کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
مرسی لیلا جان Smile
ما رسید رو بصورت ایمیل دریافت نکردیم، بصورت نامه دریافت کردیم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: leila.e ، shadzad ، Tomas
(2013-02-05 ساعت 16:16)الهه سابق نوشته:  مرسی لیلا جان Smile

ینی ما الان باید منتظر نامه باشیم؟
میاد در خونه آقای نامزد؟ ما 22 ژانویه مدارکو فرستادیم که 27 پست اعلام کرده رسیده.
نوع ویزا: k1. سرویس سنتر: ورمونت
ارسال مدارک: 22 ژانویه 2013-دریافت رسید نامبر:26 فبریه -اپرووال: 25 جولای-کیس نامبر: 14 آگوست- مصاحبه: آخر اکتبر، آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
آره. حالا شایدم یهو واسه شما ایمیل کردن. نمیدونم واللا
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: leila.e ، Tomas
shadzad جان یه چندتا سوال الان برام پیش اومده ، شما گفتین مبلغو آنلاین پرداخت کردین، چه مبلغیو؟ برا مصاحبه؟ از ایران میتونیم مبلغی را پرداخت کنیم؟؟
چون تا چند روز دیگه ایشالله نامه ی ما هم میاد که من باید مدارکمو به سفارت تو آنکارا بفرستم، میخوام از الان همه چیم آماده باشه که وقتی نامه اومد درجا بفرستم، البته مدارک اسپانسرم هنوز به دستم نرسیده! یه سوال دیگه اینکه فقط I-134 یا چیز دیگه ای هم از طرف نامزدم باید بفرستم؟
ببخشید این همه سوال پرسیدم!! Smile ممنون میشم از راهنماییتون
[/quote]

بله هومن جان، برای مصاحبه، ۲۴۰ دلار هست که نامزدم از آمریکا با کارت اعتباریش پرداخت کرد، قبلن با خودت می بردی آنکارا به یه بانک می ریختی و رسیدو می بردی سفارت روز مصاحبه ولی الان اول باید آنلاین بریزی بعد وارد وقت های مصاحبه می شی که ازبینشون انتخاب می کنی، بلافاصله بعد اینکه ایمیل اومد اینکارا رو بکن که هر ساعتم تاثیر داره، وقت ها سریع پر می شه.

مدازک اسپانسر اگه نامزدت درآمدش کافی باشه که نیازی به کواسپانسرنیست، اما اگه مثل نامزد من که مشغول به تحصیله نتونه باید یه کواسپانسر داشته باشی و همین طور توضیح بدی چرا خود نامزدت نمی تونه اسپانسر کامل باشه، یعنی تکس ریترن و w2خود نامزدت (شغل پارت تایم داره) و همین طور tuition statement از دانشگاهش رو (در شرایط دانشجویی) ضمیمه می کنی که اینو ثابت کنه به دولت مالیات داده ولی درآمد برای اسپانسرشدن کامل کافی نیست، بخش مهم مدارک کواسپانسر (یا اسپانسر کامل اگر نیازی به کواسپانسر ندارید) هست که شامل این موارده
copy of passport,
tax return,
bank statement,
evidence of employment
و فرم I-134

ترجمه های مدارکتونم از الان آماده کنید اگه ندارید.
موفق باشیدSmile

(2013-02-05 ساعت 17:14)leila.e نوشته:  

میاد در خونه آقای نامزد؟ ما 22 ژانویه مدارکو فرستادیم که 27 پست اعلام کرده رسیده.

نه لیلا جان دیگه در خونه نمیاد، فقط ایمیلش میاد.
نوع ویزا: K1
اولین اقدام: انتهای مارچ ۲۰۱۲
اپرووال: ابتدای سپتامبر ۲۰۱۲
مصاحبه: ابتدای مارچ ۲۰۱۳(آنکارا)- ویزا یک ضرب
مقصد: سن فرنسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، leila.e ، rrrraaaazzzz ، Tomas
ممنونم الهه و shadzade عزیز
میتونید بهم بگید با چه عنوان یا از کجا میاد چون نامزدم میگه روزانه براش از جاهای مختلف خیلی میل میاد و چک کردن اینا سخته.
اگه بشه سرچ کنیم تو اینباکسش.
نوع ویزا: k1. سرویس سنتر: ورمونت
ارسال مدارک: 22 ژانویه 2013-دریافت رسید نامبر:26 فبریه -اپرووال: 25 جولای-کیس نامبر: 14 آگوست- مصاحبه: آخر اکتبر، آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: shadzad ، rrrraaaazzzz ، Tomas
(2013-02-05 ساعت 23:22)leila.e نوشته:  ممنونم الهه و shadzade عزیز
میتونید بهم بگید با چه عنوان یا از کجا میاد چون نامزدم میگه روزانه براش از جاهای مختلف خیلی میل میاد و چک کردن اینا سخته.
اگه بشه سرچ کنیم تو اینباکسش.

اوه منظورت ریسیت نامبره، من فکر کرده بودم کیس نامبرو پرسیدی لیلا جان. اون نامه بوده که در خونه اومده بوده, یعنی همون طوری که الهه جان گفت این مرحله ایمیل نیست، از ان وی سی به آدرس نامزدتون می ره.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، leila.e ، rrrraaaazzzz ، Tomas
(2013-02-05 ساعت 22:30)shadzad نوشته:  shadzad جان یه چندتا سوال الان برام پیش اومده ، شما گفتین مبلغو آنلاین پرداخت کردین، چه مبلغیو؟ برا مصاحبه؟ از ایران میتونیم مبلغی را پرداخت کنیم؟؟
چون تا چند روز دیگه ایشالله نامه ی ما هم میاد که من باید مدارکمو به سفارت تو آنکارا بفرستم، میخوام از الان همه چیم آماده باشه که وقتی نامه اومد درجا بفرستم، البته مدارک اسپانسرم هنوز به دستم نرسیده! یه سوال دیگه اینکه فقط I-134 یا چیز دیگه ای هم از طرف نامزدم باید بفرستم؟

بله هومن جان، برای مصاحبه، ۲۴۰ دلار هست که نامزدم از آمریکا با کارت اعتباریش پرداخت کرد، قبلن با خودت می بردی آنکارا به یه بانک می ریختی و رسیدو می بردی سفارت روز مصاحبه ولی الان اول باید آنلاین بریزی بعد وارد وقت های مصاحبه می شی که ازبینشون انتخاب می کنی، بلافاصله بعد اینکه ایمیل اومد اینکارا رو بکن که هر ساعتم تاثیر داره، وقت ها سریع پر می شه.

مدازک اسپانسر اگه نامزدت درآمدش کافی باشه که نیازی به کواسپانسرنیست، اما اگه مثل نامزد من که مشغول به تحصیله نتونه باید یه کواسپانسر داشته باشی و همین طور توضیح بدی چرا خود نامزدت نمی تونه اسپانسر کامل باشه، یعنی تکس ریترن و w2خود نامزدت (شغل پارت تایم داره) و همین طور tuition statement از دانشگاهش رو (در شرایط دانشجویی) ضمیمه می کنی که اینو ثابت کنه به دولت مالیات داده ولی درآمد برای اسپانسرشدن کامل کافی نیست، بخش مهم مدارک کواسپانسر (یا اسپانسر کامل اگر نیازی به کواسپانسر ندارید) هست که شامل این موارده
copy of passport,
tax return,
bank statement,
evidence of employment
و فرم I-134

ترجمه های مدارکتونم از الان آماده کنید اگه ندارید.
موفق باشیدSmile

(2013-02-05 ساعت 17:14)leila.e نوشته:  

نه لیلا جان دیگه در خونه نمیاد، فقط ایمیلش میاد.
[/quote]

خدا رو شکر مدارکو ترجمه کردم و آمادست ، نامزدم هم کار داره و هم خونه و ماشین فقط باید اون مدارکو برام بفرسته Smile
به نظر شما با چه پستی بفرسته زودتر به دستم میرسه؟ من مطالب سایتو همه رو خوندماا!! فقط چون شما آپدیت تر هستید بیشتر مزاحمتون میشم،
واقعا از راهنماییاتون ممنونم
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، leila.e ، Tomas
خدا رو شکر مدارکو ترجمه کردم و آمادست ، نامزدم هم کار داره و هم خونه و ماشین فقط باید اون مدارکو برام بفرسته Smile
به نظر شما با چه پستی بفرسته زودتر به دستم میرسه؟ من مطالب سایتو همه رو خوندماا!! فقط چون شما آپدیت تر هستید بیشتر مزاحمتون میشم،
واقعا از راهنماییاتون ممنونم
[/quote]
سریع ترین از آمریکا به ایران گلوبکسه هومن جان، نهایت یه هفته می رسه.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، leila.e ، mnpnus ، rrrraaaazzzz ، Tomas
با سلام۰واسه گرفتم ویزا که سیتیزن باشه دبی میشه کار انجام داد ۰ممنون میشم سریع جواب بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، Tomas
اصلا متوجه سوالتون نشدم!
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307 ، Tomas
(2013-02-07 ساعت 06:27)mrjamal2011@gmail.com نوشته:  با سلام۰واسه گرفتم ویزا که سیتیزن باشه دبی میشه کار انجام داد ۰ممنون میشم سریع جواب بدین
با سلام۰واسه گرفتم ویزا که سیتیزن باشه از دبی هم میشه کار انجام داد
امیدوارم جواب خودتون رو گرفته باشین Wink
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، shadzad ، rrrraaaazzzz ، Tomas
(2013-02-05 ساعت 16:06)houmanmir نوشته:  
(2013-02-04 ساعت 21:36)shadzad نوشته:  سلام بچه ها، من تازه عضو مهاجرسرا شدم، ولی چند وقتی هست پستاتونو می خونم. مرسی از همتون که اینقدر با حوصله اید و مهربون، من و نامزدم (دورگه ایرانی آمریکایی)هم واسه ویزای نامزدی اقدام کردیم و قبل خوندن این پست ها خیلی اضطراب داشتم که کی ویزا رو می گیرم، علتشم همون ۶ ماه چک اف بی آی واسه ایرانیا هست که تو فایل اینستراکشن سفارت نوشته شده بود. ولی الان می بینم این طور نیست. ما به دلایل اشتباهات ان وی سی و سفارت برای اسپل اسم من، دو بار اسم نامزدم و همین طور اسپل ایمیل نامزدم (قضیه ی میس سپل تو کیس ما در این حد لوس شد) کارمون یکم طول کشید، ما مارچ پارسال اقدام کردیم و اوایل سپتامبر اپروو شدیم کیس به آنکارا رفت ولی نامه از آنکارا به ایمیل اشتباه فرستاده می شده ، ما چیزی نمی گرفتیم، به ان وی سی که زنگ می زدیم می گفت باید به آنکارا زنگ بزنید و از اون ور تلفن آنکارا جواب نمی داد، البته من همون موقع به یه سفر چند ماهه دور اروپا رفتم و شاید اگه اون چند ماه یه تلفن ثابتی چیزی داشتم و بیشتر پیگیری می کردم زودتر اشتباهشون معلوم میشد، خلاصه منتظر شدیم و بعد کلی ایمیل و زنگ نامزدم ، سفارت آنکارا بالاخره از اشتباهشون عذر خواهی کردن و ایمیل درخواست مدارکو فرستادن، جمع آوری مدارک من هم نزدیک دو ماهی طول کشید و علتش جمع آوری مدارک کو اسپانسر(مادر نامزدم) بود، مدارک محل کارش یکم دیر آماده شد و بعد هم تکس ریترن ها و بقیه مدارک اسپانسر، من شنیده بودم این قضیه مهمه و بنابراین خیلی رو کامل کردن همه مدارک اسپانسر و کو اسپانسر وقت گذاشتیم. البته اون موقع فکر می کردیم ۶ ماه چک صد در صده و کلا افسرده هم بودم و فکر نمی کردم ارسال چند روز زودتر تفاوت چندانی بکنه. ۱۲ روز بعد از ارسال مدارکم ایمیل سفارتو گرفتم که وقتتو از وب سایت انتخاب کن، این سیستم جدیدشون خیلی خوبه به نظر من، آنلاین که مبلغو واریز کردیم با کمال تعجب دیدیم برای یک ماه و چند روز دیگه به ما وقت می ده!! یعنی اوایل مارچ. گرچه تو سایت می بینید از جون به بعد خالیه، ولی مال من مارچ شد. یه نکته ای که به ذهنم اومد اینه که تو فرم ها اگه دیده باشید یه جا می گه کی قصد رفتن به آمریکا دارید و من ۱۳ مارچ نوشتم. شاید برای هر کیس فرق داره، چون اکانتتو با شماره پاسپورت و اطلاعات خودت میسازی و بازه ی انتخابیت ممکنه واسه همه یکی نباشه. شایدم به تاریخ اپروو ربط داره، خلاصه من توصیه می کنم سریع سفارتتونو عوض نکنید، منم تو فکرش بودم ولی خوشحالم که تغییری ندادم.
کلا کیس نامزدی به نظر من مراحل نسبتا سریعی داره، برای ما که شواهد و سابقه رابطه طولانی داشتیم هیچ مشکلی جز اسپل های اشتباه تو چند تا مرحله نبود. امیدوارم که بعد از این هم زیاد طول نکشه. برامون آرزوی موفقیت کنین که فک نکنم کسی مثل شما مهاجرسرایی ها درد دوری و انتظارو بفهمه Sad

shadzad جان یه چندتا سوال الان برام پیش اومده ، شما گفتین مبلغو آنلاین پرداخت کردین، چه مبلغیو؟ برا مصاحبه؟ از ایران میتونیم مبلغی را پرداخت کنیم؟؟

شهرزاد عزیز و دیگر دوستان. سوال منو لطفا جواب بدید:
کیس من نامزدی و طبق ایمیلی که به نامزدم دادن ۲۴ فوریه ساعت ۸ صبح باید ابوظبی باشم.
حالا سوالم این هست که:
میدونم ۲۴۰ دلار باید بدم ولی قانون ها عوض شده و من نمی دونم چی کار باید بکنم برای پرداختش. و اینکه این که گفته بودید تا نامه رسید باید پول بریزیم آنلاین و خودمون وقت بگیریم داستان چی هست؟ آخه دقیقا نوشتن ۲۴۰ دلار بدید به سفارت نقدی و صبح ۲۴ فوریه ساعت ۸ مصاحبه دارید.
گیج شدم کلی Smile
کسی با این قانون جدید پرداخت کرده پولشو؟
پاسخ
سلام، ما با همین سیستم جدید پرداخت کردیم، تو این سیستم اصلا تا پولو نریزی وقت مصاحبه نمی تونی بگیری. عجیبه! یعنی ابوظبی هنوز سیستم قدیمو داره کار می کنه؟ من نمیدونم راستش، عجیبه چون تا جایی که من میدونم از وسطای دسامبر همه سفارتا ی آمریکا سیستمشون آنلاین شده، شما قبل آنلاین شدن بهتون ایمیل اومده؟ بهر حال اگه وقتو تو ایمیل داده و گفته مبلغ و حضوری بیارید که همین شکلی حتما اوکیه، نگران نباشید، فقط تلفنی یا ایمیلی هم با سفارت تماس بگیرید و اطمینان پیدا کنید بد نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus ، rrrraaaazzzz ، Tomas
در مورد برگه مالیاتی باید دقیقا چه چیزی تهیه کنیم؟ جدا از فرم مربوط به اسپانسر،باید چیزی تهیه یا ارائه بشه برای اثبات پرداخت مالیات؟
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
(2013-02-09 ساعت 02:42)mnpnus نوشته:  
(2013-02-05 ساعت 16:06)houmanmir نوشته:  
(2013-02-04 ساعت 21:36)shadzad نوشته:  سلام بچه ها، من تازه عضو مهاجرسرا شدم، ولی چند وقتی هست پستاتونو می خونم. مرسی از همتون که اینقدر با حوصله اید و مهربون، من و نامزدم (دورگه ایرانی آمریکایی)هم واسه ویزای نامزدی اقدام کردیم و قبل خوندن این پست ها خیلی اضطراب داشتم که کی ویزا رو می گیرم، علتشم همون ۶ ماه چک اف بی آی واسه ایرانیا هست که تو فایل اینستراکشن سفارت نوشته شده بود. ولی الان می بینم این طور نیست. ما به دلایل اشتباهات ان وی سی و سفارت برای اسپل اسم من، دو بار اسم نامزدم و همین طور اسپل ایمیل نامزدم (قضیه ی میس سپل تو کیس ما در این حد لوس شد) کارمون یکم طول کشید، ما مارچ پارسال اقدام کردیم و اوایل سپتامبر اپروو شدیم کیس به آنکارا رفت ولی نامه از آنکارا به ایمیل اشتباه فرستاده می شده ، ما چیزی نمی گرفتیم، به ان وی سی که زنگ می زدیم می گفت باید به آنکارا زنگ بزنید و از اون ور تلفن آنکارا جواب نمی داد، البته من همون موقع به یه سفر چند ماهه دور اروپا رفتم و شاید اگه اون چند ماه یه تلفن ثابتی چیزی داشتم و بیشتر پیگیری می کردم زودتر اشتباهشون معلوم میشد، خلاصه منتظر شدیم و بعد کلی ایمیل و زنگ نامزدم ، سفارت آنکارا بالاخره از اشتباهشون عذر خواهی کردن و ایمیل درخواست مدارکو فرستادن، جمع آوری مدارک من هم نزدیک دو ماهی طول کشید و علتش جمع آوری مدارک کو اسپانسر(مادر نامزدم) بود، مدارک محل کارش یکم دیر آماده شد و بعد هم تکس ریترن ها و بقیه مدارک اسپانسر، من شنیده بودم این قضیه مهمه و بنابراین خیلی رو کامل کردن همه مدارک اسپانسر و کو اسپانسر وقت گذاشتیم. البته اون موقع فکر می کردیم ۶ ماه چک صد در صده و کلا افسرده هم بودم و فکر نمی کردم ارسال چند روز زودتر تفاوت چندانی بکنه. ۱۲ روز بعد از ارسال مدارکم ایمیل سفارتو گرفتم که وقتتو از وب سایت انتخاب کن، این سیستم جدیدشون خیلی خوبه به نظر من، آنلاین که مبلغو واریز کردیم با کمال تعجب دیدیم برای یک ماه و چند روز دیگه به ما وقت می ده!! یعنی اوایل مارچ. گرچه تو سایت می بینید از جون به بعد خالیه، ولی مال من مارچ شد. یه نکته ای که به ذهنم اومد اینه که تو فرم ها اگه دیده باشید یه جا می گه کی قصد رفتن به آمریکا دارید و من ۱۳ مارچ نوشتم. شاید برای هر کیس فرق داره، چون اکانتتو با شماره پاسپورت و اطلاعات خودت میسازی و بازه ی انتخابیت ممکنه واسه همه یکی نباشه. شایدم به تاریخ اپروو ربط داره، خلاصه من توصیه می کنم سریع سفارتتونو عوض نکنید، منم تو فکرش بودم ولی خوشحالم که تغییری ندادم.
کلا کیس نامزدی به نظر من مراحل نسبتا سریعی داره، برای ما که شواهد و سابقه رابطه طولانی داشتیم هیچ مشکلی جز اسپل های اشتباه تو چند تا مرحله نبود. امیدوارم که بعد از این هم زیاد طول نکشه. برامون آرزوی موفقیت کنین که فک نکنم کسی مثل شما مهاجرسرایی ها درد دوری و انتظارو بفهمه Sad

شهرزاد عزیز و دیگر دوستان. سوال منو لطفا جواب بدید:
کیس من نامزدی و طبق ایمیلی که به نامزدم دادن ۲۴ فوریه ساعت ۸ صبح باید ابوظبی باشم.
حالا سوالم این هست که:
میدونم ۲۴۰ دلار باید بدم ولی قانون ها عوض شده و من نمی دونم چی کار باید بکنم برای پرداختش. و اینکه این که گفته بودید تا نامه رسید باید پول بریزیم آنلاین و خودمون وقت بگیریم داستان چی هست؟ آخه دقیقا نوشتن ۲۴۰ دلار بدید به سفارت نقدی و صبح ۲۴ فوریه ساعت ۸ مصاحبه دارید.
گیج شدم کلی Smile
کسی با این قانون جدید پرداخت کرده پولشو؟

خیلی ها با این قانون جدید پرداخت کردن بعد وقت گرفتن ، من مصاحبم انجام شده و آنکارا بودم ولی چون آنلاین نتونستم پول پرداخت کنم و خیلی نگران بودم نامزدم یه ایمیل به سفارت زد و ازشون پرسید اونها هم جواب دادن پول رو بیارید تو سفارت بدید ، من هم ایمیل رو پرینت گرفتم که مشکلی برام پیش نیاد حالا شما اگه تو ایمیلت یه همچین چیزی هست که نگران نباش همون رو پرینت بگیر همراهت ببر، ایشاالله مشکلی پیش نمیاد و ویزاتو سریع میگری
نا امیدی
همان امید است
که بوی "نا" میگیرد
از بس که میماند ته دل...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان