کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
(2013-02-26 ساعت 16:58)الهه سابق نوشته:  صباجان، I134 واسه لاتاریا و نامزدیاست
I864 باید پر کنید. حالا فرض کن پتیشنرت درآمد کافی برای اسپانسر شدن شما داشته باشه، خوب همون فرم I864 رو پر میکنه
حالا فرض کن پتیشنرت درآمدش برای اسپانسرشیپی شما کافی نیست. ۲ راه حل وجود داره:
۱- یه کواسپانسر بگیره. که در این حالت هم خودش و هم کواسپانسر هرکدوم جداگانه این فرمو پرمیکنن
۲- اگه پتیشنرتون household داره، میتونه از درآمد اون استفاده کنه. یعنی چی؟ مثلا پتیشنرت که شوهرتم هست، داره با مادرش و خواهرش زندگی میکنه. خوب پس خودشون ۳ نفرن و با شما میشن ۴ نفر. اولا درآمد باید برای ۴ نفر حساب بشه. ثانیا چون شوهرت مثلا داره با مادر و خواهرش زندگی میکنه، اگه اونا درآمدی دارن، میتونه درآمد اونارو هم به درآمد خودش اضافه کنه. یعنی چی؟ یعنی خودش فرم I864 رو پر میکنه و تعداد اعضای خانواده رو میزنه ۴ نفر. بعد اگه خواهرشون یا مادرشون درآمد دارن، اونا فرم I864A رو پر میکنن و به این ترتیب درآمد اونا با درآمد همسرت جمع میشه و مجموع این درآمدها باید خط فقر برای ۴ نفرو ساپورت کنه.
البته اینو بدون که هر فردی در صورتی household حساب میشه که با پتیشنر در یک مکان زندگی کنه. مثلا اگه خواهر همسرت یا مادرشون جای دیگه ای زندگی میکنن، household حساب نمیشن و همسرت نمیتونه از درآمد اونا استفاده کنه و البته تعداد از ۴ نفر به ۲ نفر کاهش پیدا میکنه. ولی در عوض میتونه از گزینه ۱ استفاده کنه یعنی خواهر یا مادرش بشن کواسپانسرت
بهتره بهم بگی که همسرت با کسی زندگی میکنه یا نه و درآمدش چقدره. اونوقت قشنگ بهت میگم چکار کنه
سلام همسرم قراره اسپانسر من بشه ولی درامدش کافی نیست .یعنی خودش و من که جمعا میشویم 2 نفر . در فرم 864 نوشته کسی که در بند قبلی گفتید اسپانسرش میشوید و خودتان و همسرتان اگر ازدواج کردید. خوب نفر اول و همسر هر دو یک نفر هستند ولی اگر هر سه جا یک نوشته شود جمعا میشود سه نفر برای این مشکل چه باید کرد ؟
مادرم و بدرم قراراست کو اسپانسر بشوند برای یک نفر جمعا میشوند سه نفر .
درامد بدرم به تنهایی کفایت میکند ولی با مادرم تکس پر کردند. اگر تنها بدرم بخواهد کو اسبانسر شود آیا در فرم ۸۶۴ مادرم هم باید اطلاعاتش را بنویسد یا چون او قرار نیست کو اسپانسر باشد تنها بدرم کافی هست که فرم را کامل کند . با توجه باینکه مادرم هم شاغل هستند ایا عدد 3 باید برای تعداد باشد یا اینکه 2 یعنی بدرم و من که دارد کو اسبانسرم میشود .
اگر عدد 3 باید باشد ایا مادرم هم باید فرم 864الف را برای خودش پر کند و اجازه دهد بدرم کو اسبانسر شود ؟
در ضمن دو سال تکس دادن ولی تا چهارماه دیگه تکس 2015 را میدن که میشه سه سال . در امد الان کفایت نمیکنه چون هنوز قراره ۴ ماه دیگه کار کنن و تکس بدن . کافی نبودن درامد در حال حاضر مشکل بیش نمیاره ؟
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، وحیدی نیا
(2015-09-09 ساعت 23:25)armehraboon نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 22:44)وحیدی نیا نوشته:  یک سوالی اگر پتیشینر کارنکنه درماد صفرباشه باید جوین اسپانسر بگیره؟
یعنی جوین اسپانسر فقط فرم i-864 پرکنه ؟؟نیازی یه هوسهولد شدن نیست که؟برای غریبه منظورمه

با سلام ، بله باید جوینت اسپانسر داشته باشه.
فرم 864 به همراه مدارک مالیاتی .
خیر نیازی به household شدن نیست.
ممنون حالا اگه جوین اسپانسر با همسرش کار کنند و تکس بدهند ولی درامد خود جوین اسپانسر کافی باشه نیازی به درامد همسرش برای وارد کردن نداشته باشه باید چیکار کرد؟چون شنیدم وقتی همسرش بخواد وارد کنه باید i864a هم برای همسرش بزنه!
نمیشه درامد خودشو فقط زد اسم ودرامد همسرش نیاورد تو فرم؟که همون فقط فرم I864خالی پر بشه؟
Category:F2A
Priority date:November 6,۲۰۱۳
Invoice payment:April 24,۲۰۱۵
.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، hamidoo_b
(2015-09-08 ساعت 21:59)hamidoo_b نوشته:  
(2015-09-08 ساعت 20:24)anahita1361 نوشته:  دوستان شرايط كسي كه ميخواد اسپانسر بشه چيه؟ حتما بايد سيتيزن باشه؟ حقوق سالانه بايد حداقل چقد باشه؟ شرايط ديگه داره؟
الان من كه براي همسرم اقدام كردم بايد خودم اسپانسر شم؟ و چون كار نكردم بايد يه نفر ديگه كو اسپانسر شه؟
ممنونم

فکر میکنم بابت پرونده f2b خودتون با اسپانسر کاملا آشنا هستید. حقوق سالیانه که تو جدولی که دوستمون گذاشت (فرم I864p) مشخصه. شما خودتون باید اسپانسر بشید و چون کار نکردید به کواسپانسر نیاز دارید. نیاز نیست که کواسپانسر حتما سیتیزن باشه حتی کسی که اسپانسر خود شما برای پروندتون بوده میتونه کواسپانسر همسرتون بشه

متاسفانه من براي كيس خودم زياد پيگير نبودم و فقط مدارك اماده شده را بردم سفارت. كسي كه اسپانسر من شد بعد از اون براي يك نفر ديگه هم اسپانسر شد و ازدواج هم كرده. بعيد ميدونم ديگه بتونه براي يك نفر جديد اسپانسر بشه!
به هر حال ممنونم از اطلاعاتتون
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR
(2015-09-10 ساعت 12:22)anahita1361 نوشته:  
(2015-09-08 ساعت 21:59)hamidoo_b نوشته:  
(2015-09-08 ساعت 20:24)anahita1361 نوشته:  دوستان شرايط كسي كه ميخواد اسپانسر بشه چيه؟ حتما بايد سيتيزن باشه؟ حقوق سالانه بايد حداقل چقد باشه؟ شرايط ديگه داره؟
الان من كه براي همسرم اقدام كردم بايد خودم اسپانسر شم؟ و چون كار نكردم بايد يه نفر ديگه كو اسپانسر شه؟
ممنونم

فکر میکنم بابت پرونده f2b خودتون با اسپانسر کاملا آشنا هستید. حقوق سالیانه که تو جدولی که دوستمون گذاشت (فرم I864p) مشخصه. شما خودتون باید اسپانسر بشید و چون کار نکردید به کواسپانسر نیاز دارید. نیاز نیست که کواسپانسر حتما سیتیزن باشه حتی کسی که اسپانسر خود شما برای پروندتون بوده میتونه کواسپانسر همسرتون بشه

متاسفانه من براي كيس خودم زياد پيگير نبودم و فقط مدارك اماده شده را بردم سفارت. كسي كه اسپانسر من شد بعد از اون براي يك نفر ديگه هم اسپانسر شد و ازدواج هم كرده. بعيد ميدونم ديگه بتونه براي يك نفر جديد اسپانسر بشه!
به هر حال ممنونم از اطلاعاتتون

نگاه كنيد در i864p اگر درآمد اسپانسرتون براى ٥نفر بالاى ١٢٥٪ خط فقر باشه ميتونه

تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، Tolu IR ، حاجی واشنگتن
ممنون حالا اگه جوین اسپانسر با همسرش کار کنند و تکس بدهند ولی درامد خود جوین اسپانسر کافی باشه نیازی به درامد همسرش برای وارد کردن نداشته باشه باید چیکار کرد؟چون شنیدم وقتی همسرش بخواد وارد کنه باید i864a هم برای همسرش بزنه!
نمیشه درامد خودشو فقط زد اسم ودرامد همسرش نیاورد تو فرم؟که همون فقط فرم I864خالی پر بشه؟

--
.....
پاسخ
(2015-09-10 ساعت 13:03)وحیدی نیا نوشته:  ممنون حالا اگه جوین اسپانسر با همسرش کار کنند و تکس بدهند ولی درامد خود جوین اسپانسر کافی باشه نیازی به درامد همسرش برای وارد کردن نداشته باشه باید چیکار کرد؟چون شنیدم وقتی همسرش بخواد وارد کنه باید i864a هم برای همسرش بزنه!

--

با سلام

اگه کافی هست وارد نکنید. چون هر اطلاعاتی رو که وارد کنید فرم مریوطه و مدارک مربوطه هم باید داشته باشه.
البته منظور از کافی بودن درآمد این نیست که لب مرز باشه یا یه مقدار بالاتر باشه .
اگه درامد ایشون خیلی بالاتر هست از حد نصاب هست.(مثلا 4 برابر) همون یک فرم رو بفرستید و اطلاعات دارمدی همسرشون را وارد نکنید.
البته این نظر من هست ، مسلما سایر دوستان ممکنه توصیه های بهتری داشته باشند.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: وحیدی نیا ، Tolu IR
(2015-09-10 ساعت 13:16)armehraboon نوشته:  
(2015-09-10 ساعت 13:03)وحیدی نیا نوشته:  ممنون حالا اگه جوین اسپانسر با همسرش کار کنند و تکس بدهند ولی درامد خود جوین اسپانسر کافی باشه نیازی به درامد همسرش برای وارد کردن نداشته باشه باید چیکار کرد؟چون شنیدم وقتی همسرش بخواد وارد کنه باید i864a هم برای همسرش بزنه!

--

با سلام

اگه کافی هست وارد نکنید. چون هر اطلاعاتی رو که وارد کنید فرم مریوطه و مدارک مربوطه هم باید داشته باشه.
البته منظور از کافی بودن درآمد این نیست که لب مرز باشه یا یه مقدار بالاتر باشه .
اگه درامد ایشون خیلی بالاتر هست از حد نصاب هست.(مثلا ۴ برابر) همون یک فرم رو بفرستید و اطلاعات دارمدی همسرشون را وارد نکنید.
البته این نظر من هست ، مسلما سایر دوستان ممکنه توصیه های بهتری داشته باشند.

منم نظرم همینه همینطور که اینجا تو راهنماش هم نوشته

ber 3. - 17. Current Annual Household Income. This section is used to determine the sponsor’s household
income. If your individual annual income listed in Item Number 2. is greater than 125 percent (or 100 percent if you are
on active duty in the U.S. Armed Forces or U.S. Coast Guard and sponsoring your spouse or child) of the Federal Poverty
Guidelines for your household size from Part 5., Item Number 8., you do not need to include any household member’s
income. See Form I-864P for information on the Federal Poverty Guidelines.

To determine the fiing requirements for your relatives included in Part 6., Item Numbers 3. - 14., follow the instructions
below.
1. If you included the income of your spouse listed in Part 5., Item Number 3., any child listed in Part 5., Item
Number 4., any dependent listed in Part 5., Item Number 5., or any siblings, parents, or adult children listed in Part
5., Item Number 7., each one of these individuals must be over 18 years of age and must complete Form I-864A.
2. If you included the income of the intending immigrant who is your spouse (he or she would be counted in Part
5., Item Number 1.), you must provide evidence that his/her income will continue from the current source after
obtaining lawful permanent resident status, and the intending immigrant must provide evidence that he or she is living
in your residence. He or she does not need to complete Form I-864A unless he or she has accompanying children.
3. If you included the income of the intending immigrant who is not your spouse, (he or she would be counted on Part
5., Item Number 1.), evidence that his or her income will continue from the current source after obtaining lawful
permanent resident status must be provided and the intending immigrant must provide evidence that he or she is living
in your residence. He or she does not need to complete Form I-864A, unless he or she has an accompanying spouse
or children.
.....
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Tolu IR
سلام دوستان
من پروندم تو مرحله AP هست و متاسفانه نقص مدرک خوردم برای اینکه درآمد کافی نتونستم برای اسپانسر ارائه بدم و کنسول گفت که اسپانسر دوم نیاز هست، اینجا کسی میدونه من چطور میتونم یه اسپانسر دوم پیدا کنم؟
حتی از نوع خریدنی
یا راه حلی به ذهن کسی میرسه؟
اینم بگم که قبل از مصاحبه به دلیل راهنمایی اشتباهی که یه سری از دوستان تو همین سایت انجام دادن من از حساب بانکی خودم در ایران گواهی تمکن مالی گرفتم و بردم برای جناب کنسول، اما کنسول گفت برای کیس نامزدی فقط اسپانسرها مورد قبول هستن، پس خواهش میکنم فقط راهی که مطمئن هستید و نتیجه بخش هست رو پیشنهاد بفرمایید
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: وحیدی نیا ، shadoow ، Tolu IR ، tico ، حاجی واشنگتن
سلام دوستان
معیار درآمد اسپانسر فرم w-2 سال 2014 هستش؟؟
درسته که برای ازدواج گیرین کارتی میشه 5 برابر کمبودش رو تو حساب پول داشته باشه؟؟این پول باید چند وقت تو حساب باشه؟؟
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
(2015-09-12 ساعت 12:31)mohammadreza88 نوشته:  سلام دوستان
معیار درآمد اسپانسر فرم w-۲ سال ۲۰۱۴ هستش؟؟
درسته که برای ازدواج گیرین کارتی میشه ۵ برابر کمبودش رو تو حساب پول داشته باشه؟؟این پول باید چند وقت تو حساب باشه؟؟

بهتره ملک باشه تا پول تو حساب، این قانون هست و درسته ولی من نمونه انجام شده اش رو ندیدم. البته تو حساب آمریکا
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Tolu IR ، حاجی واشنگتن
(2015-09-12 ساعت 13:48)hamidoo_b نوشته:  
درسته که برای ازدواج گیرین کارتی میشه ۵ برابر کمبودش رو تو حساب پول داشته باشه؟؟این پول باید چند وقت تو حساب باشه؟؟

بهتره ملک باشه تا پول تو حساب، این قانون هست و درسته ولی من نمونه انجام شده اش رو ندیدم. البته تو حساب آمریکا

البته به نظر من با توجه به تجربه خودم بهتره كه از اول به فكر جوينت اسپانسر باشيد، من خودم تجربه ملك رو داشتم ولي افاقه نكرد، ضمن اينكه موجودي حساب هم بود، البته نه دقيقا ٥ برابر ولي به هرحال موجودي خوب بود
البته شايد مورد به مورد هم فرق داشته باشه، ولي مثلا در مورد من اصلا به asset توجه نكرد و فقط درآمد پتيشنر رو ملاك قرار داد و گفت نياز به جوينت هست.
ايشالا كه اوكي بشه كار همه بچه ها

پاسخ
تشکر کنندگان: hamidoo_b ، armehraboon ، Tolu IR ، Sam-90 ، shadoow ، حاجی واشنگتن
(2015-09-12 ساعت 14:10)mehdi610 نوشته:  

البته به نظر من با توجه به تجربه خودم بهتره كه از اول به فكر جوينت اسپانسر باشيد، من خودم تجربه ملك رو داشتم ولي افاقه نكرد، ضمن اينكه موجودي حساب هم بود، البته نه دقيقا ٥ برابر ولي به هرحال موجودي خوب بود
البته شايد مورد به مورد هم فرق داشته باشه، ولي مثلا در مورد من اصلا به asset توجه نكرد و فقط درآمد پتيشنر رو ملاك قرار داد و گفت نياز به جوينت هست.

ممنون از پاسخ هاتون. فقط معیار درامد فقط واسه آخرین سال هستش؟؟؟
چون همسر من 2014 چند سفر به ایران داشت دارمد کلش کمتر از مقدار لازم هستش.
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
(2015-09-12 ساعت 14:46)mohammadreza88 نوشته:  
(2015-09-12 ساعت 14:10)mehdi610 نوشته:  

ممنون از پاسخ هاتون. فقط معیار درامد فقط واسه آخرین سال هستش؟؟؟
چون همسر من ۲۰۱۴ چند سفر به ایران داشت دارمد کلش کمتر از مقدار لازم هستش.

با سلام

بله 2014 رو که قطعا میخوان و البته ممکنه بعضا مدارک مالیاتی و درآمدی 2013 و 1012 رو هم بخوان.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
نكته جالب روز مصاحبه من از بچه هاي كه ٢٥ و ٢٧ هزار هم براي ٢ نفر مدارك اورده بودن جويت اسپانسر خواست در صورتيكه ٢٠ تا مينيمم ذكر شده حالا رو چه معياري حساب ميكنه نميدونم

كيس نامزدي مصاحبه ٢ سپتامبر ايروان منتظر كلير شدن
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR ، armehraboon
راهنمای فرم I864 :
این فرم دارای ۹ قسمت است. (Part ۱ –Part ۹)
قسمت هایی که مربوط به مشخصات فرد متقاضی ویزا (Principle Immigrant) می باشد.
قسمت هایی که مربوط به مشخصات فرد اسپانسر (Joint Sponsor) می باشد.
قسمت هایی که نیاز به پر کردن ندارد.

Part ۱ : تعیین نوع فردی که فرم را پر می کند.
شماره ۱- در این کادر نام و نام خانوادگی فرد اسپانسر نوشته می شود.
۱.d. I am the only joint sponsor فقط دراین مربع ضربدر زده شود.

Part ۲ : این قسمت مربوط به مشخصات فرد اصلی متقاضی ویزا است.
این قسمت را من پر کرده ام.

Part ۳ : این قسمت مربوط به مشخصات افراد همراه فرد اصلی (در صورت وجود) است.
شماره ۱ : در این بخش باید ضربدر در مربع Yes زده شود.
شماره های ۲ تا ۶ این قسمت نیازی به پر کردن ندارد.گر فرد به عنوان فرد اصلی به تنهایی تقاضای ویزا کند.
شماره ۷ : تعداد نفرات اسپانسر شده در این فرم است. که عدد ۱ در کادر مقابل آن نوشته می شود.

Part ۴ : اطلاعات فرد اسپانسر
این قسمت توسط فرد اسپانسر پر می شود.
شماره های ۱ : نام و نام خانوادگی فرد اسپانسر
شماره های ۲: آدرس پستی فرد اسپانسر
شماره های ۳: مشخصات محل سکونت فرد اسپانسر
Other information: در این بخش شماره های ۴ تا ۱۰ اطلاعات خواسته شده فرد اسپانسر وارد می شود.
شماره 11: وضعیت فرد اسپانسر انتخاب می شود. که با توجه به شرایط اسپانسر پر می شود
شماره 12: این قسمت نباید انتخاب شود. فقط مربوط به فرد پتی شنری است که خودش به تنهایی اسپانسر شده باشد.

Part ۵ : اطلاعات مربوط به تعداد خانوار فرد اسپانسر:
شماره ۱: در این بخش تعداد نفرات متقاضی ویزا نوشته می شود.
شماره ۲: به طور خودکار عدد ۱ زده شده که خود فرد اسپانسر است.
شماره ۳: در این قسمت عدد ۱ برای همسر فرد اسپانسر نوشته می شود.
شماره ۴: در این بخش تعداد فرزندان ازدواج نکرده فرد اسپانسر که سن آنها زیر 21 سال باشد نوشته می شود.
شماره ۵: در این بخش تعداد افرادی که فرد اسپانسر آنها را به عنوان dependent در آخرین فرم های تسلیم مالیات سالیانه Federal income tax return به عنوان افراد تحت پوشش آورده است، نوشته می شود. (حتی این افراد میتوانند نسبتی با فرد اسپانسر نداشته باشند و فقط تحت حمایت وی باشند و فرد اسپانسر آنها را به عنوان dependent در فرم های مالیات ادعا کرده باشد.)
توجه: در شماره ۵ نباید افراد خانوار (مثل همسر و فرزندان) که یکبار در شماره های قبلی بحساب آمده، نوشته شود. توجه:
شماره ۶: در این بخش تعداد افرادی که در گذشته شما برای آنها اسپانسر شده اید نوشته می شود.(اگر این فرم I864 را قبلا برای شخص دیگری پر کرده اید.)
شماره ۷: این بخش نیازی به پر کردن ندارد. زیرا فقط مربوط به زمانی است که شما بخواهید از درآمد فرد دیگری که با شما زندگی می کند(مثل: پدر، مادر، برادر، خواهر یا فرزند بزرگسال) برای جمع زدن با درآمد خودتان در این فرم استفاده کنید.
شماره ۸: در این بخش تعداد کل نفرات که از شماره ۱ تا ۷ در مربع های مربوطه نوشته شده جمع زده شود.

Part ۶ : قسمت مربوط به اطلاعات شغلی و درآمد فرد اسپانسر
از شماره های ۱ تا ۴ هر کدام که در مورد شما صدق میکند را انتخاب کنید.
شماره ۵: در این کادر مبلغ کل درآمد سالیانه فرد اسپانسر در سال جاری نوشته می شود. این مبلغ مجموع درآمد های فرد اسپانسر به تنهایی است. ممکن است برای هر یک از منابع درآمد یک کپی از مدارک از شما خواسته شود.
شماره های ۶.a. تا ۹.c. نیازی به پر کردن ندارد. زیرا فقط زمانی باید پر شود که از درآمد یکی از اعضای خانوار در این فرم استفاده شود.
شماره ۱۰: همان مبلغ کل درآمد سالیانه است که در شماره ۵ همین قسمت وارد کردید. (البته اگر در شماره های ۶ تا ۹ هم مبلغی نوشته شد باید با شماره ۵ جمع بسته شود و بعد وارد کادر شماره ۱۰ گردد.)
شماره های 11 و 12 نیازی به علامت زدن ندارد. (فقط در صورتی لازم است که در شماره های ۶ تا ۹ مبالغی نوشته شده باشد.)
شماره 13: زمانی که فرد اسپانسر فرم مالیاتی (federal tax return) هر سه سال آخر خود را قبلاً تسلیم کرده باشد، ضربدر زده می شود. (ضمناً کپی آخرین فرم مالیاتی فرد اسپانسر همراه این فرم آی864 ارسال می شود)
شماره های 13 a و b و c مربوط به درآمد سالیانه سه سال اخیر است. این مبالغ مطابق آنچه که در فرم های مالیاتی هر سال نوشته شده در کادرهای مربوطه وارد می شود.
شماره 14: انتخاب این بخش اختیاری است. در صورتی که کپی فرم مالیاتی (federal tax return) دو سال ماقبل آخر هم همراه فرم آی 864 ارسال می شود، ضربدر زده می شود.

Part ۷ : این قسمت مربوط به دارایی های فرد اسپانسر می باشد.
البته این قسمت فقط زمانی نیاز به پر کردن دارد که درآمد سالیانه فرد اسپانسر کمتر از حد تعیین شده در فرم I864P باشد و فرد اسپانسر بخواهد در تکمیل درآمد خود از ارزش اموال و دارایی هایش استفاده کند. فرم I864P را هم به پیوست برای شما ارسال می کنم که در آن حداقل درآمد فرد اسپانسر (با توجه به تعداد افراد خانوار) جهت برآورده شدن شرط توانایی مالی کافی برای اسپانسر شدن آمده است.
بنابراین اگر درآمد سالیانه شما در سال جاری از حد تعیین شده بیشتر باشد، نیازی به پر کردن هیچ یک از بخش های Part ۷ نیست.

Part ۸ : این قسمت توسط فرد اسپانسر پر می شود.
در انتهای این قسمت در محل های مشخص شده، (البته بعد از پرینت گرفتن فرم تکمیل شده) فرد اسپانسر نام کامل خود را نوشته و امضاء و تاریخ می زند.

Part ۹ : این قسمت نیازی به پر کردن ندارد.

امیدوارم مثمر ثمر واقع شود.

دوستان عزیز سلام
با توجه به نزذیک شدن دوستان ۲۰۱۴ به ارائه مدارک اسپانسر و مطالبی که تعدادی از دوستان بویژه علیرضای عزیز در این خصوص بر روی این تاپیک گذاشتند من هم مرحله Financial Evidence از سایت travel.state.gov را به دقت مطالعه کردم و مطالب ذیل را برداشت کردم لطفا دوستان به خصوص دوستان پیشکسوت و با تجربه گروه اعلام نظر نمایند تا همه بتوانند این مرحله را به خوبی و بدون نقص پشت سر بگذارند:
۱- فرم I864 باید توسط petitioner (به عنوان sponsor ) و joint sponsor به صورت جداگانه تکمیل و امضا شود و به صورت اصل ارسال گردد ( مطمعن نیستم که ایا امضا فرم نیاز به تایید رسمی دارد یا خیر)
۲- ارائه IRS Tax Transcript از اخرین سال مالیاتی و اگر قابل ارائه نمی باشد یک کپی از IRS Federal Income Tax Return به همراه Form W-۲ از آخرین سال مالیاتی
۳- اگر درامد ذکر شده در فرم I864 و یا مدارک مالیاتی فوق ، زیر خط فقر (در جدول مربوطه) باشد باید Evidence of Income به شرح توضیح داده شده در سایت ارائه شود
۴- مدرک نشان دهنده وضعیت اقامتی در آمریکا
۵- چنانچه از ارائه دارایی ( ثروت ) خود جهت رسیدن به حداقل درامد قابل قبول استفاده می کنید باید مدارک مالکیت اموال و دارایی را ارائه نمایید
- مرحله اول فرم DS 261 ایجنت انتخاب می کنید و 120 دلار را می ریزید. فقط همین چیزی نیاز به پست کردن ندارد.
- مرحله دوم فرم آنلاین DS260 را بر می کنید و 325 دلار را می ریزید .
۲-فرمهای ضمانت مالی را دانلود و پرینت و پر کنید. هم patitioner و هم joint sponsor هر دو I-864 را پرکنند و فرم های مالیاتی و اثبات وضعیت اقامت (گرین کارت یا سیتی زن) را هردو و برخی مدارک دیگر که مختص جوینت اسپانسر است. دقت کنید کسری نباشد که نوبت شما عقب بیافتد. دستورالمعل هایی که بصورت PDF برایتان ارسال می شود را با دقت دنبال کنید.
Your case may be significantly delayed if you fail to submit all of your documents in one package.
در ضمن وقت را هدر ندهید و زودتر مدارک مربوطه را مهیا و کنترل کنید و بفرستید.

۳- فرم کلی است، با توجه به وضعیت خودتون پر کنید.

۴-کپی را بفرستید و اصل ترجمه و اصل مدرک را روز مصاحبه ببرید.
لطفا لینکهای داده شده را مطالعه کنید، جواب سوالات شما همه در آنها موجود است. کافیه توضیحات و جداول را بخوانید

دقيقاً چه چيزهايي را بايد آماده كنم؟
Your appointment is on __________________at _________.

Please bring the following documents:
o Naturalization certificate and/or U.S. passport
o Driver’s license or Georgia ID
o Social Security card
o Employment verification letter prepared on a company letterhead stating:
o current position
o nature of the job, company
o pay rate: annual income (salary) or hourly wage
o date you were hired

The letter should be signed in a blue pen and must be original - faxed copies are not acceptable.

o Recent Income Tax Return with W-۲ forms (۲۰۱۴)
o Recent bank statement or letter from your bank indicating the amount in your account

Beneficiary:
o Birth certificate(s) (with Original certified English translation)
o Marriage certificate (with original certified English translation)
o Original police clearance report
o Copy of relative’s valid, national passport
o Two passport style photographs with white background of your relative
o Employment and/or school information of relative for past ۱۰ years
o Your relative’s address since she/he turned 16 .
o His/her parents information and address where they live
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان