کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
سلام دوستان عزیز و با تجربه
سوالی که از حضور شما داشتم اینه که آیا اگر از طریق خانوادگی (والدین دارای گرین کارت) برای فرزندان اقدام به پر کردن پتیشن بشود، آیا فرزندان میتوانند پیش از اینکه پروسه دریافت ویزایشان کامل شود به صورت دانشجو یا توریست وارد یو اس بشوند؟
چونکه در نامه ای که ما دریافت کردیم و شماره ها در ان است نوشته که در صورتیکه فردی که برایش تقاضای گرین کارت پر کرده اید به صورت توریست یا برای کار وارد یو اس شود پروسه گرین کارتش باطل میشه. آیا این درسته؟ البته ما خودمون نامه رو هنوز ندیدیم برایمان خوانده اند نامه را مطمئن نیستم دقیقا چنین چیزی تویش نوشته باشه. اما در هر صورت آیا این موضوع برای ورود به یو اس به صورت دانشجویی هم صادقه یعنی اجازه ورود به صورت دانشجویی رو هم نمیدهند؟ اصلا واقعا این موضوع درسته ؟
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-30 ساعت 21:49)Almond نوشته:  سلام دوستان عزیز و با تجربه
سوالی که از حضور شما داشتم اینه که آیا اگر از طریق خانوادگی (والدین دارای گرین کارت) برای فرزندان اقدام به پر کردن پتیشن بشود، آیا فرزندان میتوانند پیش از اینکه پروسه دریافت ویزایشان کامل شود به صورت دانشجو یا توریست وارد یو اس بشوند؟
چونکه در نامه ای که ما دریافت کردیم و شماره ها در ان است نوشته که در صورتیکه فردی که برایش تقاضای گرین کارت پر کرده اید به صورت توریست یا برای کار وارد یو اس شود پروسه گرین کارتش باطل میشه. آیا این درسته؟ البته ما خودمون نامه رو هنوز ندیدیم برایمان خوانده اند نامه را مطمئن نیستم دقیقا چنین چیزی تویش نوشته باشه. اما در هر صورت آیا این موضوع برای ورود به یو اس به صورت دانشجویی هم صادقه یعنی اجازه ورود به صورت دانشجویی رو هم نمیدهند؟ اصلا واقعا این موضوع درسته ؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم ، کار به اون مرحله نمیرسه که شخص وارد ایالات متحده بشه ، بعد اپلیکیشن رو باطل کنن. آفیسر برای ویزای دانشجویی از شما می خواد مدارکی رو ارایه بدین که وابستگی به کشورتون دارید و بعد از اتمام تحصیلات به وطنتون بر می گردید. ولی در ویزای مهاجرتی می خواد اطمینان حاصل کنه که آمریکا رو برای زندگی انتخاب کردید. پس ماهیت این دو نوع ویزا با هم متفاوته. من فقط یکبار در مهاجرسرا دیدم که حدود یکسال پیش یکی از دوستان ادعا کرده بودن که یکی از اقوامشون اگه اشتباه نکنم قبل از مهاجرت ویزای دانشجویی گرفتن و اونجا تشریف دارن و مشغول تحصیل علم ، ولی به نظر بنده حقیر شما باید یکسری حقایق رو مخفی نگه دارید تا آفیسر چنین تصمیمی بگیره. چه عرض کنم در کار مهاجرت هر کاری ممکنه ولی باید عاقلانه عمل کرد.
Visa Category : F2B
Case Number : ANK2009
پاسخ
تشکر کنندگان: Almond ، romance33 ، battosai ، amir2640 ، hasti_banoo

اگر فردی در جریان پروسه دریافت گرین کارت باشه، حتی در همون مراحل اولیه، باز هم تمام مدارکش در اداره مهاجرت ثبت شده . افیسری که که به درخواست ویزای دانشجویی یا توریستی یا بازرگانی یا .. رسیدگی می کنه با توجه به این رکوردها متوجه میشه که فرد سابقه درخواست گرین کارت داره یا مراحل کار رو داره طی می کنه. در این صورت ویزا براش صادر نمیشه.

به عبارت دیگه کار به اونجا نمیرسه که فرد بخواد با ویزا وارد آمریکا بشه. خود من نمونه این کیس بودم. پیش از اقدام برای گرفتن ویزای یک ماهه جهت ارائه مقاله در کنفرانس، با سفارت تماس گرفتم و اونها هم صراحتا عنوان کردند که می تونید اقدام کنید ولی ویزایی در کار نخواهد بود چون در اداره مهاجرت پرونده فعال دارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، romance33 ، Almond ، GBUSA ، amjad ، mz64
(2013-07-31 ساعت 06:30)hasti_banoo نوشته:  

اگر فردی در جریان پروسه دریافت گرین کارت باشه، حتی در همون مراحل اولیه، باز هم تمام مدارکش در اداره مهاجرت ثبت شده . افیسری که که به درخواست ویزای دانشجویی یا توریستی یا بازرگانی یا .. رسیدگی می کنه با توجه به این رکوردها متوجه میشه که فرد سابقه درخواست گرین کارت داره یا مراحل کار رو داره طی می کنه. در این صورت ویزا براش صادر نمیشه.

به عبارت دیگه کار به اونجا نمیرسه که فرد بخواد با ویزا وارد آمریکا بشه. خود من نمونه این کیس بودم. پیش از اقدام برای گرفتن ویزای یک ماهه جهت ارائه مقاله در کنفرانس، با سفارت تماس گرفتم و اونها هم صراحتا عنوان کردند که می تونید اقدام کنید ولی ویزایی در کار نخواهد بود چون در اداره مهاجرت پرونده فعال دارید.

سلام به دوستان عزیز
در خصوص سوال دوستمون در مورد اینکه اگر کسی که تقاضای گرین کارت کرده می تونه تقاضای ویزای توریستی و یا دانشجویی کنه یا خیر ؟
از لحاظ قانونی و اداره مهاجرت آمریکا هیچ اشکالی نداره و پرونده مهاجرت از موضوع ویزاهای غیر مهاجرتی کاملا" جداست. و فقط کنسول سفارت آمریکا در این مورد نظرش مهمه و اگر دلش بخواد می تونه بده . و اینکه آیا متوجه میشن یا نه؟
من سال 2001 پرونده ام فایل شده و در سال 2006 و 2009 دو بار بصورت توریستی به آمریکا رفتم و زیر 1 ماه به ایران برگشتم ( البته کنسول از من سوالی در مورد اینکه تقاضا برای گرین کارت کردم نپرسید ولی اگر می پرسید من راستشو میگفتم) ولی در سال 2011 برای عروسی برادر زاده ام می خواستم به آمریکا برم و از طریق سفارت آمریکا در دوبی من و خانواده ام اقدام کردیم و به محض اینکه روبروی کنسول آمریکا قرار گرفتیم اولین جمله کنسول این بود که: متاسفانه به شما و خانواده تون نمی تونیم ویزای توریستی بدیم زیرا شما برای گرین کارت اقدام کردید و تاریخ مصاحبه شما نزدیکه. و بدون هیچ حرف دیگری از طرف کنسول و از طرف ما مصاحبه ما زیر 10 ثانیه به اتمام رسید.
حالا خودتون میتونید حدس بزنید که سالهای قبل که به من ویزا دادند چرا متوجه نشدند؟ و یا اینکه چون خیلی با کلیرنس من فاصله داشت به من ویزا دادند؟ و یا اینکه کنسول قبلی آدم خوب و با معرفتی بوده و دفعه آخر برعکس آدم ....
به هر حال اینکه قانونی باشد که رسما" کسانی که برای گرین کارت اقدام کردند نمی توانند برای توریستی به آمریکا مسافرت کنند وجود نداردو همش به نظر کنسول بستگی داره.
امیدوارم تجربه شخصی من کمکی به جواب شما کرده باشه. موفق باشید
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، battosai ، Almond ، GBUSA ، شاپرک
سلام
من از طریق ویزای کار اقدام کردم میخواستم ببینم کسی تا به حال در این زمینه تجربه ای داشته اگر داشتید زمان مصاحبه چه سوالاتی پرسیده می شود ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: matmir
با سلام
کسی از دوستان در خصوص فرم I-751 اطلاعاتی داره، نوشته شده مربوط به افرادی هست که کمتر از دو ساله ازدواج کردند ولی متاسفانه دقیقا متوجه نشدم که چه چیزی هست و مربوط ب چی هست.

با تشکر
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
Exclamation 
سلام به همه،
از دوستان کسی هست که در مورد پریفرنس کتگوری FX چیزی بدونه؟
کیس بنده F2A هست یا لااقل بود!!! تا امروز که نامه سفارت آنکارا رو دریافت کردم در مورد روز مصاحبه که آخر نامه این رو زده بود:
Case Number: ANKXXXXXXX (Please include your case number in all correspondence)
Name (P) : XXXXX, XXXXX
Preference Category: FX - IRAN

اون قسمت FX-IRAN برای من مبهمه.
سرچ کردم در این مورد مثل اینکه کسای دیگه ای هم بودن که همچین چیزی اتفاق افتاده باشه براشون اما خیلی روشن نیست که آیا اشتباهه یا از یه PD به بعد F2A به FX تغییر پیدا کرده.
چیزی که دیدم FX 1 -2-3 داریم که 1 مربوط به F2A میشه.
من ایمیل زدم به سفارت که در این مورد منو روشن کنن، اما از دوستان اگر کسی در این مورد چیزی میدونه ممنون میشم به اشتراک بگذاره.
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، bsbali
(2013-08-04 ساعت 11:39)mz64 نوشته:  سلام به همه،
کیس بنده F2A هست یا لااقل بود!!! تا امروز که نامه سفارت آنکارا رو دریافت کردم در مورد روز مصاحبه که آخر نامه این رو زده بود:

سرچ کردم در این مورد مثل اینکه کسای دیگه ای هم بودن که همچین چیزی اتفاق افتاده باشه براشون اما خیلی روشن نیست که آیا اشتباهه یا از یه PD به بعد F2A به FX تغییر پیدا کرده.
من ایمیل زدم به سفارت که در این مورد منو روشن کنن، اما از دوستان اگر کسی در این مورد چیزی میدونه ممنون میشم به اشتراک بگذاره.

سلام دوست عزیز
من اینو پیدا کردم:
Fx=Family category, xth preference. ( i.e. F1 is first preference, etc.)
کیس :IR1 -ارسال مدارک: 14 نوامبر 2012 -اپروو : 7 مارچ 2013- تکمیل مدارک بعد از یک سال و 5 ماه و انتقال سفارت از آنکارا به ایروان- دریافت ویزا: ۱۰ آپریل ۲۰۱۴-ورود به آمریکا: اول آگوست ۲۰۱۴-دریافت گرین کارت: ۶ سپتامبر ۲۰۱۴
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، romance33
(2013-08-04 ساعت 12:14)kamalir36 نوشته:  

سلام دوست عزیز
من اینو پیدا کردم:

سلام kamalir36 عزیز،
ممنون از پاسختون. بله من هم دیروز تو سرچهایی که انجام دادم فهمیدم که یه همچین چیزی هست. اما برای من سواله که چرا کیس من!
توی صفحه Immigration Visa Interview Schedule سفارت آنکارا رو که چک کردم دیدم هم FX اضافه شده که به نظرم قبلا نبود( شایدم بود و من دقت نمیکردم) و در ضمن F2A هم هست. حالا کیس من هم F2A هست، یا حداقل بوده. چرا الان شده FX. منم الان در وضعیت Pre-Interview هستم و حساس!هر تغییری ایجاد بشه استرس میده بهم. حالا این همه F2A با PD های مختلف چرا من FX شدم این اذیت میکنه چون نمیدونم FX شدنم خوبه؟ بده؟ اصلا مهم هست یا نیست؟ ....
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
سلام یه سوال داشتم از دوستان
کسی که از طریق ازدواج با همسر گرین کارتی گرین کارت بگیره F2A. بعد همسرش بعد از 1ماه Citizen بشه . بعد از چه مدت همسر گرین کارت دار citizen می شود؟
3 سال و یا 5 سال ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: marjan123
(2013-08-04 ساعت 12:34)mz64 نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 12:14)kamalir36 نوشته:  

سلام دوست عزیز
من اینو پیدا کردم:

سلام kamalir36 عزیز،
ممنون از پاسختون. بله من هم دیروز تو سرچهایی که انجام دادم فهمیدم که یه همچین چیزی هست. اما برای من سواله که چرا کیس من!
توی صفحه Immigration Visa Interview Schedule سفارت آنکارا رو که چک کردم دیدم هم FX اضافه شده که به نظرم قبلا نبود( شایدم بود و من دقت نمیکردم) و در ضمن F2A هم هست. حالا کیس من هم F2A هست، یا حداقل بوده. چرا الان شده FX. منم الان در وضعیت Pre-Interview هستم و حساس!هر تغییری ایجاد بشه استرس میده بهم. حالا این همه F2A با PD های مختلف چرا من FX شدم این اذیت میکنه چون نمیدونم FX شدنم خوبه؟ بده؟ اصلا مهم هست یا نیست؟ ....
خوب فکر کنم کسی به این قضیه برخورد نکرده.
به هر حال برای من توی این سایت Avvo زدم و چندتا از وکیلا جواب دادن که اینم لینکش:
http://www.avvo.com/legal-answers/what-i...54787.html
به سفارت هم ایمیل زدم جوابشون رو همینجا میذارم.

* USCIS Appendix 23-7 Class of Admission under the Immigrant Laws, Code

* اینم جواب سفارت آنکارا:
Dear Sir,

You do not have to worry when there are no F2A numbers available the system automatically changes F2A categories to FX1. It is basically the same visa category. Please bring the documents that were asked of you on the emailed appointment letter to your interview.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، شاپرک ، Farshid22
سلام پرونده ما از نو F4 در اکتبر 2002 در کالیفرنیا ثبت شده و هنوز هم هیچ خبری نیست می شه شما با تجربه ها بگین حدودن چقدر دیگه طول می کشه/؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ما سال 2002 برای مهاجرت خانوادگی از طریق داییم اقدام کردیم . 1 سال پیش نامه ای اومد و فقط مدارک لازم برای پدر و مادرم درخواست شد و در حال حاضر منتظر زمان مصاحبه هستن در حالی که هیچ مدرک و اسمی از من و برادرم نخواستن .در حال حاضر بالای 25 سال هستیم. این یعنی ما از پرونده حذف شدیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-05 ساعت 14:34)ا.ث نوشته:  سلام ما سال 2002 برای مهاجرت خانوادگی از طریق داییم اقدام کردیم . 1 سال پیش نامه ای اومد و فقط مدارک لازم برای پدر و مادرم درخواست شد و در حال حاضر منتظر زمان مصاحبه هستن در حالی که هیچ مدرک و اسمی از من و برادرم نخواستن .در حال حاضر بالای 25 سال هستیم. این یعنی ما از پرونده حذف شدیم؟

اگر در زمان اپروو شدن زیر 21 سال بوده باشین قبول میکنن در غیر این صورت اونها که رفتن به شرط اینکه شما و برادرت ازدواج نکرده باشین وقتی گرین کارتشون آمد میتونن واسه شما تقاضا کنن و در حال حاضر 5 تا 7 سال هم طول میکشه.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ا.ث ، dreamer60
(2013-08-05 ساعت 14:57)romance33 نوشته:  
(2013-08-05 ساعت 14:34)ا.ث نوشته:  سلام ما سال 2002 برای مهاجرت خانوادگی از طریق داییم اقدام کردیم . 1 سال پیش نامه ای اومد و فقط مدارک لازم برای پدر و مادرم درخواست شد و در حال حاضر منتظر زمان مصاحبه هستن در حالی که هیچ مدرک و اسمی از من و برادرم نخواستن .در حال حاضر بالای 25 سال هستیم. این یعنی ما از پرونده حذف شدیم؟

اگر در زمان اپروو شدن زیر 21 سال بوده باشین قبول میکنن در غیر این صورت اونها که رفتن به شرط اینکه شما و برادرت ازدواج نکرده باشین وقتی گرین کارتشون آمد میتونن واسه شما تقاضا کنن و در حال حاضر 5 تا 7 سال هم طول میکشه.

اون موقع زیر 21 سال بودیم .ولی این که هیچ مدرکی از ما نخواستن ویا این که 400 دلارو از ما نخواستن مشکلی نیست؟ماام برای مصاحبه بریم!؟Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان