کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
سلام دوستان عزیز.
من به تازگی عضو شدم
میخوام بیشتر در مورد زندگی در شیکاگو بدونم ...هزینه اجازه یه آپارتمان دو خوابه تمیز، هزینه وسایل چقدر میشه.و این که میگن آب و هوا ش خیلی سرده ، گاهی میترسونن آدمو با این حرفشون .آیا واقعا خیلی آزار دهنده ست هواش؟ من و همسر و فرزندم تا سپتامبر به امید خدا شیکاگو هستیم ومیخوام بدونم وضعیت کار چطوره ؟ اگر من بخوام کامپیوتر بیشتر یاد بگیرم ، چی از کامپیوتر بیشتر بدونم بهتره؟ راستی Wheaton, IL نزدیکه شیکاگو هستش ؟ جای خوبی هست برای زندگی؟ ممنون میشم به من جواب بدید تا دلهره ی من کمتر بشه. و یه چیز دیگه سانفرانسیسکو بهتره برای کسی که تازه وارده یا شیکاگو؟
باسپاس...

ن
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed D ، fire dragon ، Omidooo ، Tomas ، soli asali ، alirezanz ، atlantis770
دوستان عزیز
آیا اطلاعات یا لینکی از موارد زیر دارید
1- دانلود دفترچه یا manual امتحان گواهینامه رانندگی
2- اطلاعاتی راجع به دوه های رایگان آموزش زبان تو شیکاگو
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، Tomas ، soli asali ، alirezanz ، atour
(2013-02-03 ساعت 10:44)fire dragon نوشته:  دوستان عزیز

فایر جان این پست امیدووو توی همین تاپیک رو بخون.
خوندن کل تاپیک کمک بزرگی بهت میکنه. تصور میکنم در مورد کلاس زبان رایگان هم بحث شده بود.

خودت هم که ۳۰ دسامبر خوندیش و لایک هم کردی! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، soheilbadami ، fire dragon ، ali234 ، roeentan ، nora ، ASALI ، Hediyeh ، 3pideh ، Omidooo ، kasrafo ، behzadb57 ، Tomas ، r_ent ، sadeghi897 ، soli asali ، alirezanz ، atlantis770
(2012-08-14 ساعت 13:18)mehrdadd56 نوشته:  ...طبق تحقيقاتي كه بنده كردم ، شهرهايي كه معمولا دماي هواي بالايي دارند ، آمار جرم و جنايت بالاتري نسبت به شهر هاي خنكتر دارند ...
بطور کلی بزه به پارامترای مختلفی بستگی داره که همین گرما و سرما هم ربط داره. در تهران خودمون یه بار آمارهای پلیس رو میدیدم، جالب بود که تو بعضی از روزهای هفته و یه ساعتهایی (نزدیک ظهر) آمار بزه بالاتر بود.
این کاملا طبیعیه.
واسه کارکرد طبیعی بدن یه دمایی خیلی مناسبه (مثل هر چیزی که میسازن میگن بهترین دمای نگهداری مثلا اینه) که این دمای طبیعی مناسب رو میشه تو سواحل مدیترانه دید. واسه همین شما اگه نگاه کنی میبینی که اونطرفیا همچین یه نموره شنگول‌تر از مردم بقیه جاها هستن Tongue
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdadd56 ، Soap McTavish ، 3pideh ، Omidooo ، kasrafo ، Tomas ، el333 ، soli asali ، alirezanz
(2013-02-05 ساعت 10:35)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-02-03 ساعت 10:44)fire dragon نوشته:  دوستان عزیز

فایر جان این پست امیدووو توی همین تاپیک رو بخون.
خوندن کل تاپیک کمک بزرگی بهت میکنه. تصور میکنم در مورد کلاس زبان رایگان هم بحث شده بود.

خودت هم که ۳۰ دسامبر خوندیش و لایک هم کردی! Big Grin
دوستان سایت زیر بهترین مرجع برای گواهینامه و مسائل مربوط به اون هست
http://www.onlinedmv.com/online_driver_manual.html#i
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amir82 ، itsmasoud ، ASALI ، M_star1316 ، Omidooo ، kasrafo ، Tomas ، sadeghi897 ، soli asali ، alirezanz
Hope Coming back Soon

Good luck
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
بوی گل و سوسن و یاسمن آید
امید جان سلام
خیلی خیلی از برگشت مجددت به مهاجر سرا خوشحال شدم
هر وقت این کلمه مدیر سابق را میدیدم کلی دلم میگرفت که مهاجر سرا چنین مدیر ارشدی را از دست داده
من ایران و اینجا حتی اکنون از رهنمایی و دست نوشته هایت استفاده میکنم
از خداوند سلامتی و موفقیت برای شما و همه عزیزانی که هدفشان عام المنفعه است آرزومندم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، roeentan ، M_star1316 ، itsmasoud ، amir82 ، Omidooo ، kasrafo ، Tomas ، fire dragon ، sadeghi897 ، soli asali ، alirezanz
Coolسلام دوستان درباره شیکاگو کسی اطلاعات کاملتری نداره..ممنون میشم. محلی ایرانیها .هزینه زندگی . وغیره...
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، Tomas ، soli asali ، alirezanz
سلامی مجدد به دوستان قدیمی و جدید.
قبل از هر چیز نوروز رو تبریک میگم و امیدوارم در سال جدید که شاید زندگی جدیدی هم شروع بشه موفق و پاینده باشید.
فکر کنم حدود 8 ماهی مهاجرسرا نبودم و الان حکم اصحاب کهف رو پیدا کردم.Big Grin
نمیدونم از دوستان قدیمی کیا هستند و کیا رفتند ولی خب براشون هر جا هستند آرزوی موفقیت میکنم.
از کسانی که به صورت ایمیلی از احوالات من پرسیده بودند کمال تشکر رو دارم.
از اون بندگان خداهایی هم که سوالات مهاجرتی پرسیده بودند و جواب نگرفتند عذز خواهی میکنم.
خب به نظرم اولین کاری که باید بکنم اینه که" تاپیک شیکاگو " رو از اول بخونم و هر جا که فکر کردم اطلاعاتم آپدیت تر شده تغییرات مورد نظر رو اعمال کنم.
در مورد " مدیریت سابق " هم بگم که با ادمین عزیز هماهنگ بودیم و به نظرم تصمیم درستی بود ولی در هر حال هر زمان که احساس کنم باید به تیم مدیریت
برگردم و به مهاجرسرا بیشتر خدمت کنم اینکار را خواهم کردWink ( ما میگیم بر میگردیم شما هم بگید بر میگردند آخه خوبیت نره Big Grin)
ولی تمام سعی خود را خواهم کرد که حضوری هر چند کم اما مستمر داشته باشم و کمکی کنم.
در پایان به سه دوست گرامی( اونایی که لااقل من میشناسم) که عازم شیکاگو و سابرب های اطراف هستند خوش آمد میگم .
موفق باشید.
پاسخ
تا یادمه یه نکته ی خیلی مهم رو بگم و خواهش میکنم بهش توجه کنید.
اطلاعاتی که من در این تاپیک قرار میدم همگی در مورد شهر شیکاگوست و نه سابرب های اطراف.
دوستان توجه کنید که سابرب های اطراف شیکاگو ( لااقل تا اونجایی که من رفتم و دیدم و تجربه کردم) کاملا شرایط متفاوتی نسبت به شیکاگو دارند.
در سابرب ها زندگی بدون ماشین ،دشوار و بسیار سخت خواهد بود. فاصله های بین مراکز خرید نیز نسبت به شیکاگو از هم دورتر هستند. تراکم جمعیت و سرویس حمل و نقل عمومی نسبت به شیکاگو به شدت افت میکنه.

بازگشت به فهرست اصلی

موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
پاسخ
امید جان میدونی که من چقدر Skokie رو دوست دارم Tongue برامون از اونجا بگو Big Grin
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
(2013-03-22 ساعت 12:46)Nazem نوشته:  امید جان میدونی که من چقدر Skokie رو دوست دارم Tongue برامون از اونجا بگو Big Grin

اول : سلام
دوم : MainWinkBig Grin
سوم : به چشم . تا جایی که میدونم میگم اما سر فرصت.

تا حال و هوای نوروز هست بد نیست با حال و هوای نوروز در شیکاگو هم آشنا بشید.
البته من خودم این مراسم رو ندیدم چون چند روزی بود مرکز شهر نرفته بودم.
دانشجو های ایرانی هم برنامه ها و جشن هایی هم به مناسبت های مختلف و از جمله نوروز برگزار میکنند.
به مانند قبل خواستم ویدئو رو مستقیما اینجا قرار بدم ولی هر کاری کردم نشد.Sad
حالا فعلا لینک دادم تا مشکلش رو بررسی کنم.

لینک اول

لینک دوم

لینک سوم

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، Saeedv13 ، roeentan ، itsmasoud ، sorena ، pr.kia ، schaghayegh ، Tomas ، soli asali ، alirezanz
[/b][/i]سلام
تاپیک شیکاگو رو پس از یک سال زندگی در این شهر زیبا بازخونی کردم و میتونم بگم که همون اطلاعات قبلی دقیق هستندCool.
رویه ای میخوام در پیش بگیرم برای هرچه بهتر شدن این تاپیک و دسترسی آسان تر به اطلاعات.
از این به بعد لینک بازی میخواهیم بکنیم .
یعنی اینکه یکی از پست های من حالت فهرست خواهد داشت وهر موضوعی که به ذهنم برسه و براش مطلب داشته باشم به آن فهرست اضافه خواهد شد.

شفاف سازی Wink :

نکته مهم : قبل از هر چیز این پست را بخوانید.

1- اکثر نوشته های من بر اساس تجربه ی شخصی است . گفتم که حواستون باشه قضیه ی فیل مولانا براتون تکرار نشه.

2- به مرور زمان و با توجه به نیاز فهرست کامل تر و بهتر خواهد شد.

3- مطالب من فقط در مورد شیکاگوست و نه اطراف و سابرب ها.

4- در انتهای هر پست مرتبط با این فهرست لینکی به صورت " بازگشت به فهرست اصلی " قرار داده میشه که کاربر با کلیک بروی آن به فهرست اصلی باز خواهد گشت.

5- به امید خدا پست ها هم همیشه در حال آپدیت شدن خواهند بود.

6- خدا وکیلی اول کل تاپیک و موضوعات رو بخونید بعد اگه سوالی موند بپرسید. با کمال میل اگه اطلاعاتی داشته باشم در اختیارتون قرار خواهم داد.

7- خواندن کل تاپیک را توصیه میکنم چرا که دوستان دیگر هم اطلاعات مفیدی قرار داده اند.

8 - اگه خواستید به من ایمیل بزنید ممنون میشم این پست رو قبلش بخونید.

صد البته ما بقی دوستان هم میتوانند به سلیقه ی خودشان مطالب خود را ارسال کنند. از دوستان هم میخوام اگه موضوع و اطلاعاتی دارند و به ذهنشون میرسه بیان کنند تا در دسترس عموم قرار دهیم.

فهرست

مقدمه

اطلاعات کلی در مورد شهر زیبای شیکاگو

مقدمه و اطلاعات کلی برای تازه واردین.

آدرس چند تا هتل و متل برای تازه واردین

تجربه ی من پس از یک سال زندگی در امریکا

ایرلاین ها و انواع پرواز ها به شیکاگو

تجربه ی خودم ( توصیم اینه که پست نسیم رو حتما بخونید)
تجریه نسیم عزیز

تجربه ی Pardin7 عزیز

از فرودگاه O 'Hare تا داون تاون شیکاگو

هزینه ها در شیکاگو

اغذیه و خورد و خوراک

درامد

یه حساب سر انگشتی

تحصیلات در شیکاگو

سیتی کالج های شیکاگو

کلاس های زبان در شیکاگو

حمل و نقل و جهت یابی

یافتن مسیر در شهر شیکاگو

جهت یابی در شیکاگو

تخمین فاصله آدرس یا منطقه مورد نظر از مرکز شهر

سیستم حمل و نقل شیکاگو

مدیکال در شیکاگو

بیمه و پزشکی در شیکاگو

تفریحات در شیکاگو ( مجردها پیغام خصوصی بدنWink)

دوچرخه سواری
پاسخ
(2012-06-13 ساعت 01:47)omidooo نوشته:  10- حساب بانکی ( کردیت)
به bank of america مراجعه کردم و حساب security credit باز کردم . در این نوع حساب شما به مبلغ 300 دلار در حساب واریز میکنید و این بانک هم به شما به همون اندازه ی 300 دلار کردیت میده . بعد از شش ماه هم میشه اون 300 دلاری رو که واریز کرده بودید رو بردارید( در واقع اون 300 دلار یه deposit حساب میشه برای اطمینان یافتن به خوش حسابی شما)
اگر در مورد کردیت احتیاج به مطلبی دارید میتونید از

چرا دو حساب را در یک بانک باز نکردید. میشه توضیح بدید لطفا
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، Tomas ، soli asali ، barfi1 ، alirezanz
اغذیه و خورد و خوراک

این نوشته مفروضات زیر را در نظر گرفته است :
برای آدمی عذب اغلی:D.
پخت و پز در خانه:(.
خرید از فروشگاه های ارزان قیمت:rolleyes:.

مقدار هزینه

قبلا گفتم که هزینه خورد و خوراک حدودا 250 دلاری خواهد شد. اگه همین مواد رو از فروشگاه های دیگه بخوام بخرم حدود 350 تا برام آب میخوره . توجه کنید که این مقدار هزینه همیشه شامل تلرانسی خواهد بود که من سعی کردم میانگین رو بگم.

نکته ای بدیهی
هزینه ارتباط خطی با تعداد نفرات نداره.. یعنی اینکه اگه دو نفر بشید هزینه ی خورد و خوراک نمیشه 500 دلار . زیاد میشه ولی نه دو برابر. مثه همون ارتباط هزینه و کیفیت باید باشه . و چون فعلا متاهل نیستم:( عدد دقیقی نمیتونم بگم . پس باید صبر کنید تا بنده تصمیم بگیرم متاهل بشم:P و اون موقع اگه سرم خلوت بود و عیالات متحده ( به قول امیر مهاجر عزیزم ) اجازه داد. بیام وقیمت دقیق رو بگم;).

لیست اقلام
موادی که من استفاده میکنم شامل گوشت قرمز، مرغ و غذاهای دریایی - میوه، سبزیجات تازه ، حبوبات، نان ، لبنیات و آجیل و تنقلاته.
در مورد میوه و سبزیجات میتونم بگم که هر آنچه که در ایران هست اینجا هم هست.

از کجا خرید میکنم؟
محله ی عرب ها و پاکستانی ها در خیابانی به اسم دوان Devon .

کلیک کنید.

فروشگاهی است خیلی ارزان و خوب. نسبت به فروشگاه های امریکایی زرق و برقی نداره ولی عالیـــــه.
خیابان Devon از این فروشگاه های کوچیک و بزرگ زیاد داره که تقریبا همشون رو امتحان کردم . به نظرم بهینه ترینش همینه که الان میرم .

چطوری میرم اونجا ؟
این خیابان در شمال شیکاگو واقع شده که به من بسیار نزدیکه. اگه بخوام با دوچرخه برم خرید حدودا 15 دیقه تو راهم و اگه بخوام با اتوبوس برم باید استفاده از دوتا اتوبوس میرسم اونجا که تقریبا 20 دقیقه ای میشه .
با ماشین شخصی هم حدودا 10 دیقه طول میکشه که ما فعلا از این امکانات نداریم حالا حالا هم نمیخوایم داشته باشیم.
اطلاعات دقیق تر هم از گوگل مپ بگیرید لطـــــــــــــــــــــــفا.

عکس از محل جنایت
اینم یه سری عکس که قیمت ها هم در بعضی موارد مشخصه . البته من به نیت مهاجرسرا عکس نگرفته بودم و این عکس ها در بایگانی خودم هست وگرنه طوری عکس میگرفتم که قیمت همه ی اقلام نمایان میشد.

میوه جات

[عکس: di-1VPW.jpg]

[عکس: di-YAFQ.jpg]

[عکس: di-OD1X.jpg]
[عکس: di-HN3H.jpg]

ران مرغ

من 25 تا از این ران مرغ ها خریدم 7 دلار. در فروشگاه های Aldi شش عدد ران مرغ بزرگتر رو تقریبا میخرم 4 دلار .

[عکس: di-4EIJ.jpg]

کله پاچه
علی رغم عشق فراوان ، زیاد نمیخورم.چون فعلا برام گرووووووووووووووونه . 4 تا پاچه حدود 12 دلاری میشه .
[عکس: di-VVRM.jpg]

سبریجات تازه

[عکس: di-B8KA.jpg]

ادویه جات

همه چی هست . هر چی دلتون بخواد .

[عکس: di-QL87.jpg]

[عکس: di-CO4S.jpg]

در پست جداگانه ای از فروشگاه های دیگه که گاهی استفاده میکنم هم، براتون خواهم نوشت.

پی نوشت :
ادمین جان سایت رو جمعش کن بابا:D. اومدیم 19 تا عکس بذاریم یقمون رو گرفت و گفت باید 10 تا باشه.

بازگشت به فهرست اصلی

موفق باشید.

(2013-03-27 ساعت 10:43)IN.USA@2013 نوشته:  
(2012-06-13 ساعت 01:47)omidooo نوشته:  10- حساب بانکی ( کردیت)
به bank of america مراجعه کردم و حساب security credit باز کردم . در این نوع حساب شما به مبلغ 300 دلار در حساب واریز میکنید و این بانک هم به شما به همون اندازه ی 300 دلار کردیت میده . بعد از شش ماه هم میشه اون 300 دلاری رو که واریز کرده بودید رو بردارید( در واقع اون 300 دلار یه deposit حساب میشه برای اطمینان یافتن به خوش حسابی شما)
اگر در مورد کردیت احتیاج به مطلبی دارید میتونید از

چرا دو حساب را در یک بانک باز نکردید. میشه توضیح بدید لطفا
دوست گرامی
تو همون پست و در قسمت 7 دلیلش رو گفتم .
ولی محض تکرار :
chase در ابتدا کردیت به شما نمیده - شرایط سختی داره ولی خب به جاش اعتبارش هم بالاس.
ولی امسال میخوام برای chase اقدام کنم و کردیتش رو بگیرم.
البته یکی از دوستانم که در سانفرانسیسکو ساکنه گفت همون اول بهش کردیت دادن. حتی برا باز کردن حساب با گواهینامه ی ترجمه نشده از ایران کارش رو راه انداختن. فکر کن .
بعد اینجا دهن منو سرویس کردن برا باز کردن حساب عادی.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان