کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
با سلام
پدری که مدت 20 سال در ایران زندگی میکند ولی سیتزن امریکا میباشد و در این 20 سال امریکا به امریکا سفر نکرده است ایا می تواند فرزندان 16 ساله ی خود را گرین کارت کند ؟؟
و ایا لازم است به امریکا سفر کند؟؟یا با مراجعه به سفارت امریکا در کشور های دیگر مثلا ترکیه هم میتواند این کار را انجام دهد ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-06 ساعت 14:03)فرزانفر نوشته:  با سلام
پدری که مدت 20 سال در ایران زندگی میکند ولی سیتزن امریکا میباشد و در این 20 سال امریکا به امریکا سفر نکرده است ایا می تواند فرزندان 16 ساله ی خود را گرین کارت کند ؟؟
و ایا لازم است به امریکا سفر کند؟؟یا با مراجعه به سفارت امریکا در کشور های دیگر مثلا ترکیه هم میتواند این کار را انجام دهد ؟؟

با سلام به شما ، ایشان میتوانند برای پسرشان درخواست کارت سبز کنند ولی‌ این درخواست حتما باید در خاک آمریکا مطرح و تشکیل پرونده داده شود . بنا بر این حتما باید به آمریکا مسافرت کنند و این درخواست قابل طرح در کنسولگریهای آمریکا در هیچ جای دنیا نمی‌باشد . البته از آنجایی که ایشان در آمریکا زندگی‌ نمیکنند ، درامد ندارند مالیات هم نمی‌‌پردازند هنگام تکمیل پرونده که آخرین مرحله قبل از دعوت به مصاحبه می‌باشد به جوینت اسپانسر نیاز دارند
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-04-06 ساعت 17:29)SAEED 60 نوشته:  
(2012-04-06 ساعت 14:03)فرزانفر نوشته:  با سلام

با سلام به شما ، ایشان میتوانند برای پسرشان درخواست کارت سبز کنند ولی‌ این درخواست حتما باید در خاک آمریکا مطرح و تشکیل پرونده داده شود . بنا بر این حتما باید به آمریکا مسافرت کنند و این درخواست قابل طرح در کنسولگریهای آمریکا در هیچ جای دنیا نمی‌باشد . البته از آنجایی که ایشان در آمریکا زندگی‌ نمیکنند ، درامد ندارند مالیات هم نمی‌‌پردازند هنگام تکمیل پرونده که آخرین مرحله قبل از دعوت به مصاحبه می‌باشد به جوینت اسپانسر نیاز دارند

نه دوست عزیز
لازم نیست که همون اول حتما به آمریکا سفر کنن. از همینجا فرمها رو پر میکنن و پست میکنن به اداره مهاجرت شیکاگو. این مطلب دقیقا در سایت اداره مهاجرت اومده. بعد از اینکه در مراحل آخر بچه ها خواستن واسه مصاحبه برن، یه چیزی ازشون میخوان به نام domocil. که یعنی نشون بدن پدرشون قصد داره توی آمریکا زندگی کنه. اون موقع پدرشون باید یه سفر بره آمریکا و یه خونه اجاره کنه و اجاره نامه رو بیاره ایران و بده به بچه هاش که روز مصاحبه با خودشون ببرن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-05 ساعت 22:45)sepehr485 نوشته:  سلام. خانواده یکی از دوستان من 11 سال قبل از طریق داییشان تقاضای گرین کارت دادند و چون بچه ها زیر 21 سال بودند علاوه بر مادر و پدر ، آنها هم شامل گرین کارت شده اند اما به یکی از پسر ها تعلق نگرفته است (با اینکه او هم در ان زمان زیر 21 سال بوده است) . وقتی هم از آمزیکا پیگیری کرده اند جواب درستی به آنها داده نشده و صرفا بیان شده که بنا به دلایلی به ایشان گرین کارت نمیدهیم. سئوال من اینست که اولا چرا همچین موضوعی اتفاق می افتد؟(آیا صرف گذاشتن عکس های سربازی در فیس بوک می تواند باعث چنین موضوعی گردد؟) و دوم اینکه راه حل این موضوع چیست.چون قانونا به ایشان نیز گرین کارت تعلق می گیرد.

با تشکر

نه دوست عزیز. ربطی به عکس های فیسبوک نداره.
دوستتون زمانی که واسش درخواست دادن زیر 21 سال بوده ولی زمانی که باید میرفته واسه مصاحبه حتما بالای 21 سال شده بوده. اینطور نیست؟
قضیه به این صورته که در زمان مصاحبه باید فرد سنش (21+تعداد ماهها یا سالهای اپروو شدن پرونده) باشه. مثلا اگه 2 سال طول کشیده که پروندشون اپروو بشه، دوستتون باید در زمان مصاحبه سنش کمتر از 21+2=23 باشه. که حتما نبوده
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr485 ، frozen mind
(2012-04-06 ساعت 18:04)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-04-05 ساعت 22:45)sepehr485 نوشته:  سلام. خانواده یکی از دوستان من 11 سال قبل از طریق داییشان تقاضای گرین کارت دادند و چون بچه ها زیر 21 سال بودند علاوه بر مادر و پدر ، آنها هم شامل گرین کارت شده اند اما به یکی از پسر ها تعلق نگرفته است (با اینکه او هم در ان زمان زیر 21 سال بوده است) . وقتی هم از آمزیکا پیگیری کرده اند جواب درستی به آنها داده نشده و صرفا بیان شده که بنا به دلایلی به ایشان گرین کارت نمیدهیم. سئوال من اینست که اولا چرا همچین موضوعی اتفاق می افتد؟(آیا صرف گذاشتن عکس های سربازی در فیس بوک می تواند باعث چنین موضوعی گردد؟) و دوم اینکه راه حل این موضوع چیست.چون قانونا به ایشان نیز گرین کارت تعلق می گیرد.

با تشکر

نه دوست عزیز. ربطی به عکس های فیسبوک نداره.
دوستتون زمانی که واسش درخواست دادن زیر 21 سال بوده ولی زمانی که باید میرفته واسه مصاحبه حتما بالای 21 سال شده بوده. اینطور نیست؟
قضیه به این صورته که در زمان مصاحبه باید فرد سنش (21+تعداد ماهها یا سالهای اپروو شدن پرونده) باشه. مثلا اگه 2 سال طول کشیده که پروندشون اپروو بشه، دوستتون باید در زمان مصاحبه سنش کمتر از 21+2=23 باشه. که حتما نبوده
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی بابت جواب. دوست من زمانی که برای آنها اقدام شده 18 سالش بوده (ایشان متولد 1984 هست و سال 2002 اقدام کرده اند) و البته هنوز نوبت مصاحبه به آنها نداده اند.صرفا اعلام شده که پرونده آنها به ابوظبی رفته و باید در انتظار وقت برای مصاحبه باشند. آیا راه حلی برای این موضوع می باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سال 2002 واسشون اقدام شده اونوقت approve اونا کی اومده؟
ازشون بپرسید تا بگم
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr485
سلام به همه ی دوستان خوب خودم
یک سوال دارم و از همه دوستانی که میتوانند من را راهنمایی کنند خواهش میکنم که به من لطف کنند و راهنمایی فرمایند.
پرونده من جزو کتگوری F4است ولی مورد خاصی است که ویزابولتن نمی تواند کمکی به من در خصوص تخمین زمان مصاحبه بکند. آیا می توان از زمان ارسال نامه ی دوم که در آن case number مشخص می شود تا زمان تکمیل مدارک و تعیین تاریخ مصاحبه تخمینی داشت؟نامه ی دوم من آخر سال 2010 اومد.
ارادتمند همگی شما وحید
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، battosai
(2012-04-08 ساعت 10:01)عبدالوحید نوشته:  سلام به همه ی دوستان خوب خودم
یک سوال دارم و از همه دوستانی که میتوانند من را راهنمایی کنند خواهش میکنم که به من لطف کنند و راهنمایی فرمایند.
پرونده من جزو کتگوری F4است ولی مورد خاصی است که ویزابولتن نمی تواند کمکی به من در خصوص تخمین زمان مصاحبه بکند. آیا می توان از زمان ارسال نامه ی دوم که در آن case number مشخص می شود تا زمان تکمیل مدارک و تعیین تاریخ مصاحبه تخمینی داشت؟نامه ی دوم من آخر سال 2010 اومد.
ارادتمند همگی شما وحید

با سلام این سایت میتونه با وارد کردن تاریخ پی دی تون بگه چقدر دیگه مونده تا کارنت شید ولی اصلا دقیق نیست برای تخمین دقیقتر میتونید به تاریخه پرونده های بچه هایی که f4 بودن و کارنت شدن نگاه کنید تا با توجه به pd که دارین بتونید تخمین بزنید کارنت شدنتون رو
اما فکر نکنم بشه از نامه ی دوم که در آن case number مشخص می شه فهمید که کی کارنت میشید

http://www.myprioritydate.com/
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
چه مدت طول میکشد که گریین کارت دریافت کنیم؟؟{ازپدر}
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-08 ساعت 13:36)amir2640 نوشته:  
(2012-04-08 ساعت 10:01)عبدالوحید نوشته:  سلام به همه ی دوستان خوب خودم
ارادتمند همگی شما وحید

با سلام این سایت میتونه با وارد کردن تاریخ پی دی تون بگه چقدر دیگه مونده تا کارنت شید ولی اصلا دقیق نیست برای تخمین دقیقتر میتونید به تاریخه پرونده های بچه هایی که f4 بودن و کارنت شدن نگاه کنید تا با توجه به pd که دارین بتونید تخمین بزنید کارنت شدنتون رو
اما فکر نکنم بشه از نامه ی دوم که در آن case number مشخص می شه فهمید که کی کارنت میشید

http://www.myprioritydate.com/
سلام
امیر جان مرسی از لطفت که خیلی هم زود جواب منو دادی
ولی میدونی من دوبار برام اپلای شده .یه بار 2000 و یه بار 2009 که دومی به خاطر اینکه بار اول پرونده منو به دلایل نامعلومی رد کردن و گفتن که دوباره پر کن و نامه روش بذار(البته به خواهرم که برای من اقدام کرده) که زمان تلف شده ی منو حتی الامکان در نظر بگیرن. و جالب اینجاس که فقط سال بعدش یعنی 2010 نامه ی دوم من از NVC اومد نه طبق روال همه که 5 تا 7 سال بعدش نامه دومشون میاد. یکی از دوستان تو همین سایت برام نوشت که پرونده ی من جزو cut-off date ها قرار گرفته به همین دلیله که من دقیقا نمودنم وضعیتم چیه. کجای صف انتظار قرار دارم اگه می تونی کمکم کنی ممنونت میشم خیلی زیاد.
قربانت وحید

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، amir2640

یعنی شما اصلا اعتراض نکردین ؟ میتونستید وکیل بگیرید واعتراض کنید؟Sad
یه شماره هست که میتونید بهش زنگ بزنید و با دادن اطلاعات به سیستم بهتون میگه پروندتون در چه مرحله ای هست وباتوجه به اطلاعات سیستم زمان کارنت شدنتون رو تخمین بزنید شمارشو من الان یادم نیست ولی فکر کنم که در قسمته کارنت شدن پرونده ها باشه بگردین هست فکر کنم فروزن و دریمور هم که خیلی اطلاعات مهاجرتیشون بالاست هم این شماره رو داشته باشند میتونید ازشون بپرسید

در ضمن شماره یه وکیل ایرانی که بچه های مهجر سرا بهم دادن روهم با پیام خصوصی براتون میفرستم بهش زنگ بزنید راهنماییتون میکنه

موفق باشید
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-04-07 ساعت 01:24)elahenadafy2 نوشته:  سال 2002 واسشون اقدام شده اونوقت approve اونا کی اومده؟
ازشون بپرسید تا بگم

مرسی دوست عزیز بابت جواب. تاریخ approve سال 2004 بوده است.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-11 ساعت 18:12)sepehr485 نوشته:  
(2012-04-07 ساعت 01:24)elahenadafy2 نوشته:  سال 2002 واسشون اقدام شده اونوقت approve اونا کی اومده؟
ازشون بپرسید تا بگم

مرسی دوست عزیز بابت جواب. تاریخ approve سال 2004 بوده است.

خوب
سال2002 اقدام کردن که 18 ساله بودن، 2004 approve شدن که 20 ساله شده بودن، حالا 28 ساله هستن. یعنی چون 2 سال approve طول کشیده سن ایشون منهای 2میشه و میشه 26 سال که 26 سال بالای 21 هستش. باید پدر یا مادرش بعد از دریافت گرین کارت سریعا واشسون اقدام کنن که متاسفانه چون در کتگوری F2B میفتن 7-8 سال طول میکشه. تازه اگه ازدواج نکنه تا اون موقع
البته اگه approve که سال 2004 واسشون اومده ضمیمه پرونده شون کنن و به اداره مهاجرت اطلاع بدن که قبلا پروسه واسه ایشون انجام شده احتمال داره کارشون کمتر طول بکشه
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr485 ، SAEED 60 ، frozen mind ، battosai
سلام دوستان
می خواستم بپرسم آیا کسی اطلاع داره که در سایت سفارت ترکیه قسمت ویزاهای مهاجرتی که تاریخ مصاحبه را مشخص کرده با لینک زیر:
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_iv.html
چرا در کتگوری F4 بعضی از case number ها مال سال 2010 و 2011 و 2009 هستش؟یعنی به طور مثال ANK2010708017 F4 و این با پرونده ی ما هم که کیس نامبرمون مال سال 2010 هستش:ANK2010xxxxxx چه تشابه و تفاوتی داره؟ متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان