کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2014-10-02 ساعت 19:35)shahram es نوشته:  با سلام

دوستان این فرم ds260,261 چیست ؟ و چه زمانی توسط NVC این فرم را ارسال میکند ؟ و چه تفاوتی بین این ۲ فرم هست ؟

با سپاس
سلام تا جاییکه میدونم حدود یکسال به کارنت شدنتون که بشه nvc ازتون میخواد که فرم ds261 را پر کنید که اعلام کردن یک نماینده با ادرس و مشخصات کامل برای مکاتبات است.و بعد از یکسری پرداخت هزینه ها و ارسال مدارک اسپانسرتون حالا نوبت پر کردن فرم ویزا میشه که همون ds260 هست که باید برای هر نفر از اعضای خانواده جداگانه پر شود
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، shahram es ، hamid87 ، amir2640 ، dreamer60
(2014-09-27 ساعت 11:30)Farshid22 نوشته:  سلام
من از طریق خانومم که در سال 2010(لاتاری) وارد آمریکا شده بود ویزا گرفتم و حدود یکماه هست که وارد آمریکا شدم گرین کارتی که به من دادند تاریخ اعتبارش ده سا له هستش پس این گرین کارت دو ساله را به چه کسانی میدهند
ممنون میشم اگر اطلاعی دوستان دارند راهنمایی بفرمایند.
با سپاس
اگر در زمان گرفتن گرين كارتتون از ازدواجتون بيش از دوسال گذشته باشه بهتون گرين كارت با اعتبار ده ساله ميدهند.
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، amir2640 ، Farshid22 ، مير منصور
(2014-10-03 ساعت 11:54)marysam نوشته:  
(2014-10-02 ساعت 19:35)shahram es نوشته:  دوستان این فرم ds260,261 چیست ؟ و چه زمانی توسط NVC این فرم را ارسال میکند ؟ و چه تفاوتی بین این ۲ فرم هست ؟
سلام تا جاییکه میدونم حدود یکسال به کارنت شدنتون که بشه nvc ازتون میخواد که فرم ds261 را پر کنید که اعلام کردن یک نماینده با ادرس و مشخصات کامل برای مکاتبات است.و بعد از یکسری پرداخت هزینه ها و ارسال مدارک اسپانسرتون حالا نوبت پر کردن فرم ویزا میشه که همون ds260 هست که باید برای هر نفر از اعضای خانواده جداگانه پر شود
موفق باشید
البته بصورت ON LINE پر میکنید و از رسید اون پرینت میگیرین با جستجو در نت میتونید نسخه PDF این فرمهارو داشته باشین تا زمان پر کردن دقت بیشتر و زمان کمتری رو صرف کنید
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، amir2640 ، shahram es ، Shahabpk ، AsemanAbee
(2014-10-05 ساعت 09:02)dreamer60 نوشته:  
(2014-09-27 ساعت 11:30)Farshid22 نوشته:  
اگر در زمان گرفتن گرين كارتتون از ازدواجتون بيش از دوسال گذشته باشه بهتون گرين كارت با اعتبار ده ساله ميدهند.
به به ببین کی اینجاس !!!! خوشحالم هنوز ارتباط داری دریمر جان
چرا نمیگی در عمه ریکا چیکار میکنی ؟
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، amir2640 ، hasanhasan ، Farshid22 ، Shahabpk
امجد عزيز من هر موقع وقت كنم حتما يه سري به مهاجركده ميزنم

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، amir2640 ، hasanhasan ، Farshid22 ، Shahabpk
سلام
من از طریق خانومم که گرین کارت داره و مدت سه ساله که ساکن آمریکا میباشد ویزا گرفتم و حدود یکماه هست که وارد آمریکا شدم گرین کارتی که به من دادند تاریخ اعتبارش ده ساله هست.
در حال حاضر قصد جدایی از همدیگر را داریم آیا این موضوع ( طلاق) برای من که تازه گرین کارتمو دریافت کرده ام مشکل ایجاد خواهد کرد .
تاریخ ازدواج ما سال 2010 بوده.
با سپاس از همگی دوستان
CATEGORY : F2A
Case Number: ANK2011xxxxx
اولین اقدام: 2011
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ تکمیل مدارک : 2011
تاریخ مصاحبه: سپتامبر 14/ 2013
تاریخ کلیرینس :/12 فوریه 2014
تاریخ گرفتن ویزا: 11 مارچ 2014
تاریخ ورود به آمریکا 26 آگوست 2014
تاریخ دریافت گرین کارت 27 سپتامبر 2014

پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk
چون از ازدواجتون بيش از دو سال گذشته مشكلي پيش نمياد ولي شايد اگه بعدا قصد داشته باشين براي كس ديگه اي اقدام كنين چند تا سوال پيش پا افتاده از زندگي قبلتون بكنن ...... در انتها اميدوارم مشكلاتتون با همسرتون حل بشه و هيچ وقت طعم جدايي رو نچشيد

پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، Farshid22 ، battosai ، amir2640 ، hamid87 ، Shahabpk ، Eli.n
(2014-10-12 ساعت 01:42)noonoosh_hn85 نوشته:  سلام به همه دوستان:
من پدر و مادرم الان با گرین کارت آمریکا هستن.در چند هفته آینده واسم اقدام میکنن .کیس من قاعدتا باید F2B باشه .من دخترم و مجرد ولی بالای 21 سال.
اولین سوالم این هست که فرم I-130 را که پر کردن 420 دلار باید Money order بگیرند و میل کنن به چه آدرسی؟آخه چند تا ادرس داده که مربوط به کسانی میشه که خارج از امرکا زندگی می کنن واسه اینکه من بتونم ابوظبی مصاحبه شم باید به Chicago فرم و متعلقات رو ارسال کنن یا abu dhabi embassy ؟یا اصلا الان تعیین نمی شه؟
دوما اینکه علاوه بر فرم I-130 فرم دیگه ای و مبالغ دیگه ای لازم است؟
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

خانم اين كه به كدوم ادرس uscis بفرستين بستگي به ايالتي هست كه خانوادتون درش اقامت دارن . از اين ادرس ميتونيد اول ايالتتون رو پيدا كنيد و بعد هم ادرس متناظر با اون رو .در مورد سفارت هم فعلا شما انتخابي ندارين تا وقتي كه خودشون براتون انتخاب كنن ولي بعد از اون اگر دليل خوبي داشته باشين احتمالا ميتونين عوضش منين ولي اصلا اين كارو بهتون پيشنهاد نميكنم .مبلغ فعلن همون ٤٢٠ دلاره و اگر فرم راهنماي پر كردن i130 رو مطالعه بكنين مابقي مداركي كه بايد پست كنين رو متوجه خواهيد شد ( با توجه به اينكه هر كيسي ميتونه شرايط خودشو داشته باشه بهتره جواب كلي در اين مورد بهتون بدم .)

پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، azem2014 ، battosai ، amjad ، amir2640 ، Shahabpk ، mohsen1984
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان اگر پس از گرفتن گرین کارت فرد کمتر از 6 ماه یکبار به امریکا سفر کند{برای مثال سالی یکبار به امریکا سفر کند یا حتی کم تر}برایش مشکلی به وجود می اید{از نظر گرفتن گرین کارت از شخص}؟
با تشکرWink
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-12 ساعت 14:40)mom نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان اگر پس از گرفتن گرین کارت فرد کمتر از 6 ماه یکبار به آمریکا سفر کند{برای مثال سالی یکبار به آمریکا سفر کند یا حتی کم تر}برایش مشکلی به وجود می اید{از نظر گرفتن گرین کارت از شخص}؟
با تشکرWink
سلام
اگر قبل یکسال به امریکا برید و برگردید کاری با شما ندارند ، ولی اگر همینطور ادامه بدید بعدا طی 5 سال برای سیتیزن شیپ مشکل پیدا میشه!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، amjad ، mom ، amir2640 ، dreamer60
دوستان اگر پس از گرفتن گرین کارت فرد کمتر از 6 ماه یکبار به آمریکا سفر کند{برای مثال سالی یکبار به آمریکا سفر کند یا حتی کم تر}برایش مشکلی به وجود می اید{از نظر گرفتن گرین کارت از شخص}؟
با تشکرWink
ببينيد قانون ميگه فردي كا داراي گرين كارت هست اجازه نداره بيش از شش ماه خارج از امريكا باشه ،، ولي حالا مساله اينجاست كه اينكه اگه كسي بيش از اين مدت اقامت داشته باشه ايا صد در صد براش مشكلي پيش مياد ؟؟ جواب سوال اينه كه كاملا بستگي به شرايط داره به عنوان مثال در بعضي فرودگاهها به اين قضيه دقت كمتري ميكنن بعضي جاها بيشتر .... بستگي به اون افسر پليس هم كه در بدو ورود پاسپورتتون رو چك ميكنه داره .... در كل ريسك هست ....

پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، battosai ، mom ، amir2640 ، Shahabpk
(2014-10-16 ساعت 08:17)dreamer60 نوشته:  
با تشکرWink
ببينيد قانون ميگه فردي كا داراي گرين كارت هست اجازه نداره بيش از شش ماه خارج از امريكا باشه ،، ولي حالا مساله اينجاست كه اينكه اگه كسي بيش از اين مدت اقامت داشته باشه ايا صد در صد براش مشكلي پيش مياد ؟؟ جواب سوال اينه كه كاملا بستگي به شرايط داره به عنوان مثال در بعضي فرودگاهها به اين قضيه دقت كمتري ميكنن بعضي جاها بيشتر .... بستگي به اون افسر پليس هم كه در بدو ورود پاسپورتتون رو چك ميكنه داره .... در كل ريسك هست ....

سلام دریمور گرامی

میگم دوست عزیز مگه این طور نیست که اگر کسی که گرین کارت داره اگه تا یک سال بیرون از امریکا باشه اشکالی نداره ؟
ولی اگه از 6 ماه بیشتر بشه همون طور که یکی از دوستان گفتن بعدا برایه سیتیزن شدنشون مشکل به وجود میاد ؟
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، mom
دوستان سلام! ميخاستم بپرسم از كجا ميشه فهميد كه approval date چه زمانى بوده؟ توى نامه هايى كه دريافت كردم فقط priority date موجوده. ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-17 ساعت 13:33)Nilo_o نوشته:  دوستان سلام! ميخاستم بپرسم از كجا ميشه فهميد كه approval date چه زمانى بوده؟ توى نامه هايى كه دريافت كردم فقط priority date موجوده. ممنون.
فکر میکنم به تاریخی که پتیشنر یک فرد برای او اولین فرمهای تقاضانامه را تکمیل و ارسال می کند ، priority date می گویند و ملاک ترتیب زمانی کارنت شدن هم همین تاریخ در ویزا بولتن هست و به تاریخی که قبولی کیس شما طی ایمیل اعلام شده هم approval date میگن که چندان کاربردی برای شما نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، dreamer60 ، amir2640 ، واهيك آقاجاني ، Nilo_o
(2014-10-17 ساعت 13:33)Nilo_o نوشته:  دوستان سلام! ميخاستم بپرسم از كجا ميشه فهميد كه approval date چه زمانى بوده؟ توى نامه هايى كه دريافت كردم فقط priority date موجوده. ممنون.

سلام برید داخل این سایت

https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do

و بعد داخل قسمت Check My Case Status شماره receipt number رو وارد کنید کل روند پروندتون رو بعلاوه تاریخ اپروو شددنتونو نشون میده ( البته اگر اپروو شده باشید )

موفق باشید
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، amjad ، Shahabpk ، واهيك آقاجاني ، Nilo_o

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان