کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
سلام دوستان
تا الان این پست 62 تا پیج شده که بدون اغراق بیش از 50 پیجش مربوط به همین استرس ها و نگرانی های الکی و بدون مورد هستش. این که ما بیایم پیش خودمون الکی حساب کتاب کنیم که مثلا امروز به فلان دلیل مصاحبه ها رو اعلام نکردن و فردا حتما اعلام میکنن، یا اگه این ماه فلان تعداد رو کارنت کردن پس دیگه نوبت به من نمیرسه و هزار تا اما و اگر دیگه که ما هیچ تاثیری روی اونا نداریم، چه فایده ای داره. جز اینکه اعصاب خودتون رو خراب میکنید و استرس میگیرین.
این یه گزینه ی شانس بوده که امتحانش کردیم. به عنوان یه روش مطمئن و صددرصد مطرح نبوده که حالا بخوایم کل زندگیمونو تحت تاثیرش قرار بدی. یا میشه یا نمیشه. کاری هم از دست ما برنمیاد.
به جای این بحثای نسبتا بیخود بشینیم زبان بخونیم و یا یه کاری یاد بگیریم که پس فردا اگه رفتنی شدیم، به دردمون بخوره. یا اگه وسوسه مهاجر سرا نمیذاره و حتما باید شبی یک بار هم که شده چکش کنیم، تایپیکایی رو بخونیم که به دردمون بخوره. مثلا من چند شب پیش داشتم تو تایپیک های بچه های 2010 و 11 و 12 میچرخیدم، به چیزای خیلی جالبی برخوردم. از زندگی تو امریکا گرفته تا کار و درس و خونه و کلی مسائل دیگه که دونستنش خیلی کمک میکنه به شناخت بهتر اونجا و داشتن یه زندگی راحت تر. پیشنهاد میکنم حتما یه سری بزنین به اون تایپیک ها
شاد باشین و دیگران رو هم شاد کنین
مرسی
شماره کیس: 2013AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی :7می 2012
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمهای سری اول: 15-May-2012
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
تعداد افراد کیس: 1 نفر
جمع تقریبی هزینه ها: پست 55000 + عکس 6000
ایالت انتخابی: فعلا کالیفرنیا
تشکر کنندگان: roeentan ، ehsansh ، homayoon13 ، payam62 ، saeed2568
(2012-08-27 ساعت 20:10)amirhr123 نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 10:45)honey rahmati نوشته:  با سلام . با توجه به کیس نامبرم احتمالا آذر امسال مصاحبه می شم اگه بتونم ویزا بگیرم .آیا می تونم 6 ماه بعد برم آمریکا تا درس پسرم تموم بشه وکارهام رو سروسامان بدم ؟ یا باید فورا برم تا ویزا باطل نشه؟ کسی چیزی میدونه؟

سلام من هم دقیقا شرابط شمارا دارم منتها با دوتا بچه مدرسه ای

دوست عزيز تاريخ اعتبار ويزاي شما دقيقا ٦ ماه بعد از تاريخ انجام معاينات بزشكي شما است. ممكنه شما يك ضرب ويزا بكيريد كه خوب تمام اين ٦ ماه فرصت داريد كه وارد امريكا بشيد. در صورتي هم كه كلير بخوريد شرايط زياد فرقي نميكنه يعني اكر ويزاتون بعد از ٣ ماه بياد شما ٣ ماه وقت داريد وارد امريكا بشيد(در شرليطي هم ميشه مديكال رو تمديد كرد ).
F2a , PD: 18 Aguest 2014
Approved :Jan 2015
Case number ,Invoiced number :March 2015
Ds 261 : July 31
120$ :aguest 6
320$: sep 10th
Ds 260: sep 17th  2015
إرسال مدارك : sep 21 2015
تكميل مدارك : october 22 2015
كارنت : 11 janurary
مصاحبه: اواخر february
انكارا
تشکر کنندگان: achi686 ، rezagh ، amirhr123 ، saeed2568
(2012-08-27 ساعت 22:02)mahyar66 نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 20:10)amirhr123 نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 10:45)honey rahmati نوشته:  با سلام . با توجه به کیس نامبرم احتمالا آذر امسال مصاحبه می شم اگه بتونم ویزا بگیرم .آیا می تونم 6 ماه بعد برم آمریکا تا درس پسرم تموم بشه وکارهام رو سروسامان بدم ؟ یا باید فورا برم تا ویزا باطل نشه؟ کسی چیزی میدونه؟

سلام من هم دقیقا شرابط شمارا دارم منتها با دوتا بچه مدرسه ای

دوست عزيز تاريخ اعتبار ويزاي شما دقيقا ٦ ماه بعد از تاريخ انجام معاينات بزشكي شما است. ممكنه شما يك ضرب ويزا بكيريد كه خوب تمام اين ٦ ماه فرصت داريد كه وارد امريكا بشيد. در صورتي هم كه كلير بخوريد شرايط زياد فرقي نميكنه يعني اكر ويزاتون بعد از ٣ ماه بياد شما ٣ ماه وقت داريد وارد امريكا بشيد(در شرليطي هم ميشه مديكال رو تمديد كرد ).

سلام. متن زیر رو توی تاپیک سفر به ابوظبی 2012 دیدم.
(2012-04-04 ساعت 20:17)علیرضا م نوشته:  وقتی روز جمعه رفتم جواب مدیکالموبگیرم از پرستاری که جوابها رو بمن داد پرسیدم مدت اعتبارمدیکالم چقدره که ایشون گفت یک ساله است،پرسیدم چرا بعضی ها میگن جواب های شما 6 ماهه است که ایشون گفت برای افرادی که مسن باشند یا آزمایشهاشون نرمال نباشه ماتاریخ 6ماهه میزنیم ولی برای شما که آزمایشاتون نرماله زدیم یک ساله،توی مصاحبه هم من این سوالو ازافسرمصاحبه گرپرسیدم که ایشون هم تاییدکردن مدت اعتبار مدیکال یک ساله است
اگر اینطور باشه پس میشه ویزا رو بعد از کلیر شدن با اعتبار 6 ماهه گرفت!
این برای من سوال شده، چون من هفته دوم اکتبر مصاحبه دارم و بچه مدرسه ای هم دارم.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
تشکر کنندگان: roeentan ، javid737 ، 3pideh ، payam62 ، amirhr123
بله اعتبار مديكال در شرايط عادي يك ساله طبق اين لينك http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3744.html
ولي تاريخ اعتبار ويزا ٦ ماه از زمان انجام مديكاله.

سلام. متن زیر رو توی تاپیک سفر به ابوظبی 2012 ديدم

وقتی روز جمعه رفتم جواب مدیکالموبگیرم از پرستاری که جوابها رو بمن داد پرسیدم مدت اعتبارمدیکالم چقدره که ایشون گفت یک ساله است،پرسیدم چرا بعضی ها میگن جواب های شما 6 ماهه است که ایشون گفت برای افرادی که مسن باشند یا آزمایشهاشون نرمال نباشه ماتاریخ 6ماهه میزنیم ولی برای شما که آزمایشاتون نرماله زدیم یک ساله،توی مصاحبه هم من این سوالو ازافسرمصاحبه گرپرسیدم که ایشون هم تاییدکردن ...
F2a , PD: 18 Aguest 2014
Approved :Jan 2015
Case number ,Invoiced number :March 2015
Ds 261 : July 31
120$ :aguest 6
320$: sep 10th
Ds 260: sep 17th  2015
إرسال مدارك : sep 21 2015
تكميل مدارك : october 22 2015
كارنت : 11 janurary
مصاحبه: اواخر february
انكارا
تشکر کنندگان: javid737 ، 3pideh ، mrr777
دوستان عزيز و گل ٢٠١٣ سلام اميدوارم هر جايي كه هستيد موفق باشيد من اين تايپيكو كلا زير و رو كردم به اين نتيجه رسيدم احتمالا يه سري از دوستان خودشونو به عنوان برنده جا زدند اينجا و اصلا برنده نشدند و دارند متاسفانه اينجا استرس و اختلاف بوجود ميارن،اميدوارم من اشتباه كرده باشم ولي در هر صورت اين موردو در نظر بگيريد
شماره کیس: 2013AS6900/كليرنس ٣ آگوست
تشکر کنندگان: 3pideh ، ASALI ، ehsansh ، Given ، IN.USA@2013 ، صوفیا صوری ، mrr777 ، peyman1355 ، SOROUSHSOFT ، homayoon13 ، roeentan ، payam62
(2012-08-27 ساعت 14:18)hassan1358arab نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 14:03)peyman1355 نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 13:50)hassan1358arab نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 13:45)peyman1355 نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 13:28)hassan1358arab نوشته:  ای بابا بس کنید دیگه.من نمیدونم شماها چی دارین فکر میکنین.لابد فکر میکنین برین استشهاد محل هم جمع کنین و بدین چند تا نماینده مجلس هم امضا کنن تاریخ مصاحبه تون رو زودتر اعلام میکنن؟بجاش صبر کنین طبق برنامه ریزی خودشون خبرتون خواهند کرد

درود بر شما

با دوست گرامي مون كاملا موافقم، پيرو فرمايش ايشون، من روز مراجعه به انستيتو پاستور آقايي رو ديدوم كه توي صف ميگفت براي مصاحبه سفارت آنكارا رو انتخاب كرده بود ( البته كيس مهاجرتي ايشون از طريق مادرشون كه ساكن آمريكا بود در حال انجام بود و با كيس لاتاري متفاوت بود ) و به خاطر شلوغي بيش از حد و ازدحام كاري سفارت، مصاحبه ايشون رو به سفارت آمريكا تو ايتاليا منتقل كرده بودند و اين بنده خدا هم 20 روز بيشتر فرصت نداشت، بايد ميرفت سفارت ايتاليا ويزاي شينگن ميگرفت و.......... خلاصه منظور اينه كه من حدس ميزنم به علت شلوغي و تراكم كاري توي سفارت امريكا در آنكارا، تعيين وقت و تاريخ و مكان مصاحبه ما برنده ها عقب افتاده و فكر ميكنم بهترين كار صبر كردنه و بس، يه كاري نكنيم كه همين شانسي رو كه آورديم به خاطر كارهاي نسنجيده از دست بديم.

همه تون رو دوست دارم و براي همه تون آرزوي بهترين ها رو دارم

بله دوست عزیز دقیقا علت تاخیر در اعلام تاریخ مصاحبه همین شلوغیه سفارت در انکاراست.یکی از دوستان که از برندگان 2012 هست خود kccمحل مصاحبه رو براش به ابوظبی تغییر داده.حالا امیدوارم اینقدر عجول نباشن این بچه های 2013

اميدوارم همه دوستان گرامي حساسيت موضوع رو بهش توجه داشته باشند، چون اگر خداي نا كرده سفارت بخواد محل مصاحبه رو براي مثال از آنكارا به ابوظبي تغيير بده كلي براي فرد برنده ايجاد دردسر ميكنه چون راجع به محل سفارت تحقيق ميكنه فرد برنده، مدارك رو ترجمه و آماده ميكنه و غيره..... بعد اگر مكان سفارت جابجا بشه چون هر سفارتي شرايط خاص خوش رو داره دوباره برنامه ريزي هامون به هم ميريزه و تو اين اوضاع باز بدو بدو كردنمون شروع ميشه تا شرايط سفارت جديد، وقت پزشك معتمد و ...... رو رديف كنيم پس محبت كنيد و عجله نكنيد.
ضمنا از دوستان گرامي كه كيس نامبرشون زير عدد 1900 هستش ( كيس هاي كارنت شده آسيا در آخرين شماره ويزا بولتن ) ميخواستم ببينم كسي هست كه براش ايميل اومده باشه؟ چون كيس نامبر من طبق آخرين ويزا بولتن كارنت شده اما هيچ خبري از وقت و محل مصاحبه برام نيومده.اگر دوست عزيزي اين ايميل رو دريافت كرده ممنون ميشم جواب منو بده.

از لطف شما بينهايت سپاسگزارم دوستان گرامي

ظاهرا برای چند نفر که ابوظبی رو انتخاب کرده بودند تاریخ مصاحبه رو بهشون گفتند ولی انکارا چون سرشون شلوغه هنوز باید صبر کنند

دوستان برای ما هم که مونترال هستش هنوز مشخص نشده....!!!
تشکر کنندگان: afs ، Emma_a432 ، peyman1355
(2012-08-27 ساعت 18:39)Szsanazsz نوشته:  اندر حکایت بی صبری و بیقراری بعضی دوستان عجول دعای زیر رو دسته جمعی یاد آوری کنیم:

خداوندا
آرامشي عطا فرما تا بپذيرم آنچه را كه نمي توانم تغيير دهم؛
شهامتي، كه تغيير دهم آنچه را كه مي توانم؛
و دانشي كه تفاوت اين دو را بدانم.

جملات بسیار پر محتوایی بود، دوستان گوش بدن
اینم می شه اضافه کرد که بیایید اون قسمت از کارها که تحت کنترل خودمون هست رو درست انجام بدیم و ما بقی رو که دست ما نیست و به یه سری عوامل خارج از کنترل ما بستگی داره به حال خودش بذاریم.
تشکر کنندگان: armin1 ، mohammadrezah ، صوفیا صوری ، mdna ، javid737 ، Szsanazsz ، mrr777 ، homayoon13 ، amirhr123 ، mhe7857
سلام
کسی میدونه کارنتی های سریه دوم را دقیقا کی اعلام میکنند؟
(سری اول 23 مرداد بود سری دوم 23 شهریور؟)
2013AS000061##، دیدن قبولی: 8 می ، ارسال فرمهای اولیه: 15 می، کنسولگری: ابوظبی، افراد کیس: 3 نفر، مصاحبه:هفته سوم آپريل:کلیر 43 روز.
تشکر کنندگان: homayoon13 ، javid737
پانزدهم هر ماه اعلام میشه
شماره کیس: 2013AS000003xxx، تاریخ رویت قبولی: 10 may، کنسولگری: Ankara، تعداد افراد کیس: 4، ، مصاحبه:21 فوریه صورتی
تشکر کنندگان: armin1 ، mohammadrezah ، javid737
(2012-08-28 ساعت 10:15)mohammadrezah نوشته:  سلام
بله - 23 تا 25 هر ماه مشخص میشه
شماره کیس: 2013AS2xx،کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،تاریخ دریافت نامه دوم: 20 September،تاریخ مصاحبه :nov-w3 ،تاریخ کلیر: 26march ، تاریخ دریافت ویزا: 4April، مقصد:LA

تشکر کنندگان: mohammadrezah ، rezagh
بر حسب وظیفه:
تا اعلام دومین دوره کارنتی ها: 18 روز (چون 15 سپتامبر باید باشه)
تا شــــروع اولین دوره مصاحبه : 34 روز ( چون 1 اکتبر باید باشه)

ما تا آخر ایستاده ایم
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: ensan ، bardia9 ، 3pideh ، aziking ، sayeh_m ، mhz_ir ، mohammadrezah ، javid737 ، el333 ، mrr777 ، armin1 ، lilac ، homayoon13 ، roeentan ، rezagh ، achi686 ، saeed2568 ، fire dragon

با درود به همه دوستان گرامي

فعلا كه كارنت شدگان اولين سري هنوز ايميلي بابت تاريخ و محل مصاحبه دريافت نكرده اند، شما نگران سري دوم هستيد؟؟؟ ظاهرا حالا حالا ها بايد منتظر باشيم، كيس من جزو سري اوله اما هنوز هيچ خبري از تاريخ و مكان مصاحبه ام نيست Sad
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: mohammadrezah
(2012-08-28 ساعت 13:08)peyman1355 نوشته:  

فعلا كه كارنت شدگان اولين سري هنوز ايميلي بابت تاريخ و محل مصاحبه دريافت نكرده اند، شما نگران سري دوم هستيد؟؟؟ ظاهرا حالا حالا ها بايد منتظر باشيم، كيس من جزو سري اوله اما هنوز هيچ خبري از تاريخ و مكان مصاحبه ام نيست Sad

دوست عزیز اصلا" نگران نباشید توکلتون به خدا باشه انشاالله همه چیز درست میشه خدا هیچ کاریش بی حکمت نیست.من خودم اصلا" نگران نیستم چون می دونم (اگر خدا نخواهد برگی از درخت نمی افتد) ,
و خیلی ممنون از عزیزانی که به سوالم پاسخ دادند.
تشکر کنندگان: armin1 ، peyman1355 ، javid737 ، hossein1234 ، roeentan ، nagoo

سلام به تمام دوستان مهاجرسرایی ۲۰۱۳ ...
من الان دغدغه همه شما رو می دونم و اینکه دلتون شور مدارک ، ایمیل مصاحبه ، مدیکال و ساپورت و خیلی چیز دیگه رو میزنه .... اما با توجه به تجربه کسب شده خدمتتون باید بگم زیاد استرس نداشته باشین همه اینها آرام آرام درست میشن و بعدا که به این دوران نگاه میکنید ، خواهید گفت که چقدر استرس بیخودی رو تحمل کردید .
اما با توجه به تجربیات خودم میخوام بگم که الان بهترین زمان هست تا به چیزهای مهمتری فکر کنید :
۱- زبان انگلیسی : هر چقدر هم مسلط به زبان انگلیسی هستید بازم کمه . سع کنید با شرکت در کلاس های مکالمه روانتر صحبت کنید و متوجه خرف های طرف مقابل باشید.
۲- از الان برای محل زندگی آینده در آمریکا رو خوب تحقیق کنید . شرایط رو بسنجید
۳- درباره کار و مدرسه فرزندتان جستجو نمایید
...
خلاصه کلی کار هست که باید از الان به فکرش باشید تا در زمان ورود دچار مشکل و جا خوردن از فضای اونچا نشین
موفقیت تمام شما را آرزو دارم
شاد باشین
حسین
اگر خدا را در تمام زندگی خود احساس کنید ، تمام آرزوهاتون رو می تونید باهاش مطرح کنید.
تاریخ ورود به آمریکا : July 2012
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 روز پس از ورود
شیکاگو

نگران نباش دوست عزيز
KCC گذاشته وقتي ما سري دومي ها رو كارنت كرد تاريخ مصاحبمونو با شما اعلام كنه كه زياد اجحاف نشه Tongue
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، sweety.alireza ، Ali.2013 ، roeentan ، rezagh ، nagoo ، achi686 ، mohammadrezah ، javid737

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان