کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
سلام
بالاخره من هم تصمیمم رو گرفتم که پس از اخذ ویزا کدوم ایالت ، شهر بیام (سیاتل هست شاید)Shy
حالا دلیل سلیقه ای
1- امیر مهاجر که خدا بگم چکارش کنه
2-سیاتل آب و هوایی ابری و بارونی داره (پاییزی) که من عاشقشم البته این شاید باعث تشدید فشارهای غربت بشه.کلا تو زمستون سرد نیست و تو تابستون گرم نیست
3-مالیات ایالتی نداره یعنی Incom tax=0 هست
4-مالیات بر تمامی اجناس نداره (مخصوصا مواد خوراکی ) اینم بگم که بعضی ایالات sales tex=0 هست
5-بجای گربه میتونی آهو و گوزن ببینی
حال دلایل کاری و شخصیWink
1- امیر مهاجر ؛ خدا خیلی کار داره باهات (گمون نکنم که بتونی غار پیدا کنی شاید منو پیدا کردی)
2-توی سایتها که چک کردم در خصوص شغلم اگهی زیاد تر داشت حتی از دالاس بیشتر (البته شهرهایی بودن که از سیاتل هم بیشتر اگهی داشتند)
3- دانشگاهش که توی 500 دانشگاه رتبه 16 رو داشت و توی رشته من از بین 100 دانشگاه اول 26 امین بود
پس این طور به نظر به نظر میرسه توی رشته من سرمایه گذاری میشه
کارهایی که باید انجام بدمWink
1-پرداخت حدودی 400 دلار برای نعیین ارزش مدرک و شرکت در امتحان FE و پرداخت 100 برای شرکت در آن
2- باید امیر مهاجر رو ببینم Cool
معایبSad
1 - دلیل شماره 2 از دلایل سلیقه ای یعنی اب و هوا که باعث تشدید هوای غربت میشه
2- میزان جذب شدن در شغلهای اولیه برای شروع مشخص نیست
3- به نظر من از لاس وگاس گرونتر هست و کار استارت از لاس و گاس و دالاس کمتره
4-دانشگاه آن شرطی برای master degree گذاشته اون هم نمره معدل 3 از 4 در رشته من هست البته امتحان GRE هم باید بگذرونی و نیز حداقل نمره ای براش تعیین نکرده و به سایر شرکت کننده ها نگاه می کنن ( رقابتی هست)
5-امیر مهاجر و شاید نبینم (شاید هم ببینم که این بدترهBig Grin)
6- باید بیشتر تحقیق کنم مثلا مواد غذایی گرون هست
در پایان اگه جایی از تحقیقات من اشتباه بود خوشحال میشم که به من و به سایر خوانندگان اعلام کنید م نیز اگه چیز دیگه ای فهمیدم دوباره اعلام میکنم
شماره کیس:×××2013AS2/تاریخ مصاحبه: 13/*03/2 / محل مصاحبه:Yerevan/ کلیر 47 روزه/
باد با چراغ خاموش کاری ندارد ، اگر در سختی بسر میبری بدان که روشنی
پاسخ
بچه ها كي ميدونه سوشال سكيورتي ادرسش كجاست و براي تغيير ادرس گرين كارت كجا برم؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، daad ، mhb161 ، maria200 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-03-18 ساعت 05:43)مهتاب - 2251 نوشته:  بچه ها كي ميدونه سوشال سكيورتي ادرسش كجاست و براي تغيير ادرس گرين كارت كجا برم؟؟؟؟
سلام
برای پیدا کردن آدرس میتونید از سایت سوشیال سکیوریتی (Find an Office) اقدام کنید.
من خودم در بلویو به آدرس زیر رفته بودم:
505 106th Ave NE, Bellevue, WA
800-772-1213
کدوم شهر ساکن هستید؟
پاسخ
(2013-03-17 ساعت 23:01)safarikelay نوشته:  3- دانشگاهش که توی 500 دانشگاه رتبه 16 رو داشت و توی رشته من از بین 100 دانشگاه اول 26 امین بود ...
... در پایان اگه جایی از تحقیقات من اشتباه بود خوشحال میشم که به من و به سایر خوانندگان اعلام کنید م نیز اگه چیز دیگه ای فهمیدم دوباره اعلام میکنم
البته چند تا ranking معتبر هست که یکی از مهمترین هاش usnews هست که دیروز نگاه میکردم UW رتبش 46 بود در امریکا و 59 در دنیا که این دومی رو فکر کنم توی forbes دیدم (مطمئن نیستم) اما 16 جایی ندیدم. لطفا شما هم بگید کجا دیدید این رتبه رو. به هر حال UW قدیمیترین و یکی از خوب ها در غرب امریکاس.
به نظر من اگه گسی بخواد درس بخونه و تازه داره وارد us میشه و می خواد از in state استفاده کنه توی غرب California بهتره. خیلی گزینه ها بیشتره. اما هر کی شرایط و سلیقه خودشو داره.Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: safarikelay ، 30NAP30 ، Tomas ، خانه ، Soap McTavish ، daad ، soli asali ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
چند تا عکس دوست خوبمون گذاشته از سیاتل که خیلی عالین. فقط یه توضیح اینکه تنها 2 ماه از سال شما می تونین منتظر دیدن این صحنه ها باشین. یعنی 4شنبه 5شنبه دیگه مردم گوششون به اخباره که آیا weekend هوا آفتابی هست یا نه. همون آفتابشم با یه باد خنک همراهه که خیلی راضی کننده نیست (لااقل برای من). به هر حال توی این موضوعات سلیقه ها متفاوته و شاید بعضیا بپسندن.
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، roeentan ، امیر مهاجر ، 30NAP30 ، Tomas ، daad ، soli asali ، mhb161 ، maria2000 ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-03-18 ساعت 11:13)mehD نوشته:  
(2013-03-17 ساعت 23:01)safarikelay نوشته:  3- دانشگاهش که توی 500 دانشگاه رتبه 16 رو داشت و توی رشته من از بین 100 دانشگاه اول 26 امین بود ...
... در پایان اگه جایی از تحقیقات من اشتباه بود خوشحال میشم که به من و به سایر خوانندگان اعلام کنید م نیز اگه چیز دیگه ای فهمیدم دوباره اعلام میکنم
البته چند تا ranking معتبر هست که یکی از مهمترین هاش usnews هست که دیروز نگاه میکردم UW رتبش 46 بود در آمریکا و 59 در دنیا که این دومی رو فکر کنم توی forbes دیدم (مطمئن نیستم) اما 16 جایی ندیدم. لطفا شما هم بگید کجا دیدید این رتبه رو. به هر حال UW قدیمیترین و یکی از خوب ها در غرب آمریکاس.
به نظر من اگه گسی بخواد درس بخونه و تازه داره وارد us میشه و می خواد از in state استفاده کنه توی غرب California بهتره. خیلی گزینه ها بیشتره. اما هر کی شرایط و سلیقه خودشو داره.Smile
http://en.wikipedia.org/wiki/University_...n#Rankings
که در سایت فوق اعداد همانند اعداد اعلامی من هستند و نیز در سایت
http://www.washington.edu/news/2013/03/1...y-us-news/
که اختلاف ناچیزی با سایت ویکی پدیا مشاهد میشه مثلا در Engineering در یکی 26 و در دیگری 25 هست
حالا بگذریم هرچی باشه از ا ی ر ا ن بهتره
اقا مهدی یکی از دلایل من برای انتخاب شهر ادامه تحصیل هست . به فرض من تونستم در سیاتل به مدت یک سال و یک روز دوام بیارم تا in state بشمار بیام آیا شرایط من برای ادامه تحصیل از سایر کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند بهتر میشه مثلا اون شرط معدل رو کمرنگ میشه کرد
نیز شرایط برای پیدا کردن شغل ابتدایی برای شروع چه جور هست ایا به راحتی میشه همچین شغلی پبدا کرد (مثل لاس و گاس در هتلها ) یا هر شغل دیگه برای بقا
پاسخ
(2013-03-17 ساعت 23:01)safarikelay نوشته:  سلام
بالاخره من هم تصمیمم رو گرفتم که پس از اخذ ویزا کدوم ایالت ، شهر بیام (سیاتل هست شاید)Shy
حالا دلیل سلیقه ای
2-سیاتل آب و هوایی ابری و بارونی داره (پاییزی) که من عاشقشم البته این شاید باعث تشدید فشارهای غربت بشه.کلا تو زمستون سرد نیست و تو تابستون گرم نیست
4-مالیات بر تمامی اجناس نداره (مخصوصا مواد خوراکی ) اینم بگم که بعضی ایالات sales tex=0 هست
این بند را هم به سلایق شخصی اضافه کن:
6- هر وقت هوس کله پاچه با نون داغ سنگگ یا حلیم بوقلمون و آش رشته و ........ کردم میتونم با یک ساعت راننگی صبحانه را تو کانادا شهر ونکوور بزنم تو رگ ؛ بعید هم نیست با رفت و آمدهای مدام به ونکوور محو تمدن و زیبایی ها و موقعیتهای خوب اونجا در زمینه شغلی و کاری شده و قید سیاتل را بزنم!
پاسخ
(2013-03-18 ساعت 17:15)tabim4 نوشته:  
حالا دلیل سلیقه ای
6- هر وقت هوس کله پاچه با نون داغ سنگگ یا حلیم بوقلمون و آش رشته و ........ کردم میتونم با یک ساعت راننگی صبحانه را تو کانادا شهر ونکوور بزنم تو رگ ؛ بعید هم نیست با رفت و آمدهای مدام به ونکوور محو تمدن و زیبایی ها و موقعیتهای خوب اونجا در زمینه شغلی و کاری شده و قید سیاتل را بزنم!

شما تو سیاتل هستی؟
من می خاستم در مورد کاری برای شروع سوال بپرسم چون مهمترین مقوله برای یک فرد مهاجر هست
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Tomas ، daad ، soli asali ، mhb161 ، maria2000 ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept
(2013-03-18 ساعت 10:12)apoornaki نوشته:  
(2013-03-18 ساعت 05:43)مهتاب - 2251 نوشته:  بچه ها كي ميدونه سوشال سكيورتي ادرسش كجاست و براي تغيير ادرس گرين كارت كجا برم؟؟؟؟
سلام
برای پیدا کردن آدرس میتونید از سایت سوشیال سکیوریتی (Find an Office) اقدام کنید.
800-772-1213
کدوم شهر ساکن هستید؟
مرسي از جوابتون
ما mill creek هستيم شمال كركلند
يعني هر ناحيه جايي مخصوص به خودشو داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، mrr777 ، safarikelay ، امیر مهاجر ، Tomas ، daad ، soli asali ، mhb161 ، H Pier ، maria2000
(2013-03-18 ساعت 18:08)مهتاب - 2251 نوشته:  
سلام
800-772-1213
کدوم شهر ساکن هستید؟
مرسي از جوابتون
سلام
فکر کنم نزدیکترین دفتر سوشیال به "میل کریک" در شهر "لینوود" با آدرس زیر هستش.
SOCIAL SECURITY SUITE 207 18905 33RD AVE W LYNNWOOD, WA 98036
جهت اصلاع از ساعت باز بودن و روزهای تعطیلی دفتر به این سایت سر بزنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، مهتاب - 2251 ، امیر مهاجر ، mrr777 ، Tomas ، daad ، soli asali ، mhb161 ، H Pier ، maria2000
پیدا کردن خانه اجاره ای
دوستان با مراجعه به سایت http://www.seattlerentals.com می تونید خونه مورد نظرتون رو تو سیاتل پبدا کنید. من خونه های خیلی خوب با قیمت های خیلی مناسبی ($700 تا 900$) توش دیدم.
اگر می خواید مختصری هم از محله های سیاتل بدونید و اینکه توی کدوم محله در حال جستجو هستین:

محله های سیاتل Seattle Neighborhoods

[عکس: mn5ce6n0c6b2f4pn0ne.jpg]
همانطور که در تصویر سمت چپ مشخص است شهر سیاتل متشکل از 5 بخش عمده می باشد:
1- سیاتل شمالی North Seattle
2- مرکز شهر Downtown
3- سیاتل مرکزی Central Seattle
4- سیاتل غربی West Seattle
5- سیاتل جنوب شرقی Southeast Seattle
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2013-03-18 ساعت 22:37)apoornaki نوشته:  
سلام
800-772-1213
کدوم شهر ساکن هستید؟
مرسي از جوابتون
سلام
فکر کنم نزدیکترین دفتر سوشیال به "میل کریک" در شهر "لینوود" با آدرس زیر هستش.
SOCIAL SECURITY SUITE 207 18905 33RD AVE W LYNNWOOD, WA 98036
جهت اصلاع از ساعت باز بودن و روزهای تعطیلی دفتر به این سایت سر بزنید.
خيلي خيلي مننون از لطفتون
اتفاقا هتل ما تو لين وود بود و اگه ميدونستم حتما ميرفتم سر ميزدم
ببخشيد شما جايي كلاس زبان هم سراغ دارين؟؟؟؟ ممنون ميشم از لطفتون

(2013-03-18 ساعت 21:39)safarikelay نوشته:  
سلام
800-772-1213
کدوم شهر ساکن هستید؟
مرسي از جوابتون

تبریک تبریک تبریک تبریک و .....
از اب و هوای اونجا و چیزی هایی که کشف کردی بگو
مرسيي مرسييي مرسيييي Wink
اب و هواش مخلوطه Smile)) يه دقيقه افتابه يه دقيقا ابره و بعددش بارون
با اينكه هنوز زمستونه ولي چندروز افتابي بود براي من هنوز كسل كننده نشده
همه جا سبزه نميدونم بهار شه چي ميشهSmile))
ولي تو افتابم باز باد خنكي مياد
خود مردم اينجا رو من با كاپشن نديدم Smile همه با تي شرت و ... هستن و به نظرشون فكر نكنم سرد باشه
پاسخ
بل وو Bellevue

[عکس: da394b455f2ab2a83f1b72925a259399.jpg]

بل وو که در زبان فرانسه به معنی منظره زیبا می باشد، شهریست در همسایگی سیاتل، واقع در غرب منطقه King County واشنگتن با جمعیت 122363 نفر. پیش از رکود اقتصادی سال 2008، مرکز شهر بل وو با پروژه های بلند مرتبه متعددی که در حال ساخت داشت به سرعت در حال تغییر بود. در حال حاضر بل وو با داشتن 35000 کارمند و 5000 ساکن دومین مرکز شهر بزرگ ایالت واشنگتن محسوب می گردد. از نظر درآمد سرانه، در میان 522 جامعه موجود در ایالت واشنگتن، بل وو در رتبه ششم ثروتمند ترین ها قرار دارد. در سال 2008 در لیست بهترین مکان ها برای زندگی و راه اندازی کسب و کار CNNMoney، بل وو در رتبه نخست جای گرفت. اخیراً نیز در رنکینگ بهترین مکان برای زندگی در آمریکا، در رتبه چهارم قرار گرفت.

تاسیس بل وو در سال 1869 توسط William Meydenbauer پایه گذاری و در سال 1953 رسماً ثبت گردید. پیش از افتتاح پل معلق دریاچه واشنگتن در سال 1940، بل وو منطقه ای روستایی با توسعه کم بود. هر چند کوچک بود اما توسعه دهندگان بر تغییر آن اصرار می ورزیدند و در دهه 1920 James S. Ditty پیش بینی کرد که این منطقه روزی به شهری با 200000 نفر جمعیت تبدیل خواهد شد. در همین راستا به پیش بینی طرح هایی که شامل فرودگاه ، زمین های گلف و پل هایی بر روی دریاچه واشنگتن بود پرداخت که این طرح ها و مناظر در سال 1928 به چاپ رسید. با افتتاح پل Murrow Memorial و پیشرفت دسترسی به سیاتل این منطقه نیز به تدریج رشد کرد. به دنبال افتتاح دومین پل یعنی پل معلق Evergreen Point بر دریاچه واشنگتن رشد شهر سرعت گرفت. با ساخته شدن ساختمان های بلند در مرکز شهر و داشتن اقتصادی رو به رشد، بل وو تبدیل به یکی از بزرگترین شهرهای ایالت گردید. بازتابی از رشد بل وو در طی سال ها را می توان در میدان بل وو (Bellevue Square) که هم اکنون یکی از بزرگترین مراکز خرید منطقه است مشاهده نمود. بعد از بازگشایی در سال 1946، این میدان در دهه 1980 تحت توسعه قابل توجهی قرار گرفت. بعدها گسترش میدان بل وو در طول Bellevue Way که The lodge نامیده می شود و همچنین برج جدید One Lincoln وعده ای بود بر تقویت نقش بل وو به عنوان بزرگترین مرکز خرید در شرق سیاتل. چشم انداز طولانی مدت این شهر اجرای طرح ها و پروژه های بزرگ به منظور توسعه مجدد این شهر می باشد که هم اکنون بعضی از آن ها نیز در حال اجراست که از آن دست می توان به توسعه خط آهن Link Light و توسعه قسمت شمالی در مجاورت شهر Redmond و هم چنین توسعه زیر ساخت ها و همچنین توسعه ساخت و ساز های خصوصی در تلاش برای نوسازی شهر در حد کلان می باشد.
بل وو قطب دو قدرت اصلی حمل ونقل قسمت شرقی یعنی متروی King County و سیستم حمل ونقل منطقه ای Sound Transit می باشد. اتوبوس های محلی به سمت کرکلند، ردموند، ایساکواه، رنتون، و ناحیه دانشگاه (University District) سرویس می دهند. اتوبوس های منطقه ای نیز به Bothell, Lynnwood, Everret, Seattle, Renton, Kent, Auburn سرویس می دهند. خط آهن East Link برای حرکت از سیاتل از مسیر Merccer Island و قبل از خاتمه در ردموند از بل وو طراحی شده است.
بل وو خانه Bellvue College (BC) و City University می باشد. رنکینگ سال 2010 نشریه Newsweek آمریکا، 5 تا از دبیرستان های بل وو را در لیست 100 دبیرستان عمومی برتر ایالات متحده قرار داد.
با مجاورت نزدیکی که این شهر با شهر Redmond خانه مایکروسافت و Nintendo دارد و اتوبان های مستقیم بین این شهر و سیاتل، بل وو هم اکنون خانه ای برای فرماندهی کسب و کارهای بزرگ و کوچک است ک بیشتر آن ها کمپانی های فن آوری هستند که در دهه 1990 شروع به فعالیت نمودند. متوسط درآمد سالیانه آقایان در این شهر 56985 دلار و خانم ها 33250 دلار در سال می باشد. سرانه درآمد بل وو 66.4 % بیشتر از سرانه درآمد در واشنگتن و 78.2% بیشتر از آمریکاست. خط فقر 48.5% پایین تر از واشنگتن و 54% پایین تر از آمریکاست.نرخ بیکاری در این شهر در سال 2012 7.8 درصد بوده است. متوسط هزینه 22.3% بالاتر از واشنگتن و 23.8 % بالاتر از آمریکاست. متوسط اجاره خانه ماهیانه 1242 دلار و متوسط قیمت خانه 556500 دلار است. سطح تحصیلات نیز 11% بالا تر از ایالت واشنگتن است.
متوسط دمای هوا در گرمترین ماه سال، جولای 24 درجه و در سردترین ماه سال، 2 درجه می باشد. بیشترین میزان ریزش باران 7.4 اینچ است که در ماه نوامبر اتفاق می افتد.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2013-03-18 ساعت 11:46)safarikelay نوشته:  حالا بگذریم هرچی باشه از ا ی ر ا ن بهتره
اقا مهدی یکی از دلایل من برای انتخاب شهر ادامه تحصیل هست . به فرض من تونستم در سیاتل به مدت یک سال و یک روز دوام بیارم تا in state بشمار بیام آیا شرایط من برای ادامه تحصیل از سایر کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند بهتر میشه مثلا اون شرط معدل رو کمرنگ میشه کرد
نیز شرایط برای پیدا کردن شغل ابتدایی برای شروع چه جور هست ایا به راحتی میشه همچین شغلی پبدا کرد (مثل لاس و گاس در هتلها ) یا هر شغل دیگه برای بقا
ranking ها کم نیستند و هر کدوم هم در نوع خودشون معتبر. 16 یا 26 یا 46 اینها رتبه های بسیار عالیند. بی شک. البته اینجور که متوجه شدم اختلافاتی بین اعتبار main campus و 2 تای دیگه هست. میدونید که 3 تا شعبس که اصلی در udistrict و 2 تای دیگه bothel و Tacoma هستن.
یه توضیح بدم که من هم دنبال کالج میگردم و هنوز مراحل ابتدایی هستم. من هرچی بدونم میگم و ممکنه غلط باشه. اما من هیچ جا ندیدم که برای in state ها تخفیفی از لحاظ علمی قائل شده باشن.
من هیچ وقت دنبال کار نگشتم اما اگر منظورتون شبیه کار در هتله فکر کنم پیدا میشه.
بازم تو پرانتز به نظرم California برای تحصیل خیلی بهتره.
پاسخ
(2013-03-18 ساعت 17:44)safarikelay نوشته:  
(2013-03-18 ساعت 17:15)tabim4 نوشته:  
حالا دلیل سلیقه ای

شما تو سیاتل هستی؟
من می خاستم در مورد کاری برای شروع سوال بپرسم چون مهمترین مقوله برای یک فرد مهاجر هست
نه دوست عزیز شرمنده من هم اطلاعاتم در حد شماست در زمینه کاریابی هم فقط اینو میدونم تحصیلات و تخصص و مدرک دانشگاهی فقط زمانی بدرد شما خواهد خورد که کار عملی بلد باشید برای کارفرما فقط مهارت و تسلط قوی شما در انجام کار اهمیت دارد نه اینکه مدرک و تجربه چندین ساله یا مقام و منصب در ایران یا مدرک فوق لیسانس یا امثالهم اگر تخصص شما کامپیوتر است باید عملاً ثابت کنید بهتر از هندی ها و پاکستانی ها یا مالزیایی ها می توانید بدرد شرکت اونها بخورید. متاسفانه اونقدر مهاجر از کشورهای چین ، کره ، هند ، مالزی ، پاکستان و........ با یه عالمه مدارک معتبر در زمینه نرم افزار و کامپیوتر ریختند اونجا که روزبروز بطور جدی عرصه برای امثال من و شما تنگ می شود.
در مورد علت انتخاب سیاتل خدمتتون عرض کنم بدلیل هم مرز بودن سیاتل با یکی از 10 شهر رویایی جهان یعنی ونکوور من ترجیح میدم بصورت دوزیستی یعنی اقامت همزمان دو کشور در آنجا بمانم تا اگر یه روزی نتونم از پس مشکلات کردیت - مالیات - شهریه سنگین تحصیلات دانشگاهی خودم یا بچه هام - هزینه های کمر شکن پزشکی و دندانپزشکی و ...............در آنجا بر بیام بجای اینکه با افتضاح برگشت به ایران مواجه شوم پا مو بذارم کانادا و به هر قیمتی که شده در یکی از دو شهر ونکوور یا کالگاری ماندگار شوم.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان