کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
دینا جان شما چون نقص مدارک خوردین طول کشیده فکر میکنم. اگه گفتن تا 2 ماه دیگه خوشحال باش که تا 2 ماه دیگه یه خبری میشه که انشالا اون خبر اپرووتون باشه.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، dinadino228 ، rrrraaaazzzz ، Tomas
(2013-01-31 ساعت 13:04)leila.e نوشته:  ممنون دوست عزیز. شما خودتون به سرویس سنتر ورمونت فرستادین مدارکو؟ یا اونا خودشون به جای دیگه منتقل میکنن؟

این کارو خودشون انجام میدن ، ما هیچ کاره ایم Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: leila.e ، rrrraaaazzzz ، Tomas
(2013-01-31 ساعت 13:59)dinadino228 نوشته:  بچه ها؟ ما از روزی که مدارک مجدد خواستن و فرستادیم، ۲۵ روزی گذشته. ۱۳ دی(۲ ژانویه) فرستادیم، ۱۸دی(۷ ژانویه) ایمیل دادن که مدارکتون رسیده. از ۲ هفته تا ۲ ماه جواب میدیم.
میخوام بدونم کسی این شرایط رو داشته تا به حال؟؟ اگه داشتین، کی جواب گرفتین؟؟؟
یعنی میزارن سر ۲ ماه جواب میدن؟؟؟ همون لحظه آخر!!!!
آخه من خیلییییییی نگراااااااانم!!!!!! دلم گرفته و خسته شدم....SadSadSad
همش میترسم نکنه دوباره مدرک بخوان و اپروو نکنن!!!!!Sad
کسی هست برای نامزدی که کارش اینقدر طول کشیده باشه؟( ۸ماه و ۲۰ روز ) از اولین اقدام تا الان!!!!Sad
معمولا در ۸۰ درصد موارد زیر ۲ ماه جواب دادند. حتی می تونم بگم زیر یکماه. بستگی به شلوغی اون سنتر داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، rrrraaaazzzz ، Tomas
ممنون، نه عزیزم من نگرفتم ، خبر ندارم، فقط توی هواپیما به سمت نیویورک ۲ تا فرم میدن که مشخصات میخوان برای اینکه میرسین فرم هارو با مدارکی که با ویزا بهتون تحویل میدان رو اونجا میگیرن ، و یه برگه‌ توی پاسپورت منگنه می‌کنن ، کار خاصی‌ نیست .انگشت نگریو دوباره چند تا سوال که کی‌ ازدواج می‌کنین ، کجا.
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، dinadino228 ، Tomas
(2013-01-26 ساعت 20:38)dinadino228 نوشته:  بچه ها؟ یه سؤال؟!!! این فرم هایی که باید پر شه واسه سفارت در آنکارا... مثلا ds.156
و یه عالمهء دیگه که میدونید.
اول اینکه باید آنلاین پر شه ، درسته؟
نامزدم واسم ایمیل کرده که من اینجا همه چیزای مربوط به خودمو پر کنم و واسش اسکن کنم و ایمیل کنم دوباره.
حالا یه چیزی، جاهایی که امضاء میخواد چی میشه؟؟!؟!Sad
دوباره اون باید همه رو که پر کرد پیرینت کنه؟ پستشون کنه؟؟ نمیشه جای منم امضاء کنه؟ آخه کلی امضاء روی برگهء سفید واسش فرستادم.
و یه چیز دیگه هم هست، من اینجا هیچ وقت کار دولتی نکردم و نداشتم،
به نظرتون توی فرمها که خواسته مثلا سابقه اشتغال خودتون رو بنویسید، اگه هیچی ننویسم چی میشه؟
نمیگن چه علاف بوده این همه سال!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!Sad
آخه من فقط تو شرکتهای آشناهام(تقریبآ) مشغول شدم و کارای پروژه ای...
حالا هم از ترس fbi check گفتم هیچی ننویسمSad
چی کار کنم!؟؟!؟!؟!Sad

اره عزیزم .. ds156 رو باید انلاین پر کنی.. اگر زبان بلد نیستی بگو نامزدت واست پر کنه منتها همه ی جاهایی که پرسیده که مثلا : (چه کسی این فرم را پر میکند؟) مشخصات تورو بزنه... اصلا خودش رو در نظر نگیره و عوض تو پر کنه.. یه جایی هم اگر اشتباه نکنم میکه کسی کمکتون کرده تو پر کردن این فرم که بگو بزنه نه... در اخر هم که تایید میکنه یه نسخه ی کامل شده ی pdf میگیره که میتونه همون رو واسه تو ایمیل کنه و تو امضاش کنی و با خودت ببری... باقیشون هم که کاری ندارن دیگه...
حالا تو پر کردنشون اکر مشکلی داشتی بگو راهنماییت کنم Smile
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، dinadino228 ، shabnam.84 ، rrrraaaazzzz ، Tomas
ممنون از راهنماییت. پس فقط همین یه فرم آنلاین پر میشه؟!؟
گفتی با خودم ببرم؟ مگه نباید پست شه؟
چه چیزایی باید پست شه کلا؟؟Sad
من نمیدونم دقیقا چند تا فرم هست، چند تایی واسم فرستاد(همسرآینده)Wink
منم پر کردم ، ایمیل کردم که چک کنه واسم.
نوع ویزا : K1 Rolleyes
سرویس سنتر: Vermont
رسید مدارک(سری اول) : (22may2012)
رسید مدارک بیشتر Sad7january2013)
تاریخ اپروو: (february\2013)
زمان مصاحبه : may 2013 دریافت ویزا : تقریبا یه ضربWink
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307 ، rrrraaaazzzz ، Tomas
(2013-02-03 ساعت 17:53)dinadino228 نوشته:  ممنون از راهنماییت. پس فقط همین یه فرم آنلاین پر میشه؟!؟
گفتی با خودم ببرم؟ مگه نباید پست شه؟
چه چیزایی باید پست شه کلا؟؟Sad
من نمیدونم دقیقا چند تا فرم هست، چند تایی واسم فرستاد(همسرآینده)Wink
منم پر کردم ، ایمیل کردم که چک کنه واسم.

من چون ارمنستان بودم باید با خودم میبردم اما واسه ترکیه اول باید پست کنی
کل مدارکی که باید ببری ایناست
فرمها
ds230
ds156
ds156k
ds157
i134 به انضمام 1040 و w 2 که نامزدت باید بفرسته واست با پست...حالا میگی 1040 و w 2 چیه؟ چیز مهمی نیست مامزدت خودش میدونه...
مدارک اثبات رابطه
شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه و کپی از همه ی صفحاتش..
کپی از پاسپورت و عکس 5در 5
الان اینا رو یادمه.. حالا نگران نباش وقتی دعوت یه مصاحبه شدین تو یه ایمیل میخوان ازتون همه رو... اما اینایی که گفتم رو اماده کن که وقتی امیلیش اومد معطل اینا نشی و سریع بفرستیشون
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، negi ، shabnam.84 ، Saeedv13 ، rrrraaaazzzz ، Tomas
ملیسا جان تبریییییییک عزیزم
برات آرزوی خوشبختی می کنم
نوع ویزا: K1
اولین اقدام: نوامبر2012
نقص مدارک: 17 می
اپرووال: 12 جولای
کیس نامبر: 29 جولای
تعیین تاریخ مصاحبه: 15 آگوست
مصاحبه: ابوظبی، نوامبر2013, یه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، melisa ، Tomas
مرسی آرین جان، ترجمه هامو انجام دادم...
فقط یه چیزی! میدونید پست از آمریکا تا ایران چقدر طول میکشه؟Sad
با چه پستی سریع و مطمئنه؟
شنیدم پست معمولی دیگه نیست.
و اینکه کلی به (( مامزدت)) خندیدمBig Grin
نوع ویزا : K1 Rolleyes
سرویس سنتر: Vermont
رسید مدارک(سری اول) : (22may2012)
رسید مدارک بیشتر Sad7january2013)
تاریخ اپروو: (february\2013)
زمان مصاحبه : may 2013 دریافت ویزا : تقریبا یه ضربWink
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، Tomas
دینا جان DHL, TNT این ها مطمئن هستن و زود هم میرسه Smile

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، rrrraaaazzzz ، dinadino228 ، Tomas
(2013-02-04 ساعت 00:59)dinadino228 نوشته:  مرسی آرین جان، ترجمه هامو انجام دادم...
پست DHL و TNT حداکثر یک‌هفته به آمریکا می‌رسن. دفتر اصلی پست دی‌اچ‌ال خیلی گرونه. من ۲ ماه پیش از دفتر پست میدون ولی‌عصر تهران پست دی‌اچ‌ال کردم ۵۰ هزار تومن که قیمت خیلی خوبیه.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، dinadino228 ، shabnam.84 ، Tomas
DHL از اپریل 2012 دیگه بسته ای از امریکا به ایران نمیاره.....
یه پست دیگه هم هست به اسم golbex که پست خوب و ارزون و مطمئنیه اینم سایتشه http://globexship-usa.com/
پست معمولی خود آمریکا هم هست به اسم usps که 2 هفته ای طول میکشه تا بیاد...
اما اگر از ایران میخوای بفرستی به انکارا DHL رو انتخاب کن...

(2013-02-04 ساعت 12:03)omead نوشته:  
(2013-02-04 ساعت 00:59)dinadino228 نوشته:  مرسی آرین جان، ترجمه هامو انجام دادم...
پست DHL و TNT حداکثر یک‌هفته به آمریکا می‌رسن. دفتر اصلی پست دی‌اچ‌ال خیلی گرونه. من ۲ ماه پیش از دفتر پست میدون ولی‌عصر تهران پست دی‌اچ‌ال کردم ۵۰ هزار تومن که قیمت خیلی خوبیه.
پست دی اچ ال تا جایی که میدونم گرمی حساب میکنه و تا 1 کیلو فرقی نمیکنه... مثلا اگر یه برگ کتاب رو بخوای بفرستی فرقی نمیکنه با این که خود کتاب رو بفرستی (اگر زیر 1 کیلو باشه )
قیمت هاشم مصوبه فکر کنم تو دفتر اصلی ندادی وزن کنن بارت رو درسته؟

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، Saeedv13 ، dinadino228 ، Tomas
(2013-02-04 ساعت 12:48)arian307 نوشته:  DHL از اپریل 2012 دیگه بسته ای از آمریکا به ایران نمیاره.....
یه پست دیگه هم هست به اسم golbex که پست خوب و ارزون و مطمئنیه اینم سایتشه http://globexship-usa.com/
پست معمولی خود آمریکا هم هست به اسم usps که 2 هفته ای طول میکشه تا بیاد...
اما اگر از ایران میخوای بفرستی به انکارا DHL رو انتخاب کن...

(2013-02-04 ساعت 12:03)omead نوشته:  
پست دی اچ ال تا جایی که میدونم گرمی حساب میکنه و تا 1 کیلو فرقی نمیکنه... مثلا اگر یه برگ کتاب رو بخوای بفرستی فرقی نمیکنه با این که خود کتاب رو بفرستی (اگر زیر 1 کیلو باشه )
قیمت هاشم مصوبه فکر کنم تو دفتر اصلی ندادی وزن کنن بارت رو درسته؟
هر سرویس پست سفارشی وزنی هست و دی‌اچ‌ال و تی‌ان‌تی هم وزنی هستند. تا زیر یک کیلو (یا شایدم نیم‌کیلو) یک قیمت هست ولی دفتر به دفتر قیمت‌هاشون فرق داره چون قرارداد می‌بندند و دفترهای پست دولتی که مراجعه کننده زیاد دارند و پست دی‌اچ‌ال رو هم می‌پذیرن خیلی تخفیف خوب می‌دن که بهتره از اونجاها پست کنید. برای ترکیه که قیمت مسلما خیلی ارزونتره و ۲ یا ۳ روزه می‌رسه.(هر پستی برای آمریکا یک چک امنیتی هم میخوره که خودش ۲ روز طول میکشه اگر نه دی‌اچ‌ال به غرب آمریکا هم ۴ روزه می‌رسید).
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307 ، dinadino228 ، shabnam.84 ، Tomas
سلام دوستان من چندتا سوال دارم شاید فقط یکم مسخره باشه سوالم اما اگه میشه راهنماییم کنید.
ویزای نامزدی چه مدارکی می خواد؟؟؟؟ منظورم اینه که آیا باید برگه ای که ثابت کنه ما نامزد هستیم و یا محرم هستیم داشته باشیم؟؟؟ یعنی همون صیغه نامه مثلا؟؟؟؟
و اینکه بعد از سیتیزن شدن می تونیم اقدام کنیم؟؟ زودتر نمیشه؟ چقدر زمان می بره؟
ممنون

سلام دوستان من چندتا سوال دارم شاید فقط یکم مسخره باشه سوالم اما اگه میشه راهنماییم کنید.
ویزای نامزدی چه مدارکی می خواد؟؟؟؟ منظورم اینه که آیا باید برگه ای که ثابت کنه ما نامزد هستیم و یا محرم هستیم داشته باشیم؟؟؟ یعنی همون صیغه نامه مثلا؟؟؟؟
و اینکه بعد از سیتیزن شدن می تونیم اقدام کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
دوست عزیز اگه میتونی با توریستی یا دانشجویی بری و اونجا باهاش ازدواج کنی خیلی به نفعته. الانم که گرین کارت داره میتونید ازدواج کنید و 2.5 تا 3 سال طول میکشه بتونی بری. راه دیگه هم اینه که صبر کی سیتیزن بشه و با ازدواجی یا نامزدی اقدام کنی
برای نامزدی هم مدارکی مثل اثبات رابطه یعنی عکس و پرینت تلفن و چت و این چیزا میخواد. به محرم بودن کاری ندارن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، my2220 ، negi ، leila.e ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان