کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2013-07-16 ساعت 21:52)hossein2 نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 21:04)maral bastani نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 21:01)maral bastani نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 16:58)kian_mousapour نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 11:45)maral bastani نوشته:  سلام. برادر من موقع دریافت ویزا 16 ساله بود و خودم 25 ساله من خودم نتونستم به دلایلی از اون قانون استفاده کنم شما هم هنوز 21 سالت نشده که نیاز باشه استفاده کنی اما چون نزدیکه که 21 سالت بشه یک تماسی با اداره ی مهاجرت بگیر و این موضوع رو بهشون اطلاع بده معمول اینه که در چنین شرایطی اگر امکانش باشه بخاطر سن شما پرونده رو تسریع میکنن
فكر نميكنم نياز به نگراني باشه، طبق گفته هستي بانو ، مدير پيشكسوت سايت چيزي كه ملاك هست سن متقاضي در زمان تشكيل پروندست كه يك كيسي رو گفتن كه حدود ٨،٩ سال طول كشيده بوده كه فردي براي خواهر و خواهرزادش كه پسر بوده اقدام كرده . پس از كلير شدن كيس به پسر خواهرش نيز گرين كارت دادن با اينكه سنش بيشتر از ٢١ بوده، در توضيح هم گفته بود چون زمان اقدام سنش در حدود ١٦ سال بوده
,زمانیکه سن کسی از 21 سال بگذره اینکه اون شخص بتونه از قانون child status protection act استفاده کنه یا نه به خیلی چیزها بستگی پیدا میکنه و من خودم این موضوع رو برای خودم تجربه کردم حرفی که من بالا زدم بر اساس تجربه ی شخصی بود و پرسش کننده ی محترم اگر اطلاعات ریزتری می خوان من میتونم در پیغام شخصی اگر مایل بودن اطلاعات بیشتری از تجربه ی خودم بهشون بدم سن متقاضی هم در زمان تشکیل پرونده باید زیر 21 سال باشه اما سؤال دوست ما کمی گسترده تر بود و مربوط به شرایط الآن ایشون بود که اگر اطلاع بدن اگر خیلی به زمان رسیدن نوبت بررسی پروندشون نمنونده باشه نوبت رو جلو میندازن بخاطر شرایط خاصش نوبتشون و اگر چندین سال هنوز تا نوبتشون مونده باشه وکلا و اداره مهاجرت میتونن ایشون رو در چگونگی استفاده از اون قانون راهنمایی کنن من هم اگر بازم سؤال داشته باشن در خدمتمSmile

لازم به ذکر هست که خود من در زمان تشکیل پرونده 12 سال داشتم و داییم برای ما اقدام کرده بودن در زمان رسیدن زمان مصاحبه 25 سال داشتم اما با اینکه در زمان تشکیل پرونده 12 سال داشتم مشمول این قانون نشدم چون این قانون شرایطی دارهSmile
در این مورد شما دارید اشتباه میکنید. کسایی بودن که در زمان درخواست 15 یا حتی بالاتر بودن و در زمان مصاحبه 28 به بالا بودن و ویزا رو گرفتن مثل خانم پریچهر رحیمی.

دوست عزیز من نگفتم این موضوع راجع به همه صادقه بلکه گفتم قانون CSPA راجع به همه ی افراد بکار برده نمیشه و شرایط خاصی داره همونطور که شامل حال من نشد اما شامل حال پسردایی مادرم که از من بزرگتر بود شد ممنون میشم اگر هم موقع خوندن مطالب و نوشته ها و هم در موقع انتقال اطلاعات دقیق باشید تو لینک زیر اگر توجه کنید توضیح دادن که این قانون شامل حال چه کسانی میشه:
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD
PD: 28 dec 2012
case: f2b
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
من نمیدونم چرا دوستان دارن بحث میکنن فرمول cspa هست pd و notice date ... . حسین آقا مارال خانوم هم همون چیزی رو گفتن که شما میگید .
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، maral bastani
(2013-07-17 ساعت 00:03)maral bastani نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 21:01)maral bastani نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 16:58)kian_mousapour نوشته:  فكر نميكنم نياز به نگراني باشه، طبق گفته هستي بانو ، مدير پيشكسوت سايت چيزي كه ملاك هست سن متقاضي در زمان تشكيل پروندست كه يك كيسي رو گفتن كه حدود ٨،٩ سال طول كشيده بوده كه فردي براي خواهر و خواهرزادش كه پسر بوده اقدام كرده . پس از كلير شدن كيس به پسر خواهرش نيز گرين كارت دادن با اينكه سنش بيشتر از ٢١ بوده، در توضيح هم گفته بود چون زمان اقدام سنش در حدود ١٦ سال بوده
,زمانیکه سن کسی از 21 سال بگذره اینکه اون شخص بتونه از قانون child status protection act استفاده کنه یا نه به خیلی چیزها بستگی پیدا میکنه و من خودم این موضوع رو برای خودم تجربه کردم حرفی که من بالا زدم بر اساس تجربه ی شخصی بود و پرسش کننده ی محترم اگر اطلاعات ریزتری می خوان من میتونم در پیغام شخصی اگر مایل بودن اطلاعات بیشتری از تجربه ی خودم بهشون بدم سن متقاضی هم در زمان تشکیل پرونده باید زیر 21 سال باشه اما سؤال دوست ما کمی گسترده تر بود و مربوط به شرایط الآن ایشون بود که اگر اطلاع بدن اگر خیلی به زمان رسیدن نوبت بررسی پروندشون نمنونده باشه نوبت رو جلو میندازن بخاطر شرایط خاصش نوبتشون و اگر چندین سال هنوز تا نوبتشون مونده باشه وکلا و اداره مهاجرت میتونن ایشون رو در چگونگی استفاده از اون قانون راهنمایی کنن من هم اگر بازم سؤال داشته باشن در خدمتمSmile

لازم به ذکر هست که خود من در زمان تشکیل پرونده 12 سال داشتم و داییم برای ما اقدام کرده بودن در زمان رسیدن زمان مصاحبه 25 سال داشتم اما با اینکه در زمان تشکیل پرونده 12 سال داشتم مشمول این قانون نشدم چون این قانون شرایطی دارهSmile
در این مورد شما دارید اشتباه میکنید. کسایی بودن که در زمان درخواست 15 یا حتی بالاتر بودن و در زمان مصاحبه 28 به بالا بودن و ویزا رو گرفتن مثل خانم پریچهر رحیمی.

دوست عزیز من نگفتم این موضوع راجع به همه صادقه بلکه گفتم قانون CSPA راجع به همه ی افراد بکار برده نمیشه و شرایط خاصی داره همونطور که شامل حال من نشد اما شامل حال پسردایی مادرم که از من بزرگتر بود شد ممنون میشم اگر هم موقع خوندن مطالب و نوشته ها و هم در موقع انتقال اطلاعات دقیق باشید تو لینک زیر اگر توجه کنید توضیح دادن که این قانون شامل حال چه کسانی میشه:

با سلام به همه دوستان عزیز
من کمی از این قانون خبر دارم و چون در ارتباط با پسر خودم هم که بالای 21 سالشه خیلی تحقیق کردم و حتی به اداره مهاجرت نامه نوشتم و جواب گرفتم. به هر حال من قانون را تشریح می کنم:
1- بایستی زمانی که پرونده فایل میشه فرزند زیر 21 سال باشه
2- زمانی که approval date پرونده از اداره مهاجرت توسط نامه اعلام میشه هنوز فرزند باید زیر 21 سال باشه.
3- فرمول محاسبه: زمان فایل پرونده تا زمان اپروال پرونده هر چقدر و هر چند سال که زمان سپری بشه در زمان مصاحبه از سن فرزند کم میشه و اگر در آن زمان هنوز هم زیر 21 سال باشد حتما" به او هم گرین کارت تعلق می گیرد.
مثال برای روشن شدن :
1- زمان فایل یا pd سن فرزند 14 سال
2- زمان اپروال 8 سال بعد
3- زمان مصاحبه 13 سال پس از pd یعنی 13+14 = 27 سال
4- زمان بررسی پرونده تا اپروال که گفتیم 8 سال طول کشیده از سن زمان مصاحبه کم میشود: 27 - 8 = 19 سال
با این مثال بالا می خواستم بگم حالا طبق قانون این فرزند 19 سالشه و به او گرین کارت تعلق می گیره مانند هزاران نفر دیگر که من دیدم .
امیدوارم کمکی برای روشن شدن قضیه کرده باشم.
موفق باشید
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، sina454 ، battosai ، maral bastani ، romance33
(2013-07-17 ساعت 10:18)سیامک ع نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 21:01)maral bastani نوشته:  ,زمانیکه سن کسی از 21 سال بگذره اینکه اون شخص بتونه از قانون child status protection act استفاده کنه یا نه به خیلی چیزها بستگی پیدا میکنه و من خودم این موضوع رو برای خودم تجربه کردم حرفی که من بالا زدم بر اساس تجربه ی شخصی بود و پرسش کننده ی محترم اگر اطلاعات ریزتری می خوان من میتونم در پیغام شخصی اگر مایل بودن اطلاعات بیشتری از تجربه ی خودم بهشون بدم سن متقاضی هم در زمان تشکیل پرونده باید زیر 21 سال باشه اما سؤال دوست ما کمی گسترده تر بود و مربوط به شرایط الآن ایشون بود که اگر اطلاع بدن اگر خیلی به زمان رسیدن نوبت بررسی پروندشون نمنونده باشه نوبت رو جلو میندازن بخاطر شرایط خاصش نوبتشون و اگر چندین سال هنوز تا نوبتشون مونده باشه وکلا و اداره مهاجرت میتونن ایشون رو در چگونگی استفاده از اون قانون راهنمایی کنن من هم اگر بازم سؤال داشته باشن در خدمتمSmile

من کمی از این قانون خبر دارم و چون در ارتباط با پسر خودم هم که بالای 21 سالشه خیلی تحقیق کردم و حتی به اداره مهاجرت نامه نوشتم و جواب گرفتم. به هر حال من قانون را تشریح می کنم:
2- زمانی که approval date پرونده از اداره مهاجرت توسط نامه اعلام میشه هنوز فرزند باید زیر 21 سال باشه.
3- فرمول محاسبه: زمان فایل پرونده تا زمان اپروال پرونده هر چقدر و هر چند سال که زمان سپری بشه در زمان مصاحبه از سن فرزند کم میشه و اگر در آن زمان هنوز هم زیر 21 سال باشد حتما" به او هم گرین کارت تعلق می گیرد.
مثال برای روشن شدن :
2- زمان اپروال 8 سال بعد
4- زمان بررسی پرونده تا اپروال که گفتیم 8 سال طول کشیده از سن زمان مصاحبه کم میشود: 27 - 8 = 19 سال
با این مثال بالا می خواستم بگم حالا طبق قانون این فرزند 19 سالشه و به او گرین کارت تعلق می گیره مانند هزاران نفر دیگر که من دیدم .
موفق باشید

ممنون از اطلاعات درستی که دادید مورد دیگه که باید اضافه بشه اپرو پرونده های که بعد از اگوست 2002 میباشد همانطور که در سایت رسمی اعلام شده شامل این قانون میشنMust be the beneficiary of a pending or approved visa petition on or after August 6, 2002.
به هر حال امیدوارم ویزا بولتن انقدر سرعت بگیره که همه بچه های مجرد با والدینشان کارنت بشن و دیگه هیچ صفی حداقل برای ما ایرانی ها نباشه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali ، maral bastani ، romance33
سلام
دوستان معمولا وقتی به nvc ایمیل می زنید چند روز بعد جواب می دهند من جمعه ایمیل زدم Respond mail را هم دریافت کردم ولی هنوز جوابی به سوال من ندادند؟!!!!!
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، romance33
(2013-07-16 ساعت 21:01)maral bastani نوشته:  ,زمانیکه سن کسی از 21 سال بگذره اینکه اون شخص بتونه از قانون child status protection act استفاده کنه یا نه به خیلی چیزها بستگی پیدا میکنه و من خودم این موضوع رو برای خودم تجربه کردم حرفی که من بالا زدم بر اساس تجربه ی شخصی بود و پرسش کننده ی محترم اگر اطلاعات ریزتری می خوان من میتونم در پیغام شخصی اگر مایل بودن اطلاعات بیشتری از تجربه ی خودم بهشون بدم سن متقاضی هم در زمان تشکیل پرونده باید زیر 21 سال باشه اما سؤال دوست ما کمی گسترده تر بود و مربوط به شرایط الآن ایشون بود که اگر اطلاع بدن اگر خیلی به زمان رسیدن نوبت بررسی پروندشون نمنونده باشه نوبت رو جلو میندازن بخاطر شرایط خاصش نوبتشون و اگر چندین سال هنوز تا نوبتشون مونده باشه وکلا و اداره مهاجرت میتونن ایشون رو در چگونگی استفاده از اون قانون راهنمایی کنن من هم اگر بازم سؤال داشته باشن در خدمتمSmile

مثال برای روشن شدن :
2- زمان اپروال 8 سال بعد
موفق باشید

سلام سیامک جان
من هم فکر می کنم که این قانون شامل حال من می شده است ولی اون موقع که با سفارت مکاتبه کردیم گفتند نه شامل حال شما نمی شود من فکر می کنم آنها اشتباه کرده ان چون همانطور که شما در تاپیک کیس نامبر به سوال من جواب دادید از روی کیس نامبر تاریخ اپرو من 2005 بوده که دقیقا در زمان مصاحبه من هم 27 سال داشتم و زمان فایل هم 1998 بوده که زیر 21 سال بودم. فکر می کنید اگر به اداره مهاجرت مکاتبه کنم تاثیری داره. شما به کجا نامه زدید؟!
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2013-07-17 ساعت 16:08)bsbali نوشته:  سلام
دوستان معمولا وقتی به nvc ایمیل می زنید چند روز بعد جواب می دهند من جمعه ایمیل زدم Respond mail را هم دریافت کردم ولی هنوز جوابی به سوال من ندادند؟!!!!!

کسی از دوستان مهاجرسرا جواب سوال ما را نمی داند؟!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
والا من در زماني كه منتظر نامه مصاحبم بودم به nvc ايميل زدم و اونها هم ايميل من رو چندروز بعد از اينكه نامه به دستم رسيده بود جواب دادن .
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali ، amir2640 ، romance33
(2013-07-17 ساعت 20:03)bsbali نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 16:08)bsbali نوشته:  سلام

کسی از دوستان مهاجرسرا جواب سوال ما را نمی داند؟!!!!

من دوبار ایمیل زدم و هر دوبار حدود 2 هفته بعد جواب دادن!
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، romance33 ، dreamer60
(2013-07-17 ساعت 16:13)bsbali نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 21:04)maral bastani نوشته:  لازم به ذکر هست که خود من در زمان تشکیل پرونده 12 سال داشتم و داییم برای ما اقدام کرده بودن در زمان رسیدن زمان مصاحبه 25 سال داشتم اما با اینکه در زمان تشکیل پرونده 12 سال داشتم مشمول این قانون نشدم چون این قانون شرایطی دارهSmile

مثال برای روشن شدن :
2- زمان اپروال 8 سال بعد
موفق باشید

سلام سیامک جان
من هم فکر می کنم که این قانون شامل حال من می شده است ولی اون موقع که با سفارت مکاتبه کردیم گفتند نه شامل حال شما نمی شود من فکر می کنم آنها اشتباه کرده ان چون همانطور که شما در تاپیک کیس نامبر به سوال من جواب دادید از روی کیس نامبر تاریخ اپرو من 2005 بوده که دقیقا در زمان مصاحبه من هم 27 سال داشتم و زمان فایل هم 1998 بوده که زیر 21 سال بودم. فکر می کنید اگر به اداره مهاجرت مکاتبه کنم تاثیری داره. شما به کجا نامه زدید؟!
باتشکر

با سلام به تو دوست عزیز
من نامه ای ندادم و برادرم در آمریکا به nvc نامه داد و از آنها سوال کرد و لی خیلی راحت شما و هر کس دیگه ای میتوانید به سایتc.spa calclatore برید و 4 تا سوال کرده 1- تاریخ تشکیل پرونده2- سن متقاضی 3- تاریخ اپروال 4- تاریخ مصاحبه و دقیقا" به شما میگه که شما در زمان مصاحبه چند ساله محاسبه میشید و اگر هم به شما تعلق بگیره به شما تبریک هم میگه.
بقیه دوستان هم میتونند برای خودشان یک تاریخ فرضی مصاحبه در نظر بگیرند و در این سایت چک کنند که میتوانند بفهمند در زمان مصاحبه چند ساله به حساب میایند.
در خصوص نامه و پیگیری مورد شما که چرا در زمان مصاحبه اگر به شما تعلق میگرفته به شما ندادند بایستی بگم تنها راه وکیل است که بایستی یک درخواست حقوقی بنویسد و رسما" به اداره مهاجرت ارسال کند البته منظورم وکیل های آمریکا می باشد و به آنها حتما" جواب درست می دهند و اگر سفارت اشتباه کرده باشه قابل بازگشت است ولی شما یکبار دیگه هم چک کنید و در این سایتی که گفتم تاریخ ها را بگذارید بعد اگر درست بود و در زمان مصاحبه زیر 21 سال بودید بعدا" اقدام کنید.
با آرزوی موفقیت
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: hossein2 ، romance33 ، bsbali
کسی میدونه چرا خانواده هایی که سال 2002 اقدام کردن سال 2005 اپرور شدن و کسایی که سال 2001 اقدام کردن بعضا سال های 2009 یا 2006 اپروو شدن؟ این نکته ی خیلی مهمی هست.
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، bsbali
یا بهتر بگیم 2000 اقدام کردن 2001 اپرو اومده.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، bsbali ، amir2640 ، dreamer60
این یه تبعیض برای بچه های گروه f4 , f3 هست. نمونش خودم که 24 سالمه نمیتونم از قانون cspa استفاده کنم ولی یکی که 27 یا حتی 30 سالشه ولی درخواستش واسه سال 2001 بوده میتونه استفاده کنه. من بعد دریافت گرین کارت خانوادم از طریق یه وکیل به دادگاه های امریکا شکایت میکنم به خاطر شفاف نبودن وضعیت بچه های بالای 21 سال.
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، romance33 ، battosai ، maral bastani
سلام دوستان آیا از شما کسی فرم g-325a رو تا حالا خودش پر کرده؟من در موردش چند تا اشکال دارم و سه روز هم بیشتر زمان ندارم.لطفا اگه کسی اطلاع داره در پیام خصوصی تلفن بگذاره تا من مزاحمش بشم.ممنونم
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام كي ميتونه. راجع به f4 اطلاعات بده.ممنون ,یه سوال دیگه .اول کیس نامبر من نوشته FRN یعنی چی؟ باز هم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان