کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2013-12-16 ساعت 09:43)anahita1361 نوشته:  دوستان ترجمه شناسنامه باید تایید دادگستری هم بشه؟
و من اگه اصل ترجمه مدارک رو برای ان وی سی بفرستم آیا بازهم چیزی لازمه که روز مصاحبه دستم باشه؟

دوست عزیز ترجمه شناسنامه هم باید مهر دادگستری داشته باشه هم مهر وزارت امور خارجه.منظورتون از اصل ترجمه چیه؟شما باید ترجمه های اصل رو که دارالترجمه پانچ فلزی کرده رو بفرستین.برای روز مصاحبه هم خودشون میگن که چه چیزهایی لازمه.معمولاً اصل شناسنامه رو روز مصاحبه میخوان.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: navidshii ، anahita1361 ، amjad ، amir2640 ، پدی ، Shahabpk
(2013-12-16 ساعت 09:58)anahita1361 نوشته:  
(2013-12-16 ساعت 09:52)Siamak A نوشته:  
(2013-12-16 ساعت 09:43)anahita1361 نوشته:  دوستان ترجمه شناسنامه باید تایید دادگستری هم بشه؟
و من اگه اصل ترجمه مدارک رو برای ان وی سی بفرستم آیا بازهم چیزی لازمه که روز مصاحبه دستم باشه؟

با سلام
زمانی که نامه دعوت به مصاحبه برای شما ارسال شود خودشان لیست مدارکی را که لازم دارند به شما اعلام خواهند کرد . ولی کلیه مدارکی را که میفرستید میبایست تایید دادگستری و وزارت خارجه داشته باشد.
موفق باشید

ممنون از راهنماییتون. من این ماه کارنت شدم ولی هنوز نامه مصاحبه به دستم نرسیده. فقط از ان وی سی نامه اومده که مدارک رو براشون بفرستم (اسپانسر. عکس. شناسنامه. گذرنامه و عدم سوء پیشینه) خواستم ببینم اصل ترجمه ها رو براشون بفرستم یا کپی برابر اصل بفرستم که دست خودم هم یه چیزی باشه!
دوست عزیز کارنت شدن شما در بولتن نشونه وقت مصاحبه شما نیست.ان وی سی اول از شما یک سری مدارک میخواد و اسپانسر رو .وقتی این مراحل تکمیل شد تازه به شما به یاری خداوند وقت مصاحبه میدن.ترجمه ها رو هم باید همون اصلش رو بفرستین و برای خودتون هم از تمام مدارکی که میفرستین یک کپی نگهدارین.موفق باشین.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، amjad ، amir2640 ، پدی ، frozen mind ، Shahabpk
آیا کسی از دوستان اطلاع داره که اگر یکی از والدین برای فرزند درخواست داده یاشه (مثلا پدر ) میتئان این رو تغییر داد یعنی پتینشر رو به مادر تغییر داد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، battosai
(2013-12-19 ساعت 19:55)amir_khoramian نوشته:  آیا کسی از دوستان اطلاع داره که اگر یکی از والدین برای فرزند درخواست داده یاشه (مثلا پدر ) میتئان این رو تغییر داد یعنی پتینشر رو به مادر تغییر داد؟

دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم تغییر دادن پتیشنر امکان پذیره ولی مراحلتون باید از ابتدا آغاز بشه.برای اینکه کارتون عقب نیفته بهتره با یه وکیل مهاجرتی مشورت کنید.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، پدی ، amir2640 ، frozen mind ، Shahabpk
دوستان ما برای انکارا هست کیسمون میشه عوضش کنیم بریم ایروان چون دردسر های مدیکال نداره کمی هم ارزون تره و هم نزدیک تر Big Grin

راستی فقط ما ویزامون خانواده گی هست 4 نفر هستیم
و به اسپانسرمون هم گفتیم میگه که نمیشه عوض کرد همون انکارا باید برید

شما راهی بلدید بهش بگیم تا انجام بده برای عوض شدن سفارت از انکارا به ایروان ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2013-12-25 ساعت 09:59)saman98 نوشته:  دوستان ما برای انکارا هست کیسمون میشه عوضش کنیم بریم ایروان چون دردسر های مدیکال نداره کمی هم ارزون تره و هم نزدیک تر Big Grin
شما راهی بلدید بهش بگیم تا انجام بده برای عوض شدن سفارت از انکارا به ایروان ؟
اینجا رو بخون
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: navidshii ، romance33
به خاطر دارم زمان جایگزینی پست PTT با UPS مصادف بود با صدور ویزاهای برندگان 2013 - یه روز در یه پستی عزیزی که خیلی هم دلسوز بود گفت بچه ها راستی شماها برای دریافت پاکت ویزاهاتون وکالت نامه همراه میبرین ؟؟!! آقا زدن این پست همانا و بردن سیل وکالت نامه و خواب نما شدن بعضی از کارمندان ، بعضی از شعب پست انکارا برای دیدن وکالتنامه اونم به زبان ترکی !!! برای تحویل پاکتا همان -کسی هم تا الان در هیچ کجا هیچ منبع موثقی نتونست برای این کار ارائه بده ، استدلال تعدادی هم این بود که "از ما خواستن " !! ، "حالا ما که اینقدر خرج کردیم اینم روش " !!!!
الغرض اجبار در ارائه سوء پیشینه نیز لابد از همین دست . این احتمال وجود داره تا کنسول بر حسب شرایط هر کیس ، شواهد و مدارک اضافه تری علاوه بر انچه در فرمهاشون آمده از متقاضی در خواست کنه و نیز سوء پیشینه برای ایرانیانی که بیش از شش ماه در کشوری ثالث اقامت داشتن ولی در خواست سوء پیشینه برای ایرانیان ساکن ایران و با مرجع پلیس ایران عجیب به نظر میرسه ، با مطالعه تجربیات اعضاء سالهای مختلف لاتاری و خانوادگی هم بغیر از این دوپست بالا من چیزی پیدا نکردم ! دوستان مطلع لطفا اظهار نظر کنن
نکنه طی مراحل کلیرنس هم از همین جا شروع شده ؟؟ مثلا خانواده ای زمان مصاحبه به کنسول گفته باشن ما شدیدا " طالبان " آمدن به امیرکائیم
اونام پیش خودشون گفتن نکنه اینا با ال ق ا عده در ارتباطن ؟؟ بزار چکشون کنیم !!- شوخی بود ولی از ماست که بر ماست
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، frozen mind ، battosai ، amir2640 ، Almond ، arsia ، storagemeter
امجد گرامی، کاملا با شما هم عقیده هستم.
دوری راه و هزینه گزاف حضور در کشور بیگانه برای اجرای مراسم ملکوتـــــی مصاحبه باعث شده که دوستان ما دچار وسواس بیش از حد بشن.

به نظر من هرچی که در وبسایتشون نوشتن یا در نامه دعوت به مصاحبه ازشون خواستن را باید با خودشون ببرن. بیش از این هیچی لازم نیست.
من با خودم کارت پایان خدمت و ترجمه رسمی آن را به آنکارا بردم در حالی که در نامه دعوت به مصاحبه این را از من نخواسته بودن، اما نه آن خانم ایرانی که مدارک را تحویل می گرفت آن را از من گرفت، و نه آفیسر.

«ما که این همه خرج کردیم، اینم روش» غلط ترین جمله ایه که در مهاجرت میشه به زبان آورد. ما تا وقتی که در ایران هستیم قدر پولمونو نمی دونیم و فکر می کنیم که «خب بابا، مگه 300 هزار تومن چقدر میشه؟ فوقش 100 دلار ...» . اما وقتی پامونو به ینگه دنیا می گذاریم می بینیم که همین 100 دلارها تنها یار و یاور ما هستن و مردم اونجا به قول مدیر محترم،‌ لیلی خانم، حتی یک دلاری رو روی هوا می زنن!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، romance33 ، battosai ، amjad ، amir2640 ، Almond ، arsia ، storagemeter ، Shahabpk ، Blaze
(2013-12-26 ساعت 00:11)frozen mind نوشته:  امجد گرامی، کاملا با شما هم عقیده هستم.
دوری راه و هزینه گزاف حضور در کشور بیگانه برای اجرای مراسم ملکوتـــــی مصاحبه باعث شده که دوستان ما دچار وسواس بیش از حد بشن.

به نظر من هرچی که در وبسایتشون نوشتن یا در نامه دعوت به مصاحبه ازشون خواستن را باید با خودشون ببرن. بیش از این هیچی لازم نیست.
من با خودم کارت پایان خدمت و ترجمه رسمی آن را به آنکارا بردم در حالی که در نامه دعوت به مصاحبه این را از من نخواسته بودن، اما نه آن خانم ایرانی که مدارک را تحویل می گرفت آن را از من گرفت، و نه آفیسر.

«ما که این همه خرج کردیم، اینم روش» غلط ترین جمله ایه که در مهاجرت میشه به زبان آورد. ما تا وقتی که در ایران هستیم قدر پولمونو نمی دونیم و فکر می کنیم که «خب بابا، مگه 300 هزار تومن چقدر میشه؟ فوقش 100 دلار ...» . اما وقتی پامونو به ینگه دنیا می گذاریم می بینیم که همین 100 دلارها تنها یار و یاور ما هستن و مردم اونجا به قول مدیر محترم،‌ لیلی خانم، حتی یک دلاری رو روی هوا می زنن!

با سلام به شما
ممکنه شما که سابقه و تجربه تون در خصوص سوال ها ی مهاجرت زیاده من را راهنمایی بفرمایید .
من امروز یکهو کمی نگران شدم . شاید سوالم کمی مسخره باشد ولی برای اطمینان خودم از شما می پرسم.
من هفته دیگر با خانواده ام در ابوظبی مصاحبه داریم . دختر من که 14 ساله است در پاسپورت مادرش است . آیا در این خصوص سفارت آمریکا ایرادی نخواهد گرفت که دخترم میبایست گذرنامه جدا داشته باشد ؟ در فرم های تکمیل شده و ارسال شده قبلی به nvcهم این مورد مشخص است.
میدونم نگرانی ام بی مورد است ولی باز از شما هم بشنوم خیالم راحت تر خواهد شد.
ممنون
PD DATE: 24 SEP 2001
APPROVAL NOTE: 10 JUN 2009
INTERVIEW DATE : 8 JANUARY 2014
Clearance date: 3 jun2014
print visa: 15 jun 2014
Flight date: 30 jun 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام من راجع به جواب ویزای مهاجرتیم سوال داشتم باید کجا بپرسم؟
پاسخ
SIAMAK Aعزیز
نگرانی شما بیمورد ، مشکلی پیش نمیاد اما عاقلانه ترین کار اینه که هر فرد خانواده پاس جدا داشته باشه ، بعد از عزیمت حتما از طریق سفارت پاکستان در واشنگتن پاس ایشون رو جدا کنیدوحتما میدونید که برای مصاحبه پاسها باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، amir2640
(2013-12-29 ساعت 15:54)اوا حق نوشته:  سلام من راجع به جواب ویزای مهاجرتیم سوال داشتم باید کجا بپرسم؟

دوست عزیز سوالتون رو بپرسید هر کدوم از دوستان که اطلاع داشته باشن حتماً به شما جواب میدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، frozen mind ، amir2640
(2013-12-29 ساعت 23:14)romance33 نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 15:54)اوا حق نوشته:  سلام من راجع به جواب ویزای مهاجرتیم سوال داشتم باید کجا بپرسم؟

دوست عزیز سوالتون رو بپرسید هر کدوم از دوستان که اطلاع داشته باشن حتماً به شما جواب میدن.
13 مارچ سال گذشته به انکارا رفتم تا از طریق پدرم سیتی زن بشم و 2 تا اسپانسر مالی داشتیم (immigrant visa) اما به خاطر کمبود یک سری مدارک برگشتیم دوباره 1 -ماه پیش رفتیم ولی باز موقتا پذیرفته نشد (پاس ما رو گرفتن تا به ptt بفرستند همه میگفتند وقتی پاس رو بگیرن حتما ویزا میدهند اما اینطور نشد)1 از مواردی که علامت خورد این بود که گفته بود لطفا عکس رادیو لوژی را نفرستید..ولی بعد کنسولگر گفت ما عکس میخوایم 2 -برگه ی اصل فرم I 864 رو میخواستند و جای بعضی امضا ها از طرف اسپانسر جا به جا بود و من دقیقا الان نمیدونم برگه ی I 864 چجوری باید امضا بشه؟کی کجارو امضا کنه ضمن این که اسپانسر های ما زن و شوهری هستند که امضاهاشون جا به جا شده..و اینکه باید اصل باشه فقط بستگی به جای امضای اون دار؟حتما باید تایپ شده باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید..
پاسخ
(2013-12-29 ساعت 23:34)اوا حق نوشته:  

13 مارچ سال گذشته به انکارا رفتم تا از طریق پدرم سیتی زن بشم و 2 تا اسپانسر مالی داشتیم (immigrant visa) اما به خاطر کمبود یک سری مدارک برگشتیم دوباره 1 -ماه پیش رفتیم ولی باز موقتا پذیرفته نشد (پاس ما رو گرفتن تا به ptt بفرستند همه میگفتند وقتی پاس رو بگیرن حتما ویزا میدهند اما اینطور نشد)1 از مواردی که علامت خورد این بود که گفته بود لطفا عکس رادیو لوژی را نفرستید..ولی بعد کنسولگر گفت ما عکس میخوایم 2 -برگه ی اصل فرم I 864 رو میخواستند و جای بعضی امضا ها از طرف اسپانسر جا به جا بود و من دقیقا الان نمیدونم برگه ی I 864 چجوری باید امضا بشه؟کی کجارو امضا کنه ضمن این که اسپانسر های ما زن و شوهری هستند که امضاهاشون جا به جا شده..و اینکه باید اصل باشه فقط بستگی به جای امضای اون دار؟حتما باید تایپ شده باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید..
دوست عزیز اول اینکه رفتین به آنکارا برای سیتیزنی که کاملاً اشتباه است و ما همچین چیزی نداریم.شما کتگوریتون احتمالاً F2B هستش یعنی والدینتون براتون تقاضای گرین کارت کردن.معمولاً سفارت عکس رادیولوژی رو نمیخواد چون خود دکتر اونگان ریپورتش رو برای سفارت میفرسته.ولی اینکه به شما گفتن عکس رو میخوان باید عکس قفسه سینه یا سی دی رو که دکتر بهتون داده براشون ببرین. I 864 اگه دچار مشکل هستش و جای امضاء اون جابجا شده باید در همون NVC به شما ایراد میگرفتن و قبولش نمیکردن.پس الان باید یه فرم دیگه رو اسپانسرتون پر کنه و در جای درست که خودشون هم میدونن کجاست امضاء کنه و اصلش رو برای شما بفرسته تا به سفارت ارائه کنید.برای تایپ شده بودنش زیاد فرقی نداره ولی اگه باشه بهتره.شما در اصل نقص مدرک خوردید و تا وقتی هم که مدارکی رو که میخوان نفرستید و تأیید نشه ویزای شما صادر نمیشه.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، amjad ، frozen mind ، amir2640
(2013-12-30 ساعت 09:05)romance33 نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 23:34)اوا حق نوشته:  

دوست عزیز اول اینکه رفتین به آنکارا برای سیتیزنی که کاملاً اشتباه است و ما همچین چیزی نداریم.شما کتگوریتون احتمالاً F2B هستش یعنی والدینتون براتون تقاضای گرین کارت کردن.معمولاً سفارت عکس رادیولوژی رو نمیخواد چون خود دکتر اونگان ریپورتش رو برای سفارت میفرسته.ولی اینکه به شما گفتن عکس رو میخوان باید عکس قفسه سینه یا سی دی رو که دکتر بهتون داده براشون ببرین. I 864 اگه دچار مشکل هستش و جای امضاء اون جابجا شده باید در همون NVC به شما ایراد میگرفتن و قبولش نمیکردن.پس الان باید یه فرم دیگه رو اسپانسرتون پر کنه و در جای درست که خودشون هم میدونن کجاست امضاء کنه و اصلش رو برای شما بفرسته تا به سفارت ارائه کنید.برای تایپ شده بودنش زیاد فرقی نداره ولی اگه باشه بهتره.شما در اصل نقص مدرک خوردید و تا وقتی هم که مدارکی رو که میخوان نفرستید و تأیید نشه ویزای شما صادر نمیشه.موفق باشید.
خیلی ممنونم از پاسختون..حرفای شما صحیح...من زیر 21 سال هستم وکیلمون گفت که من بدون مراحل گرین کارت سیتیزن میشم..تو برگه زده حتما برگه ی i864 رو به صورت اصل تهیه کنید..اصلش رو از کجا تهیه کنیم..و من چجوری میتونم یک برگه ی I864 رو که درست پر شده ببینم تا بر طبق اون پر کنیم..
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان