کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
دوستان من یه سوالی دارم: من گرین کارت دارم و تازه اومدم امریکا ولی می خوام تا چند ماه دیگه برگردم ایران و ازدواج کنم اگر من مدتی رو که تا کار همسرم درست میشه بیاد امریکا در رفت و امد بین ایران و امریکا باشم و توی امریکا کار نداشته باشم مشکلی پیش میاد؟؟؟ چطوری می تونم ثابت کنم که در امریکا زندگی می کنم بدون کار؟
2014AS00048XX/تاریخ ارسال فرمهای سری اول:13 MAY/ نفر 1/ کارنت شدن کیس: 7 FEB/ نامه دوم: 12 FEB/مصاحبه: آنکارا بود افتاد ابوظبی/زمان مصاحبه: هفته چهارم آپریل/ویزا یک ضرب   سفرنامه
کیس برادرم 2016as*** /مصاحبه هفته اول نوامبر ابوظبی/کلیرنس/آپدیت 9 dec,25jan,9,15,18,21,22 march/کلیر 22 مارچ
پاسخ
تشکر کنندگان: nooshin84 ، Nightsky007
(2014-09-22 ساعت 23:56)shandiz نوشته:  
(2014-09-22 ساعت 23:09)shahram1987 نوشته:  سلام.دوستان خواهش میکنم کمکم کنید.من ویزامو گرفتم و بهمن وارد آمریکا میشم.ولی قبل رفتن میخوام ازدواج کنم.لطفا به من بگید آیا بعد گرفتن گرین کارت و تقاضا برای همسرم پروسه ایشون 5 سال طول میکشه؟آیا نامزدی کنم یا عروسی که کمتر زمان ببره؟ لطفا راهنمایی کنید.من لاتاری 2014 بودم.

چون شما گرین کارتی هستید فقط میتونید ازدواج کنید (یعنی باید عقد نامه داشته باشید) 2 سال حدودا طول میکشه

دوست عزیزم آیا شما مطمینید 2 سال طول میکشه؟ آخه میگن سیتیزن ها 2 سالست؟ و ا/ه وقت دارید یکم کامل توضیح بدین که چیکار و چه مدارکی باید آماده کنم.ممنووووونم
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2014-09-23 ساعت 09:21)shahram1987 نوشته:  
(2014-09-22 ساعت 23:56)shandiz نوشته:  
(2014-09-22 ساعت 23:09)shahram1987 نوشته:  سلام.دوستان خواهش میکنم کمکم کنید.من ویزامو گرفتم و بهمن وارد آمریکا میشم.ولی قبل رفتن میخوام ازدواج کنم.لطفا به من بگید آیا بعد گرفتن گرین کارت و تقاضا برای همسرم پروسه ایشون 5 سال طول میکشه؟آیا نامزدی کنم یا عروسی که کمتر زمان ببره؟ لطفا راهنمایی کنید.من لاتاری 2014 بودم.

چون شما گرین کارتی هستید فقط میتونید ازدواج کنید (یعنی باید عقد نامه داشته باشید) 2 سال حدودا طول میکشه

دوست عزیزم آیا شما مطمینید 2 سال طول میکشه؟ آخه میگن سیتیزن ها 2 سالست؟ و ا/ه وقت دارید یکم کامل توضیح بدین که چیکار و چه مدارکی باید آماده کنم.ممنووووونم

شما اكه همه كاراتونو به موقعه ودقيق انجام بديد و ويزا بولتن هم خوب بيش بره حدود ٢ سال به ويزا ميرسيد
به امضاهايي كه دوستان زير كامنتاشون كذاشتن كه تو كتكوري f2a هستن ميتونيد اينو متوجه بشيد
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، shahram1987 ، mohsenmb ، nooshin84 ، Nightsky007 ، sib 24 ، mah65 ، rezahoorjandi
سلام بچه ها من مداركمو پر كردم و فرستادم مرسي از راهنماييهاي خوبتون حالا چجوري و كي ميتونم كيس نامبر بگيرم كه از سايت روند كار را چك كنم?

سلام بچه ها من مداركمو پر كردم و فرستادم مرسي از راهنماييهاي خوبتون حالا چجوري و كي ميتونم كيس نامبر بگيرم كه از سايت روند كار را چك كنم?
پاسخ
من مدارك را با راهنماييهاي شما عزيزان ارسال كردم و نميدونم چجوري بايد كيس نامبر بگيرم

seda:٢سال است گرين كارت دارم ١ ماه است ازدواج كردم و درگير آمدن همسرم شدم

من مدارك را با راهنماييهاي شما عزيزان ارسال كردم و نميدونم چجوري بايد كيس نامبر بگيرم

پاسخ
(2014-09-26 ساعت 16:46)seda نوشته:  سلام بچه ها من مداركمو پر كردم و فرستادم مرسي از راهنماييهاي خوبتون حالا چجوري و كي ميتونم كيس نامبر بگيرم كه از سايت روند كار را چك كنم?

حدود 1 هفته دیگه نامه برای شما میاد که توش رسید نامبر تون هست و با اون شماره میتونید تو سایت uscis برید و پروندتونو چک کنید
http://www.uscis.gov/
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
(2014-09-23 ساعت 08:27)rtt نوشته:  دوستان من یه سوالی دارم: من گرین کارت دارم و تازه اومدم آمریکا ولی می خوام تا چند ماه دیگه برگردم ایران و ازدواج کنم اگر من مدتی رو که تا کار همسرم درست میشه بیاد آمریکا در رفت و امد بین ایران و آمریکا باشم و توی آمریکا کار نداشته باشم مشکلی پیش میاد؟؟؟ چطوری می تونم ثابت کنم که در آمریکا زندگی می کنم بدون کار؟

مشکل که پیش میاد درهرحال کسی که میخواد برای همسرش اقدام کنه وبیاره امریکا همسرشو باید به دولت امریکا ثابت کنه قصدشون زندگی وکاردرامریکا هستند ومسئله دوم شما حتمن به مشکل اسپانسر مواجه میشید وقتی کارنکنیداین بدترین مشکل هست که میتونه باشه خیلی ازپرونده هاسراین موضع هنوز وضعیت بلاتکلیفی دارند وزمان زیادی هم براشون باقی نمونده درهرصورت اگه مصمم هستید که اینکارو انجام بدید
شما دوراه داری یا اینکه زیر 6 ماه خارج از امریکا نباشی بری برگردی یا اینکه اجازه خروج بگیری مدت دار بیای ایران که دراین صورت هرچقدر درامریکا بودی همش پاک میشه وبرای سیتزن شدن دوباره از اول باید حساب کنید!!
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، زری وحدتی ، rezahoorjandi
طبق بخش نامه جدید امسال که فقط 1سال اعتبار داره با گرین کارت میشه ازدواج کرد و1.5 طول میکشه ولی حتما باید وکیل داشته باشی اگه شماره وکیلهاش هم خواستی پیام بده تا براتون بفرستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دقیقا چه جایی باید نوشت n/a و چه جایی none ؟
من همه جا خالیهارو با n/a پر کردم
F2A•ارسال مدارک :28October,2014•رسید مدارک: 31October,2014•اپرو:5March,2015 •دریافت کیس و اینویس نامبر: 10Jun,2015 • فرم6Jul,2015 :ds261 • پرداخت 120$: 22Jul,2015 • تحویل مدارک AOS به 5Aug,2015 :NVC • پرداخت 325$: 7Aug,2015 • فرم16AUG,2015 :ds260 • تحویل مدارک Civil به 21AUG,2015: NVC
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی
(2014-09-27 ساعت 02:18)eli elham نوشته:  طبق بخش نامه جدید امسال که فقط 1سال اعتبار داره با گرین کارت میشه ازدواج کرد و1.5 طول میکشه ولی حتما باید وکیل داشته باشی اگه شماره وکیلهاش هم خواستی پیام بده تا براتون بفرستم

سلام
الهام جان حتما با وکیـــــل پرونده مهاجرتی ازدواج با شخصی که گرین کارت داره، میره جلو؟ بدون وکیل نمیشه؟!!!!
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز کی گفته؟کلی از بچه های مهاجرسرا وکیل نداریم .نمونش خود بنده وکیل نداشتم.از تجربیات دوستان مهاجرسرا استفاده کردم.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
(2014-09-27 ساعت 12:17)sib 24 نوشته:  دوست عزیز کی گفته؟کلی از بچه های مهاجرسرا وکیل نداریم .نمونش خود بنده وکیل نداشتم.از تجربیات دوستان مهاجرسرا استفاده کردم.

آره سیب عزیز! منم با دوستانم که این تجربه رو داشتند و حتی وکیل گرفتند صحبت کردم، می گن یه پروسه هست که باید طی بشه ، ظاهرا امریکا بدتر از ایران هست در کاغذ بازی، و وکیل در این شرایط نمی تونه کار مهمی انجام بده، و یا زمان رو سرعت ببخشه
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، nooshin84 ، زری وحدتی ، USA2014 ، alitab
فردا دقیقا 6 ماه از تحویل مدارکم می گذره، به سرعت باد گذشت این شش ماه گرچه همراه با دلهره و اندوه بود، و کمی یاس . اما هنوز منتظرم و طبق عادت وقتی لب تاب رو روشن می کنم اول نگاهی به وضعیت پرونده ام می اندازم ، و می بینم که همچنان روی اینیشال ریویو مونده....
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، sib 24 ، nooshin84 ، Fahes ، USA2014 ، alitab
دوستان جایی هست تو مهاجر سرا که بتونیم در مورد وضعیت انتظار کشیدن و درست شدن کارمون یا کار همسرمون مشورت کرد؟ یا تبادل نظر کرد؟
من خودم 7 سال منتظر بودم تا کارم درست شد و الان هم با همسرم منتظریم که کارش درست بشه! آبان موعد 6 ماه من میشه و بر می گردم آمریکا. من و همسرم هنوز تصمیم نگرفتیم بهتره من پاس سفید بگیرم و بیام اینجا بمونم و یا اونجا برم سر کار و درسم رو ادامه بدم تا همسرم بیاد! تصمیم سختیه! کاشکی یه تاپیکی باشه از این احوالات با هم حرف بزنیم!! تبادل نظر کنیم و از تجربه هامون بگیم!
دیروز دکتر کاملی تو برنامش می گفت کسایی که پاس سفید می گیرن متعاقبن 2 سال دیرتر سیتیزن میشن! خب اینم خودش خیلی مهمه! از طرفی دوری هم خیلی سخته! من خودم 7 سال از پدر و مادرم دور زندگی کردم. واقعن این دوری خیلی چیزها رو عوض می کنه. آدم ها که از ایران دور می مونن واقعن عوض میشن بدون اینکه خودشون متوجه بشن!
به هرحال این پست موقت رو پاک می کنم از اینجا.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: nooshin84
(2014-09-27 ساعت 12:41)طناز12 نوشته:  فردا دقیقا 6 ماه از تحویل مدارکم می گذره، به سرعت باد گذشت این شش ماه گرچه همراه با دلهره و اندوه بود، و کمی یاس . اما هنوز منتظرم و طبق عادت وقتی لب تاب رو روشن می کنم اول نگاهی به وضعیت پرونده ام می اندازم ، و می بینم که همچنان روی اینیشال ریویو مونده....

شما مدارکتون کامل بوده؟ نقص مرک که بهتون اعلام نکردن؟
امیدوارم زودتر خبر خوب بدید که پروندتون رفته جلو. منم 3 ماهه منتظرم.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان