کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
سلام دوستان

من دیروز با nvc تماس گرفتم و در مورد ارسال فرم ds 261 ازشون سوال کردم و اونها هم گفتن که تا 21 روز اینده فرم رو براتون ارسال میکنیم ولی وقتی ازشون خواستم که از این به بعد به جای ایمیل داییم که ایمیل ریجستر شده ی nvc هست با ایمیل من مکاتبه کنند گفتن برای این کار باید ایمیل بزنید و به صورت مکتوب این مساله رو در ایمیلتون مطرح کنید

حالا سوال من اینه که حتما باید با ایمیل داییم که ایمیل ریجستر شده ی nvc هست این درخواست داده بشه یا این که به ایمیل من هم جواب میدن ؟

و اینکه من حدود 5 روز پیش و هم چنین دیروز بهشون ایمیل زدم ولی هنوز هیچ ایمیلی ازشون دریافت نکردم !! به نظرتون این طبیعی هست ؟ دوستانی که تجربه ایمیل زدن به nvc رو دارن به نظرتون معمولا چقدر طول میکشه تا جواب بدن ؟
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، hamid87
(2015-02-28 ساعت 06:09)amir2640 نوشته:  سلام دوستان

من دیروز با nvc تماس گرفتم و در مورد ارسال فرم ds 261 ازشون سوال کردم و اونها هم گفتن که تا 21 روز اینده فرم رو براتون ارسال میکنیم ولی وقتی ازشون خواستم که از این به بعد به جای ایمیل داییم که ایمیل ریجستر شده ی nvc هست با ایمیل من مکاتبه کنند گفتن برای این کار باید ایمیل بزنید و به صورت مکتوب این مساله رو در ایمیلتون مطرح کنید

حالا سوال من اینه که حتما باید با ایمیل داییم که ایمیل ریجستر شده ی nvc هست این درخواست داده بشه یا این که به ایمیل من هم جواب میدن ؟

و اینکه من حدود 5 روز پیش و هم چنین دیروز بهشون ایمیل زدم ولی هنوز هیچ ایمیلی ازشون دریافت نکردم !! به نظرتون این طبیعی هست ؟ دوستانی که تجربه ایمیل زدن به nvc رو دارن به نظرتون معمولا چقدر طول میکشه تا جواب بدن ؟

شما هر ایمیلی میزنید باید برای معرفی خودتون در عنوان شماره کیس رو بنویسید و در ابتدای نامه این مشخصات رو ثبت کنید:

* Name of the person submitting the inquiry
* NVC case number or USCIS receipt number
* Petitioner's name and date of birth
* Principal Applicant's name and date of birth

اگر این مشخصات رو ذکر نکنید بعد از یک تاخیر طولانی بهتون جواب میدن و میگن این سوالات رو جواب بدید...

بطور کلی خیلی دیر به نامه ها جواب میدن... بین یک ماه تا دو ماه... بعضی وقتها بعد از 3 ماه جواب میدن.

برای DS261 بهتون ایمیل Welcome Letter میزنن و شماره کیس و اینویس رو رسما اعلام میکنند... این شماره ها مثل اسم کاربری و رمز عبور عمل میکنه و وقتی وارد وبسایت NVC میشید میتونید فرم ها رو پر کنید. موفق باشید...
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2015-03-01 ساعت 01:13)KingNothing نوشته:  

شما هر ایمیلی میزنید باید برای معرفی خودتون در عنوان شماره کیس رو بنویسید و در ابتدای نامه این مشخصات رو ثبت کنید:

اگر این مشخصات رو ذکر نکنید بعد از یک تاخیر طولانی بهتون جواب میدن و میگن این سوالات رو جواب بدید...

بطور کلی خیلی دیر به نامه ها جواب میدن... بین یک ماه تا دو ماه... بعضی وقتها بعد از 3 ماه جواب میدن.

برای DS261 بهتون ایمیل Welcome Letter میزنن و شماره کیس و اینویس رو رسما اعلام میکنند... این شماره ها مثل اسم کاربری و رمز عبور عمل میکنه و وقتی وارد وبسایت NVC میشید میتونید فرم ها رو پر کنید. موفق باشید...

سلام

یک تا سه ماه خیلی دیره Sad

راستش من تمام این مشخصاتی که گفتید رو در متن ایمیلم براشون فرستادم با این تفاوت که در عنوان به جای شماره ی کیس که شما فرمودید درخواستمو نوشتم به نظرتون ممکنه اشکالی داشته باشه ؟ و بهتر نیست تا دباره بهشون ایمیل بزنم ولی ایندفعه کیس نامبرمو در قسمت عنوان هم ذکر کنم ؟

به خاطر این که متاسفانه دایی من انقدر سرش شلوغه که ایمیلهاشو خیلی چک نمیکنه و من میترسم فرم براش بفرستن و ایشون خیلی دیر ما رو مطلع کنه Sad

و به همین دلیل من ازشون خواستم تا از این به بعد با من مکاتبه کنن

ممنون
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2015-03-01 ساعت 01:22)amir2640 نوشته:  
(2015-03-01 ساعت 01:13)KingNothing نوشته:  

سلام

یک تا سه ماه خیلی دیره Sad

راستش من تمام این مشخصاتی که گفتید رو در متن ایمیلم براشون فرستادم با این تفاوت که در عنوان به جای شماره ی کیس که شما فرمودید درخواستمو نوشتم به نظرتون ممکنه اشکالی داشته باشه ؟ و بهتر نیست تا دباره بهشون ایمیل بزنم ولی ایندفعه کیس نامبرمو در قسمت عنوان هم ذکر کنم ؟

به خاطر این که متاسفانه دایی من انقدر سرش شلوغه که ایمیلهاشو خیلی چک نمیکنه و من میترسم فرم براش بفرستن و ایشون خیلی دیر ما رو مطلع کنه Sad

و به همین دلیل من ازشون خواستم تا از این به بعد با من مکاتبه کنن

ممنون

خودشون میگن بهتره سابجت شماره کیس باشه اما من قبلا بدون توجه به این مساله فرستادم و جوابم هم دادند. معمولا طی 5 هفته جواب میدن اما هیچ مقید به این کار نیستند. من شده 3 ماه هم معطل شدم.

دوباره بهشون ایمیل نزنید چون گیج میشن و اونوقت توی پروندتون تاخیر می افته...

خبرتون میکنند... خیلی نگران نباشید. وقتی ایمیل شما رو گرفتند هم به داییتون ایمیل میزنند هم به شما هم به هردو آدرس پست میکنند... بالاخره یکی خبردار میشه دیگه!
F2B
-----------
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، battosai ، sib 24 ، واهيك آقاجاني ، hamid87
(2015-02-23 ساعت 13:07)shahram es نوشته:  
(2015-02-22 ساعت 10:01)shahram es نوشته:  دوستان عزيز

IV كه فرموديد و من توى سايت توى يك لوگو كنار اسم خودم و همسرم ديدم چى هست ؟
با سلام

دوستان عزيز اين پرسش من را جواب ميدهيد ؟

با سپاس

سلام شهرام جون عزيز ، اول كليييييي تبريك RolleyesBig GrinTongue
فكر ميكنم مشخص كننده نوع ويزا باشه يعني مخفف immigrant visa بايد باشه .
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، KingNothing ، amjad ، amir2640 ، shahram es
امير جان سلام ، من هم موفق شدم زنگ بزنم . تو رو خدا مسخرم نكنيد.
وقتي ازشون در مورد شماره ivپرسيدم، گفتن چند ماه پيش در جواب ايميل مربوط به پيگيري پروندم' اعلام كردن و در واقع مخفف invoice ID number هستش به معناي شماره شناسايي براي صورتحسابهاي پرداختي.
اميدوارم اشتباه نكرده باشم. يه شماره ٨ رقميه.
پرونده: F3
تاريخ اپلاي: 2004 Sep
شماره كيس:***ANK201056

مصاحبه : 4Aug 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai ، amir2640
(2015-03-01 ساعت 09:34)dreamer60 نوشته:  
(2015-02-23 ساعت 13:07)shahram es نوشته:  
(2015-02-22 ساعت 10:01)shahram es نوشته:  دوستان عزيز

IV كه فرموديد و من توى سايت توى يك لوگو كنار اسم خودم و همسرم ديدم چى هست ؟
با سلام

دوستان عزيز اين پرسش من را جواب ميدهيد ؟

با سپاس

سلام شهرام جون عزيز ، اول كليييييي تبريك RolleyesBig GrinTongue
فكر ميكنم مشخص كننده نوع ويزا باشه يعني مخفف immigrant visa بايد باشه .

من وقتی گفتید لوگو متوجه منظورتون نشدم... شما در پروسه بررسی پرونده ویزای مهاجرتی خانوادگی، در دو مرحله مجزا باید هزینه هایی رو پرداخت کنید.

AOS FEE = AFFIDAVIT OF SUPPORT FEE و
IV FEE = IMMIGRANT VISA FEE

هزینه اول برای بررسی مدارک ساپرت مالی شما است و هزینه دوم، هزینه بررسی تقاضای صدور ویزا

به غیر از این هزینه ها در آینده و تقریبا چند روز قبل از مصاحبه هم باید هزینه مدیکال رو متقبل بشید که این هزینه ها کیس به کیس و (مدیکال) کشور به کشور فرق میکنه.

IV FEE معمولا با تاخیر و بعد از انتخاب AGENT برای شما اینویس میشه. پس طبیعی هست که در بعضی موارد مبلغ آن صفر نمایش داده میشه و جلوی ردیف آن نوشته شده NOT INVOICED.
F2B
-----------
پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، amir2640 ، dreamer60 ، shahram es ، battosai
(2015-03-01 ساعت 10:01)واهيك آقاجاني نوشته:  امير جان سلام ، من هم موفق شدم زنگ بزنم . تو رو خدا مسخرم نكنيد.
وقتي ازشون در مورد شماره ivپرسيدم، گفتن چند ماه پيش در جواب ايميل مربوط به پيگيري پروندم' اعلام كردن و در واقع مخفف invoice ID number هستش به معناي شماره شناسايي براي صورتحسابهاي پرداختي.

اون شماره که شما میگید INVOICE ID هست. وقتی به سایت اداره مهاجرت میرید باید از طریق ترکیب این شماره و شماره کیستون وارد وبسایت بشید تا اینویس ها رو ببینید. اگر زودتر از اعلام اونها برید هیچ کاری نمی تونید بکنید چون:

1- معمولا به شما INVOICE ID رو تا قبل از ارسال WELCOME LETTER نمیدن
2- اگر هم در گوشه ای از نامه های قبلی دادند، وقتی وارد وبسایت میشید به هیچ جایی دسترسی ندارید (NOT INVOICED).

وقتی WELCOME LETTER رو دادند همه چیز رو پله پله توضیح میدند... اما اگر می خواهید یک پله جلوتر باشید، می تونید برید به NVC.STATE.GOV و از حالا مطالعه کنید. به نظر من وقتگیر ترین مرحله تهیه مدارک ساپرت مالی هست.
F2B
-----------
پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، amir2640 ، dreamer60 ، shahram es ، battosai
(2015-03-01 ساعت 10:01)واهيك آقاجاني نوشته:  امير جان سلام ، من هم موفق شدم زنگ بزنم . تو رو خدا مسخرم نكنيد.

سلام
اره مثل اینکه اینوویس نامبر رو تویه ایمیل هایی که بهشون میزنید هم بهتون اطلاع میدن

راستی به شما نگفتن که تا چند روز دیگه فرم رو براتون میفرستن؟ ( به من گفتن تا 21 روز دیگه فرم رو میفرستن... )
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، afsi39
سال 2008 مادرم بعد از سفر به آمریکا برای گرین کارت من که بالای 21 سال بودم اقدام کرد.
اخیرا از NVC نامه اومده بود و کتگوری من F2B بود. ما تا مرحله ی انتخاب Agent و انجام دادیم و در اونجا بود که متوجه شدم بخاطر ازدواجم کلا کیسم کنسل میشه!
و متاسفانه قبل از اون هم نمیدونستم که نباید ازدواج کنم!
دچار سرخوردگی شدم!Sad
میخاستم بپرسم اگه ظاهرا جدا بشم امکان ادامه ی کار وجود داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2015-03-02 ساعت 09:42)amir2640 نوشته:  

سلام
اره مثل اینکه اینوویس نامبر رو تویه ایمیل هایی که بهشون میزنید هم بهتون اطلاع میدن

راستی به شما نگفتن که تا چند روز دیگه فرم رو براتون میفرستن؟ ( به من گفتن تا 21 روز دیگه فرم رو میفرستن... )

سلام
نه چيزي نگفتن. ولي من ميخوام حتما" محل مصاحبه رو به ايروان تغيير بدم. اگه خبري شد ميگم.
پرونده: F3
تاريخ اپلاي: 2004 Sep
شماره كيس:***ANK201056

مصاحبه : 4Aug 2016

پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها ! من agent رو انتخاب کردم و 120 دلار هم پرداخت کردم !
حالا باید صبر کنم تا قسمت IV application فعال بشه ؟
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram es
با سلام خدمت همه دوستان عزيز من براى آخر فروردين 94 مصاحبه دارم يك خانواده 3نفره

در آنكارا ميخواستم اگر هتل خوبى كه ميشناسيد و رفتيد به مامعرفى كنيد و اگر آژانس مسافرتى

خوب هم سراغ داريد بگيد كلا يك سرى اطلاعات ميخواستم ممنون راستى پسر 5 ساله دارم

و كل واكسنهايش را در كارت واكسنش زده اونجا ديگه چى ميزنم به اين بچه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز یه سوال داشتم داییم حدود 10 سال پیش اقدام کرده برای خواهر برادراش حالا یه پاکت نامه اومده که در رابطه با فرم 261 نوشته نوشته که بعد از یک سال باطل میشه اگر اقدام نکنید تا اپریل 2015 وقت هست حالا باید چیکار کنم میگم نکنه داییم بیخیال شده هیچ اقدامی نکرده دیگه تا باطل بشه چون هیچ خبری نشده ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز یه سوال داشتم داییم حدود 10 سال پیش اقدام کرده برای خواهر برادراش حالا یه پاکت نامه اومده که در رابطه با فرم 261 نوشته نوشته که بعد از یک سال باطل میشه اگر اقدام نکنید تا اپریل 2015 وقت هست حالا باید چیکار کنم میگم نکنه داییم بیخیال شده هیچ اقدامی نکرده دیگه تا باطل بشه چون هیچ خبری نشده ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان