کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن فرناندو ولی، ایالت کالیفرنیا
(2014-02-10 ساعت 04:16)Baharehpark نوشته:  دوستان کسی آپارتمان یا استودیو در ولی برای یک ماه در اپریل سراغ داره با قیمت مناسب؟مرسی
دوست عزیز تا جایی که میدانم اکستندد استی هست که واسه وودلند هیلزشو دوستان در مهاجر سرا میگفتند خوبه و همینطور بست وسترن وود لند هیلز که ما 10 روز آنجا بودیم که خوب بود ولی آشپزخانه نداشت ولی مایکروفر و یخچال داشت و صبحانش هم خوب بود و از اکستندد استی کمی هم گرانتر است .. و روبروی آن هم چند تا رستوران و Ralphs بود..
http://www.extendedstayamerica.com/
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Baharehpark ، پدی ، soli asali ، Mahsa S ، shadi79
دوستان اینجور که من از پست های دوستان متوجه شدم منطقه ون نایز در ولی آباد پر از مکزیکی است و زیاد منطقه جالبی نیست. کسی اطلاعی از اجاره ها در این منطقه دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، behfaza ، soli asali
(2014-02-10 ساعت 20:32)Baharehpark نوشته:  دوستان اینجور که من از پست های دوستان متوجه شدم منطقه ون نایز در ولی آباد پر از مکزیکی است و زیاد منطقه جالبی نیست. کسی اطلاعی از اجاره ها در این منطقه دارد؟
دوست عزیز من یکی دو بار سمت Van Nuys رفتم .. کلا منطقه جالبی به نظر نمی رسید باشه ..معمولیه رو به پایین بود یه جورایی .. استدیو 6 در این منطقه هستش قیمتش هم طبیعتا ارزانتر از آن دو جایی است که گفته بودم .. در مورد امنیت این منطقه هم نمیدانم بهتر دوستانی که بیشتر اینجا زندگی کردن نظرشون را بگویند..این پست هم شاید بتونه کمکی بهتون بکنه..
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Baharehpark ، پدی ، behfaza ، soli asali ، frozen mind
سلام ، خدمت دوستانی که قصد مهاجرت به منطقه ولی رو دارند بابد عرض کنم من تو این منطقه خیلی دنبال خونه گشتم و نهایتا یه جای خوب با قیمت نسبتا مناسب ولی نه خیلی ارزون پیدا کردم ولی امکانات خیلی خوبی داره و خیلی هم برای تازه واردین سخت گیری نمی کنند و ما خیلی راحت تونستیم آپارتمان اجاره کنیم... اگر خواستید میتونید برای من email بدید که راهنماییتون کنم... مجتمع تمام امکانات ممکن مثل استخر، جکوزی، زمین تنیس، فضای بازی کودکان، باشگاه بدنسازی و ... را داره..
email : mlourizadeh@yahoo.com
موفق باشید...
2013AS7XXX
ایروانسه نفرمدت انتظار : 80 روز
رنگین کمان پاداش کسانیست که تا آخرین قطره باران صبر میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، Baharehpark ، SOLTANI11 ، behfaza ، el333 ، soli asali ، mahdibashoma ، Mahsa S
(2014-02-20 ساعت 11:06)mlo نوشته:  سلام ، خدمت دوستانی که قصد مهاجرت به منطقه ولی رو دارند بابد عرض کنم من تو این منطقه خیلی دنبال خونه گشتم و نهایتا یه جای خوب با قیمت نسبتا مناسب ولی نه خیلی ارزون پیدا کردم ولی امکانات خیلی خوبی داره و خیلی هم برای تازه واردین سخت گیری نمی کنند و ما خیلی راحت تونستیم آپارتمان اجاره کنیم... اگر خواستید میتونید برای من email بدید که راهنماییتون کنم... مجتمع تمام امکانات ممکن مثل استخر، جکوزی، زمین تنیس، فضای بازی کودکان، باشگاه بدنسازی و ... را داره..
email : mlourizadeh@yahoo.com
موفق باشید...

متراژ خونه و هزینه ماهیانه و سایر جزئیات خونه یی که اجاره کردید چطوری هست، میشه بیشتر توضیح بدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، soli asali ، پدی ، Rock
دوستانی که توی ولی هستند ، هتل برای اقامت 10 -15 روزه در منطقه ماسب و با قیمت مناسب میشناسند که چند تایی رو نام ببرند و یا لینک هتل یا هاستل و یا متل رو اینجا برای ما بذارند ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: Baharehpark ، soli asali ، romance33 ، shadi79
دوستانی که دنبال کار هستید اینجا سوپر مارکت بزرگ ایرانی هستش به اسم سبزی (sabzee) در encino(ونچورا بلوار ) که برای کار ساده مثل صندوق داری و فروشندگی تقریبا راحت قبولتان میکنند اگر کسی نیاز مالی داشته باشه و یا دنبال کار هستش برای شروع خیلی خوب میتواند باشه مدیریت و منیجر خیلی خوبی دارد برای صندوق داری هم نیاز به یک خانم داشتند میتوانید به آنجا سر بزنید شاید هنوز بخواهند..در این مدتی که اینجا بودم به این نتیجه رسیدم اینجا هم مثل تهران داشتن معرف و آشنا در پیدا کردن کار یعنی هر کاری خیلی مهم و موثر هستش و اگر هیچ کسی را نداشته باشید خیلی بیشتر طول میکشه تا کاری را که میخواهید پیدا کنید..برای بهتر شدن زبانتان و داشتن سابقه کاری میتوانید به طور داوطلبانه کار کنید مثلا در کتابخانه ها .. من از روی GPS کتابخانه های اطراف خانه مان را پیدا کردم تا فاصله 5 مایلی که 6 تا کتابخانه بود 5 تای آنها گفتند نمیخواهند و یکیشون یک فرم داد که پر کردم و گفت ساعت هایی که میتوانی بیای را بنویس و از هر وقت که خواستی بیا این کار درسته در آمدی نداره ولی هم به بهتر شدن زبانتون میتونه کمک کنه هم اینکه آدم های جدیدی را میتوانید بشناسید که شاید بعدا معرف شما شدند برای پیدا کردن کاری که میخواهید..میدانم خیلی از دوستان هستند که در ولی زندگی میکنند ولی نمی دانم چرا نمیان اینجا واطلاعاتشان را در مورد خانه گرفتن و کار پیدا کردن و جای موقتی که بودند و محله ای که هستند بگویند مطمئنم که اگر به دیگران کمک کنیم همیشه کسایی پیدا میشوند که توی زندگیمون کمکون کنند..
پاسخ
در مورد کالج هم چون تو این مدت دنبالش بودم متوجه شدم احتیاجی نیست یک سال صبر کنید تا این استیت بشید و میتوانید گرنتسی را که میدهند دریافت کنید و برید ثبت نام کنید:
-اولین مرحله شما باید برید داخل سایت FAFSA ثبت نام کنید.
-دومین مرحله ففسا شرایط شما را بررسی میکند و بعد از چند روز به شما ایمیل میزند و میگوید که چه مبلغی به عنوان گرنت و چه مبلغی به عنوان Loan(وامی هستش که به شما میدهند و شما بعد از تمام شدن درستان باید بهشون پس بدهید) میدهد.
گرنتس (کمک هزینه تحصیلی هستش و پولیه که به شما میدهند و شما نیازی نیست که آن را بعدا پس بدهید) و لون یا همان وام را تا زمانی که شما in state نشوید به شما نمیدهند اما گرنت ربطی به این استیت شدن ندارد و میتوانید دریافت کنید فقط فرقش اینه که اگر in state باشید شهریه کالج برای شما خیلی خیلی کمتر میشه و پولی که به شما به عنوان گرنت میدهند میتوانید جهت خرید کتاب و دفتر و یک مقدار کمیش هم برای شهریتون ازش استفاده کنید و هر چقدرشم که باقیمانده باشه برای خودتونه دیگه..در جوابی که به من دادند گفتند کلا سالی تا سقف 5600 تا گرنت و 9هزار و خورده ای هم وام میدهند .که برای دو ترم هستش.
-در این مرحله بعد از اینکه جوابتان را دادند از شما میخواهند که کالج هایی را که قصد دارید بروید را مشخص کنید.و ففسا بعد از چند روز به کالج شما ایمیل میزند و به آنها میگوید که شما شرایط گرفتن وام و یا گرنت را دارید یا نه و تا چه اندازه به شما تعلق میگیرد ..(مثلا اشخاصی که در آمد بالایی دارند لون و گرنت شامل حالشون نمیشه یا کمک کمتری بهشون میکنند.), و شما هم باید بروید کالج و ازشون بپرسید با توجه به جوابی که ففسا به آنها داده چقدر گرنت به شما میدهند و کی ثبت نام کنید..و اگر کار نداشته باشید یا کم درآمد باشید همه آن مبلغ را میدهند.من رفتم پییرس کالج و ازشون پرسیدم و آنها گفتند میتوانم سالی 5600 تا گرنت را بگیرم و مثلا اگر ترمی 3400 تا شهریم بشه 2800 تاشو از گرنتی که برای یک ترم بهم میدهند میتوانم بهشون بدهم و بقیش را هم خودم بدهم .اینطوری فکر میکنم خیلی خوبه و میتوانی کلی جلو بیفتی ..
البته این را هم باید اضافه کنم که قبل از اینکه بروید کالج ,بروید داخل سایت کالج و درخواست استیودنت آی دی بدهید چون موقعی که تشریف میبرید آنجا برای انجام مراحل بعدی از شما این شماره را میخواهند که وقتی میروید داخل سایت و فرمش را پر میکنید یک تا دو هفته طول میکشد تا شماره را به ایمیل شما بفرستند..و بعد هم که به کالج میروید گرین کارتتون همراهتان باشد چون از شما آن میخواهند و بعد از آن به شما میگویند یک ماه و خورده ای طول خواهد کشید تا به شما بگویند چقدر میتوانند گرنتس و وام بدهند..
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، 2013selectee ، romance33 ، shadi79 ، soli asali ، shekari ، پدی ، shoshina ، ali234 ، gbtm ، Mahsa S ، shahab2000 ، Rock ، M@hdi ، sayidteh
میخواستم تجربم را در مورد فروش لوازم خانه در کریگ لیست براتون بنویسم ..توی این مدت بخاطر شرایطی که برامون پیش آمد تصمیم گرفتیم یک تعدادی از لوازم خانه مان را بفروشیم برای همین عکس آنها را گرفتیم و در سایت معروف craigslist گذاشتیم و شماره تلفن و ایمیل مان را گذاشتیم توی چند روز اول چندین نفر تماس گرفتند که یکنفرشان میخواست با چک از ما خرید کند و به ما گفت چک را با پست در خانه ما میفرستد و گفت مبلغی هم اضافه تر میفرسته بابت هزینه حمل و نقل اش که ما به راننده ای که او میفرستد بدهیم کلا یک مقدار داستان شک برانگیز به نظر میرسید که طرف ندیده میخواست خرید کند و یک نفر دیگر هم میخواست از طریق PayPal خرید کند .. تصمیم گرفتم با دوستم تماس بگیرم و با او در این مورد مشورت کنم ..وقتی داستان را برایش تعریف کردم گفت به هیچ وجه چک قبول نکن طرف کلاه بردار است گفت این بلا سر من قبلا آمده است و طرف به تو چک بی محل میدهد و وقتی تو چک را نقد میکنی میاید و جنس را میبرد بعد میرود به پلیس میگویدم من چکم را گم کردم و یا هر چیز دیگر و تو هم که نه او را دیدی و نه می شناسی و آنها هم براحتی در بهترین حالت اگر با تو کاری نداشته باشند پول را از حساب تو برمیدارند و به حساب طرف باز میگردانند اینطوری هم مالت را برده اند هم یک پولی به جیب زده اند..در مورد PayPal هم گفت آن هم قابل اعتماد نیست و میتوانند یک صفحه فیک برایت بفرستند و بگویند که ما پولت را پرداخت کردیم و گفت کلا توی این سایت اگر میخواهی چیزی را بفروشی فقط پول نقد بگیر ازشون.. منم خدا را شکر کردم که این وسط و توی این شرایط فقط همچین کلاه گشادی سرم نرفت.خلاصه که اینجا هم باید حسابی حواستان جمع باشد آدم های دزد و فرصت طلب همیشه همه جا هستند ..
پاسخ
(2014-02-10 ساعت 20:32)Baharehpark نوشته:  دوستان اینجور که من از پست های دوستان متوجه شدم منطقه ون نایز در ولی آباد پر از مکزیکی است و زیاد منطقه جالبی نیست. کسی اطلاعی از اجاره ها در این منطقه دارد؟

ون نایس اگه خانواده هستید و بچه کوچک دارید و.. کلا جای جالبی برای زندگی نیست.. شما به سمت شرمان اوکس، انسینو، تارزانا و وودلندهیلز بیاید بهتره . شما هر چه به ونچورا بلوار نزدیکتر باشید از نظر امنیت و موقعیت محل و مدارس و.. بهتره . روی گوگل مپ چک کنید. موفق باشید

* اگه فقط یه مدت کوتاه می خواید توی هتل باشید اون هتل استودیو 6 ون نایس الان دیگه به نظرم ناامن نیست هر چند روز یکبار از جلوش رد میشم قبلا به نظرم محله ترسناک و ناامنی بود ولی الان نه! در کل برای زندگی توصیه نمی کنم ولی اقامت موقت مشکلی نداره.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، el333 ، Mahsa S ، soli asali ، پدی ، M@hdi
(2014-02-22 ساعت 17:12)mechanicalengineer نوشته:  دوستانی که توی ولی هستند ، هتل برای اقامت 10 -15 روزه در منطقه ماسب و با قیمت مناسب میشناسند که چند تایی رو نام ببرند و یا لینک هتل یا هاستل و یا متل رو اینجا برای ما بذارند ؟

1.هوم استید وودلند هیلز

2.best western وودلند هیلز

این دوتا بغل هم هستند تقریبا. قیمت شبی 90 به بالا. اشپزخونه داره.

3. هتل star inn ( ایست وست eastwest سابق ) شرمان اوکس.

قیمت شبی 55 به بالا. اشپزخونه نداره. ولی چند واحد اشپزخونه دار هم داره. روبروی رستوران شیراز خ ونچورا بلوار. تمیز نیست ولی خیلی خیلی امن و مناسبه.

موفق باشید
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، el333 ، پدی ، shadi79 ، soli asali ، kiana11
(2014-03-09 ساعت 09:22)ali234 نوشته:  
(2014-02-22 ساعت 17:12)mechanicalengineer نوشته:  دوستانی که توی ولی هستند ، هتل برای اقامت 10 -15 روزه در منطقه ماسب و با قیمت مناسب میشناسند که چند تایی رو نام ببرند و یا لینک هتل یا هاستل و یا متل رو اینجا برای ما بذارند ؟

1.هوم استید وودلند هیلز

2.best western وودلند هیلز

این دوتا بغل هم هستند تقریبا. قیمت شبی 90 به بالا. اشپزخونه داره.

3. هتل star inn ( ایست وست eastwest سابق ) شرمان اوکس.

قیمت شبی 55 به بالا. اشپزخونه نداره. ولی چند واحد اشپزخونه دار هم داره. روبروی رستوران شیراز خ ونچورا بلوار. تمیز نیست ولی خیلی خیلی امن و مناسبه.

موفق باشید
سلام هتل comfort inn هم در منطقه woodland hills هست حدودا شبی 80-90 دلار...
2013AS7XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، ali234 ، shadi79
دوستان توی سانفرانسیسکو منطقه Walnut Creek چجور جاییه ؟شنیدم ایرانی زیاد داره کسی اون سمت هتل یا هاستل ارزون میشناسه ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
(2012-08-31 ساعت 11:01)rasarasa نوشته:  با اینکه ولی آبادِ ما پر از ایرانیه ولی انگار از بچه های مهاجرسرا کسی اینجا نیست که یه چیزهایی به این تاپیک اضافه کنه. البته خودم یک تعدادیشون رو میشناسم ولی گویا دیگه فعالیتی ندارند .من دیگه نمیدونم از چی بگم، البته سوالات خیلی تخصصی رو هم بلد نیستم چون بلاخره اطلاعاتم محدود به زندگی خودم و اطرافیانمه.
دیگه شما اگه خودتون سوالی چیزی دارید بپرسید که من اگه جوابش رو بلد بودم بگم. هدفم اینه که این تاپیک در حد توانم کامل بشه . ولی دیگه مخم نمیکشه که راجع به چی میتونم بگم . اگرهم که به نظرتون کامله و تا اینجا بسه من دیگه برم دنبال کار و زندگیم . این تاپیک هم که واسه خودش هست اینجا ا،گه یه زمانی گذرتون به ولی آباد افتاد میتونید ازش استفاده کنید.
روزهای خوبی در پروسۀ مهاجرت براتون آرزو میکنم .

دوستان عزیز سلام. من به همراه یک خانم اردیبهشت ماه عازم آمریکا هستیم و با استفاده از اطلاعات و راهنمایی های خیلی خوبی که دوستان در این سایت و به خصوص در این تاپیک مطرح کردند، شهر Encino رو مقصد انتخاب کردیم و با توجه به اطلاعات دوستان فکر میکنیم که جای خوبی برای شروع باشه. حتی هتل هم رزرو کردیم. اما به تازگی دوستم اطلاعاتی در مورد Irvine به دست آورده که ما رو بین دو راهی گذاشته. می دونیم که هر دوی اینها خوبی ها و بدی های خودشون رو دارند، اما می خواستم بپرسم در ضمینه کار، سطح زندگی و کالج های خوب کدوم یکی از این 2 منطقه برای شروع زندگی بهتره؟ در ضمن دوستم یه نینی هم تو راه داره! Smile
اگه راهنمایی کنین ممنون میشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، soli asali ، Rock ، hassan8ir
(2014-03-23 ساعت 01:25)Mahsa S نوشته:  
(2012-08-31 ساعت 11:01)rasarasa نوشته:  با اینکه ولی آبادِ ما پر از ایرانیه ولی انگار از بچه های مهاجرسرا کسی اینجا نیست که یه چیزهایی به این تاپیک اضافه کنه. البته خودم یک تعدادیشون رو میشناسم ولی گویا دیگه فعالیتی ندارند .من دیگه نمیدونم از چی بگم، البته سوالات خیلی تخصصی رو هم بلد نیستم چون بلاخره اطلاعاتم محدود به زندگی خودم و اطرافیانمه.
دیگه شما اگه خودتون سوالی چیزی دارید بپرسید که من اگه جوابش رو بلد بودم بگم. هدفم اینه که این تاپیک در حد توانم کامل بشه . ولی دیگه مخم نمیکشه که راجع به چی میتونم بگم . اگرهم که به نظرتون کامله و تا اینجا بسه من دیگه برم دنبال کار و زندگیم . این تاپیک هم که واسه خودش هست اینجا ا،گه یه زمانی گذرتون به ولی آباد افتاد میتونید ازش استفاده کنید.
روزهای خوبی در پروسۀ مهاجرت براتون آرزو میکنم .

دوستان عزیز سلام. من به همراه یک خانم اردیبهشت ماه عازم آمریکا هستیم و با استفاده از اطلاعات و راهنمایی های خیلی خوبی که دوستان در این سایت و به خصوص در این تاپیک مطرح کردند، شهر Encino رو مقصد انتخاب کردیم و با توجه به اطلاعات دوستان فکر میکنیم که جای خوبی برای شروع باشه. حتی هتل هم رزرو کردیم. اما به تازگی دوستم اطلاعاتی در مورد Irvine به دست آورده که ما رو بین دو راهی گذاشته. می دونیم که هر دوی اینها خوبی ها و بدی های خودشون رو دارند، اما می خواستم بپرسم در ضمینه کار، سطح زندگی و کالج های خوب کدوم یکی از این 2 منطقه برای شروع زندگی بهتره؟ در ضمن دوستم یه نینی هم تو راه داره! Smile
اگه راهنمایی کنین ممنون میشیم.
دوست من، من ایرواین زندگی نکردم ولی کاملا راجع به Encino شناخت کامل دارم. باید بگم که Encino خیلی جای خوبیه و در رابطه با کالج نزدیک این منطقه هست به نام pierce college که البته در منطقه وودلندهیلز هستش که خیلی نزدیکه... طبق شنیده هام کار در ایرواین کمه ولی جای فوف العاده امنیه... ولی بیشتر میگن جای بسیار مناسب برای افراد بازنشسته هاست چون خیلی آروم و ریباست... encino به نظر من زنده تر و از دید من برای زندگی مناسبتره .. الیته هر کسی دید خاص خودش رو داره... بازم سوالی بود خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم
2013AS7XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Mahsa S ، el333 ، nora ، Rock ، romance33 ، soli asali ، eybaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان