کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
چندین ماه دیگه شما نامه اپروو رو دریافت خواهید کرد
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: زری 1358 ، battosai ، amir2640 ، dreamer60
با سلام به تمام دوستان و تبریک سال نو و با آرزوی بهترین ها

گرچه هیچ علاقهای ندارم که بخوام خبرهای بد مهاجرت رو من بدم ولی متاسفانه در سنای آمریکا تغییر قوانین مهاجرت آمریکا چند ماه داره برسی می شه و تقریبا دیگه طرح تا ماه آینده کامل و آماده رای گیری می شه و نکته ای که توی این طرح مهمه اینه که قوانین مهاجرت به آمریکا همون جوری که خود من و خیلی ها پیش بینی می کردن نه تنها به سمت بهتر شدن واسه کیس های مهاجرت خانوادگی نمی ره بلکه دارن تقریبا شانس مهاجرت به آمریکا رو از طریق خانواده به صفر می رسونن و مهاجرت خانوادگی رو به همسر و بچه های زیر 21 سال محدود می کنن و طبق طرحی که 6 روز پیش توسط این گروه سناتورها ( 4 سناتور دموکرات و 4 سناتور جمهوری خواه ) به توافق رسیده و توسط روزنامه واشنگتن پست منتشر شده و اعتراض زیادی رو هم داشته تا الان توسط چند سناتور دیگه آمریکایی و سازمان های حامی مهاجران آمریکا.... متاسفانه کتگوری های های f3 و f4 رو به طور کامل می خوان حذف کنن و متاسفانه اگه این طرح با همین شرایط بره جلو حتی شامل تمام افرادی که توی این کتگوری ها هستن و سال ها پیش هم حتی فرم پر کردن هم می شه و شامل حذف شدن می شن.
دوستان امسال حساس ترین سال واسه مهاجرت های خانوادگی هست و این طرح و این مساله کاملا جدی به نحوی که شاید اکثر ماها دیگه نتونیم ادامه پروندمون رو ببینیم و مهاجرتی تو کار نباشه ...

http://articles.washingtonpost.com/2013-...sa-program
http://www.deseretnews.com/article/86557...ilies.html
http://www.dailyfreeman.com/articles/201...255605.txt
http://www.csmonitor.com/USA/Politics/20...-engineers
http://www.emigrate.co.uk/news/20130319-...mily-visas

خوشبختانه یا متاسفانه می بینم که افراد تو این سایت هیچ اطلاعی از این تغییراتی نداشتن و صحبتی نمی شه . از دوستانی که مدیریت این سایت رو دارن یه خواهش دارم یه صفحه ی جدید رو به نام تغییر قوانین مهاجرت Immigration reform ایجاد کنن چون از حالا تا چند ماه آینده که تکلیف این طرح مشخص بشه ( طرحی که یکی از مهمترین طرح های تاریخ آمریکاست ) تقریبا سرنوشت مهاجرت اکثر و تقریبا تمام افرادی که تو این سایت هستن به این طرح وابسته هست.ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، الهه سابق ، f1f ، AsemanAbee
اینم از نامه 7 سناتور آمریکایی مبنی بر مخالفتشون در مورد حذف ویزاهای مهاجرتی خانواده ( گرین کارت) به خصوص در مورد کیس خواهر و برادر و فرزندان متاهل.... که دو روز پیش منتشر شده

http://www.washingtonpost.com/blogs/post...mily-visas
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، الهه سابق ، f1f ، dreamer60 ، amir2640 ، AsemanAbee
سلام .
پدر مادر من برنده لاتاری شدن الانم یک ماهه آمریکان.
برای من و برادرم میخان اقدام کنن
برادرم 28 سالشه و مجرد
من 30 سالمه و متاهل لطفا بفرمایید مدارک لازم چی باید تهیه کنم براشون بفرستم؟ آیا باید مدارک اصل باشن؟ آیا ترجمه ها تایید لازم دارن؟
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-03-26 ساعت 22:19)qafoor نوشته:  سلام .
پدر مادر من برنده لاتاری شدن الانم یک ماهه آمریکان.
برای من و برادرم میخان اقدام کنن
برادرم 28 سالشه و مجرد
من 30 سالمه و متاهل لطفا بفرمایید مدارک لازم چی باید تهیه کنم براشون بفرستم؟ آیا باید مدارک اصل باشن؟ آیا ترجمه ها تایید لازم دارن؟
با سپاس

با سلام
دوست عزیز چون شما مجرد نیستید پدر و مادرتون نمیتونند تا وقتی که سیتیزن نشدن براتون اقدام کنند ولی برای برادرتون چون مجرد هستند چرا
در مورد مدارک لازم هم به طور کامل و دقیق در تایپیک راهنمایه جامع اخذ گرین کارت خانوادگی توضیح داده شده

موفق باشید
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، الهه سابق ، qafoor ، AsemanAbee ، mom
سلام دوستان
تاریخ مصاحبه من روز 2 may در آنکارا و نوع ویزای من F1 هست
اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی پتیشنر هم برای روز مصاحبه لازمه؟
مدارک مالیاتی سال 2012 رو با توجه به این که تازه submit شده باید تهیه کنم؟
****ANK200658 نوع ویزا: F1 مصاحبه: 2 May آنکارا تعداد افراد: 1 تاریخ کلیر شدن: 13 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، abdolreza
والا از بعضیا تکس 2012 رو خواستن و از بعضیا هم نخواستن. همینطور شناسنامه پتیشنر رو. شما اگه میتونی ببری، ببر که بهونه دستشون ندی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: khsh2006 ، amir2640
(2013-04-09 ساعت 12:55)الهه سابق نوشته:  والا از بعضیا تکس 2012 رو خواستن و از بعضیا هم نخواستن. همینطور شناسنامه پتیشنر رو. شما اگه میتونی ببری، ببر که بهونه دستشون ندی

ممنون الهه خانم
کارت ملی پتیشنر چطور؟ چون ندادمش ترجمه
یک سوال دیگه
پتیشنر من ( پدرم) حدود 6 ماهه که ایرانه، اگه قبل از مصاحبه برن امریکا کمکی میکنه؟
****ANK200658 نوع ویزا: F1 مصاحبه: 2 May آنکارا تعداد افراد: 1 تاریخ کلیر شدن: 13 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، amir2640
البته که کمکی میکنه. حتی گاهی لازمه که برن آمریکا. اگه قرارداد اجاره خونه ای توی آمریکا دارن یا قبض آب و برق به نامشونه حتما حتما روز مصاحبه با خودتون ببرید که 90 درصد ازتون میخوان. هرچیزی که نشون بده پدرتون قصد ادامه زندگی در آمریکا رو داره باید روز مصاحبه با خودتون ببرید وگرنه نقص مدرک میخورید. چیزایی مثل گواهی اشتغال بکار، اجاره نامه، قبض آب و برق، حساب بانکی، گواهینامه، بیمه نامه و یا هر چیز دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، battosai ، khsh2006 ، f1f
سلام دوستان. سوالمو نمیدونستم کجا باید بپرسم. امیدوارم خیلی جای بی ربطی نباشه.
سوالم اینه که کسی بوده تا حالا که با اینکه کیسش از طریق خونوادش در جریان باشه بتونه ویزای دانشجویی بگیره؟ حتی یک مورد هم اگه کسی میدونه لطفا بگه. ممنون.
Category: F2B
خداوندا، سرنوشت مرا خیر بنویس. تقدیری مبارک؛ تا هر چه را تو دیر میخواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود میخواهی دیر نخواهم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی اینجا از طریقه ویزای E1 اقامت گرفته؟
Sad

پاسخ
تشکر کنندگان:
الهه جان تبریک میگم ، در زیرنویس نوشته ات دیدم که یکضرب زدی ! ایول !
برای من هم یک ماه دیگه در آنکارا قرار مصاحبه گذاشتند، چون داغه داغ هستی میخواستم سوال کنم ازت چه جوری بود ؟ آیا با این مدل الکتریکی که آماده باید جائی چیزی اقدام کنی ، یا فقط با نامه مصاحبه ات به سفارت میری ؟

بازم تبریک میگم ، امیدوارم شروع دوباره بسیار خوبی برات باشه .
موافق باشی
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، شاپرک
من متاسفانه با یک وضعیتی روبرو شدم ... تو رسید نامبر ها تو سایت My Case Status متاسفانه یک رسید نامبر درست هست اما یک رسید نامبر برای مادرم

On January 22, 2013, the post office returned your document I130, IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN as undeliverable. If you do not contact us at 1-800-375-5283 within 180 days from January 22, 2013, this document will be destroyed and you will need to file a new application with fee.

تا حالا 3 مرتبه 1 مرتبش خودمون تماس گرفتیم و دو مرتبه وکیل ... صحبت که کردن گفتن این پیغام اشتباه هست و نگران نباشید در جریان هست من میخواستم بدونم آیا این ممکنه یه اشتباه باشه یا خیر . متاسفانه اصلن این پیغام تا الان پاک نشده ... نظر دوستان چیه ؟ و در آخر الهه خانوم هم رفتن بهترین دوستانم رو در مهاجرسرا یکی یکی دارم از دست میدم Sad اول آقای فروزن بعد دریمر بعدش هم الهه خانوم فقط شاپرک مونده Sad الهه خانوم یک ضرب گرفت و خداحافظی کرد براشون آرزوی موفقیت دارم ... Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='alisarvareharchiabi' pid='327022' dateline='1367516995']
من متاسفانه با یک وضعیتی روبرو شدم ... تو رسید نامبر ها تو سایت My Case

شما حتما یک ایمیل به NVC بزنید و بگید که همچین چیزی دریافت کردید ، چون آنها به شما به صورت خودکار یک میل میزنند که ما میل شما را دریافت کردیم ، مدرک داشته باشید . در میل هم میتونید توضیح بدید که همچین چیزی نیست و مشکلی نبوده .
بهیچ وجه با صحبت یک اپراتور قانع نشید .
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
با تشکر از شما دوست عزیز اما من فکر نکنم هنوز به مرحله ای رسیده باشم که به nvc ایمیل بزنم منظورم اینه که هنوز تو مراحل ابتدایی هستیم .. من فکر کنم زمانی میشه ایمیل زد که اپرو اومده باشه کیس نامبر اومده باشه ...این متن اینه که میگه رسید برگشت خورده اما اشتباه هست ما رسید رو در اختیار داریم ایمیل های وکیل و ... همه هست در این مورد و اون کسی که باهاش صحبت شد اپراتور نیست اون مامور اداره مهاجرت است ... اما با تمام این احوال من بعضی اوقات فکر میکنم شاید وکیل داره یک تکنیکی رو با توجه به محتمل بودن تغییرات قوانین مهاجرت اعمال میکنه . متاسفانه بعضی اوقات نگران این موضوع میشم ...

ممکن هست چون توسط دو نفر پرونده هست طور دیگه ای ؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، abdolreza ، amir2640

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان