کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
يه شب مهتاب/ ماه میاد تو خواب/ منو می بره/کوچه به کوچه/باغ انگوری/باغ آلوچه/دره به دره/صحرا به صحرا
اونجا که شبا/ پشت بیشه ها/یه پری میاد/ترسون و لرزون/ پاشو میذاره/ تو آب چشمه/ شونه می کنه/
موی پریشون

یه شب مهتاب/ ماه میاد تو خواب/ منو می بره/ ته اون دره/ اونجا که شبا/ یکه و تنها/ تک درخت بید/ شاد و پر امید/ می کنه به ناز/ دستشو دراز/ که یه ستاره/ بچکه مث/ یه چیکه بارون/ به جای میوه ش/ سر یه شاخه ش/ بشه آویزون

یه شب ماه میاد...

الف. بامداد

چه انتظار كشنده اي .................

ياد يه سكانس از فيلم كازابلانكا افتادم كه دو نفر از مهاجرين توي بار ريكي (هامفري بوگارت) نشستن ........ دارن در مورد انتظار كشيدن و پيدا كردن راه حل براي رفتن به آمريكا صحبت مي كنن ............

"انتظار انتظار انتظار ................"
شماره کیس: 2013AS2XXX / تاریخ رویت قبولی: 01/05/2012 /
کنسولگری: ايروان/ تعداد افراد کیس: 2 نفر جمع تقریبی هزینه: 1.560.000 تومان + $1500 /مقصد اوليه:LA / Smile
[quote='mazy' pid='213501' dateline='1347551181']
اگه قرار باشه دو هفته دیگه مصاحبه ها شروع بشه پس چرا از نامه دوم خبری نیست؟ مگه نباید یکماه بینشون فاصله باشه؟ کسی در این مورد با کی سی سی تماس گرفته؟ Rolleyes

درود بر شما

من هم این سوال مهم برام پیش اومده، با توجه به گرفتن وقت معاینه پزشکی که بایستی یک ماه زودتر از روز مصاحبه باشه، ارسال مدارک اولیه برای آنکارا، رزرو هتل، تهیه بلیط و ......، چطور ممکنه 20 سپتامبر نامه دوم رو بهمون اعلام کنند و از اول اکتبر مصاحبه ها رو شروع کنند؟ این که فقط 10 روز بینشون فاصله زمانی هستش و تقریبا محاله تو 10 روز آدم بتونه همه این کارها رو انجام بدهSad

اگر دوست عزیزی با آنکارا یا کی سی سی راجع به این موضوع تماس گرفته ، لطف کنه و حتما ما رو هم در جریان بگذاره

با سپاس فراوان
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: sayeh_m ، پروا
(2012-09-14 ساعت 14:56)peyman1355 نوشته:  [quote='mazy' pid='213501' dateline='1347551181']
اگه قرار باشه دو هفته دیگه مصاحبه ها شروع بشه پس چرا از نامه دوم خبری نیست؟ مگه نباید یکماه بینشون فاصله باشه؟ کسی در این مورد با کی سی سی تماس گرفته؟ Rolleyes

درود بر شما

من هم این سوال مهم برام پیش اومده، با توجه به گرفتن وقت معاینه پزشکی که بایستی یک ماه زودتر از روز مصاحبه باشه، ارسال مدارک اولیه برای آنکارا، رزرو هتل، تهیه بلیط و ......، چطور ممکنه 20 سپتامبر نامه دوم رو بهمون اعلام کنند و از اول اکتبر مصاحبه ها رو شروع کنند؟ این که فقط 10 روز بینشون فاصله زمانی هستش و تقریبا محاله تو 10 روز آدم بتونه همه این کارها رو انجام بدهSad

اگر دوست عزیزی با آنکارا یا کی سی سی راجع به این موضوع تماس گرفته ، لطف کنه و حتما ما رو هم در جریان بگذاره

با سپاس فراوان
پیمان جان
اصلا" خودتو ناراحت نکن . همه این کارها 3 روزه حله Smileمن همینجا قول میدم اگر اینطوری که میگی بشه و وقت کم داشته باشیم خودم از جایی که بلیط و هتل میگیرم برای شما هم اقدام کنم . اونم دو روزه . فقط چمدونهاتو ببند و مدارکت رو آماده کن Smile بذار اصل کاریش درست بشه بابت این چیزها فکرتو مشغول نکن Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ASALI ، peyman1355 ، afs ، achi686 ، سارا2013 ، farmiz ، amir0_0amir ، پروا
اگه 2شنبه این هفته هم نامه دوم نیاد مصاحبه ما آنکاراییها هم از اول اکتبر شروع نمیشه البته این حدس منه ببینیم این هفته چی میشه.............
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
تشکر کنندگان: steve ، barmak ، پروا
(2012-07-12 ساعت 03:12)el333 نوشته:  حالا که بحث داغ جریان ثبت نامه منم داستانمو مینویسم..

من همیشه از اینکه چرا اصلا در ایران بدنیا اومدمو باید اینجا زندگی کنم شاکی‌ بودم..و کلا همیشه در فکر‌ این بودم که از ایران برم و دوست داشتم که یا با خانواد‌م برم یا اینکه ازدواج کنم و با همسرم برم ،خانواد‌م که اصلا راضی‌ به اینکه مهاجرت کنند نمیشدن و همیشه با من مخالفت میکردند..خلاصه زمان گذشت و نشد که به خواستم برسم.از دوست و فامیل در مورد لاتاری شنیده بودم اما همیشه می‌گفتم ما که از این شانسا نداریمو بیخیالش میشدم و خیلی جدی نمی‌گرفتم.بماند که برای کانادا و نیوزلند هم اقدام کردیم که به جایی نرسیده فعلا.....فکر کنم پارسال مهر ماه بود که همسرم بهم گفت الان زمان ثبت نامه لاتری برو عکاسی یه عکس واسه لاتاری بگیر که من ثبت نام کنم که من باز جدی نگرفتم و نرفتم عکاسی تا اینکه یک روز گفت، امروز روز آخر مهلت ثبت نام هستش عکاسی که نرفتی برو یه عکس گوشه دیوار از خودت بگیر بده من درستش کنم ،،خلاصه یه عکس با حجاب از پاسپورتم داشتم که همونو براش میل کردم ..به شوخی‌ بهم گفت آخه این چه عکسیه این عکس با حجابتو ببینن که اصلا ردت می‌کننBig Grin،خلاصه گذشت تا ۳می بود که همسرم گفت نتایج رو اعلام کردن و کانفرمیشن نامبرمون توی pc هستش که خرابه منم که پیش خودم می‌گفتم ما که قبول نشدیم حالا چه فرقی‌ میکنه..بعده 7روز گفت pc رو درست کردم و الان کاردارم شب که رفتم خونه چک می‌کنم منم گفتم اوکی..شب ساعت ۱۰ بود زنگ زد گفت می‌خوام چک کنم اول شمارهٔ منو زد چند دقیقه سکوت کرد بعد گفت فکر کنم برنده شده باشی‌ صبر کن واسه خودمو چک کنم ببینم واسه منو چی‌ میگه (من که شوکه بودم کلا )چک کرد و گفت من برند نشدم بذار واسه تورو دوباره چک کنم ببینم که بعدش گفت آره میگه تو قبول شدی اولش که فکر میکردم سر کارم گذاشته بعد کانفرمیشن نامبر و داد گفت خودت برو ببین و ۲بار دیگه ام خودم رفتم چک کردم ,تا باورم شد و دیدم که بله ه ه ه ه ...یکی از بهترین لحظات زندگیم بود واقعا... نمیدونستم باید چه کار کنم وهر دومون شوکه بودیم و باورش برامون سخت بود. .. اونوقت بود که به پدر و مادر گفتم که اصلا باورشون نمی‌شد و می‌گفتن شاید از این پیج تقلبیاست که براشون کلی‌ توضیح دادم و نامهٔ قبولی را نشون دادم تا بلاخره باورشون شد کلی خوشحال شدند..این بود داستانه برنده شدن من بعد از یک بار ثبت نام.(واقعا از خدا ممنونم که این شانس بزرگ به من داد و همین طورم از همسرم که اگه اصرارش نبود الان دراین شرایط نبودیم تا شانس تجربه یک زندگی جدید در آینده را داشته باشیم).

با آرزوی موفقییت برای همه دوستان
خوب وقتی شما قبول شدی همسرتون نمی تونست با شما بیاد؟شما اسم همسرتون رو زمان ثبت نام نداده بودین؟
تشکر کنندگان: barmak
سلام به همگی‌ امیدوارم همه برنامهاتون روبراه باشه .من الان همه کارمو کردم مدارکم آمادس پیش دانشگاهیم مدارک مالی و ترجمهٔ شناسنامه و... مصاحبم هم هفتهٔ سوم اکتبر هست برای آزمایش هم هفتهٔ دیگه یا ۲ هفته دیگه میرم به نظر اساتید نکتهٔ خواستی‌ هست که باید انجام بدم مرسی‌ به امید ‌دیدار همه همون جا که دوس داریم باشیم
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، r_ent ، Ali DV-2013 ، pooyash
(2012-09-13 ساعت 01:08)iman677 نوشته:  با عرض سلام و تبریک بابت کارنت شدن دوستان
من ۲ اکتبر مصاحبه دارم 

تبریک می‏گم دوست عزیز
شما از تاریخ مصاحبه‏ات چی جوری مطلع شدی؟ نامه کتبی اومد یا ایمیل یا اصلا از توی سایت با دادن کانفرمیشن نامبر مطلع شدی؟

ممنون می‏شم پاسخ بدی.
تشکر کنندگان:
(2012-09-15 ساعت 00:50)Fariborz560 نوشته:  
(2012-09-13 ساعت 01:08)iman677 نوشته:  با عرض سلام و تبریک بابت کارنت شدن دوستان
من ۲ اکتبر مصاحبه دارم 

تبریک می‏گم دوست عزیز
شما از تاریخ مصاحبه‏ات چی جوری مطلع شدی؟ نامه کتبی اومد یا ایمیل یا اصلا از توی سایت با دادن کانفرمیشن نامبر مطلع شدی؟

ممنون می‏شم پاسخ بدی.

مرسی فریبرز جان
برای من اول ایمیل اومد که نوشته بود برو
تو سایت کانفرمیشن نامبر و نام خانوادگی و تاریخ تولد رو وارد کن ببین
من هم رفتم تو سایت مشخصات را وارد کردم نامه دوم را دیدم که وسط اون
نوشته : Interview Appointment 
که کنسولگری و ادرس کنسولگری و تاریخ و ساعت مصاحبه را نوشته

همان جای که نامه اول قبولی را دیده بودم

کیس نامبر: 2013AS00001XXX
رویت قبولی: 2012 May
سفارت: بمبئی
ارسال فرم های سری اول: May 2012 با DHL
کارنتی :2012 Aug 14
تاريخ مصاحبه: 2012 2 Oct
تاریخ کلیرنس: 2013 Mar 20
ورود به آمريکا: 2013 19 Apr

تشکر کنندگان: Fariborz560 ، r_ent ، sayeh_m
(2012-09-14 ساعت 20:36)steve نوشته:  سلام به همگی‌ امیدوارم همه برنامهاتون روبراه باشه .من الان همه کارمو کردم مدارکم آمادس پیش دانشگاهیم مدارک مالی و ترجمهٔ شناسنامه و... مصاحبم هم هفتهٔ سوم اکتبر هست برای آزمایش هم هفتهٔ دیگه یا ۲ هفته دیگه میرم به نظر اساتید نکتهٔ خواستی‌ هست که باید انجام بدم مرسی‌ به امید ‌دیدار همه همون جا که دوس داریم باشیم

Steve جان ایشالا بری و یک ضرب رو بزنی تو گوشش Big Grin در پست زیر فایلی هست که صرفا نکات کل پروسه توش هست به انضمام مواردی که باید پیشت باشه. یه نگاهی بنداز بهش میتونه به دردت بخوره عزیز.

لینک پست
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: steve ، sayeh_m
(2012-09-13 ساعت 17:21)peyman2ped نوشته:  
(2012-09-13 ساعت 16:02)barmak نوشته:  
من ۲ اکتبر مصاحبه دارم 

تبريك مي گم ........... نامه دوم پس بالاخره اومد؟ آنكاراست؟

نامه دوم اومد؟؟؟؟؟

دوست عزیز چطوری از وقت مصاحبت خبردار شدین؟
**CN: AS2013000073
تعداد نفرات کیس:2
شهر : تبریز
رویت قبولی:Sep 1 , 2012
ارسال فرمهای اولیه:Sep 5 , 2012 - پست DHL
مصاحبه w2 may - سفارت ابوظبی - کلیرنس 42 روز

تشکر کنندگان: shani89
سلام دوستان
فکر میکنم لازمه در باره سفر به ترکیه یه تبادل نظری بکنیم چون اگر دوشنبه تاریخها معلوم بشه باید سریع واسه رزرواسیون بلیط و هتل اقدام کرد.به نظر شما با توجه به مسائل شنیده شده از دکتر آنکارا اگر بریم استانبول از لحاظ هزینه هتل و ... خیلی گرونتر از آنکاراست؟
شما کدوم رو انتخاب کردید؟
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
تشکر کنندگان: Saeedv13
(2012-09-15 ساعت 16:15)mdna نوشته:  سلام دوستان
فکر میکنم لازمه در باره سفر به ترکیه یه تبادل نظری بکنیم چون اگر دوشنبه تاریخها معلوم بشه باید سریع واسه رزرواسیون بلیط و هتل اقدام کرد.به نظر شما با توجه به مسائل شنیده شده از دکتر آنکارا اگر بریم استانبول از لحاظ هزینه هتل و ... خیلی گرونتر از آنکاراست؟
شما کدوم رو انتخاب کردید؟

سلام دوست عزيز ............
اول در مورد دكتر اونگان كه اين همه در موردش بد ميگن ...... اصلا اينطوري نيست ....... به هر حال در كل تركيه تنها پزشك معتمد امريكا هستش ......... تو كارش هم دقيقه .......... اون داره فقط به وظيفه اش عمل مي كنه + بهش اضافه بكنين دسته گل هائي كه برخي از دوستان به آب دادن ....... يه مقدار حساسشون كرده ......... مطمئن باش اگر شما همه كارهاتون رو درست انجام داده باشين و ديد مثبت بريد هيچ اتفاقي نمي افته

در مورد استانبول قطعا هزينه هاتون بيشتر ميشه در صورت برابر بودن كل قيمت ها در دو شهر يه سر بليط رفت و برگشت انكارا- استانبول و اتلاف وقت بيشتر و خستگي ارمغان اين تغيير خواهد بود ......
شماره کیس: 2013AS2XXX / تاریخ رویت قبولی: 01/05/2012 /
کنسولگری: ايروان/ تعداد افراد کیس: 2 نفر جمع تقریبی هزینه: 1.560.000 تومان + $1500 /مقصد اوليه:LA / Smile
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، mdna ، hoj_s000 ، پروا ، Saeedv13 ، 3pideh ، sayeh_m ، amir0_0amir ، peyman1355 ، shani89
(2012-09-14 ساعت 15:20)sayeh_m نوشته:  
(2012-09-14 ساعت 14:56)peyman1355 نوشته:  [quote='mazy' pid='213501' dateline='1347551181']

درود بر شما

با سپاس فراوان
پیمان جان
اصلا" خودتو ناراحت نکن . همه این کارها 3 روزه حله Smileمن همینجا قول میدم اگر اینطوری که میگی بشه و وقت کم داشته باشیم خودم از جایی که بلیط و هتل میگیرم برای شما هم اقدام کنم . اونم دو روزه . فقط چمدونهاتو ببند و مدارکت رو آماده کن Smile بذار اصل کاریش درست بشه بابت این چیزها فکرتو مشغول نکن Smile
منم روي قول شما حساب كنم؛) ؟؟يعني اگه وقت كم بود واسه من هم پيدا ميكنين؟
ولي من احتمال ميدم كه انكارا به علت تاخير در اعلام وقت، از ١ اكتبر مصاحبه ها رو سازماندهي نكنه ، البته همونطور كه گفتم اين فقط يك حدسه، شايد مثلا از ١٠ اكتبر بذاره !چون ببينين خودشون ميدونن كه دارن دير اعلام ميكنن ، اينو كه فقط از اين طرف ما احساس نميكنيم، مگر اينكه سالهاي قبل هم همينجوري بوده باشه!
تشکر کنندگان: ali234 ، Saeedv13 ، sayeh_m ، صوفیا صوری ، amir0_0amir ، shani89
در مورد بلیط و هتل تمام تلاشم رو میکنم Smile امیدوارم اصل کاریش درست بشه Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، پروا ، achi686 ، r_ent ، amir0_0amir ، barmak ، lilistar ، ASALI ، mdna ، peyman1355
با سلام
بد نيست يك سري به اين لينك بزنين (Becoming a U.S. Citizen: A Guide to the Law, Exam & Interview)
http://mohajersara.com/thread-5177-page-103.html
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: sayeh_m ، lilac ، r_ent ، parsush ، Saeedv13 ، صوفیا صوری ، Ali DV-2013 ، achi686

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان