کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
سلام به همه دوستان عزیز. ممنون میشم اگه ممکنه به سوال هام جواب بدید چون یک ماه دیگه تو ابوظبی مصاحبه دارم ولی مدارک اسپانسرم جور نیست. نامه دوم رو هم هنوز نگرفتم.

1- من یه اسپانسر دارم که نه سیتیزن هست نه گرین کارت داره. ولی حقوق و حساب بانکیش بد نیست. این یکی که ظاهرا بدرد نمیخوره؟
2- یکی دیگه هم هست که سیتیزنه ولی قبلا برای پدر و مادرش فرم i864 رو پر کرده، و الان اونها پیشش هستن با خودش و همسرش میشن 4 نفر. البته من یه نفرم. حقوقش حدود 40000 هست و یه خونه داره ولی حساب بانکیش 15000 تا هست اونم توی 2 تا حساب جداگانه. من غیر مستقیم میتونم براش پول بفرستم ولی شنیدم آفیسر ممکنه مشکوک شه. آیا این کار رو بکنم؟ اگه نکنم این رو قبول می کنن؟
3- گواهی اشتغال بکار اسپانسر رو میشه بجای گواهی حساب بانکیش برد؟ یا حتما بانک رو میخواد؟
4- این دومی گفت نمیدونه فرم 1040 چی هست توی یه شرکت کار میکنه. فرم مالیتیش همین میشه یا یه چیز دیگه؟
5- توی دستورالعمل فرم i134 گفته نمیخواد فرم محضری بشه ولی توی نمونه نامه دوم 2010 نوشته بود باید بشه. بالاخره چجوری هست؟
6- شاید بتونم یه job offer بگیرم ولی خودم هیچ سابقه کاری ندارم. این بدرد میخوره یا باز ممکنه آفیسر مشکوک بشه؟
ممنون
دوستان اگه جواب هرکدوم از سوالام رو میدونید لطفا زود جواب بدین چون وقتی نمونده برام. اصلا نمیدونم اگه حاضر شد بموقع بدستم میرسه یا نه.
مرسی
تشکر کنندگان:
دوستان اسپانسر اگه سيتيزن نبتشه مشکلي نيست؟ گرين کارد داره و هنوز سيتيزن نشده. جزو شرايط اسپانسر سيتيزن بودنش نيست؟
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
تشکر کنندگان:
(2011-05-03 ساعت 20:12)مهسا ح نوشته:  دوستان اسپانسر اگه سيتيزن نبتشه مشکلي نيست؟ گرين کارد داره و هنوز سيتيزن نشده. جزو شرايط اسپانسر سيتيزن بودنش نيست؟

داشتن گرین کارد هم کفایت می کنه.
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان: sorooshii ، آمریکا ، مهسا ح
sorooshiعزیز از این که اطلاعات مفیدت را در اختیارمون میگذاری واقعا متشکرم.
شماره کیس: *****2011AS
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: AUG/4
تاریخ اخذ ویزا :من یکضرب ویزا گرفتم ،همسرم برگه آبی
تاریخ کلیر همسر:sep/27Rolleyes
تشکر کنندگان: sorooshii ، آرتين
(2011-05-03 ساعت 19:54)masoud47 نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز. ممنون میشم اگه ممکنه به سوال هام جواب بدید چون یک ماه دیگه تو ابوظبی مصاحبه دارم ولی مدارک اسپانسرم جور نیست. نامه دوم رو هم هنوز نگرفتم.

1- من یه اسپانسر دارم که نه سیتیزن هست نه گرین کارت داره. ولی حقوق و حساب بانکیش بد نیست. این یکی که ظاهرا بدرد نمیخوره؟
2- یکی دیگه هم هست که سیتیزنه ولی قبلا برای پدر و مادرش فرم i864 رو پر کرده، و الان اونها پیشش هستن با خودش و همسرش میشن 4 نفر. البته من یه نفرم. حقوقش حدود 40000 هست و یه خونه داره ولی حساب بانکیش 15000 تا هست اونم توی 2 تا حساب جداگانه. من غیر مستقیم میتونم براش پول بفرستم ولی شنیدم آفیسر ممکنه مشکوک شه. آیا این کار رو بکنم؟ اگه نکنم این رو قبول می کنن؟
3- گواهی اشتغال بکار اسپانسر رو میشه بجای گواهی حساب بانکیش برد؟ یا حتما بانک رو میخواد؟
4- این دومی گفت نمیدونه فرم 1040 چی هست توی یه شرکت کار میکنه. فرم مالیتیش همین میشه یا یه چیز دیگه؟
5- توی دستورالعمل فرم i134 گفته نمیخواد فرم محضری بشه ولی توی نمونه نامه دوم 2010 نوشته بود باید بشه. بالاخره چجوری هست؟
6- شاید بتونم یه job offer بگیرم ولی خودم هیچ سابقه کاری ندارم. این بدرد میخوره یا باز ممکنه آفیسر مشکوک بشه؟
ممنون
دوستان اگه جواب هرکدوم از سوالام رو میدونید لطفا زود جواب بدین چون وقتی نمونده برام. اصلا نمیدونم اگه حاضر شد بموقع بدستم میرسه یا نه.
مرسی

کسی نمیتونه کمکی بکنه؟ Sad
تشکر کنندگان:
(2011-05-03 ساعت 19:54)masoud47 نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز. ممنون میشم اگه ممکنه به سوال هام جواب بدید چون یک ماه دیگه تو ابوظبی مصاحبه دارم ولی مدارک اسپانسرم جور نیست. نامه دوم رو هم هنوز نگرفتم.

ممنون
مرسی

مسعود عزیز

حقیقت من در حد اطلاعات خودم سعی می کنم جواب بدم.

در مورد سوال اول، اگر شما فرم 134 را ملاحظه فرمایید صراحتاً و بطور واضح شماره سیتیزن یا گرین کارت اسپانسر را پرسیده است. بنابراین با توجه به اینکه این شخص نه سیتیزن است و نه گرین کارت دارد، اصلاً واجد شرایط نیست این فرد.

2. اینکه فرد دوم اسپانسر پدر و مادر خود شده است، مشکلی نیست. در صفحه دوم از اسپانسر پرسیده است چنانچه اسپانسر شخصی شده اید بنویسید. جایی نگفته که فقط می توانید اسپانسر یک یا دوشخص بشوید. اما در خصوص حقوق ایشان نمی دانم که این در چه رده ی درآمدی است؟ ضعیف متوسط و یا خوب.( اما حدس می زنم متوسط رو به بالا باشد). اما ایشان ملک دارند و حقوق که خوب است و اگر در نهایت تصمیم داشتن اسپانسر داشته باشی، کاچی به از هیچی. همین که بدانند شما در آنجا می توانید در مواقع حساس از کسی پشتیبانی شوید، جنبه مثبت دارد. درضمن برای محکم کاری می توانید یک تمکن مالی تهیه کنید و ارائه بدهید.

3. ما نه گواهی بانک و نه گواهی اشتغال به کار از اسپانسر داشیم و آفیسر هم در این خصوص از والدین بنده چیزی نخواسته بودید. اما هر دو قابل تهیه هستند و این بستگی به نظر اسپانسر شما دارد که در مورد کدام یک نظر مثبتی برای تحویل دادن به شما دارد.

4. ایشان باید از شرکت تقاضای فرم ملیاتی w2 بکند. این فرم نیم صفحه A4 است و در آن مشخصات شرکت، آدرس اسپانسر ، مالیات کسر شده و ... درج شده است. سعی کنید از ایشان در مورد فرم های مالیاتی 3 سال اخیر را تقاضا کنید. اینکه فرم مالیاتی 1040 از کجا تهیه می شود را اطلاع ندارم، اما فکر کنم فرم های مالیاتی شخصی باشد. اسپانسر ما چون در شرف خریدن خانه بودند تمام این فرم ها را آمده داشتند.

5. فرم 134 احتیاجی به محضری شدن ندارد و خیالتان از این بابت راحت باشد. ما اصل فرم را که به امضای شخص رسیده بود تحویل دادیم. ( امضاء شخص اسپانسر با امضاء صفحه اول پاسپورت امریکایی ایشان قابل مقایسه است )

6. چرا پیشنهاد کار؟ شما دارید براحتی مقیم امریکا می شوید، چرا گزینه های دیگر رسیدن به امریکا را پیشنهاد می دهید. خیلی ها ( طبق نظر دوستان حدود 80% بچه های این سایت ) اسپانسر ندارند نظیر یوزر، رایان عزیز و... که بدون هیچ مشکلی ویزای خود را دریافت کردند. یک تمکن مالی بین 15 تا 20 میلیون ارائه بدهید.

بطور کلی سخت نگیرید، نداشتن اسپانسر دلیل بر ضعف پرونده شما نیست، اما شاید شاید یک امتیاز مثبت تلقی شود.

برای اطلاع بیشتر از مدارک ارائه شده والدین بنده در روز مصاحبه، کامنت 477 صفحه 32 همین تاپیک را مطالعه بفرمایید.

ببخشید اگر جواب ها کامل نبود، اما انشاءالله بتواند کمکی باشد.

موفق و موید باشید
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: aghdam ، gadfly ، najibi ، masoud47 ، arash004 ، maryam.r
(2011-05-05 ساعت 00:02)masoud47 نوشته:  

ممنون
مرسی
کسی نمیتونه کمکی بکنه؟ Sad
دوست عزیز،سلام.من خودم اسپانسر ندارم ولی با توجه به پست های دوستان و کشف و شهودات خودم در جواب شما باید عرض کنم که:
۱. اسپانسر یا باید سیتیزن باشه یا گرین کارت داشته باشه.
۲. اسپانسر میتونه تا چند نفر رو بسته به حقوقش حمایت کنه که این رو از روی اعداد و ارقام خط فقر در امریکا در این پستها میتونید مطالعه کنید.
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid99006

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...7#pid96093
اگر غیر مستقیم پول به دستش برسونید نمیدونم افسر از کجا میخاد بفهمه؟!
۳. هیچ چیزی رو به جای هیچی نمیشه برد بلکه در فرم هر چیزی رو که اسپانسر اظهارکنه اعم از حساب بانکی و شغل باید مدارک جداگانه ارایه کند. مدارک شغلی یا استخدام به جای خود, مدارک بانکی به شرطی که تو اون فرم i-134حرفی از حساب بانکی زده شده باشه به جای خود باید ارائه شود.
۴. فرم1040 ظاهرا نمونه طولانی تر فرمw2 میباشد که از قرار معلوم هر شهروند آمریکائی، چه خویش فرما چه در استخدام غیر ،هر ساله ان را دریافت میکند که نشان دهنده میزان مالیات و اموری از این قبیل میباشد.این فرم w2را هم کسانی دارند که خویش فرما یا همونself-employed نباشند.حالا بسته به اسپانسر شما باید فرم مربوطه رو ایشون واسه شما بفرستن.
۵. با توجه به نوشته های دوستان این فرم نیاز به محضری شدن ندارد اما فراموش نکنید که اسپانسر باید حتما ان را امضا شده به شما بدهد.
۶. اینو دیگه واقعا نمیدونم شرمنده.
اگر هر کدوم از این جواب ها نا صحیح،و یا ناقص هستن از مدیران محترم یا دوستان با تجربه خواهش میکنم که اصلاح بفرمایند تادوست عزیزمون هم از نگرانی در بیان.
به امید موفقیت همه مهاجرای گل ۲۰۱۱.
در ضمن این صفحه خیلی صفحه ی پر و پیمونی هستش از لحاظ اطلاعات .حتمن بخونیدش:
http://wiki.mohajersara.com/%D8%B1%D8%A7...8%A7%D9%86

اگر اطلاعات کیس تان را به جناب free_freeگرامی ارسال نکرده ید حتمن هر چه زودتر این کار رو بکنید لطفا.
تشکر کنندگان: masoud47 ، sorooshii
از دوستان عزیز sorooshii و najibi خیلی خیلی ممنونم. ولی توی فرم نگفته حتما گرین کارت یا سیتیزن . شماره 1 گزینه e . در مورد پیشنهاد کار چون توی دستورالعمل dv2011 قسمت 32 گفته مدارکی که میتونید بدید ترکیبی از اینهاست: تمکن مالی، اسپانسر، پیشنهاد کار. گفتم شاید برای محکم کاری بد نباشه.
بهر حال بازم ممنونم از لطف شما. سایر دوستان هم اگر اطلاعاتی دارن خوشحال میشم.
و یه سوال دیگه، اگه توی فرمهای مالیاتی مشخصه که اسپانسر کجا کار میکنه بازم گواهی اشتغال بکار میخواد؟ چون این مطلب حتما توی فرم قید میشه.
مرسی

تشکر کنندگان: najibi ، sorooshii ، coming soon
(2011-05-05 ساعت 05:35)masoud47 نوشته:  از دوستان عزیز sorooshii و najibi خیلی خیلی ممنونم. ولی توی فرم نگفته حتما گرین کارت یا سیتیزن . شماره 1 گزینه e . در مورد پیشنهاد کار چون توی دستورالعمل dv2011 قسمت 32 گفته مدارکی که میتونید بدید ترکیبی از اینهاست: تمکن مالی، اسپانسر، پیشنهاد کار. گفتم شاید برای محکم کاری بد نباشه.
بهر حال بازم ممنونم از لطف شما. سایر دوستان هم اگر اطلاعاتی دارن خوشحال میشم.
و یه سوال دیگه، اگه توی فرمهای مالیاتی مشخصه که اسپانسر کجا کار میکنه بازم گواهی اشتغال بکار میخواد؟ چون این مطلب حتما توی فرم قید میشه.
مرسی

مسعود عزیز در ستورالعمل فرم 134 قید کرده است که سیتیزن و یا گرین کارت باید اسپانسر داشته باشد. اگر فرم w2 را ملاحظه کرده باشید متوجه می شوید که این فرم بنوعی فرم اشتغال بکار سالانه هم محسوب می شود. این فرم مالیاتی است که شرکت برای اسپانسر صادر می کند، مسلماً در آن آدرس شرکت ، آدرس منزل اسپانسر، درآمد، مالیات پرداخت شده و... همه هستند. شما همین w2 را از اسپانسر درخواست بکنید و دیگه نگران گواهی اشتغال بکار نباشید.

ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: masoud47 ، najibi ، samadi2050 ، coming soon
(2010-07-30 ساعت 11:49)User نوشته:  
(2010-07-30 ساعت 00:57)maxsupermax نوشته:  
(2010-07-29 ساعت 16:29)User نوشته:  
(2010-07-29 ساعت 12:07)saint نوشته:  چه مقدار پول باید تهیه و توش بریزم ؟
برای چند وقت و گردش حساب من به چه صورت و چه مقداری باید باشه ؟
همین حساب رو بچسب که هر جوری بخوای برات کار میکنه! نه هم نمیگه Big Grin
15 تا 20 میلیون تومان برای هر نفر کافیه! طبق تجربه برندگان سال 2010! گردش هم نمیخواد. فقط یک روز باید بمونه توی حساب! همین!

سلام و جسارتا User عزیز
"15 تا 20 میلیون تومان برای هر نفر کافیه! طبق تجربه برندگان سال 2010! گردش هم نمیخواد. فقط یک روز باید بمونه توی حساب! همین! "
رو نمی توان به قطع قبول کرد می دانید چرا ؟
چون در نمونه نامه دوم kcc که در سایت موجود هست در بخش :
Evidence which may be presented to meet the Plublic Charge Provisions of the Law
در بخش میانی این نامه که نوشته APPLICANT`S OWN FUNDS
بند 1 می خوانیم :
1-Statement from a senior officer of bank showing present BALANCE of applicant`s account ,date account was opened, the number and amount of DEPOSIT and withdrawals during the past 2 MONTHS, and the average BALANCE during the YEAR (if there have been recent UNUSUALLy LARGE DEPOSITS , an explanation should be GIVEN) ,

و نمام کلماتی رو که بزرگ نوشتم مهم و حتمی هستند و معنی اش :
"اعلان وضعیت از مقام بانکی که در آن میزان متوازن حساب و تاریخ بازشدن حساب و شماره حساب و میزان موجودی آن و خروجی های طی 2 ماه گذشته و میزان بالانس حساب طی یکسال گذشته (چنانچه اخیرا مبلغ نا معمول و بزرگی آمده توضیح قانع کننده برای آن )"
مواظب باشید یه دفعه پول بزرگی جابجا نکنید که شر میشه

عزیزان مرا ببخشید ولی موضوع اونقدر هم راحت نیست.بدبین نیستم وی یک گلوله دارم و یک هدف و یک وقت محدود پس باید درست آماده بشم.

البته من هم نوشتم طبق تجربه برندگان 2011 !
اینکه چرا سفارت نوشته گردش دست کم 2 ماهه اما در عمل گواهی موجودی رو هم قبول می کنه دلیلش مشخص نیست.

من برای مهارجرت به کانادا همین مشکل رو داشتم. توی راهنمای تهیه مدارک نوشته بودند که باید گردش شش ماهه فراهم کنم. و اگر جابجایی پول در مقدار زیاد (زیاد یعنی اگر موجودی شما 20 هزارتاست، 5 هزارتا جابجا کردن یکباره زیاد به حساب میاد!) انجام گرفته باید دلیل و مدرک رسمی براش داشته باشید. من دنبال این بودم که چجوری همچین مدرکی جور کنم. اما وکیلم به من گفت که نیازی به گردش حساب نیست. نیازی به مدرک اضافه هم نیست. فقط گواهی موجودی.
من در پرونده اولیه که ارسال کردم فقط گواهی حساب اون هم مقدار زیادیش یک روزه بود، گذاشتم. پروسه بدون مشکل طی شد. و همین دو سه هفته پیش هم برای مصاحبه دوباره یک گواهی موجودی باز هم یک روزه بردم و آفیسر حتا نگاهش هم نکرد! (درسته خودشون بررسی می کنند) اما اگر مشکل داشت بالاخره یک جایی خودشو نشون می داد.

بعد هم اگه شما بخواهید گواهی به زبان انگلیسی بگیرید خود بانک بهتون میده، اما گردش به زبان انگلیسی برای هیچ بانکی مقدور نیست! من سه تا بانک رو گرفتم تابحال! تجارت مسکن و پارسیان! هیچکدوم گردش به زبان انگلیسی نمیدهند! اصلا شما برید بانک بگید گردش به زبان انگلیسی میخوام. براشون مثل گواهی موجودی، آشنا نیست!

به هرحال تابحال برندگان 2010 بدون گردش حساب به مصاحبه رفته اند و من تا بحال نخوندم که توی مصاحبه از کسی گردش حساب خواسته باشند.

موفق باشید

جهت اطلاع: بانک سامان گردش انگلیسی صادر میکند، البته شرح سندها رو ترجمه نمیکنه، اما تاریخ و مبالغ و دبیت کردیت آن درست ثبت میشه و تا زمان نامحدودی هم ارایه میشه، اصولا توی سیستمشون ثبت میشه....

شماره کیس:2012AS00011XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 2012
تاریخ کارنت شدن کیس:?
تاریخ مصاحبه:?
تاریخ دریافت کلیرنس:?
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: coming soon ، najibi
بانک ملت هم گردش انگلیسی صادر می کنه.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: coming soon ، najibi
سلام
از دوستاني كه اسپانسرشون فرم I-134 براشون ارسال كردن و دستشون رسيده ممكنه راهنمايي كنين كه با چه پستي ارسال شده آخه هنوز مدارك من حدود1ماهه هنوز نرسيده .
و سئوال ديگه اينكه اگر از اسپانسرم بخوام كه مدارك بفرسته سفارت ابوظبي روي پاكت بايد چه اطلاعاتي باشه مثل كيس نامبر و ...........؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان:
(2011-05-08 ساعت 16:25)alisarshar نوشته:  سلام
از دوستاني كه اسپانسرشون فرم I-134 براشون ارسال كردن و دستشون رسيده ممكنه راهنمايي كنين كه با چه پستي ارسال شده آخه هنوز مدارك من حدود1ماهه هنوز نرسيده .
و سئوال ديگه اينكه اگر از اسپانسرم بخوام كه مدارك بفرسته سفارت ابوظبي روي پاكت بايد چه اطلاعاتي باشه مثل كيس نامبر و ...........؟

سلام
اسپانسر ما این فرم را با پست عادی ارسال کردند و 13 روزه به دستمون رسید.
و اما سوال دوم:باید کیس نامبر،نام و نام خانوادگی شما رو روی پاکت درج کنه.در ضمن به نظر من از پست منطقه اتان پیگیر نامه باشین .مساله دیگه اینکه آمریکا پست عادیش هم کد 9 رقمی داره که می تونن پیگیری کنند از آمریکا خارج شده یا خیر؟اگر هم مدارک شما با پست سفارشی ارسال شده از ایران هم می تونید پیگیری کنید البته با ارائه ی کد رهگیری.
اندیشیدن به پایان هر چیز، شیرینی حضورش را تلخ می کند. بگذار پایان تو را غافلگیر کند، درست مانند آغاز.
تشکر کنندگان: najibi ، coming soon ، alisarshar
سلام دوستان اسپانسر من حدود ۸ ماه بیکار بود و حالا حدودا ۳،۴ ماه می‌شه که کار پیدا کرده،بنظر شما این قضیه می‌تونه مشکلی‌ ایجاد کنه؟؟؟

ولی‌ از نظر میزان درامد هیچ مشکلی‌ نداره..
تشکر کنندگان:
بالاخره فرم I-134 من بعد از يك ماه ديروز رسيد در خونمون.خيال مارو هم راحت كرد
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: sepinod ، elena ، samadi2050 ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان