به طور کلی یک چیزِ.ظا هرا آنکارا یه کمی منظم ترِ.(طبق شنیده ها می گم)
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind
(2012-08-26 ساعت 13:27)فردا نوشته:  
سلام شبنم جان.
در مورد محل مصاحبه ،برای کیس من این طور بود که خودشون آنکارا رو انتخاب کردن و اصلن از ما نپرسیدن.البته به نظرم فرقی نمی کنه کجا باشه،به هر حال همه این ها سفارت های یک کشور هستند و رَوییه همشمون به طور کلی یک چیزِ.ظا هرا آنکارا یه کمی منظم ترِ.(طبق شنیده ها می گم)
ممنون. بله به نظر خودمم هم نباید فرق زیادی داشته باشه.اما چون من اطلاعاتی کاملی ندارم ترجیح میدم بپرسم و مطمئن بشم.شرمنده اگه شما عزیزان رو هم خسته میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، فردا
فردا جان، کیس نامزدی یک مقدار فرق داره...برای کیس نامزدی خود ما باید همون اول مشخص کنیم که کدوم سفارت رو میخوایم...سفارتهایی که ایرانیها میتونن برای ویزای مهاجرتی اقدام کنند:

1- وین (اتریش)
2- آنکارا (ترکیه)
3- ابوظبی (امارات)
4- فرانکفورت (آلمان)
5- ناپل (ببخشید اگر دیکته فارسیش رو درست نمیدونم) (ایتالیا)

منبع: Iranian Citizens

با توجه به اینکه شاید یک موقع لازم بشه 2 بار به سفارت برید و متاسفانه ویزای اروپا برای ایرانیان زیاد راحت نیست، اکثرا آنکارا یا ابوظبی انتخاب میشه...اینکه فرق این دوتا چیه، واقعا نمیدونم...یعنی نباید فرقی داشته باشند...اگر شما همه مدارکتون کامل باشه، به نظر من هیچ فرقی بین این دو سفارت نیست...تنها فرقشون برای ویزای نامزدی اینه که برای آنکارا باید همه فرمها و مدارکی رو که میخوان، قبل از مصاحبه بفرستید و روز مصاحبه دستتون رو میکنید تو جیبتون و میرید Big Grin ولی برای ابوظبی، همه چیز رو روز مصاحبه باید ببرید...باز دوستان 100 درصد تجربه بیشتری از من دارن و شاید بتونن بیشتر راهنماییتون کنند...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، negi
سلام دوستان عزیز.ما الان کیسمون 7 ماه شده که توی initial review مونده.خیلی ناراحتم.دیگه هیچ امیدی ندارم.حتی به fbi check بعد مصاحبه فکر میکنم افسرده تر میشم.بچه ها کمکم کنید چیکار کنم.دیگه نمیتونم این شرایط انتظار رو تحمل کنم.یکی از دوستام برای ویزای زدواج اقدام کردن با ما 2 ماه پیش اپرووالشون اومده.nvc شون هم 2 ماهه اوکی شده! ممنون میشم اگه بهم بگین چیکار کنم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان