کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
کلاس های پروازی شامل تقسیم بندی سه سرویس بیزینس ، فرست ، اکونومی به باب شرایط مسافر هست که انتخاب تغییر تاریخ، تعویق برگشت، میزان هزینه انصراف،... است
در یاتا بدین شرحه که:
http://en.wikipedia.org/wiki/IATA_class_codes
y-v-q یک ساله هستند (y-v میتونن یک طرفه باشند)
m , n ,l یک ماه دوماه سه ماه (تاریخ باز نیست)
(2013-01-30 ساعت 23:36)mk_2002ir نوشته:  دوستان این اعتبار ۱ساله بلیت که میگن دقیقا یعنی‌ چی‌؟ می‌خوام بدونم از تاریخی‌ که بلیت میگیری فقط می‌تونی تاریخش رو عقب بندازی؟ یعنی‌ ۱سال بعد از تاریخ اصلی‌ حساب می‌شه؟
شما اسم ایرلاینتو بگو چون قوانین مختلفه
ایران ایر No show یعنی پروازت نرسی میان جریمه میگیرن بلیط جدید صادر میکنن یا یک روز قبل پرواز اعلام باطل شدن پرواز .(یک سال برای اینجاست)

(2013-01-30 ساعت 23:03)mgolchin13 نوشته:  دوستان من احتمالاً که چه عرض کنم...تقریباً قطعاً این سری کارنت میشم به امید خدا و مصاحبه ام تو آپریل(12 فروردین الی 12 اردیبهشت 92) و ابوظبی هست ولی خوب معلوم نیست دقیقا کی. من میخواستم بدونم که از الان میتونم بلیطم رو بخرم و بعداً تغییرش بدم(با توجه به زمزمه هایی که برای افزایش مجدد قیت ها هستش) آیا به صرفه وعملی هست؟ جریمه ای چیزی داره؟ ضمنا های سیزن بعد از نوروز کی تموم میشه برای دبی؟ هر راهنماییه دیگری هم داشته باشید ممنون میشم.
یک چیز دیگه هم این که برای بچه چهر ساله قیمت بلیط چطوری محاسبه میشه... مثل بزرگسال یا کمتره؟ برای بچه یکسال و نیمه چطور؟
بچه چهار ساله تا 12 ساله بچه محسوب میشه
زیر دو سال نوزاد
بازهم به ایرلاین مربوط میشه قیمتشون
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، mgolchin13 ، mk_2002ir ، HAZARA ، parastoo mohajer ، payam62
بچه‌ها فکر می‌کنم این خیلی‌ به کارتون بیاد :

دفاتر مرکزی شرکتهای هواپیمایی
کیس:2013AS3xxx ، مصاحبه:ایروان ، یکضربWink , سفرنامه ارمنستان
پاسخ
دوستان ، عمان ایر هم یادتون نره...البته تو مقاصد اروپایی.
من شهریور ماه ، از تهران تا بانکوک ... با یه استاپ تو مسقط ... بلیطشو رفت و برگشت گرفتم 820 تومن...هواپیماهاش همه زیر 4 سال هستن...
کلاس اکونومیش واقعا حرف نداشت...
بلیط ماهان ایر اون زمان مستقیم از تهران تا بانکوک 750 تومن بود.
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، hassan1358arab ، battosai
معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش دو درصدی تعداد صندلی پرواز تا نوروز خبر داد و گفت: برای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در سال 92 به زمینهسازی لازم نیاز است. در حاشیه مراسم سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور که پیش از ظهر امروز در ترمینال شماره یک فرودگاه بینالمللی مهرآباد برگزار شد، حمیدرضا پهلوانی در جمع خبرنگاران از ورود بیش از هفت فروند هواپیما تا پایان سال به ناوگان هوایی کشور خبر داد. وی درباره آزادسازی نرخ بلیت هواپیما که طبق قانون برنامه توسعه باید از سال 92 انجام شود گفت: در دو ماهه اخیر تلاش کردیم زمینههای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را فراهم کنیم. وی تاکید کرد: آزادسازی نرخهای حمل و نقل هوایی سیاست کلان است که نیاز به هماهنگی میان قوه مجریه و مقننه دارد. رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تنها شرط تامین صندلی پرواز تامین منابع ارزی ایرلاینها است، اظهار کرد: اگر شرکتهای هواپیمایی بتوانند این منابع ارزی را تامین کنند، کمتر از یک ماه شاهد افزایش دو درصدی تعداد صندلی پرواز تا نوروز خواهیم بود. به گفته پهلوانی، افزایش 65 درصدی قیمت بلیت هواپیما که آبانماه سال جاری اتفاق افتاد، از تصمیماتی بود که به دنبال افزایش قیمت سوخت انجام گرفت و باید اجرایی میشد. معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در حال حرکت به سمت آزادسازی نرخ بلیت هواپیما هستیم اما تصمیم نهایی مبنی بر زمان اجرای این اتفاق به هماهنگی دو قوه مجریه و مقننه مربوط است. وی در بخش دیگری از سخنان خود به بدهی ایرلاینها به شرکت فرودگاههای کشور و شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی اشاره و اظهار کرد: بدهکاری شرکتها به دلیل استنباطهای متفاوتی است که از بخشهای مختلف برای این صنعت دارند این امر نیازمند هماهنگی است تا بخشنامهها به صورت مدون و یکنواخت اجرایی شود. پهلوانی با یادآوری برگزاری جلسه مشترک بین شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی، مدیران ایرلاینها و سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: در این جلسات به دنبال اجرای سیاستهایی هستیم تا بدهی ایرلاینها پرداخت شود و یا کاهش یابد. رییس سازمان هواپیمایی کشوری درباره فرودگاههای اقتصادی کشور نیز گفت: در حال حاضر سه فرودگاه اقتصادی در کشور داریم که منبع اقتصادی مناسبی برای تامین هزینههای دیگر فرودگاهها هستند و خوراک اقتصادی برای فرودگاههای دیگر به شمار میروند که از قبل هم این شیوه معمول بوده است. وی تصریح کرد: فرودگاههای بینالمللی کشور تامین منبع فرودگاههای دیگر را بر عهده دارند و شرکتهای منفعل نیز باید در تامین بدهی خود به شرکت فرودگاهها بهتر عمل کنند.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در سایت های اینترنت هوانوردی ذکر شده که ازاد سازی نرخ از طرف امارات و قطر ایرلاین بود
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، mohajer13 ، battosai ، lover usa ، hassan1358arab ، Soap McTavish ، payam62
دوستان توی این سایت قیمت بلیط ها رو میتونید ببینید. جالب اینه که قبلا قیمت ائروفلوت خیلی از بقیه ارزون تر بود ولی حالا با ترکیش و امارات اختلاف جزئی داره! ضمنا مبنای محاسبه (لار+لار) رو 3670 زده که با 3850 اخر وقت امروز (و احتمالا بالاتر فردا) قیمت ها از اینم بیشتر میشه!

قیمت بلیط امریکا
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
پاسخ
سلام دوستان
یه سوال فوری
امشب با امارات به دالاس پرواز داریم. موقعی که خواستم از تهران به دبی صندلی رو رزو کنم دیدم خودش انتخاب کرده. مثلا زده 30A 30B
برای دبی به دالاس زده صندلی انتخاب نشده. وقتی میخوام رزو کنم میبینم که همه پر شده و فقط 4 تا پراکنده است. روی یک کدوم مثلا 45A کلیک میکنم مینیسه 30A TO 45A
نمیدونم چی میگه؟؟خودش دو تا پرواز رو انتخاب کرده؟؟
اگه از هم جدا باشیم به نظرتون توی پرواز دبی به دالاس خودشون جابه جا میکنند؟؟/؟
مرسی
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-02-04 ساعت 12:37)mitr.p نوشته:  سلام دوستان
یه سوال فوری
امشب با امارات به دالاس پرواز داریم. موقعی که خواستم از تهران به دبی صندلی رو رزو کنم دیدم خودش انتخاب کرده. مثلا زده 30A 30B
برای دبی به دالاس زده صندلی انتخاب نشده. وقتی میخوام رزو کنم میبینم که همه پر شده و فقط 4 تا پراکنده است. روی یک کدوم مثلا 45A کلیک میکنم مینیسه 30A TO 45A
مرسی

من از انتخاب صندلی اینترنتی خیلی اطلاع ندارم چطوریه ولی نگران نباشین نهایتا وقتی سوار هواپیما شدید از مهماندار ها کمک بخواهید. حتما جا به جا میکنن و میان تون کنار هم .
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی هانی ، mitr.p
(2013-01-30 ساعت 23:36)mk_2002ir نوشته:  دوستان این اعتبار ۱ساله بلیت که میگن دقیقا یعنی‌ چی‌؟ می‌خوام بدونم از تاریخی‌ که بلیت میگیری فقط می‌تونی تاریخش رو عقب بندازی؟ یعنی‌ ۱سال بعد از تاریخ اصلی‌ حساب می‌شه؟

تا آنجایی که من اطلاع دارم وقتی بلیتی دارای اعتبار یکساله باشه یعنی از تاریخی که شما پرواز رفت را انجام می دهید تا قبل از یکسال باید پرواز برگشت را انجام بدهید. مثلا اگر بلیت 4 ماهه باشه تا قبل از 4 ماه باید پرواز برگشتتان را انجام بدید در غیر اینصورت اگر بعد از 4 ماه بخواهید از آن بلیت استفاده کنید باید مابه التفاوت پرداخت کنید.

(2013-02-04 ساعت 12:37)mitr.p نوشته:  سلام دوستان
یه سوال فوری
مرسی

برای انتخاب آنلاین صندلی همیشه بهتره چند روز زودتر اینکار را کرد خیلی از ایرلاین ها نزدیک پرواز اجازه رزرو جا نمی دند .ولی مطمئن باشید اگر به کانتر فرودگاه بگید همکاری می کنند .همیشه یکسری از صندلی ها برای آنها باز هست.
برای رزرو صندلی می تونستید به آژانستان هم بگید تا براتون انجام بدند.یکبار من ردیفی را که می خواستم رزرو کنم رو سایت آنلاین نشان نمی داد ولی آژانسم برام آن صندلی را رزرو کرد اتفاقا امارات بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی هانی ، amir82 ، mgolchin13 ، mitr.p ، parastoo mohajer ، soruosh
(2013-01-30 ساعت 23:03)mgolchin13 نوشته:  دوستان من احتمالاً که چه عرض کنم...تقریباً قطعاً این سری کارنت میشم به امید خدا و مصاحبه ام تو آپریل(12 فروردین الی 12 اردیبهشت 92) و ابوظبی هست ولی خوب معلوم نیست دقیقا کی. من میخواستم بدونم که از الان میتونم بلیطم رو بخرم و بعداً تغییرش بدم(با توجه به زمزمه هایی که برای افزایش مجدد قیت ها هستش) آیا به صرفه وعملی هست؟ جریمه ای چیزی داره؟ ضمنا های سیزن بعد از نوروز کی تموم میشه برای دبی؟ هر راهنماییه دیگری هم داشته باشید ممنون میشم.
یک چیز دیگه هم این که برای بچه چهر ساله قیمت بلیط چطوری محاسبه میشه... مثل بزرگسال یا کمتره؟ برای بچه یکسال و نیمه چطور؟

دوست عزیز اگر شما بلیتی را الان برای تاریخی رزرو کنید و خریداری کنید طبق قانون ایرلاین ها هر تغییری بدید علاوه بر جریمه تغییر که برای هر ایر لاین و هر کلاس پروازی متفاوته (البته بعضی ها هم بدون جریمه ) اگر نرخ بلیت عوض شده باشه باید نرخ جدید را پرداخت کنید یعنی ما به التفاوت آن را پرداخت کنید .در مواقعی هم برای تاریخ جدید ممکن هست که کلاس پروازی شما جا نباشه و مجبور باشید باز یک تفاوت دیگه برای کلاس جدید پروازی پرداخت کنید.البته همان طور که می دونید متاسفانه دیگه بلیت ها حسابی گران شدند و با نرخ...... 3760 تومان محاسبه میشه.به نظر من اگر تاریخی را مطمئن هستید رزرو کنید که کمتر هزینه تغییر پرداخت کنید.باز با آژانستان مشورت کنید و شرایطتان را بگید.

بلیت کودک 2-12 سال در بلیت خارجی تا انجا که من اطلاع دارم معمولا 65-70 درصد بلیت بزرگسال است.
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی هانی ، Saeedv13 ، amir82 ، mgolchin13 ، parastoo mohajer ، mori
بارش برف شدید و طوفان در شمال شرقی آمریکا لغو پرواز شمار زیادی از فرودگاههای این منطقه را به همراه داشت.
به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر،بارش برف شدید و برودت شدید هوا سبب لغو پرواز هواپیماها و اختلال در حمل و نقل زمینی و هوایی در ایالت های شمال شرقی آمریکا شده است.تاکنون سه هزار و هفتصد پرواز در فرودگاههای مختلف در شمال شرق آمریکا از جمله در ایالت های نیوانگلند،رود آیلند،کنتیکت،ورمونت،ماساچوست ،مین و نیوهمپشایرلغو شده است.
یکی از مسافران فرودگاهی در آمریکا گفت:امیدوارم که امروز از وضعی که در آن قرار گرفته ام رها شوم.

مامور یکی از فرودگاههای آمریکا هم گفت:دیشب ما به خاطر شرایط بد جوی و نگرانی از سلامتی کارکنان خود حتی عملیات برف روبی را هم متوقف کردیم.امروز قرار است بار دیگر عملیات برف روبی را در باند برای پرواز هواپیماها آغاز کنیم.بیست و چهار ساعت دیگر برای آماده کردن هواپیماها برای پرواز زمان نیاز است.امیدواریم در روز دوشنبه و یا سه شنبه به شرایط عادی برگردیم.

یکی از مقامات شهری هم گفت:ما هشدارهایی درباره رانندگی اعلام کردیم.تا زمان برداشته شدن وضع موجود هر راننده و فرد پیاده باید با احتیاط کامل رفتار کند.هرچه میزان ترافیک در جاده ها کمتر باشد عملیات پاکسازی هم بهتر انجام خواهد گرفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، mgolchin13 ، zohreh36 ، Soap McTavish
یک منبع نزدیک به شرکت های هواپیمایی امریکن ایرلاینز و یو اس ایرویز روز چهارشنبه اعلام کرد این دو شرکت هواپیمایی توافق کردند باهم ادغام شوند.
این منبع اعلام کرد شرکت مادر امریکن ایرلاینز و یو اس ایرویز ادغام دو شرکت هواپیمایی را تصویب کردند و قرار است با ادغام دو شرکت، نخستین شرکت بزرگ حمل و نقل هوایی آمریکا و یکی از شرکت های هواپیمایی عظیم جهانی را به وجود آورند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، ادغام امریکن ایرلاینز و یو اس ایرویز که قرار است صبح روز پنجشنبه خبر ادغام آنها به طور رسمی اعلام شود، پایان دوره ای از ادغام شرکت های هواپیمایی آمریکا نظیر ادغام شرکت های دلتا ایرلاینز و نورثوست ایرلاینز، ادغام شرکت های یونایتد ایرلاینز و کانتیننتال ایرلاینز، و ادغام سوثوست و ایرترن خواهد بود.
ساعاتی پیش دو شرکت فوق این خبر را تایید کردن.
بدین ترتیب 2 شرکت آمریکن در صورت تایید از دادگاه ورشکستگی می تواند تا سه ماهه سوم سال با هم ادغام شوند.ارزش این قرارداد 11 میلیارد دلار میباشد.
با ادغام این دو شرکت بزرگترین شرکت هواپیمایی دنیا تبدیل خواهند شد که پس از ادغام شرکت هایی چون دلتا با نورث وست و یونایتد با کانتینتال سومین ادغام بزرگ آمریکا به حساب می آید.
تام هورتون رئیس شرکت آمریکن امروز ضمن تایید این خبر گفت که ترکیب شدن این دو شرکت ایجاد یک مسیر حمل و نقل عظیم خواهد کرد و مسافرین دسترسی به مناطق بیشتری می توانند داشته باشند.
داگ پارکر رئیس احرایی و رئیس هیئت مدیره US Airways نیز خبر را تایید کرد و گفت امیدوار است دادگاه ورشکستگی با این ادغام موافقت کند.
72% شرکت جدید متعلق به آمریکن و 28 درصد مابقی متعلق به US Airways خواهد بود.
نام و رنگ آمیزی شرکت جدید American Airlines پس از ادغام خواهد بود.
کوچک ترین هواپیمای ناوگان ERJ190 با گنجایش 99 نفر و بزرگترین هواپیما B777-300ER با گنجایش 310 مسافر خواهد بود.
سفارشات طبق برنامه قبل تحویل داده می شوند و تحت نام شرکت جدید دریافت می شود.
بخش های منطقه ای این دو شرکت نیز شامل ادغام فوق خواهند بود.
ناوگان آمریکن ایرلاینز شامل 604 هواپیما و در اختیار داشتن 528 سفارش تحویل داده نشده و US Airways شامل 340 فروند هواپیما و 83 فروند سفارش تحویل داده نشده میباشد.
منبع:http://www.aerospacetalk.ir
پاسخ
تشکر کنندگان: ali3923 ، amir82 ، masih sh ، pr.kia ، mhy_1985 ، mgolchin13 ، hassan1358arab ، ASALI ، Soap McTavish
سلام دوستان
من توی بخش های مختلف سایت میخوندم که دوستان از قطر و امارات بلیط گرفته بودن (البته این دو ایرلاین از بهترینها - و گرونترین ها- هستن) میخواستم همونجا یه سری نکته رو اضافه کنم، ولی خب تصمیم گرفتم یه تاپیک جداگونه بزنم که هم اینکه مطمئن باشم اکثراً میبینن تاپیک رو (هیچوقت یادم نمیره وقتی که دنبال بلیط لاس وگاس بودم و فرصت کمی هم داشتم روزای نزدیک سفر قیمت بلیط رو تا 5 میلیون تومن هم بهم داده بودن با دلار 1800 تومن، و من مجبور بودم هرچی باشه قبول کنم فقط بخاطر اینکه اطلاعات زیادی در این زمینه نداشتم، بگذریم که اون سفر هیچوقت انجام نشد) ، و دلیل دوم از ایجاد این تاپیک هم این بود که میخواستم یه جایی باشه که به صورت تخصصی تر درمورد این قضیه بحث کنیم و اینجوری بشه کمک بهتری هم کرد.

نمیدونم با سایت اکسپدیا چقدر آشنایی دارید، و آیا اصلا آشنا هستین با این سایت یا نه!؟ (از اونجایی که کلا با وجود آشنایی کمم بچه های اینجا رو خیلی دوست دارم، و برای اینکه تونسته باشم نهایت راهنمایی رو بکنم، تا جایی که میتونم با تمام جزئیات توضیح میدم. البته تا جایی که سطح اطلاعات خودم اجازه بده. امیدوارم حوصلتون سر نره)

برای کسانی که تا حالا اسم این سایت رو نشنیدن، باید بگم : اکسپدیا یه سایت بسیار معتبر و معروفه، که میتونه توی خرید بلیط یا رزرو هتل حتی،کمک خیلی زیادی به شما بکنه. قیمتها توی ماههای مختلف بسیار متفاوت هستن. مثلا من پارسال برای جولای بلیط میخواستم و قیمت بلیط گرون بود نسبتاً، اما امسال ژانویه و اولای فوریه رو که سرچ میکردم فوق العاده ارزون میشد، خصوصاً وقتی که قرار باشه هتل رو هم باهاش رزرو کنید.
(تصور کنید بلیط رفت و برگشت از استانبول+دو هفته اقامت هتل سه ستاره توی ایتالیا رو به من 340 دلار قیمت داده بود، که من از شدت تعجب حتی فکر میکردم کلاه برداری باشه //بلیط رفت و برگشت از استانبول به اکثر کشورای اروپایی رو 98 دلار قیمت داده بود برای اوائل فوریه امسال. و برای دو هفته لاس وگاس هم با رفت و برگشت از استانبول توی یه هتل معمولی توی خیابون لاس وگاس استریپ (معروف ترین خیابون لاس وگاس) نفری 700 دلار بود).

بعد اینکه غیر از قیمت های بسیار بسیار متنوع، شما آپشن های خیلی بالایی هم دارید توی انتخاب پروازتون (مثلا پرواز فقط از فلان شرکتهای هواپیمایی باشه، غذای حلال توش سرو بشه، حین پرواز به اینترنت وایرلس دسترسی داشته باشید، و کلی آپشن دیگه.. ) ، میتونید نتیجه ی جستجو رو به ترتیب ساعت پرواز، ساعت ورود، تعداد استاپ ها، طول پرواز، و قیمت تموم شده ی اون پرواز، مرتب کنید. دیگه بستگی به شما داره که کدوم عامل براتون پر اهمیت تر باشه.
نکته ی مهم دیگه ای که هست اینه که جزئیات کامل اون پرواز در اختیارتونه، مثلا به این شکل : "ساعت 1 شب با هواپیمایی ترکیش از استانبول به مقصد هامبورگ پرواز میکنید، طول پرواز 5 ساعته، دو ساعت بعدش با هواپیمای لوفتانزا هامبورگ رو به مقصد نیویورک ترک میکنید و 14 ساعت طول میکشه، و بعد هم با امریکن ایرلاینز به مقصد لس انجلس پرواز میکنید و مثلا 3 ساعت طول میکشه و فلان ساعت شما لس انجلس هستین".
نکته ی خوب دیگه ی این سایت اینه که مثل مثال بالا شما میتونید چندین ایرلاین رو باهم میکس کنید، و بهترین‌ها و یا ارزونترینها رو انتخاب کنید برای هر مقصد (با توجه به روزی که انتخاب میکنید،گاهاً حتی یه پرواز خیلی خوب و گرون رو مثل لوفتانزا یا امارات به شما به قیمت خیلی خوب میده برای بخشی از پروازتون).
برای انتخاب و رزرو هتل هم که یه عالمه آپشن دارید و میتونید نتیجه ی سرچتون رو حسابی کاستومایز کنید و همون چیزی که دقیقاً خودتون میخواین رو رزرو کنید.

درمورد معتبر بودن این سایت هم، (اگه شما هم احیاناً یه قیمت خیلی خوب دیدین و مثل من ترسیدین که یه وقت پولاتونو نخورن، مثل چیزی که اینجا خیلی بهش عادت داریم) باید بگم که اکسپدیا یه سایت بسیار معروف و معتبریه، روزانه میلیونها دلار خرید میشه از این سایت، کافیه یه سرچ کوچولو بکنید تا حساب قضیه دستتون بیاد. ولی من که باز هم نگرانیم با این چیزا برطرف نشده بود، از یکی از دوستای خیلی خوب و مورد اطمینانم توی کانادا پرسیدم، گفتش که همیشه پروازاشون رو با همین اکسپدیا میگیرن و با توجه به اینکه ژانویه تازه تعطیلات عید تموم شده این قیمت خیلی پایین هواپیما و هتل کاملا طبیعیه).

فقط این سایت همونطور که شاید حدس زده باشین دوتا مشکل کوچولو و قابل حل داره، که اگه قیمت بلیط خوبی گیرتون اومده باشه قابل چشم پوشی هستن این دوتا مشکل.
اول اینکه شما باید حتماً پرداخت رو با کردیت کارت انجام بدین، و خب این وسط یه واسطه میخواین که خیلی از این شرکتها این کار رو برای شما انجام میدن و در قبال گرفتن یه دستمزدی واستون با کردیت کارت خودشون بلیطتون رو رزرو میکنن.
مشکل دوم اینکه این سایت پرواز از تهران نداره، و باید از یه کشور دیگه پرواز کنید. فکر میکنم برای ما از استانبول از همه به صرفه تر باشه چون هم بلیطش ارزونه و هم اینکه ویزا لازم ندارید (شما پروازهای از دبی رو هم یه چک بکنید ضرر نداره). ولی خب گاهاً وقتی اختلاف قیمت زیاد باشه ارزش این دردسرا رو هم داره.

اینم آدرس سایت : http://Expedia.com

و غیر از این سایت :
برای رزرو اینترنتی هتل booking.com رو هم میتونید تست کنید (من خودم کار نکردم باهاش و نمیدونم که بلیط هواپیما هم میشه خرید ازش یا نه)

و یه سایت دیگه هم هست که شاید خیلی بدردتون بخوره (خصوصاً برای من که قرار بود از لاس وگاس به هیوستن برم) یه سایتیه که بلیط پروازهای داخلی امریکا رو با قیمت خوب به شما میفروشه. و شما میتونید مثلا اگه مقصدتون لاس وگاس بود و بلیط اونجا 4 میلیون پاتون می افتاد، یه بلیط به مقصد نیویورک بگیرید مثلا 2 میلیون (نیویورک همیشه قیمت بلیطهاش خیلی خوب بودن من که سرچ میکردم) و بعد از نیویورک با 200 دلار پرواز کنید به سمت لاس وگاس. این پروازهای داخلی رو میتونید از این سایت بگیرید (باز با توجه به روز قیمت ها خیلی متغیر و متنوع هستن) : http://cheapflights.com

(در آخر یه نکته رو هم بگم که اون موقعی که من برای مصاحبه ای که هیچوقتم انجام نشد داشتم داشتم میرفتم دبی و قرار بود ویزا رو بگیرم و اینترنتی بلیط بخرم و از همون دبی هم پرواز کنم، ایران ایر با قیمت دلار دولتی که اون موقع سهمیه داشتن به من بلیط رفت و برگشت رو 2,800,000 قیمت داده بود که خیلی عالی بود اما دیر شده بود دیگه و من نمیتونستم باز برگردم ایران با ایران ایر بپرم، قیمت الانش که با دلار آزاد حساب میشه خیلی گرون شده لابد. به هر حال این ایرلاین های ایرانی رو هم یه قیمتی بگیرید، من خیلی تاسف خوردم که دیر فهمیده بودم. ایران ایر اون موقع -طبق گفته خودشون- با هواپیماهای خود ایران ایر پرواز داشت به لندن و از اونجا هم با کی ال ام به لاس وگاس)

امیدوارم که تونسته باشم خوب راهنمایی کرده باشم. اگه سوالی داشتین بپرسید، بلد باشم با کمال میل جواب میدم.
با آرزوی موفقیت واسه همه ی شما (آقا این همه واستون تایپ کردم،دعا کنید گرین کارت 2014 اسمم در بیاد لااقل Big Grin)

موفق باشید

دوستان یه سوالی که من خودم داشتم این بود که پروازهایی که یک یا دو استاپ توی یه کشور دیگه دارن، آیا لازمه که ویزای ترنسفر هم تهیه کنیم ما برای اون کشورهایی که توشون توقف خواهیم داشت؟
آخه من یادمه برای ویزای شنگن که سایتهای سفارتهای مختلف رو نگاه میکردم، یه نوعِ درخواست ویزا بود به اسم ویزای ترنسفر ، ولی خب اگه قرار باشه غیر از تحمل این همه بدبختی گرفتن ویزا از امریکا، دوباره دردسر گرفتن ویزای ترنسفر از کشورهای عضو شنگن رو هم تحمل کنیم که دیگه خیلی ستم باید باشه.
کسی اطلاع نداره این ویزای ترنسفر رو چیکارش باید کرد؟ بگیریم؟ نگیریم؟ چطوریاس؟
"آدمی ساخته افكار خويش است، فردا همان خواهد شد كه امروز می انديشيده."
(موریس مترلینک)
پاسخ
سلام دوستان،,,,,بلیط رو برای تهران‌ ا ورلاندو‌-تهران می‌خوام،،،کسی‌ میدون بهترین پرواز واسه این مسیر چیه و قیمتش چنده،،،راستش یه آژانس از تهران واسه من قیمت گرفته میگه با لوفتانزا ۷ میلیون و۵۰۰ هزار تومن و با ایران ایر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار،،،،،،من می‌خوام از آمریکا واسه مامانم بلیط به صورت اینترنتی بخرم و پرینت بگیرم و بفرستم،،ایشون اوایل ماه می میخوان بیان اینجا ،،آیا بلیطش معتبر خواهد بود؟چون یادمه که در ایران آژانس‌ها باید زیر این برگه بلیط رو مهر میکردن؟می‌شه راهنماییم کنین لطفا؟ نظرتون چی‌ هست دوستان؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-02-26 ساعت 08:29)delsa نوشته:  سلام دوستان،,,,,بلیط رو برای تهران‌ ا ورلاندو‌-تهران می‌خوام،،،کسی‌ میدون بهترین پرواز واسه این مسیر چیه و قیمتش چنده،،،راستش یه آژانس از تهران واسه من قیمت گرفته میگه با لوفتانزا ۷ میلیون و۵۰۰ هزار تومن و با ایران ایر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار،،،،،،من می‌خوام از آمریکا واسه مامانم بلیط به صورت اینترنتی بخرم و پرینت بگیرم و بفرستم،،ایشون اوایل ماه می میخوان بیان اینجا ،،آیا بلیطش معتبر خواهد بود؟چون یادمه که در ایران آژانس‌ها باید زیر این برگه بلیط رو مهر میکردن؟می‌شه راهنماییم کنین لطفا؟ نظرتون چی‌ هست دوستان؟

دوست عزیز، شما میتونید تو سایت www.KAYAK.com بصورت آنلاین بلیت بگیرید و هیچ مشکلی‌ هم پیش نمیاد، چون Check-In توسط کانتر ایرلاین انجام می‌شه و اونا پرینتی که شما می‌برید رو با داشته خودشون تطبیق میدن و کاری به مهر آژانس ندارن.

اتفاقا برای شما که اونجا هستید و برای پرداخت اینترنتی مشکلی‌ ندارید این بهترین راهه. موفق باشیدWink
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، delsa ، اردوان ، myou ، Soap McTavish ، payam62
(2013-03-01 ساعت 01:18)el333 نوشته:  
(2013-03-01 ساعت 00:40)ASALI نوشته:  
(2013-02-28 ساعت 19:11)el333 نوشته:  رییس انجمن هواپیمایی ایران از احتمال اقزایش 100% بلیط هواپیما خبر داد.الان از زیر نویس تی وی دیدم...Sad

داخلی یا خارجی ؟
عین جملۀ زیرنویس را نوشتم ..تو اینترنتم سرچ کردم این سایتو پیدا کردم که در موردش توضیح داده بودhttp://khabarfarsi.com/ext/4640637
کلا که اوضاع خوبی نیست ..
همه ی بچه های مهاجرسرا مطالبو نمیخونن اول، اول میبینن آواترش خوشکله بعد اسمش بعد رتبش بعد لایکاش بعدشم لایق بود تازه شاید یک خطی بخونن (بابا مطلبو بخون با منبعش)
من خودم سه بار ادرس ایران ایر دادم دو بار خبر دادم (ماه پیشه )که ایران ایر روی ارز ازاد بازار فروش نداره تا امستردام یا پاریسی یا لندنی ارزان سفر کنید بعد کد شیر برین کی گوش میکنه
هی میایین ای خدا گرون شد گرون شد قطر گفته 5 میلیون و ....
درسته کمی مشکل دار هستم تو پستام ولی دو سال تو این شرکتای هوایی کار کردم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان