کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-01-23 ساعت 02:03)mrr777 نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 01:22)fire dragon نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 00:51)sadeghi897 نوشته:  [quote='miilad2' pid='266893' dateline='1358877251']
سلاممممممممممممممممممممم
دوستان
من از آنکارا می خوام واسه دادشم لپ تاپ بخرم و گوشی (مال خودم نمی خوام)
گیر داده ول نمی کنه به جان خودم.
می شه دوستان یک سرچی بکنن ببینن نمایندگی معتبر یا فروشگاه معتبر بهم معرفی کنن.
فکر نمی کنم مهاجرتی باشه
دی

صادقی جان فکر نمیکنم کار درستی باشه
یکی بحث قیمتهاست که ایران ارزونتره چون اونجا باید با دلار 3 هزار و خورده ایی بخری در حالیکه تو ایران با دلار کمتر وارد میشه
و دوما بحث گارانتی هاست که گارانتی اونجا تو ایران کار نمیکنه
هر چند من سرچ نکردم و دوستان صاحبنظر بهتر می تونن جواب بدن

بنده هم با فایر عزیز موافقم، وسایل برقی اونجا گرونتره چون غیر از تفاوت نرخ ارز، ۱۸٪ هم مالیات ارزش افزوده داره که باید بدی،
من خودم سال پیش یه ای پد از اونجا خریدم وقتی اومدم ایران دیدم اینجا ارزونتر بوده. دی:
پارسال یک دوستی بود میگفت تو فرودگاه قسمتیه که فاکتورو نشون بدی
مبلغ مالیات برمیگردونه
نمبدونم چنین چیزی بود یا نه
میگفت طبقه دوم فرودگاه
تشکر کنندگان: lilac ، Saeedv13 ، Tomas
(2013-01-23 ساعت 02:06)abas_kashan نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 00:51)sadeghi897 نوشته:  [quote='miilad2' pid='266893' dateline='1358877251']
سلاممممممممممممممممممممم
دوستان
فکر نمی کنم مهاجرتی باشه
دی

یکی بحث قیمتهاست که ایران ارزونتره چون اونجا باید با دلار 3 هزار و خورده ایی بخری در حالیکه تو ایران با دلار کمتر وارد میشه
و دوما بحث گارانتی هاست که گارانتی اونجا تو ایران کار نمیکنه
هر چند من سرچ نکردم و دوستان صاحبنظر بهتر می تونن جواب بدن

بنده هم با فایر عزیز موافقم، وسایل برقی اونجا گرونتره چون غیر از تفاوت نرخ ارز، ۱۸٪ هم مالیات ارزش افزوده داره که باید بدی،
من خودم سال پیش یه ای پد از اونجا خریدم وقتی اومدم ایران دیدم اینجا ارزونتر بوده. دی:
مبلغ مالیات برمیگردونه
میگفت طبقه دوم فرودگاه

کل مالیات رو برنمی گردونن بلکه قسمت کمی از اونو برمی گردونن. اگه درست یادم باشه حدود یک سومشو برمی گردونن، اونم به شرطی که از فروشنده فرم مخصوص رو بگیری. البته اگه حوصله و وقت پیگیری تو فرودگاه رو داشته باشی باز هم ۱۲٪ از مالیات رو باید بدی.
در کل اونجا اینجور وسایل از ایران گرونتر در میاد.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
تشکر کنندگان: abas_kashan ، lilac ، Saeedv13 ، Tomas
(2013-01-23 ساعت 02:06)abas_kashan نوشته:  
سلاممممممممممممممممممممم
دوستان
فکر نمی کنم مهاجرتی باشه
دی

بنده هم با فایر عزیز موافقم، وسایل برقی اونجا گرونتره
مبلغ مالیات برمیگردونه
میگفت طبقه دوم فرودگاه

چیزی که عباس آقا میگن صحت داره ولی فقط شامل فروشگاه هایی که تکس فری دارند و در زمان خرید براتون فاکتور تکس فری صادر میکنند میشه، زمان خروج از ترکیه فاکتور مربوطه و جنس خریداری شده رو چک میکنن و معمولاً ۶ تا ۸ درصد قیمت رو طبق فاکتور بهتون برمیگردونن (حتماً باید قبل از خرید اعلام کنید که فاکتور تکس فری میخواهید)
تشکر کنندگان: mrr777 ، abas_kashan ، Saeedv13 ، Tomas
سلام
دوستان من این مراحل رو گذروندم و هفته پیش انکارا بودم و مصاحبه دادم زیاد پیچیده نیست من و خانوادم خیلی اضطراب داشتیم و در اخرین روز تونستم در csc ثبت نام کنم و پرینت گرفته و به سفرت ببرم.اکثر اونهائی که توی تور ما بودند و مصاحبه داشتند ثبت نام نکرده بودند و هیچ مشکلی در مصاحبه براشون پیش نیومد. نگران نباشید . دم درب ورود خانم فارسی زبان مدارک اصلی رو میخواد و پرینت cscحالا اگه نداشتید میگه رمانی که برای دریافت ویزا بر میگردید میتونید pttرو اعلام کنید دیگه دم هتل به کسی پاسپورتهاتونو نمیدند فقط از طریق پست.به نظر من مهم نیست چه پستی باشه فوقش یه کورس بیشتر یا کمتر هستش که پیش این همه هزینه اینم روش البته اونهائی که میگند چهار هفته به بعد بیا. مصاحبه کننده ما یه دختر خانم 20ساله و آمریکائی مهربون بود زیاد هم فارسی بلد نبود ولی روی اشتباه تاریخ تولد و اینجور چیزا گیر میداد که با کپی ایمیل هائی که قبلا براشون ایمیل کرده بودم و کپی اونو نشون دادیدم متقاعد شد و هیچ نقص پرونده نزد. حالا هرکسی سوالی داره در ارتباط سفر با کمال کمکش میکنم. در ضمن توی سایت csc افراد زیر 18 سال ثبت نام نمیشند ولازم نیست تلاش بکنید برنامه ها طوری تعریف شده که زمانی که شماره پروندهاتونو میدید خودش همه رو میشناسه.
(2013-01-23 ساعت 10:53)kopenhak84 نوشته:  سلام
دوستان من این مراحل رو گذروندم و هفته پیش انکارا بودم و مصاحبه دادم زیاد پیچیده نیست من و خانوادم خیلی اضطراب داشتیم و در اخرین روز تونستم در csc ثبت نام کنم و پرینت گرفته و به سفرت ببرم.اکثر اونهائی که توی تور ما بودند و مصاحبه داشتند ثبت نام نکرده بودند و هیچ مشکلی در مصاحبه براشون پیش نیومد. نگران نباشید . دم درب ورود خانم فارسی زبان مدارک اصلی رو میخواد و پرینت cscحالا اگه نداشتید میگه رمانی که برای دریافت ویزا بر میگردید میتونید pttرو اعلام کنید دیگه دم هتل به کسی پاسپورتهاتونو نمیدند فقط از طریق پست.به نظر من مهم نیست چه پستی باشه فوقش یه کورس بیشتر یا کمتر هستش که پیش این همه هزینه اینم روش البته اونهائی که میگند چهار هفته به بعد بیا. مصاحبه کننده ما یه دختر خانم 20ساله و آمریکائی مهربون بود زیاد هم فارسی بلد نبود ولی روی اشتباه تاریخ تولد و اینجور چیزا گیر میداد که با کپی ایمیل هائی که قبلا براشون ایمیل کرده بودم و کپی اونو نشون دادیدم متقاعد شد و هیچ نقص پرونده نزد. حالا هرکسی سوالی داره در ارتباط سفر با کمال کمکش میکنم. در ضمن توی سایت csc افراد زیر 18 سال ثبت نام نمیشند ولازم نیست تلاش بکنید برنامه ها طوری تعریف شده که زمانی که شماره پروندهاتونو میدید خودش همه رو میشناسه.

سلام و ممنون از پستتون, سئوال داشتم و این که آیا یک خانواده سه نفره که یکشون بچه 7 ساله هست باید چی جوری در csc ثبت نام کنند.
1- نفر برنده ثبت نام کنه و بقیه را اضافه کنه؟
2- نفر برنده و همسر جدا ثبت نام کنه و فرزند را به نفر برنده اضافه کنه؟
3- فقط برنده ثبت نام و همسر و فرزند را اضافه کنه؟

ممنون میشوم از پاسختان/
موفق باشید
تشکر کنندگان:
(2013-01-23 ساعت 00:51)sadeghi897 نوشته:  
(2013-01-22 ساعت 22:24)miilad2 نوشته:  وستان ممکنه تاپیک و اشتباه انتخاب کرده باشم ... اما لطفا این همرزمتونو راهنمایی کنید ... کدو فرم رو باید واسه سفارت آنکارا پر کنم ؟ از کجا بگیرم فورم رو ؟ از همه ی شما همراهانم ممنونم
فرم از سایت من دانلود کن CoolBig Grin

سلاممممممممممممممممممممم
دوستان
فکر نمی کنم مهاجرتی باشه
دی

ممنون داداش ، اخرین صفحه رو دیگه؟ آخه من شنیده بودم یه فرم دیگه باید بفرستیم واسه آنکارا که مثل اون دو تا فرم اول باید همه آمارمو نو بدیم توش
تشکر کنندگان:
(2013-01-23 ساعت 12:18)zavosh نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 10:53)kopenhak84 نوشته:  سلام
s

سلام و ممنون از پستتون, سئوال داشتم و این که آیا یک خانواده سه نفره که یکشون بچه 7 ساله هست باید چی جوری در csc ثبت نام کنند.
1- نفر برنده ثبت نام کنه و بقیه را اضافه کنه؟
2- نفر برنده و همسر جدا ثبت نام کنه و فرزند را به نفر برنده اضافه کنه؟
3- فقط برنده ثبت نام و همسر و فرزند را اضافه کنه؟

ممنون میشوم از پاسختان/
موفق باشید
نفر برنده ثبت نام کنه و بعد توی اضاف کردن همسرش رو اضافه کنه کافیه .شما توی سایتش زمانی که شماره پرونده رو میدید سایت فقط اجازه اضافه کردن زیر مجموعه شخص برنده رو میده و بچه های زیر 18 سال نمیشه این کار به خاطر اینه که افراد بتونند با ارائه کارت شناسائی پاسپورتها و ویزارو از ptt دریافت کنند. و در پایان پرینت گرفته به سفارت ببرید
تشکر کنندگان: lilac ، kasrafo ، amir82 ، lilistar
سلام به همه دوستان
من امروز بليط سيستمي ماهان گرفتم( رفت و برگشت) براي آخراي اسفند 542000 تومان
هتل هم اتاپ بلوار ، اتاق سينگل شبي 41 دلار
همه پول هتل رو آژانس، به دلار از من گرفت و وچر هتل رو بهم داد.
كيس نامبر:**2013AS000049/تعداد افراد كيس: 1 نفر/تاريخ مصاحبه:هفته دوم مارچ/دريافت ويزا: بك ضرب
تشکر کنندگان: Tomas ، afs ، Saeedv13 ، lilac ، kasrafo ، ASALI ، ابی هانی ، yasaman1111 ، mino2013 ، AsemanAbee ، amir82 ، mdna ، pooyash ، lilistar ، fereydoooon ، lingni
(2013-01-21 ساعت 12:33)sayeh_m نوشته:  
(2013-01-21 ساعت 12:19)StarIR نوشته:  کسی هست بتونه راهنماییم کنه؟
من اواسط مارچ وقت مصاحبه دارم که روز دوشنبه هست. چند روز جلوتر و دقیقا چند شنبه آنکارا باشم برای مدیکال؟ پنجشنبه اونجا باشم خوبه؟
ضمنا اگه خدا خواست و ویزای یه ضرب به من بدن به نظرتون چند روز بعد مصاحبه طول می کشه که پاسپورتمو بگیرم؟
آخه می خوام بلیط بگیرم و نمی دونم چند روزه بگیرم. خیلی ممنون می شم کسی راهنمایی کنه
اگر بچه ندارین جمعه هم میتونین برین . شنبه بهتون جواب میدن . البته به تاریخ تعطیلی ها هم دقت کنید . اگر یکضرب گرفتین هم اصلا" معلوم نیست چند روز طول میکشه . از چهار تا 7 روز کاری . به هیچ عنوان نمیشه گفت چند روز طول میکشه , به شانس بستگی داره .

دخترم 17 ساله هست و پسرم 15 ساله نمی دونم این سن بچه محسوب میشه یا نه.
تشکر کنندگان:
سلام
بچه ها یک سئوال داشتم.
در مورد مبایل سئوال داشتم.
من مثلا یک ماه و خورده دیگه مصاحبه دارم
اگر الان برم مبایل roaming بکنم (ایرانسل)
مکالمات داخلیم و اس ام ا س های داخلیم که گرون نمی شه؟
بعد راهی هست بشه امتحانش کرد ببنیم اوکی شده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من smart phone ندارم پیشنهاد می دین که لپ تاپ ببرم ترکیه ؟ کمی سنگینه لپ تاپم فکر کنم دو سه کیلو باشه ، دی
در مورد وسائل حمام چی ؟ باید ببریمممممممم؟ غیر از لباس منظورم هست؟
دی
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: parsush ، kasrafo ، mgolchin13 ، rezagh
بچه ها سلام یه سوال دارم خدایی شاکی نشید چون شاید قبلآ جواب داده شده ولی من بی خبرم
ماباید ۱۵ تا ۲۰ روز قبل از مصاحبه کپی مدارک را به سفارت ارسال میکنیم این درست .
و در روز مصاحبه ایا سفارت فقط اصل مدارک را میخواد یا دوباره کپی مدارک را هم میخواد؟
(2013-01-23 ساعت 16:18)StarIR نوشته:  
(2013-01-21 ساعت 12:33)sayeh_m نوشته:  
(2013-01-21 ساعت 12:19)StarIR نوشته:  کسی هست بتونه راهنماییم کنه؟
من اواسط مارچ وقت مصاحبه دارم که روز دوشنبه هست. چند روز جلوتر و دقیقا چند شنبه آنکارا باشم برای مدیکال؟ پنجشنبه اونجا باشم خوبه؟
ضمنا اگه خدا خواست و ویزای یه ضرب به من بدن به نظرتون چند روز بعد مصاحبه طول می کشه که پاسپورتمو بگیرم؟
آخه می خوام بلیط بگیرم و نمی دونم چند روزه بگیرم. خیلی ممنون می شم کسی راهنمایی کنه
اگر بچه ندارین جمعه هم میتونین برین . شنبه بهتون جواب میدن . البته به تاریخ تعطیلی ها هم دقت کنید . اگر یکضرب گرفتین هم اصلا" معلوم نیست چند روز طول میکشه . از چهار تا 7 روز کاری . به هیچ عنوان نمیشه گفت چند روز طول میکشه , به شانس بستگی داره .

دخترم 17 ساله هست و پسرم 15 ساله نمی دونم این سن بچه محسوب میشه یا نه.
مسلمآ بچه حساب نمیشن
تشکر کنندگان:
(2013-01-23 ساعت 16:41)sadeghi897 نوشته:  سلام
بچه ها یک سئوال داشتم.
من smart phone ندارم پیشنهاد می دین که لپ تاپ ببرم ترکیه ؟ کمی سنگینه لپ تاپم فکر کنم دو سه کیلو باشه ، دی
دی
راستش من ایرانسل بردم فرانسه کار میکرد فقط وقتی بهم زنگ میزدن خیلی هزینه بر بود در کل برای یک مکالمه کوتاه و واجب خوبه .
نه فکر نمیکنم گرون بشه خودش تشخیص میده ایرانسل وقتی از ایران خارج میشی برات اس ام اس میاد welcome to turkey Big Grin
به نظرم حوله با خودت ببر ولی هتل ها معمولا شامپو و سشوار و حتی حوله دارن ولی خوب حوله خودت رو ببر
لپ تاپ هم که واجبه بردنش Big Grin
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

(2013-01-23 ساعت 16:41)sadeghi897 نوشته:  سلام
بچه ها یک سئوال داشتم.
دی

صادقی جان اگه منظورت کیسه و سنگ پا و روشور و ایناس....Big Grin که حتماً ببر اونجا پیدا نمیکنی! ولی صابون و شامپو و حوله و اینا لازم نیست ببری.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
(2013-01-14 ساعت 14:48)bardia9 نوشته:  حالا از دوستان كسي خواست ميتونم بيشتر راهنمايي كنم

چون هم بليط خوب گرفتم ازشون هم هتل من الان يك ماهي هست دنباله آْژانس ميگردم از دوستان حدوده قيمت دستشون اومد ديگه سعي كنيد از اين بيشتر بابت تور و بلط به آژانس مسافرتيا پول ندين
بليط چارتر ماهان دو طرفه 360 هزار تومان
يك طرفه 160 هزار تومان
هتل ددمان 5 ستاره شبي 45 دلار
هتل انكارا پلاز 4ستاره شبي 45 دلار
ترانسفر رفت و برگشت 30 دلار

براي فوريه من از الان گرفتم با اين قيمت ها...
سلام, دوست عزیز
میشه شماره اون آژانسو به منم بدید؟
متشکرم
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، amir82 ، golebita14416@yahoo.com
(2013-01-13 ساعت 12:09)nirvana_kobin نوشته:  از دوستان کسی هفته دوم Fabuary مصاحبه نداره ؟؟؟
سلام دوست عزیز
من اوایل فوریه آنکارا هستم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان