کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F2B
(2015-07-27 ساعت 02:46)milad_magnet نوشته:  
(2015-07-26 ساعت 18:54)alisarvareharchiabi نوشته:  وکیل باید به شما میگفت که نباید ازدواج کنین به نظر من زودتر اطلاع بدین حداقل شما رو میبرن کتگوری f3( اگر مادر سیتیزن هست ) اگر صداقت داشته باشین کمکتون میکنن یا بهتره با وکیلتون که به نظر من وکیل خوب انتخاب میکردین مشکلتون رو اطلاع بدین . ولی امان از زمانی که بفهمن دروغ گفتین برای همیشه آمریکا رو باید فراموش کنین به نظر من صادقانه بگین من نمیدونستم . دیگه بین بد و بدتر بد رو باید انتخاب کرد . با وکیلتون هم مشورت کنین . من برعکس میلاد عزیز فکر میکنم اگر شما اطلاع بدین و گفتم با صداقت بگین مشکلی به وجود نمیاد شما برای ویزای توریستی اقدام کنید به همسرتون ویزا نمیدن ولی به شما چرا که برین مادرتون رو ببینید ولی به همسر شما ویزا نمیدن چون برای اینکه برگردین من فکر میکنم در نهایت با یک وکیل کار بلد هماهنگی کنین خیلی بهتره . موفق باشید .

علي جان يك چيزي رو دقت نكردي ايشون گفتن از سال ٢٠٠٩ مادرشون نرفته امريكا در واقع به احتمال خيلي زياد گرين كارتشون باطله حالا سما ميگي بره انجا مادرش رو ببينه ، من دليل اينكه گفتم توريستي اقدام نكنه اينه خيلي افراد با چنين شرايط خاصي اين كار رو بخيال شدن چون ريسكش بالاست بعدش خيلي افراد از اين راه هزينه زيادي دادن در اخر هم نتيجه نگرفتن

نه ندیدم که نوشته از سال 2009 نرفتن پس خیلی سخته.
(2015-07-27 ساعت 09:28)hossein2 نوشته:  
(2015-06-01 ساعت 00:46)alisarvareharchiabi نوشته:  حسین جان شما خودت که واردی به مسائل. والا در رابطه با سوال اولت راستش یادم رفته میدونستم اما الان یادم نیست میپرسم مطمئن شدم میگم . در رابطه با دومی والا ۶ ماه ۶ماه خوبه هستن کسانی که در سال یک بار میرن ۲ ماه بیشتر اونجا نیستن زیاد مشکلی نیست گویی که ممکنه تو فرودگاه گیر بدن مشکل فقط اینجاست که تو روند سیتیزن شیپی یه ذره عقب میندازه پروسه رو اگر تو اون ۷ سال گیر خاصی بابت ورود خروج ندادن که مشکلی نیست ولی یهو دیدی تو فرودگاه مثلن فرانکفورت میپرسن کجا بودی ولی در کل ۶ ماه ۶ ماه عالیه در کل اگه بخای خیالت راحت باشه که کلن بابا و مادر باید اونجا باشن اما زیاد نگران نباش ولی حداقل مصاحبه خودت شد پدر یا مادر حتمن آمریکا باشن . یه فرم تکس هم همیشه پر کنن . قبض تلفن و .. هم داشته باشن که عالیه . در رابطه با تعویض خونه مادر و پدر در اونجا بلافاصله مثلن اگر خونشون رو عوض کردن سریعا یه فرمی هست پر کنن بگن خونه رو تغییر دادیم اگر جابهجایی هم نیست که چه بهتر . شاد باشید .
علی آقا من با a-number مامانم برام تقاضای گرین کارت شد . هنوز گرین کارت مادرم نیومده ولی تاریخ priority date من اومده و من بعد از 13 سال انتظار در گروه f4 که با بدشانسی تمام فقط ۷ ماه کم آوردم الان به خانواده گروه f2b اومدم با تاریخ ۸ ژولای ۲۰۱۵ . و باید متاسفانه یه ۶ سالی فکر کنم باید بازم صبر کنم تا بتونم برم آمریکا.
اینو گفتم شاید بعضی ها باشن که مادر پدرشون برای اولین بار میان آمریکا و شامل گروه f2b میشن از آنجایی که یه دوماهی طول میکشه تا گرین کارت والدینشون بیاد میتون با همون شماره ایی که تو ویزا گذرنامشون خورده براشون تقاضا بشه

زمانی که چند پرونده دیگه هم اینطور بود گفتن تا گرین کارتتون نیاد نمیتونید پس گویا برای شما شده تبریک به جمع بچه های مجرد بالای 21 پیوستی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
00000000000000
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خوبین ؟
من امروز مصاحبم بود و FBI check خوردم،همه مدارکم تکمیل بود از دوستان کسی دیگه هم امروز مصاحبه داشتن؟راستی یادتون باشه روز مصاحبه با خودتون کیف نبرین ، نمیزارن ببرین داخل .
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، hasanhasan
سلام دوستان
برای فرستادن مدارک به NVCچند تا سوال دارم هر کس لطف کنه راهنمایی کنه سپاسگذارم چون باید فورا مدارک را بفرستم !
1.ایا اصل شناسنامه باید پست بشود یا کپی بابر اصل قابل برسی میباشد (در ضمن من کتگوری f2b هستم و مجرد میباشم )
2.نیاز هست گواهی تجرد فرستاده بشود یا خیر اگر هست از کجا باید اقدام کنم؟
3.مدارک تحصیلی هم باید فرستاده شود ؟
4.نامه پلیس کلیرنس هم زمان با این مدارک باید پست بشود چون احتمال این هست که دیر حاضر بشه و من در اون کشور زندگی نمیکنم .
5.نامه مربوط به ساپورت مالی و تکس ها باید جداگانه پست بشوند یا با کلیه مدارک ...؟
با سپاس از توجه و محبت شما دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali.karimi
(2015-08-14 ساعت 11:37)padi2015 نوشته:  سلام دوستان
برای فرستادن مدارک به NVCچند تا سوال دارم هرایوایلطف کنه راهنمایی کنه سپاسگذارم چون باید فورا مدارک را بفرستم !
۱.ایا اصل شناسنامه باید پست بشود یا کپی بابر اصل قابل برسی میباشد (در ضمن من کتگوری f2b هستم و مجرد میباشم )
۲.نیاز هست گواهی تجرد فرستاده بشود یا خیر اگر هست از کجا باید اقدام کنم؟
۳.مدارک تحصیلی هم باید فرستاده شود ؟
۴.نامه پلیس کلیرنس هم زمان با این مدارک باید پست بشود چون احتمال این هست که دیر حاضر بشه و من در اون کشور زندگی نمیکنم .
۵.نامه مربوط به ساپورت مالی و تکس ها باید جداگانه پست بشوند یا با کلیه مدارک ...؟

سلام

1- خیر... ترجمه رسمی رو می فرستید و اصل شناسنامه رو با خودتون روز مصاحبه می برید.
2- خیر. شناسنامه شما صفحه ای داره که تجرد شما رو ثابت می کنه.
3- خیر
4- بلی. چرا دیر بشه؟ هروقت که آماده شد می تونید بفرستید. بهتره همه مدارک الحاقی CIVIL DOCUMENTS باهم ارسال بشند و الا ممکنه کارتون خیلی به تاخیر بخوره
5- مدارک مالی رو می تونید جدا بفرستید ولی همه مدارک مالی با هم. خودشون ترجیح میدن اول مدارک مالی رو بفرستید و مدارک الحاقی رو بعد از پر کردن IV Application اما اگر کارتون به تاخیر زیاد خورد مشکل بزرگی نیست که همه رو با هم بفرستید.
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-14 ساعت 11:37)padi2015 نوشته:  سلام دوستان
برای فرستادن مدارک به NVCچند تا سوال دارم هرایوایلطف کنه راهنمایی کنه سپاسگذارم چون باید فورا مدارک را بفرستم !
۱.ایا اصل شناسنامه باید پست بشود یا کپی بابر اصل قابل برسی میباشد (در ضمن من کتگوری f2b هستم و مجرد میباشم )
۲.نیاز هست گواهی تجرد فرستاده بشود یا خیر اگر هست از کجا باید اقدام کنم؟
۳.مدارک تحصیلی هم باید فرستاده شود ؟
۴.نامه پلیس کلیرنس هم زمان با این مدارک باید پست بشود چون احتمال این هست که دیر حاضر بشه و من در اون کشور زندگی نمیکنم .
۵.نامه مربوط به ساپورت مالی و تکس ها باید جداگانه پست بشوند یا با کلیه مدارک ...؟

سلام دوست عزیز
۱.ترجمه شناسنامه کافیه اما اصلش رو روز مصاحبه باید ببرید
۲.گواهی تجرد نمیخوان ولی من محض احتیاط گرفته بودم باید ثبت احوال خ شیخ هادی برید
۳.کیسهای خانوادگی مدارک تحصیلی نیاز ندارد
۴.نامه عدم سو پیشینه هم تو سایت نوشتن که از ایران نمیخوان اما بازم من گرفته بودم کسانیکه بیش از شش ماه در کشور دیگر سکونت داشتن باید از اون کشور بگیرن
۵.نامه ساپورت مالی مخصوصا تکس ریترن ۲۰۱۴ خیلی مهمه از اونور که براتون اقدام شده باید فرستاده بشود در ضمن به نظر من یک کپی هم بگید براتون بفرستن که اگه گفتن نیست نیامده اینا ... شما انروزمصاحبه ارایه بدین
امیدوارم که کامل توضیح داده باشم و به زودی زود به مصاحبه برید و یکضرب ویزا بگیرین
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: milad_magnet
(2015-08-14 ساعت 16:14)Ali.karimi نوشته:  [quote='padi2015' pid='647244' dateline='1439536045']

۵.نامه ساپورت مالی مخصوصا تکس ریترن ۲۰۱۴ خیلی مهمه از اونور که براتون اقدام شده باید فرستاده بشود در ضمن به نظر من یک کپی هم بگید براتون بفرستن که اگه گفتن نیست نیامده اینا ... شما انروزمصاحبه ارایه بدین
امیدوارم که کامل توضیح داده باشم و به زودی زود به مصاحبه برید و یکضرب ویزا بگیرین

این قسمت کپی تکس ریترن رو خیلی خوب شد گفتی ممنون به نظرم واقعا ممکنه لازم بشه لطفا همگی دوستان به این نکته که دوست عزیز گفتن دقت داشته باشن
Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
بچه ها من خيلي وقته اين فروم دنبال ميكنم يه ٤-٥ سالي مثل خيلي از شما منتظريم
حقيقتشو بخواي من پارسال ازدواج كردم البته با شناسنامه ديگه و عملا در شناسنامه اول اسم همسرم نبود
بچه ها واقعا سخت بود از يه طرف من دختري پيدا كرده بودم كه سالها عاشقشم بودم و از طرف ديگه رفتن به امريكا جدا از آرزوهامه
الان كه دارم ميبينم اگر نوبتم بشه مجبورم كه دروغ بگم متاسفانه لاتاري هم شركت كرديم جفتمون اسم مون هم احتمالا تو ليست رفته
ولي باز با اين حساب ميخواهم يك بار شانسومو امتحان كنم
ممكنه تا أبد ديگه نتونيم برم سرزميني كه جدا دوسش دارم ولي خب قسمت ما همين بود
خيلي سخته خونواده ات اونجا باشند ولب خودت در انتظار

ميدونم إعلام كنم اين شانس دارم ١٥ سال ديگه نوبتم بشه ولي ديگه ١٥ سال ديگه آمريكا به چه دردم ميخوره
ميشه وضعيت كه پدرم داره اينجا براش زندگي راحتتره
جدا خيلي حالم گرفته چرا ما بايد همش تصميم هاي سخت بگيريم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-18 ساعت 09:35)Alireza.rahmani نوشته:  بچه ها من خيلي وقته اين فروم دنبال ميكنم يه ٤-٥ سالي مثل خيلي از شما منتظريم
حقيقتشو بخواي من پارسال ازدواج كردم البته با شناسنامه ديگه و عملا در شناسنامه اول اسم همسرم نبود
بچه ها واقعا سخت بود از يه طرف من دختري پيدا كرده بودم كه سالها عاشقشم بودم و از طرف ديگه رفتن به امريكا جدا از آرزوهامه
الان كه دارم ميبينم اگر نوبتم بشه مجبورم كه دروغ بگم متاسفانه لاتاري هم شركت كرديم جفتمون اسم مون هم احتمالا تو ليست رفته

ميدونم إعلام كنم اين شانس دارم ١٥ سال ديگه نوبتم بشه ولي ديگه ١٥ سال ديگه آمريكا به چه دردم ميخوره

حداقل ازدواج كه ميكنيد از طريق صيغه و موقت اينكارو كنيد كه جايي تو شناسنامتون ثبت نشه ، ولي متاسفانه هيچ اهميتي نميديد بعد پشيمون ميشيد ، شايد الان بگيد خانواده دختر قبول نميكنن و ... درسته ولي شما هدفت چيزه ديگست من كسي رو ميشناسم خانمش حقوق مادرش كه فوت شزه بود رو ميگرفت به دليل اينكه حقوقش قطع نشه چندين ساله با صيغه ازدواج كرده ، حالا موضوع به اين مهمي رو شما بيخيالش شدي ؟!!

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-18 ساعت 10:01)milad_magnet نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 09:35)Alireza.rahmani نوشته:  بچه ها من خيلي وقته اين فروم دنبال ميكنم يه ٤-٥ سالي مثل خيلي از شما منتظريم

حداقل ازدواج كه ميكنيد از طريق صيغه و موقت اينكارو كنيد كه جايي تو شناسنامتون ثبت نشه ، ولي متاسفانه هيچ اهميتي نميديد بعد پشيمون ميشيد ، شايد الان بگيد خانواده دختر قبول نميكنن و ... درسته ولي شما هدفت چيزه ديگست من كسي رو ميشناسم خانمش حقوق مادرش كه فوت شزه بود رو ميگرفت به دليل اينكه حقوقش قطع نشه چندين ساله با صيغه ازدواج كرده ، حالا موضوع به اين مهمي رو شما بيخيالش شدي ؟!!

میلاد جان بحث بیخیال شدن نیست من دو تا شناسنامه عملا دارم

اتباه بزرگ من شرکت در لاتاری بود به صورت متاهل البته نمی دونم آیا واقعا دسترسی دارند چون من خیلی از بچه ها دیدم که با وجود اینکه لاتاری شرکت کردن گفتن نکردیم

در مورد قسمت بعدی که گفتین صیغه آخه برادر من شما اگر خودت خواهر یا دختر داشتی حاضر بودی قبول کنی که صیغه یکی بشه ؟!!!!
الان براساس ویزا بولتن 3 سال دیگه نوبتم میشه آخه کدوم دختری حاضره!!! 4 سال صبر کنه اونم صیغه !!!
معذرت میخواهم صیغه در فرهنگ ما اونم برای دختر!!! مخصوصا خونواده اش که چیزی از مهاجرت و قوانینش نمی دونن قبولیش بسیار سخته

چرا نباید این حق بهش بدیم که این همه مورد طرف دروغ گفته اینم یکیش
با آینده یک نفر نمیشه بازی کرد فکر نکنم با شرایط بی اعتمادی امروز جامعه ما کسی قبول کنه

حالا بگذریم آیا سفارت به اطلاعات لاتاری دسترسی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-18 ساعت 10:40)Alireza.rahmani نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 10:01)milad_magnet نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 09:35)Alireza.rahmani نوشته:  ب

میلاد جان بحث بیخیال شدن نیست من دو تا شناسنامه عملا دارم

اتباه بزرگ من شرکت در لاتاری بود به صورت متاهل البته نمی دونم آیا واقعا دسترسی دارند چون من خیلی از بچه ها دیدم که با وجود اینکه لاتاری شرکت کردن گفتن نکردیم

در مورد قسمت بعدی که گفتین صیغه آخه برادر من شما اگر خودت خواهر یا دختر داشتی حاضر بودی قبول کنی که صیغه یکی بشه ؟!!!!
الان براساس ویزا بولتن ۳ سال دیگه نوبتم میشه آخه کدوم دختری حاضره!!! ۴ سال صبر کنه اونم صیغه !!!
معذرت میخواهم صیغه در فرهنگ ما اونم برای دختر!!! مخصوصا خونواده اش که چیزی از مهاجرت و قوانینش نمی دونن قبولیش بسیار سخته

چرا نباید این حق بهش بدیم که این همه مورد طرف دروغ گفته اینم یکیش
با آینده یک نفر نمیشه بازی کرد فکر نکنم با شرایط بی اعتمادی امروز جامعه ما کسی قبول کنه

حالا بگذریم آیا سفارت به اطلاعات لاتاری دسترسی داره؟

درسته از نظر فرهنگی . سخت هم هست اما نشدنی نیست دوست عزیزم /
من نمیگم اونجا مدینه ی فاضلس و هیچ مشکلی نداره . اتفاقا داره . اما ، کم جایی هم نیست . بهتره اینجور موقع ها صحبت کرد با خانواده ی طرف . شدنیست.
بگذریم .
بهتره فکر کنیم که دسترسی دارن. چون دیدم جزِئی ترین مسایل ورود و خروج در سیستم ها ثبت میشه ! اما سفارت رو واقعا من نمیدونم
شاید من جاتون بودم شانسمو امتحان میکردم .
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من كتگوري f2b هستم و كارنت شدم همه مدارك را به nvc إرسال كرديم و إيميل دريافت مدارك هم به دستمون رسيد به نظر شما حدودا چند وقت ديگه نامه دعوت به سفارت رو ميگيريم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
البته هنوز وقتي كيس نامبرمو تو ان وي سي چك ميكنم ميزنه follow the instructions for next steps يه همچين متني رو ميزنه ، حسابي گيج شدم لطفا راهنماييم كنيد، ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من كتگوري f2b هستم و كارنت شدم همه مدارك را به nvc إرسال كرديم و إيميل دريافت مدارك هم به دستمون رسيد به نظر شما حدودا چند وقت ديگه نامه دعوت به سفارت رو ميگيريم؟
البته هنوز وقتي كيس نامبرمو تو ان وي سي چك ميكنم ميزنه follow the instructions for next steps يه همچين متني رو ميزنه ، حسابي گيج شدم لطفا راهنماييم كنيد، ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
تاریخ priority date شما چنده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان