کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
سلام دوستان

یه سوال ، می‌تونم با ویزای مهاجرتی چند بار (مولتی‌) وارد آمریکا شد.منظورم این هست که برم آمریکا ولی‌ قبل از این که گرین کارتم بیاد برگردم و اگر مشکلی‌ برای صدور گرین کارتم پیش بیاد ، با همون ویزای تو یه پاسم می‌تونم دوباره وارد بشم؟ کسی‌ تجربش رو داشته؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-29 ساعت 21:10)kasra نوشته:  سلام دوستان

یه سوال  ، می‌تونم با ویزای مهاجرتی چند بار (مولتی‌) وارد آمریکا شد.منظورم این هست که برم آمریکا ولی‌  قبل از این که گرین کارتم بیاد برگردم و اگر مشکلی‌ برای صدور گرین کارتم پیش بیاد ، با همون ویزای تو یه پاسم می‌تونم دوباره وارد بشم؟ کسی‌ تجربش رو داشته؟ ممنون
تازمان تاریخ انقضای ویزا در پاس میتونید.
اگر هم میخواهید بیشتر در خارج از کشور باشید تقاضای پاس سفید کنید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-29 ساعت 22:37)shahin61 نوشته:  

یه سوال  ، می‌تونم با ویزای مهاجرتی چند بار (مولتی‌) وارد آمریکا شد.منظورم این هست که برم آمریکا ولی‌  قبل از این که گرین کارتم بیاد برگردم خیلی‌ ممنون، اما من هر قدر رگشتم چیزی پیدا نکردم. می‌شه یک بدید اگر مشکلی‌ برای صدور گرین کارتم پیش بیاد ، با همون ویزای تو یه پاسم می‌تونم دوباره وارد بشم؟ کسی‌ تجربش داشته؟ ممنون

خیلی‌ ممنون، اما من هر قدرUSCIS و Nvc رو گشتم چیزی پیدا نکردم. می‌شه یک refrence بدید . ویزا‌های مولتی‌ و سینگل مخصوص ویزا‌های غیر مهاجرتی هست اما دربارهٔ ویزا‌های مهاجرتی چیزی ننوشته.با حدس و گمان هم که نمی‌شه این کار رو مخصوصاً در این شرایط انجام داد. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-30 ساعت 05:24)kasra نوشته:  

یه سوال  ، می‌تونم با ویزای مهاجرتی چند بار (مولتی‌) وارد آمریکا شد.منظورم این هست که برم آمریکا ولی‌  قبل از این که گرین کارتم بیاد برگردم خیلی‌ ممنون، اما من هر قدر رگشتم چیزی پیدا نکردم. می‌شه یک  بدید اگر مشکلی‌ برای صدور گرین کارتم پیش بیاد ، با همون ویزای تو یه پاسم می‌تونم دوباره وارد بشم؟ کسی‌ تجربش  داشته؟ ممنون

خیلی‌ ممنون، اما من هر قدرUSCIS  و  Nvc  رو گشتم چیزی پیدا نکردم. می‌شه یک  refrence   بدید . ویزا‌های مولتی‌ و سینگل مخصوص ویزا‌های غیر مهاجرتی  هست اما دربارهٔ ویزا‌های مهاجرتی چیزی ننوشته.با حدس و گمان هم که نمی‌شه این کار رو مخصوصاً در این شرایط انجام داد. ممنون
در انتهای همان صفحه ویزا نوشته .
ولی حداقل کارت سوشیال سکیوریتی را بگیرید .
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-30 ساعت 05:24)kasra نوشته:  

یه سوال  ، می‌تونم با ویزای مهاجرتی چند بار (مولتی‌) وارد آمریکا شد.منظورم این هست که برم آمریکا ولی‌  قبل از این که گرین کارتم بیاد برگردم خیلی‌ ممنون، اما من هر قدر رگشتم چیزی پیدا نکردم. می‌شه یک  بدید اگر مشکلی‌ برای صدور گرین کارتم پیش بیاد ، با همون ویزای تو یه پاسم می‌تونم دوباره وارد بشم؟ کسی‌ تجربش  داشته؟ ممنون

خیلی‌ ممنون، اما من هر قدرUSCIS  و  Nvc  رو گشتم چیزی پیدا نکردم. می‌شه یک  refrence   بدید . ویزا‌های مولتی‌ و سینگل مخصوص ویزا‌های غیر مهاجرتی  هست اما دربارهٔ ویزا‌های مهاجرتی چیزی ننوشته.با حدس و گمان هم که نمی‌شه این کار رو مخصوصاً در این شرایط انجام داد. ممنون

با سلام به شما دوست عزیز

شما زمان ورود اول که مهر وروذ رو پاسپورت شما میخوره ....این مهر تا یکسال حکم گرین کارت رو داره....حتی اگه کارت فیزیکی نداشته باشید...

ولی اصولا پروسه دریافت خود کارت هم یکماه حدودا هست شایدم زودتر...جای نگرانی نیست...
ssn رو که سه چهار روزه میدن....
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، kasra
سلام
من گرین کارتمو گرفتم و بعد از اون ازدواج کردم و پرونده همسرم رو هم فرستادم. الان قصد دارم تا پرونده ایشون اوکی بشه هر 6 ماه یک بار برم و برگردم. میخواستم بدونم برای اینکه 6 ماه زودتر از ایشون لازم نباشه برم تو خاک آمریکا بمونم میتونم اسپانسر براشون پیدا کنم و اگر میشه روالش به چه صورته؟

ممنون میشم اگه هر کسی میتونه کمکی بکنه یا لینکی برام بفرسته
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-06 ساعت 12:45)malekimh نوشته:  سلام
من گرین کارتمو گرفتم و بعد از اون ازدواج کردم و پرونده همسرم رو هم فرستادم. الان قصد دارم تا پرونده ایشون اوکی بشه هر 6 ماه یک بار برم و برگردم. میخواستم بدونم برای اینکه 6 ماه زودتر از ایشون لازم نباشه برم تو خاک آمریکا بمونم میتونم اسپانسر براشون پیدا کنم و اگر میشه روالش به چه صورته؟

ممنون میشم اگه هر کسی میتونه کمکی بکنه یا لینکی برام بفرسته

سلام

شما اصولا باید چند ماه قبل مصاحبه همسرتون امریکا باشید...

اسپانسر برای حمایت مالی هست و قطعا شما اگه کار و دارامد نداشته باشید در امریکا اسپانسر میخواهید...

حضور در امریکا یعنی شما قصد اقامت دارید (domicile) و این با اسپانسر قابل جبران نیست...
ولی چند ماه قبل مصاحبه برید اوکی هست ...نگران نباشید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان الان که این جدول دوم بولتن برای ماه اکتبر حرکت کرده و نوبت کیس من شده کاری خاصی میشه انجام داد یا نه ؟
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
سلام دوستان،

من گرین‌کارت دارم و همسرم پرونده‌ٔ I-130اش اپروو شده.  دیروز به NVC زنگ زدم و گفتند که پروندهٔ ایشان در صف بررسی قرار گرفته و به زودی ایمیلی از NVC برای شروع مراحل ویزا دریافت خواهم کرد.  

با توجه به اینکه موارد زیادی می‌شنوم که می‌گویند سفارت یا NVC گیر داده‌اند که مدارک کامل ارسال نشده، آیا امکانش هست لیست مدارک لازم برای گرفتن ویزا و گیرهای مختلفی که می‌دهند را بنویسید.  به ویژه محتوای نامهٔ اول و مدارکی که باید به NVC بفرستیم چی هستند؟

اگر جایی این‌ها نوشته شده‌اند، آیا امکانش هست که پیوندی به آن‌جا بدهید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-17 ساعت 15:56)melon نوشته:  دوستان الان که این جدول دوم بولتن برای ماه اکتبر حرکت کرده و نوبت کیس من شده کاری خاصی میشه انجام داد یا نه ؟

من زنگ زدم به شماره‌ای که توی نامهٔ NVC بود و گفتند که پروندهٔ ما توی صف بررسی قرار گرفته و باید منتظر یه نامهٔ جدید از NVC باشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان برای من یک سوال پیش اومده
این تاریخ هایی که محاسبه میکنید برای روز مصاحبه
از بعد اومدن کیس نامبر هست دیگه؟
این که ویزای f2a دو تا سه سه سال طول میکشه به سرانجام برسه، یعنی دو تا سه سال بعد از اومدن کیس نامبر؟
یا از اولین اقدام تا مصاحبه؟
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='Sudeh' pid='764254' dateline='1505723293']
دوستان برای من یک سوال پیش اومده
این تاریخ هایی که محاسبه میکنید برای روز مصاحبه
از بعد اومدن کیس نامبر هست دیگه؟
این که ویزای f2a دو تا سه سه سال طول میکشه به سرانجام برسه، یعنی دو تا سه سال بعد از اومدن کیس نامبر؟
یا از اولین اقدام تا مصاحبه؟
[/quote

دوست عزیز از اولین اقدام هست بعنی از زمانی که پرونده به uscis میرسه
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: Sudeh
(2017-09-17 ساعت 15:56)melon نوشته:  دوستان الان که این جدول دوم بولتن برای ماه اکتبر حرکت کرده و نوبت کیس من شده کاری خاصی میشه انجام داد یا نه ؟

منتظر باشید...تماس تلفنی هم البته بد نیست...
باید به زودی کیس نامبر و ابینویس رو دریافت کنید...

اپررو شدید؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه آیا دوستان 23 آگوست 2016 به بعد خبری پیامی دریافت کردید پیگیری خاصی انجام داديد؟ اگه وکیل دارید چی میگن آقا این ماه دیگه اسممون رو توی لیست هم حتی نذاشتن، من این کتگوری ،permanent resident filling for spouce or child under 21 رو توی گروه های کالیفرنیا سنتر نمی بینم سایر سنترها اما ماهانه و با نظم دارن جلو می رن و جالب این که توی جدول دوم ویزا بولتن که به 1 نوامبر رسیده نوبت ماست اما هنوز خبری از اپرو نیست.
Case: F2a
priority date : 30 Sep 2016
Approved: 25 Oct 2017
Invoice number: 21 Dec2017
paying fees:29 Dec 2017
Complete:28 Feb 2018
Case changed to Ir1: 19 Oct 2018
Receiving interview letter:16 Nov 2018
interview date 13 DEC 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: Abdorrezaa
سلام دوستان
من با گرین کارت برای همسرم اقدام کردم و pd مون 2jun2016 هستش که خوشبختانه برای ماه اکتبر در جدول B بولتن کارنت شدیم. چند تا سوال داشتم.
یکی اینکه چه زمانی اینویس نامبر برامون میاد و باید فرم های ساپورت مالی رو پر کنیم؟
یکی اینکه از اونجایی که ما با پاس سفید 2 ساله که ایرانیم میخواستم بدونم بعد از دریافت اینویس چقدر تا مصاحبه طول میکشه که قبلش بتونیم برای اثبات دامسیل بریم امریکا؟
و اینکه 3 ماه قبل از مصاحبه کافیه برای اثبات دامسیل؟
ممنونم بابت راهنمایی های همیشگیتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان