کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
واسه منم یه مقدار عجیبه که چرا سایت های مختلف آمار هاشون تا این حد باهم فرق میکنه ! توی نامبئو هزینه های Utilitie مثل آب و برق و ... رو 76درصد اختلاف به نفع شیکاگو زده درحالی که سایت areavibes حدود 5.5 درصد زده اونم به نفع هیوستون !! اجاره خونه رم 66درصد شیکاگو رو گرون تر زده درحالی که نابئو فقط 8درصد اختلاف زده که اونم الان برسی میکنم.
درسته 8درصد هیوستون رو ارزونتر زده ولی این اختلاف بیشتر مال اجاره منزل هست در خارج از مرکز شهر که معمولا خونه های بزرگی هستن چون نوشته سه خوابه ! بقیه توی یه رنج هستن اگر به قیمت نگاه کنید فرق زیادی باهم نمیکنن.
برای تازه مهاجر ها جایی مناسبه که خونه هایی تو رنج قیمت مناسب توی مناطق خوبتر پیدا بشه !
تا اینجا اجاره خونه که هزینه ی اصلیه فرقی نکردن. فقط میمونه مابقی هزینه ها که اینطور که مشخصه عمده ترین هزینه بعد از اجاره هزینه ی شارژ ساختمون مثل آب و برق و ... هست که اینجا اختلاف زیادی زده و هیوستون گرونتره !
دیگه میمونه هزینه ی خورد و خوراک و متفرقه که بازم شیکاگو رو ارزونتر زده !
حالا دیگه میشه شیکاگو رو شهر ارزونتری نسبت به هیوستون به حساب آورد !
البته همه ی این آمار هارو مردم زدن ! پس لزوما قیمتا اینطوری نیست توی هر شهری سرچ کنید با 700 و 800 دلار میشه آپارتمان یه خوابه یا سوئیت توی منطقه ی نسبتا خوب پیدا کرد. فقط این نکته هم هست که شیکاگو با این آسمون خراش هایی که داره و این آپارتمانای زیادش باید تنوع بیشتری توی خونه ها وجود داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: smigrup ، taherifar ، alirezanz ، kasrafo
سلام
آقا واسه یه جون 26 ساله ، مجرد ، اهل سرما ، چاق ، بدون تخصص ، سرمایه 10 تا 12 هزار
کدوم بهتره ؟؟ شیکاگو یا سیاتل یا تگزاس؟
اونورم پرسیدم
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، taherifar ، alirezanz
(2014-11-25 ساعت 23:33)hhoushmand نوشته:  سلام
آقا واسه یه جون 26 ساله ، مجرد ، اهل سرما ، چاق ، بدون تخصص ، سرمایه 10 تا 12 هزار
کدوم بهتره ؟؟ شیکاگو یا سیاتل یا تگزاس؟
اونورم پرسیدم

سن شما که عالیه !! ولی این مقدار سرمایه فکر نمیکنم مدت زیادی شمارو نگهداره مخصوصا توی شهرهایی مثل شیکاگو و بدتر ازاون سیاتل.
البته بستگی به اینم داره که نحوه ی اقامت شما چطوری باشه. در هر صورت لازمه انقدری سرمایه داشته باشید تا حداقل یکی دو سال بتونید استفاده کنید تا کاری پیدا بشه. در مورد اینکه تخصص خاصی ندارید یا باید کار های معمولی و اصطلاحا یدی انجام بدید اگر گیر بیاد یا اینکه سرمایه ی بیشتری داشته باشید تا بتونید انقدری اونجا بمونید تا فرصتی برای کسب مهارت ایجاد بشه.
این مقدار سرمایه به سرعت تموم میشه حتی توی ارزون ترین شهرا.
ضمنا شیکاگو و سیاتل دوتا شهر و تگزاس یه ایالت هست که خودش چندین شهر داره ! منتها معروف ترین و ایرانی پسند ترینشون هیوستون و دالاس هستن که اونام تقریبا شهر های گرونی هستن و البته گرم !! برای شخص اهل سرمایی مثل شما ممکنه زیاد باب دل نباشن ولی در عوض سیاتل و شیکاگو انقدری سردن که میتونن شمارو هم از اهل سرما بودن پشیمون کنن ! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، nora-nora ، inforfang ، hhoushmand ، alirezanz ، kasrafo
سلام به همگی همانطور که می دونید جشن شکرگزاری Thanksgiving هستش و در شهرهای ایالات متحده برنامه های متنوع و مختلفی وجود داره که خوب شهر شیکاگو هم از این قائله مستثنا نیست.دیشب با جمعی از اهالی ایرانی شیکاگو در یک رستوران ایرانی گردهم آمدیم و به جشن و پایکوبیو و به قولی شکرگزاری پرداختیم Big Grin Cool
جای همگی دوستان خالی بود .هوای این روزهای شیکاگو هم سرد و زمین ها سفیدپوش از برف شدند. ایام بکام
برای دریافت آدرس گروه فیسبوک بچه ها در شیکاگو می توانید پیام خصوصی بفرستید.
پاسخ
تشکر کنندگان: inforfang ، aghamilad ، behjat ، Danoosh ، mr.foad ، taherifar ، lighter ، ahmadzareii ، alirezanz
عزیزان شیکاگو نشین اونجا اوضاع آرومه ؟! از اونجایی که سیاه زیاد داره به نظر میاد شهر یه کم بهم ریخته باشه ! :| به مراکز تجاری و مغازه ها آسیبی نزدن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، alirezanz
(2014-11-29 ساعت 23:34)mr.foad نوشته:  عزیزان شیکاگو نشین اونجا اوضاع آرومه ؟! از اونجایی که سیاه زیاد داره به نظر میاد شهر یه کم بهم ریخته باشه ! :| به مراکز تجاری و مغازه ها آسیبی نزدن ؟

مگه چه خبره که باید بهم بریزه ؟! من که توی شهر چیزی ندیدم. همونجوریه که همیشه هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: محمد دی دی ، mr.foad ، taherifar ، alirezanz
Thanks god ! :|
آخه به خاطر اعتراضات سیاه پوستا تلویزیون گفت شیکاگو هم صحنه ی اعتراضات خشن بوده ! :|
پاسخ
من خرج های روتین رو در زندگی توی شیکاگو می نویسم تا عبرت سایرین بشه و بتونن برنامه ریزی کنن.
همه چیزهایی که می گم با فرض امکانات معمولی هستش. اگر دنبال شرایط لوکس هستید قیمت انتها نداره.

خونه استدیو : بین 700 تا 900
یک اتاق اشتراکی در یک خانه : 500 تا 800
خورد خوراک : 200-250 دلار (برای یک نفر)
موبایل : 60 دلار (مثلا T-Moble)
اینترنت : 20-30 دلار
حمل نقل : حداکثر 100 دلار برای هر نفر (با Ventra)

پوشاک و تفریح هم بستگی به شخص داره.
اگر سوالی بود بپرسید.
پاسخ
(2014-11-30 ساعت 19:14)inforfang نوشته:  من خرج های روتین رو در زندگی توی شیکاگو می نویسم تا عبرت سایرین بشه و بتونن برنامه ریزی کنن.
همه چیزهایی که می گم با فرض امکانات معمولی هستش. اگر دنبال شرایط لوکس هستید قیمت انتها نداره.

اگر سوالی بود بپرسید.
سلام دوست عزیز میخواستم بپرسم یک اتاق به صورت اشتراکی به یک زوج هم میدهند یا نه اگر بله در اجاره تفاوتی میکنه یا نه؟ ممنونم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
(2014-11-30 ساعت 19:14)inforfang نوشته:  من خرج های روتین رو در زندگی توی شیکاگو می نویسم تا عبرت سایرین بشه و بتونن برنامه ریزی کنن.

اگر سوالی بود بپرسید.
جسارتا اینو به نظر دوستمون اضافه میکنم که با 600 تا 800 دلار هم میشه حتی تا 3خوابه هم پیدا کرد ! ضمن اینکه با این مقدار پول معمولا استادیو میگیرن چون هرچی بزرگتر باشه و اتاق هاش بیشتر باشه با قیمت برابر یا منطقه خوب نیست یا نواقص استانداردی داره ! البته با در نظر گرفتن اصل دوری از غرب و جنوب شهر ! اینایی که گفتم منظورم در شمال شهر بود ! در غرب و جنوب با خیلی کمتر از اینم میشه خونه گرفت ولی توی مناطق سیاه نشین خدا هم بخواد سخت میشه زنده یا سالم موند ! :|
اگه جایی اشتباه میکنم اصلاح کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: محمد دی دی ، Danoosh ، taherifar ، alirezanz
(2014-12-01 ساعت 02:50)mr.foad نوشته:  

اگر سوالی بود بپرسید.
جسارتا اینو به نظر دوستمون اضافه میکنم که با 600 تا 800 دلار هم میشه حتی تا 3خوابه هم پیدا کرد ! ضمن اینکه با این مقدار پول معمولا استادیو میگیرن چون هرچی بزرگتر باشه و اتاق هاش بیشتر باشه با قیمت برابر یا منطقه خوب نیست یا نواقص استانداردی داره ! البته با در نظر گرفتن اصل دوری از غرب و جنوب شهر ! اینایی که گفتم منظورم در شمال شهر بود ! در غرب و جنوب با خیلی کمتر از اینم میشه خونه گرفت ولی توی مناطق سیاه نشین خدا هم بخواد سخت میشه زنده یا سالم موند ! :|
قیمت هایی که inforfang عزیز گفتند درست هستش ولی اگر بخواید شما اینطوری حساب بکنید که با 300 تا 500 دلار هم تو شماله شمال (در خیلی شماله شیکاگو) می شه آپارتمان یا استودیو هم پیدا کرد که خوب تا Downtown فاصله زیادی داره (حدود 1ساعت با اتوبوس) ولی خوب واقعا باید خوب گشت اما نشدنی نیست.
قیمت هایی که شما درموردش صحبت کردید بله برای حومه شهر ممکنه درست باشه ولی بعید می دونم داخل شیکاگو خونه سه خوابه کسی بتونه با 800 دلار در ماه پیدا بکنه.حداقلش اینه که من ندیدم جایی ، ممکنه کسی بگرده پیدا کنه که واقعا با تحربه نه چندان زیاد من جدا بعید هستش.

دوستان شیکاگو نشین نمی خواید یه دورهمی هم ما باهم داشته باشیم!!!
گروه فیسبوک بچه های شیکاگو هم که راه افتاده تعدادی از دوستان هم الان عضو هستند ، اگر خواستید آدرس گروه رو دریافت کنید فقط خرجش یک پیام خصوصی هستشاااا.
به امید اینکه بچه های لاتاری و گرین کارتی ایرانی شیکاگو هم مثل ستاره تو آسمان ایرانی های امریکا بدرخشند.
برای دریافت آدرس گروه فیسبوک بچه ها در شیکاگو می توانید پیام خصوصی بفرستید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، aghamilad ، taherifar ، mr.foad ، lighter ، ahmadzareii ، alirezanz
(2014-12-01 ساعت 02:50)mr.foad نوشته:  

اگر سوالی بود بپرسید.

داخل شهر شیکاگو (جز مناطق جنوبی ) و در حومه شمال، غرب و شمال غرب شیکاگو هیچ خانه ای بیش از یک خواب را نمی توان کمتر از ماهی 800 دلار گرفت مگر اینکه مشکلی یا گیری داشته باشد. دوستان توجه کنند مخصوصا کسانی که تازه وارد هستند خدای ناکرده با یک مسئله کوچک اگر کار به دادگاه و شکایت و این طور چیزها برسد باید بیش از اجاره خانه پول وکیل و رفت وامد و ... داد پس بهتر است روی موارد این چنینی حساب نکرد . برای اجاره یک خوابه 800 تا 1000 و دو خوابه 1000 به بالا را لحاظ بفرمایید. ما بیش از دو سال است در آرلینگتون هایتز حومه شمال غرب برای دو خوابه 900 sqf ماهی 1150 دلار می دهیم. این شامل آب و زباله و پارکینگ هم می شود.
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، behjat ، mr.foad ، nora-nora ، alirezanz ، maral-map

اگر سوالی بود بپرسید.
سوالم در مورد درامد هست ؟ یه سری سایت رو دوستان معرفی کردند برای مقایسه درامد بین شهر ها ، که من شیکاگو رو که با هیوستن مقایسه کردم ،خیلی خوب متوجه نشدم ،حالا سوالم این هست که شما چه تجربه و نظری دارید در مورد مقایسه درامد ها ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
راستی به جز اینا هزینه های مثل بیمه(آزاد) و آب، برق،گاز و ... هم هست دیگه ؟!
بیمه آزاد باشه ایالت به ایالت فرق میکنه ؟! پکیج قابل قبولش ماهانه چقدر در میاد ؟! برای هر نفر مثل همسر و فرزند باید اندازه ی یه پکیج هزینه بشه یا به عنوان افراد تحت تکفل هزینه فرق میکنه ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-02 ساعت 03:51)mr.foad نوشته:  راستی به جز اینا هزینه های مثل بیمه(آزاد) و آب، برق،گاز و ... هم هست دیگه ؟!
بیمه آزاد باشه ایالت به ایالت فرق میکنه ؟! پکیج قابل قبولش ماهانه چقدر در میاد ؟! برای هر نفر مثل همسر و فرزند باید اندازه ی یه پکیج هزینه بشه یا به عنوان افراد تحت تکفل هزینه فرق میکنه ؟!

فواد عزیز همانطور که در ارسال قبلی توضیح دادم بیشتر اجاره ها شامل آب و زباله هم می شود. برخی جاها برق و گاز هم در اجاره محاسبه می شود که البته استثنایی است و بیشتر هزینه برق و گاز با مستاجر است . Condo ما گاز ندارد و همه پخت و پز و سرمایش و گرمایش با برق است. ما خیلی صرفه جو هم نیستیم . در تابستان حدود 50 دلار و در زمستان 130 دلار ماهانه بابت برق می پردازیم. حالا اگر گاز داشته باشید برق کمتر می شود و به جای آن گاز ولی باید میانگین برای یک خانواده صرفه جو میانگین 60 تا 70 دلار برای سوخت ماهانه در نظر گرفت مخصوصا اگر بچه کوچک داشته باشید باید حتما زمستان شب ها یک وسیله گرمایشی روشن باشد.
بیمه خیلی متفاوت است . بستگی به میزان deductible یا تعهد شما و نیز سقف تعدات شرکت بیمه دارد. خوشبختانه ایلینویز یکی از بهترین ایالت ها برای پوشش کودکان است و بچه ها تا سن 17 سالگی از پوشش بیمه ایالت All Kids می توانند استفاده کنند که واقعا غنیمتی است. بزرگسالان هم معمولا از محل کار پوشش می شوند . این پوشش می تواند درصد ی تا همه حق بیمه شما باشد. شرکت من فقط 100 دلار به کارمند اصلی کمک بیمه می دهد و خانواده کارمند را پوشش نمی دهد. من بابت خودم و همسرم با سقف 6000 دلار deductible و با بیمه دندانپزشکی و چشم ماهانه 450 دلار حق بیمه می پردازیم. یعنی تقریبا نفری 225 دلار که بنظرم تقریبا میانگین در ایالت های دیگر هم همین حدود است. با دوستان در واشینگتن، پنسیلوانیا، فلوریدا و کالیفرنیا هم چک کردم آنها هم کم و بیش همینقدر می پردازند. فرزندم هم تحت پوشش بیمه ایالت است که مجانی است. شاید بد نباشد بگویم ما هم برای بیمه ایالت درخواست کردیم ولی نپذیرفتند. اگر درآمدتان از 23500 دلار در سال کمتر باشد شاید این گزینه هم شدنی باشد.
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
تشکر کنندگان: smigrup ، mr.foad ، محمد دی دی ، Danoosh ، radman87 ، alirezanz ، kasrafo ، ostokhan ، Abdorrezaa ، maral-map

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان