کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
بله، با سیتیزن شدن میشه برای پدر، مادر و برادر و خواهر اقدام کرد.

(2013-05-15 ساعت 21:33)ali_am76 نوشته:  دوستان یه سوال
فرزندی که گرین کارت داره باید سیتیزن شه تا بتونه برای پدر و مادر اقدام کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: GBUSA ، battosai
سلام دوستان لطفا من رو راهنمایی کنید
پدر من از برنده های امسال هست و این برد شامل مادرم و خواهر زیر 21 سال من هم میشه ولی من خودم 23 سال دارم
و ساکن ارمنستان هستیم سوالم اینه که من از طریق دانشجویی به چه شکل میتونم برای آمریکا اقدام کنم که بشه هم زمان با خانوادم
به اونجا محاجرت کنیم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
شما نمی تونید به شیوه دانشجویی به آمریکا مهاجرت کنید. کسانی که ویزای دانشجویی میگیرن باید نشون بدن که بعد از اتمام تحصیلات به کشورشون برمیگردن و پیوندهای محکمی با کشورشون دارن. همین که پدر مادر شما گرین کارت داشته باشن پیوند شما رو با کشور مبدا کم میکنه... بهر صورت بعد از اینکه پدر مادر رفتن باید براتون درخواست اقامت بدن... تو این مدت هم شما باید مجرد بمونید.

(2013-05-15 ساعت 22:22)ana3 نوشته:  سلام دوستان لطفا من رو راهنمایی کنید
پدر من از برنده های امسال هست و این برد شامل مادرم و خواهر زیر 21 سال من هم میشه ولی من خودم 23 سال دارم
و ساکن ارمنستان هستیم سوالم اینه که من از طریق دانشجویی به چه شکل میتونم برای آمریکا اقدام کنم که بشه هم زمان با خانوادم
به اونجا محاجرت کنیم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: GBUSA ، battosai
(2013-05-15 ساعت 22:12)storagemeter نوشته:  بله، با سیتیزن شدن میشه برای پدر، مادر و برادر و خواهر اقدام کرد.

(2013-05-15 ساعت 21:33)ali_am76 نوشته:  دوستان یه سوال
فرزندی که گرین کارت داره باید سیتیزن شه تا بتونه برای پدر و مادر اقدام کنه؟

برای خاهر برادری شنیدم که 10سالی طول میکشه! درسته ایا؟ Big Grin
و یه سوال دیگه میخاستم بدونم مادر و پدر با گرین کارت میتونن اقدام کنن برای فرزند ؟ یا اونها هم باید سیتیزن شن؟
ممنون از پاسخگوییتون!
2009
2010-2011
2012-2013
2014
2015-Loading Plz wait
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه 13 سال طول میکشه حداقل.

بله میتواند نیازی به سیتیزن شدن نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، shahabjafari
[/quote]
برای خاهر برادری شنیدم که 10سالی طول میکشه! درسته ایا؟ Big Grin
و یه سوال دیگه میخاستم بدونم مادر و پدر با گرین کارت میتونن اقدام کنن برای فرزند ؟ یا اونها هم باید سیتیزن شن؟
ممنون از پاسخگوییتون!
[/quote]

البته پیرو صحبت علی جان، پدر و مادر با گرین کارت فقط می تونن برای فرزند مجرد اقدام کنن که حدود 7 سال طول میکشه و اگر در همین حین سیتیزن بشن 1 سال کمتر طول میکشه ولی برای فرزند متاهل باید سیتیزن باشن و حدود 10-12 سال طول میکشه.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ali_am76 ، amir2640
ممنون
اگه تا اون موقع مجرد نباشم به چه شکل میشه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2013-05-17 ساعت 18:10)ana3 نوشته:  ممنون

باید صبر کنی مامانو بابا سیتیزن بشن بعد برای شما که متاهل هستی اقدام کنن میری تو f3 که 11 سال طول میکشه
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، amir2640
(2013-05-17 ساعت 18:10)ana3 نوشته:  ممنون

اگر والدین شما گرین کارت داشته باشند و برای شما اقدام کرده باشند ،و شما ازدواج کنید در پرونده ای که مال گروه مجردین است ، پرونده تون میسوزه ، و باید از اول اقدام کنید .
ولی اگر مثلا والدین سیتیزن شدند و و شما به گروه فرزند بالای ٢١ سال مجرد یک سیتیزن منتقل شدید، اول باید برای NVC مدارک سیتیزن شدن والدین را بفرستید بعد از آنکه اونها تائید کردند که شما کتگوری F ٢ b دیگر نیستید و به F ١ وارد شدید ، آنوقت اگر ازدواج کنید پرونده شما به کتگوری F ٣ خواهد رفت و کارتان حدود ٤-٥ سال عقب خواهد افتاد ، در غیر این صورت باز پرونده شما خواهد سوخت و باید از اول اقدام کنید .

اگر اطلاع ندید که ازدواج کردید به احتمال خیلی زیاد در روز مصاحبه ویزا شما رد خواهد شد . اگر هم به فرض محال به شما ویزا بداند ، اونوقت همسر خود را نمیتوانید امریکا ببرید چون تاریخ ازدواج شما قبل از گرفتن ویزا است .

در روز مصاحبه از شما از امضاء خواهد گرفت که شما حق ندارید تا رفتن و گرفتن گرین کارت به امریکا ازدواج کنید و اگر این کار را بکنید گران کارت تان از بین میره .
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، شاپرک
با سلام
پدرم در لاتاری برنده شده ( 2014) من بالای 21 سال و دختر هستم چه قدر طول میکشه من رو هم ببره؟ برای اینکه سریع تر بشه رفت آیا با ویزای توریستی میتونه برام اقدام کنه؟ با ویزای دانشجویی چطور؟

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-18 ساعت 15:57)sonnnna نوشته:  با سلام
پدرم در لاتاری برنده شده ( 2014) من بالای 21 سال و دختر هستم چه قدر طول میکشه من رو هم ببره؟ برای اینکه سریع تر بشه رفت آیا با ویزای توریستی میتونه برام اقدام کنه؟ با ویزای دانشجویی چطور؟

با تشکر

سلام
شما حتی یک روز هم بالای 21 سال سن داشته باشید همراه پدر و مادر نمی توانید گرین کارت دریافت کنید. در مورد ویزای توریستی و دانشچوی امکان بسیار ضعیفی وجود دارد که به شما بدهند زیرا اولین چیزی که شما باید در هنگام دریافت ویزاهای غیر مهاجرتی باید ثابت کنید عدم وابستگی به کشور امریکا و ماندن پس از اتمام مدت ویزای توریستی و اتمام دوران تحصیل می باشد که حضور خانواده شما به عنوان یک فرد گرین کارت دار در آمریکا این فرضیه را کاملا نقض می کند. پس بهترین راه در صورت مجرد بودن شما دریافت گرین کارت توسط پدر شما سپس درخواست برای شما است که حدود 6 تا 7 سال طول می کشد ولی شاید به لطف قوانین جدید که بزودی بررسی خواهد شد این زمان کاهش پیدا کند. در صورت متاهل بودن پدر شما باید سیتیزن بشنود وسپس برای شما درخواست بدهند که باز هم طبق قوانین جدید در حال بررسی باید شما در زمان درخواست زیر 30 سال باشید البته از این روش 3 سال سیتیزن شدن پدر شما به طول خواهد انجامید و سپس با سرعت کنونی برای این کتگوری بین 12-13 سال باید صبر کنید تا نوبت شما بشود.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، storagemeter ، amir2640
سلام، راجع به وایت پاس می خواستم بدونم
اینکه چه قدر گرفتنش طول می کشه و اینکه در اولین ورود می شه واسه وایت پاس اقدام کرد؟؟ باید وکیل گرفت؟ هزینش چه قدره و اینکه کلن شرایط خاصی داره؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، amir2640
(2013-05-20 ساعت 09:20)rounica نوشته:  سلام، راجع به وایت پاس می خواستم بدونم
اینکه چه قدر گرفتنش طول می کشه و اینکه در اولین ورود می شه واسه وایت پاس اقدام کرد؟؟ باید وکیل گرفت؟ هزینش چه قدره و اینکه کلن شرایط خاصی داره؟؟

سلام
اين تاپيك مربوط به اين موضوع نمي باشد.لطفا ابتدا در سايت جستجو كنيد.براي اين مطلب به بخش زندگي در امريكا سپس تاپيك re-entry مراجعه نماييد.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، f1f ، amir2640 ، شاپرک
آقایون خانوما ! کسی بوده اینجا که ساعت مصاحبش در نامه با ساعت مصاحبه در سایت سفارت فرق کنه ؟!
ساعت مصاحبه من را ساعت ٧:٣٠ صبح گذاشتن توی سایت سفارت و در نامه ٨:٣٠ است !! آخه ٧:٣٠ آدم نرمال گاز میگیره ! چه برسه به افسر !
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، battosai ، amir2640 ، mom
آیا کسی میدونه که مدت به آمریکا رفتن برای همسر و بچه 4 ساله چقدر است؟البته در صورتی که همسر مقیم آمریکا باشد (یعنی گرین کارت داشته باشد)
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان