کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
(2012-11-29 ساعت 23:29)nika نوشته:  سلام دیشب یه پیغام گذاشتم تو این تاپیک و از همه دوستان با شماره ی 9000هزارخواستم که اعلام آمادگی کنن ولی الا نیست.میخواستم بدونم این پیغام توسط مدیران سایت حذف شده؟

برای چه چیزی اعلام آمادگی کنند؟
البته من ۸۲۰۰ هستم. ولی کنجکاو شدم.
تشکر کنندگان: roeentan ، kasrafo ، sadeghi897 ، r_ent ، hamedhamed
سلام امیر جان
دیدم شما 8000تایی ها خیلی دارین کل کل میکنین گفتم منم 9000تایی ها رو آماده باش بدم.
**92/ 2 نفر /کارنت:10می2013/مصاحبه:22جولای2013ابوظبی
کلیر:2سپتامبر2013/دریافت ویزا28سپتامبر2013/ ورود به آمریکا 27فوریه2014/ساکن شمال ویرجنیا(منطقه استرلینگ)
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، payampars ، roeentan ، r_ent ، payam62 ، saeid-ss
(2012-11-29 ساعت 23:43)nika نوشته:  سلام امیر جان
دیدم شما 8000تایی ها خیلی دارین کل کل میکنین گفتم منم 9000تایی ها رو آماده باش بدم.

منم در گروه 9000 تائی با شما هستم

گروهان 9000 تائی آماده حریف روبرو گروهای دیگر " شاید با کمی مزاح دلشوره از همه دور بشه "
ارادتمند همه پیام
2013AS94xx|هفتNov19| Nov|سه نفر|ابوظبی|6مردادماه|کلیر 11 سپتامبر|12میلیون|سفرنامه

خدا نگهدار تمامی دوستان و سروران خوبم باشد
تشکر کنندگان: kasrafo ، r_ent ، گل نهال ، payam62
(2012-11-29 ساعت 23:43)nika نوشته:  سلام امیر جان

فکر کنم فقط پست شما نبود.
کُلّ کَل کَل ها توسط مدیران برداشته شدند.
کلا تصور میکنم اینجا بحثها یه کم جدی تره.
ولی اصلا نگران نباشید. اگر قرار بود کارنت نشید که سری دوم برنده اعلام نمیکردند.
حتی کیس ۱۰.۵۰۰ هم داریم!
تشکر کنندگان: achi686 ، sayeh_m ، roeentan ، kasrafo ، sadeghi897 ، afs ، r_ent ، Given ، enchantress_boy ، itsmasoud ، hamedhamed ، jazirehh
امیدوارم همه زودتر کارنت بشن و ما 9000تایی ها هم جز اونا باشیم.در ضمن من سری اول شماره کیسم اعلام شد.

یه سوال جدی:
تو تاپیک مربوط به اسپانسر مطرح کردم ولی کسی هنوز جواب نداده با اجازه مدیران سایت اینجا هم مطرحش میکنم:
بردن نامه تمکن مال چه سودی داره؟آخه به فرض مثال اگه 100هزار دلار تمکن مالی داشته باشی چه جوری میشه این مبلغ رو از ایران خارج کرد تو فرودگاه جلوتو میگیرن.دوستان عزیز لطفا جواب بدن. ممنون از همتون
کلیر:2سپتامبر2013/دریافت ویزا28سپتامبر2013/ ورود به آمریکا 27فوریه2014/ساکن شمال ویرجنیا(منطقه استرلینگ)
تشکر کنندگان: roeentan ، امیر مهاجر ، kasrafo ، r_ent ، itsmasoud ، payam62 ، saeid-ss
(2012-11-29 ساعت 23:58)nika نوشته:  امیدوارم همه زودتر کارنت بشن و ما 9000تایی ها هم جز اونا باشیم.در ضمن من سری اول شماره کیسم اعلام شد.

یه سوال جدی:
تو تاپیک مربوط به اسپانسر مطرح کردم ولی کسی هنوز جواب نداده با اجازه مدیران سایت اینجا هم مطرحش میکنم:
بردن نامه تمکن مال چه سودی داره؟آخه به فرض مثال اگه 100هزار دلار تمکن مالی داشته باشی چه جوری میشه این مبلغ رو از ایران خارج کرد تو فرودگاه جلوتو میگیرن.دوستان عزیز لطفا جواب بدن. ممنون از همتون

یه جواب جدی: Big Grin
اینجا رو بخونید: انتقال پول از ایران به آمریکا و برعکس
تشکر کنندگان: achi686 ، kasrafo ، sadeghi897 ، r_ent ، roeentan ، itsmasoud ، hamedhamed ، jazirehh
(2012-11-29 ساعت 22:22)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-29 ساعت 21:53)پاک نوشته:  ضمن عرض سلام و ادب خدمت دوستان گرامی از همه عزیزانی که در این تاپیک فعال هستند عاجزانه تقاضا دارم یه هم فکری بمن بدن وبه من در یک تصمیم بزرگ و سرنوشت ساز کمک کنند .
من در سال2010 برای مهجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 120هزار دلاری اقدام کردم.
درلاتاری 2013 برنده شدم با کیس نامبر بالا حدود 9400 .
...

بنده نظری نمیدم.
اما یکی از دوستان خانوادگیمون برای سرمایه گذاری کبک اقدام کرده بودند و طی سفری که به کانادا داشتند و تلاش و پیگیری وکیلشون خارج از نوبت و در کبک مصاحبه شدند و قبول هم شدند و بلافاصله بعد از بازگشت به ایران هم ۱۲۰ هزار دلار رو حواله کردند به حساب مورد نظر.
الان خیلی از اون جریان میگذره (حدود ۱۰ ماه) و انگار هنوز که هنوزه هیچ پروسهٔ جدیدی روی پرونده‌شون انجام نشده.
شما هم تصور نکنید حالا که قبول شدید کارتون با سرعت پیش میره و شاید مدت زیادی ناچار باشید منتظر بمونید تا کار کانادا درست بشه.
این رو گفتم تا در تصمیم گیریتون این مسأله رو هم در نظر بگیرید.
بنده شخصا اعتمادم نسبت به سیستم مهاجرتی کانادا بطور کامل سلب شده و بعد از برگشت دادن بدون بررسی تمام پرونده‌های اسکیلد ورکر فدرال که قبل از فوریه ۲۰۰۸ اقدام کرده بودند و کیس من هم در بینشون بود دیگه هرگز به مهاجرت کانادا فکر هم نکردم.
در تایید فرمایشات امیر، من هم کاملاً موافق هستم و فکر میکنم بعد از واریز مبلغ تازه پروسه شما به جریان میافتد و زمان زیادی طول میکشه تا به نتیجه برسه....
در ضمن نمی خوام حرف منفی بزنم اما درباره بلوکه شدن پول ایرانی ها در بانکهای خارجی هم تحقیق کنید که درست است یا خیر..
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: amir82 ، hamedhamed ، امیر مهاجر
ممنون از همه دوستان با محبت که با نقطه نظراتی که ارائه کردند باعث دلگرمی من شدندو واقعا خوشحالم که ما ایرانی هستیم ودر هیچ کجا تنها نیستیم ودر تنهایی هم همیشه در کنار هم هستیم . خیلی ممنونم که در این تنهاییم با این همه فشار ونگرانی واسترس چراغ راهم شدید . حمید3330 عزیر . علیرضا مدیر محترم عزیز و امیر مهاجر عزیز بیات عزیز منمونم . ممنونم . ممنونم .
من هم طبق نظر علیرضا مدیر محترم به این نتیجه رسیدم که با وکیلم صحبت کنم تا کارنت شدنم و مصاحیه ام زمان بخره . چون کانادا با امریکا اصلا قابل مقایسه نیست و میتونم با این مبلغ حداقل توی امریکا کاری انجام بدم . از طرفی هم از طول کشیدن پروسه پرونده بعد از واریز وجه هم مطلع بودم که طولانیه واصلا از روش کانادا در جذب مهاجر آنهم به این سبک و روش به شخصه اعتراض دارم و قلبا راضی نیستم .
از همه عزیزان ممنونم خوشحال میشم که اگر نقطه نظر جدیدی یا موضوعی را در مورد کیس من متوجه شدید این دوست کوچکتون رو مورد لطف قرار دهید .
باز هم تشکر تشکر تشکر
تشکر کنندگان: bayat_r ، hamedhamed ، امیر مهاجر ، el333 ، afs ، kavirr ، Szsanazsz ، enchantress_boy ، roeentan ، payampars ، amir82
(2012-11-30 ساعت 12:12)hamedhamed نوشته:  تا آنجا که من شنیدم (مطمئن نیستم) پولی که واسه سرمایه گذاری اختصاص میدید توی کاندا سرمایه گذاری میشه و سود مستقیمش به خودتون برمیگرده , منظورم اینه که اینجور نیست که این پول در ازای گرفتن ویزا ازبین بره.
و کانادا هم کشوری هست که واقعاً در زمینه حقوق شهروندی و تامین اجتماعی همچنین مولتی کالچرال بودن (که واسه مهاجر ها خیلی امتیاز مهمی محسوب میشه و بیشتر احساس راحتی میکنن) به نظر من از آمریکا بهتر عمل کرده. پس طبق نظر enchantress عزیز بهتره تمام سعیتون رو بکنید که از طریق وکیل مهاجرتیتون پروسه رو عقب بندازین تا زحمت این چند سالتون رو به هدر ندید و البته در کنارش میتونید زمان بخرید تا به پرونده گرین کارت تون هم برسید.
البته حرف امیر و بیات هم کاملا درسته که پرونده های مهاجرتی اخیر خیلی داره با مشکل مواجه میشه و الان خیلی سخت شده, یکی از اقوام ما 2 , سه سال پیش پس از چند سال که ویزای مهاجرتی کانادا داشت سیتیزن کانادا شد باهاش که در این باره صحبت میکردم میگفت تو یکی 2 سال اخیر علاوه بر این که پرونده مهاجرتی ها روندش کند تر شده به ایرانی هم هم خیلی سخت تر میگیرند که قبلاً اینجور نبوده.
پس بهتره شما کل شرایط خود و خانوادتون رو در نظر بگیرید و تصمیم گیری کنید در اینجور مسایل هیچ کسی جای شما نیست و و از تمام جزییات زندگی شما که خبر نداره همه ی مسایل رو بذارید کنار همدیگه و با در نظر گرفتن تمام نکات مثبت و منفی خودتون تصمیم آخر رو بگیرید
موفق باشید

حامد جان از بحث تاپیک دور میشیم. ولی چون ممکنه عده‌ای از اطلاعات ارائه شده بخوان استفاده کنند با اجازه اصلاح میکنم:

اون ۱۲۰ هزار دلار کل پول نیست. در واقع کل مبلغ مثلا ۴۰۰ هزار تا بوده یا ۸۰۰ هزار تا. این ۱۲۰ هزار رو یک بانک یا شرکت سرمایه گذار میگیره (شاید بخشی از اون هم به وکیل برسه) و مابقی پول رو روش میگذاره و به حساب دولت واریز میکنه. این پول که ۴۰۰ هزار یا ۸۰۰ هزار دلاره در جهت اشتغال زایی و پیشبرد اقتصاد کانادا سرمایه گذاری میشه و بعد از حدود ۵ سال بدون یک سنت بهره عینا به صاحبش بر میگرده. اما کسانی که کل پول رو ندارند یا نمیخوان ۵ سال پولشون رو دست دولت بدن از این طریق و با پرداخت مبلغ ۱۲۰ هزار یا ۱۸۰ هزار دلار بعنوان کارمزد کارشون راه میفته. در این حالت پول داده شده رفته و بر نمیگرده.
در رابطه با موردی که من اشاره کردم کلیهٔ پرونده‌های اسکیلد ورکر فدرال قبل از ۲۸ فوریه ۲۰۰۸ طبق قانون بودجه ۲۰۱۲ کانادا بدون بررسی برگشت داده میشن و هزینهٔ اولیه ثبت نام هم به متقاضیان برگردانده میشه (هزینه این کار در بودجه ۲۰۱۲ گنجانده شده). بعضی از این متقاضیها بیش از ۷ سال انتظار کشیدند! تمام اینهایی که گفتم جدا از سختگیریهایی است که شما در موردش صحبت میکنید و مربوط به پرونده‌های باقیمانده میشه.

در مورد بلوکه کردن پول ایرانی در بانکهای کانادا: این امر فقط از جانب TD ‌Bank اتفاق افتاد و موجبات اعتراض ایرانیهای مقیم کانادا رو فراهم کرد. البته مسؤولین بانک گفتند اگر واقعا مقیم کانادا هستید بعد از پاسخ دادن به یک سری سؤالات حساب شما دوباره باز میشه.
بانکهای دیگه مشکلی نداشتند. من خودم در RBC Royal Bank حساب دارم و مقیم کانادا هم نیستم. هیچ مشکلی برام پیش نیومد.

تنها مشکلی که هست انتقال پول به این بزرگی از ایران به کانادا است که اون هم طبق تبصره‌ای که به قانون اضافه کردند تأیید و امضای یک فرد مسؤول برای انتقال وجوه سرمایه‌گذاری متقاضیان اینگونه پرونده‌ها از قانون منع تبادل مالی مستثنی میشه.
تشکر کنندگان: bayat_r ، farmiz ، el333 ، afs ، amir82 ، hamedhamed ، roeentan ، payampars ، Gole baba
(2012-11-29 ساعت 21:53)پاک نوشته:  ضمن عرض سلام و ادب خدمت دوستان گرامی از همه عزیزانی که در این تاپیک فعال هستند عاجزانه تقاضا دارم یه هم فکری بمن بدن وبه من در یک تصمیم بزرگ و سرنوشت ساز کمک کنند .
من در سال2010 برای مهجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 120هزار دلاری اقدام کردم.
درلاتاری 2013 برنده شدم با کیس نامبر بالا حدود 9400 .
برای مصاحبه کانادا در مرحله اول دعوت شدم در سال 2012 و اونو عقب انداختم.
حدود یکماه بعد از اون برای بار دوم و اخر به مصاحبه کانادا دعوت شدم و 10 روز پیش قبول هم شدم .
به من 120 روز وقت داده شده که این مبلغ را واریز کنم ( یعنی حدود اخر اسفند) که اگه نریزم کیسم باطل میشه.
با این وضعیت کارنت شدن ها با میانگین حدود 700 نفر در ماه من احتمالا در آخر بهار تازه کارنت میشم و کیس کانادا مو که تا حالا بالای 30 تا 40 میلیون خرج رو دستم گذاشته رو از دست میدم در حالیکه معلوم نیست که کارم با آمریکا به کجا ختم میشه ! از طرفی هم با این نرخ د ل ا ر برام پرداختش سنگینه ولی اگر لاتاری رو نبرده بودم حاضر بودم زنگیمو بفروشم و برم . ولی الان ترجیح میدم این پولو ببرم آمریکا و....... در سر این دو راهی گیر کردم واقعا احتیاج به مشاوره شما دوستان عزیز دارم چرا که همه شما میتونید وضعیت منو بهتر از دیگران درک کنید . خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید . مطمئن باشید فقط قصد ارزیابی موقعیتم رو دارم ودوستان بدون ترس از درستی یا غلط بودن نظرشون بنده را مورد لطف خود قرار بدهند و نظر بدن . متشکرم
سلام دوست عزیز منهم برای مهاجرت کانادا (کبک اسکیل ورکر) سال 2009 اقدام کرده بودم و مدیکالم رو هم دادم منتظر پاس ریکویست هستم. بنظر من با توجه به شماره شما در لاتاری و ریسک رسیدن تعداد ویزای مشخص به برندگان، با عجله عمل نکنید و یکمقدار بیشتر مطالعه کنید. در ضمن اینکه زندگی در آمریکا بهتره یا کانادا؟ جواب خیلی مشخص و آسانی نداره و هرکدام مزایا و معایب خودشونو دارن
مسلما من اگر جای شما بودم تا قطعی شدن آمریکا، پرونده کانادا رو متوقف نمی کردم
با امید اینکه بهترین نتیجه عاید شما بشه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، afs ، hamedhamed ، payampars ، bayat_r
[quote='nika' pid='243705' dateline='1354217287']
امیدوارم همه زودتر کارنت بشن و ما 9000تایی ها هم جز اونا باشیم.در ضمن من سری اول شماره کیسم اعلام شد.
Nika جان، ميشه بگي نه هزار و چندي؟يعني رقم بعديشم بگو كه ببينم تا چند مرحله اول بودن؟ضمناً منم اعلام آمادگي ميكنم
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: payam62 ، payampars ، jazirehh ، nika
(2012-11-30 ساعت 19:34)payam62 نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 19:18)گل نهال نوشته:  [quote='nika' pid='243705' dateline='1354217287']
Nika جان، ميشه بگي نه هزار و چندي؟يعني رقم بعديشم بگو كه ببينم تا چند مرحله اول بودن؟ضمناً منم اعلام آمادگي ميكنم

سلام . من **90 هستم . سری اول اعلام شدم .

سلام شرمنده دیر جواب دادم
من9200هستم
تشکر کنندگان: payampars ، afs ، امیر مهاجر ، payam62
شب همه بخیر
میخواستم سوالی از دوستان بپرسم ؟
حدودا چقدر طول میکشه تا بفهمیم کارنت شدیم بعد از ارسال مدارک به KCC
با سپاس فراوان
ارادتمند همه دوستان
پیام
2013AS94xx|هفتNov19| Nov|سه نفر|ابوظبی|6مردادماه|کلیر 11 سپتامبر|12میلیون|سفرنامه

تشکر کنندگان:
(2012-11-30 ساعت 20:30)payampars نوشته:  شب همه بخیر
با سپاس فراوان
ارادتمند همه دوستان
پیام

سلام
شما کیس نامبرتون چنده؟ (البته حدودی اعلام کنید لطفا)
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi
(2012-11-30 ساعت 20:51)pooya.n نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 20:30)payampars نوشته:  شب همه بخیر
با سپاس فراوان
ارادتمند همه دوستان
پیام

سلام
شما کیس نامبرتون چنده؟ (البته حدودی اعلام کنید لطفا)

با تشکر از شما
2013AS00009XXX

تشکر کنندگان: bayat_r ، pooya.n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان