کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2012-11-20 ساعت 00:45)arian307 نوشته:  
(2012-11-19 ساعت 19:13)elahenadafy2 نوشته:  آرین جان عجله نکن. معمولا از وقتی که NVC میگه مدارکو فرستادیم سفارت، تا روزی که دستشون برسه 1 ماه طول میکشه. و بعد از اون هم بین 2 هفته تا 1 ماه طول میکشه تا سفارت نامه دعوت به مصاحبه رو بده

الاهه جون.. خوب منم همین رو میخوام بدونم که آیا مدارکم رسیده سفارت یا هنوز nvc?
آخه نگی تو امضاش نوشته :
اریخ رفتن مدارک بهNVC: دوم آپریل 2012
تاریخ ارسال مدارک به سفارت: 3 آپریل 2012
یک روز ببشتر طول نکشیده آخه
منم الان میخوان بدونم باید دوباره به ان وی سی زنگ بزنم جویا شم یا سفارت؟
راستش هم میخوام بدونم روز مصاحبه چه مدارکی میخواد که زودتر اماده کنم و هم این که بفهمم کارم تو چه مرحله ایه دقیقا.. شما میدونی چه مدارکی باید ببرم؟ یا چه فرم هایی؟ به جز تکس ریترن ها...
ممنون که راهنماییم میکنین بچه ها
آرین جان من توی امضام نوشتم تاریخ «ارسال» مدارک نه اینکه تاریخ دریافت. شما نمی تونی بفهمی که کی به سفارت می رسه ولی معمولا ۲-۳ روز بیشتر طول نمی کشه. تا یکماه دیگه منتظر دعوتنامه سفارت باش و اون موقع وقت کافی داری برای جمع آوری مدارک ولی از الآن هم می تونی فروم مدارک نامزدی رو بخونی و کم کم خودت رو آماده کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، arian307
تبریک میگم آرین عزیز Smile همیشه خوش خبر باشی Smile
حالا هی من میگم نامزدی زوذدتر از ازدواجه، میگن نه.
الان آرین عزیز بعد از 4 روز مدارکش از اداره مهاجرت رفته NVC. ولی کیسهای ازدواجی 2 هفته تا 1.5 ماه طول میکشه تا مدارک از اداره مهاجرت برسه به NVC.
بعدشم 12 روز بعد از اینکه رسیده دست NVC، ایمیل سفارتو گرفته که گفته مدارکشونو گرفتن، ولی کیسهای ازدواجی بعد از تکمیل مدارک در NVC، یک مااااااه طول میکشه تا مدارکو بفرستن سفارت. انگار با چاپار میفرستن!!!!
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، arian307 ، mercedeh2011 ، mhy_1985
(2012-11-22 ساعت 17:46)shabnam.84 نوشته:  آرین جان تبریک میگم. خدا رو شکر پرونده ی شما به سرعت و خوب پیش رفته. راستی بچه ها یه سوال سفارت ابوظبی زودتر وقت میدن برای مصاحبه یا ارمنستان؟ کدوم خلوت تره؟

شبنم جان طبق چیزایی که من اینجا خوندم ارمنستان بخاطر اینکه خلوت تر از انکارا و ابوظبی هست زودتر نوبت مصاحبه میده و جواب کلیرنس رو هم که ایشالا به شما نخوره زودتر میده
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mhy_1985 ، shabnam.84 ، mercedeh2011
آرین جان آفیسرها آمریکایی هستند نه ارمنی و فکر نمی کنم که تعصبات رو وارد مصاحبه کنند. بیشترین احتمال اینه که ازت سوال کنند که مثلا خونوادت با این قضیه مشکلی ندارند که با یه دختر ارمنی ازدواج می کنی و اون موقع باید جواب قانع کننده ای براش داشته باشی. ولی باز هم پرس و جو کن و بعد تصمیم بگیر.
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307 ، الهه سابق ، mhy_1985 ، mercedeh2011 ، rrrraaaazzzz
(2012-11-22 ساعت 19:57)negi نوشته:  آرین جان آفیسرها آمریکایی هستند نه ارمنی و فکر نمی کنم که تعصبات رو وارد مصاحبه کنند. بیشترین احتمال اینه که ازت سوال کنند که مثلا خونوادت با این قضیه مشکلی ندارند که با یه دختر ارمنی ازدواج می کنی و اون موقع باید جواب قانع کننده ای براش داشته باشی. ولی باز هم پرس و جو کن و بعد تصمیم بگیر.

اره نگی... کلی سوال واسه خودم در آوردم که فرض کنم افیسر میپرسه.. بعضی هاش رو خودم میخونم خندم میگیره.. فعلا که 3 4 روزی مملکت تعطیله.. میشینم حسابی فکر میکنم روش..Wink

(2012-11-22 ساعت 17:46)shabnam.84 نوشته:  آرین جان تبریک میگم. خدا رو شکر پرونده ی شما به سرعت و خوب پیش رفته. راستی بچه ها یه سوال سفارت ابوظبی زودتر وقت میدن برای مصاحبه یا ارمنستان؟ کدوم خلوت تره؟

مرسی شبنم جون.... خوشحالم که خوب داره پیش میره و امیدوارم همینجوری بدون مشکل پیش بره.. هم برای من... هم برای همه ی خانواده ی خوب مهاجرسرا.... منم فکر میکنم الان ارمنستان خیلی خلوت باشه.. اکثر لاتاری ها تو ترکین Sad
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mhy_1985 ، negi ، shabnam.84 ، mercedeh2011
(2012-11-22 ساعت 19:00)girl نوشته:  

شبنم جان طبق چیزایی که من اینجا خوندم ارمنستان بخاطر اینکه خلوت تر از انکارا و ابوظبی هست زودتر نوبت مصاحبه میده و جواب کلیرنس رو هم که ایشالا به شما نخوره زودتر میده

ممنون عزیزم.اینجوری باشه که خیلی خوبه. من می خواستم برای ابوظبی اقدام کنم اما حالا یه جستجو میکنم که همه چیز مناسب باشه ارمنستان رو انتخاب کنم

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، mercedeh2011
نامزد من وكيل گرفت ، اما كارهامون يكم فرق ميكنه ، يه چيزايى كه اينجا مى بينم ، برا ما يه جور ديگه بوده ، ما اصلا چك نداديم ، اما چند روز پيش از سفارت جواب آمد ،case number رو دادن كه چك كنيم براى وقت مصاحبه ، تا آخرِfeb كه نيست، بعدا بايد باز چك كنيم،

من مدارك رو با DHL فرستادم ، ميشه از تو سايتشون چك كرد ، ۴ روزه رسيد به آنكارا ، يه هفته بعد ايميل از سفارت آمد با case number
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، HAZARA
(2012-11-24 ساعت 10:10)melisa نوشته:  نامزد من وكيل گرفت ، اما كارهامون يكم فرق ميكنه ، يه چيزايى كه اينجا مى بينم ، برا ما يه جور ديگه بوده ، ما اصلا چك نداديم ، اما چند روز پيش از سفارت جواب آمد ،case number رو دادن كه چك كنيم براى وقت مصاحبه ، تا آخرِfeb كه نيست، بعدا بايد باز چك كنيم،

من مدارك رو با DHL فرستادم ، ميشه از تو سايتشون چك كرد ، ۴ روزه رسيد به آنكارا ، يه هفته بعد ايميل از سفارت آمد با case number

سلام ملیسا جان، ببخشید یک سوال دارم

شما برای تشکیل پرونده . ارسال مدارک اولیه .لیست چت‌ها ، ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنیتون رو هم فرستادین ؟

کی‌ اقدام کردین ؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

(2012-11-24 ساعت 10:10)melisa نوشته:  نامزد من وكيل گرفت ، اما كارهامون يكم فرق ميكنه ، يه چيزايى كه اينجا مى بينم ، برا ما يه جور ديگه بوده ، ما اصلا چك نداديم ، اما چند روز پيش از سفارت جواب آمد ،case number رو دادن كه چك كنيم براى وقت مصاحبه ، تا آخرِfeb كه نيست، بعدا بايد باز چك كنيم،

سلام ملیسا جان، ببخشید یک سوال دارم

شما برای تشکیل پرونده . ارسال مدارک اولیه .لیست چت‌ها ، ایمیل‌ها و تماس‌های تلفنیتون رو هم فرستادین ؟

کی‌ اقدام کردین ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA
سلام دوستان عزیزم

من تو لیست مدارک برای تشکیل پرونده ویزای نامزدی اینو دیدم ، می‌خوام بدونم دقیقا چیکار باید بکنم

الان ایران هستم .چون اریجینال خواستن اینو ... جائی‌ باید به ثبت برسونم ، چجوری پست کنم آمریکا ؟ چقد طول میکش برسه؟

نمی‌شه فکس کنم یا اسکن؟

مرسی‌ ازتون
>>>>>
provide Original statements from you and your fiancee whom you plane to marry within 90 days of her admission and copies of any evidence you wish to submit to establish your mutual intent
پاسخ
تشکر کنندگان:
ملیسا جان اون چک رو وکیلتون داده نه شما

انجل عزیز در مورد چیزی که نوشتی نمیدونم منظورشون چیه ولی با پست دی اچ ال 4-5 روزه میرسه آمریکا و حتما باید پست کنید و ایمیل و اسکن قبول نمیکنن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، girl ، HAZARA ، melisa ، angel99
فرق بین ترکیه و ارمنستان به چند ماه میرسه؟

بچه های لاتاری چه ماه هایی از سال مصاحبه دارن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
راستش نی دونم. اما با چیزایی که تو تاپیک مصاحبه در ارمنستان خوندم گویا مردم اونجا هیچی انگلیسی بلد نیستن. اینم یه مشکل. باید همه چی رو به ارمنی
بنویسی براشون. فکر کنم یک ساعتی طول بکشه بخوام به اون خط بنویسم Smile بازم باید تحقیق کرد. شاید هم همون ابوظبی رو انتخاب کنم. از اکارو باید پرسید. همین هفته که گذشت اونجا مصاحبه داشت

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق
(2012-11-24 ساعت 14:57)mhy_1985 نوشته:  فرق بین ترکیه و ارمنستان به چند ماه میرسه؟

بچه های لاتاری چه ماه هایی از سال مصاحبه دارن؟
معمولا مصاحبه لاتاری بین جون تا آگوست هست. مصاحبه من ماه جون بود و توی مدیکال و سفارت پر از کیسهای لاتاری که خدارو شکر همشون هم ویزاشون رو گرفتند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، الهه سابق
بچه ها این فرم کوفتیه ds-230 رو باید چطور پر کنم بالاخره؟؟؟؟تو instruction گفته توی ویزای k1 & k2 فقط پارت یک پر شه... اما وقتی تو همون پارت 1 اسم و فامیل رو مینوسی خودش تو پارت 2 هم اسم و فامیلت رو اضافه میکنه...تو لینکی که خودشون دادن نوشته :
Form DS-230 Part I (Biographic Data),
اما خودم که سرچ کردم تو این لینک http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3194.html میگه :
You and each family member who will travel to the United States with your under your visa category must complete the DS-230 Part I and Part II.
Note: You should only sign Part I. Part II of the form you will sign during your visa interview.
خیلی مهمه... دوستانی که اینترویو رو گذروندن میشه بگن زمان مصاحبه آیا حرفی شده در مورد پارت 2 و یا این که پایین همچین فرمی رو تو سفارت امضا کردن یا نه؟ کلا با این فرم لعنتی چی کار کردن و کدوم پارت رو پست کردن واسشون...
ممنونم
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz
(2012-11-25 ساعت 02:50)arian307 نوشته:  بچه ها این فرم کوفتیه ds-230 رو باید چطور پر کنم بالاخره؟؟؟؟تو instruction گفته توی ویزای k1 & k2 فقط پارت یک پر شه... اما وقتی تو همون پارت 1 اسم و فامیل رو مینوسی خودش تو پارت 2 هم اسم و فامیلت رو اضافه میکنه...تو لینکی که خودشون دادن نوشته :
Form DS-230 Part I (Biographic Data),
اما خودم که سرچ کردم تو این لینک http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3194.html میگه :
You and each family member who will travel to the United States with your under your visa category must complete the DS-230 Part I and Part II.
Note: You should only sign Part I. Part II of the form you will sign during your visa interview.
خیلی مهمه... دوستانی که اینترویو رو گذروندن میشه بگن زمان مصاحبه آیا حرفی شده در مورد پارت 2 و یا این که پایین همچین فرمی رو تو سفارت امضا کردن یا نه؟ کلا با این فرم لعنتی چی کار کردن و کدوم پارت رو پست کردن واسشون...
ممنونم
آرین جان هر دو رو پر کن و خیال خودت رو راحت کن. منم همین کار رو کردم و بله، آفیسر ازم خواست که امضا کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، arian307 ، rrrraaaazzzz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان