کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2015-07-10 ساعت 13:33)mrb نوشته:  
(2015-07-09 ساعت 22:11)ssprotest نوشته:  دوستان عزیز سلام
در مورد ترجمه مدارک و تایید اونا به مهر وزارت خارجه و دادگستری می خواستم چند نکته رو عرض کنم. یکی اینکه حتما تمام ترجمه هایی رو که همراهتون می برین مهر این دو نهاد رو داشته باشه. ممکنه اگه مهر نداشته باشه مشکلی به وجود نیاد چون اونطور که من می دونم و خودم تجربه ش کردم در این مورد بسیار سلیقه ای عمل می کنن. گاهی وقتا گیر میدن ولی بعضی وقتا زیر سبیلی رد می کنن. که این امر کاملا و مستقیما بستگی به آفیسری که با شما مصاحبه می کنه داره. در مورد مدارک هم خدمت شما عارضم که طبق تجربه خود بنده و دوستان مهاجر سرایی چند حالت وجود داره:

۱-بعضی وقتا مدارک اضافه می خوان که توی نامه مصاحبه اسمی ازشون برده نشده مثل همین فرم تکس ریترن یا...

۲-بعضی وقتا حتی مدارکی رو هم که تو نامه مصاحبه خواسته شده توی روز مصاحبه نمی خوان که همین بلا سر من اومد که بماند با چه ترفند و دلهره ای حلش کردم و خدا رو شکر به خیر گذشت. اگه فرصت شد شرح کامل فیما وقع رو برا دوستان می نویسم.
توی مورد ما حتی یک سری مدارکی که قبلا تحویل داده بودیم توی روز مصاحبه توی یک پوشه به نام additional documents بهمون پس دادن.

خلاصه بگم که کنترل اینکه چه مدارکی یا ترجمه هایی رو ازتون بخوان خارج از دست من و شماست. تنها چیزی که کنترلش دست ما هست اینه که تمام مدارک و ترجمه هایی رو که می دونیم لازمه یا ممکنه لازم بشه رو همراه خودمون ببریم. چون که با توجه به پروسه طولانی انتظار و کلیرنس هزار جور از این مسائل نباید به هیچ عنوان ریسک کرد.
خود ما حدود ۲ میلیون فقط خرج ترجمه کردیم که آخر کار فقط ترجمه شناسنامه تقاضا دهنده اصلی و ترجمه کارت پایان خدمت پدرم رو خواستن و بیشتر ترجمه ها رو دستمون باد کرد.
امیدوارم که این مطلب به دردتون خورده باشهWinkSmile

سربلند و پیروز باشید

دوستان عزیز با سلام
با تشکر از دوستانی که اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار می دهند . تعدادی از دوستان مدارک ترجمه شده خود را
بدون مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ارسال و یا همراه خود در روز مصاحبه برده و تحویل داده اند ، و تعدادی از
دوستان مهر دادگستری و وزارت امور خارجه را لازم میدانند . دوستان عزیز لطفا راهنمایی بفرمایید .

mrb عزیز ، توضیحات ssprotest کامل بود .
اصلا معلوم نیست که تاییده میخواهند یا نه .
بهتره شما محض احتیاط تاییدیه رو بگیرید. ریسک بیخودی هست نگرفتنش بنظرم
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: mrb ، ssprotest ، Alisalimi ، KingNothing ، alireza51
سلام دوستان من يك سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
ميخاستم تاريخ درست Approval بدونم من در ساله 2008 بوده و در ساله 2010 يك ميل اومد و در اون يك كيس بود با شماره wac شروع ميشه و گفته شما در ليست انتضار هستيد و كفته براى سوال كجا تماس بگيريم
و در سال 2012 يك ميل ديگه اومد كه كيس با npl شروع ميد و در مورد nvc نوشته كه كيس مارا در يافت كردن و اينجور چيز ها و در مورد ويزا بولتين طبق اين نامه ها Approval كدام سال ميشه ممنون از كمكتون
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51
(2015-07-13 ساعت 16:31)amirkho نوشته:  سلام دوستان من يك سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
ميخاستم تاريخ درست Approval بدونم من در ساله 2008 بوده و در ساله 2010 يك ميل اومد و در اون يك كيس بود با شماره wac شروع ميشه و گفته شما در ليست انتضار هستيد و كفته براى سوال كجا تماس بگيريم
و در سال ۲۰۱۲ يك ميل ديگه اومد كه كيس با npl شروع ميد و در مورد nvc نوشته كه كيس مارا در يافت كردن و اينجور چيز ها و در مورد ويزا بولتين طبق اين نامه ها Approval كدام سال ميشه ممنون از كمكتون

دانستن تاریخ اپروال چه فایده ای داره؟ مگر کیس شما شامل CSPA میشه؟

در هر حال کیس شما تا زمانی که با WAC شروع میشده در USCIS بوده و وقتی کیس با NPL شروع شده به معنی این هست که کیس شما به NVC رفته و توی نوبت قرار گرفتید تا PD شما به روز بشه. کنسولگری ای که احتمالا مدارک شما رو بررسی خواهد کرد هم ناپل خواهد بود.

میتونید با خوندن صفحات این فروم اطلاعات کامل تری بدست بیارید.
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
(2015-07-13 ساعت 16:31)amirkho نوشته:  سلام دوستان من يك سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
و در سال ۲۰۱۲ يك ميل ديگه اومد كه كيس با npl شروع ميد و در مورد nvc نوشته كه كيس مارا در يافت كردن و اينجور چيز ها و در مورد ويزا بولتين طبق اين نامه ها Approval كدام سال ميشه ممنون از كمكتون

شما باید به فرم I-130 نگاه کنید و Receipt Date شما همون Priority Date خواهد بود که با توجه به کتگوری ویزاتون در VISA BULLETIN میتونید ببینید الان چه سالی رو دارن بررسی می کنند.
F2B
-----------
پاسخ
(2015-07-13 ساعت 21:23)KingNothing نوشته:  

شما باید به فرم I-130 نگاه کنید و Receipt Date شما همون Priority Date خواهد بود که با توجه به کتگوری ویزاتون در VISA BULLETIN میتونید ببینید الان چه سالی رو دارن بررسی می کنند.

خيلى ممنون از پاسختون دوست عزيز من كاتگورى F4 هستم و pd date را ميدانم ولى ميخاهم بدونم كدام يك از اين تاريخ ها Approval هست كه براى حساب كردن قانون cspa نياز دارم اگر كسى ميدونه كدام بگه ممنون ميشم
پاسخ
(2015-07-13 ساعت 22:03)amirkho نوشته:  

خيلى ممنون از پاسختون دوست عزيز من كاتگورى F4 هستم و pd date را ميدانم ولى ميخاهم بدونم كدام يك از اين تاريخ ها Approval هست كه براى حساب كردن قانون cspa نياز دارم اگر كسى ميدونه كدام بگه ممنون ميشم

شماره رسید رو که با WAC شروع میشه در سایت
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
بزنید و تاریخ اپرو شدن رو می تونید ببینید...
F2B
-----------
پاسخ
(2015-07-14 ساعت 00:11)KingNothing نوشته:  
(2015-07-13 ساعت 22:03)amirkho نوشته:  [quote='KingNothing' pid='636543' dateline='1436806427']
[quote='amirkho' pid='636444' dateline='1436788911']

kingnothing عزيز من يه سوال داشتم شايد جوايشو بدونيد:
من كيسم f4 هست و 2006 برام اقدام شده، تا قبل از دسامبر وقتي رسيپت نامبر رو تو uscis وارد ميكردم تاريخ اپروو شدن كه 2009 بود رو بهم ميداد، الان چند ماهه وقتي ميزنم اين جواب رو بهم ميده:

Case Was Received At My Local Office

On December 11, 2014, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number WAC0700453***, at your local office.

خواهرم با اداره مهاجرت تماس گرفته بود و دليل اين پيام جديد و اينكه هنوز كيس نامبري رو دريافت نكرديم پرسيده بود، آفيسر گفته بود كه هيچ مشكلي رو پرونده نميبينم.
منم با يه وكيل تماس گرفتم گفت مهم نيس و منظور همون nvc هست!!!!
اما اگه واقعا منظور nvc باشه چرا بعد از 8 ماه كيس نامبري به دستم نرسيده؟
آخه ميدوني به سوال و جواب به وكلاي ايروني نبايد قانع شد، من يه كيس f2b به خاطر همين وكلاي ايروني باطل شد، خدا رو شكر كه اين f4 رو بصورت بك آپ اون اقدام كرده بوديم!!
ميخواستم ببينم شما يا كسي از دوستان چيزي در مورد local office ميدونيد؟
يا كسي كيس مشابهي داشته كه بدونه اين local office دقيقا چيه و چرا پرونده رفته اونجا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: عسل.م ، alireza51
(2015-07-13 ساعت 22:03)amirkho نوشته:  

ممنونم از شما كمك خوبى كرديد
پاسخ
دوستان سلام
یه سئوال داشتم .بعد از اخذ گرین کارت آیا امکانش هست که مدرک تحصیلی که از ایران داریم رو ارزیابی کنن. یا حتما باید بریم دانشگاه از اول بخونیم . من فوق لیسانس مدیریت بازرگانیم حقیقتش نه پول دانشگاه دارم نه توان خوندن . می خوام بدونم اونجا مدارک را ارزیابی می شه کرد ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، battosai ، alireza51
سلام دوست عزيز آقا شهرام
پيغامتون رو خوندم ولي نمتونم جواب بدم (خطا بعلت پست كمتراز ٢٥). ولي براتون ايميل كردم نمي دونم دريافت كردين يا نه.
داشتم ارسالهاي امروز رو نگاه ميكردم در بخش مدارك ارسالي به nvc دوستي از f3 نوشته بود مكاتبات با او از ٦ماه پيش شروع شده و ماه بعد به احتمال زياد كارنت ميشه . به نظرم اين خبر خيلي خوبي ميتونه باشه.
به اميد روزهاي خوب
پرونده: F3
تاريخ اپلاي: 2004 Sep
شماره كيس:***ANK201056

مصاحبه : 4Aug 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: shahram es ، alireza51
(2015-07-14 ساعت 15:17)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
یه سئوال داشتم .بعد از اخذ گرین کارت آیا امکانش هست که مدرک تحصیلی که از ایران داریم رو ارزیابی کنن. یا حتما باید بریم دانشگاه از اول بخونیم . من فوق لیسانس مدیریت بازرگانیم حقیقتش نه پول دانشگاه دارم نه توان خوندن . می خوام بدونم اونجا مدارک را ارزیابی می شه کرد ؟؟

لیسانس رو قبول میکنن اما فوق رو دوباره باید اونجا بخونین در کل مدرک اینجا رو هیچ جایی قبول نداره . اگر هم لیسانس باشین لیسانس هم قبول ندارن
پاسخ
(2015-07-15 ساعت 01:08)alisarvareharchiabi نوشته:  [quote='مهسا20132013' pid='636839' dateline='1436870878']
دوستان سلام

بستگی به دانشگاه امریکایی و رشته داره
تا جایی که من دیدم قبول میکنن و حتی در صورت تغییر رشته واحد های مشابه را هم به عنوان کردیت ترانسفر میگیرن
یعنی دانشگاه ما اینطوره
اما اگر منطور شما برای کار هست
بستگی به نوع کار داره
خیلی شغل ها باید لایسنس یعنی اجازه اون کار را با امتحان یا طی کردن دوره های کوتاه مدت گرفت
ویزای دانشجویی برای ارشد مدیریت MBA گرفتم در دانشگاهی در کالیفرنیا Smile
تاریخ اپلای: اپریل 2014
دریافت ای-20 یا سویس: می 2014 دقیقا یک ماه
تاریخ مصاحبه:نیمه جون 2014
بعد از مصاحبه: ادمینستراتیو پروسس 24 روز طول کشید
دریافت پاسپورت با ویزا دو ساله ماتیپل اینتری (اجازه ورود و خروج به امریکا)
ورود به فرودگاه لوس انجلس اگوست 2014
شروع ترم: سپتامبر 2014
مدرک زبان : نداشتم و اینجا زبان گذراندم

**لطفا از گزینه تشکر استفاده کنید
پاسخ
(2015-07-14 ساعت 07:45)asrainman نوشته:  
(2015-07-13 ساعت 22:03)amirkho نوشته:  [quote='KingNothing' pid='636543' dateline='1436806427']

kingnothing عزيز من يه سوال داشتم شايد جوايشو بدونيد:
من كيسم f4 هست و 2006 برام اقدام شده، تا قبل از دسامبر وقتي رسيپت نامبر رو تو uscis وارد ميكردم تاريخ اپروو شدن كه 2009 بود رو بهم ميداد، الان چند ماهه وقتي ميزنم اين جواب رو بهم ميده:

Case Was Received At My Local Office

On December 11, ۲۰۱۴, we received your Form I-130, Immigrant Petition for Relative, Fiance(E), or Orphan, Receipt Number WAC0700453***, at your local office.

خواهرم با اداره مهاجرت تماس گرفته بود و دليل اين پيام جديد و اينكه هنوز كيس نامبري رو دريافت نكرديم پرسيده بود، آفيسر گفته بود كه هيچ مشكلي رو پرونده نميبينم.
منم با يه وكيل تماس گرفتم گفت مهم نيس و منظور همون nvc هست!!!!
اما اگه واقعا منظور nvc باشه چرا بعد از ۸ ماه كيس نامبري به دستم نرسيده؟
آخه ميدوني به سوال و جواب به وكلاي ايروني نبايد قانع شد، من يه كيس f2b به خاطر همين وكلاي ايروني باطل شد، خدا رو شكر كه اين f4 رو بصورت بك آپ اون اقدام كرده بوديم!!
ميخواستم ببينم شما يا كسي از دوستان چيزي در مورد local office ميدونيد؟
يا كسي كيس مشابهي داشته كه بدونه اين local office دقيقا چيه و چرا پرونده رفته اونجا؟

وقتی کیس در USCIS هست بررسی اولیه بر روی پرونده انجام میگیره. بستگی به هر نوع کیس خاصی، کیس به یکی از ادارات زیر فرستاده میشه:
Field Office
Service Center
National Benefits Center (also known as MSC)
Immigrant Investor Program Office (also known as EB-5)
International Operations Offices
معمولا کیس های خانوادگی به 4 سرویس سنتر فرستاده می شوند و ملاک ارسال غالبا مکان ارسال درخواست می باشد. کالیفرنیا، نبراسکا، تگزاس و ورمونت. هرکدوم از این مرکزها با توجه به حجم پرونده هایی که برعهده دارند، مدت زمان متفاوتی رو برای بررسی اولیه پرونده به خودشون اختصاص میدن. این مدت زمان اصلا مهم نیست به جز زمانی که با احتساب مدت زمان احتمالی برای کارنت شدن پرونده شما، فرزندتون در حدود 21 سالگی باشه و اگر قرار به محروم شدنشون از ورود به آمریکا بشه، قانونی به اسم CSPA هست که میتونه در بعضی شرایط به کمکتون بیاد (با توجه به مدت تاخیر هر مرکزی)

وقتی پرونده در USCIS هست ممکنه از ادرات داخلی زیر مجموعه از جایی به جای دیگه بره و در این سایتی که گفتید تغییراتی در رپورت وضعیت پرونده نشان داده بشه. اگر نگه که کیس شما مردود شده، نیازی به نگرانی زیاد نیست و نهایتا با جست و جوی پیام نمایش داده شده، شاید افرادی که مشکل مشابه داشتند، بهتون بگن که اون پیام دقیقا چه معنایی داره.

مثلا اگر آدرستون رو عوض کنید، دیگه نمیگه کیس شما کی اپرو شده و ممکنه بگه آدرس شما در فلان تاریخ عوض شده.

در سایت
https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do
میتونید ببینید که هر سرویس سنتر در حال حاضر چقدر برای بررسی پرونده، بطور میانگین زمان لازم داره.

پایین فرم I-130 نوشته که شما از چه مرکزی اقدام کردید.

چند ماهی بعد از اپرو شدن، کیس شما به NVC میره ولی ممکنه سالها زمان ببره که به شما Notice of Action 2 رو بدن یا اصلا نفرستند که درواقع به شما میگه که حجم زیادی پرونده خانوادگی دارند و شما باید تا کارنت شدن صبر کنید.
(به جز کیس های F2A)

شاید اگر به NVC تماس بگیرید به شما کیس نامبر رو اعلام کنند ولی NVC خیلی شلوغه ... منظورم اینه که نگران نباشید... معمولا عادیه که تا یکی دو سال قبل از کارنت شدن خبری از NVC نشه. وقتی موقعش شد به جای خودش کلافه تون می کنند!
F2B
-----------
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman ، alireza51
(2015-07-14 ساعت 15:17)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام

بستگی به دانشگاه و پروفسوری داره که مدارکتون رو بررسی می کنه فقط و فقط (یا مسئول کارگزینی) ... خودشون زیاد براشون رنکینگ و اینا مهم نیست. مهم اینه که بدونند به قول معروف چیکاره اید!!

1- چی تو سی وی دارید؟؟
2- چه کاری میگید می تونید بکنید؟
3- چقدر در عمل اون کار رو انجام میدید!!

من یک استادی داشتم که فاند داشت. از من می پرسید آیا دانشگاه امیرکبیر بهتر از دانشگاه آزاده؟ یا نه؟! بنابراین، به نظر من ... رنکینگ و اینا دل خوش کنک هست... چی مقاله دادید؟ ژورنال بوده یا کنفرانس؟ اگه کنفرانس بوده چقدر معتبر بوده؟ چند تا مقاله به شما رفرنس دادند... راستش رو بخوای بدونی اینها براشون مهمه.

مدرک گرا نیستند مثل ما که هزار نفر زیر یک کاغذ رو امضا کنند که باورشون بشه... همون ثانیه اول باورشون میشه... میگن بفرما این مساله رو حل کن یا این کار رو ازمایشی انجام بده... هستی؟؟ اگه نه، شاید گرفتن یه فوق لیسانس آمریکا خیلی فکر بدی نباشه؟! (از نظر اینترنشیپ و ... در آینده)

در ضمن خارج از موضوع تاپیک بود. با عرض معذرت اگه صلاح میدونید میتونید به فروم مربوطه ارجاعش بدید...
F2B
-----------
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، babak.n ، storagemeter ، alireza51
(2015-07-15 ساعت 02:00)KingNothing نوشته:  
(2015-07-14 ساعت 07:45)asrainman نوشته:  [quote='KingNothing' pid='636600' dateline='1436816503']
[quote='amirkho' pid='636548' dateline='1436808833']
[quote='KingNothing' pid='636543' dateline='1436806427']

درود به king nothing عزيز و واقعا ممنون بابت پاسخ كاملتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: KingNothing ، عسل.م ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان