کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
گل نهال جون شما چيزايي كه واجبه بياري كيسه فريزره كه اينجا خيلي گرونه يعني مثلا ٣ يا ٤ دلار براي ٢٠ تا كيسه
سبزي خشكه كه خيلي گرونه اينجا
و ابكش پلاستيكي براي ابكش كردن برنج !!! چون همه ابكش هاي اينجا سوراخ هاش بزرگه
قابلمه خيلي گرونه خوبش اما بگم بهت من قابلمه هامو از ايران اوردم و كلي پول بارشو دادم ولي در اخر رفتم اينجا يه سرويس خريدم! براي همين اگه خيلي نو هست بيار وگرنه با بول بارش ميتوني بري يه سرويس عالي بخري
ظرف و ظروف غذا هم هست ارزش اوردن نداره
پتو مارك كلوين تو كاسكو هست ١٧ دلار و پتو رو تختي هم از ٢٥ دلار هست
بالش از دونه اي ٥ هست تا بالاااا دونه اي ١٧٠!!!
زعفرون خييلي گرونه بيار
ولي بقيه چيزها هست و به وفورررر
كشك و چايي تو سوپر ماركت اسكويي تو بلويو هست قيمتشم با ايران اونقدر فرق نداره همه ماركهاي چايي هم هست
تو ونكوور كانادا كه ديگه اصلا وقتي ميري محله ايروني ها اينگار تو تهراني همههه چي هست
هر كس چيزي ميخواد كه تو امريكا نيست بگه من كه ميرم ونكور براش بخرم
برنج هم اينجا هست البته ايراني كه نه ولي هندي خوب كه بو نده ميشه از ونكوور خريد كه خيلي بهتر از برنجهاي اينجاست
ادويه هم اگه استفاده دارين بيارين خوبه نيارين هم همه چي هست اينجا
كلا من فكر ميكنم فقط در حد مجاز بار بيارين و بيشترش نميارزه !
Smile
پاسخ
(2013-11-20 ساعت 11:43)mehdi.aus نوشته:  سلام
دوستان کس هست که از شهر ونکور واشنگتون اطلاع داشته باشه طبیعتش ،مهاجراش ، آب و هواش ، هزینه هاش ، مهاجراش ایرانیا و غیره ممنون میشم چون من فقط دیدم همه جا سیاتلو به ونکور کانادا مقایسه کردن (ونکور بریتیش کلمبیا در کانادا) ولی ونکور ایالت واشنگتن چی میشه مقایسش با سیاتل من که تو عکساش از طبیعتش خیلی خوشم اومد خبر از ساختمانهای بلند و شلوع داون تاون سیاتل هم نبود حالا شاید من درست سرچ نکردم من یه جایه خوش آب و هوایه سرسبزو دوست دارم که ازدحام زیاد نداشته باشه
شما برو تو تاپيك اورگان و مامان سايه رو بيدا كن و براش پيام خصوصي بذار خيلي خوب ميتونه راهنماييت كنه
پاسخ
(2013-11-20 ساعت 10:35)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-11-19 ساعت 10:59)IN.USA@2013 نوشته:  داشتم آمار شهر سیاتل رو می دیدم بر خلاف انتظارم آمار جرم در این شهر نسبت به متوسط آمریکا بالاست :
The Seattle crime index is 45% higher than the Washington average and and the Washington crime index is 21% higher than the National average.
The Seattle violent crime rate is 100% higher than the Washington average and and the Washington violent crime rate is 23% lower than the National average.
The Seattle property crime rate is 40% higher than the Washington average and and the Washington property crime rate is 27% higher than the National average.
چرا به این صورته ؟ کسی تجربه ای خودش داره؟
آقا امنیت سیاتل چی شد پس؟ کسی نیست جواب بده!
اين نظر شخصي منه ، اينجا داغون ترين جاهاش از امن ترين جاهاي ايران خيلي خيلي امن تره ! خيلي خودتونو درگير اين حرفا نكنين ، اينجا اگه يه شيشه بشكنه جزو جرم ها ثبت ميشه حتما منظور كشت و كشتار و دزدي نيست .
من تو اين ٨ ماه فقط چند مورد بچه دزدي شنيدم نه چيز ديگه اونم تي وي اعلام كرد كه ما فهميديد Smile
پاسخ
(2013-11-20 ساعت 12:53)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-11-20 ساعت 10:35)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-11-19 ساعت 10:59)IN.USA@2013 نوشته:  داشتم آمار شهر سیاتل رو می دیدم بر خلاف انتظارم آمار جرم در این شهر نسبت به متوسط آمریکا بالاست :
The Seattle crime index is 45% higher than the Washington average and and the Washington crime index is 21% higher than the National average.
The Seattle violent crime rate is 100% higher than the Washington average and and the Washington violent crime rate is 23% lower than the National average.
The Seattle property crime rate is 40% higher than the Washington average and and the Washington property crime rate is 27% higher than the National average.
چرا به این صورته ؟ کسی تجربه ای خودش داره؟
آقا امنیت سیاتل چی شد پس؟ کسی نیست جواب بده!
اين نظر شخصي منه ، اينجا داغون ترين جاهاش از امن ترين جاهاي ايران خيلي خيلي امن تره ! خيلي خودتونو درگير اين حرفا نكنين ، اينجا اگه يه شيشه بشكنه جزو جرم ها ثبت ميشه حتما منظور كشت و كشتار و دزدي نيست .
من تو اين ٨ ماه فقط چند مورد بچه دزدي شنيدم نه چيز ديگه اونم تي وي اعلام كرد كه ما فهميديد Smile
عزیز جان من هیوستون بودم و واقعا بع قاطع می گم بعضی جاهاش از بعضی جاهای تهران خیلی نا امنتر هستش و دنبال یه جای بهترم
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، poem ، peyman1355 ، abshar_wf ، maria2000 ، philter ، مسافر تنها ، r.bazargan ، Iaccept
Big Grin 
(2011-07-09 ساعت 03:29)shahrzad_a نوشته:  سیاتل و شهرهای کوچک اطرافش طبیعت بسیار زیبایی دارن. فاصله شهرها کم و هم جنگل وهم دریاچه های متعدد رو می تونین با هم داشته باشین. لِوِل و سطح اجتماعی شهر کاملا متفاوت از شهرهای کالیفرنیا و حتی اورگان , ایالت همجوارش هست که البته University of Washington و Microsoft , Boeingبی تاثیر نیستند. آمار دقیق با سند و مدرک ندارم اما مردمش معتقدند دومین ایالت تحصیل کرده آمریکا هستند. شهر بسیار تمیز و آروم و مثل یه دهکده مجهز می مونه. با یه ساعت رانندگی به پورتلند می رسین . سبک و معماری دو شهر آنقدر شبیه هم هست که اگه چشماتون رو ببندن و ببرنتون اونجا و بعد چشماتونو باز کنند نمی فهمید سیاتل هستید یا پورتلند. اما اولین گروه جوان که از کنارتون رد بشن مشخص میشه کجایین. خوب من تو سیاتل به مراتب خالکوبیهای وحشتناک و بادی پیرسینگ تو تمام صورت و رنگ موهای عجیب و غریب کمتر دیدم تا پورتلند. (کالیفرنیا که دیگه خدا نصیب نکنه! ) سیاه پوست و مکزیکی کمتر به نسبت کالیفرنیا داره اما چشم بادومی ها هم بیشترند.ایرانی های زیادی هم اونجا زندگی می کنن و شاید اغلب از اقلیت های مذهبی ایران باشند ( ظاهرا پایگاهی دارند ) تابستان گرم و بسیار زیبایی داره( ایرانی ها می گن به عشق 2 ماه تابستان اونجا زندگی می کنن) زمستان سرد تر از ایران نداره( البته 2-3 ساله همه دنیا ریخته به هم) اما یه برف سبک به تعطیلی مدارس و ادارات منجر میشه چون شیب خیابانها زیاده و همه می ترسن رانندگی کنن. بارونش عین اسپری کردن آب می مونه و اگه چتر دست بگیرین همه می فهمن توریستین! Rolleyes یه مثلی هم دارند که میگن" آب و هوای واشنگتن را دوست نداری؟ 5 دقیق صبر کن ! " ممکنه داغ ترین آفتاب و کولاک و برف رو تو نیم ساعت تجربه کنین.عوض گربه از حیاطشون آهو و گوزن رد میشه. خداییش آب و هوای بدی نداره اما ابر غلیظ همیشگی شانس افسردگی دوران مهاجرت را بالا می بره.( تاگفته نماند من در باره زمستان کالیفرنیا هم همین نظر رو دارم ) چیدمان خونه ها و ساختمان ها همه یه جور خاصی منفاوته .امنیت خوبی داره. موبایل من که با پست اومد حدود 8 ساعت دم در رو زمین بود و کسی برش نداشته بود و برای همه عادی بود و می گفتن ماله اونها نبوده که چرا بردارن ؟؟
دیگه جونم براتون بگه ... رانندگیشون خیلی قانونمند تره . امکان نداره عابر باشه و ماشین حرکت کنه.
خیابونها واقعا تمیزه. خونه هاشونم فکر کنم سالی 4-5 بار لازم هست گردگیری کنن. اما تارعنکبوت زیاده.
شاید به اندازه کالیفرنیا مهاجر پذیر نباشه. مثلا با ویزای توریستی اجازه نمی دن برای گواهینامه و ID اقدام کنین.
قیمت مسکن از کالیفرنیا پایین تره اما مواد غذایی گرونتر .فراوانی مواد ایرانی رو نداره و ممکنه حسرت یه چیزایی رو داشته باشین. مثلا نعنا تازه گیرشون نمیاد. از کالیفرنیا انار سوغات میبرن. میرن از ونکوور سنگک می خرن ... رستوران ایرانیش مایه حفظ آبروی ایرانی ها شده. کبابشو تو خود تهران نخوردم واللا .سیب واشنگتنی هم که معرف حضورتون هست!
خلاصه اگه تابستون فقط میاین گزینه خوبیه.خوش بگذره.Big Grin
من 10 روزه که اومدم اینحا البته شهر لینوود هستم 20 دقیقه راه تا سیاتل هستولی همه چی هست تم انار هم نعنا و هم نون سنگک خریدم.خیلی طبیعت قشنگی داره. فقط یه کمی سرده الان که اواخر آبانه 5 درجه هست و شنیدم که زیر صفر درجه نمیره.امیدوارم
کیس نامبر***8 /مصاجبه: نیمه دوم جونWink /سه نفز/ابوظبی/ مقصد:سیاتل/کلیرنس/
پاسخ
(2013-11-20 ساعت 21:12)feri efa نوشته:  
(2011-07-09 ساعت 03:29)shahrzad_a نوشته:  سیاتل و شهرهای کوچک اطرافش طبیعت بسیار زیبایی دارن. فاصله شهرها کم و هم جنگل وهم دریاچه های متعدد رو می تونین با هم داشته باشین. لِوِل و سطح اجتماعی شهر کاملا متفاوت از شهرهای کالیفرنیا و حتی اورگان , ایالت همجوارش هست که البته University of Washington و Microsoft , Boeingبی تاثیر نیستند. آمار دقیق با سند و مدرک ندارم اما مردمش معتقدند دومین ایالت تحصیل کرده آمریکا هستند. شهر بسیار تمیز و آروم و مثل یه دهکده مجهز می مونه. با یه ساعت رانندگی به پورتلند می رسین . سبک و معماری دو شهر آنقدر شبیه هم هست که اگه چشماتون رو ببندن و ببرنتون اونجا و بعد چشماتونو باز کنند نمی فهمید سیاتل هستید یا پورتلند. اما اولین گروه جوان که از کنارتون رد بشن مشخص میشه کجایین. خوب من تو سیاتل به مراتب خالکوبیهای وحشتناک و بادی پیرسینگ تو تمام صورت و رنگ موهای عجیب و غریب کمتر دیدم تا پورتلند. (کالیفرنیا که دیگه خدا نصیب نکنه! ) سیاه پوست و مکزیکی کمتر به نسبت کالیفرنیا داره اما چشم بادومی ها هم بیشترند.ایرانی های زیادی هم اونجا زندگی می کنن و شاید اغلب از اقلیت های مذهبی ایران باشند ( ظاهرا پایگاهی دارند ) تابستان گرم و بسیار زیبایی داره( ایرانی ها می گن به عشق 2 ماه تابستان اونجا زندگی می کنن) زمستان سرد تر از ایران نداره( البته 2-3 ساله همه دنیا ریخته به هم) اما یه برف سبک به تعطیلی مدارس و ادارات منجر میشه چون شیب خیابانها زیاده و همه می ترسن رانندگی کنن. بارونش عین اسپری کردن آب می مونه و اگه چتر دست بگیرین همه می فهمن توریستین! Rolleyes یه مثلی هم دارند که میگن" آب و هوای واشنگتن را دوست نداری؟ 5 دقیق صبر کن ! " ممکنه داغ ترین آفتاب و کولاک و برف رو تو نیم ساعت تجربه کنین.عوض گربه از حیاطشون آهو و گوزن رد میشه. خداییش آب و هوای بدی نداره اما ابر غلیظ همیشگی شانس افسردگی دوران مهاجرت را بالا می بره.( تاگفته نماند من در باره زمستان کالیفرنیا هم همین نظر رو دارم ) چیدمان خونه ها و ساختمان ها همه یه جور خاصی منفاوته .امنیت خوبی داره. موبایل من که با پست اومد حدود 8 ساعت دم در رو زمین بود و کسی برش نداشته بود و برای همه عادی بود و می گفتن ماله اونها نبوده که چرا بردارن ؟؟
دیگه جونم براتون بگه ... رانندگیشون خیلی قانونمند تره . امکان نداره عابر باشه و ماشین حرکت کنه.
خیابونها واقعا تمیزه. خونه هاشونم فکر کنم سالی 4-5 بار لازم هست گردگیری کنن. اما تارعنکبوت زیاده.
شاید به اندازه کالیفرنیا مهاجر پذیر نباشه. مثلا با ویزای توریستی اجازه نمی دن برای گواهینامه و ID اقدام کنین.
قیمت مسکن از کالیفرنیا پایین تره اما مواد غذایی گرونتر .فراوانی مواد ایرانی رو نداره و ممکنه حسرت یه چیزایی رو داشته باشین. مثلا نعنا تازه گیرشون نمیاد. از کالیفرنیا انار سوغات میبرن. میرن از ونکوور سنگک می خرن ... رستوران ایرانیش مایه حفظ آبروی ایرانی ها شده. کبابشو تو خود تهران نخوردم واللا .سیب واشنگتنی هم که معرف حضورتون هست!
من 10 روزه که اومدم اینحا البته شهر لینوود هستم 20 دقیقه راه تا سیاتل هستولی همه چی هست تم انار هم نعنا و هم نون سنگک خریدم.خیلی طبیعت قشنگی داره. فقط یه کمی سرده الان که اواخر آبانه 5 درجه هست و شنیدم که زیر صفر درجه نمیره.امیدوارم

سلام شرمنده متوجه نشدم اینها مشخصات سیاتل بورد یا پرتلندSadSad
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، مرآت74 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
مرسي از همه كه خيلي نكته هاتون به دردم خورد و همش را تهيه كردم و ميارم.
در مورد شير بيده ميخواستم ببينم كسي برده سياتل؟ به كار مياد؟ عكسي ازش داريد كه منم از اينجا تهيه كنم؟
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
پاسخ
مهتاب جان سلام
تاپیک اورگان رو پیدا نکردم چطوری پیداش کنم و همچنین مامان سایه رو جستجو زدم نیاورد
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mohamad92 ، r.bazargan
(2013-11-21 ساعت 19:17)mehdi.aus نوشته:  مهتاب جان سلام
تاپیک اورگان رو پیدا نکردم چطوری پیداش کنم و همچنین مامان سایه رو جستجو زدم نیاورد

http://www.mohajersara.com/thread-5911-p...#pid443479

(2013-11-21 ساعت 01:54)گل نهال نوشته:  مرسي از همه كه خيلي نكته هاتون به دردم خورد و همش را تهيه كردم و ميارم.
در مورد شير بيده ميخواستم ببينم كسي برده سياتل؟ به كار مياد؟ عكسي ازش داريد كه منم از اينجا تهيه كنم؟
من با خودم يكي اوردم ولي نخورد به اينجا ولي اينجا هست يا قيمت هاي متفاوت كه خوب يه كمي گرونه
پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال ، soli asali ، roeentan ، mhb161 ، hsevensky2013 ، mehdi.aus ، pari pariaaa ، maria2000 ، philter
به یاد قدیم ندیمای نه چندان دور هورررررررررررررررررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
سلام گرم خدمت دوستان گل مهاجرم
امیدوارم که اوضاع بر وفق مراد دوستان بوده باشه،بعد از مدتی که از شوک و استرس این ویزا که یک هفته آخر نصیبمون شد درآمدیم و خیلی هم متأثر و ناراحتمون کرد برای دوستانی که بازمودن؛ مجدد دوستان قدیمی رو که نوشته هاشون مثل همیشه باعث دلگرمی ما بوده رو میبینم باعث خوشحالی ما شدWink
مجدد سپاسگزارم از اینکه تاپیک رو فراهم کردید برای ارائه تجربیاتتون جهت دوستانی که قصد عزیمت به ایالت واشنگتن و شهر سیاتل رو دارند.
از مهتاب خانم و همسر عزیزشون و همچنین سایر عزیزانی که با کمک ، راهنمایی و حمایت هاشون باعث کم کردن فشار استرس،سفر و همچنین کاهش هزینه های اولیه اقامت میشند ، تشکر ویژه دارم و مطمئن باشند از اون کسی که از نیت و خلوص این اعمال آگاهی داره، جواب خیرخواهی هاشون رو خواهند گرفت. امیدوارم تمامی دوستانی که در این مسیر جدید قدم برداشتند، پاینده و موفق و همیشه سبز باشند و باقی بمانند.
مخلص تمامی شما حسام

ریخت و پاش معنوی کنید، با اخلاق و صفات خوب.
اگر کسی مشکلی دارد دست روی سرش بکشید.

مشکلش را برطرف کنید.

اگر ریخت و پاش کنید خدا زیاد می کند...

اخلاق خوب هم زیاد می شود.

سخاوت و رافت هم زیاد می شود.

هر چه داری ریزش کن. بعضی مثل پروانه،

غم های دیگران را از بین می برند.

"مرحوم دولابی"
پاسخ
(2013-11-20 ساعت 21:39)sadeghifa نوشته:  
(2013-11-20 ساعت 21:12)feri efa نوشته:  

سلام شرمنده متوجه نشدم اینها مشخصات سیاتل بورد یا پرتلندSadSad

راجبه سیاتل بود و مقایسش با پورتلند
پاسخ
سلام دوستان،

یکی از کاربران به نام sahels70 تازه اومده سیاتل و شدیدا به راهنمایی کسانی که سیاتل و دقیقتر Bellevue, WA زندگی م یکنند نیاز دارد. راهنمایی برای کارهای اولیه ای که یک مهاجر معمولا نیاز داره مثلا کجا بره برای ID و یا کلاس زبان و یا اینکه کجا کار بیشتر پیدا میشه و از این کارها. اگر کسی کمکش کنه ممنون میشم.
اگر کسی خواست به این خانم کمک کنه می تونه به خودشون یا به من پیغام خصوصی بده.
پاسخ
سلام دوستان من به خاطر شرایط اومدم سیاتل شهر bellevue لطفا دوستانی که این شهر هستند برام پیام بزارن ممنون می شم من به کمکتون نیاز دارم مرسی
پاسخ
سلام به روی ماه همتوووووووون
منم بالاخره یک شغل خیلی خوب و مرتبط با رشته ام توی یه شرکت خیلی بزرگ و معروف توی everettپیدا کردم تقریبا دو هفته هست که میرم سرکار خیلی خوبه خیلی چیزا تا حالا یاد گرفتم از وضعیتم خیلی راضیم (دوست دارم آمریکااااااا) یه اتاق هم نزدیک محل کارم با یه خونواده خیلی خوب کرایه کردم چون هنوز ماشین ندارم گواهینامه هم ندارم فاصله تا محل کارم 10 دقیقه پیاده هستش.
از فردا که thanks giving هست تا روز دوشنبه 4 روز تعطیلم آخ جوووووووون
راستی thanks giving به همتون تبریک میگم آخر هفته هم بهتون خوش بگذره
پاسخ
خانه شما سیاتل هستید؟
رشتتون چی بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، مرآت74 ، maria2000 ، mohamad92 ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان