کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
دوستان توی مریلند گواهینامه جدید ایرانو نمیشناسند و قبول ندارن کسی تجربه ای در این زمینه نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، nedaba
به سلامتی‌ دیروز آئین نامه امتحان دادم ۳۸/۴۰ شدم و امروزم Road Test قبول شدم. هر کس سوالی‌ داره در مورد ایالت جورجیا بهم ایمیل بزنه.راحت شدم .Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، MPU ، frozen mind ، ali234 ، behzadb57 ، ASALI ، nedaba
اونجا هم واسه آزمون شهر بايد آموزش ببينيم يا نيازي نيست؟
شماره کیس: 2012AS00071xxx
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:25 جولای
افراد کیس :3
نتیجه مصاحبه: برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، ali234 ، nedaba
(2012-11-12 ساعت 19:34)leila20 نوشته:  اونجا هم واسه آزمون شهر بايد آموزش ببينيم يا نيازي نيست؟

بستگی داره. یک سری قوانین در رانندگی عملی وجود داره، مثل برگرداندن سر و به اصطلاح نگاه از روی شانه به طرفی که می خواهید تغییر lane دهید یا گردش داشته باشید. یا مثلا نگاه کردن به اطراف خیابون وقتی دارید رانندگی می کنید ، یا نگاه به آینه ماشین برای بررسی عقب وقتی پشت چراغ قرمز می خواهید توقف کنید ، یا کنترل آینه های دو طرف قبل از حرکت در زمانی که چراغ سبز می شه یا خیلی موارد جزئی دیگه که برای امتحان عملی حیاتی است و اگر رعایت نکنید ( مخصوصا مورد اول ) رد خواهید شد. من خودم سالها تجربه رانندگی در ایران رو داشتم، ولی وقتی اینجا اومدم لازم دیدم دو جلسه ای معلم بگیرم تا رمز و رموز امتحان رو نشونم بده. و واقعا هم اگر نمی بود، بار اول قبول نمیشدم.

این رمز و رموز رو میشه گفت بعد از قبولی کسی رعایت نمی کنه ! یا حداقل نه به اون غلیظی امتحان. ولی من هنوز بعد از یکسال و خرده ای تو خیلی موارد صدای معلم رانندگیم میاد تو گوشم که فلان کار رو انجام بدم. رعایت همین نکات کوچک حتی بعد از امتحان هم خیلی برای سلامتی و ایمنی خودتون و البته دیگران ! اهمیت داره.

خیلی ها بدون معلم همون دفعه اول قبول میشن ولی من خودم از اینکه این آموزش دو جلسه ای رو داشتم خیلی راضی ام.
پاسخ
(2012-09-22 ساعت 21:12)sezar نوشته:  دوستان توی مریلند گواهینامه جدید ایرانو نمیشناسند و قبول ندارن کسی تجربه ای در این زمینه نداره

سلام دوست عزیز منم مشکل شما را داشتم فقط کافیه برید یه mva دیگه

من mva Glen Burnie رفتم قبول نکردن گواهی ناممو بعد رفتم mva gaithersburg اونا قبول کردن ، مریلند کلا این چیزاش بی حساب کتابه
2012AS18XXX
رویت قبولی:August
ارسال فرم: Aug 28
سفارت: آنكارا
کارنت شدن: Junuary
دریافت نامه دوم: 7 / nov
مصاحبه: January 18 Big Grin
دریافت کلیرنس: یک ضرب
دریافت ویزا : 19 January
ورود به آمریکا: march 1
دریافت گرین کارت:
هزینه ها: حساب کتاب نکردم
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، bayat_r ، nedaba
درود برشما دوستان یک سوالی داشتم
چه فرقی می کند که ما امتحان کتبی را با زبان فارسی بدهیم یا انگلیسی ؟ ایا در کارت گواهینامه نوشته می شود ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba
(2012-12-04 ساعت 08:31)م سین ۹۱ نوشته:  درود برشما دوستان یک سوالی داشتم
چه فرقی می کند که ما امتحان کتبی را با زبان فارسی بدهیم یا انگلیسی ؟ ایا در کارت گواهینامه نوشته می شود ؟
ممنون

خیر فرقی ندارند. هر کدام را راحت ترید انتخاب کنید. در گواهینامه شما کلا چیزی از امتحان کتبی یا عملی درج نمیشود چه برسد به زبانی که امتحان دادید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mansour*** ، behzadb57 ، mhz_ir ، ASALI ، Soap McTavish ، nedaba
دوستان يه سوال داشتم. شرايط اينکه من بتونم با گواهينامه غير آمريکايی ماشين کس ديگه رو برونم چيه؟

آيا امکانش هست؟..يا مثلا اسم من بايد تو بيمه ماشين باشه
پاسخ
دروود
من در کالیفرنیا هستم و در اینجا م یتوانید با گواهینامه بین المللی رانندگی کنید ولی اگه پلیس جلوی شما رو به هر دلیلی بگیره بیمه نامه می خواد و اگه تصادف بشه بدون بیمه به مشکل می خورید ولی در غیر این صورت مشکلی نیست
اینجا معمولا افراد بدون بیمه رانندگی نمی کنند.
شاد باشید

(2013-01-08 ساعت 01:41)ehsan99 نوشته:  دوستان يه سوال داشتم. شرايط اينکه من بتونم با گواهينامه غير آمريکايی ماشين کس ديگه رو برونم چيه؟

آيا امکانش هست؟..يا مثلا اسم من بايد تو بيمه ماشين باشه

دروود
من در کالیفرنیا هستم و در اینجا م یتوانید با گواهینامه بین المللی رانندگی کنید ولی اگه پلیس جلوی شما رو به هر دلیلی بگیره بیمه نامه می خواد و اگه تصادف بشه بدون بیمه به مشکل می خورید ولی در غیر این صورت مشکلی نیست
اینجا معمولا افراد بدون بیمه رانندگی نمی کنند.
شاد باشید
CN:2012AS12000
SEND FORM:17 AUG
3ﻧﻔﺮ (فرزند 1ساله)
ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ:14 DEC
هزینه ها:6 میلیون تومان + 5078$
کلیرنس:20 JAN
ویزا:14 FEB
اولین سفر:26 FEB
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، sasbk ، behzadb57 ، mhz_ir ، nedaba
چطور می توانم در سایت پیدا کنم که کدامیک از اداره ها در فلوریدا بدون کلاس از من که گواهینامه ایران را دارم امتحان می گیرند؟
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
(2013-01-19 ساعت 14:48)gol1 نوشته:  چطور می توانم در سایت پیدا کنم که کدامیک از اداره ها در فلوریدا بدون کلاس از من که گواهینامه ایران را دارم امتحان می گیرند؟

امتحان دادن در اینجا کلاس رفتن لازم نداره، مگر teenager باشید. گواهینامه ایران هم معمولا ارزشی نداره مگر مواردی استثنا که تعدادش بسیار کمه. پس خیلی راحت وقتی تشریف آوردید به نزدیک ترین DMV تشریف ببرید و تشکیل پرونده بدید. همون روز امتحان کتبی رو ازتون می گیرند و اگر هم وقت باشه امتحان عملی رو. وگرنه براتون نوبت می گذارند که برای امتحان عملی مراجعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، behzadb57 ، ASALI ، bayat_r ، Soap McTavish ، nedaba ، فروردین
اما من به نزدیکترین DMV رفتم گفت یا باید کلاس بروی یا به آدرس دیگر مراجعه کنی که چون هنوز سوشیال نیامده بود دیگر پیگیری نکردم اما چون الان وسیله نقلیه هم که به همه اداره ها سر بزنم ندارم چطور می توانم با رفتن به سایت اداره ای که از ما کلاس نخواهد را پیدا کنم با تشکر
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، nedaba
(2013-01-22 ساعت 11:06)gol1 نوشته:  اما من به نزدیکترین DMV رفتم گفت یا باید کلاس بروی یا به آدرس دیگر مراجعه کنی که چون هنوز سوشیال نیامده بود دیگر پیگیری نکردم اما چون الان وسیله نقلیه هم که به همه اداره ها سر بزنم ندارم چطور می توانم با رفتن به سایت اداره ای که از ما کلاس نخواهد را پیدا کنم با تشکر

همونطور که عرض کردم ، کلاس رو معمولا برای افرادی که تازه رانندگی رو شروع کردند لازم می دونند، اگر شما چندین سال سابقه رانندگی در ایران رو داشته باشید ( فکر کنم 5-6 سال کافی باشه) ، اونوقت بدون کلاس می تونید امتجان بدید.

سایت dmv فلوریدا رو که نگاه می کنم میگه این کلاس چهار ساعته که آنلاین هم هست برای افرادی است که تا به حال گواهینامه نداشته اند یا زیر 18 سال هستند.
http://www.dmvflorida.org/first-time-driver.shtml

باز هم خودتون بخشهای دیگه این سایت رو ببینید. شاید بندی، تبصره ای باشه. اما به هر حال توصیه می کنم گواهینامه رانندگی ترجمه شده خودتون رو ببرید DMV و نشون بدید که سابقه رانندگی دارید ( البته اگر زیر 18 سال نیستید)
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، gol1 ، behzadb57 ، mhz_ir ، ASALI ، Soap McTavish ، nedaba
سلام
یه سئوالی داشتم
من 1 سال پیش امتحان آیین نامه را در بدو ورودم دادم و بعدش چون ماشین نداشتم و کسی هم نمی شناختم امتحان عملی ش رو ندادم.
حالا دقیقا بعد 1 سال میخوام گواهینامه بگیرم.
اون برگه ای که پارسال بهم دادن روش شماره گواهینامه ام هست و با همون شماره هم میتونم وارد سایت بشم که اسم و فامیل و... رو کامل درج کرده
سئوالم اینه که اولا با این برگه می تونم برم امتحان عملی رو بدم؟ یعنی نیازی نیست باز دوباره امتحان آیین نامه داد و 25$ دیگه داد؟
دوم اینکه با این برگه اجازه رانندگی دارم؟ یا اجازه خریدِ ماشین یا بیمه و ...؟

پرسیدم چون به دوستم توی شارلوت بعد از قبول شدن تو امتحان آیین نامه کارتی داده بودن شبیه گواهینامه که مجوز موقت بوده اما برای من هیچی نیومده، اون با همون کارت امتحان عملی ش رو بعد از 1 سال داد ، من تو دالاس هستم.
به سایتشون هم ایمیل دادم گفتن بعضی از شعبات قبول می کنن ولی بعضی نه!!! کسی تجربه ی اینچنینی داشت؟

مرسی
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان: Lady ، nedaba
دوست عزیز تمام اداره های فلوریدا باید بدون کلاس به شما اجازه امتحان کتبی را بدهند. فلسفه کلاس برای همون داستان الکل هست که اگر در همون کتاب آیین نامه دربارش توضیح داده که کسی که قبلا گواهی نامه داشته باشه احتیاج نداره اون کلاس را بگذرونه
اما در خصوص فلوریدا اول از همه باید بگم به فلوریدا خوش آمدید. من هم مثل شما همین داستان را داشتم اما از کارمندی که مسئول مدارکم بود خواستم که خودش کتاب را ببینه. اون هم دید رفت گفت باید با مدیرم صحبت کنم بعد که برگشت گفت اشتباه کردم من اشنا نیستم و حل شد. اما اصل گواهینامه من و ترجمه اش را کپی کرد و برای خودش نگه داشت.
ضمنا من گواهینامه بین المللی هم داشتم که اول میگفت این گواهینامه تو اینجا قابل قبول نیست اما بعد که من امتحانم را دادم به من گفت شما با وجود این گواهینامه نیازی نیست که حتما کسی کنارت باشه که رانندگی کنی و همین گواهینامه برای شما کافیه.
باز اگر مشکلی داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم

(2013-01-19 ساعت 14:48)gol1 نوشته:  چطور می توانم در سایت پیدا کنم که کدامیک از اداره ها در فلوریدا بدون کلاس از من که گواهینامه ایران را دارم امتحان می گیرند؟

پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، gol1 ، Lady ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان