کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
(2013-02-03 ساعت 06:14)stealth نوشته:  دوست عزیز تمام اداره های فلوریدا باید بدون کلاس به شما اجازه امتحان کتبی را بدهند. فلسفه کلاس برای همون داستان الکل هست که اگر در همون کتاب آیین نامه دربارش توضیح داده که کسی که قبلا گواهی نامه داشته باشه احتیاج نداره اون کلاس را بگذرونه

(2013-01-19 ساعت 14:48)gol1 نوشته:  چطور می توانم در سایت پیدا کنم که کدامیک از اداره ها در فلوریدا بدون کلاس از من که گواهینامه ایران را دارم امتحان می گیرند؟

با تشکر از پاسختان اما در کدام صفحه در کتاب به این موضوع اشاره شده؟و اگر قبول نکرد با توجه به وضعیت زبان چه راه حلی پیشنهاد می کنید
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba
توی همون صفحات اولش بود یادمه
من متاسفانه کتاب را ندارم
اینجا هم کاملا اشاره شده که مربوط به کسایی هست که اولین بار هست گواهینامه میگیرن
http://www.dmvflorida.org/first-time-driver.shtml

(2013-02-03 ساعت 10:44)gol1 نوشته:  
(2013-02-03 ساعت 06:14)stealth نوشته:  دوست عزیز تمام اداره های فلوریدا باید بدون کلاس به شما اجازه امتحان کتبی را بدهند. فلسفه کلاس برای همون داستان الکل هست که اگر در همون کتاب آیین نامه دربارش توضیح داده که کسی که قبلا گواهی نامه داشته باشه احتیاج نداره اون کلاس را بگذرونه

(2013-01-19 ساعت 14:48)gol1 نوشته:  چطور می توانم در سایت پیدا کنم که کدامیک از اداره ها در فلوریدا بدون کلاس از من که گواهینامه ایران را دارم امتحان می گیرند؟

با تشکر از پاسختان اما در کدام صفحه در کتاب به این موضوع اشاره شده؟و اگر قبول نکرد با توجه به وضعیت زبان چه راه حلی پیشنهاد می کنید

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، gol1 ، nedaba
دوستان يه سوال داشتم ..آيا برای گواهينامه سوشال هم لازمه؟...آيا انتخابی نداره که بگيد برای سوشال اقدام کرديد ولی هنوز نيومده
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، nedaba
(2013-02-17 ساعت 03:36)ehsan99 نوشته:  دوستان يه سوال داشتم ..آيا برای گواهينامه سوشال هم لازمه؟...آيا انتخابی نداره که بگيد برای سوشال اقدام کرديد ولی هنوز نيومده

من در مورد دوستانیکه گرین کارت برنده شدن نمیدونم ولی من با ویزای توریستی امتحان دادم و گرفتم البته به اندازه طول مدت ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan99 ، nedaba
دوستان دركاليفرنيا چنانچه درامتحان عملي فردانگليسي بلدنباشدوضعيف باشد آياميشودفردي را بعنوان مترجم درخودرو آورد؟
وآيا ميشود خودرو رفيقم را درامتحان عملي قرض بگيرم؟
شماره کیس :2012AS00062xxx
تاریخ ارسال فرمهاشنبه 10تیر91
کنسولگری: ANKARA
یکضرب
تعداد :1نفر
پاسخ
(2013-02-19 ساعت 07:35)iranian1 نوشته:  دوستان دركاليفرنيا چنانچه درامتحان عملي فردانگليسي بلدنباشدوضعيف باشد آياميشودفردي را بعنوان مترجم درخودرو آورد؟
وآيا ميشود خودرو رفيقم را درامتحان عملي قرض بگيرم؟

اولا انگلیسی شما در حد مبتدی هم باشه برای امتحان کافی است ولی اگر تمایل داشته باشید امتحان به زبان فارسی درخواست کنید.

بله اگر خودروی دوستتان شرایط لازم از نظر ظاهری را حداقل داشته باشه + بیمه معتبر ، ایشان می توانند شما را تا اداره DMV همراهی کنند و شما از ماشن ایشان برای امتحان استفاده کنید. منظورم از مشخصات ظاهری هم مواردی مثل چراغها، راهنماها، برف پاک کن، سالم بودن بدنه و شیشه ها ، بوق ، آینه ها ، دیفراست، چراغ خطر ، کمربندهای ایمنی و مواردی از این دست هست. البته اینجا همه ماشینهایی که چند سال از ساختشون گذشته باشه هر سال برای گرفتن برچسب عوارض باید معاینه فنی بشن . ماشینهای نو هم که معاینه فنی نمی خواد . بنابراین فرض رو براین می گذاریم که ماشین دوستتون از نظر سیستم ترمز و .. سالم است.
پاسخ
تشکر کنندگان: 2013selectee ، ali234 ، sasbk ، hassan1358arab ، Soap McTavish ، Danoosh ، mooj ، rouzbehdarvishi ، ASALI ، Hedieh20 ، iranian1 ، bayat_r ، nedaba
سلام

من امروز امتحان کتبی فارسی تو کالیفرنیا دادم.

توی امتحان علائم، با اینکه پاسخ درست داده بودم ، متصدی طبق پاسخنامه غلط حساب کرد . البته قبول شدم ولی بهش اعتراض کردم و گفتم مطمئنم درست جواب دادم گفت برای ساکرمنتو پیغام میده که بررسی کنن پاسخنامه خود DMV رو برای افراد بعدی.
قبل من هم یه آقای دیگه بهم گفت من علائم رو درست جواب دادم ولی غلط گرفت و رد شده بود که باز دوباره امتحان داد و قبول شد.

در ضمن بار اول تا 6 غلط قبول میشن ولی بار دوم و سوم تا 3 غلط مجازه.

در ضمن سوالات کتبی دقیقا عین نمونه سوالاتی بود که بچه های قبلی مهاجر سرا زحمت کشیده بود و آپلود کرده بودن و همین جا ازشون خیلی تشکر می کنم.

راستی بعد امتحان که رفتم وقت آزمون شهر آنلاین بگیرم می زد که شماره شما مجاز نیست و بعد بررسی فهمیدم که برای آنلاین 24 ساعت میشه صبر کرد یا به خود DMV همون جا گفت و وقت گرفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، gol1 ، Danoosh ، Saeedv13 ، rouzbehdarvishi ، Elmdoost ، M_Rad ، mhz_ir ، ASALI ، Hedieh20 ، bayat_r ، afshinghwink ، nedaba
خوش به حالتون. منم میخوام بیام اما فقط باید لاتاری شرکت کنم چون میخوام بیام اونجا کارم بکنم. برای منم دعا کنین. الان دارم قوانین ایلینویزو میخونم.جالبه که شما فارسی امتحان دادین. بقیه ایالتها هم فارسی امتحان میگیرن؟
پاسخ
hajiarab امیدوارم موفق باشید،

باید برین اداره DMV اون ایالت رو چک کنید ببینید فارسی داره یا نه. بهترین راهش اینه
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، nedaba
با درود

دوستان محترمی که میان به آمریکا توجه داشته باشید که گواهینامه بین‌المللی از نظر دی م و مورد قبول نیست . حتما اصل گواهینامه ایران را با خودتان بیاورید چون بد از قبول شدن در تست کتبی‌ با اصل گواهینامه ایرانی‌ شما به شما اجازه رانندگی‌ تا ۲ ماه داده میشود
افکار مثبت انسان را به مسیر درست هدایت خواهد کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، gol1 ، ali234 ، mehdi47 ، Soap McTavish ، Blaze ، ASALI ، afshinghwink ، nedaba
دوستان با داشتن گواهی نامه از یک ایالت،توی ایالت های دیگه هم میشه رانندگی کرد؟مثلا اگر یکی تو یه ایالت گواهی نامشو بگیره بعد بره یه ایالت دیگه چطوری میشه؟
پاسخ
برای سفر کمتر از یکماه موردی ندارد ولی برای انتقال می بایست گواهینامه تغییر کند
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: mhz_ir ، ASALI ، Soap McTavish ، nedaba
(2013-03-23 ساعت 16:55)gol1 نوشته:  برای سفر کمتر از یکماه موردی ندارد ولی برای انتقال می بایست گواهینامه تغییر کند

منظورتون از انتقال زندگی تو ایالت دیگست؟(منظور من همین بود)و اینکه گفتید تغییر کنه یعنی نیازی به امتحان دوباره داره یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، nedaba
(2013-03-23 ساعت 19:35)mhz_ir نوشته:  
(2013-03-23 ساعت 16:55)gol1 نوشته:  برای سفر کمتر از یکماه موردی ندارد ولی برای انتقال می بایست گواهینامه تغییر کند

منظورتون از انتقال زندگی تو ایالت دیگست؟(منظور من همین بود)و اینکه گفتید تغییر کنه یعنی نیازی به امتحان دوباره داره یا نه؟

بستگی به هر ایالت دارد اما امتحان شهر ندارد
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: mhz_ir ، nedaba
من بدبخت بدون کتاب فارسی ونمونه سوالات با 12غلط رد شدم کسی نمونه سوالات فارسی کالیفرنیا را داره؟
شماره کیس :2012AS00062xxx
تاریخ ارسال فرمهاشنبه 10تیر91
کنسولگری: ANKARA
یکضرب
تعداد :1نفر
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان