کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2016-01-14 ساعت 13:28)tico نوشته:  از یکماه پیش رفته اصلا کارم نمیکرده .بنظرتون اپلای کار و یا امتحان رانندگی میتونه کمک کنه

البته اونا رکورد ورود و خروج همسرتون رو دارن، خیلی چیزا مثل عکس با روزنامه محلی تاریخ روز هم میشه، هرچیزی که متقاعد کننده باشه
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، طناز12
آره داشت اصلا برای همین نقص خوردم.اگه عکس جواب بده که عالیه میگیم بفرسته اینجا میندازم صندوق بنظرتون کافیه
F2A
pd:20 oct2013
مصاحبه :JAN 2016 ارمنستان
نتيجه:AP
تاریخ کلیری:july 2016
ورودبه آمریکا:oct 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، طناز12
سلام به همه دوستان مهاجر سرا
چند تا سوال داشتم

همسرم گرین کارت امریکا را دارن ازدواج ما در خارج از کشور انجام شد طبق قانون اون کشور و یه ازدواج مذهبی از طرف همسرم داشتیم در ضمن ما تقریبا 2 سال هست که ازدواج کردیم اما بهار امسال اقدام کردیم برای رفتن من

1 نیاز هست که ما ایمیل داشته باشیم (ارتباط من و همسرم از طریق اسکایپ هستش و تنها تلفنی )؟
2 فرم DS260 من باید پر کنم ؟
3 غیر از عکس و بلیط های سفرهای 2 نفره امون چه چیز های دیگه ای باید همراهم ببرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-14 ساعت 13:09)tico نوشته:  بچه ها هرکی میتونه جوابمو بده تا اینجام کارارو بکنم من فردا بلیط دارم آتی جان من ارمنستانم ارم مهربون شما چه مدرکی دادین که حل شد؟

با سلام
همسر شما چند وقته اونجا هستند؟
اپلای کار یکی از مدارکی بود که من نشون دادم به همراخ سند خرید موبایل و قبض اون.
کپی پاس سفید، بلیت یک طرفه همسرم، کپی پاسپورت که تاریخ ورود به امریکا رو نشون میداد
0البته هونطور که حمید جان گفت این تاریخ ها رو دارند)
مدارکی مثل گواهینامه، ثبت نام کالج و ... همه میتونن مفید باشند.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12
(2016-01-14 ساعت 14:19)maryam.azad نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجر سرا
چند تا سوال داشتم

همسرم گرین کارت آمریکا را دارن ازدواج ما در خارج از کشور انجام شد طبق قانون اون کشور و یه ازدواج مذهبی از طرف همسرم داشتیم در ضمن ما تقریبا 2 سال هست که ازدواج کردیم اما بهار امسال اقدام کردیم برای رفتن من

1 نیاز هست که ما ایمیل داشته باشیم (ارتباط من و همسرم از طریق اسکایپ هستش و تنها تلفنی )؟

با سلام
1- منظرتون رو متوجه نشدم متاسفانه، ولی ارتباط ان وی سی با شما از طریق ایمیل خواهد بود.
2- کار شما دقیقا در چه مرحله ای هست یه مقدار بیشتر توضیخ بدید دوستان بهتر راهنمایی می کنند.
ولی کلا پر کردن فرم 260 اگه وکیل ندارید باید انجام بشه توسط خودتون یا هسمرتون.
3- اگه مدت زیادی با هم نبودید پرینت ریز مکالمات ، چت و .. هم میتونه مفید باشه.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad ، طناز12
(2016-01-14 ساعت 13:38)tico نوشته:  آره داشت اصلا برای همین نقص خوردم.اگه عکس جواب بده که عالیه میگیم بفرسته اینجا میندازم صندوق بنظرتون کافیه

یادم رفت بگم،
مدارک اضافه که شک و شبهه ایجاد کنه اصلا نفرستید .
همین چیزهایی که عرف هست و دوستان کم و بیش میگم کافیه.
انشالله که زود ویزا رو بگیرید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-14 ساعت 19:17)armehraboon نوشته:  
چند تا سوال داشتم

همسرم گرین کارت آمریکا را دارن ازدواج ما در خارج از کشور انجام شد طبق قانون اون کشور و یه ازدواج مذهبی از طرف همسرم داشتیم در ضمن ما تقریبا 2 سال هست که ازدواج کردیم اما بهار امسال اقدام کردیم برای رفتن من

با سلام
1- منظرتون رو متوجه نشدم متاسفانه، ولی ارتباط ان وی سی با شما از طریق ایمیل خواهد بود.
2- کار شما دقیقا در چه مرحله ای هست یه مقدار بیشتر توضیخ بدید دوستان بهتر راهنمایی می کنند.
خیلی واضح گفتم نیاز هست که ایمیل از طرف من به همسرم و همسرم به من داشته باشم   همراهم در سفارت موقع مصاحبه؟((نیاز هست که ما ایمیل داشته باشیم (ارتباط من و همسرم از طریق اسکایپ هستش و تنها تلفنی )؟))
 3 ما تقریبا 22 ماه هستش که ازدواج کردیم مجموع  دیدارمون 8 ماه میشه یعنی 2 تا 3ماه و یکبار هم 2ماه و نیم
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2016-01-14 ساعت 23:40)maryam.azad نوشته:  
(2016-01-14 ساعت 19:17)armehraboon نوشته:  
چند تا سوال داشتم

با سلام
خیلی واضح گفتم نیاز هست که ایمیل از طرف من به همسرم و همسرم به من داشته باشم   همراهم در سفارت موقع مصاحبه؟((نیاز هست که ما ایمیل داشته باشیم (ارتباط من و همسرم از طریق اسکایپ هستش و تنها تلفنی )؟))
 3 ما تقریبا 22 ماه هستش که ازدواج کردیم مجموع  دیدارمون 8 ماه میشه یعنی 2 تا 3ماه و یکبار هم 2ماه و نیم
خیر برای اثبات رابطتون ایمیل زدن ضروری نیست به نظر من، مخصوصا که الان ابزارهای زیادی برای چت و .. هست.
8 ماه از 22 ماهم باز اوکی هست. ولی برای محکم کاری پرینت چت، عکس دو نفره، بلیت دو نفره ، پرینت مکالمات رئ ببرید خوبه.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad
با سلام به همه دوستان عزیز
و امید به اینکه زودتر به وصال برسید.
لینک زیر رو به اشتراک میگذارم که در راستای اصلاح قانون مصوبه کنگره در خصوص شهروندان ایرانی هست.
http://www.bbc.com/persian/iran/2016/01/...visawaiver
البته اصل قانون تغییری نمی کنه ولی خوب بهتر از قبل میشه ، البته داگه تصویب بشه.

شاد باشید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: amirad
ﺳﻼﻡ.ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﺮا اﻳﻨﺠﺎ ﺩاﺭﻡ ﻣﻴﻨﻮﻳﺴﻢ ﺷﺎﻳﺪ ﺩﻳﮕﻪ ﭘﻨﺎﻫﻲ ﻧﻤﻮﻧﺪﻩ. اﺯ ﺻﺒﺢ ﺳﺎﻋﺖ 3 ﺑﻴﺪاﺭﻡ ﺩﻳﮕﻪ ﻭاﻗﻌﺎ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪﻡ اﺯ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ اﻧﺘﻆﺎﺭ ﻭﻗﺘﻲ ﻓﻜﺮ ﺷﻮ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ 7-8 ﻣﺎﻩ ﺩﻳﮕﻪ ﻫﻢ ﻣﻨﺘﻆﺮ ﺑﺎﺷﻢ ﺣﺎﻟﻢ ﺑﺪ ﻣﻴﺸﻪ. ﭼﺮا ﺗﻤﻮﻡ ﻧﻤﻴﺸﻪ? ?? اﺯ ﻳﻜﻂﺮﻑ ﻓﺸﺎﺭ ﺩﻭ ﺳﺎﻝ اﻳﻦ ﭘﺮﺳﻪ ﻭاﺯ اﻭﻥ ﻃﺮﻑ ﻫﻢ ﻓﺸﺎﺭﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ي ﺷﻮﻫﺮﻡ ﺑﻬﻢ ﻭاﺭﺩ ﻛﺮﺩﻥ, اﻛﻪ ﭼﻴﺰﻱ ﺑﻪ ﻏﻴﺮ ﻋﺸﻖ ﺗﻮ اﻳﻦ اﻧﺘﻆﺎﺭﻭاﻋﺼﺎﺏ ﺧﻮﺭﻳﺎ ﻣﻴﺪﻫﻴﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﻭﻗﺖ ﺑﻮﺩ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻣﺸﻜﻞ ﺑﺎﻳﺪ ﺗﻤﻮﻡ ﻣﻴﻜﺮﺩﻣﺶ.
Category: F2A
Priority Date: Oct 2014
NVC Welcome Letter: Jul 2015
DS 261: Jul 2015
Pay 120: Jul 2015
Pay 325: Aug 2015
NVC Required Document Sending(Both Affidavit and Domicile): Nov 2015
DS 260: Nov 2015
NVC Complete Letter: Dec 2015
NVC Interview Letter: Feb 2016
Interview Appointment: April 2016_ Yerevan, Armenia
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، armehraboon ، maryam.azad ، مینز ، قرباني
(2016-01-14 ساعت 13:34)tico نوشته:  آره ففط گفت نقص مدرک اری اونم دایمیسل تکمیل کن دیگه نگفت مراحل اداری طی بشه فقط گفت اگه اینجایی بنداز صندق اگرم نه برامون پست کن  حالا من موندم چرا ریفیوز زده توسیس آها راستی یه برگه سفید 212 برای دایمیسلم بهم داد گفت میتونی از این کمک بگیری

سلام tico جان ميشه بگين شما چه مداركي براي داميسيل برده بودين كه ايراد گرفتن؟ و اين فرم ٢١٢ كه دادن چيه؟ امكانش هست كه كپي شو برامون بدارين يا بگين چي نوشته توش؟ ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
Bell 
(2016-01-15 ساعت 17:12)lottory نوشته:  ﺳﻼﻡ.ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﺮا اﻳﻨﺠﺎ ﺩاﺭﻡ ﻣﻴﻨﻮﻳﺴﻢ ﺷﺎﻳﺪ ﺩﻳﮕﻪ ﭘﻨﺎﻫﻲ ﻧﻤﻮﻧﺪﻩ.  اﺯ ﺻﺒﺢ ﺳﺎﻋﺖ 3 ﺑﻴﺪاﺭﻡ ﺩﻳﮕﻪ ﻭاﻗﻌﺎ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪﻡ اﺯ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ اﻧﺘﻆﺎﺭ ﻭﻗﺘﻲ ﻓﻜﺮ ﺷﻮ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ 7-8 ﻣﺎﻩ ﺩﻳﮕﻪ ﻫﻢ ﻣﻨﺘﻆﺮ ﺑﺎﺷﻢ ﺣﺎﻟﻢ ﺑﺪ ﻣﻴﺸﻪ. ﭼﺮا ﺗﻤﻮﻡ ﻧﻤﻴﺸﻪ? ?? اﺯ ﻳﻜﻂﺮﻑ ﻓﺸﺎﺭ ﺩﻭ ﺳﺎﻝ اﻳﻦ ﭘﺮﺳﻪ ﻭاﺯ اﻭﻥ ﻃﺮﻑ ﻫﻢ ﻓﺸﺎﺭﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ي ﺷﻮﻫﺮﻡ ﺑﻬﻢ ﻭاﺭﺩ ﻛﺮﺩﻥ, اﻛﻪ ﭼﻴﺰﻱ ﺑﻪ ﻏﻴﺮ ﻋﺸﻖ ﺗﻮ اﻳﻦ اﻧﺘﻆﺎﺭﻭاﻋﺼﺎﺏ ﺧﻮﺭﻳﺎ ﻣﻴﺪﻫﻴﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﻭﻗﺖ ﺑﻮﺩ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻣﺸﻜﻞ ﺑﺎﻳﺪ ﺗﻤﻮﻡ ﻣﻴﻜﺮﺩﻣﺶ.
--------------------------------------------------------------------------------------

عزیزم کاملا درک میکنم حالت رو , فکر کنم هممون اینجا از این روز های بیخوابی از استرس و دلتنگی زیاد کشیدیم , همینطور همسر هامون , و بعضی روزهایی که خیال شب شدند ندارند ,انقدر طولانی میگذره . متاسفم برای بعضی از خانواده ها که اصلا حاضر نیستند شرایط رو درک کنند ,کاش میفهمیدند که  این شرایط هیچ جور دست ما ها نیست , فشار آوردن دیگه  برای چیه ! عشق برکت و معجزه ی  زندگی ماهاست ! واقعا فقط عشقه که قدرت و جرات مواجه شدن با خیلی از مسائل رو بهمون میده , من که هر لحظه از این بابت شکر گذاری میکنم ...  به گوشه کنایه ها اصلا اهمیت نده عزیزم , هرچند که بعضی وقت ها خیلی سخته ! فکر میکنم خانم هایی که اسپانسر شوهرشون شدند خیلی بیشتر داره بهشون سخت میگذره اونجا . براتون آرزوی صبر و آرامش دارم .ایشالا همه چیز به زودی روبه راه میشه . Rolleyes

فلورانس اسکاول شین میگه "برای دشمنتون خیر و برکت بطلبید تا اون ها رو خلع سلاح کنید و توان آزار رسوندن رو از اونها بگیرید " من به این جمله خیلی ایمان دارم و واقعا جواب میده همیشه !
فکر کنم این جمله ها هم  به دردتون بخوره , در طول روز با خودتون تکرار کنید ,مخصوصا وقتی کسی رواعصابتون  میره , خیلی کمک میکنه   Rolleyes خودتون هم میتونید کلماتش رو به دلخواهتون تغییر بدید که حس درستی بهتون بده . و باور داشته باشید که میشه  ! 
" من با خودم و همه دنیا در آشتی و آرامشم , به همگان عشق میورزم و همگان به من عشق میورزند " 
" همه را دوست میدارم و همه مرا دوست  میدارند ,او که به ظاهر دشمن من است از در دوستی در می آید ,بسان حلقه ای طلایی در زنجیر خیر و صلاح من " 
"همه را می بخشایم و همه مرا میبخشایند ,همه دروازه ها به ناگاه گشوده میشوند تا خیر و صلاحم به سویم آید "
" جان لایتناهی هرگز دیر نمیکند , سپاسگزارم که  دروازه های خیر و شادی در پرتو لطف الهی و به بهترین شکل به رویم گشوده میشود و تمام آرزو های درست دلم برآورده میشود " 

خداوند نخواهد گذاشت از مراد دلمان دور بمانیم ...آمین  Rolleyes
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، NazilaTaba ، maryam.azad ، lottory ، Titi7
(2016-01-15 ساعت 21:15)NazilaTaba نوشته:  سلام tico جان ميشه بگين شما چه مداركي براي داميسيل برده بودين كه ايراد گرفتن؟ و اين فرم ٢١٢ كه دادن چيه؟ امكانش هست كه كپي شو برامون بدارين يا بگين چي نوشته توش؟ ممنونم

نازیلا خانم من اجاره خانه برده بودم ولی اصلا ندید برای همین همونو با یکسری مدارکی که دوستان کمک کردن وگفتن انداختم توصندوق حالا منتظر جوابم برگه 212 هم یه برگه دستورالعمل که مثلا برای اثبات چه مدارکی باید بدین که کاملترشو اینجا دوستان گفتن. من بلد نیستم اینجا گپیشو بزارم اگه کمکم کنید براتون میزارم ولی اصلا چیز خاصی نیست دوستان اینجا بیشتر کمکم کردن تا این برگه کنسولر
F2A
pd:20 oct2013
مصاحبه :JAN 2016 ارمنستان
نتيجه:AP
تاریخ کلیری:july 2016
ورودبه آمریکا:oct 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: NazilaTaba ، armehraboon
(2016-01-15 ساعت 23:08)tico نوشته:  
(2016-01-15 ساعت 21:15)NazilaTaba نوشته:  سلام tico جان ميشه بگين شما چه مداركي براي داميسيل برده بودين كه ايراد گرفتن؟ و اين فرم ٢١٢ كه دادن چيه؟ امكانش هست كه كپي شو برامون بدارين يا بگين چي نوشته توش؟ ممنونم

نازیلا خانم من اجاره خانه برده بودم ولی اصلا ندید برای همین همونو با یکسری مدارکی که دوستان کمک کردن وگفتن انداختم توصندوق حالا منتظر جوابم برگه 212 هم یه برگه دستورالعمل که مثلا برای اثبات چه مدارکی باید بدین که کاملترشو اینجا دوستان گفتن. من بلد نیستم اینجا گپیشو بزارم اگه کمکم کنید براتون میزارم ولی اصلا چیز خاصی نیست دوستان اینجا بیشتر کمکم کردن تا این برگه کنسولر

خيلي ممنون از جوابتون. انشالله قبول كنند مداركتون رو. 
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، maryam.azad
سلام دوستان
من گرین کارت دارم و برای همسرم اقدام کردم.همسرم تقریبا یک ماه پیش برای مصاحبه رفت آنکارا و با اینکه پاسورتشو تحویل گرفتن ولی بعدا نقص مدارک خوردو یک برگه صورتی که نقص دارین رو به همراه پاس برای ما پست کردن و توی اون از من آخرین بلیط و پاس سفید خواستن. ممنون میشم به سوالهای من جواب بدین:
1- با توجه به اینکه نوشته با تکمیل مدارک پاسپورت رو هم به سفارت تحویل بدین،آیا همسرم میتونه مدارک رو به همراه پاسپورت به یکی از آژانسهای هواپیمایی بده تا براش ببرن سفارت یا باید حتما خودش حضور داشته باشه؟
2- در هنگام خروج از آمریکا ،هیچ وقت خروج شما توسط سیستم ثبت نمیشه و فقط بلیط رو چک میکنن،شما از کجا میدونین که سفارت ورود و خروج رو داره؟
3- از همسر من پاس سفید من رو خواستن،من هیچ وقت پاس سفید نگرفتم.به نظرتون اگه به سفارت ایمیل بزنیم و یه سری مدارک مبنی بر حضور من در آمریکا ارائه بدیم میتونه این مسئله رو حل کنه؟
4- چقدر فرصت داریم که مدارک رو تکمیل کنیم و براشون بفرستیم؟
ببخشید طولانی شد
ممنونم دوستای گلم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان