کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F2B
(2014-11-23 ساعت 03:27)KingNothing نوشته:  
(2014-11-12 ساعت 16:39)Amir noodle نوشته:  بچه ها من پروندم ده روز پیش approve شد و pd هم 11aprli 2011 بود کی case number از nvc برام میاد؟الان که پروندم از uscis خارج شده جایی واسه پیگیری هست؟

بزودی بهتون notice of action رو میدن که توش شماره کیس اومده... ممکنه تا یکسال هم طول بکشه اما دونستن یا ندونستنش تفاوتی در روال بررسی پرونده نداره... جز تا زمان کارنت شدن، کیس نامبر بدرد نمیخوره... فعلا از رو بولتن، Priority Date رو داشته باشید...

وقتی کیس نامبر رو گرفتید از سایت (Visa Status Check - Department of State)(CEAC) میتونید نگاه کنید که پرونده کجاست ولی تا آخرهای کارتون میگه کیس در NVC هست تا شماره ویزا آزاد بشه...

سئوال من اين است که: آيا اين مسئله (چقدر طول بکشه) برای پدر و مادر نسبت به برادر و خواهر فرق می کنه يا نه؟
با تشکر از همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-23 ساعت 07:29)ZAN نوشته:  
(2014-11-23 ساعت 03:27)KingNothing نوشته:  
(2014-11-12 ساعت 16:39)Amir noodle نوشته:  بچه ها من پروندم ده روز پیش approve شد و pd هم 11aprli 2011 بود کی case number از nvc برام میاد؟الان که پروندم از uscis خارج شده جایی واسه پیگیری هست؟

بزودی بهتون notice of action رو میدن که توش شماره کیس اومده... ممکنه تا یکسال هم طول بکشه اما دونستن یا ندونستنش تفاوتی در روال بررسی پرونده نداره... جز تا زمان کارنت شدن، کیس نامبر بدرد نمیخوره... فعلا از رو بولتن، Priority Date رو داشته باشید...

وقتی کیس نامبر رو گرفتید از سایت (Visa Status Check - Department of State)(CEAC) میتونید نگاه کنید که پرونده کجاست ولی تا آخرهای کارتون میگه کیس در NVC هست تا شماره ویزا آزاد بشه...

سئوال من اين است که: آيا اين مسئله (چقدر طول بکشه) برای پدر و مادر نسبت به برادر و خواهر فرق می کنه يا نه؟
با تشکر از همه دوستان

ببینید تا زمانی که پرونده در USCIS هست داره بررسی اولیه میشه که نقص اساسی نداشته باشه... شما PD خودتون رو تا بهرحال گرفتید و مثل اینه که زنبیل رو تو صف گذاشتین.

پس جای نگرانی نداره... اینکه چقدر طول بکشه تا مورد پذیرش قرار بگیره به مرکزی بستگی داره که اون رو بررسی می کنه و زمان رو در سایت USCIS اعلام میکنن... برای F2B هیچ فرقی نداره چون حتی احتمال اینکه مثلا F2B رو دو ساله بدن محاله...

حالا اومدیم کیس مورد پذیرش قرار گرفت... میره به NVC... هنوز زنبیل تو صفه!! NVC میاد به شما طی یک مدت زمانی... حدودا یکسال... کیس نامبر میده... اینکه کی بده خیلی مهم نیست... چون زنبیل تو صف هست! کیس نامبر بهتون میگه کدوم سفارت در آینده بهتون رسیدگی میکنه... شما باید از اینجا به بعد به ویزا بولتن سر بزنید تا بدونید کی کارنت میشید...

انتظار طولانی تا نزدیک های کارنت شدن! بعدش NVC توی سال آخر، ماه های آخر نزدیک های کارنت شدن بهتون تماس میگیره در چند مرحله... زودتر چون میدونه خیلی معطل شدید... طبق قانون شما حق ندارید ویزا بگیرید تا اینکه PD تون کارنت بشه اما معمولا حال میدن زودتر تماس میگیرن که خیلی معطل نشید...

ازتون در چند مرحله میخواهند Agent ای که طرف تماس شماست رو معرفی کنید، پول درخواست ویزا و بررسی ساپورت مالی رو ارسال کنید، درخواست ویزا بدید و فرم ساپورت مالی رو بفرستید... در مرحله آخر ازتون عکس و ترجمه رسمی شناسنامه خودتون و متقاضی رو میخوان اگر در فایل نداشته باشند...

بعد بهتون وقت مصاحبه میدن که معمولا تو همون ماه های کارنت شدن و بعد از کارنت شدن هست... بزرگترین ضد حال اینه که شما مصاحبه بشید و بعدش پرونده ها عقب گرد کنند... خیلی کم پیش میاد ولی پیش اومده!!

طبق قانون شما باید روز صدور ویزا، شماره ویزا داشته باشید و این ویزا موقعی به شما داده میشه که کارنت باشید.

در جواب سوال شما... تا زمان کارنت شدن هیچ فرقی بین پدر، مادر، خواهر یا برادر نداره... چه وقتی کیس در USCIS هست و چه زمانی که کیس در انتها به سفارت میره و اونجا بررسی میشه هر سفارتی روش خودشو داره که برای ما روشن نیست... سفارت های نزدیک ایران خیلی شلوغن و علاوه بر اون یک چیزی اضافه تر دارند به نام کلیرنس که معمولا سفارت های دیگه به این شکل و با این انتظار طولانی ندارند. معمولا دختر ها راحت تر کلیر میشن ولی این یک قانون کلی نیست! ضمن اینکه چرا شما و خواهرتون یک PD داشتین ولی زمان مصاحبه تون فرق میکنه؟؟ کسی نمیدونه چرا!! چون ما تو سفارت کار نمیکنیم و اونها هم نمیگن چرا ... ولی تفاوت زمان مصاحبه معمولا خیلی زیاد نیست... معمولا همه تو همون ماه چند روز دیرتر یا زودتر مصاحبه میشن... امیدوارم توضیحاتم واضح بوده...

من فکر نمیکنم زمان APPROVE شدن خیلی تاثیری در انتها داشته باشه... ملاک PD هست...
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، aslant ، shandiz ، ZAN ، marmolak007
سلام
به نظر شما چقدر دیگه به من تماس میگیرن برای دادن invoice id number
F2B
PD:Nov 2008
Approval notice: May 2010
***** Case noSadP3AU):ABD2010
feb 2015 :NVC Welcome Letter
Interview : sep 2015
status: Admin....Pro - white paper
clearance: 19.1.2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-01 ساعت 00:03)aslant نوشته:  سلام
به نظر شما چقدر دیگه به من تماس میگیرن برای دادن invoice id number

ببین ... من اکتبر 2008 هستم هنوز به من تماس نگرفتند... ولی 6 ماه پیش که بهشون ایمیل خودم رو به عنوان Beneficiary اعلام کردم، نامه استانداردی به عنوان تایید دادن که بله شماره ویزا برای شما آماده نیست و باید صبر کنید تا کارنت بشید... خواهر من 3 ماه قبل از من این نامه رو تو ایران گرفت... جالب اینجاست که زیر نامه من اونجا که شماره کیس رو مینویسند، شماره Invoice ID رو نوشته ولی توی نامه خواهرم چیزی ننوشته بود.

من سعی کردم توی سایتشون برم با کیس نامبر و شماره اینویس و انتخاب Principal Applicant اما، وقتی وارد میشم، نوشته هنوز اینویس صادر نشده...

اگر اشتباه نکنم، باید بزودی نامه بدند که Agent و Address رو برای نامه نگاری انتخاب کنیم و بعد از اون نوبت Invoice میرسه...
پاسخ
تشکر کنندگان: aslant ، battosai
بچه های F2B ... 1 Apr 2008 ... خدا رو شکر ...
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، hamid87
بد جوري من تحت تاثير اين ويزا بولتن قرار گرفتم تازگيا !!! با اينكه واي فاي نداشتم با اينترنت خط موبايل بارها و بارها چك كردم تا ببينم ، بعدش خداروشكر ١ ماه و ٩ روز خوبه ولي ما توقعمون رفته بالا خدا نكنه يك روزي بره زير يك ماه و عقب گرد و اين حرفا خيلي ناجور ميشه [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid87
دوستای عزیز،
ممنونم که با حضورتون اینجارو گرم میکنید.Smile
اما فکر میکنم یجورایی نظم این تاپیک بهم خورده.
اینجا فقط و فقط برای خلاصه وضعیت هست.
بیاید نظم اینجا رو حفظ کنیم. حداقل قشنگتر میشه و جستجو کردن بقیه ی دوستان هم راحت تر.
مرسی از همکاری و توجه تون
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-b
Today is ‪#‎InternationalMigrantsDay‬Immigration is one of the most stressful yet rewarding life experiences one can gain.Nothing like moving to a new country can change you and make you a better person.Immigrant friends,I'm proud of you!

پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، battosai ، hamid87 ، maral-b
F2B 22MAY08
congrats
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-b ، ایلیانا ، hamid87 ، battosai ، bsbali
(2015-01-11 ساعت 15:02)pegah_p6 نوشته:  F2B 22MAY08
congrats

خدا رو شکر .... دوستان بقیه رو در جریان پیشرفت پروندتون بذارید ... پیشرفت شما مایه دلگرمی ماستBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid87 ، battosai ، bsbali
سلام من به تازگي عضو مهاجر سرا شدم. من متاهل و داراي دو فرزند هستم در ١٥ آگوست ٢٠٠٦ ( Priority date) مادرم كه سيتيزن شيپ داشت براي من و خانواده ام تقاضاي گرين كارت كرد و در سوم مه ٢٠١٠ اپروو شديم (notice date ) اما از آن زمان ديگر خبري نيست سوالم اين است كه چگونه مي توانم زمان احتمالي مصاحبه را از طريق بولتن چگونه مي توانم تخمين بزنم ضمناً در سالي كه فايل شديم پسرم ١٦ سال داشت حالا وضعيت او چه مي شود با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-14 ساعت 17:02)Simanejat نوشته:  سلام من به تازگي عضو مهاجر سرا شدم. من متاهل و داراي دو فرزند هستم در ١٥ آگوست ٢٠٠٦ ( Priority date) مادرم كه سيتيزن شيپ داشت براي من و خانواده ام تقاضاي گرين كارت كرد و در سوم مه ٢٠١٠ اپروو شديم (notice date ) اما از آن زمان ديگر خبري نيست سوالم اين است كه چگونه مي توانم زمان احتمالي مصاحبه را از طريق بولتن چگونه مي توانم تخمين بزنم ضمناً در سالي كه فايل شديم پسرم ١٦ سال داشت حالا وضعيت او چه مي شود با تشكر

دوست عزیز شما متعلق به کتگوری F3 فرزندان متاهل بالای بیست و یک سال هستید که در حال حاضر 22DEC03 بررسی می شه یعنی با این حساب حدود سه سال دیگه نوبت شماست . بنا به تجربه خودم در مورد مادر من یک سال به تاریخ مصاحبه کیس نامبر اومد پس عجله نکنید . و در مورد پسرتون ... من در زمان اقدام برای مادرم دقیقا 15 ساله بودم و کیس ما 13 سال طول کشید و من مشمول ویزا نشدم ... البته ما F4 بودیم اما در مورد پسر شما هم فکر کنم احتمال اینکه مشمول دریافت ویزا بشن بسیار کمه

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
30 دسامر برای nvc ایمیل زدم که invoice id من رو بهم بده چند مدت پیش دو هفته بعدش ایمیل زدن و شماره رو دادم ولی توی سایت ceac جواب نمیده میگه باید کارنت بشم.
F2B
PD:Nov 2008
Approval notice: May 2010
***** Case noSadP3AU):ABD2010
feb 2015 :NVC Welcome Letter
Interview : sep 2015
status: Admin....Pro - white paper
clearance: 19.1.2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-22 ساعت 11:50)aslant نوشته:  30 دسامر برای nvc ایمیل زدم که invoice id من رو بهم بده چند مدت پیش دو هفته بعدش ایمیل زدن و شماره رو دادم ولی توی سایت ceac جواب نمیده میگه باید کارنت بشم.

این رو امتحان کن... باید بگه که هنوز اینویس صادر نشده:
https://ceac.state.gov/ctrac/invoice/signon.aspx
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
وقتی من case number و invoice ID number رو در سایت
https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/Sig...ode=Signin
وارد می کنم چنین پیامی می ده:
This case is in the process of termination. Fee payments and online forms can no longer be accepted. If you believe you have received this message in error, or to resume processing of the case, please contact the NVC immediately.
کسی از دوستان می دونه موضوع چیه؟
البته اضافه کنم که من تا حالا ایمیلی مبنی بر پرداخت fee یا پر کردن فرم دریافت نکردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان