کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
دوستان قسمت پرداخت تو سيس كم رنگه يعني كليك نمي خوره چكار ميشه كرد؟
بك چيز ديگه گفته بعد از پرداخت ميتوانيد ds260 را پر كنيد، براي شما هم اينجوري يعني اول ٢٦٠ بود؟

دوستان دقيقاً چه ساعتي از داخل ايران ميشه زنگ زد به ان وي سي؟
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، وحیدی نیا ، Nightsky007 ، sepideh IR
سلام بچه ها
من اپرو مدارکم اومده 4 ماهه
الان باید زنگ بزنم کیس نامبر بگیرم ؟
شمارشو لطف میکنین بهم بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: وحیدی نیا ، Nightsky007 ، sepideh IR ، tico
ارسال مدارک به uscis
اپرو و ارسال مدارک به nvc
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر
پرکردن آن لاین فرم 261 : تعیین ایجنت
پرداخت 120$
ارسال مجدد مدارک به nvc شامل: ترجمه مدارک شناسایی پتیشنر و ترجمه سند ازداواج به همراه مدارکی برای اثبات حضور درخواست کننده در آمریکا و فیش حقوقی
پرداخت 325$
پرکردن آن لاین فرم 260 : ویزا اپلیکیشن
کامپلیت شدن پرونده
مصاحبه

شماره تماس nvc 6033340700
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
خب برای دریافت کیس نامبر به کجا زنگ بزنم ؟
پاسخ
(2015-07-09 ساعت 12:16)tb.sh66 نوشته:  خب برای دریافت کیس نامبر به کجا زنگ بزنم ؟

National Visa Center (NVC)

Phone: (603) 334-0700
7:00 a.m. - 12:00 a.m. EST
Monday through Friday
(excluding holidays)
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، sib 24 ، وحیدی نیا ، Nightsky007 ، sepideh IR ، tico
(2014-09-16 ساعت 04:53)sib 24 نوشته:  چکیده ای از کل مدارکی که باید ارسال کنید به uscisو NVCو مدارکی که همراه ببرید برای کلینیک پزشکی و روز مصاحبه:

لیست مدارک ارسال بهUSCIS:
۱-پر کردن فرم I-130 که توسط تقاضا کننده پر میشه یعنی کسی که داره برای شما تقاضا میکنه.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
Instructions for Form I-130 درسایت http://www.uscis.gov
۲-فرم G-325a که برای هر نفر باید پر بشه .یکی شما و دیگری همسرتون.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
G-325A, Biographic Information درسایت http://www.uscis.gov
۳-فرم G-1145 که یک دونه پر کنید برای اینکه از طریق ایمیل هم با شما مکاتبه داشته باشند.
۴-ترجمه و کپی برابر با اصل شناسنامه هر دو نفر و عقد نامه و کارت ملی و(اگربرای شوهرتون اقدام میکنید ترجمه و کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت)
۵-کپی برابر با اصل پاسپورت هر دو نفر(توجه کنید اگرپاسپورت همسرتون احتیاج به تعویض داره قبل از کپی برابر اصل کردن انجام بدید)
۶-کپی پشت و روی گرین کارت شخص متقاضی یا اگر سیتیزن هستید کپی از تمام صفحات پاسپورت آمریکا +کپی سوشال سکیوریتی
۷- دو قطعه عکس ۵*۵ برای هر نفر که باید پشت نویسی شده باشه(اسم ,فامیل وتاریخ تولد) و عکس متقاضی باید شماره گرین کارت یا همون Aنامبر هم نوشته بشه.توجه کنید به عکاس بگید فوتوشاپ نشه.
۸-مبلغ 420$ که باید به صورت چک یا مانی اوردر باشه.به حساب:
U.S. Department of Homeland Security
درتوضیحات فرم I-130 به یک نکته اشاره کرده بودکه اگرمدرکی بجز این مدارک دارید که نشان دهنده رابطه زوجین هست بفرستید.من عکسهای سرعقد, عکسهای دونفره قدیمی و جدید رو فرستادم +اگه حساب مشترک دونفره دارید یا ملکی بنام زوجین هست مدرکش رو بفرستید
و در آخر تمام مدارک رو برای USCIS بنا به ایالتی که زندگی میکنید پست میکنید.

لیست مدارک ارسال به NVC:
مدارک سری اول:
۱: پرکردن آنلاین فرم Ds-260, DS-261
۲:پرداخت 120$ (Affidavit of Support) (AOS)+ پرینت قبض 120$
۳: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
۴: فرم I-864 برای petitioner
۵: فرم I-864 برای Joint sponsor
۶: ترجمه و کپی برابر اصل شناسنامه ها,کارت ملی, سند ازدواج, کارت پایان خدمت, عکسهای پرسونلی ۵*۵ (پشت نویسی شود.اسم و فامیل ,اگه گرین کارت دارید #A وبرای همسرتون case number و تاریخ تولد میلادی روبنویسید)،و کپی برابر اصل پاسپورتها(ترجمه پاسپورت نیاز نیست)
۷: کپی از فرمهای مالیاتی سه سال گذشته petitioner و اسپانسر (W2, 1040)+ کپی از آخرین فیش حقوقی اسپانسر وpetitioner
۸: فتوکپی از پاسپورت اسپانسر و petitioner اگه سیتیزن آمریکا هستندولی اگه گرین کارت دارند کپی از پشت و روی گرین کارت بگیرند.
مدارک سری دوم:
۹: پرداخت 325$ IV Application Processing+پرینت قبض 325$
۱۰: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
11:فوتوکپی ازقبض برق ,تلفن ,اجاره خونه ,کارتهای بانکی ,بیمه نامه ,عکس با روزنامه یا مجله محلی ,اگه دانشجوهستید کپی کارت دانشجویی وپرینت واحدهای درسی..... خلاصه هرچیزیکه ثابت کنه آمریکازندگی میکنید.
((من مدارک سری اول و دوم NVC رو باهم فرستادم در یک پاکت ولی ۲ پوشه جدا همراه با کاورشیت مجزا. بستگی به خودتون داره دوست داشتید جدا بفرستید یا باهم بفرستید))
12:همه اینهارو به این ادرس بفرستید(این آدرسی بود که من فرستادم شما قبل از فرستادن مدارک یکبار دیگه آدرس رو از وبسایت چک کنید ممکنه تغییر کرده باشه)
National visa center
Attn. CMR AOS
31Rochester Avenue Suit 100
Portsmouth , NH 03801-2914

]لیست مدارک مصاحبه و کلینیک پزشکی:
چون هرکس سفارتش فرق میکنه و هر سفارت قوانین مربوط به خودش رو داره من کلیات رو میگم ولی شما باید بدقت نامه مصاحبه رو بخونید تا ببینید دقیقا چه چیزهایی میخواهند.

مدارک کلینیک پزشکی
۱:گرفتن نوبت از پزشک کلینیک و پرینت از جوابی که دادند.بعضیها مخالف هستند و بعضیها موافق و نظرشون این هست تاثیری نداره.ولی خوبیه وقت گرفتن این هستش که آدرس کلینیک،ساعتهای کاریشون، مدارک مورد نیاز و مبلغهای که باید پرداخت کنید در ایمیل بشما میگن.
۲: اصل و فوتوکپی پاسپورت
۳: عکس های ۵*۵ بستگی به کلینیک داره مثلا در حال حاضر ابوظبی ۵قطعه عکس خواسته ولی آنکارا خودشون عکس میگیرند
۴:کپی از نامه مصاحبه
۵:کارت واکسیناسیون ایران( توصیه میکنم صفحات واکسیناسیون پزشکی رو مطالعه کنید چون یکسری از واکسنها مثل هپاتیت و mmr از قبل باید زد) نتیجه آزمایش آنتی بادی ایران رو ببرید با خودتون کلینیک سفارت
۶:شماره تماس اگر خط تلفن گرفتید که هیچی اگر نگرفتید شماره هتل واتاقتون رو همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز سفارت:
۱:نامه مصاحبه
۲:اصل و فوتوکپی پاسپورت
۳:کیف پلاستیکی که فایل فایل باشه مدارک رو مرتب داخلش بگذارید.هیچ کیف دیگه و موبایل همراه نبرید اجازه ورود نمیدند
۴:اگر ویزای ازدواج هستید اصل و ترجمه و کپی سند ازدواج
۵:اصل شناسنامه و کارت ملی همراه با ترجمه و کپی از اصل
(دوستان باز هم قید میکنم مدارکی که میگم کلیات هست یهو یه نفر میبینید فقط اصل مدارک رو برده ویزای یکضرب گرفته یکی ۵کیلو مدرک داشته اف بی آی چک خورده)
۶:اصل کارت پایان خدمت،کپی از اصل و ترجمه
۷:مدارک مالیاتی ۳سال آخر اسپانسر و کواسپانسر بهمراه کپی از ۲طرف گرین کارتشون و اگه سیتیزن هستند کپی از پاسپورت آمریکایی
۸:دو قطعه عکس ۵*۵
۹:نتیجه آزمایشی که پزشک مورد اعتماد سفارت به شما داده
۱۰:مدارک جدید دامیسیل که اگه پرسیدند همسرتون الان کجاست بتونید ثابت کنید آمریکا زندگی میکنه
۱۱:مدارک اثبات رابطه.پرینت حساب بانکی مشترک یا هر چیزی که بنام مشترک شماست، عکس های ۲نفره،پرینت از بلیطهای مسافرتی ۲نفره و....هرچیزی که ثابت کنه شما باهم ارتباط دارید
۱۲:عدم سوپیشینه ایران(بعضیها مخالفند بعضی موافق)ما گرفتیم ترجمه هم کردیم.نظر شخصی شماست چیکار کنید چون در نامه سفارت نوشته همراهتون باشه.
ما مهر دادگستری و وزارت امور خارجه رو زدیم.بازهم سر این موضوع مخالفان و موافقان داریم که نظر شماست.ما همه مهرها رو زدیم
۱۳:نامه ار محل کارتون همراه با کپی و ترجمه
۱۴:خواندن interview questions
۱۵:مدارک شناسایی همسرتون که در آمریکاست.مثل کپی پاسپورت،ترجمه شناسنامه و ..
(اگه مشکلی یا کمی کاستی در لیستم میبینید خوشحال میشم بهم بگید تا آپدیت کنم)
پاسخ
تشکر کنندگان: shamim_irs ، free pigeon ، sib 24 ، وحیدی نیا ، Nightsky007 ، sepideh IR ، tico
دوستان كسي اطلاع داره كه ميشه با يك اينويس نمبر هر دو تا پرداخت را بصورت ماني اوردر انجام داد يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: وحیدی نیا ، Nightsky007 ، sepideh IR
(2015-07-09 ساعت 17:49)Sam-90 نوشته:  دوستان كسي اطلاع داره كه ميشه با يك اينويس نمبر هر دو تا پرداخت را بصورت ماني اوردر انجام داد يا نه؟

دوست عزيز الان دسترسي ندارم، چندتا پست عقبتر لينك آخرين آپديت سيس رو گذاشتم، اونجا يه توضيحاتي داده، بخون فكر كنم به درد بخوره

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
سلام دوستان من چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید!

من agent رو انتخاب کردم (فرم DS 261) و پرداخت ۱۲۰ دلار که الان Paidهم شده.
حالا مرحله بعد گفته application form که همون DS 260 هست رو باید پر کنیم اما وقتی تو صفحه nvc رو فرم کلیک می کنم و وارد پیجم میشم فرم رو پیدا نمی کنم.
آیا باید صبر کنم تا فعال بشه؟ یا من مسیر اشتباه میرم؟؟

چون الان تو امضای دوست عزیز Hamidoo میبینم که مدارک AOSارسال شده بعد فرم ۲۶۰ رو پر کردن... اما مراحل خود nvcچیز دیگه میگه من حسابی گیج شدم!!

لطفن راهنمایی کنید. ممنون
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: وحیدی نیا ، Nightsky007 ، Sam-90 ، hamidoo_b ، sepideh IR ، tico
(2015-07-09 ساعت 19:48)hamidoo_b نوشته:  
(2015-07-09 ساعت 17:49)Sam-90 نوشته:  دوستان كسي اطلاع داره كه ميشه با يك اينويس نمبر هر دو تا پرداخت را بصورت ماني اوردر انجام داد يا نه؟

دوست عزيز الان دسترسي ندارم، چندتا پست عقبتر لينك آخرين آپديت سيس رو گذاشتم، اونجا يه توضيحاتي داده، بخون فكر كنم به درد بخوره

تو سايت نوشته براي هر پرداخت يك اينويس جدا ولي خواستم بدانم با توجه به اشكالات سايت و مشغولي مدام خط تلفن بصورت مداوم و جواب ندادن ايميل راهي بجرء اين كار مي مونه بهر حال من مي خوام اين ريسك و انجام بدمWink
پاسخ
سلام دوستان
لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید
من به امریکا رفتم و گرین کارتمو گرفتم
همونجا برای خانومم درخواست دادم و مدارک رو ارسال کردم
بعدش پاس سفید گرفتم و به ایران برگشتم
میخواستم بپرسم زمانی ک نوبت مصاحبه ی خانومم شد،حتتتتما من باید امریکا باشم؟(با توجه به داشتن پاس سفید)
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: وحیدی نیا ، Nightsky007 ، sepideh IR
(2015-07-09 ساعت 23:14)atamata نوشته:  سلام دوستان
لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید
من به آمریکا رفتم و گرین کارتمو گرفتم
همونجا برای خانومم درخواست دادم و مدارک رو ارسال کردم
بعدش پاس سفید گرفتم و به ایران برگشتم
میخواستم بپرسم زمانی ک نوبت مصاحبه ی خانومم شد،حتتتتما من باید آمریکا باشم؟(با توجه به داشتن پاس سفید)
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

لزومی نداره که حتمن امریکا باشه چون اجازه خروج داره اینو هم سفارت هم اداره ملی میدونن که اجازه خروج داره ودلیل هم داره برای خروجش پس نگران نباش
Category:F2A
Priority date:November 6,۲۰۱۳
Invoice payment:April 24,۲۰۱۵
.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، sepideh IR ، tico
ازبچه های انجمن که مدارک فرستادن هنوز خبری برای تکمیل پرونده نیومده براشون؟شما تماس گرفتید بپرسین تو چه مرحله هستید؟ما که هرهفته زنگ میزنیم میگن که هنوز ریونشده DS260؟این ریو شدنش مگه زمان بندی نداره؟
لطفا دوستانی که 60 روزشون گذشته یک تماس بگیرند ببینید به اون ها چی میگن
Category:F2A
Priority date:November 6,۲۰۱۳
Invoice payment:April 24,۲۰۱۵
.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، sepideh IR ، tico
بسیار سپاسگذارم از راهنماییتون Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
Phone (for immigrant visa inquiries only):
(603) 334-0700. Customer Service Representatives can speak with you Monday through Friday from 7:00 a.m. to 12:00 midnight EST, excluding holidays.
دوستان از ساعت ٧ صبح تا نيمه شب به وقت ا م ر ي ك ا ميشه تماس گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، tico

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان