کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
مرسی افشین جون
2 نفر
اوایل نوامبر
اورنج کانتی
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
(2013-08-11 ساعت 02:22)afs نوشته:  دوستان عزیز مهاجرسرایی، نمی دونم با منتظرسرا آشنا هستید یا نه. منتظرسرا با ایده جمع آوری و کنار هم گذاشتن تعداد روزهایی که دوستان با کیس های لاتاری خودشون منتظر دریافت جواب کلیرنس هستند راه اندازی شد. در این بین کیس های غیر لاتاری هم به اون اضافه شد و طی چند ماه گذشته مثبت بودن وجودش به خوبی روشن شده.

خوب فکر کنید کسانی که مرحله کلیرنس رو طی کردند و به آمریکا اومدند چرا یک سایت مشابه نداشته باشند؟

برای همین یک سایت خیلی ساده، حتی ساده تر از منتظرسرا برای جمع آوری اطلاعات مربوط به محل زندگی دوستانی که طی لاتاری ۲۰۱۳ به آمریکا مهاجرت کردند راه اندازی کردم. می دونم که متاسفانه یکم برای راه اندازی چنین صفحه ای دیر شده و شاید خیلی از دوستان دیگه به اینجا برنگردند اما برای افراد باقی مونده که تعدادشون کم هم نیست، اگر مایل بودید می تونید،

شهر و ایالتی که هم اکنون در اون زندگی می کنید و یا برنامه دارید به اونجا برید رو برای من بفرستید.
اگر ماه استقرارتون و یا ماهی که قرار هست به اونجا نقل مکان کنید رو هم ارسال کنید به کامل شدن این صفحه کمک می کنه و البته تعداد نفرات کیستون.

امیدوارم از این صفحه هم مثل منتظرسرا استقبال بشه و بتونه کمک زیادی به دوستان مهاجر باشه.
برای دیدن این صفحه: http://afsh.servehttp.com/p
نوامبر
یک نفـــــــــــــر
سیاتل
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
(2013-08-12 ساعت 03:30)hamedhamed نوشته:  
(2013-08-10 ساعت 23:20)kouroshd نوشته:  
(2013-08-10 ساعت 22:26)romance33 نوشته:  
(2013-08-10 ساعت 22:03)kouroshd نوشته:  دوستان عزیزی که تجربه اولین سفر به آمریکا از طریق فرودگاه نیویورک(JFK) را دارند :
1-برای انجام امور مهاجرتی,گرفتن بارها(امور گمرکی) و رسیدن به پرواز داخلی بعدی حداقل زمان مورد نیاز چقدر می باشد؟
2-در صورتی که کل مسیر را از یک ایرلاین خریداری کرده باشیم و مسیر داخلی آخر با ایرلاینی دیگر باشد,مقدار بار مجاز مسیر داخلی از کدام ایرلاین تبعیت می کند؟(بار مجاز تا نیویورک 2تا 23کیلو می باشد)

دوست عزیز با استفاده از تجربه دوستان عزیز دیگر:حدوداً 3 ساعت زمان نیاز دارید.با ایرلاین اول 2 تا 23 کیلو مجاز است ولی با ایرلاین های آمریکایی 1 عدد 23 کیلو و غیر از آن چمدان اول 25$ و بعدی 35$ جریمه دارد.
در مورد بار مجاز به امریکن ایرلاین که پرواز داخلی رو انجام میده ایمیل زدم که اینو جواب دادن
In addition, since Qatar Airways is the governing international carrier,
their baggage policiy will apply to "all" flights.
که فکر کنم منظورشون این باشه که بار مجاز پرواز آخر (داخلی) هم مثل پرواز قطری میباشد.
ولی دوستانی که تجربه این مسیر رو داشتن همون چیزیرو گفتن که دوست عزیزمون romance33 گفتن. !!!؟؟؟

دوست عزیز معمولاً شرایط تابع ایرلاینی است که بلیط کل مسیر رو از اون خریداری میکنید
من از قطر خریدم جلو هر سه تا مسیرم نوشته 2 بسته 23 کیلویی در صورتی که حتی مسیر سوم آمریکن ایرلاین اون رو ساپورت میکنه.
در مورد کار های مهاجرتی توی اولین فرودگاهتون توی آمریکا از پست های بچه های اینجا اینطور میشه برداشت کرد معمولاً بین 1:30 تا 2:30 دقیقه زمان بر هست که البته کاملاً میتونه تحت تاثیر شرایط اون روز تغییر کنه و یه چیز ثابتی نیست.

کارمند قطری هم گفت که کل مسیر دریک بلیط صادر میشه و جلوی هر 3مسیر 2بسته 23کیلو نوشته میشه
ولی اینو اضافه کرد موقع تحویل بار در مسیر داخلیه آخر حتما برای دومین بسته شما رو شارج میکنن حداقل 200$ و گفت این روال کاریشونه!
حتی من ایمیلی که امریکن ایرلاین در جواب سوال من دیشب فرستاد مبنی بر اینکه بار مجاز قطری به همه پروازها تا آخر اعمال میگردد را به کارمند قطری گفتم باز هم گفت که تصمیم با خودتونه و ما هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنیم! اینم متن ایمیل امریکن ایرلاین:
If all the flights are issued under one ticket the following checked
baggage policy will apply for all flights including the American
Airlines segments:

- 2 bags allowed
- 62 inches maximum dimensions and 50lbs maximum weight per bag
واقعا این هماهنگی ایرلاینها هم در نوع خودش جالبه که این طوری مسافرو راهنمایی میکنن!!!Smile
تشکر کنندگان: afs ، farshadsh ، lilistar ، Soap McTavish ، usa lover ، manila ، amir82 ، sce ، romance33 ، shiraz mamali ، roeentan ، sumya ، shatsi ، AsemanAbee
(2013-08-11 ساعت 02:22)afs نوشته:  دوستان عزیز مهاجرسرایی،

شهر و ایالتی که هم اکنون در اون زندگی می کنید و یا برنامه دارید به اونجا برید رو برای من بفرستید.
اگر ماه استقرارتون و یا ماهی که قرار هست به اونجا نقل مکان کنید رو هم ارسال کنید به کامل شدن این صفحه کمک می کنه و البته تعداد نفرات کیستون.

امیدوارم از این صفحه هم مثل منتظرسرا استقبال بشه و بتونه کمک زیادی به دوستان مهاجر باشه.

افشين عزيز ممنون از ايده كاربردي و خوبت. ما ٣ نفريم حومه واشنگتن ويرجينيا اواخر سپتامبر
ساکن شمال ویرجینیا از سپتامبر 2013
دوستانی که برنامه سفرشون رو اعلام کردن ازتون واقعا ممنونم
فقط یک خواهشی احتمال خیلی خیلی زیاد وقتی به امریکا می رید در یک شهر به خصوص ساکن می شید لطفا در اون شرایط اسم شهری که اقامت می کنید رو برای من بفرستید تا اطلاعات این صفحه جدید دقیقا منطبق بر وضعیت شما باشه.

ممنون
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
افشین عزیزم تو واقعا منحصربفردی...
قدردان زحماتت هستیم تا همیشه...
ما فعلا fair fax ویرجینیا هستیم 19 دقیقه از فرودگاه دالاس فاصله داره.
مثل همیشه موفق باشی...
2013AS000092xx/سه نفر/نامه اول:1می 2012/ارسال فرم ها DHL/نامه دوم :16می 2013/مصاحبه 11جولای ابوظبی/ یک ضرب /ساکن Fair faxویرجینیا
I make a bridge out of difficulties to pass ...not a vortex to sink..
(2013-08-12 ساعت 06:04)afs نوشته:  دوستانی که برنامه سفرشون رو اعلام کردن ازتون واقعا ممنونم
فقط یک خواهشی احتمال خیلی خیلی زیاد وقتی به آمریکا می رید در یک شهر به خصوص ساکن می شید لطفا در اون شرایط اسم شهری که اقامت می کنید رو برای من بفرستید تا اطلاعات این صفحه جدید دقیقا منطبق بر وضعیت شما باشه.
ممنون
قطعا این کاری که افشین می گه رو با دقت انجام بدین
چون شدیدا به درد منم می خوره
به لاخره باس بدونم کدوم شهرین؟
و تازشم شهرها که زیاد باشه بالاخره آدم نیگاه می کنه بلیط هواپیما کجا offer خوره ، دیگه چتر ورمی دارم و آماده فرود می شم
دوزتون دارم
منتظر ملاقات با تک تک شما ، در منزل شما
خدمات تضمینی چتر دی
دی Big GrinCoolTongue
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
سلام دوستان
کسی تجربه سفر با قطر اير لاين رو داره من می خوام برم سن ديگو ، پرواز قطر 2 تا توقف داره ولی بليطش خيلی ارزونتر در مياد
در مورد بار هم بابت هر چمدان 23 کيلو دوم بايد 25 دلار پول بدی ولی با اون حساب باز هم از ايرلاين های ديگه ارزونتر در مياد ؟؟؟
کیس:2013AS000078xx @ کسولگری: ایروان @ قبولی :MAY 5
ارسال فرم : 23 MAY @ کیس :3نفر@ کارنتی:مارچ 2013 @ مصاحبه: 17 MAY @ وضعیت : HELLO USBig Grin
(2013-08-12 ساعت 09:37)sgkco24 نوشته:  سلام دوستان
کسی تجربه سفر با قطر اير لاين رو داره من می خوام برم سن ديگو ، پرواز قطر 2 تا توقف داره ولی بليطش خيلی ارزونتر در مياد
در مورد بار هم بابت هر چمدان 23 کيلو دوم بايد 25 دلار پول بدی ولی با اون حساب باز هم از ايرلاين های ديگه ارزونتر در مياد ؟؟؟

بله من با همین پرواز رفتم واشنگتن . رسیدگی خیلی خوب بود، 2 وعده غذای کامل دادن و در بین سفر هم اگر احتیاج داشته باشید می تونید استفاده کنید طبق معمول همه این دست پرواز ها این ایر لاین هم امکانات تماشای فیلم و موزیک و..... رو داره. سفر خوبی داشته باشید
کیس نامبر : 2013AS4### / سفارت : آنکارا / ساکن: San Francisco /دریافت ویزا : 9 May
فقط يك نكته مهم درباره اينجا بكم:
اينجا اقايون همديكر رو نمي بوسنذ و دوستان بدنساز هم بدونن اينجا لباس تنك و جذب بدن هم نمي بوشن
هر دو اين رفتارها رو فقط يك دسته از اقايون انجام ميدن: GAY
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-08-11 ساعت 02:41)bayat_r نوشته:  
(2013-08-11 ساعت 02:22)afs نوشته:  دوستان عزیز مهاجرسرایی، نمی دونم با منتظرسرا آشنا هستید یا نه. منتظرسرا با ایده جمع آوری و کنار هم گذاشتن تعداد روزهایی که دوستان با کیس های لاتاری خودشون منتظر دریافت جواب کلیرنس هستند راه اندازی شد. در این بین کیس های غیر لاتاری هم به اون اضافه شد و طی چند ماه گذشته مثبت بودن وجودش به خوبی روشن شده.

خوب فکر کنید کسانی که مرحله کلیرنس رو طی کردند و به آمریکا اومدند چرا یک سایت مشابه نداشته باشند؟

برای همین یک سایت خیلی ساده، حتی ساده تر از منتظرسرا برای جمع آوری اطلاعات مربوط به محل زندگی دوستانی که طی لاتاری ۲۰۱۳ به آمریکا مهاجرت کردند راه اندازی کردم. می دونم که متاسفانه یکم برای راه اندازی چنین صفحه ای دیر شده و شاید خیلی از دوستان دیگه به اینجا برنگردند اما برای افراد باقی مونده که تعدادشون کم هم نیست، اگر مایل بودید می تونید،

باز افشین، باز یه ایده بکر و مفید

من هم که سه نفر، سن هوزه، از 1 جولای

1 نفر سن حوزه 30 آگوست
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
تشکر کنندگان: گل نهال ، kouroshd ، amir82 ، sce ، farshadsh ، amairmonre ، romance33 ، لاتاری ، hosseinshokri ، afs ، Alirezaa2013
برای تغییر آنلاین آدرس باید فرم AR-11 آنلاین پر بشه؟
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
تشکر کنندگان: sce ، romance33 ، Alirezaa2013
سلام
تو اين سايت بايد كي و چطور پر بشه
چون تاريخ اولين ورود و شماره پرواز ميخواد
ما كه هنوز ايران هستيم چكار كنيم
با تشكر
***2013AS7 ‫(٢ نفر) ღ مصاﺣﺒﮧ: 15 مي۲۰۱۳، ابوظبي، برگهٔ سفيد ღ كليرنس ღ كلير 30جون ღمقصد: فلوريدا *ویزا 16 جولای2013 تا 15 جون2014 @
تشکر کنندگان: sce ، romance33 ، Alirezaa2013
فقط جهت اطلاع
هفته گذشته از امریکا به ایران برگشتیم
در فرودگاه امام وقتی رسیدیم کلی وسایلمون رو گشتن و گفتن لباس و کفش نو به ارزش بیشتر از 80 دلار دارین باید عوارض و گمرکی بدین حالا ما موقع رفتن به یو اس کلی لباس های نو رو برده بودیم خلاصه با هزار مکافات هالی یارو کردیم که این لباس ها تیکت دبی داره ما اصلا دبی نرفتیم اینها مال سفرهای قبلی ماست خلاصه یکی یکی ساک ها رو گشتن تا قانع شدن تو این مدت بچه ما روی ساک ها خوابید بعد از نیم ساعت رفتیم بیرون و تاکسی گرفتیم متوجه شدم ریال ندارم به تاکسی گفتم صبر کن برم از عابر بانک پول بگیرم وقتی کارت رو زدم داخل رمز یادم نیومد چون دایم رمز کارت رو عوض میکردم رفتم صرافی چنج کنم و خانواده بنده در تاکسی موندن دیدم قیمت فروش دلار رو 3220 تومان و خرید رو 3100 تومان نوشته که اینقدر اختلاف باعث تعجبه خلاصه صرافی گفت بیشتر از 50 دلار نمی خرم یک صد دلاری دادم گفت 50 دلاری ندارم گفتم حالا من باید چیکار کنم ( تاکسی دم در با وسایل و خانواده بنده توی اون منتظرن ) گفت برو خرد پیدا کن تو این فاصله دیدم هر کی میخواست چنج کنه میگفت نمی خریم ( آخه این چه جورشه مگه کار صرافی چیه اونم تو فرودگاه ساعت 4 صبح ) به هر کسی میگفتی پنجاه دلاری داری یک قدم میرفت عقب و میگفت نه . ( البته از روی انسانیت ) خلاصه رفتیم بانکهای ملی و ... هیچکدوم دلار نداشتند رفتم یکی از این بانک های خصوصی گفت خرد ندارم ولی 100 دلاری رو به قیمت 2450 تومان میخرم (ما که دلار رو 3630 تومان خریده بودم خیلی سخت بود این قیمت بدم ) خلاصه با کلی خواهش و شاخ گذاشتن تو جیب یارو گفت صندوق دار نیست برو نیم ساعت دیگه بیا که شانسمون گفت صندوق دار اومد و با کلی این دست اون دست کردن رفت توی پستو و نفس نفس زنون اومد بیرون و گفت به زور دوتا 50 دلاری پیدا کردم ( الکی ) من هم گرفتم و بدو بدو رفتم 50 دلارش رو فروختم و دیدم زن و بچه دارن دنبال من میگردن چون نیم ساعت طول کشیده بود ( فکر کردن برگشتم امریکا )خلاصه کرایه تاکسی جور شد و بعدش تا چند ساعت گیج موضوع بودم . برگشتیم شهرمون و همون روز بچه ما با دخترخاله اش رفته بود بیرون که یک موتوری میخواسته کیف دخترخاله اش رو بزنه و بچه 10 ساله گریه کنون و وحشت زده اومد خونه و تا دو روز از خونه بیرون نرفت و طی این مدت دایم میگه برگردیم امریکا . خلاصه این بود قصه برگشت ما به دیار 2000 ساله
**2013AS36 تعداد نفرات کیس 3 ، پست ابوظبی ، قبولی MAY2012
مصاحبه فوریه 2013 ابوظبی ، مدیکال ان ام سی ، کلیرنس ، اخذ ویزا 18 اپریل ، کل هزینه ها حدود 11 میلیون

سلام
ممنون از ایده خوبت
2 نفر نوامبر فعلاَ Fairfax, Virginia
Case Number: 2013AS2xxx - رؤیت قبولی: May 2012 - ارسال مدارک: May 2012 - نامه دوم: October 2012 - مصاحبه: December 2012، ابوظبی - کلیرنس: 190 روز - صدور ویزا: July 2013 - سفر به آمریکا: November 2013 - مقصد: ویرجینیا، اوکلاهما
تشکر کنندگان: گل نهال ، nirvana_kobin ، nooshshahnar ، Soap McTavish ، amir82 ، sce ، amairmonre ، romance33 ، afs ، Alirezaa2013 ، shaso

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان