کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2015-03-02 ساعت 00:09)ATYY نوشته:  
(2015-03-01 ساعت 19:29)aida123 نوشته:  
(2015-03-01 ساعت 18:06)طناز12 نوشته:  
(2015-03-01 ساعت 13:51)mohammadreza88 نوشته:  
(2015-03-01 ساعت 12:13)طناز12 نوشته:  ورمونت سرویس آپدیت شد.
متاسفانه برای سومین ماه متوالی روی 30 سپتامبر 2013 ماندهSad

بالای جدول نوشته 31 دسامبر، این همون جدولی هستش که ماه قبل هم بود تو سایت. پس چرا عوض نشده این ماه؟؟

ظاهرا ورمونت سرويس خيلي كند تر از چيزي هست كه فكر مي كردم. با اين وضع معلوم نيست اصلا كي قراره تغيير كنه و تا چه تاريخي پيش بره!
اینکه بالای جدول نوشته 31 دسامبر منظورش چیه ؟

خيلي ناراحتم . تمام كساني كه پرونده هاشون با من بوده منتظر وقت مصاحبه هستند . بعد ورمانت هنوز بعد يكسال و چهار ماه هيچي به هـيچي ...اگه ويزا بولتن همينطوري پيش بره بعد 5ماه كارنت ميشيم در حاليكه هنوز اپرو نشديم .نمي دونم تا كي مي خواهند همينطوري بمونه
منم نمي دونم 31dec چيه .اگر كسي مي دونه بگه ....

خودتونو ناراحت نکنین، دیر یا زود هممون راهی میشیم، ما هم که زود اپرو و شدیم اینور گیر افتادیمBig Grinاما خداییش این ورمونت سنتر خیلی عجیبه.پی دی من یک هفته بعد شماست، اما من دقیقا یک سال پیش اپروو شدم.البته کالیفرنیا بودهSad
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Bita.t ، aida123 ، Masoudpish ، barfi1 ، Nightsky007 ، hamidoo_b ، sib 24 ، ATYY
(2015-03-04 ساعت 00:46)hamidoo_b نوشته:  
(2015-03-02 ساعت 19:39)فاطمه نوری نوشته:  سلام به همه دوستان گلم.دوستان من احتمال میدم تا چند ماه آینده به مصاحبه دعوت شم.یه سوال داشتم و اینکه من فرم مالیاتی پر نکردم و راستش با توجه به اینکه درآمدم صفر بوده احتیاجی هم نبوده ولی واسه محکم کاری میخوام پر کنم.من واسه دو سال اخیر که پر نکردم باید چی کار کنم؟از کجا باید نامه بگیرم؟واسه امسال ولی میخوام پر میکنم.ممنونم

من اطالات دقیقی ندارم ولی شاید این لینک کمکت کنه http://www.irs.gov/Individuals/Get-Transcript
ممنون ولی من بلد نیستم باید چی کار کنمSadSadSad
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Bita.t ، Nightsky007 ، hamidoo_b
سلام دوستان
اين گواهي عدم سوئ پيشينه كه از كساني كه بيشتر از ٦ ماه خارج از ايران زندگي كردن ميخوان رو،دقيقاً در چه مرحله اي بايد تحويل داد؟
يعني همسرم الان بايد تهيه كنه كه من براي NVC بفرستم و يا اينكه خودش در روز مصاحبه بايد اون رو همراه داشته باشه و الان در اين مرحله لازم نيست؟
همسرم
سرويس سنتر كاليفرنيا
رسيد مدارك : 2014-8-September
اپروو: 2015-5-February
كيس نامبر: ...ANK
$120: August
$325:September
ارسال مدارك :9 October
كامپليت: November 18
تاريخ مصاحبه: March 30
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، persiaman ، Nightsky007 ، hamidoo_b
(2015-03-04 ساعت 22:42)Bita.t نوشته:  سلام دوستان
اين گواهي عدم سوئ پيشينه كه از كساني كه بيشتر از ٦ ماه خارج از ايران زندگي كردن ميخوان رو،دقيقاً در چه مرحله اي بايد تحويل داد؟
يعني همسرم الان بايد تهيه كنه كه من براي NVC بفرستم و يا اينكه خودش در روز مصاحبه بايد اون رو همراه داشته باشه و الان در اين مرحله لازم نيست؟

الان برای nvc باید بفرستید
موقع مصاحبه هم باید داشته باشید
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، sepideh IR ، Bita.t
(2015-03-04 ساعت 15:18)فاطمه نوری نوشته:  
(2015-03-04 ساعت 00:46)hamidoo_b نوشته:  
(2015-03-02 ساعت 19:39)فاطمه نوری نوشته:  سلام به همه دوستان گلم.دوستان من احتمال میدم تا چند ماه آینده به مصاحبه دعوت شم.یه سوال داشتم و اینکه من فرم مالیاتی پر نکردم و راستش با توجه به اینکه درآمدم صفر بوده احتیاجی هم نبوده ولی واسه محکم کاری میخوام پر کنم.من واسه دو سال اخیر که پر نکردم باید چی کار کنم؟از کجا باید نامه بگیرم؟واسه امسال ولی میخوام پر میکنم.ممنونم

من اطالات دقیقی ندارم ولی شاید این لینک کمکت کنه http://www.irs.gov/Individuals/Get-Transcript
ممنون ولی من بلد نیستم باید چی کار کنمSadSadSad

دوست عزیز اطلاعات من کافی نیست ولی اگر در آمریکا زندگی میکنید پیشنهاد میکنم دکمه get transcript online را بزنید و مراحلش رو انجام بدید، شاید نتیجه ای حاصل بشه!!!

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
با سلام به همه ی دوستان،

پدر و مادر من که گرین کارت آمریکا رو دارند(سیتیزن نیستن) در سال 2008 برای من کیس مهاجرت باز کردند. من در گروه F2B هستم و در حال حاضر (برطبق ویزا بولتن) کارنت شده ام. از دو ماه پیش کیس نامبر خودم رو دریافت کرده ام، مبالغی که لازم بوده رو پرداخت کردم و مدارکم رو فرستادم و تا یک ماه آینده وقت مصاحبه بهم میدن. من همچنین در آستانه ی ازدواج هستم و قصد دارم بعد از گرفتن گرین کارت برای مهاجرت همسرم به آمریکا اقدام کنم.
برنامه ی من اینه که به محض رسیدن به آمریکا و گرفتن گرین کارت برای آوردن همسرم اقدام کنم ( با توجه به تحقیقات خودم حدود یک سال و نیم طول خواهد کشید ولی مطمئن نیستم)و در طول این مدت به ایران برگردم و با همسرم زندگی کنم و هنگامی که کارهای همسرم اوکی شد با هم به آمریکا بیاییم.
با توجه به اینکه باید تا قبل از گرفتن گرین کارت از نظر دولت آمریکا مجرد باشم، باید با زمانبندی مناسب کارهامو انجام بدم. به همین دلیل خودم وبسایت های مختلف رو مطالعه کردم ولی برای مطمئن شدن ترجیح میدم که با یک وکیل امور مهاجرتی مشورت کنم، در همین راستا چند سوال داشتم:

1- ملاک دولت آمریکا برای مجرد یا متاهل بودن چه سند و مدرکیست و من تا چه زمانی باید مجرد باشم؟ آیا امکان این هست که من بعد از گرفتن ویزا( قبل از دریافت گرین کارت)، در ایران همسرم رو عقد کنم بدون مشکلی در روند گرفتن گرین کارتم پیش بیاد؟

2- زمانی که من آمریکا باشم و همسرم در ایران، آیا با وکالت یا هر راه دیگری می توان از راه دور عقد کرد یا برای این منظور من باید حتما به ایران بیایم؟ و اگر مجبور به آمدن به ایران باشم، آیا از ایران می توانم برای مهجرت همسرم اقدام کنم یا برای این کار حتما باید در آمریکا باشم؟

3- آیا بعد از ورود به آمریکا و دریافت گرین کارت می توان به سرعت برای مهاجرت همسر(F2A) اقدام نمود یا خیر؟اگر جواب مثبته حدودا این پروسه چقدر طول می کشه؟

4- مهم ترین سوال اینه که آیا من بعد از دریافت گرین کارت می تونم بیشتر از یک سال خارج از آمریکا باشم(برگشت به ایران و زندگی با همسرم تا زمان درست شدن کارهاش) بدون اینکه گرین کارتم به خطر بیفته؟ آیا می تونم از Reenter Permitاستفاده کنم؟

پیشاپیش از زمانی که گذاشتید سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، hamidoo_b ، vania77 ، Nightsky007
1- مدارک شما شامل شناسنامه معرف مجردیا متاهل بودن شماس! بوده کسی عقد کرده و توی شناسنامه ننوشته! ( موندم دختره چطور قبول کرده) بعد دختره رفته توفیسش نوشته married با فلانی
طرف رفته سفارت ریجکت اساسی!
2-تجربه ندارم ولی چند تا فیلم دیدم عاقد از پشت تلفن می پرسه وکیلم ؟
3-بله میشه حدودا یک ماه طوب میکشه گریت کارتتون برسه بعد اقدام کنید.
4-فکر کنم بیشتر از 6 ماه نمی تونید مگر پاس سفید بگیرید شما برای اوردن همسر باید بگید که ساکن هستید و مالیات میدین .
اون جوری باز دو سال پروندش می افته عقب

خلاصه کنم براتون شما باید برین گرین کارت رو بگیرین و بعدش حدودا 2 سال دوری رو تحمل کنید دو نفری( یه بازه های 6 ماه تنفس دارین ) تا ایشون هم ویزاشون رو بگیرن
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، hamidoo_b ، farid_m ، sib 24 ، Nightsky007
سلام
دوستان بعد از پرداخت اول 2-3 هفته طول میکشه که پرداخت دوم 230 دلار ظاهر بشه و بعد از 2 روز Paid شد، فرم D260 نشون میده برای submit کردن.

DS 260 not available for submission
It now seems to take several weeks (3 weeks or more) after the DS-261 is completed before the $230 visa fee bill can be paid. After the $230 visa fee bill is paid and receipted by the NVC, the DS-260 then becomes available to fill out.

F2A -ازدواجی Approve: Nov 19,2013 - Sending To USCIS: Oct 7, 2013
Send Document to NVC: 8 May 2015
Interview: Ankara, August 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، sib 24 ، Nightsky007
(2015-03-05 ساعت 18:17)رضا2015 نوشته:  1- مدارک شما شامل شناسنامه معرف مجردیا متاهل بودن شماس! بوده کسی عقد کرده و توی شناسنامه ننوشته! ( موندم دختره چطور قبول کرده) بعد دختره رفته توفیسش نوشته married با فلانی
طرف رفته سفارت ریجکت اساسی!
2-تجربه ندارم ولی چند تا فیلم دیدم عاقد از پشت تلفن می پرسه وکیلم ؟
3-بله میشه حدودا یک ماه طوب میکشه گریت کارتتون برسه بعد اقدام کنید.
4-فکر کنم بیشتر از 6 ماه نمی تونید مگر پاس سفید بگیرید شما برای اوردن همسر باید بگید که ساکن هستید و مالیات میدین .
اون جوری باز دو سال پروندش می افته عقب

خلاصه کنم براتون شما باید برین گرین کارت رو بگیرین و بعدش حدودا 2 سال دوری رو تحمل کنید دو نفری( یه بازه های 6 ماه تنفس دارین ) تا ایشون هم ویزاشون رو بگیرن

ممنونم رضا جان از اطلاعاتی که دادی، من کماکان سعی میکنم از وکلای مختلف سوال بپرسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، Nightsky007
(2015-03-05 ساعت 17:55)farid_m نوشته:  با سلام به همه ی دوستان،

پدر و مادر من که گرین کارت آمریکا رو دارند(سیتیزن نیستن) در سال 2008 برای من کیس مهاجرت باز کردند. من در گروه F2B هستم ........... در همین راستا چند سوال داشتم:

1- ملاک دولت آمریکا برای مجرد یا متاهل بودن چه سند و مدرکیست و من تا چه زمانی باید مجرد باشم؟ آیا امکان این هست که من بعد از گرفتن ویزا( قبل از دریافت گرین کارت)، در ایران همسرم رو عقد کنم بدون مشکلی در روند گرفتن گرین کارتم پیش بیاد؟
بله چونکه بعداز گرفتن ویزا کسی با شناسنامه شما کاری نداره.تو پاسپورتم ثبت نمیشه متاهل بودن.تمام مدارک رو ترجمه کنید بعد از گرفتن گرین کارت اقدام کنید

2- زمانی که من آمریکا باشم و همسرم در ایران، آیا با وکالت یا هر راه دیگری می توان از راه دور عقد کرد یا برای این منظور من باید حتما به ایران بیایم؟ و اگر مجبور به آمدن به ایران باشم، آیا از ایران می توانم برای مهجرت همسرم اقدام کنم یا برای این کار حتما باید در آمریکا باشم؟
بستگی داره مدارک سری دوم حتما باید آمریکا باشید تا ثابت کنید هدفتون زندگی در امریکاست

3- آیا بعد از ورود به آمریکا و دریافت گرین کارت می توان به سرعت برای مهاجرت همسر(F2A) اقدام نمود یا خیر؟اگر جواب مثبته حدودا این پروسه چقدر طول می کشه؟
بله حداقل یکسال و نیم

4- مهم ترین سوال اینه که آیا من بعد از دریافت گرین کارت می تونم بیشتر از یک سال خارج از آمریکا باشم(برگشت به ایران و زندگی با همسرم تا زمان درست شدن کارهاش) بدون اینکه گرین کارتم به خطر بیفته؟ آیا می تونم از Reenter Permitاستفاده کنم؟
میتونید پاس سفید بگیرید ولی نوبت ارسال مدارک به NVC برسه باید چندماه قبلش امریکا باشید یه نفر بعد از یکسال وشخص دیگه بعد از ۶ماه بهش بگن مدارک بفرست بستگی به تکمیل بودن مدارکتون و سرعت اداره مهاجرت داره
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، حاجی واشنگتن ، hamidoo_b ، Nightsky007
(2015-03-05 ساعت 17:55)farid_m نوشته:  با سلام به همه ی دوستان،

پیشاپیش از زمانی که گذاشتید سپاسگزارم
دوست عزيز در مورد بيشتر سوالاتتون دوستان توضيحات خوب و كاملي دادند فقط من اين رو اضافه ميكنم براي پرونده مهاجرت از طريق ازدواج حتما بايد ازدواجتون حضوري باشه چه در ايران و چه هر كشور ديگه اي كه اين كار رو انجام بديد و به هيچ وجه عقد وكالتي و از راه دور رو از شما نميپذيرند در همين سايت نمونه هايي بودند كه پذيرفته نشدند و مجدد حضوري ازدواج كردند.
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، sepideh IR ، free pigeon ، Nightsky007
سوالی پیش اومده فرم های مالیاتی سال 2014 نداشتیم یعنی اقدام نکردیم هنوز به پرکردنش با سه سال قبلش یعنی از 2011 تا 2013 فرستادیم به نظرتون مشکلی پیش میاد؟؟گیر میدن چرا 2014 نفرستادین؟؟ -
Category:F2A
Priority date:November 6,۲۰۱۳
Invoice payment:April 24,۲۰۱۵
.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2015-03-06 ساعت 23:04)وحیدی نیا نوشته:  سوالی پیش اومده فرم های مالیاتی سال 2014 نداشتیم یعنی اقدام نکردیم هنوز به پرکردنش با سه سال قبلش یعنی از 2011 تا 2013 فرستادیم به نظرتون مشکلی پیش میاد؟؟گیر میدن چرا 2014 نفرستادین؟؟ -

بستگی داره کی مدارک رو فرستادید اگه تو همین ۳،۴ هفته اخیر بوده بله باید پر میکردید.نگران نباشید سریعتر پر کنید که اگه نقص مدرک خوردید بلافاصله پست کنید.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Masoudpish ، m2m2m22 ، Nightsky007
سلام.من مدارکو دادم دارالترجمه و گرفتم.آیا نیاز هست که کپی برابر اصل ها رو ببرم دفتر اسناد رسمی واسه تأیید؟دارالترجمه گفت که نیازی نیست.چون مهر دفترخونه ایران رو امریکا نمیشناسه و مهر بین المللی دارالترجمه رو فقط میشناسن.
در ضمن خانوم من بهایی و ما چون نمیتونستیم تو ایران ازدواجمونو ثیت کنیم،مجبور شدیم بریم ترکیه.اسم ما تو شناسنامه همدیگه نیست.اما هم عقدنامه بهایی داریم،هم بین المللی ترکیه.ایراد نمیگیرن که چرا اسمامون تو شناسنامه هم نیست؟
کتگوری ویزا : F2A ازدواجی
California Service Center
مقصد : هیوستون،تگزاس
پرداخت 420$ و ارسال مدارک به (uscis) : 17/03/2015
رسیدن مدارک به (uscis) = {پی دی} : 19/03/2015
اپروو : 05/05/2015
دریافت کیس نامبر (آنکارا) و نامه رسیدن مدارک به (ان وی سی) : 29/05/2015
باز شدن سایت ceac و پرکردن آنلاین فرم (دی اس 261) : 07/01/2016
دریافت ایمیل اینویس نامبر و پرداخت 120$ : 09/01/2016
دریافت ایمیل بنفیشری آی دی و پرداخت 325$ : 19/01/2016
دریافت ایمیل کامپیلیت : 17/03/2016
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b ، sepideh IR ، Nightsky007
(2015-03-08 ساعت 12:22)milad_persia200 نوشته:  سلام.من مدارکو دادم دارالترجمه و گرفتم.آیا نیاز هست که کپی برابر اصل ها رو ببرم دفتر اسناد رسمی واسه تأیید؟دارالترجمه گفت که نیازی نیست.چون مهر دفترخونه ایران رو آمریکا نمیشناسه و مهر بین المللی دارالترجمه رو فقط میشناسن.
در ضمن خانوم من بهایی و ما چون نمیتونستیم تو ایران ازدواجمونو ثیت کنیم،مجبور شدیم بریم ترکیه.اسم ما تو شناسنامه همدیگه نیست.اما هم عقدنامه بهایی داریم،هم بین المللی ترکیه.ایراد نمیگیرن که چرا اسمامون تو شناسنامه هم نیست؟

Bahai'i: Iran does not recognize the Bahai'i faith as a minority religion, thus the documentation of such marriages differs from Islamic marriages or marriages of other religious minorities. Marriage between two Bahai'is is registered in two documents. The first is an ecclesiastical marriage certificate issued by the local spiritual assembly-a booklet with the signatures of the couple, the person officiating the ceremony, and nine witnesses. The second is a one-page document issued by the Department of National Registration and Statistics (Edarehe Sabte Ahval va Omar) stating that the couple appeared before one of its officials and provided an oath stating that they are a married couple. Bahai'i marriages should be evidenced with both documents, as well as the registration of the union in both parties' identity certificates. However, when Bahai'is marry persons from any other religion, the identity certificates may not state that the marriage occurred.

منبع: travel.state.gov