کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
امید جان ...عالی بود ...حتما ادامه بده ...
خوش به حال کسایی که میخوان برن شیکاگو Wink

در ضمن فایل صوتی کردیت خیلی مفید بود ...بصورت کتبی و فارسی هم مطلبی در این مورد داری ؟
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، ali234 ، Omidooo ، Tomas ، sadeghi897 ، Hedieh20 ، soli asali ، alirezanz
امید جان ....فایل صوتی کردیت خیلی مفید بودSmile ...بصورت کتبی و فارسی هم مطلبی در این مورد داری ؟
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، ali234 ، Omidooo ، kasrafo ، itsmasoud ، Tomas ، Soap McTavish ، sadeghi897 ، soli asali ، alirezanz
(2013-03-27 ساعت 15:30)ASALI نوشته:  امید جان ....فایل صوتی کردیت خیلی مفید بودSmile ...بصورت کتبی و فارسی هم مطلبی در این مورد داری ؟

ASALI جان
به نظرم همون فایل کافیهCool . من خودم نگران کردیت نیستم چون میدونم به مرور زمان خودش درست میشه . الانم هر چی هزینه ی سنگین دارم ( مثل اجاره خونه - لوازم خانگی و غیره ) چک میدم تا تاثیر مثبتی داشته باشه برام.
فارسی چیزی ندیدم ولی تو ویکیپدیا انگلیسی خیلی مطلب هست .
امید وارم جوابم مفید بوده باشهWink.
موفق باشی.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، ali234 ، Saeedv13 ، kasrafo ، nora ، پدی ، itsmasoud ، roeentan ، el333 ، Tomas ، sadeghi897 ، Hedieh20 ، maryam_a ، proje ، soli asali ، barfi1 ، alirezanz
سلام دوستان
از این تایپیک یادتون نره اطلاعات جدید بزارن

عرفان جان کجایی ؟؟؟؟[/size]
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz ، atlantis770
درود
از اونجایی که داشتن دارمد مهم ترین دغدغه های یه مهاجره پس تصمیم گرفتم هر چه سریع تر راجع بهش مطلبی - اگه خدا قبول کنه - مفید بذارم .امروز از درآمد ها در شیکاگو میخوام بگم. دو تا دسته بندی هست و راجع به هر کدومش تا اونجا که اطلاعات داشته باشم صحبت میکنم.

1-کارهایی که با چک پرداخت میشوند.( تجربه ی شخصی)

حتما میدونید که اگه شما با هر جا و هر شرکتی قرارداد ببندید حقوق شما به صورت چک و هر دو هفته یک بار پرداخت خواهد شد.
سرموقع و بی کم و کاست . البته میشه با هماهنگی کارفرما حقوقتون رو مستقیم به حساب واریز کنند.
8.25 $ در ساعت مینیمم حقوق در این دسته بندی است.این مینیمم دستمزد برای هر ایالت متفاوته .
فرض میکنیم که 160 ساعت در ماه کار میکنید و فول تایم هستید. پس میشه 1320 $ در ماه که پس از کسر مالیات حدودا 1000 تا 1100 دلار صافی براتون میمونه.
این نوع پرداخت حقوق چند تا خوبی داره :

یکم - چون حقوق شما به حساب شما واریز میشه تاثیر خوبی در کردیت داره .

دویوم - چون جزو افراد کم درامد حساب میشوید پس میتونید tax returned داشته باشید.

سیوم - تقریبا خیالتون راحته که یه آب باریکه دارید ولی نمیشه هم زیاد روش حساب کرد.

تو این دسته بندی باید مدیریت هزینه ی خیلی خوبی داشته باشید و همیشه دو دو تا چارتا کنید. میشه گفت که با این حساب سر انگشتی هزینه ی مسکن ، خورد و خوارک ،پوشاک ، تلفن و تردد با حمل و نقل عمومی تامین میشه.
تقریبا الان بنده 11 ماهه که به صورت چکی حقوق میگیرم.
اگه هم بیشتر از 8.25 $ میگیرید که دیگه کنترل هزینه معنی نداره و برید عشق و حال کنید.

2- کار به صورت cash ( تجربه ی دوستان مکزیکم)
این نوع کارها به صورت قراردادی نیست و خیلی از قوانین شاملش نمیشه. کارفرما میتونه به شما هیچی نده و بگه هر چی خودت از انعام دراوردی نوش جونت.
بعضی از کارفرما ها هم هستند که مقدار نا چیزی به صورت ساعتی میدن و ما بقیش درامد شما با انعام ها شکل میگیره .
به صورت کلی به این نوع کار کردن میگن : طرف cash کار میکنه و یا طرف سیاه کار میکنه.
عموما در این نوع کارها افراد مکزیکی همه جا رو قبضه کردند و جولان میدن.
دوستی مکزیکی دارم که اینجوری کار میکنه و درامدی حدودا 2500 دلار داره . البته بالا پایین داره ولی با کسب تجربه میشه به این عدد و حتی بالاتر هم رسید.
بدی هاش هم که میشه عکس دسته بندی اول : ینی حقوق رو به صورت نقد میگیرید پس تاثیر در کردیت نداره.
فایل های تکس رو نمیتونید پر کنید و آخر هم اینکه کارفرما میتونه بگه ازت خوشم نمیاد و از فردا نیا سر کار. که اگه خوب کار کنید همچین اتفاقی کمتر میفته.

اگه زنده بودیم و فرصتی دست داد پستی در مورد روشهای کاهش هزینه خواهم گذاشت.

بازگشت به فهرست اصلی

موفق که هستید موفق تر باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
پاسخ
آقووووووووووووووو جای همه ی دوستان خالی.
آب و هوایی بسیار عالی و بهاری در شیکاگو داریمCool . کم کم داره فصل ورزش در هوای آزاد میرسه. البته در مورد زمستان هم مطلب خواهم گذاشت ولی کلا سرمای خاصی تو شیکاگو نبودTongue.
این گلوبال چنج ما رو از سرما نجات دادTongue.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، el333 ، ASALI ، marjani ، behzadb57 ، abbas41 ، roeentan ، Tomas ، itsmasoud ، kasrafo ، fire dragon ، r_ent ، sadeghi897 ، Hedieh20 ، maryam_a ، proje ، soli asali ، barfi1 ، alirezanz
سلام.
ازشما دوست عزیزم که تجاروب باارزشی برای ما میزاری نهایت تشکررو دارم .انشاا... خدا اگر بخواد ما هم میایم اونجا .به نظر شما ابتدا مسکن بخریم یا اجاره کنیم.
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، ASALI ، Tomas ، itsmasoud ، fire dragon ، r_ent ، proje ، soli asali ، alirezanz
(2013-04-07 ساعت 21:42)abbas41 نوشته:  سلام.
ازشما دوست عزیزم که تجاروب باارزشی برای ما میزاری نهایت تشکررو دارم .انشاا... خدا اگر بخواد ما هم میایم اونجا .به نظر شما ابتدا مسکن بخریم یا اجاره کنیم.

سلام

البته که اگر خانه داشته باشید خوب است ولی برای کسانی که امنیت شغلی دارند و مطمئن هستند که جابه جا نخواهند شد. به نظرم خیلی فاکتور های دیگری هم هست که باید بهشون فکر کرد. اما خیلی از مردم هم هستند که اجاره نشین هستند. چون جابه جا شدن بسیار راحته و خونه برا اجاره هم فراوووون.
اما به نظر من خونه خریدن در کوتاه مدت ( این کوتاه مدت برا هر کس متفاوته ) گزینه مناسبی نیست به دلایل زیر:
یک - پول زیادی جهت خونه خریدن باید صرف کنید.
در ابتدای مهاجرت همچین پولی خرج کردن به نظرم ریسک بزرگ و خطرناکیه. چرا که نمیدونید در آینده چه اتفاق هایی خواهد افتاد. و یه جورایی دست و بال خودتون رو میگیرید.
دو – با فرض اینکه اینجا کسی رو ندارید و با توجه به تازه وارد بودنتان و نا آشنا بودن به محیط ممکن است در محله ای نا مناسب و با قیمتی بالاتر خونه بخرید.
سه – جابه جایی خیلی خیلی دوووووووشوار خواهد شد. فرض کنید شغلی در ایالت دیگری بدست آوردید.
چهار - حق انتخاب رو در سال های بعدی به شدت کاهش میدید . چون ممکنه از یه خونه دیگه خوشتون بیاد و بیا و درستش کن.
پنج– هنوز قانع نشدی که خوب نیست؟ پس برو بعدیWink
شش– روی ارزش افزوده ی خانه نمیتوان حساب کرد. چرا که در دو سه سال اخیر قیمت ها افت داشته اند .
هفت– فکر میکنم حدود 1 تا 1.5 درصد سالیانه و نسبت به ارزش خونه مالیات پرداخت کنید.
فکر کنم دلایلی که آوردم کافی باشه. هر چند به نظرم دلایل فراوان دیگری هم هست که تصمیم به زود خانه خریدن را منطقی نمیسازد و متاسفانه من آنها را نمیدانم. احتمالا پای بانک و بحث وام هم در میان باشد. از دوستان با اطلاع تر هم میخوام اگه مطلبی دارند بذارند تا ما هم استفاده کنیم .
موفق باشید.
پاسخ
(2013-04-09 ساعت 21:54)omidooo نوشته:  

سلام

البته که اگر خانه داشته باشید خوب است ولی برای کسانی که امنیت شغلی دارند و مطمئن هستند که جابه جا نخواهند شد. به نظرم خیلی فاکتور های دیگری هم هست که باید بهشون فکر کرد. اما خیلی از مردم هم هستند که اجاره نشین هستند. چون جابه جا شدن بسیار راحته و خونه برا اجاره هم فراوووون.
اما به نظر من خونه خریدن در کوتاه مدت ( این کوتاه مدت برا هر کس متفاوته ) گزینه مناسبی نیست به دلایل زیر:
یک - پول زیادی جهت خونه خریدن باید صرف کنید.
در ابتدای مهاجرت همچین پولی خرج کردن به نظرم ریسک بزرگ و خطرناکیه. چرا که نمیدونید در آینده چه اتفاق هایی خواهد افتاد. و یه جورایی دست و بال خودتون رو میگیرید.
دو – با فرض اینکه اینجا کسی رو ندارید و با توجه به تازه وارد بودنتان و نا آشنا بودن به محیط ممکن است در محله ای نا مناسب و با قیمتی بالاتر خونه بخرید.
سه – جابه جایی خیلی خیلی دوووووووشوار خواهد شد. فرض کنید شغلی در ایالت دیگری بدست آوردید.
چهار - حق انتخاب رو در سال های بعدی به شدت کاهش میدید . چون ممکنه از یه خونه دیگه خوشتون بیاد و بیا و درستش کن.
پنج– هنوز قانع نشدی که خوب نیست؟ پس برو بعدیWink
شش– روی ارزش افزوده ی خانه نمیتوان حساب کرد. چرا که در دو سه سال اخیر قیمت ها افت داشته اند .
هفت– فکر میکنم حدود 1 تا 1.5 درصد سالیانه و نسبت به ارزش خونه مالیات پرداخت کنید.
فکر کنم دلایلی که آوردم کافی باشه. هر چند به نظرم دلایل فراوان دیگری هم هست که تصمیم به زود خانه خریدن را منطقی نمیسازد و متاسفانه من آنها را نمیدانم. احتمالا پای بانک و بحث وام هم در میان باشد. از دوستان با اطلاع تر هم میخوام اگه مطلبی دارند بذارند تا ما هم استفاده کنیم .
موفق باشید.

سلام امید جون دست درد نکنه عزیزم.
برای سال اول اجاره کنیم تامزنه بیاد دستمون بعد که اشنا شدیم میتونیم بهتر تصمیم بگیریم .منظور شما همین بود دیگه ....Big Grin
2.قبل از رفتن بخوایم نقشه شیکاگو داشته باشیم از کجا باید تهیه کنیم منظورم نقشه ای که روی کاغذ هستو میگم.
3.بسه با بازم بپرسم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، proje ، soli asali ، alirezanz
(2013-04-09 ساعت 22:24)abbas41 نوشته:  
ازشما دوست عزیزم که تجاروب باارزشی برای ما میزاری نهایت تشکررو دارم .انش....

سلام

البته که اگر خانه داشته باشید خوب است ولی برای کسانی که امنیت شغلی دارند و مطمئن هستند که جابه جا نخواهند شد. به نظرم خیلی فاکتور های دیگری هم ......

برای سال اول اجاره کنیم تامزنه بیاد دستمون بعد که اشنا شدیم میتونیم بهتر تصمیم بگیریم .منظور شما همین بود دیگه ....Big Grin
2.قبل از رفتن بخوایم نقشه شیکاگو داشته باشیم از کجا باید تهیه کنیم منظورم نقشه ای که روی کاغذ هستو میگم.

نه منظور من اون نبود . منظورم اینه که به تعداد آدم ها راه های رسیدن به خونه وجود داره . (یاد رضا مارمولک بخیر)
ممکنه شما شرایطت جوری باشه که بخوای خونه بخری ولی خود بنده همچین کاری نخواهم کرد. چرا سرمایم رو راکد کنم در حالی که ازش سودی نمیبرم؟
و چرا دست و بال خودم رو ببندم ؟ چیییییییییییییرا آخه چیییییییییرا؟ نه تو به من بگو چییییییییرا؟
ضمن اینکه همانطور که هیچ وقت تصور نمیکردم به آمریکا بیام و حتی قصد مهاجرت هم نداشتم
شاید شرایطی پیش بیاد که بخوام دوباره تو ایران زندگی کنم. ها؟ کسی چی میدونه.
طبق ادراک بنده هم تو امریکا از سرمایه ی راکد چیزی عاید نمیشه . ینی مثه ایران خودمون نیست که پول خوابوندن پول بیاره این هوا.
در مورد نقشه هم که پرسیدی مطمئن شدم کل تاپیک رو نخوندی دل انگیز. تاپیک رو بخون از رو هر پست هم 100 بار بنویسBig Grin. ( JUST KIDDING)
نقشه از گوگل مپ کامل تر میخوای؟
پس تاپیک رو بخون هر سوالی موند برات بپرس، آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآما کیه که جواب بدهWink.
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، itsmasoud ، nora ، ASALI ، roeentan ، Danoosh ، fire dragon ، r_ent ، sadeghi897 ، Hedieh20 ، el333 ، mehdi110 ، soli asali ، alirezanz ، y.n ، barfi1
(2013-04-09 ساعت 22:47)omidooo نوشته:  
ازشما دوست عزیزم که تجاروب باارزشی برای ما میزاری نهایت تشکررو دارم .انش....

سلام

البته که اگر خانه داشته باشید خوب است ولی برای کسانی که امنیت شغلی دارند و مطمئن هستند که جابه جا نخواهند شد. به نظرم خیلی فاکتور های دیگری هم ......

نه منظور من اون نبود . منظورم اینه که به تعداد آدم ها راه های رسیدن به خونه وجود داره . (یاد رضا مارمولک بخیر)
ممکنه شما شرایطت جوری باشه که بخوای خونه بخری ولی خود بنده همچین کاری نخواهم کرد. چرا سرمایم رو راکد کنم در حالی که ازش سودی نمیبرم؟
و چرا دست و بال خودم رو ببندم ؟ چیییییییییییییرا آخه چیییییییییرا؟ نه تو به من بگو چییییییییرا؟
ضمن اینکه همانطور که هیچ وقت تصور نمیکردم به آمریکا بیام و حتی قصد مهاجرت هم نداشتم
شاید شرایطی پیش بیاد که بخوام دوباره تو ایران زندگی کنم. ها؟ کسی چی میدو
طبق ادراک بنده هم تو آمریکا از سرمایه ی راکد چیزی عاید نمیشه . ینی مثه ایران خودمون نیست که پول خوابوندن پول بیاره این هوا.
در مورد نقشه هم که پرسیدی مطمئن شدم کل تاپیک رو نخوندی دل انگیز. تاپیک رو بخون از رو هر پست هم 100 بار بنویسBig Grin. ( JUST KIDDING)
نقشه از گوگل مپ کامل تر میخوای؟
پس تاپیک رو بخون هر سوالی موند برات بپرس، آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآما کیه که جواب بدهWink.

سلام. امید ججججججججججججججووووووووووووووووننننننننننننننننننم
4.توی امریکا کدم شغل ازاد خوبه ودرامد بالای داره
3.شما که اونجا بودی بعد اومدی اینجا وماکه میخوام بریم اونجا کدام شغل خوبه ها ها ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، soli asali ، alirezanz
(2013-04-10 ساعت 13:40)abbas41 نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 22:47)omidooo نوشته:  
ازشما دوست ...

سلام

البته که اگر خانه .....

سلام امید جون دست

نه منظور من اون نبود.....

سلام. امید ججججججججججججججووووووووووووووووننننننننننننننننننم
4.توی آمریکا کدم شغل ازاد خوبه ودرامد بالای داره
3.شما که اونجا بودی بعد اومدی اینجا وماکه میخوام بریم اونجا کدام شغل خوبه ها ها ...

1- به این لینک یه سر بزن اگه کارت رو راه ننداخت به لینک های زیر سر بزن

لینک اول
لینک دوم
لینک سوم
مطمئنا کارت با یکی شون راه میفته.Wink

و آآآآآآآآآآآآما جواب سوال دوم:

راستش من یه سر اومدم به مهاجرسرا بزنم و برم ولی دیدم عباس آقای دل انگیز "مساله ی ترکیب و ترتیب "مطرح کرده .
سه مکان مختلف که عبارتند از امریکا ، ایران و کشوری ثالث را که قرار است در دو قید اینجا و اونجا قرار گیرند را در نظر میگیریم. کلا شش حالت که همون 3 فاکتوریل باشه خواهیم داشت.
حالت اول فرض کنیم :
اونجا = امریکا
اینجا = ایران
پس تنیجه میشه من امریکا بودم و الان ایرانم و شما میخوای بری امریکا.
حالت دوم:
اونجا = امریکا
اینجا = کشوری ثالث
من در امریکا بودم و الان در کشور ثالثی هستم و شما هم میخوای بری امریکا.
حالت سوم :
اونجا = ایران
اینجا = کشوری ثالث
من در ایران بودم و الان در کشور ثالثی هستم و بعد شما میخوای بری ایران.
حالت چهارم :
اونجا = ایران
اینجا = امریکا
من ایران بودم و بعد اومدم امریکا و شما الان میخوای بری ایران.
حالت پنجم :
اونجا = کشوری ثالث
اینجا = امریکا
من در کشور ثالثی بودم و بعد اومدم امریکا و شما الان میخوای به کشور ثالث بری.
حالت ششم:
اونجا = کشوری ثالث
اینجا = ایران
من در کشوری ثالث بودم و الان ایرانم بعد شما میخوای بری کشور ثالث.

وضعیت رو مشخص کن برادر . دچار بحران location شدم.
پاسخ
امیدو جان من که لهجه ام لری است برم تگزاس یا تو شیکاگو هم انگلیسی با لهجه لری رو میفهمند؟
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، itsmasoud ، Omidooo ، mehrdadd56 ، kasrafo ، proje ، soli asali ، alirezanz ، arashmoradi ، atour
(2013-04-13 ساعت 00:26)پدی نوشته:  امیدو جان من که لهجه ام لری است برم تگزاس یا تو شیکاگو هم انگلیسی با لهجه لری رو میفهمند؟

چرا که نه.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، پدی ، sadeghi897 ، kasrafo ، proje ، soli asali ، alirezanz
امیدو جان من یک سوال دارم ،خواستم ببینیم آیا مردم شیکاگو اینترنت گرا یعنی برای خرید و پیدا کردن تفریحات از اینترنت زیاد استفاده میکنند؟(منظورم اینکه چون محلات زیاده سرچی میکنند تا برای خرید به یک محله دیگر برند) و میشه بیزینس درب مغازه ای ساخت که هر فروشگاهی سایتی نداره با کمترین قیمت زیر 100 دلار براشون طراحی کنم
شما میخوای چیزی مورد نظرت پیدا کنی چطور عمل میکنی از طریق اینترنت یا گوگل مپ یا حضورا یا نیازمندی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، Omidooo ، proje ، soli asali ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان