کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
با وجود اینکه توی این سایت و این فروم و این پیج و این جمع شاید جای این حرفا نباشه و نفس وجودیش اصلا چیز دیگه ایه، ولی بعضی وقتا بالاخره یه جاهایی باید این حرفا زده بشه تا یه سری چیزا رو به یاد آدم بیاره.
متاسفانه بعضیا هستن که تا زمانی که به کمک احتیاج دارن بهتون زنگ می زنن، تماس می گیرن، خوبن، مهربونن گاهی وقتا مظلومن ولی بعد از این که کمکشون می کنی، را میفتن جا گیر پاگیر میشن دیگه مستقل میشن خیلی زود یادشون میره خیلی چیزارو، حتی بعضی مواقع باید خوش شانس باشی فقط یادشون بره، بعضی وقتا کارشون که را میفته بدهکارم میشین که اگه مثلا فلان کارو می کردین یا نمی کردین اگه فلان چیزو می گفتین یا نمی گفتین الان خیلی جلوتر بودن و الان کلی ضرر کردن. بعد پشت سرتون بد هم ممکنه بگن. بعضی وقتا هم انگار نه انگار که شما یه ذره کمک و راهنماییشون کرده باشی جوری رفتار می کنن که نگارخودشون همه مسائل رو از اول می دونستن و اصلا شمایی وجود نداشتی.
خیلی خوبه که آدم ها در زمان احتیاج یا روی پای خودشون وایسن یا اگر احساس کمک می کنن از کسی می خوان کمک بگیرن یا ازش کمک نگیرن یا وقتی کمک می گیرن دیگه بهش اعتماد کنن. نمی دونم ما ایرانیا شاید این قد تو دوز و کلک بزرگ شدیم یا دوز و کلک زدیم و خوردیم همیشه فکر می کنیم دارن بهمون دوز و کلک می زنن. حتی زمانی هم که یه نفر داره بهمون کمک می کنه فک می کنیم داره ازمون سوء استفاده می کنه.
چهار دفعه این جوری رفتار کنیم دیگه هیچ کس به هیچ کس کمک نمی کنه. حالا این که دوستان با تجربه تر تو این پیج بعضی وقتا کمتر میان می نویسن یا بعضی وقتا خودشونو درگیر نمی کنن واسه همینه که انگیزه ازشون گرفته شده.
هر کسی اگه 4 دفعه بیاد ثواب کنه کباب شه دیگه پیش خودش می گه سرت درد می کنه بزار خودش بره پیدا کنه راهشو. خیلی وقتا دلیلش این نیست که خیلی مشغله دارن دلیلش اینه که دیگه دل و دماغ ندارن خودشونو قاطی کنن ترجیح می دن مستمع آزاد باشن و از دور نظاره گر.
خوبه که اگه کسی واسمون یه قدم کوچیک بر می داره حتی یه تلفن یه راهنمایی کوچیک که بعضی وقتا می تونه مسیر زندگی آدم رو عوض کنه زود فراموش نکنیم و قدردان باشیم.
البته من سنم اون قدی نیست که بخوام نصیحت کنم اینا رو به خودم می گم.
مهتاب خانم ناراحت نباش، می گن :
معرفت در گرانیست به هر کس ندهند
پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند
معرفت جاه و مقام نیست که به هر کس بدهند
معرفت راه و مرامیست که به هر کس ندهند

داداش کوچیکتون احسان
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
مهتاب خانم

اول از همه سلام
بعدشم خواستم بگم:
سنگ بد گوهر اگر کاسه زرین بشکست
قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود

میدونم شما حکایت تو نیکی میکن و در دجله انداز هستید سلامتی شما و خانواده محترمتون رو از خداوند بزرگ خواهانم
انشا ... همیشه موفق باشید
پاسخ
(2013-11-14 ساعت 11:40)ehsansh نوشته:  با وجود اینکه توی این سایت و این فروم و این پیج و این جمع شاید جای این حرفا نباشه و نفس وجودیش اصلا چیز دیگه ایه، ولی بعضی وقتا بالاخره یه جاهایی باید این حرفا زده بشه تا یه سری چیزا رو به یاد آدم بیاره.
متاسفانه بعضیا هستن که تا زمانی که به کمک احتیاج دارن بهتون زنگ می زنن، تماس می گیرن، خوبن، مهربونن گاهی وقتا مظلومن ولی بعد از این که کمکشون می کنی، را میفتن جا گیر پاگیر میشن دیگه مستقل میشن خیلی زود یادشون میره خیلی چیزارو، حتی بعضی مواقع باید خوش شانس باشی فقط یادشون بره، بعضی وقتا کارشون که را میفته بدهکارم میشین که اگه مثلا فلان کارو می کردین یا نمی کردین اگه فلان چیزو می گفتین یا نمی گفتین الان خیلی جلوتر بودن و الان کلی ضرر کردن. بعد پشت سرتون بد هم ممکنه بگن. بعضی وقتا هم انگار نه انگار که شما یه ذره کمک و راهنماییشون کرده باشی جوری رفتار می کنن که نگارخودشون همه مسائل رو از اول می دونستن و اصلا شمایی وجود نداشتی.
خیلی خوبه که آدم ها در زمان احتیاج یا روی پای خودشون وایسن یا اگر احساس کمک می کنن از کسی می خوان کمک بگیرن یا ازش کمک نگیرن یا وقتی کمک می گیرن دیگه بهش اعتماد کنن. نمی دونم ما ایرانیا شاید این قد تو دوز و کلک بزرگ شدیم یا دوز و کلک زدیم و خوردیم همیشه فکر می کنیم دارن بهمون دوز و کلک می زنن. حتی زمانی هم که یه نفر داره بهمون کمک می کنه فک می کنیم داره ازمون سوء استفاده می کنه.
چهار دفعه این جوری رفتار کنیم دیگه هیچ کس به هیچ کس کمک نمی کنه. حالا این که دوستان با تجربه تر تو این پیج بعضی وقتا کمتر میان می نویسن یا بعضی وقتا خودشونو درگیر نمی کنن واسه همینه که انگیزه ازشون گرفته شده.
هر کسی اگه 4 دفعه بیاد ثواب کنه کباب شه دیگه پیش خودش می گه سرت درد می کنه بزار خودش بره پیدا کنه راهشو. خیلی وقتا دلیلش این نیست که خیلی مشغله دارن دلیلش اینه که دیگه دل و دماغ ندارن خودشونو قاطی کنن ترجیح می دن مستمع آزاد باشن و از دور نظاره گر.
خوبه که اگه کسی واسمون یه قدم کوچیک بر می داره حتی یه تلفن یه راهنمایی کوچیک که بعضی وقتا می تونه مسیر زندگی آدم رو عوض کنه زود فراموش نکنیم و قدردان باشیم.
البته من سنم اون قدی نیست که بخوام نصیحت کنم اینا رو به خودم می گم.
مهتاب خانم ناراحت نباش، می گن :
معرفت در گرانیست به هر کس ندهند
پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند
معرفت جاه و مقام نیست که به هر کس بدهند
معرفت راه و مرامیست که به هر کس ندهند

داداش کوچیکتون احسان
آقا من ممنونم از کمکی که برا پرداخت ۱۶۵دلار کردید.Wink
2013AS1xXXخودم/مصاحبه آنکارا/تاریخ مصاحبه20فوریه/برگه صورتی/ کلیر6augبعداز167روز./زندگی در سیاتل.بلویوSmile.
می ۲۰۱۵ موو از سیاتل????????⛈ به وگاس☉☀??☉???⭐ ??????????????????????????????☉☀
پاسخ
دوستان سياتلي، ما يه مقدار سبزي خشك و ادويه و بشقاب و قاشق و .. به اندازه ٢ نفر برداشتيم. ديروز يكي از دوستام ميگفت لحاف و تشك هم خيلي گرونه و از اين لحاف هاي لايكوي سبك هم بيار.
راستي اگه پلوپز و سشوار و اپيلدي و ... بياريم با برق اونجا كه مشكلي نداره با تبديل ١١٠؟
بنظر شما چي اونجا خيلي گرونه و با خودم از ايران بيارم هم خوراكي و هم اسباب منزل؟
ممنون از راهنماييهاتون
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
پاسخ
سرویس تفلون خوب گرونه.اگر سرویس تفلون نو دارید با خودتون ببرید
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2013-11-16 ساعت 17:55)گل نهال نوشته:  دوستان سياتلي، ما يه مقدار سبزي خشك و ادويه و بشقاب و قاشق و .. به اندازه ٢ نفر برداشتيم. ديروز يكي از دوستام ميگفت لحاف و تشك هم خيلي گرونه و از اين لحاف هاي لايكوي سبك هم بيار.
راستي اگه پلوپز و سشوار و اپيلدي و ... بياريم با برق اونجا كه مشكلي نداره با تبديل ١١٠؟
بنظر شما چي اونجا خيلي گرونه و با خودم از ايران بيارم هم خوراكي و هم اسباب منزل؟
ممنون از راهنماييهاتون

گل نهال جون اینجا تو wallmart وikea پتو و تشک البته مسافرتی از حدود 20-25 شروع میشه به بالا که البته مسلما اونی با این قیمت اولیه هست چیز فوق العاده ای نیست. من توصیم این هست که اگر جا دارید با خودتوت حد اقل یک یا دو پتو مسافرتی و ملافه البته ملحفه Smileبیارید .
در مورد وسایل برقی، روی این وسایل برچسب داره که نوشته 110 هم میتونید استفاده کنید یا خیر. اگر نداشت خیلی یه آوردنشون فکر نکن.تبدیل اینجا من نمیدونم بتونید بخرید اما ارزش آوردن از ایران رو به علت وزن زیاد اصلا نداره! سشوار حدود 20 - پلو پز حدود 40 !Smile
پاسخ
(2013-11-16 ساعت 17:55)گل نهال نوشته:  دوستان سياتلي، ما يه مقدار سبزي خشك و ادويه و بشقاب و قاشق و .. به اندازه ٢ نفر برداشتيم. ديروز يكي از دوستام ميگفت لحاف و تشك هم خيلي گرونه و از اين لحاف هاي لايكوي سبك هم بيار.
ممنون از راهنماييهاتون

فقط به فکر یه چیزی برای زیر باشید.
لحاف و پتو و بالش خوب اینجا ارزونه. قیمت زیادی نداره.
خوشخواب با باکس زیرش از ۳۰۰ شروع میشه (جنس بد و بی دوام) تا ۱۰۰۰ دلار.
البته اگر باکس رو هم نخرید باید تختخواب بگیرید که گرون تر هم در میاد.

من این سرویس تفلن رو خریدم ۲۰۰ دلار. یه مدت هم ۴۰ دلار تخفیف خورده بود.

[عکس: 500-690252-847__1.jpg]
پاسخ
(2013-11-17 ساعت 13:16)kɪŋ نوشته:  فقط به فکر یه چیزی برای زیر باشید.
لحاف و پتو و بالش خوب اینجا ارزونه. قیمت زیادی نداره.
خوشخواب با باکس زیرش از ۳۰۰ شروع میشه (جنس بد و بی دوام) تا ۱۰۰۰ دلار.
البته اگر باکس رو هم نخرید باید تختخواب بگیرید که گرون تر هم در میاد.

من این سرویس تفلن رو خریدم ۲۰۰ دلار. یه مدت هم ۴۰ دلار تخفیف خورده بود.

[عکس: 500-690252-847__1.jpg]
ما اينجا داريم به زور سرويسهاي قابلمه مون را خونه اينو اون ميذاريم، پس بهتره دو سه تا از قابلمه لاو سونگ بيارم كه اونجا پياده نشيم
مرسي كه گفتيد، پس به همون پتو مسافرتي بسنده ميكنيم و همراه با تشك تخت، لحاف و ... هم ميگيريم
ممنون از اطلاعاتي كه ميديد تا قبل اومدن ، هرچي لازمه بياريم
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
پاسخ
داشتم آمار شهر سیاتل رو می دیدم بر خلاف انتظارم آمار جرم در این شهر نسبت به متوسط آمریکا بالاست :
The Seattle crime index is 45% higher than the Washington average and and the Washington crime index is 21% higher than the National average.
The Seattle violent crime rate is 100% higher than the Washington average and and the Washington violent crime rate is 23% lower than the National average.
The Seattle property crime rate is 40% higher than the Washington average and and the Washington property crime rate is 27% higher than the National average.
چرا به این صورته ؟ کسی تجربه ای خودش داره؟
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، soli asali ، efah ، قصه گو ، abshar_wf ، mohamad92 ، r.bazargan ، Iaccept
سلام دوستان عازم ویا مقیم سیاتل من علی 57 ساله در تاریخ 17 آذر عازم سیاتل هستم مایلم بدنبال همسفر ویا همخانه در تهیه مسکن مشارکت کنم در صورت تمایل پیغام خصوصی بگذارید میشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، efah ، vahid.vp ، soli asali ، mohamad92 ، r.bazargan ، Iaccept
**این پست مخصوص مهتاب جون عزیز**
سلام به دوستان مهاجرسرا
بعد دو سه ماه که دوباره به مهاجرسرا سر زدم وقتی نوشته مهتاب جون رو چند صفحه قبل خوندم نتونستم این پیغامو اینجا نگذارم.
لطفی که مهتاب جون و همسرشون در حق من انجام دادن رو هیچ وقت نمیتونم جبران کنم!
من اولین مهمون مهتاب جون و همسر محترمشون بودم،راستش وقتی که قرار بود تنها بیام آمریکا خیلی نگران بودم و از طریق مهاجرسرا با مهتاب جون آشنا شدم وباهشون مکاتبه کردم.اینقدر مهربون بود که بدون هیج تردیدی قبول کرد که آدرسشون رو تو فرودگاه بدم و 10 روزی هم خونشون مهمون که چه عرض کنم مزاحمشون شدم. فرودگاه دنبالم اومدن و روزهای بعدش هم من همسرشون بهم کمک کردن تا سوشال سکیوریتی کارت و حساب بانکی باز کنم و همه این کار ها رو بی هیچ چشم داشتی برام انجام دادن. و یه بار دیگه میگم حتی یه قرون ازم نگرفتن!خدایی درحقم خواهری کرد.
اینقدر برام عزیز هستن که وقتی این نوشته مهتاب جون رو دیدم، بی انصافی بود اگه تجربه خودمو نمیگذاشتم.
شرمنده اگه هنوز سفرنامه خودمو نتوشتم.ایشالا حتما انجامش میدم.
خیلی خیلی ممنون!
شماره کیس : 2013AS0005xxx
کنسولگری: ANK
مصاحبه : april
پاسخ
ممنون از راهنماييهاتون

گل نهال جونم
من سیاتل نبودم، ولی تجربمو از چند ماهی که تو تگزاس بودم بهت میگم.
هرچیزی که رنگ و بوی ایرانی داره ، آنجا گرونه . زرشک، زعفران، کشک ( که اصلا ندیدم)، چای خوب (دو بسته نیم کیلویی با خودت ببر)، هل، برگه زردآلو و لواشک، خرما (بدون هسته ببر) که خیلی آنجا گرون بود، یک بطری کوچک گلاب (من از فروشگاه عربها یک شیشه گلاب خریدم ولی طعم غیرطبیعی و تلخی داشت)، رب انار ، مغز گردو، سبزیجات از هر نوعش ببر ( آنجا فقط جعفری، گشنیز، اسفناج و پیازچه بود و گران هم بود)، پسته ، شیرینی جات ایرانی مثل سوهان، گز، پولکی و .... کتری و قوری ( در هیچ فروشگاهی ندیدم ولی از یک garage sale یک قوری چینی (4 دلار) و یک کتری لعابی سفید (6 دلار) خریدم. خرید از garage sale خیلی جالبه، ضمن اینکه میتونی با مردم ارتباط برقرار کنی، چونه هم میتونی بزنی). یک سری از مایحتاجتو میتونی از فروشگاه یک دلاری (dollar tree) که همه چیز در آنجا یک دلاره بخری و قیمتهای فروشگاه والمارت هم برای بقیه مایحتاج مثل لباس و ملحفه و اینها خوبه.
موفق باشی
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
(2013-11-19 ساعت 10:59)IN.USA@2013 نوشته:  داشتم آمار شهر سیاتل رو می دیدم بر خلاف انتظارم آمار جرم در این شهر نسبت به متوسط آمریکا بالاست :
The Seattle crime index is 45% higher than the Washington average and and the Washington crime index is 21% higher than the National average.
The Seattle violent crime rate is 100% higher than the Washington average and and the Washington violent crime rate is 23% lower than the National average.
The Seattle property crime rate is 40% higher than the Washington average and and the Washington property crime rate is 27% higher than the National average.
چرا به این صورته ؟ کسی تجربه ای خودش داره؟
آقا امنیت سیاتل چی شد پس؟ کسی نیست جواب بده!
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
سلام
دوستان کس هست که از شهر ونکور واشنگتون اطلاع داشته باشه طبیعتش ،مهاجراش ، آب و هواش ، هزینه هاش ، مهاجراش ایرانیا و غیره ممنون میشم چون من فقط دیدم همه جا سیاتلو به ونکور کانادا مقایسه کردن (ونکور بریتیش کلمبیا در کانادا) ولی ونکور ایالت واشنگتن چی میشه مقایسش با سیاتل من که تو عکساش از طبیعتش خیلی خوشم اومد خبر از ساختمانهای بلند و شلوع داون تاون سیاتل هم نبود حالا شاید من درست سرچ نکردم من یه جایه خوش آب و هوایه سرسبزو دوست دارم که ازدحام زیاد نداشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: nayer ، soli asali ، sadeghifa ، mohamad92 ، r.bazargan ، Iaccept
مهتاب جون خوبی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، soli asali ، sadeghifa ، maria2000 ، mohamad92

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان