کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
بچه ها کسی این مورد تاحالا براش پیش اومده؟

برای ما حدودا 4 ماه پیش وقتی کارنت شدیم، نامه اومد که NVC مدارک شما رو بررسی کرده و فلان مدرک ناقصه اما چون بررسی کیس شما تکمیل شده، شما باید اون رو روز مصاحبه با خودتون بیارید.

دیگه ازشون خبری نشد تا 4 ماه بعد یعنی امروز که نامه یک صفحه ای دادند که کیس شما کامل شده و زمانی که تاریخ مصاحبه مشخص شد بهتون خبر میدیم.

این دو تا نامه مفهومش یکی هست و این وسط الکی 4 ماه هدر شده!!

حالا چقدر دیگه باید سماق بمکیم که نامه واقعی وقت مصاحبه رو بهمون بدن؟؟
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram es
(2015-10-12 ساعت 16:14)KingNothing نوشته:  بچه ها کسی این مورد تاحالا براش پیش اومده؟

برای ما حدودا ۴ ماه پیش وقتی کارنت شدیم، نامه اومد که NVC مدارک شما رو بررسی کرده و فلان مدرک ناقصه اما چون بررسی کیس شما تکمیل شده، شما باید اون رو روز مصاحبه با خودتون بیارید.

دیگه ازشون خبری نشد تا ۴ ماه بعد یعنی امروز که نامه یک صفحه ای دادند که کیس شما کامل شده و زمانی که تاریخ مصاحبه مشخص شد بهتون خبر میدیم.

این دو تا نامه مفهومش یکی هست و این وسط الکی ۴ ماه هدر شده!!

سلام دوست عزیز

اصلا خودشون هم نمیدونن چه میکنن ؟!
اول برای من نامه کامپلیت آمد بعد از چند مدت نامه آمد که مدارکت نقص داره با خودت زمان مصاحبه بیار !!!! بعد تازه مدرکی که مربوط به فرم مالیاتی یا همان افیدیویت ساپورت اسم کسی را عنوان کرده که اصلا اسپانسر من نیست !!!!!

خدا بداد برسه
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
تشکر کنندگان: KingNothing
سلام به همه ي دوستان
يه سوال ازتون داشتم كسي ميدونه كه بچه اي كه قانون cspa شامل حالش شده چه موقعي سن بچه بسته ميشه و به سنش ديگر اضافه نمي شه؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
تاریخ اپروال نوتیس رو از pd کم کنید زیر 21 بودن قانون شامل حالشون میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahabjafari ، amir2640 ، amirsalehish
مرسي از راهنماييتون دوست عزيز.
بله اين قانون ميدونم فقط ميخوام بدونم سن من كي بسته ميشه.مثلا موقعي كه به سفارت ميرم يا موقعي كه نامه مصاحبه مياد.....
چون اين فاصله زماني از سن همين لحظه ي خودم كم كونم شايد شامل حالم بشه اما شايد من پرونده هاي خودمو دادم داخل مثلا ناقصي خورد پروندمو تا بيام تاييديه كامل بودن مداركمو بگيرم از nvc يه چند ماهي رفتنم به سفارت و گرفتن ويزا به تاخير خورد.در اين صورت سن من به اندازهي همون چند ماه اضافه ميشه.شايد اومدم بالا ٢١سال.برا همين ميخواستم بدونم يه مرحله اي سن من بسته ميشه و هرچي هم پروسه ي كاريم طول بكشه به سن من اضافه نميشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
نه همون موقع که کارنت میشید نامه مصاحبه میاد نام شما باشه در پرونده تکمیل هست یعنی مشکلی نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-12 ساعت 16:14)KingNothing نوشته:  بچه ها کسی این مورد تاحالا براش پیش اومده؟

برای ما حدودا ۴ ماه پیش وقتی کارنت شدیم، نامه اومد که NVC مدارک شما رو بررسی کرده و فلان مدرک ناقصه اما چون بررسی کیس شما تکمیل شده، شما باید اون رو روز مصاحبه با خودتون بیارید.

دیگه ازشون خبری نشد تا ۴ ماه بعد یعنی امروز که نامه یک صفحه ای دادند که کیس شما کامل شده و زمانی که تاریخ مصاحبه مشخص شد بهتون خبر میدیم.

این دو تا نامه مفهومش یکی هست و این وسط الکی ۴ ماه هدر شده!!

كينگ زنگ بزن حتما به NVC اينا بايد پروندتو چند ماه پيش ميفرستادن به سفارت ، چند روز پيش داداشم زنگ زد و گفته برادرم كارنت شده الان كي مصاحبه مشخص ميشه و ... انها هم گفتن برادر شما ويزا بودتن نوامبر كارنت شده از اول نوامبر ما شروع ميكنيم به ارجاع پرونده ها به سفارت خانه هايي كه از قبل اعلام شده بهتون با كيس نامبر ، بعد از شروع نوامبر زنگ بزنيد ، پيگيري كن حتما وقتت تلف نشه

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، KingNothing
حتما پيگيري كنيد تا بهتون زمان مصاحبه ببينيد كي مصاحبه ميدن
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
(2015-10-13 ساعت 12:54)alisarvareharchiabi نوشته:  نه همون موقع که کارنت میشید نامه مصاحبه میاد نام شما باشه در پرونده تکمیل هست یعنی مشکلی نیست .

مرسي از راهنماييت دوست عزيز
تاريخ اپلاي ما jan/27/2003 دقيق نميدونم كي كارنت شديم اما فكر كنم بهمن سال ٩٣ بود.اگه تاريخ دقيقشو ميدونين لطفا بم بگين.اون موقع من نميدونستم اين قانون شامل حالم ميشه چون سن من ٢٦ سال ٩ماه بود.وقتي كارنت شديم از زير پوشش پدر مادرم در اومد بودم.قبل اينكه ما پرونده هاي پدرو مادرمو بدن داخل به اين قانون پي برديم.اول اومدن به اداره مهاجرت شرايط منو اطلاع دادن اونا هم گفتن بايد بررسي كنيم كه شامل حالش ميشه يا نه.تا اومدن شاخ فيل و بشكوننو ٢تا حساب كتاب كنن ٤ماه طول كشيد كه ايميل بزنن كه بم گفتن اين قانون شامل حالش ميشه.ديگه حدوداي اخر ارديبهشت بود كه بم گفتن.بعد منو آوردن زير پوشش خانوادم.بعد پرونده هامونو دادن داخل nvc براي بررسي كردن مداركمون.كه اگه مشكلي نباشه تاريخ سفارت بدن.ماشالاه بشون باشه يه ٢ماهيم طول كشيد تا ايميل بزنن و جواب بدن.من يه اشتباهي كردم تو پرونده هام كه فرستادم ترجمه كارت پايان خدمتمو نفرستا م.كه سر اين چيز بده ٢ماهي كه خبر دادن تازه گفتن پروندت ناقصي داره و ترجمه رو ميخوان.ما بشون داديم يه ايميل دادن كه مدرك به دستمون رسيده و ٣٠ روز زمان ميخوايم كه اونو بررسي كنيم اگه مشكلي نباشه ديگه تاريخ سفارتو ايميل ميكنيم.حالا ٣٠ روزشون شده ٥٠ روز كه هنوز خبر ندادن.نميدونم چرا جواب نميدن به nvc هم زنگ ميزنيم همش اشغاله.اين پروسه من يه ١٠ ماهي از كارنت شدنمون گذشته.حالا نميدونم با اين شرايط من هنوز اين قانون شامل حالم ميشه يا نه.اخه نميدونم كي سن منو ميبندنو ديگه به سنم اضافه نميشه.چون اگه سن من بسته نشده باشه اين ١٠ماه هم به سن حالاي من اضافه ميشه و من ميام بالا ٢١ سال.اگه تاريخ كارت شدن ما در ويزا بولتن هم ميدونين با اطلاعاتي كه دادم بهتون بم بگين چون من سايتى كه بايد ببينمو نميدونم چيه.كاتاگوري f3 هم هستيم
پاسخ
(2013-07-31 ساعت 06:30)hasti_banoo نوشته:  
(2013-07-30 ساعت 21:49)Almond نوشته:  سلام دوستان عزیز و با تجربه
سوالی که از حضور شما داشتم اینه که آیا اگر از طریق خانوادگی (والدین دارای گرین کارت) برای فرزندان اقدام به پر کردن پتیشن بشود، آیا فرزندان میتوانند پیش از اینکه پروسه دریافت ویزایشان کامل شود به صورت دانشجو یا توریست وارد یو اس بشوند؟
چونکه در نامه ای که ما دریافت کردیم و شماره ها در ان است نوشته که در صورتیکه فردی که برایش تقاضای گرین کارت پر کرده اید به صورت توریست یا برای کار وارد یو اس شود پروسه گرین کارتش باطل میشه. آیا این درسته؟ البته ما خودمون نامه رو هنوز ندیدیم برایمان خوانده اند نامه را مطمئن نیستم دقیقا چنین چیزی تویش نوشته باشه. اما در هر صورت آیا این موضوع برای ورود به یو اس به صورت دانشجویی هم صادقه یعنی اجازه ورود به صورت دانشجویی رو هم نمیدهند؟ اصلا واقعا این موضوع درسته ؟

