کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-05-05 ساعت 00:35)soheilbadami نوشته:  با بررسی که من در سایت نیوزلند ایر کردم واقعا قیمتهای خیلی خوبی داره
فقط اینکه پروازها به غرب امریکاست و من برای شرق - نیویورک - چیزی پیدا نکردم
کیفیت هم که دوستان تعریف کردند.

منم خیلی تعریف کیفیت خوبش رو شنیدم و همین طور قیمت مناسب اما ظاهرا از ایران به اروپاش قیمتاش خیلی بالاست .من که هر تاریخی رو چک کردم برای اروپا قیمتاش بیش از دو برابر لوفتانزا و klm بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-03 ساعت 14:50)sib 24 نوشته:  سلام.
من برای تگزاس بلیط گرفتم آژانس هواپیمایی میگه 100 هزار تومان باید پول ویزای آلمانم بدم.چونکه 5 ساعت در فرودگاه فرانکفورت ترانزیت هستم.آیا درسته؟پول اضافی نمیگیرن؟

لطفا دوباره باهاشون چک کنید و بگین ویزای مهاجرتی دارید چون به من گفتن ویزای I-551 که همون ویزای ماهاست برای ترانزیت ویزا نمی خواد

یعنی نمی خواد صد تومن رو بدید
(2010-05-04 ساعت 23:10)Ashkan78 نوشته:  حدود دو هفته ديگه، يعني روز 20 May، بهترين هاي مسافرت هوايي در سال 2010 در مراسمي كه به Skytrax Awards معروف هست، معرفي مي شن. در سال 2009 هواپيمايي Cathay Pacific موفق شد عنوان بهترين خط هوايي سال رو به خودش اختصاص بده.

اما به جز Skytrax كه در همه دنيا مرجع شناخته شده اي هست، مراسم ديگه اي به اسم ATW Awards هستش كه در ايالات متحده خيلي مورد توجه هستش. تا يادم نرفته بگم كه ATW مخفف Air Transport World هست. برندگان ATW Awards به سليقه آمريكايي ها براي سال 2010 معرفي شدن و به شرح زير هستند:

برترين خط هوايي: Air NEw Zealand
برترين خط هوايي محلي (پروازهاي كوتاه): Regional Express
خط هوايي پيشگام در بازاريابي: Airtran Airways

البته به جز در آمريكا، در همه جاي دنيا Skytrax بيشتر از ATW مورد توجه هستش. بايد كمي صبر كنيم و ببينيم امسال چه كسي برنده خواهد بود.

اشکان جان
من امسال رو ایران ایر می بندم !!
مسخره نمی کنم ها ! آخه این خلبانای بیچاره ما اینقدر با این هواپیماهای در پیتی خوب پرواز می کنن بالاخره یه جایزه ای باید بهشون یدن دیگه !!Wink
شماره کیس : 2010AS00013XXX
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ورود به آمریکا : 20 اگوست 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، Ashkan78 ، sib 24 ، kianoush ، payman R ، Shahoo52 ، aadine
شايد برات جالب باشه بدوني كه Iran Air در سه سال متوالي (1976، 1977، و 1978) بهترين خط هوايي سال در دنيا شده و تا حالا هيچ شركت ديگه اي به اين ركورد دست پيدا نكرده.

ضمنا، هواپيماهاي Iran Air كهنه هستند، اما Maintenance خوب باعث شده Iran Air يكي از امن ترين خطوط هوايي دنيا باشه (البته اگر شما سوانح خطوطي مانند كاسپين و آريا رو به پاي Iran Air نگذاريد، كاري كه بازارياب هاي Emirates و Turkish Airlines انجام مي دن كه فروش خودشون رو بالا ببرن).

به طور كلي از تمامي شركت هاي ايراني، دو شركت Iran Air و ماهان با استانداردهاي بين المللي تطابق دارند وعلي رغم كهنه بودن هواپيماهاشون، داراي Safety Record مناسبي هستند. مثلا در زمينه Safety هر دو خط امتياز بالاتري نسبت به بسياري از خطوط هوايي (مانند Turkish Airlines) دارند.

متاسفانه يكي از سياست هاي Airlineهاي تازه به دوران رسيده خارجي، اين هستش كه نمي گذارن اخبار بد در مورد خودشون زياد انعكاس پيدا كنه و سعي مي كنن به اتفاقات شركت هاي ديگه دامن بزنن (مثلا سقوط Tupolev هواپيمايي كاسپين رو به حساب Iran Air بگذارند). يه نمونه از اين رويكرد، در اتفاقي كه اخيرا (حدود 2 هفته پيش) در يك پرواز امارات از دبي به كوچي در هند افتاد مشهود هستش. يك پرواز در توفان گرفتار مي شه و بيش از 20 مسافر در پرواز به سختي آسيب مي بينن. شركت امارات در گام اول سعي كرد خبر به رسانه ها درز نكنه ولي و قتي خبر رسانه اي شد، خيلي ساده همه چيز رو از سر خودش باز كرد و گفت اينايي كه زخمي شدن كمربند نبسته بودن. اين در شرايطي هست كه نبستن كمربند به هيچ عنوان اين واقعه رو توجيه نمي كنه چون:

1- اطمينان از بسته بودن تك تك كمربند مسافرين وظيفه Cabin Crew هست و اين مساله يعني ناكافي بودن آموزش Cabin Crew.

2- ضعف در مديريت مسير: اصلا چرا در حالي كه توفان پيش بيني شده بود، به دليل شرايط جوي پرواز به تعويق نيافتاد؟

3- ضعف در مديريت بحران: با فرض محال اين كه تا قبل از بلند شدن هواپيما از فرودگاه دبي كسي از توفان اطلاع نداشت، به چه علت پرواز به سمت يك فرودگاه ديگه تغيير مسير نداد؟

اصلا نمي خوام پايين بودن استانداردهاي پرواز در كشورمون رو كتمان كنم. هنوز خطوط هوايي ايراني فاصل زيادي تا حد مطلوب دارند، اما حد مطلوب از نظر من يعني K.L.M, British Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss Air و امثالهم. نه خطوط هوايي تازه به دوران رسيده ...

(2010-05-06 ساعت 23:11)farzad101 نوشته:  اشکان جان
من امسال رو ایران ایر می بندم !!
مسخره نمی کنم ها ! آخه این خلبانای بیچاره ما اینقدر با این هواپیماهای در پیتی خوب پرواز می کنن بالاخره یه جایزه ای باید بهشون یدن دیگه !!Wink

نه زيبا خانوم...

انگليس از ايراني ها ويزاي ترانزيت نمي خواد به شرطي كه توقفت در فرودگاه زير 12 ساعت باشه.

(2010-05-05 ساعت 00:50)Ziba نوشته:  راستی‌ بچه ها پرواز با bmi و از طریقه انگلیس نیازی به ویزای ترانزیت نداره.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
با تائید صحبتهای اشکان اینو هم من اضافه کنم که تیم پرواز خطوط هوائی ایران خیلی باتجربه هستن با توجه به اینکه همیشه با هواپیماهای کهنه سروکار دارن و فکر میکنم بندگان خدا همیشه فرض رو بر این میذارن که به هواپیمائی که هدایت می کنن هیچ اعتباری نیست خیلی خیلی محتاط تر و بهتر عمل می کنن و تجربه شون هم در زمان ایجاد نقص فنی مسلما خیلی بیشتر از سایر خطوط هوائیه که این یه مزیت بحساب میاد.

من یادمه دو بار هوای امسترام کمی بارونی بود. این شرایط جوی در اروپا کاملا عادیه و انتظار میره که حداقل خلبانهای خطوط هوائی اروپائی به این شرایط عادت داشته باشن اما هر دو بار اونقد خلبانها بد لندیگ کردن که صدای وحشتناکی داخل کابین می اومد و گفتم الانه که چرخهاش کنده شه در حالیکه داخل ایران من در شرایط بارونی با خط هوائی ایران پرواز داشتم و کار خلبان فوق العاده بود
پاسخ
سلام
میخواستم بدونم که ایا میشه اقلامی مثل زعفران و الو و خشکبار و پسته و ......... را با خودمون ببریم؟
ممنون
گاهی گمان نمی کنی ولی میشود/گاهی نمی شود نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدای گدایی و بخت با تو نیست/گاهی تمام شهر گدای تو میشود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-13 ساعت 12:32)sepehr_sp نوشته:  سلام
میخواستم بدونم که ایا میشه اقلامی مثل زعفران و الو و خشکبار و پسته و ......... را با خودمون ببریم؟
ممنون
سلام
کجا؟

اروپا یا امریکا ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
قطر ایرلاین اخیرا پرواز مشهد-دوحه-واشنگتن را به لیست پروازهای این شرکت اضافه کرده است.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
خبر خوبی هست اما کاشکی پرواز های به مقصد کالیفرنیا و تگزاس را هم به اون اضافه کنند
اینطوری دیگه لازم نیست توی لندن دنبال هواپیمای بعدی بدویم

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، samin ، Farshid22 ، free_free ، maxsupermax ، Iman-gta ، MAHDI2012
(2010-05-13 ساعت 12:59)@Š!M نوشته:  
ممنون
سلام
کجا؟

اروپا یا امریکا ؟

امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-14 ساعت 16:55)sepehr_sp نوشته:  
ممنون
سلام
کجا؟

اروپا یا امریکا ؟

امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-15 ساعت 10:08)sepehr_sp نوشته:  
(2010-05-14 ساعت 16:55)sepehr_sp نوشته:  
ممنون
سلام
کجا؟

اروپا یا امریکا ؟

امریکا

میشه برد یا نمیشه؟ کسی نمدونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
امریکا
[/quote]
[/quote]

میشه برد یا نمیشه؟ کسی نمدونه؟
[/quote]

با سلام
زعفران و پسته و تخمه بوداده همراه ما بود و نگاه هم نکردن در خصوص آلوچه و آلو (با هسته) با توجه به آنکه می توانند بذر محسوب نمایند موضوع می تواند فرق نماید
تجربه من آن است در خصوص خوراکی (بجز بذر) نظر مامور مربوطه در زمان بررسی مهم می باشد و سلیقه ای عمل مینمایند
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr_sp ، honareirani ، Monica
توجه توجه:

برندگان جوايز Skytrax2010 اعلام شدند:

بهترين خطوط هوايي جهان:

1- Asiana Airlines كشور كره (برنده عنوان خط هوايي سال 2010)
2- هواپيمايي سنگاپور
3- هواپيمايي قطر
4- هواپيمايي Cathay Pacific هنگ كنگ
5- هواپيمايي نيوزلند
6- هواپيمايي اتحاد
7- هواپيمايي Qantas استراليا
8- هواپيمايي امارات
9- هواپيمايي تايلند
10- هواپيمايي مالزي

بهترين خط هوايي اروپايي: Lufthansa

بهترين خط هوايي منطقه اي براي پروازهاي كوتاه: Dragon Air هنگ كنگ (كه متعلق به هواپيمايي Cathay Pacific مي باشد).

بهترين فرودگاه هاي جهان:

1- فرودگاه Changi سنگاپور
2- فرودگاه Incheon سئول
3- فرودگاه بين المللي هنگ كنگ
4- فرودگاه مونيخ
5- فرودگاه كوالالامپور
6- فرودگاه زوريخ
7- فرودگاه آمستردام
8- فرودگاه پكن
9- فرودگاه آكلند
10- فرودگاه سوارنابومي تايلند

فرودگاه هايي كه در سال پيش بيشترين بهبود را نشان داده اند:

1- فرودگاه ابوظبي
2- فرودگاه حيدر آباد
3- فرودگاه قاهره
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، اليزا ، R.F ، kianoush ، hamed_gh ، drkamrani1 ، honareirani ، یه مهاجر ، Hossein81 ، balot ، free_free ، rasa ، payam62 ، ma300me
salam vaghte interviw ma 3shanbas to ankara ba che airline brem behtareh

سلام . وقت مصاحبه ما 3 شنبه تو آنکارا . با چه هواپیمایی برم بهتره؟-صدرا
شماره کیس: 2010 as00000***
تارخ دریافت نامه قبولی :apr 11apr
کنسولگری:آنکارا
تارخ کارنت شدن :may
دریافت نامه قبولی :may
مصاحبه :july
کلیرنس : انشاء اله نمیخورهBig Grinمتاسفانه خورد Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

حالت نخست: خرج كمتر، ريسك بالاتر: با Iran Air

رفت يكشنبه عصر (حركت: 17:00 ، ورود: 18:40)
برگشت چهارشنبه شب (حركت: 19:40 ، ورود: 00:10 روز بعد).

*** ريسك بالا ناشي از احتمال كم آوردن زمان براي انجام Medical بوده و ربطي به Iran Air ندارد ***

حالت دوم: خرج بيشتر، ريسك كمتر: با Turkish

رفت پنج شنبه صبح (حركت: 05:40 ، ورود: 07:10)
برگشت چهارشنبه شب (حركت: 23:30 ، ورود: 03:30 روز بعد)

من جاي تو بودم روز پنج شنبه با پرواز Turkish مي رفتم. چون جمعه و شنبه براي آنكارا پرواز نداريم و يكشنبه هم كه هم Iran Air و هم Turkish پرواز دارند، با هر كدوم بري، كارت كمي ريسكي مي شه چون يكشنبه تعطيله و فقط يك روز دوشنبه واسه Medical وقت خواهي داشت.

(2010-05-21 ساعت 14:35)sevda نوشته:  salam vaghte interviw ma 3shanbas to ankara ba che airline brem behtareh

[/size][/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، kianoush ، honareirani ، ADONIS ، balot

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان