کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
من توی 2 تا سایتی که معرفی کردند دوستان عکسم رو تنظیم کردم و چک کردم مشکلی نداشته و حتی اون سایت که به صورت جزئی هم عکس رو چک میکنه عکس من رو تائید کرد تا مرحله آخر .
الان مسئله ای که دوستان میگن مسئله dpi عکس من هست که گفتم احساس میکنم کمی نسبت به عکس اصلی پایینتر هست .
جز فتوشاپ برنامه ی دم دست تری نیست که بشه اینکار و کرد ؟
اگه آنلاین باشه چه بهتر .
و اینکه من چجور بدونم الاان dpi عکسم چقدره؟
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان:
(2012-10-02 ساعت 17:00)badbat نوشته:  بچها لطفا یکی‌ جواب منو بده
تاریخ عکسایی که گرفتم برا ۲۰۱۱ هستش
حتما باید عوض کنم تاریخشو؟
چه جوری باید عوض کنم؟
با ابزاری که تو این قسمت هست عکستو مجدداً تنظیم و ذخیره کن.
دیگه تاریخش حذف میشه.
http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5334.html

در ضمن در ویندوز 7 بدون هیچگونه برنامه ای فقط با کلیک راست بر روی عکس و وارد شدن به قسمت Properties و سپس قسمت Details می توانید Date Taken رو به دلخواه عوض کنید.
تشکر کنندگان: badbat ، renger008 ، somayeh8159 ، j@vad
(2012-10-02 ساعت 22:20)IRANDOKHT نوشته:  این مشخصات قابل قبول عکس از سایت ....توش نوشته حداقل dpi باید 300 باشه ....دوستان اگر من اشتباه متوجه شدم لطفا راهنمایی کنید تا اونجا که من از زبان سر در میارم نوشته حداقل باید 300 باشه ...درسته؟ Scanned at a resolution of at least 300 dots per inch (dpi).

Head Position
o The person being photographed must directly face the camera.
o The head of the person should not be tilted up, down, or to the side.
o The head height or facial region size (measured from the top of the head, including the hair, to the bottom of the chin) must be between 50 percent and 69 percent of the image's total height. The eye height (measured from the bottom of the image to the level of the eyes) should be between 56 percent and 69 percent of the image's height.
 Digital Image Head Size Template
Review examples on the Photo Requirements webpage
 Background
o The person being photographed should be in front of a neutral, light-colored background.
o Dark or patterned backgrounds are not acceptable.
 Focus
o The photograph must be in focus.
 Decorative Items
o Photographs in which the person being photographed is wearing sunglasses or other items that detract from the face will not be accepted.
 Head Coverings and Hats
o Photos of applicants wearing head coverings or hats are only acceptable if the head covering is worn for religious beliefs; even then, the head covering may not obscure any portion of the face of the applicant. Photographs of applicants with tribal or other headgear not specifically religious in nature will not be accepted; photographs of military, airline, or other personnel wearing hats will not be accepted.
Color photographs in 24-bit color depth are required. Color photographs may be downloaded from a camera to a file in the computer or they may be scanned onto a computer. If you are using a scanner, the settings must be for True Color or 24-bit color mode. See the additional scanning requirements below.
Technical Specifications
The submitted digital photograph must conform to the following specifications or the system will automatically reject the E-DV entry form and notify the sender.
 Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:
 Image File Format:
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
 Image File Size:
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
 Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
 Image Color Depth:
Image must be in color (24 bits per pixel). 24-bit black and white or 8-bit images will not be accepted.
 Scanning a Submitted Photograph. Before a photographic print is scanned, it must meet the compositional specifications listed above. If the photographic print meets the print color and compositional specifications, scan the print using the following scanner specifications:
 Scanner Resolution:
Scanned at a resolution of at least 300 dots per inch (dpi).
 Image File Format:
 Image File Size:
 Image Resolution:
600 by 600 pixels.
 Image Color Depth:
24-bit color. [Note that black and white, monochrome, or grayscale images will not be accepted.]

بله خيالتون راحت باشه. نوشته حداقل 300 dpi چون اگه خيلي بالاتر هم بره حجم عكس هم زياد ميشه. به خاطر چند تا dpi بالاتر رد نميكنندBig Grin

به اميد قبولي همه امسالRolleyesRolleyesCool
وقتی من بمیرم. دیگر چه فرق میکند که باغچه باشد یا نباشد
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان و اساتید
آقا در مورد حجم و سایز عکس من یه مشکلی داشتم
شما میگید اندازه عکس باید 5 سانت در 5 سانت باشه و 600 پیکسل در 600 پیکسل .. من توی فتو شاپ وقتی اندازه رو به 5 سانت تغییر میدم پیکسل اون به 140 میرسه و وقتی به 600 تغییر میدم سایزش میشه 16 سانت .. و با هزار یا علی مدد یه عکس ساختم که توی برنامه فتو شاپ میگه که اندازه 5 در 5 سانت هست و پیکسل هم 600 در 600 ... ولی خیلی اندازه عکس بزرگتره از 5 سانت هست کلا گیج شدم .. یه راهنمایی یه هلپی چیزی بدین .. ..اگرم میشه یه عکس اماده با سایز نهایی که خودتون تایید میکنید بذارید .. خدا خیرتون بده
تشکر کنندگان:
(2012-10-03 ساعت 03:56)safa358 نوشته:  با سلام خدمت دوستان و اساتید
شما میگید اندازه عکس باید 5 سانت در 5 سانت باشه و 600 پیکسل در 600 پیکسل .....

دوست عزیز اگه به فتوشاپ تا جدودی مسلط هستی، خیلی راحت میتونی با کراپ کردن و ایمیج سایز عکس مورد نظرو بسازین
ولی راحت تر از اون اینه که از نرم افزار خود سایت ثبت نام به نشانی :
http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html
استفاده کنید

*برای نتیجه بهتر تو کیفیت نهایی، بهتره عکس اصلی و بزرگ رو در این نرم افزار وارد کنید
(یعنی تو فتو شاپ کراپ یا ایمیج سایز رو بیخیال شین و فقط نور یا چیزای دیگه اگه نیاز به اصلاح داشت و تنظیم کنین)

با آرزوی قبولی
تشکر کنندگان: IRANDOKHT ، safa358 ، j@vad
شما میگید اندازه عکس باید 5 سانت در 5 سانت باشه و 600 پیکسل در 600 پیکسل .. من توی فتو شاپ وقتی اندازه رو به 5 سانت تغییر میدم پیکسل اون به 140 میرسه و وقتی به 600 تغییر میدم سایزش میشه 16 سانت .. و با هزار یا علی مدد یه عکس ساختم که توی برنامه فتو شاپ میگه که اندازه 5 در 5 سانت هست و پیکسل هم 600 در 600 ... ولی خیلی اندازه عکس بزرگتره از 5 سانت هست کلا گیج شدم .. یه راهنمایی یه هلپی چیزی بدین .. ..اگرم میشه یه عکس اماده با سایز نهایی که خودتون تایید میکنید بذارید .. خدا خیرتون بده

سلام دوست عزیز شما اول عکست رو داخل فتوشاپ بازکن بعد روی منوی Image و گزینه Image Size پنجره Image Size که باز شد اول تیک گزینه Constrian Proportion رو ور دار بعد فقط مقدار 600*600 پیکسل رو بهش بده توی کادر Resolution هم عدد 300 رو بنویسCool
تشکر کنندگان: IRANDOKHT ، safa358 ، bhr bhr
با تشکر از دوست عزیز2010 و جناب یادگاری
والا کارای که گفتین رو انجام دادم ولی این سایزی که من میبینم توی فتوشاپ یا همون نرم افزاری که انلاین بود تغییر پیدا میکنه و میزنه که اندازه 5 در 5 ولی عکس خیلی بزرگتر از 5 سانت در 5 سانت هستش ..
من نمیدونم این 5 سانت در 5 سانت به چی گفته میشه ؟ آیا دز فتو شاپ یا هر نرم افزاری عکس ادیت شده رو باز کنم باید طول و عرضش 5 سانت باشه ؟ بازم ممنون Sad
تشکر کنندگان:
با سلام و ارزوی موفقیت
عکسی که میگیریم اشکال داره موی چتری یا ارایش داشته باشه؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-03 ساعت 04:10)Yadegari-2011 نوشته:  

سلام دوست عزیز شما اول عکست رو داخل فتوشاپ بازکن بعد روی منوی Image و گزینه Image Size پنجره Image Size که باز شد اول تیک گزینه Constrian Proportion رو ور دار بعد فقط مقدار 600*600 پیکسل رو بهش بده توی کادر Resolution هم عدد 300 رو بنویسCool

با این روش عکس من dpi 304 میشه 300 و درست میشه اما از 5*5 خارج میشه و میشه 5.8*5.8 مگه نباید 5*5 باشه؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-03 ساعت 04:43)IRANDOKHT نوشته:  
(2012-10-03 ساعت 04:10)Yadegari-2011 نوشته:  

با این روش از 5*5 خارج میشه و میشه 5.8*5.8 مگه نباید 5*5 باشه؟

والا من فعلا روی اینکه عکس خروجی این حالت هست مشکل دارم برای من نزدیک 15 سانت طول و 15 سانت عرض داره توی خود فتوشاپ میزنه 5 در 5 ولی اندازه عکس رو خیلی بزرگ میکنه .. ...
تشکر کنندگان:
بچه ها من dpi عکس دیجیتالمو از304 به300 تغییر دادم و 5*5 شد 5.8 *5.8 چون وقتی عکسمو crop کردم تو سایت دیدم خودشم 5.8*5.8 میشه ...دلمو زدم به دریا و ثبت نام کردم......به نظرتون گند زدم؟ لطفا یکی از مدیران جواب بده تا اگر خراب کردم بی خودی بکسال منتظر نشم...
آیا جایی در مورد 5* 5 بودن عکس تاکید کرده؟ اگر عکسی 5.8*5.8 باشه ولی سایت تایید کنه که از نطر پیکسل و فنی درسته باید 5*5 حتما باشه؟ اگر اشتباه کردم تو رو خدا بگید ناراحت نمیشم و سال دیگه شرکت میکنم عیبی نداره .....
تشکر کنندگان:
(2012-10-03 ساعت 08:36)IRANDOKHT نوشته:  بچه ها من dpi عکس دیجیتالمو از304 به300 تغییر دادم و 5*5 شد 5.8 *5.8 چون وقتی عکسمو crop کردم تو سایت دیدم خودشم 5.8*5.8 میشه ...دلمو زدم به دریا و ثبت نام کردم......به نظرتون گند زدم؟ لطفا یکی از مدیران جواب بده تا اگر خراب کردم بی خودی بکسال منتظر نشم...
آیا جایی در مورد 5* 5 بودن عکس تاکید کرده؟ اگر عکسی 5.8*5.8 باشه ولی سایت تایید کنه که از نطر پیکسل و فنی درسته باید 5*5 حتما باشه؟ اگر اشتباه کردم تو رو خدا بگید ناراحت نمیشم و سال دیگه شرکت میکنم عیبی نداره .....
Diversity Visa Program Entrants

If you are entering the Diversity Visa (DV) Program online, you must upload your digital image as part of your entry. Your digital image must be:
In JPEG (.jpg) file format
Equal to or less than 240 kB (kilobytes) in file size
In a square aspect ratio (height must equal width)
600x600 pixels in dimension
Do you want to scan an existing photo? In addition to the digital image requirements, your existing photo must be:

2 x 2 inches (51 x 51 mm)
Scanned at a resolution of 300 pixels per inch (12 pixels per millimeter)

نگران نباشد دوست عزیز ، اگر در سایت زیر عکستو آپلود ، کراپ و ذخیره کرده باشی ، همه چیزش درسته.

منبع : http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5334.html

دوستان اگر عکساتونو (عکس بزرگ و کراپ نشده) تو ابزار سایتی که معرفی شد ( Start Photo Tool ) ، آپلود ، کراپ و ذخیره کنید و از اون عکس برای ثبت نام استفاده کنید مطمئن باشید از هر نظر همه چیزش درسته و مشکل عکس نخواهید داشت. بی خیال بقیه برنامه ها بشید
تشکر کنندگان: IRANDOKHT ، j@vad ، bhr bhr
سلام بچها عکسی که من گرفتم الان نگاه کردم ۶۰۰dpi هستش ، مشکل داره؟!
Sad

تشکر کنندگان:
(2012-10-03 ساعت 14:14)badbat نوشته:  سلام بچها عکسی که من گرفتم الان نگاه کردم ۶۰۰dpi هستش ، مشکل داره؟!
مشکلی نداره . گفتن حداقل 300 . بیشتر بشه مشکلی نیست به شرطی که حجم عکس و اندازه‏اش زیاد نشه.
جدای از این قضیه بحث dpi فقط برای عکس های اسکن شدس و یه حداقل 300 dpi شرط کردن که عکس بی کیفیت نشه
پس اینقدر به این dpi از خدا بی خبر گیر ندین !!!

„P Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:
„Í Image File Format:
„Í Image File Size:
„Í Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
„Í Image Color Depth:
Image must be in color (24 bits per pixel). 24-bit black and white or 8-bit images will not be accepted.

„h Scanning a Submitted Photograph. Before a photographic print is scanned, it must meet the compositional specifications listed above. If the photographic print meets the print color and compositional specifications, scan the print using the following scanner specifications:
„Í Scanner Resolution:
Scanned at a resolution of at least 300 dots per inch (dpi).
„Í Image File Format:
„Í Image File Size:
„Í Image Resolution:
600 by 600 pixels.
„Í Image Color Depth:
24-bit color. [Note that black and white, monochrome, or grayscale images will not be accepted.]
تشکر کنندگان: badbat ، j@vad
تروخدا یکی این عکس منو درست کنه
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان