کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
سلام
من مي خواستم بدونم أيا كسي كه هنوز سيتيزن نشده و گرين كارت داره مي تونه براي فرزند بالاي ٢١ سال و متاهل خودش تفاضاي گرين كارت كنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سلام.

خیلی جالب هست قانون cspa شامل حال ایشون نشده اما درج پرونده قبل در پرونده جدید باعث شده ایشون 1 سال یا 2 سال کارشون بیشتر طول نکشه . !!!

اگر این طور باشه که خبر خوبی هست آیا مدیران تایید میکنن صحت موضوع بالا رو . در انتظار تایید هستم... . در جواب بیتا خانوم باید بگم بله میتونه .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2012-04-25 ساعت 13:52)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام.

خیلی جالب هست قانون cspa شامل حال ایشون نشده اما درج پرونده قبل در پرونده جدید باعث شده ایشون 1 سال یا 2 سال کارشون بیشتر طول نکشه . !!!

اگر این طور باشه که خبر خوبی هست آیا مدیران تایید میکنن صحت موضوع بالا رو . در انتظار تایید هستم... . در جواب بیتا خانوم باید بگم بله میتونه .

سلام علی آقای پرسپولیسی
قسمت اول جواب شما قبل از پاسخ به سوال بیتا خانم مربوط به کی هست؟ من؟ اگه جواب سوال منو دادین اولا مرسی ولی من منظور شما را نفهمیدم. خواهش می کنم یه کم واضح تر بیان کنین. مرسی
پاسخ
(2012-04-26 ساعت 14:51)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2012-04-08 ساعت 16:08)عبدالوحید نوشته:  
(2012-04-08 ساعت 13:36)amir2640 نوشته:  [quote='عبدالوحید' pid='159777' dateline='1333863083']
سلام به همه ی دوستان خوب خودم
یک سوال دارم و از همه دوستانی که میتوانند من را راهنمایی کنند خواهش میکنم که به من لطف کنند و راهنمایی فرمایند.
پرونده من جزو کتگوری F4است ولی مورد خاصی است که ویزابولتن نمی تواند کمکی به من در خصوص تخمین زمان مصاحبه بکند. آیا می توان از زمان ارسال نامه ی دوم که در آن case number مشخص می شود تا زمان تکمیل مدارک و تعیین تاریخ مصاحبه تخمینی داشت؟نامه ی دوم من آخر سال 2010 اومد.
ارادتمند همگی شما وحید

با سلام این سایت میتونه با وارد کردن تاریخ پی دی تون بگه چقدر دیگه مونده تا کارنت شید ولی اصلا دقیق نیست برای تخمین دقیقتر میتونید به تاریخه پرونده های بچه هایی که f4 بودن و کارنت شدن نگاه کنید تا با توجه به pd که دارین بتونید تخمین بزنید کارنت شدنتون رو
اما فکر نکنم بشه از نامه ی دوم که در آن case number مشخص می شه فهمید که کی کارنت میشید

http://www.myprioritydate.com/
سلام
امیر جان مرسی از لطفت که خیلی هم زود جواب منو دادی
ولی میدونی من دوبار برام اپلای شده .یه بار 2000 و یه بار 2009 که دومی به خاطر اینکه بار اول پرونده منو به دلایل نامعلومی رد کردن و گفتن که دوباره پر کن و نامه روش بذار(البته به خواهرم که برای من اقدام کرده) که زمان تلف شده ی منو حتی الامکان در نظر بگیرن. و جالب اینجاس که فقط سال بعدش یعنی 2010 نامه ی دوم من از NVC اومد نه طبق روال همه که 5 تا 7 سال بعدش نامه دومشون میاد. یکی از دوستان تو همین سایت برام نوشت که پرونده ی من جزو cut-off date ها قرار گرفته به همین دلیله که من دقیقا نمودنم وضعیتم چیه. کجای صف انتظار قرار دارم اگه می تونی کمکم کنی ممنونت میشم خیلی زیاد.
قربانت وحید

درود بر شما خودتون گفتید به جای 5 الی 7 سال نامه دومم 1 سال اومده ... پس اگر پرونده قدیم رو ضمیمه کنیم زودتر میشه .

خیلی ممنون.

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان

سوالی ازتون داشتم اینکه ایا اگر تغییره وضعیتی در تاهله فردی که براش درخواست داده شده پیش بیاد باید به دولت امریکا اطلاع داده بشه مثلا اگه از همسرش جدا بشه و دو سال بعد اطلاع بده چون اگه فعلا اطلاع بده ممکنه کتکوریش عوضشه وکارنت شدنش جلو بیفته و فعلا امادگی نداشته باشه ایا اشکالی داره؟

ممنون

كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
(2012-04-27 ساعت 20:58)amir2640 نوشته:  با سلام خدمت دوستان

سوالی ازتون داشتم اینکه ایا اگر تغییره وضعیتی در تاهله فردی که براش درخواست داده شده پیش بیاد باید به دولت امریکا اطلاع داده بشه مثلا اگه از همسرش جدا بشه و دو سال بعد اطلاع بده چون اگه فعلا اطلاع بده ممکنه کتکوریش عوضشه وکارنت شدنش جلو بیفته و فعلا امادگی نداشته باشه ایا اشکالی داره؟

ممنون
تا زمان ارسال فرم choice of agent and address صبر کنید سپس این فرم رو هم برای خودتون و همسرتون پر کنین و همراه با ترجمه رسمی شناسنامه و سند عقد به NVC بفرستین.در اینصورت ایشان هم وارد پروسه میشن.موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، battosai ، amir2640 ، mom
(2012-04-28 ساعت 00:09)sasan_rock نوشته:  
(2012-04-27 ساعت 20:58)amir2640 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
ممنون
تا زمان ارسال فرم choice of agent and address صبر کنید سپس این فرم رو هم برای خودتون و همسرتون پر کنین و همراه با ترجمه رسمی شناسنامه و سند عقد به NVC بفرستین.در اینصورت ایشان هم وارد پروسه میشن.موفق باشید

ساسان جان، صحبت شما درسته اما امیر از جدایی حرف زد نه ازدواج!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، storagemeter ، Blaze ، battosai ، f1f ، mom
سلام بچه‌ها یه سوال فوری دارم

من چون مصاحبم ابوظبی هست می‌خوام تور بگیرم سوالام این هست که چون تور‌ها معمولاً پروازشون قابل تغییر نیست اگر بخوان ویزارو بدن معمولاً ویزا چند روز بد حاضر و اینکه کسی‌ هتل رامادا رفته ، خوبه؟

ممنون میشم اگه جواب بدین!
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، comrun ، Blaze ، battosai ، mom
(پست موقت)
(2012-04-28 ساعت 11:04)Toranj نوشته:  سلام بچه‌ها یه سوال فوری دارم

من چون مصاحبم ابوظبی هست می‌خوام تور بگیرم سوالام این هست که چون تور‌ها معمولاً پروازشون قابل تغییر نیست اگر بخوان ویزارو بدن معمولاً ویزا چند روز بد حاضر و اینکه کسی‌ هتل رامادا رفته ، خوبه؟

ترنج جان
اولا" تبریکات که بالاخره انتظار مصاحبه براتون به پایان رسید
صدور ویزا در ابوظبی معمولا 7 روز زمان میخواد. یعنی با توجه به روز مصاحبه شما که 2 شنبه هست (و احتمال ضعیفی داره که 5 شنبه ویزاتون حاضر بشه)، مجموعا" با کلینیک تا یک شنبه بعدش برای خودتون 7-8 روز در نظر بگیرید.
البته فکر کنم برای موارد اینچنینی که طول سفر مشخص نیست و در صورتیکه بلیط چارتر نباشه، میشه با هماهنگی آژانس و یک نفر آشنا در ایران که فورا" قادر به پرداخت پول به آژانس باشه، فرضا" تور 3 روزه گرفت و در صورت مشخص شدن بیشتر موندن، با پرداخت هزینه لازم برای هتل زمان بیشتری اقامت داشت و با یک مراجعه به نمایندگی ایرلاین در دبی تاریخ برگشتو تغییر داد. شما هم در نتیجه هرطور صلاح میدونین تور بگیرید و همون 21 may خبر خوشو بدین.
من تا حالا هتل رامادا (کنتیننتال) نبودم قبلا 4 ستاره بود، الانو نمیدونم. محلش درست روبروی کلینیک nmc (و ایستگاه مترو) هست و تنها اشکال ظاهریش کمی صدای هواپیماست (مثلا یک پرواز در دقیقه از نزدیکی هتلSmile)
پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، storagemeter ، frozen mind ، battosai ، f1f ، mom ، sasan_rock ، Toranj
سلام دوستان عزیزم....
اگه بخوام پتیشنر مو تغییر بدم چه تغییری تو پروندم ایجاد می شه؟ پرونده بسته می شه و مجددا باز می شه؟ مادرم سیتیزن داره می شه می خوام اگه بشه با تغییرش از پدرم به مادرم زیرگروهمو تغییر بدم. 

Periority Date:sep 2005
Category: F2B

تکمیل پرونده : ۱۶ مارچ ٢٠١١
در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
(2012-04-28 ساعت 16:01)comrun نوشته:  
(2012-04-28 ساعت 11:04)Toranj نوشته:  سلام بچه‌ها یه سوال فوری دارم

ترنج جان
اولا" تبریکات که بالاخره انتظار مصاحبه براتون به پایان رسید
صدور ویزا در ابوظبی معمولا 7 روز زمان میخواد. یعنی با توجه به روز مصاحبه شما که 2 شنبه هست (و احتمال ضعیفی داره که 5 شنبه ویزاتون حاضر

سلام کامرون جان
مرسی از تبریکتون Smile بله بالاخره انتظار سراومد!
از راهنمایی ممنونم! یک سوال دیگه هم داشتم اینکه من اگر شنبه برم new medical center تا دوشنبه حاضر میشه جوابم ؟ با خود کلینیک تماس گرفتم گفت بهتره پنجشنبه بیای البته نگفت شنبه بیای حاضر نمیشه ها! Sad من شنیدم با دادن مبلغی اضافی سریع جواب حاضر میکنن! حالا نمیدونم چون دو روزم دو روزه!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، comrun
(پست موقت)
(2012-04-29 ساعت 10:04)Toranj نوشته:  سلام کامرون جان
مرسی از تبریکتون Smile بله بالاخره انتظار سراومد!
از راهنمایی ممنونم! یک سوال دیگه هم داشتم اینکه من اگر شنبه برم new medical center تا دوشنبه حاضر میشه جوابم ؟ با خود کلینیک تماس گرفتم گفت بهتره پنجشنبه بیای البته نگفت شنبه بیای حاضر نمیشه ها! Sad من شنیدم با دادن مبلغی اضافی سریع جواب حاضر میکنن! حالا نمیدونم چون دو روزم دو روزه!
این دفعه که ما nmc رفتیم به این ترتیب بود که بدلیل صرفه جویی در هزینه ها (با درهم اون موقع 580 تومنی) بجای اینکه من و خواهرم (که قبلا یکبار این کارو کرده بودیم و مصاحبه هم شده بودیم)، 2 نفری 8-9 روز بریم و کلی خرج کنیم، خواهرم یکروزه (5شنبه) با پرواز صبح ماهان، یکراست و بدون هماهنگی قبلی در حدود ساعت 10 و نیم به nmc رسید. اول کار که نامه مصاحبه تونو (برای دیدن تاریخ مصاحبه و شماره پرونده) میخوان و خود دکتر هم که در مرحله آخر، معاینه و مصاحبه میکنه، میپرسه که برای کی میخواهید و در نتیجه براش ارجنت زده بودند که با پرداخت 75 درهم اضافی (کمتر از هزینه 1شب اقامت) جوابش ساعت 7 شب حاضر باشه. البته خواهرم رسیداشو همون شب که به تهران برگشت به من داد و من که 1شنبه صبح هفته بعدش رفتم، با هزینه عادی کارم انجام شد و نتیجه های خودم و خواهرمو 3شنبه 10 صبح گرفتم و از اونجا با گذرنامه ها بردم سفارت که ساعت 14 میبایست تحویل بدم. ولی شما چون مصاحبه تون صبح 2شنبه هست و حدودا" 5-5/5 صبح به سمت ابوظبی حرکت میکنید، باید تا یکشنبه شب نتیجه دستتون باشه. حالا چه شنبه به کلینیک برید با هزینه عادی، چه یکشنبه صبح با اون 75 درهم اضافه. اگر کلینیک پیشنهاد 5شنبه داده، به 2 دلیله: دلیل اصلی اینکه اگر موردی در آزمایش کسی باشه و نیاز به تجدیدش بشه، تا قبل از مصاحبه فرصت کافی برای تکرار آزمایش باشه و دوم اینکه برای اونا مطرح نیست که من و شما از ایران میریم و هر 2-3 روز اضافه تر برای هزینه هتل و .. میتونه به اندازه درآمد ماهیانه خیلی از ایرانیا باشه Smile البته شنبه که خودتون فکرشو کردید، از یکشنبه بهتره که خدای نکرده اگر تاخیر پروازی، چیزی پیش بیاد، فوقش تا بعد از ظهرش دبی هستید و نتیجه تا یکشنبه غروب حاضره.
کارت واکسن یادتون نره.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، storagemeter
(2012-04-29 ساعت 10:04)Toranj نوشته:  این دفعه که ما nmc رفتیم به این ترتیب بود که بدلیل صرفه جویی در هزینه ها (با درهم اون موقع 580 تومنی) بجای اینکه من و خواهرم (که قبلا یکبار

کامرون جان
یک دنیا از راهنماییتون ممنونم Smile
در مورد کارت واکسن رفتم انسیتو پاستور تجریش و انجام دادم فقط مونده واکسن mmr که در حال حاضر بیمارستان مهراد تزریق می کنه!
راستی یک سری ترجمه دارم که مال سال 2010 هست حالا باید دوباره ترجمه کنم درسته؟ بچه ها هم تو سفرنامجه هاشون نوشتن بی خودی هزینه مهر دادگستری ندین !
ببخشیدا کلی سوال پیش میاد Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، comrun ، Blaze
(پست موقت)
(2012-04-29 ساعت 13:56)Toranj نوشته:  ... یک سری ترجمه دارم که مال سال 2010 هست حالا باید دوباره ترجمه کنم درسته؟ بچه ها هم تو سفرنامجه هاشون نوشتن بی خودی هزینه مهر دادگستری ندین !
ببخشیدا کلی سوال پیش میاد Rolleyes
خواهش میکنم ترنج جان. من که موقع صدور ویزام همه مدارکم باستانی و زیر خاکی به حساب میومدن Big Grin فکر کنم ترجمه ها رسمی باشه و با اصل مدارک مطابقت داشته باشه، در باجه اول قبول میکنن و تاریخ انجام ترجمه، زیاد مهم نباشه (مگر اینکه خیلی سال گذشته باشه) از اون به بعد هم که کارای دیگه دارید: انگشت نگاری و مصاحبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Toranj ، Blaze ، mom
(2012-04-29 ساعت 09:23)leily نوشته:  سلام دوستان عزیزم....
اگه بخوام پتیشنر مو تغییر بدم چه تغییری تو پروندم ایجاد می شه؟ پرونده بسته می شه و مجددا باز می شه؟ مادرم سیتیزن داره می شه می خوام اگه بشه با تغییرش از پدرم به مادرم زیرگروهمو تغییر بدم. 

دوست عزیز اینطور که معلومه شما در انتظار دعوت به مصاحبه هستی‌ و پروندت هم تکمیل شده ، پس هیچ لزومی نداره با بازگشایی یک پروندهٔ جدید توسط مادرتون برای شما دوباره چندین سال در صف ویزا قرار بگیرید ، البته شما میتونید توسط مادرتون یک پرونده جدید باز کنید ولی‌ اگر منظور شما این بوده که این کار باعث جلو رفتن و پیشرفت در وضعیت فعلی شما خواهد شد ، خیر
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]