اگر فردی در جریان پروسه دریافت گرین کارت باشه، حتی در همون مراحل اولیه، باز هم تمام مدارکش در اداره مهاجرت ثبت شده . افیسری که که به درخواست ویزای دانشجویی یا توریستی یا بازرگانی یا .. رسیدگی می کنه با توجه به این رکوردها متوجه میشه که فرد سابقه درخواست گرین کارت داره یا مراحل کار رو داره طی می کنه. در این صورت ویزا براش صادر نمیشه.

به عبارت دیگه کار به اونجا نمیرسه که فرد بخواد با ویزا وارد آمریکا بشه. خود من نمونه این کیس بودم. پیش از اقدام برای گرفتن ویزای یک ماهه جهت ارائه مقاله در کنفرانس، با سفارت تماس گرفتم و اونها هم صراحتا عنوان کردند که می تونید اقدام کنید ولی ویزایی در کار نخواهد بود چون در اداره مهاجرت پرونده فعال دارید.
سلام خانوم هستی‌.

من یک سوال داشتم که مشابهش رو پیدا نکردم تا جواب بگیرم. پدر و مادر من الان پرمننت رزیدنت هستند و کمی‌ بیشتر از یک ماه هست که وارد آمریکا شدند. خود من الان مدت بیشتراز ۴سال هست که آمریکا هستم با ویزا ی دانشجویی‌. می‌خواستم بدونم روند تقاضای گرین کارت از طریق پدرم، برای من که آلردی آمریکا هستم فرقی‌ می‌کنه یا عیناً مثل کسی‌ هست که ایران هست و از اینجا براش ای۱۳۰ فایل می‌شه؟ اگر بتونید کمی‌ راهنمای کنید ممنون میشم.
پاسخ
(2015-10-13 ساعت 17:30)Alireza-bani نوشته:  
(2015-10-13 ساعت 12:54)alisarvareharchiabi نوشته:  نه همون موقع که کارنت میشید نامه مصاحبه میاد نام شما باشه در پرونده تکمیل هست یعنی مشکلی نیست .

مرسي از راهنماييت دوست عزيز
تاريخ اپلاي ما jan/27/2003 دقيق نميدونم كي كارنت شديم اما فكر كنم بهمن سال ٩٣ بود.اگه تاريخ دقيقشو ميدونين لطفا بم بگين.اون موقع من نميدونستم اين قانون شامل حالم ميشه چون سن من ٢٦ سال ٩ماه بود.وقتي كارنت شديم از زير پوشش پدر مادرم در اومد بودم.قبل اينكه ما پرونده هاي پدرو مادرمو بدن داخل به اين قانون پي برديم.اول اومدن به اداره مهاجرت شرايط منو اطلاع دادن اونا هم گفتن بايد بررسي كنيم كه شامل حالش ميشه يا نه.تا اومدن شاخ فيل و بشكوننو ٢تا حساب كتاب كنن ٤ماه طول كشيد كه ايميل بزنن كه بم گفتن اين قانون شامل حالش ميشه.ديگه حدوداي اخر ارديبهشت بود كه بم گفتن.بعد منو آوردن زير پوشش خانوادم.بعد پرونده هامونو دادن داخل nvc براي بررسي كردن مداركمون.كه اگه مشكلي نباشه تاريخ سفارت بدن.ماشالاه بشون باشه يه ٢ماهيم طول كشيد تا ايميل بزنن و جواب بدن.من يه اشتباهي كردم تو پرونده هام كه فرستادم ترجمه كارت پايان خدمتمو نفرستا م.كه سر اين چيز بده ٢ماهي كه خبر دادن تازه گفتن پروندت ناقصي داره و ترجمه رو ميخوان.ما بشون داديم يه ايميل دادن كه مدرك به دستمون رسيده و ٣٠ روز زمان ميخوايم كه اونو بررسي كنيم اگه مشكلي نباشه ديگه تاريخ سفارتو ايميل ميكنيم.حالا ٣٠ روزشون شده ٥٠ روز كه هنوز خبر ندادن.نميدونم چرا جواب نميدن به nvc هم زنگ ميزنيم همش اشغاله.اين پروسه من يه ١٠ ماهي از كارنت شدنمون گذشته.حالا نميدونم با اين شرايط من هنوز اين قانون شامل حالم ميشه يا نه.اخه نميدونم كي سن منو ميبندنو ديگه به سنم اضافه نميشه.چون اگه سن من بسته نشده باشه اين ١٠ماه هم به سن حالاي من اضافه ميشه و من ميام بالا ٢١ سال.اگه تاريخ كارت شدن ما در ويزا بولتن هم ميدونين با اطلاعاتي كه دادم بهتون بم بگين چون من سايتى كه بايد ببينمو نميدونم چيه.كاتاگوري f3 هم هستيم

شما مطمئن هستین کتگوری f3 هستین ؟ شما میتونید از سایت ویزا بولیتن چک کنید http://travel.state.gov/content/visas/en...letin.html

اطلاعاتی که میدین خیلی تناقض داره .

(2015-10-13 ساعت 22:51)ghazal66 نوشته:  
(2013-07-31 ساعت 06:30)hasti_banoo نوشته:  
(2013-07-30 ساعت 21:49)Almond نوشته:  سلام دوستان عزیز و با تجربه
سوالی که از حضور شما داشتم اینه که آیا اگر از طریق خانوادگی (والدین دارای گرین کارت) برای فرزندان اقدام به پر کردن پتیشن بشود، آیا فرزندان میتوانند پیش از اینکه پروسه دریافت ویزایشان کامل شود به صورت دانشجو یا توریست وارد یو اس بشوند؟
چونکه در نامه ای که ما دریافت کردیم و شماره ها در ان است نوشته که در صورتیکه فردی که برایش تقاضای گرین کارت پر کرده اید به صورت توریست یا برای کار وارد یو اس شود پروسه گرین کارتش باطل میشه. آیا این درسته؟ البته ما خودمون نامه رو هنوز ندیدیم برایمان خوانده اند نامه را مطمئن نیستم دقیقا چنین چیزی تویش نوشته باشه. اما در هر صورت آیا این موضوع برای ورود به یو اس به صورت دانشجویی هم صادقه یعنی اجازه ورود به صورت دانشجویی رو هم نمیدهند؟ اصلا واقعا این موضوع درسته ؟

اگر فردی در جریان پروسه دریافت گرین کارت باشه، حتی در همون مراحل اولیه، باز هم تمام مدارکش در اداره مهاجرت ثبت شده . افیسری که که به درخواست ویزای دانشجویی یا توریستی یا بازرگانی یا .. رسیدگی می کنه با توجه به این رکوردها متوجه میشه که فرد سابقه درخواست گرین کارت داره یا مراحل کار رو داره طی می کنه. در این صورت ویزا براش صادر نمیشه.

به عبارت دیگه کار به اونجا نمیرسه که فرد بخواد با ویزا وارد آمریکا بشه. خود من نمونه این کیس بودم. پیش از اقدام برای گرفتن ویزای یک ماهه جهت ارائه مقاله در کنفرانس، با سفارت تماس گرفتم و اونها هم صراحتا عنوان کردند که می تونید اقدام کنید ولی ویزایی در کار نخواهد بود چون در اداره مهاجرت پرونده فعال دارید.
سلام خانوم هستی‌.

من یک سوال داشتم که مشابهش رو پیدا نکردم تا جواب بگیرم. پدر و مادر من الان پرمننت رزیدنت هستند و کمی‌ بیشتر از یک ماه هست که وارد آمریکا شدند. خود من الان مدت بیشتراز ۴سال هست که آمریکا هستم با ویزا ی دانشجویی‌. می‌خواستم بدونم روند تقاضای گرین کارت از طریق پدرم، برای من که آلردی آمریکا هستم فرقی‌ می‌کنه یا عیناً مثل کسی‌ هست که ایران هست و از اینجا براش ای۱۳۰ فایل می‌شه؟ اگر بتونید کمی‌ راهنمای کنید ممنون میشم.

دقیقن مثل فردی هست که در ایران فایل شده براش. باید 8 سال صبر کنید در این بین اگر درستون تمام بشه باید برگردین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام آیا کسی که برای لاتاری ثبت نام کرده،مشکلی برای گرفتن ویزای توریستی پیش میاد؟
[font=Tahoma]خوشبختی، یعنی هماهنگی با حوادث روزگار[/font]
مصاحبه3DEC2015
نتیجه:ویزای تک ضرب
دریافت پاس با ویزا:7DEC2015
مقصد:هر جا که خدا خواست
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسي از راهنماييت alisarvareharchiabi
بله من مادر بزرگم براي پسرش كه پدر من ميشه تقاضا داد.كه ميشيم f3.
من هر اتفاقي كه تو اين چند ماه برام افتاد تعريف كردم و همهي ايميلتشونم كه برام فرستادن موجود هست.فقط من تنها چيزيو كه مطمئن نيستم تاريخ كارنت شدنم.كه حالا بايد از سايتي كه بم دادين چك كنم.فقط من بگم ارديبهشت كه اداره مهاجرت بم گفت شامل حال اين قانون ميشو منو آوردن زير پوشش پدرو مادرم سن منو كه حساب كردن بر طبق قانوناي خودشون ٢٠ سال ٩ ماه بود.
اگه ميشه بگين كجاي صحبتام تناقض داره تا كاملتر براتون توضيح بدم.بازم مرسي كه وقط گذاشتينو راهنمايي كردي
پاسخ
سلام بر همگی

چند ساعت پیش nvc بعد از یک ماه که مدارک رو براش فرستادم بهم ایمیل زده و گقته که یه سری نقص مدرک داری و یک برک هم با موضوع National Visa Center
Case Number Barcode Cover Sheet

درونش هست و فقط در صفحات بعدیش ازم خواسته که فرم ds 260 رو برای همه ی اعضا پر کنم به خاطر اینکه من هنوز این کار رو نکرم چون فکر میکردم انلاینه عجله ای نیست ....

حالا با این اوصاف به نظرتون اگر فرم هارو بفرستم دیگه حله ؟ یا اینکه بعدش ممکنه یه سری مدارک دیگه ازمون بخوان! ؟
چون اول فرم نوشته بعد از این که نواقص رو فرستادین 30 روز بهمون اجازه بدین تا بررسی کنیم Sad
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، واهيك آقاجاني ، hamid87
(2015-10-14 ساعت 02:25)Alireza-bani نوشته:  مرسي از راهنماييت alisarvareharchiabi
بله من مادر بزرگم براي پسرش كه پدر من ميشه تقاضا داد.كه ميشيم f3.
من هر اتفاقي كه تو اين چند ماه برام افتاد تعريف كردم و همهي ايميلتشونم كه برام فرستادن موجود هست.فقط من تنها چيزيو كه مطمئن نيستم تاريخ كارنت شدنم.كه حالا بايد از سايتي كه بم دادين چك كنم.فقط من بگم ارديبهشت كه اداره مهاجرت بم گفت شامل حال اين قانون ميشو منو آوردن زير پوشش پدرو مادرم سن منو كه حساب كردن بر طبق قانوناي خودشون ٢٠ سال ٩ ماه بود.
اگه ميشه بگين كجاي صحبتام تناقض داره تا كاملتر براتون توضيح بدم.بازم مرسي كه وقط گذاشتينو راهنمايي كردي

حالا درست شد مادربزرگ برای پدر شما اقدام کردن چون متاهل هستن f3 اون سایتی که من گذاشتم رو یک نگاهی بکنید مثلن پی دی شما 27 ژانویه هست حالا تو همون سایتی که من گذاشتم ماه اکتبر رو بزنید پایین یه جدولی هست f1 f2b f2a f3 f4 برای f3 رو نگاه کنید 22 may 2004 اگر پی دی شما همونی باشه که گفتین 1 سال 4 ماه میشه که شما کارنت شدین( بر حسب ویزا بولتن چون ممکنه 1 ماه خاص 50 روز بره جلو ) به قول خودتون 10 ماه پس از کارنتی.
شما هنوز نرفتین ؟؟ مصاحبه ؟!! ولی من احتمال میدم چون شما رو به پرونده اینطور که خودتون توضیح دادین اضافه کردن انقدر طول کشیده . ولی به نظرم جای نگرانی نیست اما پیگیر باشین ایمیل بزنین تماس بگیرید اما همین که مدارک خواستن به نظرم مشکلی پیش نمیاد اما دوست عزیز من زیاد اطلاعاتی مثل یک وکیل ندارم شاید یه تجربه کوچیک که داشتم رو میگم .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان