کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2012-03-12 ساعت 09:20)Hornet نوشته:  ..... لذا لازمه که همیشه پیشبینی کنیم که شاید ماشین خراب شد و باید تا تعمیر گاه حمل بشه (toe) برای همین اینجا یک تشکیلاتی هست به اسم AAA که میرید اونجا اشتراک میگیرید برای یک سال با خدمات classic حدود ۶۴ دلار که برای تمدید سال بعدش ۴۴ دلاره، این بلا سر من اومد و وسط اوتوبان با بدبختی ماشین رو به تعمیرگاه رسوندم حتماً برید سایتش و اطلاعات کامل کسب کنید و حتماً اینو بگیرید، یکی برای یک خوانواده کافیه چون فقط مهم خود طرف باشه و کاری به ماشین نداره.
سوالی بود در خدمتیم
قول میدم بعد از این مرتب سر میزنم

در مورد Towing شما می تونید از خدمات بیمه ماشینتون هم استفاده کنید. وقتی که ماشین رو بیمه می کنید می تونید towing رو هم در خواست کنید و یا بیمه تون رو upgrade کنید که حدود 10-12 دلار (بسته به بیمه تون) میره روی مبلغ بیمه و چون قسطی می دهید مبلغ ناچیزی حدود 1.5 تا 2 دلار ماهانه اضافه میشه و اگر جایی گیر کنید سریع میاد دنبالتون.
تشکر کنندگان: maxsupermax ، SH1A2R3 ، hoda2012 ، ramin_ad ، mml ، یاشار و ماری ، Hornet
(2012-03-18 ساعت 07:04)nahid.t نوشته:  ۲۰ روزه که امدیم فقط سوشیال همسرم اومده امروز رفتیم بانک حساب باز کنیم به خاطره تحریم نشد شرطش اینه که ۱۸۰ روز اقامت در آمریکا داشته باشیم که ما میخواهیم ۱۰ روزه دیگه برگردیم میخواهند مطمئن بشند که اینجا میمونی و ایران برنمیگردی

بله ؟!!!
این دیگه چه مدلشه عزیز ؟ کدوم ایالت هستید؟ کدوم بانک اینو گفت ؟
لطفا" دقیقا" اون چیزی رو که گفته شده بفرمایید.

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، storagemeter ، mml ، یاشار و ماری
(2012-03-18 ساعت 09:09)maxsupermax نوشته:  [quote='nahid.t' pid='157469' dateline='1332038064']
۲۰ روزه که امدیم فقط سوشیال همسرم اومده امروز رفتیم بانک حساب باز کنیم به خاطره تحریم نشد شرطش اینه که ۱۸۰ روز اقامت در آمریکا داشته باشیم که ما میخواهیم ۱۰ روزه دیگه برگردیم میخواهند مطمئن بشند که اینجا میمونی و ایران برنمیگردی

بله ؟!!!

bank of emrican ما امروز رفتیم بانک همه کارها انجام شد که رئیس بانک اومد گفت از یک اداره که اسمشو نفهمیدم ولی‌ مربوط به دولت بود استعلام کن حساب باز کردن جز تحریم نیست که متاسفانه این‌جوری گفتند و شامل همیه بانک‌ها میشه چون توسط دولت بهشون اعلام شده

تشکر کنندگان: ramin_ad ، tamanna ، mml
(2012-03-18 ساعت 14:23)nahid.t نوشته:  
(2012-03-18 ساعت 09:09)maxsupermax نوشته:  [quote='nahid.t' pid='157469' dateline='1332038064']
۲۰ روزه که امدیم فقط سوشیال همسرم اومده امروز رفتیم بانک حساب باز کنیم به خاطره تحریم نشد شرطش اینه که ۱۸۰ روز اقامت در آمریکا داشته باشیم که ما میخواهیم ۱۰ روزه دیگه برگردیم میخواهند مطمئن بشند که اینجا میمونی و ایران برنمیگردی

بله ؟!!!

bank of emrican ما امروز رفتیم بانک همه کارها انجام شد که رئیس بانک اومد گفت از یک اداره که اسمشو نفهمیدم ولی‌ مربوط به دولت بود استعلام کن حساب باز کردن جز تحریم نیست که متاسفانه این‌جوری گفتند و شامل همیه بانک‌ها میشه چون توسط دولت بهشون اعلام شده

ناهید جان اینجا برداشت ها کلا متفاوت هستش..اون شعیه نشد یک شعیه دیگه رو امتحان کنید...
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: hoda2012 ، SH1A2R3 ، tamanna ، mml
(2012-03-18 ساعت 14:23)nahid.t نوشته:  

بله ؟!!!

دوست عزیز ما الان یکماهه اومدیم دوروز بعد از ورودمون رفتیم بانک آو آمریکا و حساب باز کردیم بدون هیچ مشکلی درجا هم بهمون دبیت کارت موقت دادن دوهفته بعد هم کارت اصلیمون رو فرستادن و گفتن اگه بخواهیم میتونیم حساب کردیت هم باز کنیم شما به شعبه های دیگه سر بزنید اینجا شعبه تا شعبه حتی کارمند به کارمند فرق میکنه و متاسفانه هرکدومشون انگار قانون سرخودن اصلا یکپارچه نیستن
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، storagemeter ، tamanna ، mml ، Hornet ، Lucky Luke
من کالیفرنیا هستم و این قوانین مربوط به تحریم‌های جدیده این تحریم‌ها اخیرا بوده نه یک ماه پیش باز هم می‌پرسم اسم سازمانشان ofak هست
تشکر کنندگان: mml

دوستان درست میگن. اینجا خیلی به شعبه ای که مراجعه میکنید بستگی داره . ما کپیتال وان رفتیم و ازمون به جز آدرس سکونت امریکا یه آدرس توی ایران خواست و ما هم از همه جا بیخبر دادیم که خیلی دردسر درست کرد. از جمله اینکه بعد از یه هفته یه نامه از بانک آمد و گفت چون شما ایرانی هستید باید هر چه سریع تر بیایید حسابتون رو ببندین وگرنه بلوکه میکنیمSad ما مدارک گرین کارت و سوشال رو بردیم و اون کارمنده گفت همه چی اوکیه و نگران نباشید. دوباره بعد از ۲ ماه, ۲-۳ هفته پیش یه نامه با همین مضمون آمده بود که ما دوباره مدارک فرستادیم. کردیت کارت هم که اصلا بهمون ندادند و رفتیم از بانک او آمریکا یه سکیور گرفتیم با هزار تا سوال جوآب و اینجور صحبت ها...
تشکر کنندگان: tamanna ، nahid.t ، vroom ، SH1A2R3
(2012-03-19 ساعت 00:41)nahid.t نوشته:  من کالیفرنیا هستم و این قوانین مربوط به تحریم‌های جدیده این تحریم‌ها اخیرا بوده نه یک ماه پیش باز هم می‌پرسم اسم سازمانشان ofak هست

Sad
دوست هموطن
من دیروز پیگیر حرف شما از یکی از دوست در همون ایالت جویا شدم ولی ایشون اظهار بی اطلاعی کامل کردند... چند مورد توصیه برادرانه از من بپذیرید...

1- موقع افتتاح حساب اطلاعات غیره لازم و حساس رو انتقال ندید ( من ایرانی ام و می خواهم پولم از ایران همه ماهه مثلا" برام حواله بشه/ اجاره خونه ام رو چطور می تونم انتقال بدم و ... ها)
2-همراهتون مدارک شناسایی لازم برای افتتاح حساب رو داشته باشید(گرین و سوشال ) حداقل سوشال حتمی هست
3-بعضی افراد مثل خودم که توان خرید خودرو نداشته و فعلا" ندارم Tongueبه جای گواهینامه رفتم ID کارت گرفتم که آدرس محل سکونتم قید شده و بانک براش همون حجته.
4-چه فراونه بانک این نداد یکی دیگه اون نداد یکی اونور ترش هم هست که برای پول بمیره ....Big Grin
5- درسته که قوانین سخت تر و پیچیده تر می شن ولی نه به این سرعت زیر 1 یا 2 ماه (اونا بیشتر از بیرون حواسشون به داخل جمع هست که کسی از مشتری ها ناراضی نباشه مگر حساس شن.)

از اونجایی که شما اسم OFAK رو آوردید این سازمان منحصرا" زیر نظر گرفتن تراکنش های مالی بین المللی یا مبالغ بالا رو برعهده داره که تحریم ها هم بخشی از ماموریت اونهاست.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: tamanna ، nahid.t ، SH1A2R3 ، mml ، storagemeter ، MAHDI2012 ، Lucky Luke ، Lemony
ناهید جان کاش من جای شما بودم و این اتفاق برای من می افتاد ، این صحبتی که بانک کرده غیرقانونیه حتی و چون شما گرین کارت دارید و سوشیال هم دارید نمی تونند حساب باز نکنند ، شما می تونید حتی اونها رو سو کنید و اذیتشون کنید.

مگر اینکه اسم شما جزو افرادی باشه که آمریکا یا سازمان ملل مستقیما تحریمشون کرده باشه.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: tamanna ، nahid.t ، SH1A2R3 ، mml ، AmericanHamid ، bazad
سلام به همگی و تبریک سال نو
من اگه بخوام بار اول سفرم کالیفرنیا برم و گواهینامه رو اونجا بگیرم ولی بار دوم برای زندگی تگزاس رو انتخاب کنم دوباره باید گواهینامه بگیرم یا با همون گواهینامه میشه کل امریکا رانندگی کرد؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: tamanna ، MAHDI2012
با گواهینامه کالیفرنیا در تگزاس می تونی تا 90 روز رانندگی کنی.

اگه بخوای دائم تگزاس بمونی، توی اون 90 روز باید به DPS تگزاس بری و گواهینامه کالبفرنیا رو تحویل بدی. بعد از اون با پرداخت حدود 20 دلار و انجام معاینه چشم (بدون آزمون آیین نامه و شهر) برات گواهینامه نگزاس صادر می شه.

برعکس داستان برای کسایی که گواهینامه تگزاس دارن کمی فرق می کنه:

گواهینامه تگزاس تا زمانی که اعتبارش تموم نشده در کالیفرنیا قابل استفاده هست.

اگه بخوای دائم کالیفرنیا بمونی باید بری DMV کالیفرنیا، گواهینامه تگزاس رو تحویل بدی، و باپرداخت حدود 25 دلار و انجام معاینه چشم و قبولی در امنحان آیین نامه گواهینامه کالیفرنیا بگیری (بدون آزمون شهر).

(2012-03-19 ساعت 14:00)SH1A2R3 نوشته:  سلام به همگی و تبریک سال نو
من اگه بخوام بار اول سفرم کالیفرنیا برم و گواهینامه رو اونجا بگیرم ولی بار دوم برای زندگی تگزاس رو انتخاب کنم دوباره باید گواهینامه بگیرم یا با همون گواهینامه میشه کل امریکا رانندگی کرد؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، storagemeter ، najibi ، hoda2012 ، mml ، tamanna ، AmericanHamid ، MAHDI2012 ، Hornet
دوستان عزیز بفرمایند در این شرایط سخت به فرض اینکه همه زندگی مون رو به سلامتی بفروشیم و بتونیم تبدیل به دلار کنیم چگونه میتوان این پول رو به امریکا انتقال داد؟ از دوستانی که تجربه شون رو در این مورد میگن خیلی ممنون میشم.
تشکر کنندگان: essi_fre ، SH1A2R3 ، tamanna ، storagemeter ، MAHDI2012
(2012-03-15 ساعت 21:21)الی الی نوشته:  
(2012-03-13 ساعت 03:25)mansour*** نوشته:  
(2012-03-12 ساعت 22:29)nahid.t نوشته:  دوستان میشه بگید برای چک کردن گرین کارت از سایت کدوم قسمت را باید انتخاب کرد ای نامبر کجا باید وارد کرد

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

می‌شه بگین a نامبر کجاست؟ و کجا باید وارد کرد؟

سلام به همه دوستان
سال نو همه مبارک باشه و امیدوارم که همه در سال جدید قدمهای موفقیت رو سریعتر بردارند

من برگشتم به مهاجرسرا بعد از یک ماه با کلی تجربه Cool

دوست عزیز شما برای پیگیری گریین کارت از طریق سایت ، نیاز به Receipt number دارید که در نامه welcome که از USCIS براتون ارسال شده وجود داره . . .

ولی شما می تونید با شماره 5283-375-800-1 در USCIS تماس بگیرید و A-Number خودتون رو بگید و وضعیتتون رو پیگیری کنید
A-Number از 8 عدد تشکیل شده که در ویزاتون با عنوان Registration Number اومده ولی اگه 7 عدد هستش ، یک A0 به اولش اضافه کنید .

با تشکر
شماره کیس : 2011AS44XXX
تاریخ ورود به آمریکا : 2012 Feb
دوستان سلام

من یک ماهه پیش حساب باز کردم توی Bank of America و آدرس بیس من رو آدرس ایرانم ثبت کردند و آدرس حسابهام رو آدرسم تو USA و گفتند چون هنوز گریین کارت ندارم و SSN هم ندارم باید این آدرس رو ایران بزنند ولی بعد از گرفتن این دو می تونم آدرس بیس من رو به آمریکا تغییر بدند . . . ولی گفتند که این آدرس ایران اصلا مهم نیست !
البته بهم 2-3 صفحه دادند که توش نوشته بود معملات با ایران نباید داشته باشم و از این حساب ها نباید برای معملات ایران استفاده کنم !
بعد من ازشون پرسیدم که من پس چطوری داراییهام Tongue رو از ایران منتقل کنم که یک فرم بهم دادند و گفتند قبل از انتقال این فرم رو پر کنم و بدم بانک . . . اونا که ok دادن می تونم پول رو منتقل کنم و تو فرم هم اطلاعاتی در مورد منبع پول پرسیده شده است .

با تشکر
شماره کیس : 2011AS44XXX
تاریخ ورود به آمریکا : 2012 Feb
تشکر کنندگان: maxsupermax ، ParsTrader ، tamanna ، vroom ، hoda2012 ، golesang ، AmericanHamid ، Rainy ، farnaz82 ، MAHDI2012 ، Hornet ، ali234
(2012-03-18 ساعت 07:04)nahid.t نوشته:  ۲۰ روزه که امدیم فقط سوشیال همسرم اومده امروز رفتیم بانک حساب باز کنیم به خاطره تحریم نشد شرطش اینه که ۱۸۰ روز اقامت در آمریکا داشته باشیم که ما میخواهیم ۱۰ روزه دیگه برگردیم میخواهند مطمئن بشند که اینجا میمونی و ایران برنمیگردی

سلام ناهید خانم نمیدونم با راهنمایی دوستان مشکلتون حل شد یا نه !
ولی اگه مشکلتون حل نشده بهتره یه سر به بانکwells fargoبزنید!
چون برای ما بدون شماره سوشیال و بدون گرین کارت خیلی راحت حساب بانکی باز کرد و هیچ مدرکی بجز a numberازمون نخواست و همون روز یه دسته چک بهمون داد تا بتونیم خریدهای چکی مونو انجام بدیم.بعداز چند روز هم دبیت کارتمون اومد وبعد از اومدن سوشیال نامبرمون واسه کردیتمون هم اقدام کردیم که با 500دلار کردیت تایید کردن!
ما اومدیم سن دیگو و اینجا با یه ایرانی اشنا شدیم بنام علی رضا که فکر میکنم به اندازه برنده شدن تولاتاری برامون با ارزش بود وهمه کارامونو برامون برامون انجام داد!

دريافت نامه قبولي: پنجشنبه 6خرداد1389
دریافت ویزا:19 شهریور1390
تاریخ ورود به امریکا:1 اسفند 1390
تشکر کنندگان: aghdam ، tamanna ، vroom ، hoda2012 ، nahid.t ، AmericanHamid ، SH1A2R3 ، behzadb57 ، leilit

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان