کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F2B
(2015-07-11 ساعت 11:45)ایلیانا نوشته:  دوستان یک سوال دارم اگر والدینمون سیتبزن بشن چقدر در روند پیشرفت پرونده فرق می کنه؟

در حال حاضر به ضرر شماست چون اتوماتیک کتگوری شما عوض میشه به F1 که یکسال عقب تره. سالها پیش این کتگوری یکسال جلوتر بود ولی به مرور زمان عقب افتاد.

وقتی پتیشنر سیتیزن میشه، کتگوری شما اتوماتیک عوض میشه و شما باید به NVC اطلاع بدید ولی خیلی نگران نباشید.

شما میتونید برای یک مرتبه و فقط یک مرتبه به NVC بگید که شما رو با کتگوری سابقتون ارزیابی کنند. بهتره این کار رو الان نکنید. در هر کتگوری ای امکان عقب گرد هست و سرعت پیشرفت پرونده در طی زمان تغییر میکنه.

حدودا 6 ماه قبل از کارنت شدن ارزیابی کنید و اطلاع بدید.

یک مزیت دیگه سیتیزن شدن پدر و مادر اینه که اگر بعد از سیتیزن شدن و اطلاع به NVC خدای نکرده ازدواج کردید!! پلهای پشت سرتون کاملا خراب نشده و پیش اومده که وکیل ها تونستن کیس رو به F3 تغییر بدهند هرچند این راه حل پیشنهاد نمی شود.
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: ایلیانا ، babak.n ، hamid87
(2015-07-11 ساعت 12:32)KingNothing نوشته:  
(2015-07-11 ساعت 11:45)ایلیانا نوشته:  دوستان یک سوال دارم اگر والدینمون سیتبزن بشن چقدر در روند پیشرفت پرونده فرق می کنه؟

در حال حاضر به ضرر شماست چون اتوماتیک کتگوری شما عوض میشه به F1 که یکسال عقب تره. سالها پیش این کتگوری یکسال جلوتر بود ولی به مرور زمان عقب افتاد.

وقتی پتیشنر سیتیزن میشه، کتگوری شما اتوماتیک عوض میشه و شما باید به NVC اطلاع بدید ولی خیلی نگران نباشید.

شما میتونید برای یک مرتبه و فقط یک مرتبه به NVC بگید که شما رو با کتگوری سابقتون ارزیابی کنند. بهتره این کار رو الان نکنید. در هر کتگوری ای امکان عقب گرد هست و سرعت پیشرفت پرونده در طی زمان تغییر میکنه.

حدودا ۶ ماه قبل از کارنت شدن ارزیابی کنید و اطلاع بدید.

یک مزیت دیگه سیتیزن شدن پدر و مادر اینه که اگر بعد از سیتیزن شدن و اطلاع به NVC خدای نکرده ازدواج کردید!! پلهای پشت سرتون کاملا خراب نشده و پیش اومده که وکیل ها تونستن کیس رو به F3 تغییر بدهند هرچند این راه حل پیشنهاد نمی شود.
ممنون از جوابتون
یعنی کیس با همون تاریخ PD سابق به F3منتقل می شه؟ البته اگر احیانا خدای نکردهBig Grin ازدواج کردیم؟
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، hamid87
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
پاسخ
تشکر کنندگان:
tttttttttttttttttt
پاسخ
تشکر کنندگان: ایلیانا ، hamid87
(2015-07-11 ساعت 13:59)samira-ol نوشته:  اون هائی که هنوز تا کارنت شدن فاصله زیادی در پیش دارن، لطفا دعا کنید نه فقط برای خودتون که زودتر کارتون درست بشه بلکه دعا کنید برای همه افرادی که منتظر این هستند که کارشون زود درست بشه و به مادر و پدرشون تو آمریکا بپیوندند. لطفا دعا کنید برای این تغییراتی که ممکنه در اینده عملی بشه، دعا کنید که زودتر این تغییرات محقق بشه:، تغییراتی که ذو سه سالی که صحبتشه ولی هنوز محقق نشده ولی اوباما مثل اینکه خودش به تنهايی بدون کنگره میخواد محقق کنه این تغییرات رو. کی خدا میدونه؟ ۱. پیشنهاد شده که سهمیه هر کشوری رو از ۷ درصد فعلی به 15 درصد افزایش بدن. ۲. حدود 200 هزار شماره ویزای تلف شده استفاده نشده از سالین قبل وجود داره که میخوان به این سیستم ویزا دوباره بر گردونند که به employment-based و family-based category تعلق بگیره. ۳. فقط principal applicant در شمارش ویزا شمرده بشه بدون شمردن derivative beneficiaries
۴. متناسب کردن سیستم ویزادهی با قرن 21 به طوری که هیچ شماره ویزائی هدر نشه و منتقل شدن شماره های ویزای استفاده نشده از سالی به سال دیگر.
سمیرا جان می شه شماره 3 رو توضیح بدی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid87
iiiiiiiiiii
پاسخ
تشکر کنندگان: ایلیانا
(2015-07-11 ساعت 13:19)ایلیانا نوشته:  

ممنون از جوابتون
یعنی کیس با همون تاریخ PD سابق به F3منتقل می شه؟ البته اگر احیانا خدای نکردهBig Grin ازدواج کردیم؟

من سالها پیش این موضوع رو از یک وکیل پرسیدم. طبق گفته اون وکیل (بهتره درموردش تحقیق بکنید)، بله PD تغییر نمیکنه اما:

- Waiting Time به اون بلندی؟ آیا ارزشش رو داره؟
- چیزی که خیلی تاکید میکنند اونه که شما حتما باید NVC رو درجریان تغییر کتگوری و سیتیزن شدن پدر یا مادر قرار بدید و ترتیب وقوع این تغییرات هم خیلی مهمه. به عبارت دیگه اونها باید مطمئن بشوند که سیتیزن شدن پدر و مادر اول رخ بده، بعد کیس شما عوض بشه به F3 و در نهایت ازدواج کنید. اگر ازدواج قبل از این دو مرحله باشه شما نمی تونید از این مزیت استفاده کنید و شامل F1 و F2B هم نخواهید شد.

همونطور که می بینید، بسیار ریسکیه... پس ازدواج نکنید! اصلا چه کاریه حالا؟!!
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
(2015-07-11 ساعت 17:08)KingNothing نوشته:  
(2015-07-11 ساعت 13:19)ایلیانا نوشته:  

ممنون از جوابتون

من سالها پیش این موضوع رو از یک وکیل پرسیدم. طبق گفته اون وکیل (بهتره درموردش تحقیق بکنید)، بله PD تغییر نمیکنه اما:

- Waiting Time به اون بلندی؟ آیا ارزشش رو داره؟
- چیزی که خیلی تاکید میکنند اونه که شما حتما باید NVC رو درجریان تغییر کتگوری و سیتیزن شدن پدر یا مادر قرار بدید و ترتیب وقوع این تغییرات هم خیلی مهمه. به عبارت دیگه اونها باید مطمئن بشوند که سیتیزن شدن پدر و مادر اول رخ بده، بعد کیس شما عوض بشه به F3 و در نهایت ازدواج کنید. اگر ازدواج قبل از این دو مرحله باشه شما نمی تونید از این مزیت استفاده کنید و شامل F1 و F2B هم نخواهید شد.

همونطور که می بینید، بسیار ریسکیه... پس ازدواج نکنید! اصلا چه کاریه حالا؟!!

شما به نوعی صحیح می فرمایید . اما من فکر کنم هنوز حداقل 4-5 سال در پیش دارم ... اینه که یا باید همینجا ازدواج کنم یا برم اونور یک راست برم خانه سالمندان!Big Grin

پاسخ
با درود
من در حال حاضر منتظر اعلام زمان مصاحبه هستم میخواهم بدانم که چه مدارکی برای مصاحبه بایدهمراه ببرم
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-17 ساعت 13:16)1974 kiyarashiyarash1974 نوشته:  با درود
من در حال حاضر منتظر اعلام زمان مصاحبه هستم میخواهم بدانم که چه مدارکی برای مصاحبه بایدهمراه ببرم
با سپاس

سلام دوست عزیز ،در نامه مصاحبه خودشون میگن که چه مدارکی کسر دارین و در ضمن همه مدارکی که ترجمش فرستادین اصلشو میخوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان با توجه به موقعیتم میشه بگید که آیا راهی برای من وجود دارد یا خیر!

-کتگوری F2B از طریق مادرم که بعد از برگشتشون به ایران در سال 2009 دیگه به آمریکا مراجعت نکردن یعنی حدود 5 سال (تاریخ اکسپایر گرین کارتشون2018 هستش)
-متاهل میباشم!
- تا مرحله ی انتخاب ایجنت و انجام دادم
-کیس نامبر ABD2008

اینجور که متوجه شدم اگه از طریق توریستی بخام اقدام کنم باید این پرونده ام و کنسل کنم. آیا سریعا اینکار و انجام بدم یا راه گریزی با گرفتن وکیل برای من میتونه وجود داشته باشه؟!! :RolleyesSadSadSadSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-25 ساعت 12:01)nahal_64 نوشته:  سلام دوستان با توجه به موقعیتم میشه بگید که آیا راهی برای من وجود دارد یا خیر!

-کتگوری F2B از طریق مادرم که بعد از برگشتشون به ایران در سال 2009 دیگه به آمریکا مراجعت نکردن یعنی حدود ۵ سال (تاریخ اکسپایر گرین کارتشون2018 هستش)
-متاهل میباشم!
-کیس نامبر ABD2008

اینجور که متوجه شدم اگه از طریق توریستی بخام اقدام کنم باید این پرونده ام و کنسل کنم. آیا سریعا اینکار و انجام بدم یا راه گریزی با گرفتن وکیل برای من میتونه وجود داشته باشه؟!! :RolleyesSadSadSadSad

شما که اگر متاهل هستید از رده F2B خارج شدید

پاسخ
تشکر کنندگان: nahal_64
(2015-07-25 ساعت 12:20)ایلیانا نوشته:  
(2015-07-25 ساعت 12:01)nahal_64 نوشته:  سلام دوستان با توجه به موقعیتم میشه بگید که آیا راهی برای من وجود دارد یا خیر!

-کتگوری F2B از طریق مادرم که بعد از برگشتشون به ایران در سال 2009 دیگه به آمریکا مراجعت نکردن یعنی حدود ۵ سال (تاریخ اکسپایر گرین کارتشون2018 هستش)
-متاهل میباشم!
-کیس نامبر ABD2008

ممنونم دوست عزیز برای جوابتون
ولی من که ازدواجم و بهشون اطلاع ندادم هنوز چجوری خارج شدم از این رده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-25 ساعت 12:20)ایلیانا نوشته:  

-متاهل میباشم!
-کیس نامبر ABD2008

اين پرونده همينطور كه گفتن كنسل شده هم به خاطر اينكه متاهل هستي هم اينكه گرين كارت مادر شما با اينكه اعتبار داره تا ٢٠١٨ از درجه اعتبار ساقط شده چون پنج سال نبودن و اگه برن افسر گذرنامه احتمال ٩٩٪ از ورود ايشون جلوگيري ميكنه ، شما اگر توريستي هم اقدام كني اونا متوجه اين موضوع ميشن كه روزي شما براي گرين كارت امريكا از طريق مادرتون اقدام كرديد پس علاقه به اقامت در انجا رو داريد و اين موضوع امكان گرفتن ويزا توريستي رو كم ميكنه

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: nahal_64 ، battosai
دوستان عزیز حتی اگر من ازدواجم و بهشون اطلاع بدم و کلا پروندمو کنسل کنم باز هم امکان گرفتن ویزای توریستی کم خواهد بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان