کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2012-11-19 ساعت 04:38)abdolreza نوشته:  
(2012-11-19 ساعت 00:23)nargesi نوشته:  سلام
من جدیدا F1 شدم و طبق جدول الان حدود 2 سال دیگه نوبتم می شه.
NVC مدارک و فرم های تکمیل پرونده رو فرستاده و سفارت هم ناپل ایتالیا مشخص کرده. می خواستم بدونم کسی جدیدا ناپل براش گذاشتن؟ چون من جدید کسیو ندیدم.
من اروپا هستم و الان برای رفتن به ایتالیا نیازی به ویزا ندارم نمی دونم این ربط داره به اینکه منو ایتالیا انداختن یا نه.
بهرحال چون من 2 سال دیگه معلوم نیست کجا باشم آیا ایتالیا خوبه؟ اگر ایران باشم سریع می تونم ویزای ایتالیا رو بگیرم؟
ممنون

- سفارت ایتالیا در ایران بشما ویزا خواهد داد اگر برگه زمان و مکان مصاحبه را براشون ببرید .
- من هم در اروپا زندگی میکنم والی برای من آنکارا آمده .
- من هم اینجا یک سوال میپرسم ، مادرم که برای من تقاضا داده الان CITIZEN شده ولی هنوز نامه قاسم یا سرمونی بارش نیامده . میخواستم بدونم برات چقدر طول کشید از وقتی کپی برگی CITIZEN شدن را فرستادی تا CASE ات به F1 منتقل شد ؟
ممنون

زیاد طول نکشید دقیق نمی دونم اما کمتر از 1 ماه.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، abdolreza
(2012-11-19 ساعت 04:58)dreamer60 نوشته:  Abdolreza جان
پس با اين حساب به محضي كه به كتگوري f1 منتقل بشين بايد منتظر نامه مصاحبتون باشين. اون نامهاي هم كه منتظرش هستيد بايد زير يك ماه بدستتون برسه اگه نرسيد يه تماس با nvc بگيريد و يك پيگيري انجام بدين .

dreamer جون جان ما اگه شانس داشتیم ! خیلی از CASE ها موقع امتحان CITIZENSHIP بلافاصله میروند برای مراسم CITIZEN شدن ! مال ما گفتن تا سه ماه ممکنه طول بکشه ! تا حالا که یک ماه گذشته ! تماس هم که گرفتیم گفتند باید صبر کنیم ! طوفان سندی کم که خیلی از دفتر های این مرکز را از کار انداخته بود برای چندین روز ....
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind
نه دوست من پيشنهاد ميكنم كه نه در فرايند مهاجرت بلكه در تمام مراحل زندگيتون با ديد مثبت به قضايا نگاه كنيد، مطمئن باشيد روزهاي سخت انتظار داره به پايان ميرسه و كم كم نوبت شما ميشه كه بياين مهاجرسرا و از تجربيات مديكال و مصاحبه و ويزاتون به مابقي دوستان بگين Smile
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: abdolreza ، الهه سابق ، f1f ، frozen mind
من یه سری پیش بینی در رابطه با کتگوری خودم و saba.m یعنی f2a می زارم لطفاً نظر بدین.
من سایتهای PREDICTION و محاسبت رو دیدم ،ولی‌ این وب سایتی که میفرستم روند VB از ۷ -۲۰۱۰ هستش. پیش‌بینی سایت MY PRIORITY به نظرم یکم اشتباه.

البته همه حدسم بر این اساس که همینجوری که داره میره جلو بره . ما sep ۲۰۱۱ هستیم الان اوگست ۲۰۱۰ رو دارن می دن .یعنی‌ ۱۳ ماه مونده تقریبا تا ما کارنت بشیم .حالا اگه بر اساسی‌ پیش‌بینی nvc بگم نوشته ۴ تا ۶ هفته هر ماه میره جلو می‌شه ۹ تا ۱۳ ماه دیگه از dec ۲۰۱۱ , یعنی‌ sep ۲۰۱۲ تا jan ۲۰۱۴ نوبتمون میشه . که با روند پیشرفت بگیریم می‌شه ۱۰ ماه که میافته اکتبر ۲۰۱۲ کارنت شدن.

حالا اگه این سایت رو نگاه کنید :
http://immigrationroad.com/visa-bulletin...t+Bulletin
vb رو بر اساس هر ماه نوشته که همینجوری خدا رو شکر داره کم میشه.بر اساس آمارش ببینید مثلا vb از
۳-۲۰۱۲ تا ۱۱-۲۰۱۲ که می‌شه ۹ ماه کات آف دیت ۱ سال یا ۱۲ ماه جلو رفته ،wait time هم در عرضه ۹ ماه از ۹۵۳ رسیده به ۸۴۰ یعنی‌ ۱۱۳ روز پیشرفت داشته

حالا اگر هم بخوایم margin بگیریم یعن مرز اطمینان میگیریم ۱۰ ماه که تقریبا ۲ ماه زودتر از اون چیزی که my priority date گفت .یعنی‌ اگه الان dec ۲۰۱۲ که wait time هست ۸۳۲ روز ،۹ ماه دیگه sep بر اساس آماری که داریم ۱۰۰ روز هم کم شه می‌شه ۷۳۰ روز wait time ، که دقیقا می‌شه ۲ سال یعنی‌ sep ۲۰۱۳ .
ممنون می شم نظر بدین ....
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، الهه سابق ، saba.m
(2012-11-20 ساعت 11:14)omnia نوشته:  من یه سری پیش بینی در رابطه با کتگوری خودم و saba.m یعنی f2a می زارم لطفاً نظر بدین.

ببین از نظر آماری پیشبینی کتگوری تو که F2A است کار تقریبا غیر ممکنی است . برای همین هم هم وقتی به سایتی که خودت مثال زدی بری نمیشه نتیجه دقیقی گرفت . علت اش هم ساده است ، چون در بیست سال گذشته در هیچ سالی میانگین پیشروی پرونده ها در این کتگوری حتا به طور تقریبی هم یکسان نبوده ، والی در مورد کتگوری F3 میشه به یک نتیجه تقریبی رسید .
چون sep 2011 هستی ، اونجوری که سایت محاسبه میکنه یعنی میانگین ۲۰ سال گذشته را مد نظر قرار میده ، تو Nov 2013 باید وقتت بشه ، حالا اگه میانگین ۳-۴ سال پیش را حساب کنیم یک جورائی هر سال یک سال و نیم پیش رفته که با این حساب باید ۸-۹ ماه دیگه وقتت برسه .
با همه اینها هم کار سختی است که مطمئن باشی که حتما کارت درست میشه در این مدت ، چون حساب کتابی در آن نیست ، من خودم ۷ سال است که منتظر ام ، و حدود ۱۲ سالیاست که با این پروسه ها مشغولیم ، خواهر من هم کتگوری تو بود و همینجوری ویزا اش را گرفت و رفت . معمولا به کتگوری شما هم کلیرانس و این چیز ها نمیخوره ، پرونده ها هم از همه کتگوری ها زودتر پیش میره ، پس خیالت راحت باشه کارت درست خواهد شد ، سعی کن از ایران بودن بیشترین لذت را ببری که مطمئن باش وقتی به امریکا رفتی بعد از یک مدتی حتا دلت برای اغذیه ، سر کوچه تون هم تنگ خواهد شد !
-I-797 received Jan 2010
-Case completed Oct 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، omnia ، dreamer60 ، saba.m
عبدالرضا جان ممنون از راهنماییت .خدا از دهنت بشنوه...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، abdolreza ، saba.m
سلام
مبلغ 440دلار و 88دلاري كه بهم گفته بودند بايد پرداخت كني ميگند اين مبلغ آمده پايين تر كسي ميدونه چقدر هست و براي پرداخت آن چقدر فرصت داريم
CATEGORY : F2A
Case Number: ANK2011xxxxx
اولین اقدام: 2011
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ تکمیل مدارک : 2011
تاریخ مصاحبه: سپتامبر 14/ 2013
تاریخ کلیرینس :/12 فوریه 2014
تاریخ گرفتن ویزا: 11 مارچ 2014
تاریخ ورود به آمریکا 26 آگوست 2014
تاریخ دریافت گرین کارت 27 سپتامبر 2014

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
من که یه 230 دلار و یه 88 دلار دادم. 440 از کجا اومده؟!
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، Farshid22
Farshid جان اگه از طريق نامه بهتون صورت حساب دادن ، پس به احتمال زياد همين مبلغه ، فكر كنم تا يك سال فرصت دارين تا پرداخت كنين ولي تا زماني كه پرداخت نكردين پروندتون به مرحله بعدي نمي ره پس پيشنهاد ميكنم فرصت رو از دست ندين
---------
الاهه خانم من هم همين مبلغ رو چند ساله پيش دادم ، شايد مبلغ دريافتي براي كتگوري خانوادگي با كتگوري شما فرق داره Smile

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، Farshid22 ، الهه سابق
الهه جان منم 440 دلار پرداخت کردم.. همون اول که پروندم رفت nvc از ما خواستن
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، الهه سابق
در نامه ای که دریافت میکنید برای پرداخت ، نوشته که از تاریخ ۱۳ آپریل ۲۰۱۲ مبلغ پرداختی به ۲۳۰ دلار کاهش پیدا کرده . حالا شما اگر این نامه را قبل از این تاریخ گرفتید با قیمت قبلی گرفتید اگه بعد با قیمت جدید .

من این نامه را در July امسال دریافت کردم ، و این نوشته را داشت و از روی آن برایتان مینویسم .
-I-797 received Jan 2010
-Case completed Oct 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Farshid22 ، dreamer60 ، الهه سابق
پس با توجه به تجربه عبدالرضاي عزيز ، ظاهرا" مبلغ پرداختي كاهش پيدا كرده Smile والا من كه عادت ندارم ببينم چيزي ارزون شده Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، battosai ، الهه سابق ، abdolreza
من یه سوال کمی تا قسمتی غیر عادی داشتم !

ممکنه در آخر ماه دسامبر پدر و مادر من برای انجام کاری ضروری به استامبول برن، اینم بگم پرونده ما در ابوظبی هست و تا چند هفته آتی سفارت ابوظبی از ما مدیکال جدید می خواهد

آیا میشه اون 2 نفر، مدیکال جدید رو در بیمارستان آمریکائی استامبول انجام بدن و نفر آخر که من باشم، وقتی که صدامون زدن ،فقط برای انجام مدیکال خودم تنها ،تحویل مدیکال ها و دریافت ویزا به ابوظبی برم؟

خلاصه منظورم اینه که تو این وضع گرونی و بلیط و اینا یه جوری می خوام اگه بشه صرفه جوئی انجام بدیم !!

آیا تحویل 2 مدیکال از ترکیه و 1 مدیکال از کلینیک دوبی مشکلی ایجاد نمیکنه؟
F4
Priority Date: 27 March2001
ارسال فرمهای سری اول: 7 مه 2009
کارنت شدن کیس (نوبت اول!): ژولای 2010
Interview: 4Jan 2011
کارنت شدن مجدد پس از عقبگرد ویزابولتن : 8 نوامبر 2012
VISA: 17Jan2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، battosai ، f1f
(2012-11-23 ساعت 14:43)usamilad نوشته:  من یه سوال کمی تا قسمتی غیر عادی داشتم !

ممکنه در آخر ماه دسامبر پدر و مادر من برای انجام کاری ضروری به استامبول برن، اینم بگم پرونده ما در ابوظبی هست و تا چند هفته آتی سفارت ابوظبی از ما مدیکال جدید می خواهد

آیا میشه اون 2 نفر، مدیکال جدید رو در بیمارستان آمریکائی استامبول انجام بدن و نفر آخر که من باشم، وقتی که صدامون زدن ،فقط برای انجام مدیکال خودم تنها ،تحویل مدیکال ها و دریافت ویزا به ابوظبی برم؟

خلاصه منظورم اینه که تو این وضع گرونی و بلیط و اینا یه جوری می خوام اگه بشه صرفه جوئی انجام بدیم !!

آیا تحویل 2 مدیکال از ترکیه و 1 مدیکال از کلینیک دوبی مشکلی ایجاد نمیکنه؟
دوست عزیز معمولا سفارت در هر کشوری، خودش بخش مدیکال رو توی سایت معرفی کرده و اینکه کجا باید برید، اما شاید قبول کنن.

به نظرم شما از سفارت با ایمیل سوال کنید. هیچ کس نمی تونه این اطمینان رو به شما بده که حتما اون ها مدیکال ترکیه رو رد می کنن و یا حتما قبول می کنن.
هرچه زودتر با ایمیل باهاشون تماس بگیرید که تا جواب بدن ممکنه طول بکشه. اگر اوکی هم دادن پرینت ایمیلشون رو به همراه مدارک ببرید ابوظبی.
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai ، girl ، الهه سابق ، پرستو ، usamilad ، frozen mind
من هم كاملا" نظرم مثل blaze عزيز هست. چه خبر اقا ميلاد يه مدته خبريتون نبودا Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Blaze ، الهه سابق ، f1f ، usamilad ، frozen mind

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان