کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
سلام دوستان

من یک سوال داشتم. بعد از گرفتن ویزای اقامتی چه مدت فرصت برای ورود به آمریکا هست؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-03 ساعت 01:27)battosai نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 05:55)babak.n نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 02:16)milad_magnet نوشته:  چاکریم عزیز , شما استاد ما هستی
متاسفانه یک سری از دوستان به غلط عزیزان مهاجرسرایی را تشویق به پرداخت مالیات + فایل کردن تکس ریترن و دردسر برای پتیشنر میکنن این موضوع در تاپیکی دیگر یکبار مطرح شد و من عین متن ارسال شده از سفارت رو اینجا آپلود کردم و خودم به شخصه تجربه این موضوع را داشتم در مصاحبه , البته نا گفته نماند ما به توضیه NVC که گفته بود لازم نیست پتیشنر وقتی کار نمیکنه و در آمد نداره تکس فایل کنه و این نوشته امضا شده کفایت میکنه فایل نکردیم

درود بر شما  فکر نمیکنید دلیل AP خوردن طولانی مدت شما میتونه همین موضوع باشه ؟  احتمال هست دیگه ! کسی چه میدونه . !

این کشور ، کشوریه که بر اساس مالیات اداره میشه ، پس فایل کردنش مهمه .
اگر هم درامدی وجود نداشته باشه ، از شما مالیاتی به زور نمیگیرن !!!

سلام آقا بابک عزیز آقا میلاد درست میگن مهمترین نکته سن پتیشنر هست خیلی ها فرم مالیاتی رو پر نمیکنن اگر سن پتیشنر زیاد باشه . در نهایت با کو اسپانسر همه مسائل حل میشه .

سلام خدمت شما -
1- نامه ها . ایمیل هایی که از طرف سفارت میاد بیشترش فرم های از پیش آماده شده ایه که فقط اسم شما رو توش مینویسن.
2- کسانی که سن ریادی هم ندارن میتونن از کو اسپانسر استفاذه کنن. این قانون خود سفارت هست .
فرقش با قدیم همین شده که اول خود پتیشتر باید نتوانی خودش رو با فرم های مالیاتی و فرستادن فرم ( اگر اشتباه نکتم i 864 ) اثبات کنه.
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2016-05-10 ساعت 23:29)Homeyra12 نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 22:29)alireza88 نوشته:  
(2016-05-06 ساعت 23:50)sina454 نوشته:  ویزا بولتن JUNE امروز اعلام شد .
دوستان کتگوری F4 خدارو شکر کنید دو هفته رفتیم جلو ،چون متا سفانه چین 7 ماه و هند 2 سال عقبگرد کرده . تبریک به گروه های دیگه که به غیر از F3 همه پیشرفت داشته.
Family-
Sponsored All Chargeability
Areas Except
Those Listed CHINA-mainland
born INDIA MEXICO PHILIPPINES
F1 15JAN09 15JAN09 15JAN09 22FEB95 22DEC04
F2A 08NOV14 08NOV14 08NOV14 01SEP14 08NOV14
F2B 22OCT09 22OCT09 22OCT09 08SEP95 01JUN05
F3 01DEC04 01DEC04 01DEC04 22OCT94 01FEB94
F4 08AUG03 01JAN03 01JAN01 15APR97 01DEC92

کتگوری f4 هفده روز پیشرفت داشته . خدا کنه مثل چین و هند نشیم
سلام دوست عزیز سوالی داشتم از خدمتتون اینکه تو صفحه ویزا بولتن دوتا جدول هست که جدول بالایی ۲۰۰۳رو نشون میده
جدول پایینی ۲۰۰۴رو نشون میده چه فرقی باهم دارند .ممنون میشم جواب بدید

سلام
همانطوریکه دوستان توضیح دادند فکر می کنم مربوط به ارسال مدارک است که جدول2004 می تونن مدارک ارسال کننده که خیلی خوبه چون پروسه به تاخیر نمی افته .
البته نمی دونم این اشخاص کیس نامبر دارند یا نه اساسا برایشان نامه ولکام ارسال می شه یانه و کاور شیت دارند یا ندارند
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان: omid311
سلام دوستان
در پرکردن فرم DS-260 جایی هست که در مورد آدرس محل مورد نظر در US بعد از ورودمون سوال میکنه و در ادامه در مورد آدرسی که میخواهیم گرین کارت به آن ارسال شود سوال میکند.
درصورتیکه آدرس محل اقامتمون در US بعد از ورود را همون آدرس پتیشنر بدیم و آدرسی که میخواهیم گرین کارت به اون ارسال بشه را یه آدرس دیگه در آمریکا بدیم مشکلی پیش نمیاد؟ آیا از نظر NVC یا آفیسر سفارت سوال برانگیز نمیشه؟
من بعد از ورودم میخوام برای پاس سفید اپلای کنم و برگردم و میخوام گرین کارد به آدرس دوستم ارسال بشه که بعد برام بیاره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
نه مشکلی نداره
لزوما شخص به خونه پتیشنر نمیره
ضمنا اون آدرس رو میتونین روز مصاحبه و حتی موقع ورود به آمریکا ( در فرودگاه ) آپدیت کنین

(2016-05-15 ساعت 15:53)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان
در پرکردن فرم DS-260 جایی هست که در مورد آدرس محل مورد نظر در US بعد از ورودمون سوال میکنه و در ادامه در مورد آدرسی که میخواهیم گرین کارت به آن ارسال شود سوال میکند.
درصورتیکه آدرس محل اقامتمون در US بعد از ورود را همون آدرس پتیشنر بدیم و آدرسی که میخواهیم گرین کارت به اون ارسال بشه را یه آدرس دیگه در آمریکا بدیم مشکلی پیش نمیاد؟ آیا از نظر NVC یا آفیسر سفارت سوال برانگیز نمیشه؟
من بعد از ورودم میخوام برای پاس سفید اپلای کنم و برگردم و میخوام گرین کارد به آدرس دوستم ارسال بشه که بعد برام بیاره.
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht ، dreamer60
چنانچه پتیشنر در امریکا اقامت نداشته باشه آیا راهی هاست که پروسیه گرفتنه گرین کارت دچاره مشکل نشه ?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-03 ساعت 14:37)shahram es نوشته:  سلام

نام

با سپاس

[/quote]
سلام دوست عزیز
جدول پایینی که می ۲۰۰۴رو نشون میده زمان ارسال مدارک رو نشان میدم یعنی پرونده های قبل از می 2004 میتونن مدارکشون رو ارسال کنن یعنی حدودا 10 ماه قبل از کارنت شدن الان ولی ممکنه حتی در اینده بهتر هم بشه انسالله.
موفق باشید
[/quote]

ما حدود 4 ماه پیش تو جدول پایینی کارنت شدیم تقریبا یکماه بعدش نامه ولکام لتر دریافت کردیم و همه مراحل رو انجام دادیم یعنی واریز وجه و ارسال مدارک که آخر اسفند ماه هم نامه کامپیلیت رو دریافت کردیم که فکر می کنم دیفالت تو متن نامه نوشته 60 رو معمولا طول می کشه که دعوت به مصاحبه بشین ولی بستگی به وقت سفارت داره .
ولی تو جدول اول به تاریخ pd ما 5 ماه مونده .
category F3
PD: may 2005
ANK 2010
دریافت نامه اول از NVC و پرداخت 120دلار 13 ژانویه 2016
نامه تکمیل مدارک 1 اپریل 2016
دریافت نامه مصاحبه 6 مارچ 2017
تاریخ مصاحبه 11 اپریل 2017
نتیجه مصاحبه AP
اولین آپدیت 14 اپریل 2017 * 17 -19-20 جولای آپدیت *
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-16 ساعت 06:50)ali1362 نوشته:  چنانچه پتیشنر  در  آمریکا اقامت نداشته باشه آیا راهی هاست که پروسیه گرفتنه گرین کارت دچاره مشکل نشه ?

سلام
مطالب تاپیک " چطور به آفیسر ثابت کنیم پتیشنر در آمریکا اقامت دارد؟ (Domicile) " از انجمن "مهاجرت خانوادگی" را مطالعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60
با سلام به دوستان
پدر من میخواهد که برای من تشکیل پرونده مهاجرتی بدهد که از طریق او من گرین کارت بگیرم. خود او هم در سال 2014 گرین کارتش را گرفت. سوال من اینجاست که:
1. چه مدارکی را حتما میخواهد یا فرستادن آنها باعث کمتر شدن مدت زمان انتظار یا جریان بهتر و تصمیم سریعتر در مورد آن میشود؟
2. ترجمه شناسنامه من شناسنامه پدرم یا سند ازدواج باید مهر دادگستری و خارجه داشته باشد یا فقط مهر مترجم کافی است؟
3. کپی خود شناسنامه من یا پدرم یا سند ازدواج باید که برابر اصل شوند یا نه؟
با تشکر از شما رفقای گل
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-10 ساعت 01:35)KingNothing نوشته:  
(2016-04-09 ساعت 09:22)asrainman نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 13:59)Mojdeh77 نوشته:  سلام دوستان
من تازه وارد هستم .
كمي توي اين سايت چرخيدم اما چيزي نفهميدم !
بنظرم كمي شلوغ و در هم اومد
البته شايد هم من وارد نيستم
من يك سوْال دارم ممنون ميشم هر كسي ميتونه راهنمايي كنه :
من متقاضي گرين كارت از طريق خواهر هستم ، ديشب كه وضعيت رو چك كردم نوشته بود ژانويه ٢٠١٦ approve
شده .....
اين به چه معنيه ؟ لطفا كساني كت مورد مشابه داشتن اگر اطلاع دارن ممنون ميسم راهنمايي كنن

دوست عزيز اين به اون معني هست كه كيس f4 شما قبول شده و بايد چند سال منتظر بمونيد تا طبق تاريخي كه واستون اپلاي شده كارنت شيد و بسلامتي تشريف ببريد

بله... البته کمی بیشتر از چند سال... حدود 12-13 سال

ممنون از جوابتون
البته براي من سال ٢٠٠٨ درخواست شده !
دوستان كسي وكيل خوب آشنا به أمور مهاجرت خانوادگي ميشناسه كه
به من معرفي كنه ممنون ميشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
لطفا اگر كسي وكيل خوب و آشنا به أمور مهاجرت ميشناسه به من معرفي كنه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
توی نامه مصاحبه مجدد ما تمام مدارک رو اصلشو خواستن و اسمی از ترجمه نبردن. نامه هم به سفارت زدم اینو جواب دادن.
You do not need to bring the translations. However, please note that you should update the tax return forms (1040 and W2 forms for 2015).
If .... does not have a military card, you can tell it to the Consular Officer at the time of the interview.
Also, please note that you need to get new medical reports before the interview.

Sincerely,
Immigrant Visa Uni
حال به نظرتون لازمه ترجمه ببریم؟ در ضمن ترجمه مدارک تحصیلیمون چی؟ تو آمریکا لازم نمیشه احیانا؟!
F4 Category, PD 25Feb2002, Approval Date 21Oct2005, Current Date 1Jan2015, Interview 12May2015, cleared 18May 2016, Issued 24JUNE2016 Big Grin :
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،

بعد از تکمیل و ارسال فرم ‎DS-260‎ و تایید ان یک ‎DOCUMENT COVR SHEET‎ برام فرستادند که کیس نامبر و بارکد داره و نوشته شده که :
‎Please attach this page to the front of the document for this case and mail to‎
و بعد ادرس ‎NVS‎
سوال من اینه که ایا باید یک کپی از این صفحه دارای بارکد رو روی مدارک بگذارم داخل پاکت حاوی مدارک و بفرستم برای NVC؟
و اینکه آیا باید کیس نامبرم رو روی پاکت بنویسم یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 18:37)nahal_64 نوشته:  سلام دوستان کتگوری من F2B  بود ولی من ازدواج کردم و این موضوع رو هم یکماه پیش به NVC  اطلاع دادم ولی اخیرا برام نامه اومده که سند ازدواج و کپی شناسنامه همسرم و براشون بفرستم. این به چه معنی میتونه باشه؟ آیا این نشونه خوبیه؟
خواهش میکنم جواب منو بدین

سلام دوست خوبم
اميدوارم كه شما به سرنوشت ما دچار نشيد، اما اين به اون معني هست كه ميخوان كيس شما رو باطل كنند و احتياج به مدرك كافي دارند.
ما هم مثل شما دقيقا نامه اومد كه مدارك ازدواج رو بفرستيد و ما هم خوشحال بوديم كه پرونده باطل نشده، اما بعد از 20 روز نامه اومد كه كيس باطل شده!!
اميدوارم كه كيس شما متفاوت باشه
و در مورد انتقال شما به f3 كه كار بسيار سختي هست و دوندگي بسياري داره بايد عرض كنم در صورتي امكان پذير هست كه تاريخ سيتيزن شدن مادر يا پدر شما قبل از عقد شما باشه، البته در كل من توي اينكه امكان change statues وجود داره شك دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: omid311 ، nahal_64
(2016-05-06 ساعت 09:04)amir_esp نوشته:  
(2016-05-04 ساعت 16:51)battosai نوشته:  
(2016-05-04 ساعت 09:25)amir_esp نوشته:  با سلام

من اسمم تو لاتاری 2017 در اومد.  Big Grin
فقط اینکه 3 ماه پیش welcome letter برام اومد (F2B) و در حال آماده کردن مدارکم برای nvc بودم. از قراری من تازگی ها نامزد کردم و منتظر تموم شدن کار که به صورت رسمی عقد کنم که پرونده بسته نشه.
حالا با توجه به قبولیم امکان این هست که از طریق پرونده لاتاری و ازدواج رسمی بتونم همزمان کار هردومون درست بشه ؟

با تشکر

تبریک اما به نظرم نظر شخصیم رو میگم پرونده f2b خودت رو خراب نکن یه سال پیش خیلی ها لاتاری برنده شدن اما دیدین که چی شد اصن سفارت هم نخواستشون جا موندن . اینا همه حدس و گمان هست منتها من بودم ریسک نمیکردم پروسه لاتاری هم 6 ماه تا 1 سال طول میکشه پرونده مهاجرت خودتو به نظرم منتفی نکن . تبریک دوست عزیز .

سلام ممنون از راهنماییتون
حرف شما کاملا درسته و متین اما وقتی میبینم هنوز تا خودم current شم برم مصاحبه و ... فکرکنم دست کم یک سال و نیم دیگه زمان ببره . بعد تازه ازدواج کنم و درخواست بدم برای خانمم و کار ایشون درست بشه میشه حداقل 4 سال آینده ! اما اگر اینجا همه چیز به خوبی پیش بره نهایتا یک سال بعد کار هردومون درست میشه.
این جای ماجراست که آدم تصمیم گیری براش کاملا سخت میشه !

به نظر من شما مدارک لاتاری رو برای هر دوتون فایل کنید و وقتی به اداره ی مهاجرت برسه خودشون بهتون اعلام میکنند که یکی از پرونده ها باید کنسل شه, پس بهتره هم با یه وکیل خوب مشورت کنید و هم یه نامه بنویسید و موضوع رو برای اداره ی مهاجرت شرح بدید اونا بهتر می تونن راهنمایی تون کنند که ضرر نکنید و زمان رو از دست ندید
ستاره ی شانس براتون چشمک زده , موفق باشید
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان